24 haziran seçimleri ehli sünnet camianin seçim açiklamalari

KAFKAS

Kıdemli Üye
İSMAİLAĞA CAMİASI

Kamuoyu Duyurusu: Birlik ve İstikrâr İçin

Başta Kudüs olmak üzere, İslam coğrafyalarının maddi-manevi, alenen ve pervasızca işgal edildiği, bölünüp parçalandığı, terör ve kaosla istikrarsızlaştırıldığı bugün, ümmetin ve milletin yegane ümidi haline gelmiş ülkemize ve liderine de her gün değişen yöntem ve vasıtalarla saldırılar devam etmektedir.
Cenâb-ı Hakk’a hamdolsun; millet ve devlet olarak, çok yakın tarihlerde ülkemize, insanımıza, dinimize, diyanetimize, tarihimize ve değerlerimize üst üste yapılan saldırılar, ihanetler ve kurulan tuzaklardan, Allâh’ın inayeti, müminlerin feraseti, büyüklerimizin duası, milletimizin direnişi ve liderlerimizin hak ve hakikat davasındaki kararlı duruşu ile kurtulmuş bulunuyoruz. Tehditler ve tuzaklar henüz sona ermiş değildir. Bugünlerde değişen usul ve vasıtalarla sürdürdükleri düşmanlıklar da Allâh’ın izniyle netice vermeyecektir.
Bugün ülkemizde yeni bir idari tercih mükellefiyeti ile karşı karşıya bulunuyoruz.
Sömürgeci zihniyetlerin mutlaklaştırdıkları idare şekillerini değil; insanlığın barış ve huzurunu, izzet ve şerefini tekeffül eden sistem ve idare ruhuna daha yakın bulduğumuz Cumhurbaşkanlığı Yönetim Modelinin, insanımız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Bu yeni yönetim modelinde hak, hakikat, hukuk, adalet ve liyakat şartlarını haiz bir yönetim inşa edeceğine inandığımız ve beklediğimiz, istikrarın teminatı gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını tercih ettiğimizi kardeşlerimiz ve milletimizle paylaşıyoruz.
Nihai olarak, Efendi Hazretlerimizin ikaz buyurdukları, cemaatimizle alakası bulunmayan, cemaatimizin hassasiyetleri ve ruhuna aykırı telkinlere, fitne ve fesat faaliyetlerine karşı duyarlı ve sorumlu davranmamız gerektiğini hatırlatır, Mevlâ Te’âlâ’dan, başta memleket idarecileri olmak üzere, hepimizi üstün ahlak, hidayet ve istikamet üzere sabit kılmasını niyaz ediyoruz.
Allâh’a emanet olunuz.
İsmailağa Câmiası

https://www.ismailaga.org.tr/kamuoyu-duyurusu-birlik-ve-istikrar-icin

KAFKAS

Kıdemli Üye
SEMERKAND VAKFI ,BEŞİR DERNEĞİ,TÜMSİAD 24 HAZİRAN SEÇİM AÇIKLAMASI

1033467464.jpg
TÜMSİAD'dan Erdoğan ve Cumhur İttifakı'na destek
© AA /

"TÜMSİAD, Semerkand Vakfı, Beşir Derneği ve GENÇKON ile birlikte yukarıda saydığımız gerekçelerle hükümetimizin almış olduğu erken seçim kararının isabetli ve yerinde olduğunu değerlendiriyor ve memnuniyetle karşılıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçeceğimiz bu kritik dönemde, yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçiminde Cumhur İttifakı'nı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201805161033467365-tumsiad-erdogan-24-haziran-cumhur-ittifaki-destek/

KAFKAS

Kıdemli Üye
Erenköy Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'ndan 24 Haziran açıklaması

Erenköy Cemaatine bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı 24 Haziran seçimleriyle ilgili açıklama yaptı.
Vakfın internet sitesinden yayınlanan açıklamada seçimlerde kime destek verileceği belirtilerek milletin ve devletin bekası vurgusu yapıldı. Yayınlanan metinde şu ifadelere yer verildi:
“Milletlerin ve devletlerin tarihinde öyle karar anları vardır ki, milletin ve devletin bekâsı adına böylesi zamanlarda hak ve hakikatin açıkça beyan edilmesi bir zaruret olur.
İşte 24 Haziran Genel Seçimleri böyle bir karar ânıdır.
Ülke, millet ve ümmet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Mazlum ve mahzun yüreklerin ümidi ve İslam ümmetinin umudu olan aziz milletimiz, içimizdeki ve dışımızdaki şer odakları tarafından kuşatılmaya, parçalanmaya ve çökertilmeye çalışılmaktadır. Öyleyse bugün ilim, irfan ve akl-ı selîm sahibi her fert ve camianın üzerine düşen büyük bir vazife vardır ki o da şudur:
Liderliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği yönetim, başkanlık sisteminin de devreye girmesiyle güçlenerek yoluna devam etmelidir. Zira bu kadro bugüne kadar:
Vatanın birlik ve bütünlüğünü hakkıyla savunmuş,
Dışa bağımlılığa dur deyip milli ve yerli sanayiye hız vermiş,
Dinine, vatanına, milletine ve tarihine sadık bir nesil yetiştirmenin derdine düşmüş,
Ümmetin mazlumlarının yanında olmuş,
İnsan hak ve hürriyetlerini her alanda genişletmiş,
Kudüs başta olmak üzere ümmetin değerlerini korumaya çalışmış,
Ve haklı olarak ümmetin umudu olmuştur.

Bu umudun devamı için tek yürek halinde bu yürüyüşün yanında olmayı bir borç biliyor, ümmetin ve insanlığın maslahatı için gece gündüz çalışan bu kadroya karşı teşekkür ve dua halinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arzediyoruz.
AZİZ MAHMUD HÜDAYİ VAKFI”
1526688389-841ed2.jpeg

KAFKAS

Kıdemli Üye
Yahyalı cemaati 24 HAZİRAN SEÇİM AÇIKLAMASIAli Ramazan Dinç Hocaefendi yaklaşan 24 Haziran seçimleriyle alakalı Twitter hesabından AK Parti’ye destek mesajı paylaştı.

