2015 Genel seçimlerinde hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz? (Anket)

2015 Genel seçimlerinde hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz ?

• Büyük Türkiye Partisi

Oy: 0 0.0%
  • Diğerleri

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    60

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Oy atmayı "küfür" olarak nitelemek, hadiseye "çıplak" baktığınızda bu ameliyeye "küfür" diyebilirsiniz ama, oy atıp oraya gelenlerin izni ile, onların değerlerine imza atıp görevliş olanları da aynı şekilde görmeniz gerekecektir.

Mesela imamlık... Devletin resmi statülü memur imamı isen, asalet tasdik edildiğinde, önüne bir belge uzatırlar:

"Şunun ilke ve inkılaplarının değerlerine göre imamlık yapacağıma" şeklinde, sen de ismini yazarsın bir imam olarak mührün üzerine kondurursun imzanı,

Ondan sonra da bu halde bir imamın peşinde cum'a kılacam diye camiye koşarsın...

Ayyyyyyyyyy ne güldümmmmm....

Oya gelince efelen... Cum'a'ya gelince süt dökmüş kediye bürün...

Sizlerin bu güzel halini ben yerim...

Hadise şudur:

Birisi oy atar, orada görevli olacakların İslam'a saygısına önem verir ve iyinin ve güzelin ikamesine yardımcı olacağını düşünür...

Bu "küfür" olmaz... En çok diyeceğiniz şey "günahkar"dır dersiniz... Öteye geçemezsiniz...

Biri de İslam'a düşmanlığından O'nun hukuna düşman olanları yönetici kılmak için bilerek oy atar ve kötünün ve çirkinin ikamesine vesile olur...

Bu "küfür"dür...

Ama nihayetinde Allah'ın hukukunun hilafına hüküm çıkarmak için birilerine oy atmak da çok uygun değildir diyebiliriz ama ben bu halde olanları da anlayamam,

Oy atmayı "küfür" olarak ifade edenler, "IŞİD"e en eğır şekilde de yüklenirler...

Ayyyyy çok gülesim geldi...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yahu madem görülüyor buyur yaz biz de görelim.

Hem yazıyorsun hem say deyince kaçıyorsun.

Sen cidden bu hizmetleri görmüyor musun, şaka mı yapıyorsun..?

Söylemeyeceğim sen de biliyorsun...

Söylersem sana ayıp olur, prestij'in sarsılır...

menzil5453

Doçent
Sakin ol şampiyon, birincisi düşüncesini yazacak cesareti olmasa insanlar forumda olmaz, yorum yapmaz.

İkincisi anketi çok erken açmışsın.

Daha aylar var seçime.

Henüz adaylar bile belli değil.

Belki insanlar adaylara bakacak ona göre karar verecek olamaz mı?

Acele etme:)

Fikri olmayanın zikri laf çarpıtmaktan başka birşey değildir. Bu genel seçim hangi adaydan bahsediyorsunuz. Genel seçimlerde daha çok parti stratejilerine göre oy verilir. Sizin partinin bir ülke yönetme stratejisi yok ise ve olmadığı için de sen ismini vermekten dahi çekiniyorsan o ayrı mesele tabi.

menzil5453

Doçent
Yahu madem görülüyor buyur yaz biz de görelim.

Hem yazıyorsun hem say deyince kaçıyorsun.

Araya girmiş oldum ama, başka partilerden size ne ki? Siz zaten o partiye oyvermiyeceksiniz. Senin oy vereceğin partinin ülke yönetme stratejisi ve projeleri ve hizmet adına vaatleri nedir? Hele sen bir onlardan bahset.

Kaptan

Mecra Yazarı
Her amelimizden hesaba cekilecegimizi unutmayalim. İnsanlari partiye degil İslam'a davet edelim.

‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’

‘’Senin Rabbine andolsunki onlar aralarında çıkan çekişmelerde seni hakem tayin edip,verdiğin hükme hiçbir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar’’

İzlememiz gereken yolu Rabbimiz daha nice ayetlerde acik acik gostermedir. O halde hangi gerekceyle olursa olsun İslam'in asla tasvip etmedigi kufur rejimlerine oy vermek Tevhid'e aykiridir.

‘’YOKSA ALLAH’IN İZİN VERMEDİĞİ KONULARDA ONLARA KANUNLAR YAPAN ORTAKLARIMI VARDIR’’

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Her amelimizden hesaba cekilecegimizi unutmayalim. İnsanlari partiye degil İslam'a davet edelim.

‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’

‘’Senin Rabbine andolsunki onlar aralarında çıkan çekişmelerde seni hakem tayin edip,verdiğin hükme hiçbir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar’’

İzlememiz gereken yolu Rabbimiz daha nice ayetlerde acik acik gostermedir. O halde hangi gerekceyle olursa olsun İslam'in asla tasvip etmedigi kufur rejimlerine oy vermek Tevhid'e aykiridir.

