15 Temmuz İhvan Forum Özel

Admin

Administrator
Yönetici
15tkoyu.png

Bu konu [BGCOLOR=rgb(226, 80, 65)]15 Temmuz[/BGCOLOR] ile ilgili ihvan forum üyelerinin anılarını ve paylaşımlarını toplama amaçlı açıldı.

İlk paylaşım bizden;

Bu vesile ile;

15 Temmuz 2016 tarihinde devlet içine çöreklenen Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) isimli riyakar ihanet çetesinin kalkışması sonucu Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize minnet duygularımızı arz ederiz.

Gerçek bir halk destanı olan, yardan ve serden geçmenin ne demek olduğunu bizlere yaşatan bütün milletimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

Hoca kılıklı şarlatanın ve alçak takipçilerinin tasmasını tutan tüm küresel güçlere karşı tekrar ediyoruz ki; BİRİZ - BERABERİZ ve BU ÜLKENİN SAHİBİYİZ...

YAŞASIN 15 TEMMUZ DESTANI! YAŞASIN MİLLETİN ASİL FERTLERİ.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
O gece annemlerde misafirdim
Bir kaç genç vardı
Kalkın sembolik de olsa sokakta yürüyelim dedim
Bir kasaba büyüklüğünde bir yerleşim yeriydi ama ne olacağı kimse kestiremezdi
Annem çıkmayın dedi ama dinlemedik
Bir iki tur attık sonra eve döndük, tv den gelişmeleri dinledik
CB meydanlara davet etti
Bu sefer yanlız çıktım gecenin yarısında
Annemlerin evinden kardeşimin evine doğru turladım bir kaç kez
İki ev arası 150 metre falandı
Ama o gece 500 metre gibiydi, çünkü 500 metre ötede ilin belki en büyük askeri yerleşkesi vardı
Kardeşim pencereden burada senden başkası yok ne diye dolaşıyorsunki diye anlamsız görmeye çalıştı
Bende olsun onlar sıfır biz ise bir dedim

O gece gazilerin yerinde olsam belki bir korkak olurdum
ama sembolik bile olsa gecenin karanlığında bir kaç adım atabilmiştim
En azından kalbim hak için atıyordu

15 temmuz şehit ve gazilerine minnetarım
Allah onlardan razı olsun

Enes

İhvan Forum Üye
Köprüye gidelim insallah. Akşam namazından sonra çıkmayı düşünüyorum.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şehitlerin isimleri tek tek okunurken milyonların BURDA diye karşılık vermesi... ''Şehitlere ölüler demeyin, onlar diridirler, siz bilemezsiniz'' hitabı daha nasıl tecelli edecekti?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sen bizdesin ve biz sendeyiz.

gamsız

Profesör
DiNMBDBWAAA50vK.jpg
Bedenlerimiz düşmüş olabilir ama Düşürmedik Bayrağımızı Toprağa

gamsız

Profesör
Dünyanın en tehlikeli terör örgütü, ülkenizi vuruyor... Uçaklarınız bile gasp edilmiş... Örgüt öldürmek için sizi arıyor... Havalimanına yeni gelmişsiniz... Yaralı bir gençten bahsediyorlar ve siz her şeyi bırakıp ona koşuyorsunuz... Çünkü SİZ TAM BİR BAŞKOMUTANSINIZ!

erdemceerdem

Profesör
Her daim bütünden yana olmaya çalıştım, parçadan değil....

Vatan sevmenin bir bütün olduğuna ve bu bütünün içindeki herkese sahip çıkılması gerektiğine inandım...

(herkesten kasıta ise terörüstü, sübyancı sapığı, din ve ticaret simsarları dahil değildir...)
buraya birkaç tip daha eklenebilir, şu an aklıma gelenleri yazdım....