Kanaat önderlerinden Ali Ramazan Dinç Hocaefendi yaklaşan 24 Haziran seçimleriyle alakalı Twitter hesabından AK Parti’ye destek mesajı paylaştı. Hükümetin yaptığı çalışmalara dikkat çeken Ali Ramazan Dinç Hocaefendi birlikteliğe ve hakkın tarafı olmaya sevenlerini davet etti.
Ramazan Dinç Hoca şu ifadeleri kullandı: “Yolla istikamet, köprüyle mazluma medet, okulla medeniyet, hastaneyle şefkat, savunmayla adalet, ülkede vahdet, kalblerde ülfet, dünyada sükûnet, gelsin Hak, gitsin zulmet, diyen AK Parti’ye olalım güç kuvvet. Üzülmeyin Allah bizimle beraberdir.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/yahyali-cemaatinden-ak-partiye-destek-472781.html

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bediüzzaman'ın talebesi destekleyecekleri adayı açıkladı! "İslamiyet ve insaniyet namına..."Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Hüsnü Bayramoğlu, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine dair açıklama yaptı. Açıklamada Bayramoğlu, "Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebeleri olarak bizler, tıpkı Üstadımız gibi, vatan, millet, Kur’ân, İslâmiyet ve insaniyet namına, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beraberindekileri muhafazayı ve arkasında olduğumuzu bildirmeyi ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz." dedi.

Evvela: Kıymettar şuhur-u selasenizi ve içindeki leyale-i mübarekelerinizi ve gelecek Ramazan-ı şeriflerinizi ruh-u canımla tebrik eder,bu mübarek şehirde ettiğiniz duaların Cenab-ı Hak yanında makbul olmasını erhamürrahiminden niyaz ederim.
Böylece bayrama kadar :
اÙ￾للّٰهÙ￾مّÙ￾ اجْعÙ￾لْ Ù„Ù￾يْلÙ￾Ø©Ù￾ Ù‚Ù￾دْرÙ￾Ù†Ù￾ا Ù￾ÛªÙ‰ هٰذÙ￾ا الرّÙ￾Ù…Ù￾ضÙ￾انÙ￾ Ø®Ù￾يْرًا Ù…Ù￾نْ اÙ￾لْÙ￾Ù￾ Ø´Ù￾هْرÙ￾ Ù„Ù￾Ù†Ù￾ا ÙˆÙ￾ Ù„Ù￾Ø·Ù￾Ù„Ù￾بÙ￾Ø©Ù￾ الرّÙ￾سÙ￾ٓائÙ￾Ù„Ù￾ النّÙ￾ورÙ￾ الصّÙ￾ادÙ￾ق۪ينÙ￾
duasını etmeye niyet ettik.

Saniyen: Yeni ve mühim bir seçimden geçmek üzere olan memleketimizin içinde bulunduğu fevkalâde nazik durum sebebiyle, büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebeleri namına, aşağıdaki açıklamayı yapmak zaruretini hissetmiş bulunuyorum:
Bütün gayesi vatan ve milletin selâmetinden ibaret olan ve hayatının her ânında bu gayeyi takip etmiş bulunan Üstadımız Said Nursi Hazretlerisiyasetten şiddetle kaçındığı halde, “İslâm kahramanı” olarak vasıflandırdığı Adnan Menderes ile o zamanki Demokrat Parti’yi her zaman desteklemiş ve vatan, millet, İslâmiyet ve Kur’ân hesabına bu partiyi desteklemeye mecbur olduğunu defalarca ve açıkça beyan etmiştir.
Herkesin malûmu olduğu üzere, Üstadımızın bu desteğine sebep, o zamanki Demokratların şeâir-i İslâmiyenin en mühimlerinden olan ezanıserbest bırakmaları, milletin hak ve hürriyetlerini tanımaları, dışarıda da İslâm âlemine karşı dostane münasebetler tesis etmeleridir. Bu sebeptendir ki, Üstadımız merhum Adnan Menderes’i “İslâm kahramanı” olarak vasıflandırmış ve mektuplarında onu bu isimle yad etmiş, hattâ bazı mektuplarında, siyasetle alâkasını kesmiş bulunduğu halde, Adnan Menderes gibi bir İslâm kahramanı ile sohbet etmek arzusunda olduğunu beyan etmiştir.
Üstadımızın âlem-i bekaya irtihalinden sonraki yıllarda yaşanan hadiseler ve dinî hak ve hürriyetlerin maruz kaldığı kısıtlamalar, o zamanki Demokratların iktidardan düşmesi halinde ortaya çıkacak tehlikelere dair ikazlarının ne kadar yerinde olduğunu göstermiştir.
Milletimizin serbest iradesiyle iktidara gelen ve halen iş başında bulunan kanaatımca siyaset ve vatan hizmetinde manen vazifeli Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan iktidarda bulundukları müddet içinde, İslâm kahramanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının yaptığı hizmetlerden çok daha fazlasının tahakkukuna, Allah’ın izin ve inayetiyle muvaffak olmuşlardır.
Ezcümle:
– Başörtüsü gibi İslâm’ın en önemli bir şiârı üzerindeki yasaklar tamamıyla kalkmıştır.