‘’YOKSA ALLAH’IN İZİN VERMEDİĞİ KONULARDA ONLARA KANUNLAR YAPAN ORTAKLARIMI VARDIR’’

yani oy veren, herkez, küfürdedir,,,, dolayısı ile oy veren imamın arkasında namaz kılınmaz...ila ahir..

Kaptan

Mecra Yazarı
yani oy veren, herkez, küfürdedir,,,, dolayısı ile oy veren imamın arkasında namaz kılınmaz...ila ahir..
abdullah, "oy vermek kufurdur" sozu genel bir hukmu ifade eder. Oy kullanan şirki, tağutu, kufru ve demokratik duzenin az cok isleyisinden haberdar ise direk bu hukmun muhatabidir. Bunlardan haberdar olmayan, "CHP-solcular gelmesin de..." seklinde bunun kufur oldugunu bilmeden oy veren kimseleri tekfir etmiyoruz.

Ha meselenin bir de "asli kafir" yani İslam'a hic girmemis boyutu da var ki senin gibi kafa yapisina sahip biriyle tartismak zaman kaybi olacagindan oraya hic girmiyorum.

abdullah birisi

Kıdemli Üye

abdullah, "oy vermek kufurdur" sozu genel bir hukmu ifade eder. Oy kullanan şirki, tağutu, kufru ve demokratik duzenin az cok isleyisinden haberdar ise direk bu hukmun muhatabidir. Bunlardan haberdar olmayan, "CHP-solcular gelmesin de..." seklinde bunun kufur oldugunu bilmeden oy veren kimseleri tekfir etmiyoruz.

Ha meselenin bir de "asli kafir" yani İslam'a hic girmemis boyutu da var ki senin gibi kafa yapisina sahip biriyle tartismak zaman kaybi olacagindan oraya hic girmiyorum.

tartışıp tartışmanın benim için bir önemi yoktur.... sorgu sualsiz, ilk mesajında, oy vermek kükürdür dedin,,,, şimdi ise istisna getiriyorsun ki, detaylı anlatsak birbirimize, farklı şeyler söyleyeceğimizi sanmıyorum, bu konuda....

Kaptan

Mecra Yazarı
İbn'i Teymiyye'nin cok guzel bir sozu var, der ki;

"Sizin soylediginizi ben soylersem kafir olurum, fakat siz soyledikleriniizin ne anlama geldigini bilmediginiz icin ben size kafir demiyorum"

Caktin kofteyi...?

Kaptan

Mecra Yazarı
Tamam iste ben de onu diyordum, Tevhidi kavrayamamis sufi mesrepli senin gibilerle bu konu tartisilmaz.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Oy atarak seçtiğiniz insanlar "İslam Hukuku" ekseninde yönetimde bulunmalıdırlar.

Lakin günümüzde kim seçilirse seçilsin, mecliste milletvekili yemininden tutun da, meclis çatısı içersinde var olan düzeneğin ve çıkarılan yasaların ve de çıkarılmış yasalar ekseninde görev yapan yöneticilerin (siyasi erk) içersinde olduğu yönetim hukuk düzeneğinin de İslam ile bir ilgisi olmadığı gibi,

Çoğu şekliyle de İslam'a, Kur'an'a düşmandır... İslam'ın emirlerine düşmandır ve bire bir İslam'la da mücadele eder haldedir.

Böyle bir yapının içersine oyunuzla vekil göndereceksiniz, onlar da var olan düzeneğin hukukuyla icraatlarını sergileyeceklerdir.

Elbet bu küfürdür...

Lakin gerek oy kullanan olsun ve gerekse oy'a vekil olanlar olsun, bu yapının kırılması ekseninde gücü ve kuvvetleri oranında çalışma içersinde bulunacaklarına dair bir niyet ve düşüncenin içersinde olanlar vardır...

Hanım Milletvekili Merve KAVAKÇI meclise girdiğinde, bütün milletvekilleri, ayağa kalkarak alkışlarıyla ve elleriyle de masalara vurarak milletvekilini başörtüsüne sebep dışlamışlar, aşağılamışlar ve meclisten de çıkarmışlardı...

Lakin, ERBAKAN ve onunla omuz omuza mücadele edenlerden hiçbiri, bu hadiseyi protesto etmemiş, gücü ve kuvvetleri oranında da bu arkadaşlarına destek olmuşlardır.

Diyeceğim o ki,

Allah'ın Kanunu'nun hilafına yasa çıkarmak elbet tehlikelidir iman açısından...

Allah'ın Kanunu'nun hilafına yasa çıkarmak için milletvekillerine oy kullanmak da tehlikelidir iman açısından,

Lakin, gerek vekil olsun gerekse de oy atanlar olsun, bu niyet ve düşüncede olmayanlar da olacaktır...

