20'nci yüzyılın en şaşkın hırsızları! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

20'nci yüzyılın en şaşkın hırsızları!

exe

KimsesiZ
İhvan Üyesi
Katılım
3 Ocak 2007
Mesajlar
832
Puanları
0
Yaş
37
20'nci yüzyılın en şaşkın hırsızları!Mona Lisa tablosunun bir dergiden kesilen fotoğrafını gerçek sananlar ya da kumarhaneden çaldığı jetonlarla kumar oynarken yakalananlar... İşte en matrak hırsızlık hadiseleri...

1901

Posta treninin önünü kesen New Orleans'lı bir kovboy, içerideki 12 bin 568 yılbaşı kartını çalarak kaçtı.

1910

Üzerinde kadınların giydiği türden bir tayt bulunan John Smith, hırsızlık yapmak amacıyla bir bankaya girdi. Fakat güvenlik görevlileri dahil içerideki herkes gülmeye başladı. Smith bu sırada kasaya yaklaşıp 10 bin doları almayı başarsa da, polisler bu komik adamı hemen yakaladı.

1936

ABD'li bir tutuklu tam idam edileceği sırada, elektrikli sandalyeyle bağlı olduğu halde kaçmaya çalıştı. Daha hapishane kapısında yakalanan adam, "Meksika'ya kaçıp elektrikli sandalyeyi satmayı düşündüğünü" söyledi.

1966

Rusya'nın Arkhangelsk kentinde yaşayan bir grup çingene, hayvanat bahçesinden bir fil çaldı. Fakat satmayı beceremedikleri için, fili yeniden hayvanat bahçesine geri götürmek zorunda kaldılar.

1980

Paraya sıkışan iki acemi hırsız, New York'ta bir bankaya girip, güvenlik görevlilerinin silahlarına el koyar. Fakat bankayı soymak yerine, güvenlik görevlilerinin cebindeki parayı çalarlar.

1982

Bir hırsız, yalnız yaşayan yaşlı bir Rus kadının evine girip, sadece ev sahibinin bir dergiden kesip duvarına astığı ünlü Mona Lisa tablosunu götürür.

1986

Atlantıc City'deki bir kumarhaneye giren adam, önce bir çanta dolusu jeton çalar. Sonra da bu jetonlarla kumar oynamaya başlar. Polis kısa sürede olay mahalline ulaşır. Ama hırsız jetonların yarısını çoktan kumar makinelerinde kaybetmiştir.

1999

Bir Rus komutan emrindeki üç askere, karargâh binasının yanındaki büfeden bira çalmalarını emreder.cnn turk

 

KÖRDÜĞÜM

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
20 Kas 2006
Mesajlar
1,772
Puanları
0
Yaş
34
teşekkürler:clap2:
işlerinin ehli değillermiş demekki :O
 
Üst