– İmam Hatip Okulları ve Kur’an kursları da yeniden eski serbestisine kavuşmuş, gençliği zaaf-ı imandan ve itikattan kurtarmak için çok elzem olan değerler eğitimi namıyla nurların derslerine başlanmış, Risale-i Nurlar Diyanet Başkanlığı tarafından resmen neşrine Reis-i cumhurumuzun talimatıyla Kültür Bakanlığı tarafından muhafaza altına alınmak suretiyle aynen neşri 4 senedir devam etmekte ve yurt içinde ve dışında dağıtımı yapılmaktadır. Hattâ eskisinden daha da haşmetli bir şekilde yurdun dört bir yanında bu milletin evlâtlarına hizmet vermeye başlamıştır.
– Tek parti devrinin eseri olan ve gençliği her türlü dinî hissiyattan uzak bir şekilde yetiştirmeyi hedef alan eğitim politikalarının ıslahına girişilmiş, bu cümleden olarak Kur’an, Siyer ve Osmanlıca dersleri devletin okullarında okutulmaya başlamış ve gençlerimiz arasında da büyük bir rağbet görmüştür. Hele masum yavrularımızın okul sıralarında o günahsız dilleriyle Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlamaları, “Allah Tealâ bir kavme azap edeceği zaman, Kur’ân okuyan çocukların sesini işitince azaptan vazgeçer” meâlindeki hadis-i şerifi bize gözyaşları içinde hatırlatıyor.
– Yine Üstadımız Said Nursi Hazretlerinin fevkalâde ehemmiyet verdiği ve“âlem-i İslâm’ın kalesi ve şanlı ordusu” olarak yad ettiği kahraman ordumuz bazı mihrakların elinde bir darbe âleti olmaktan kurtarılmış ve milletimizin ve âlem-i İslâm’ın nezdindeki o müstesna mevkiine kavuşturulmuştur.
– Kur’ân’ımız başta olmak üzere dinî ve manevî değerlerimiz, devletimizin bütün kademelerinde eski itibarına kavuşmuş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ve devlet erkânının iştirak ettiği mühim toplantılarda Kur’ân okunması gibi, yakın zamana kadar kimsenin hayal bile edemediği işler büyük bir vakar ve sükûnet içinde gerçekleşmiştir.
– Yıllardır ihmal edilen ve hattâ küçümsenerek bakılan İslâm âleminedevletimiz tekrar gülen yüzünü çevirmiş, nerede bir mazlum gördüyse oraya yardım elini uzatmış, bütün İslâm ülkelerinin ve hattâ bütün mazlum milletlerin samimî muhabbetlerine mazhar olmuş, böylece, dünyanın en büyük gücü olmaya lâyık olan İslâm ümmetinin Üstadımız tarafından sık sık müjdelenen ittihad-ı İslâm hedefine doğru derlenip toparlanacağına dair alâmetler açıkça görülmeye başlamıştır.
-Reis-i Cumhurumuz Tayyip Erdoğanın İstanbulda İslam Birliği toplantısına başkanlık etmesi ve bütün islam devletlerini uyandırması ve birlik ve beraberlik telkin etmesi alem-islam için hayırlara vesile olacak neticeleri çoğunlukla elde etmiştir.
-Her hususta maddi terakkiyatın ilerlemesine ordumuza lazım ekser ihtiyacı son model ve dışa bağımlı olmadan yerli üretim olarak yapılmasına vesile olması; bununla beraber manevi hizmetleri de desteklemesi hayırlı hizmetleridir.
Bütün bu mesut ve müjdeli gelişmeleri bir arada mütalâa ettiğimiz zaman, Reis-i cumhurumuzu ve beraberindekileri iktidarda muhafaza etmeninvatan, millet, İslâm âlemi ve hattâ insanlığın sulh ve selâmeti açısından ne kadar hayatî bir önem taşıdığı, açıkça ortadadır. İşte bunun içindir ki, yurt içinde ve yurt dışında bütün menfi mihraklar, milletimizin bu mesut istikbale doğru yol alışını durdurmak için ittifak etmişlerdir. Bu sebepten, önümüzdeki seçimlere sıradan bir seçim olarak bakmak mümkün değildir.
Bugün bir seçim mücadelesi görüntüsü altında cereyan eden şey, şu veya bu partinin iktidar olması meselesi değildir. Bu, siyaset sahasındaki muhtelif cereyanlardan birinin nöbeti diğerine devretmesi meselesi değildir.
Bugünkü mücadele, bu vatan ve millet için çalışanlar ile vatanı parçalamak ve milletimizi ecnebîlere köle yapmak için çalışanlar ve onların şuurlu yahut şuursuz müttefikleri arasında cereyan eden bir mücadeledir.
Bu, asırlardır İslâm’ın bayraktarlığını yapan ve İslâm âleminin istikbali için bütün ümmetin ümit bağladığı bir milletin ayaklarındaki prangaları çözmeye çalışanlar ile, bu kahraman milleti birbirine düşürüp vatanını parça parça ederek bütünüyle ecnebî kuvvetlerin hakimiyeti altına sokmak isteyenler arasındaki bir mücadeledir.
İşte, bir kısmına kısaca temas etmeye çalıştığım bu sebepler muvacehesinde, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebeleri olarak bizler, tıpkı Üstadımız gibi, vatan, millet, Kur’ân, İslâmiyet ve insaniyet namına, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beraberindekileri muhafazayı ve arkasında olduğumuzu bildirmeyi ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyibir vazife biliyoruz.
Bizim mesleğimiz asla siyaset değildir. Bu tarz beyanatımız bazı kardeşlerimizce siyasete ziyade temas gibi anlaşılmaması gerekir. Zira Üstadımızın hal-i hayatındaki tatbikatını ve lâhikalarda ifade ettiği tavrını ifadeden ibarettir. Bir vazife-i vataniye ve diniye ve milliyedir ki bize hüsn-ü zan eden kardeşlerimize bir hatırlatma ve mevcud müsbet hükümete de mütecaviz dinsizler ve vatan hainleriyle mücadelesinde bir yardımdır. Üstadımızın ifadesi ile:

“Risale-i Nur, dünyada her cereyanın fevkinde bulunması ve umumun malı olması cihetiyle, bir tarafa tâbi’ ve dâhil olmaz. Belki mütecaviz dinsizlere karşı haklı tarafa yardımcı olur ve dost olur ve ihtiyat kuvveti hükmünde onlara bir nokta-i istinad olur.” (Emirdağ–1, s. 160)

Allah doğruların yardımcısıdır.
Kaynak: Risale Haber

KAFKAS

Kıdemli Üye
Anadolu Alimler Birliği'nden flaş 24 Haziran açıklaması!Anadolu Alimler Birliği, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde, Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini açıkladı.

Anadolu Alimler Birliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin çok zor ve kritik bir eşikten geçmekte olduğu belirtilerek,"millet ve ümmet olarak geçirdiğimiz tarihi tecrübelerimiz göstermektedir ki, çok önemli karar aşamalarında doğru karar aldığımızda her alanda yükselmişizdir. Maalesef yanlış karar aldığımızda da, bize ait nice şeylerimizi kaybetmişizdir"ifadeleri kullanıldı.
Ülkemiz ve ümmet adına yine tarihi bir karar aşamasında olduğumuzun vurgulandığı açıklamada, 24 Haziran seçimlerinin hayati bir karar aşaması olduğu ifade edilerek, "24 Haziran seçimlerinde kararımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinin ve güçlü bir parlamento ile çalışabilmesi için fedakar kadrosunun desteklenmesidir"denildi.

İşte Anadolu Alimler Birliği'nin açıklamasının tam metni:
anadolu-alimler-birliginden-24-haziran-karari-4ab6e6.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan , cemaat(in)ler desteklerini açıkca ortaya koydular. Ne diyon bu işe, kararın değişti mi?