İşte bunları da küfür'le itham etmek tehlikelidir...

Çünkü, gerek oy atan olsun ve gerekse oya vekil olan milletvekili olsun, İslam'ın Kanunları'nın hilafı ekseninde bir niyet ve düşüncede değillerdir.

İşte İslami hassasiyeti olan bütün müslümanlar bu niyet ekseninde oy attığı gibi, vekil olanlar da bu niyet üzere vekil olurlar.

Bunlar müslümanlardır...

Allah yönetici olanların yardımcısı olsun... Oy atanların da...

Her ikisinin işi de uğraşı da kolay değildir...

Allah korusun iman da amel de heba olabilir...

Allah korusun...

İslam eksenli çalışanlara selam olsun...

talib

Kıdemli Üye
Herkesin cemaati ve AK Parti'yi alkışladığı bir zamanda ikisini de eleştiriyordum. Lakin oyumuz AK Parti'ye idi, zira müslümanlar orada birleşmişler idi. Biz içeriden birisi olarak eleştiriyorduk, en çok da cemaatçiler savunuyordu. Geldiğimiz noktada başka bir alternatif göremiyoruz ve mutlaka ama mutlaka AK Parti diyoruz.

Not olarak şunu da ekleyelim. Birileri diyor ki bu sistem bozuktur, madem öyle ha x partisine vermişsin, ha y partisine. Ne farkeder o zaman diyorlar. Buna şiddetle karşıyız. Kör değil isen bak deriz, dün başörtülü kızlarımız yerlerde sürükleniyordu, imam hatip mezunları adamdan sayılmıyordu. Bugün geldiğimiz noktada böyle midir? Ve daha binlerce örnek. Demek ki çok şey farkediyor.

fakiri

Kıdemli Üye
AKP, nin diyalogçularla ve Süleymancılarla birlikte kuzu sarması olup,yola çıkmasını en çok eleştirenlerden biri olduğumuzu burada herkes bilir. Ülke sola teslim edilir hâle gelmesin diye bu iktidara oy verdik !..Maalesef AKP kendisine verilen krediyi ve gösterilen teveccühü hiç ama hiç iyi kullanamadı ! Telefonun, PTT'nin, TEK'in özelleştirilmeleri ülke adına hiç iyi olmadı ve bu hizmetleri satın alanlar, millet ve devlet indinde hiç te iyi bir sınav veremediler! (Ki bu hizmetler Paralelcilerin oldu.) Gelinen noktada bu özelleştirilmelerden iktidar mensupları dahi şikâyet eder oldu ! Çalışanlara ve emeklilere iktidarın zırnık dağıtımı ve cimriliği hız kesmeden devam ediyor ! Ama, artık bize göre deniz bitti ! Ne AKP'ye ne de bir başkasına oy yok !

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
"Oy vermek küfürdür!" sözü oy verenleri küfürle itham etmek olduğundan asıl küfür söz budur! Bu sözün kaldırılması gerekiyor!
Gelelim kime oy verilmeli sorusuna...
Biz hiç birine oy vermeyi düşünmüyoruz! AKP kendisine verilen krediyi maalesef çar-çur ederek tüketti diye düşünüyorum.
Ülke sürekli büyüdü-büyüyor (!); Milli Gelir sürekli arttı-artıyor ..diyorlar. İyi de,
Milletin cebine hiç bir şey girmedi-girmiyor !
Bu nasıl gelişme ? Bu nasıl büyüme ?..
Çalışanlara ve emeklilere hiç utanmadan binde 25 Tl. zam yapabiliyorlar !

Senin gibi hastalıklı ruhların oyuna müslümanların ihtiyacı yok...
Allah senin zihniyetini yeryüzündne silsin inşaallah

can feda

Profesör
Allah nasip ederde vade yeterse...inşAllah Büyük Birlik Partisi'ne vermeyi düşünüyorum...Hem rahmetli Muhsin başkan için...hemde gündemde olan olaylara hakkaniyetli yaklaştıklarını düşündüğüm için...tek sebepten asla AKP'ye oy vermem...Benim kırmızı çizgim Kuran-ı Kerim ve efendimiz(sav)'dir...peygambere gurur atfeden adam hala orada bakan iken...m. metiner ayeti kendine göre çarpıtırken...bakara suresi ile dalga geçen adam hala orada iken...tek kınama almamışken...ümmetin sesi soluğu diye atfedilen parti TEK bir şey yapmıyorsa TEK laf etmiyorlarsa...ben asla oyumu vermem...isterse ekonomi en refah olsun...isterse bana devlet hiç bir hizmet vermesin...nimeti veren Allah(c.c)...benim efendime böyle diyen partiye asla oy vermem...