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan , cemaat(in)ler desteklerini açıkca ortaya koydular. Ne diyon bu işe, kararın değişti mi?

birgun devran doner o zaman bu cemaatler derler ki: biz siyaset ustuyuz isimiz din diyanet hizmet...

Beni bir tek Haci Mahmud Efendi hazretlerinin sozu baglar O’nun disinda kim ne derse desin.

kebîkec

İhvan Forum Üye

resized_216c1-4cc1334dys_video.jpg

KUDÜS

KIRMIZI
ÇİZGİMİZDİR

16 Mayıs 2018

İSRAİL, KURULUŞUNDAN BU YANA SİYONİST-İŞGALCİ-TERÖRİST TAVRINI DEVAM ETTİRMİŞ VE 14 MAYIS'TA BUNU BİR KEZ DAHA YAPTIĞI KATLİAMLA İSPAT ETMİŞTİR.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN KUDÜS'E TAŞINMASI ULUSLARARASI HUKUK AÇISINDAN DA GAYR-I MEŞRUDUR VE DERHAL BU KARARDAN VAZGEÇİLMELİDİR.

KUDÜS MESELESİNDE, MÜSLÜMAN DEVLETLERİN DUYARSIZLIĞI, ÜZÜNTÜ VERİCİDİR VE BU ZİLLETTEN BİR AN ÖNCE KURTULMALIDIR.

18 MAYIS 2018 CUMA GÜNÜ TOPLANACAK OLAN İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI ACİL, CESUR VE SOMUT KARARLAR ALMALI, "DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR"Ü HAYATA GEÇİRMELİDİR.

ÜLKEMİZİN VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN FİLİSTİN VE KUDÜS KONUSUNDAKİ KARARLILIĞI GÜÇLÜ ŞEKİLDE DESTEKLENMELİDİR.

15 TEMMUZ DERNEĞİ, ABDULKADİR GEYLANİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, ADALETİ SAVUNANLAR DERNEĞİ - ASDER, ADALETİ SAVUNANLAR STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ DERNEĞİ - ASSAM, ADEM EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER DERNEĞİ - ADEMDER, ADIYAMANLILAR VAKFI, AFRİKA DOSTLUK DERNEĞİ, AHISKALILAR VAKFI, AKABE VAKFI, AKADEMİ LİSAN VE İLMİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ, AKHİSAR HİLALİYE EĞİTİM VAKFI, AKSA EĞİTİM VE DAYANIŞMA VAKFI, ALTIN NESİL VAKFI - ANEV, ANADOLU ASLANLARI İŞADAMLARI DERNEĞİ - ASKON, ANADOLU ESNAF SANAYİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ - ANESİAD, ANADOLU İLETİŞİM VE EĞİTİM DERNEĞİ, ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ, ANADOLU PLATFORMU, ANADOLU TEVHİD VAKFI, ANADOLU YAKASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU - AYSİT, ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ, ANKARA KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI, ANKARA HAMİYET VE İRFAN VAKFI, ANTALYA SAĞLIK EĞİTİM GENÇLİK SPOR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, ARDEV, ARTVİNLİLER VAKFI, ASLANBEY EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, ATİK VALİDE İLİM VE HİZMET VAKFI, AVRASYA ARAŞTIRMA EĞİTİM VE SOSYAL HİZMET VAKFI, AYDINLIK YARINLAR İÇİN HAK VE ÖZGÜRLÜKLER EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ - AYDER - DİYARBAKIR, AYDOST EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ - AYDOST-DER, AYRIMCILIĞA KARŞI KADIN HAKLARI DERNEĞİ, AZİZ MAHMUD HÜDAYİ VAKFI, BAB-I ALEM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ, BAĞIMSIZ YAŞAM DERNEĞİ, BALKAN MÜSLÜMANLARIYLA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ - BESADER, BARLA PLATFORMU, BASIN YAYIN BİRLİĞİ, BAYRAMPAŞA YEŞİLCAMİİ İLME HİZMET VAKFI, BEKADER BİLİM EĞİTİM KÜLTÜR VE ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ, BEKAM BİLİM EĞİTİM KÜLTÜR ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ, BEYOĞLU EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, BİLİM VE İNSAN VAKFI, BİLİM VE SANAT VAKFI, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERNEĞİ, BİRKONFED İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONU, BİRLİK VAKFI, BOĞAZİÇİ YÖNETİCİLER VAKFI, BURA BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTELİLER DERNEĞİ, BURAK MUKADDES MEKANLARI TANITMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ, BÜLBÜLZADE VAKFI, CİHANNÜMA DAYANIŞMA VE İŞBİRLİĞİ PLATFORMU DERNEĞİ, ÇAĞRI EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ, ÇAMLICA EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER DERNEĞİ, ÇARE YARDIMLAŞMA VE KALKINMA DERNEĞİ, ÇUKUROVA İLİM VAKFI, DARUSSELAM VAKFI, DAVET VE KARDEŞLİK VAKFI, DAYANIŞMA VAKFI, DENİZ FENERİ DERNEĞİ, DERSAADET KÜLTÜR EDEBİYAT DİL SANAT VE TANITIM PLATFORMU DERNEĞİ, DİVAN ARAŞTIRMA VE EĞİTİM DERNEĞİ, DİYARBAKIR GÖNÜL KÖPRÜSÜ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, DOĞU TÜRKİSTAN MAARİF VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, DOĞU ve GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ VAKIFLAR FEDERASYONU, DOĞUŞ CAMİİ VE İLMİ ARAŞTIRMALAR MERKEZİ, DOKUZ EYLÜL GENÇLİK DERNEĞİ, DÜNYA ERDEMLİ SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ - DERSİAD, DÜNYA KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE İKTİSADİ İŞBİRLİĞİ DERNEĞİ, DÜNYA TÜRKMENLERİ EĞİTİM VAKFI, DÜNYA YETİMLER VAKFI, ECZA-BİR, EDİRNE MİMAR SİNAN VAKFI, EĞITIMI GELIŞTIRME VAKFI, EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ - EBSAD, EHLİ SÜNNET VE ALİMLER BİRLİĞİ, EKİMDER EĞİTİM KÜLTÜR İLİM VE MEDENİYET DERNEĞİ, ELAZIĞ İLİM VE HAYRA HİZMET VAKFI, ELBİSTAN KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI, EMEKLİ İLAHİYATÇI DİN GÖREVLİLERİ VE ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ, EMİR SULTAN EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFI, ENDERUN EĞİTİM VAKFI, ENSAR VAKFI, ERDEMDER, ERZİNCAN KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI, ERZURUM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI, ESNAF ve SANATKARLAR DERNEĞİ - ESDER, EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ, EYÜP SULTAN İLİM KÜLTÜR VE HİZMET VAKFI, EZHER MEZUNLAR DERNEĞİ - EZDER, FAHRETTİN TACAR EĞİTİM VAKFI - TACEV, FARUKİYE VAKFI, FATİH GENÇLİK VAKFI, FETİH CAMİİ KURAN KURSU İDAME DERNEĞİ, FETİH İLİM VE ARAŞTIRMA VAKFI, FİDDER - FİLİSTİN DAYANIŞMA DERNEĞİ, FİLİSTİN DOSTLUK DERNEĞİ, FİLİSTİN PLATFORMU, FLORYA İLİM KÜLTÜR HİZMET VAKFI, GAZİANTEP EĞİTİM VE HİZMET VAKFI, GENÇ SİYASETÇİLER VE GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ - GESİ-DER, GIDA İHTİYAÇ MADDELERİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDİRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ - GİMDES, GİRİŞİMCİ İŞ ADAMLARI VAKFI, GRTC-KÜRESEL ARAŞTIRMA DÜŞÜNCE MERKEZİ, GÜL VAKFI, GÜRCİSTAN DOSTLUK DERNEĞİ, HACI MUSTAFA İPEKÇİ KURAN-I KERİM VE İSLAMİ İLİMLER OKUTMA VAKFI, HAKEDER-ULUSLARARASI HAKLARIN KORUNMASI VE EĞİTİM DERNEĞİ, HAK-İŞ KONFEDERASYONU, HALİLİYE KÜLTÜR VE İLİM VAKFI, HAMİDİ- YE EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, HASANKADI DERNEĞİ - BARTIN, HAYAT SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER VAKFI, HAYRAT INSANI YARDIM DERNEĞI, HAYRAT VAKFI, HAYSİAD İŞ ADAMLARI VAKFI, HEKİMLER BİRLİĞİ VAKFI, HİKMET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, HİZMET VAKFI, HOCA AHMED YESEVİ İLİM VE İRFAN VAKFI, HUKUKÇULAR DERNEĞİ, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ PLATFORMU, HZ. SÜLEYMAN EĞİTİM VAKFI, İDARECİ VE BÜROKRATLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ, İHLAS VAKFI, İHSAN VAKFI, İHSAN ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN KORUMA DERNEĞİ - İHSANDER, İHYA İLİM HİZMET VE YARDIMLAŞMA VAKFI, İKADDER, İLİM HİZMET ARAŞTIRMA DERNEĞİ - İHAM, İLİM SANAT TARİH VE EDEBİYAT VAKFI - İSTEV, İLİM VE FAZİLET VAKFI, İLİM VE KÜLTÜR ARAŞTIRMALARI VAKFI, İLİM YAYMA CEMİYETİ, İLİM YAYMA VAKFI, İLKSEÇ VAKFI, İMAM EBU HANİFE VE İMAM MATÜRİDİ ARAŞTIRMA VAKFI, İMDAT VAKFI, İNSAN GELİŞİMİ ve TOPLUMSAL EĞİTİM VAKFI - İGETEV, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ DERNEĞİ, İNSANİ GELİŞİM DERNEĞİ - İGEDER, İNSANLIĞA HİZMET VAKFI, İRFAN EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI, İSLAM DÜNYASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİĞİ - İDSB, İSLAMİ İLİMLER ARAŞTIRMA VAKFI, İSLAMİ İLİMLER ARAŞTIRMA VE YAYMA VAKFI, İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI, İSMET EFENDİ EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE ESKİ ESERLERİ KORUMA VAKFI, İSRA ULUSLARARASI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, İSTANBUL DARÜ'L-FÜNUN İLAHİYAT VAKFI, İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ, İSTANBUL DÜŞÜNCE VE MEDENİYET DERNEĞİ - İSDÜŞÜM, İSTANBUL GENÇLİK VE DÜŞÜNCE KULÜBÜ DERNEĞİ - GENÇ DÜŞÜN, İSTANBUL İLİM VE KÜLTÜR VAKFI, İSTANBUL MALİ MÜŞAVİRLER VE MUHASEBECİLER DERNEĞİ - İSMMMD, İSTANBUL STRATEJİK DÜŞÜNCE VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ - İSDAM, İSTANBUL SULTANAHMET VAKFI, İSTANBUL SURİÇİ GRUBU DERNEĞİ, İSTANBUL TOKAT DERNEKLER FEDERASYONU - İSTOKDEF, İSTANBUL VEFA VAKFI, İŞ DÜNYASI VAKFI, İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ - İYİLİKDER, İZMİR MİLLİ KÜLTÜRE HİZMET VAKFI, KADEM, KAFKAS VAKFI, KALEM EĞİTİM KÜLTÜR AKADEMİ DERNEĞİ, KASIMPAŞALI KEMAL EFENDİ İLİM VE HİZMET VAKFI, KESTANEPAZARI FİDAN EĞİTİM KURUMLARI, KESTANEPAZARI MİLLİ KÜLTÜR VE AHLAKA HİZMET VAKFI, KESTANEPAZARI ÖĞRENCİ YETİŞTİRME DERNEĞİ, KEVSER KÜLTÜR ve EĞİTİME HİZMET DERNEĞİ, KLASİK TÜRK SANATLARI VAKFI, KONYA YÜKSEK ÖĞRENİM YAPTIRMA DERNEĞİ, KOPUZLAR VAKFI, KUTUP YILDIZI SAĞLIK GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, KÜRESELDEN YERELE MAHALLİ İDARELER DERNEĞİ, MANİSA ARAŞTIRMA DERNEĞİ, MARDİN SOSYAL DAYANIŞMA EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFI - MARVA, MARMARA EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ, MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEZUN VE MENSUPLARI DERNEĞİ (MÜMDER), MAVERA VAKFI EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI, MAVİ HALİÇ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, MEDENİYET DERNEĞİ, MEDENİYET VAKFI, MEDYA PLATFORMU DERNEĞİ, MEHİR VAKFI, MEHMET AKİF FİKİR VE SANAT VAKFI, MEMUR-SEN KONFEDERASYONU, MERKEZ SELÇUKLU HİZMET VE EĞİTİM VAKFI, MERVE VAKFI - SAMSUN, MİHVAK, MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ, MİMAR VE MÜHENDİSLER GRUBU, MİRASIMIZ DERNEĞİ, MOZAİK KADIN VE AİLE DERNEĞİ, MURADİYE KÜLTÜR VAKFI, MURADİYE MEZUNLAR DERNEĞİ, MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ, MÜFTÜ AHMET HULUSİ EFENDİ EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI, MÜSENNA ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ, MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ - MÜSİAD, NAZİLLİ KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI, NİZİP EĞİTİM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, NUR İLİM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI, OKÇULAR VAKFI, OSMANİYE İLİM SANAT VE KÜLTÜR DERNEĞİ, OSMANLI ARAŞTIRMALARI VAKFI, ÖMER DERİN VAKFI, ÖNDER, ÖNSİAD, ÖZ KEVSER VAKFI, ÖZDER ÖZEL ÖĞRETİM DERNEĞİ, RABİA PLATFORMU, REYHAN KÜLTÜR VAKFI, RİBAT EĞİTİM VAKFI, RİZE DERNEKLER FEDERASYONU, RUH SAĞLIĞI DERNEĞİ, SADAKATAŞI DERNEĞİ, SAFA EĞİTİM YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI, SAĞLIK ELEMANLARI VAKFI, SAKARYA ERENLİ İLME HİZMET VAKFI - SAK-ER, SAMİ EFENDİ VAKFI - ANKARA, SATUK BUĞRAHAN İLİM VE MEDENİYYET VAKFI, SEBİLAY, SEMERKAND VAKFI, SETA, SICAK YUVA VAKFI, SİVİL DAYANIŞMA PLATFORMU, SİYASAL VAKFI, SİYASALLILAR VAKFI, SİYER VAKFI, SOSYAL DOKU VAKFI, SOSYAL POLİTİKALAR DERNEĞİ, SUFFA VAKFI, SURİYE NUR DERNEĞİ, SÜREYYA EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (SÜREYYA-DER), ŞEFKAT VAKFI, ŞEHİD ALİ HAYDAR BENGİ DERNEĞİ - HAYDER, TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI -TEKDER, TOKAT KONFEDERASYONU - TOKKON, TOPLUM VE MEDENİYET PLATFORMU, TÜKETİCİLER BİRLİĞİ, TÜM İLAHİYAT FAKÜLTELERİ YÜKSEK İSLAM MEZUNLARI DERNEĞİ - TİYEMDER, TÜM SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ - TÜMSİAD, TÜRES (TÜM RESTORANLAR LOKANTALAR VE TEDARİKÇİLER DERNEĞİ), TÜRK-ARNAVUT VE DAYANIŞMA VAKFI, TÜRKİYE BASIM YAYIN MESLEK BİRLİĞİ, TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ, TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ, TÜRKİYE GENÇLİK STK' LARI PLATFORMU, TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI - TUGVA, TÜRKİYE GENÇLİK VE EĞİTİME HİZMET VAKFI - TÜRGEV, TÜRKİYE GÖNÜLLÜ TEŞEKÜLLERİ VAKFI, TÜRKİYE İKTİSADİ GİRİŞİM VE İŞ AHLAKI DERNEĞİ - İGİAD, TÜRKİYE İLAHİYAT TEDRİSATINA YARDIM EDEN DERNEKLER FEDERASYONU - TİDEF, TÜRKİYE İLMİ İÇTİMAİ HİZMETLER VAKFI, TÜRKİYE İMAM HATİPLİLER VAKFI - TİMAV, TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI, TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ, ULUSLARARASI HUKUKÇULAR BİRLİĞİ, ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEKLERİ FEDERASYONU- UDEF, UTESAV, ÜLFET EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, ÜMMET VAKFI, ÜMRANİYE HİZMET VAKFI, ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ELEMANLARI YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ - ÜNDER, VEFADER, VERENEL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞAMA DERNEĞİ, VEYSEL KARANİ HIRKA-I ŞERİF CAMİ HİZMET VAKFI, YARDIMELİ, YAVUZ SELİM VAKFI, YEDİHİLAL DERNEĞİ, YENİ DÜNYA VAKFI, YİĞİTBAŞI VAKFI - MANİSA, ZONGULDAK DERNEKLERİ FEDERASYONU

Kaçak

Yeni
N bu ya ??
Dernek manyağı olmuşuz belli ...
dernekleşme evresini yaşıyoruz sanırım :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala dini cemaatler siyasi tercihlerini açıklamaya devam ediyor. Son açıklama Hayrat Vakfı Risale-i Nur Talebeleri'nden geldi.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, millet ve ümmet olarak hayat memat meselesi olan önemli bir seçimin arifesinde olunduğu belirtildi.

Sonuçları itibarıyla Türkiye kadar tüm dünyayı, bilhassa alem-i İslam'ı derinden etkileyecek bir özelliğe sahip olan bu seçimde, Türkiye aleyhine ittifak eden çevrelerin, Türkiye'nin yeniden dirilişini ve yükselişini engellemek için her yolu ve yöntemi denedikleri vurgulanan açıklamada, bunların görünürde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsını, gerçekte ise milletin umudunu hedef aldıkları aktarıldı.
Açıklamada, söz konusu çevrelerin daha önce yargı yolu ile 15 Temmuz darbesiyle son dönemde iktisadi cihetten değişik fitnelerle denedikleri ama ulaşamadıkları amaçlarına 24 Haziran seçimlerinde sandıkta ulaşmak istedikleri ifade edildi.
Bu seçimde bir oyun bile çok değerli olduğunu unutmadan, millet ve ümmetin bekası ile bu masum coğrafyada mağdur insanların nasıl etkileneceğinin düşünülerek oy kullanılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
'TARAFSIZ KALMAK MUHALİF DİĞER ŞIKKI TERCİH ETMEKLE EŞDERĞERDİR'
"Milletin ve ümmetin selameti söz konusu olan bir meselede fikir beyan etmek siyaset değil, hakikatin müdafaasıdır. Öyle kavşaklar olur ki, o noktalarda tarafsız kalmak, muhalif diğer şıkkı tercih etmekle eşdeğerdir. Bizler, bu kritik seçimde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya mütereddit kalmanın manevi mesuliyeti mucip olduğu kanaatindeyiz. Memleketimiz adına önemli bir adım olarak ilk defa uygulanacak başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanının güçlü, hızlı, uyumlu çalışan bir meclis çoğunluğuyla desteklenmesi zaruridir.
Oyunu Cumhurbaşkanına verip, milletvekili seçiminde başka bir partiyi desteklemenin, yürütmeyi Meclis'te güçsüz ve zayıf bırakacağı ve eski vesayet sisteminin devamına sebebiyet vereceği açıktır. Sonuç olarak 24 Haziran, parçalanacak, birbirimizle uğraşacak veya çekimser kalınacak bir gün değil, el ele, omuz omuza vererek 'Cumhur İttifakı'nı temin etme zamanıdır. Biz Hayrat Vakfı Camiası Nur Talebeleri olarak küresel güçlerin, dahili ve harici şer odaklarının ittifak ederek topyekun tüm değerlerimize hücum ettiği bir vakitte, 'yerli ve milli', 'milletin ve ümmetin kabul edilmiş bir duası' olarak gördüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin yanında durduğumuzu ilan ediyoruz."
Haber Tarihi: 04 Haziran 2018 Pazartesi 16:29

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kikan Aşireti oyunu açıkladı: Vicdanı olan... Seçim çalışmaları kapsamında Haber7.com olarak başlattığımız dosyalarımıza Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kikan aşiretinin varisi Mehmet Timurağaoğlu ile devam ettik.
FfMKi_1528612046_6448.jpg
GİRİŞ 11.06.2018 09:00 GÜNCELLEME 11.06.2018 09:36

Türkiye'nin nefesini tuttuğu 24 Haziran seçimleri öncesi Mardin'de Mehmet Timurağaoğlu'na AK Parti ve HDP'yi sorduk.
İbrahim Günay ve Serkan Üstüner'in haberi...

Timurağaoğlu, devletin güvenlik politikaları sonrası halkın özgür iradesini sandığa yansıtabileceğini bu durumda da AK Parti'nin oy oranında yükseliş beklediklerini söyledi. Timurağaoğlu, önceki seçimlerde HDP ve FETÖ'nün sandıklar üzerinde kurdukları oyunu da deşifre etti.
KİKAN AŞİRETİ
Mehmet Timurağaoğlu "Kızıltepeliyim. Altıntoprak Köyü'ndeyniz. Suriye sınırına 4 km... İHH il başkanı, ÖNDER, Birlik Vakfı kurucusuyum. Ben bir ihracatçıyım. MÜSİAD’da gıda kontrolünde görev aldım. İyi tarım uygulamalarımız var. Kikan aşiretinin varisiyim. Kikan aşiretinin reisliğini şu an eski MSP milletvekili olan amcam Abdülkadir Timurağaoğlu yapmaktadır. Ondan sonraki varis de benim.
Kikan aşireti Kızıltepe’den Suriye’ye kadar uzanan büyük bir topluluk. Seyyid bir aileyiz. Bağdat’tan gelen dedemiz burada herkes tarafından sevilince, tüm davaları çözünce dedemize aşiret reisliğini teklif ediyorlar. O kabul etmeyince Osmanlı Devleti onun oğlu, dedem İsmail’e aşiret reisliğini veriyor.
Kikan aşireti Kızıltepe’de 140 köy, Suriye’de 100 köy Kikan aşiretine bağlıdır. Dedem Balkan savaşına katılmış.
KDCZc_1528613907_0872.JPG

"OYUMUZ ERDOĞAN VE AK PARTİ'NİN"
Halk ülkenin sistem değişikliğine gittiğinin farkında değil. Bu sistem değişikliğiyle Türkiye’nin çok farklı olacağını gösterdi. İnsan vicdanlı olursa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AK Parti’nin dışına çıkamaz. Erdoğan ‘Kürt sorunu benim sorunum’ diyerek bu işin yükünü almış ve çözmüştür. Tabii art niyetli insanlar bunu da baltalamak istedi. Erdoğan gelmeden önceki gözaltıları hatırlayın. Nice faili meçhuller vardı. Ceberrut devlet anlayışından sosyal devlet anlayışına geçti.
16 yıllık istikrarı ortaya koyun. Çözüm sürecini başlatarak tamamıyla çözecekken terör örgütü ve HDP bunu elinin tersiyle itti. Çukur terörizminden sonra bu halk bunlardan artık nefret etti.
Bu bölgenin kendisine göre kurulu bir düzeni vardı. Aile, familya, kabile ve aşiret silsilesi böyle devam eder. Bu düzen sol örgütlerin, PKK’nın, HDK’nın bu aşiretlerin aleyhinde çalıştı. Halbuki Osmanlı bu bölgeyi aşiret sistemiyle yürüttü. Benim dedem beylik rütbesini alan biri.
d2rMu_1528613877_6851.JPG

Yeşilçam’ın tiplemesiyle bir ağalık profili var. Ama bunun tam tersi bir olay var. Örgütler aşiretlerin çocuklarından adam devşirdiler. Devletimiz bu aşiretlere sahip çıkmadılar ve güçten düştüler. Devlet burada millet ve devlet sevdalısı aşiretlere sahip çıksaydı bu kadar terör ortaya çıkmazdı. Şimdi burada bizi kırmazlar ama şu anda bir görevim yok. Partide herhangi bir görevim de yok.
"1 MİLYAR DOLAR İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİK"
Kikan aşireti olarak açık ve net sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti’yi destekliyoruz. Aşiret olarak neden mi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti’yi destekliyoruz? Bölgenin ne kadar rahatladığını görmemek nankörlük olur. Ticari hacmimize bakın 1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bütün arazilerimizi damla sulama sistemine çevirdik.
Halk artık gerçekleri görüyor ama yetersiz kalıyor. Cizre, Afrin, Kobani Kürt koridoru deniyordu. Biz buna ilk günden karşı çıktı. Bu terör koridorudur. Bu hainlerin ihtiyacı olan şey: Kürt kelimesiydi. Biz Kürt’üz ve devletimizin her zaman yanında olduk.
KÜRTLERE OPERASYON YAPILIYOR ALGISI
Afrin’deki olaylarda Arap ve Batı basını beraber hareket ederek bu operasyonu sanki teröre değil de Kürtlere karşı yapılmış olarak yazarak yalan habere imza attılar.
Ben Irak’taki bir forma katılmıştım. Oradaki iş adamlarından biri bana şunu sordu:
Siz neden Kürtlere operasyon yapıyorsunuz?
Ben sana şunu söylüyorum: Sen asıl şu soruyu sor? Amerika’nın burada ne işi var? Biz oraya terör için girdik. Oradaki sivil halkın burnu bile kanamayacak. Amerika’nın buraya kan gölüne çevirdiğini sorgula sen.
"ALLAH MUHARREM İNCE'Yİ ISLAH ETSİN"
Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayı olmuş ama insanlık adına bir şey öğrenememiş. Allah onu ıslah etsin. Sanki Türkiye’de yaşamıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu insanlar Cezire denen yerdeki Kürtler neden kaçtılar? Hepsi PYD’nin zulmünden kaçtılar. YPG’nin Kürtlerle bir alakası yok bunlar tamamen terör örgütüdür.
FETÖ VE HDP ORTAKLIĞI
2015’ten sonra fikirlerini değiştiren çok insan oldu. Şu ana kadar hep sandıkta kaybedildi. FETÖ olayları bölgede çok sinsi ve gizli iş yapıyorlardı. Kimse burada FETÖ ile HDP’nin ortak çalıştığını anlamadı.
FETÖ sandık görevlisiydi diğer görevliler de HDP’dendi. Ortak çalışıyorlardı. Bu sandıklara sahip çıkılırsa abartmasız en az yüzde 30 oy kaybına uğrar.
Yüzyıldır bu topraklarda her şeyi denediler ama tutmadı. Bu yüzden yeni sistem gelmeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan sonuna kadar desteklenmeli" dedi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2645366-kikan-asireti-oyunu-acikladi-vicdani-olan

abdullah birisi

Kıdemli Üye
geçmiş olsun, bundan sonra, biz partiler üstüyüz, kılıfına kimse bürenemeyecek....

ilke

Paylaşımcı
Ha demek ki, müslümanlar bu ülkedeki politikacıları hiç tanımıyorlar da üye oldukalrı ve destekledikleri dernekler onlara yol gösteriyor ! 16 yıldır iktidarda olan bir partinin bu ülkede nelere imza attığını ve nelere imza atamadığını da kimse bilmiyor da dernekler bu dernekler iktidarın telinden çalıyor ! Peki ya bu dernekler iktidarın yanlışlarının ve yanlış yönlerdirdiği müslümanların vebalini de üstleniyorlar mı acaba ?.. Bizim içimiz dışımız POLİTİKA olmuş da haberimiz yok haberimiz ! Vah bize yazık size diyorum!

kebîkec

İhvan Forum Üye
İskenderpaşa Cemaati seçim kararını açıkladı İskenderpaşa Cemaati Cumhurbaşkanlığı seçimininde Erdoğan'a desteklerinin devam edeceğini açıkladı.
iskenderpasa_cemaati_secim_kararini_acikladi_1528879006_248.jpg
GİRİŞ 13.06.2018 11:22 GÜNCELLEME 13.06.2018 11:38

İskenderpaşa Cemaati'nin lideri ​Muharrem Nureddin Coşan imzasıyla referandumda Erdoğan'a verdiği desteğin devam edeceğini vurgulayarak benzer bir metinle açıklama yaptı.

Muharrem Nureddin Coşan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;
"-Küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için EVET!

-Hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için KAHRAMAN Maraş'ta dokunmuş kıyafete EVET!

- Ağacımıza aşılanmış GDO'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye EVET!
-Yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye EVET!
-NASA'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için EVET!

ama,
Cümle alem bilsin ki, Nizam ül - Mülk, İmam Gazali, Hoca Ahmed Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş, Yunus Emre, Hacı Bayram, Hoca Akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz Biz. Üvey değiliz, Hasan Sabbah hiç değiliz. Onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2647585-iskenderpasa-cemaati-secim-kararini-acikladi/?detay=1

kebîkec

İhvan Forum Üye
Eski başbakanlar ... :)

35476805_198976210823094_5336175700510507008_n.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
ve dahi selefiler :)

35349587_1741637085915075_6512881363908034560_n.jpg

Selefi dernekler: Demokrasiye inanmıyoruz ama oylarımız Erdoğan’a

‘Ebu Said Yarpuzlu’ denilen Mehmet Balcıoğlu, 14 Selefi derneğin imzaladığı bir beyanname yayımladı. Erdoğan ve AK Parti’nin ‘şu ana kadar yaptıkları yapacaklarının teminatı’ görüldüğünden desteklendiği açıklandı. Ebu Said Yarpuzlu, ayrıca, demokrasiyi tasvip etmediklerini duyurdu.

https://www.gazetekritik.com/haber/...siye-inanmiyoruz-ama-oylarimiz-erdogana/50708

cemaliii

Kıdemli Üye
İskenderpaşa Cemaati seçim kararını açıkladı İskenderpaşa Cemaati Cumhurbaşkanlığı seçimininde Erdoğan'a desteklerinin devam edeceğini açıkladı.
iskenderpasa_cemaati_secim_kararini_acikladi_1528879006_248.jpg
GİRİŞ 13.06.2018 11:22 GÜNCELLEME 13.06.2018 11:38

İskenderpaşa Cemaati'nin lideri ​Muharrem Nureddin Coşan imzasıyla referandumda Erdoğan'a verdiği desteğin devam edeceğini vurgulayarak benzer bir metinle açıklama yaptı.

Muharrem Nureddin Coşan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;
"-Küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için EVET!

-Hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için KAHRAMAN Maraş'ta dokunmuş kıyafete EVET!

- Ağacımıza aşılanmış GDO'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye EVET!
-Yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye EVET!
-NASA'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için EVET!

ama,
Cümle alem bilsin ki, Nizam ül - Mülk, İmam Gazali, Hoca Ahmed Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş, Yunus Emre, Hacı Bayram, Hoca Akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz Biz. Üvey değiliz, Hasan Sabbah hiç değiliz. Onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2647585-iskenderpasa-cemaati-secim-kararini-acikladi/?detay=1

Coşan efendi 2011de mhpyi desteklediği için küfür edenleri biliyorum. Hayrettin karamanın şeyh parti desteği açıklayamaz fetvasını biliyorum. Ama ak partiyi destekleyeceğini söyleyince sorun sıkıntı yok. İkiyüzlüsünüz kendinize müslüman kendinize demokratsınız malesef.