KONU VATAN'A SAHİP ÇIKMAK, KONU VATAN İÇİN ŞEHİT OLMAK....
Bu vatanda milyonlarca kişi kiracıdır, milyonlarca kişi ev sahibi.... amma velakin kiralar uçuktur...
Bu memlekette araç alacak olan da çoktur araç satacak olan da... üstelik gayri resmi galerici kaynıyor memlekette...
Bu memlekette ev arsa alacak olan da çok, ev arsa satacak olanda... arada komisyoncusu, taklacısı, tuklacısı...
Bu memlekette şeker tüccarları var, Allah kandırırlar...
Bu memlekette bankaya karşı olan amma altınla bankacılık faaliyeti yürüten binlerce sarrafımız var...
Bu memlekette faizsiz bankacılık denen sisteme para yatıran vatandaşlarımız var...
ve yine bu memlekette faizsiz bankacılıktan, faizli bankacılığa aktarılan ve oradan yine başka vatandaşlara faiz yoluyla akan para sistemi...
Bu memlekette 5 vakit namazını kılan amma velakin yanında çalıştırdığı 100 işçinin sigortasını asgari ücretten gösteren tonlarca müslüman var...
Bu memlekette 'KUL HAKKINI' sadece kişilerden alınan borç paranın-malın geri ödenmesi olarak anlayan yüzbinlerce insan var...
Bu memlekette yaşayan gencimizin önünde aşılması gereken onlarca sınav var mülakat var...

daha yazılacak onlarca satır var, bu satırlara ilave....

Bunu buraya yazıyor olmam şundandır.... Hep dediğim şeydir, bu FETÖ'nün bu insanlara sözde din adına bıraktığı ahlaktır bu...

Şükürler olsun ki; bundan on sene öncesinde derdim;
'bu feytöş apodan daha tehlikeli, bu cemaat dediğiniz yapı pkkdan daha tehlikeli diye...

Memleketim ben ölmeden bu feytöşünde onun cemaatininde Türkiye'nin 1 numaralı terörist yapısı olduğunu gördü...

ama bıraktığı ahlak hala birçok kişinin içlerinde sinmiş vaziyette....

arzu ederim ki milletim bu ahlakıda tez zamanda üzerinden atar ve imanlı yapıya bürünür....

erdemceerdem

Profesör
Bir tane abimiz var...
Bir inşaat firmasında, ön muhasebeci olarak çalışıyor....
Sonra kendisi o firmada çalışırken kendi adına tüzel kişilikte bir şirket kuruyor... o şirkette inşaat üzerine...
her iki şirkette ikamet amaçlı ev yapım üzerine inşaat müteahhitliği şirketi...

15 temmuz günü saat 20,30-21,00 civarlarında Türkiye'de kalkışma haberini öğreniyor....
Öğrenir öğrenmez Konya'dan iki arkadaşıyla beraber atlıyorlar arabaya, Ankaranın yolunu tutuyorlar...
Direnişe destek vermek için...
ve direnişe katılıyor...
uçaksavar mermisi abimizin sağ ayağını parçalıyor...
gata da 15-20 gün yatıyor....
sonra Konya'ya sevki yapılıyor...
evinde yatıyor 1 aya yakın....

ve kendisinin tedavisi sürerken ve 15 temmuzun üzerinden bir ay kadar süre geçmişken
çalıştığı işyerindeki patronu bu abimizin kendi namına şirket kurduğunu öğreniyor...
lakin kendi kurduğu şirket, patronun şirketi ile rekabek içerisinde değil.. kendi çapında büyümek isteyen alalade bir hamle işte..
patron bu abimize sövüyor, küfürler ve işten çıkartıyor....

abimizin tedavisi hala sürüyor koltuk değnekleri ile yürüyor....

patronsa en büyük fetö karşıtcısı, en büyük 15 temmuz destekçisi....

erdemceerdem

Profesör
Ve o ŞEHİTLERİMİZ....
Ve o GAZİLERİMİZ....
Ve o 15 TEMMUZ gecesi, İstanbul ve Ankara'da ve memleketimin her yerinde sokağa çıkan, Tankın, tüfeğin önüne geçen...
F16 lara taş atan yiğit yürekli insanlarımız....
sizleri kelime ve cümle ile ödüllendiremiyorum.... düğümleniyorum... cümle kuramıyorum....
çünkü ve inşaallah sizin ödülünüzü yüce yaratıcı Rabbim Celle Celalühü verecek...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bir tane abimiz var...
Bir inşaat firmasında, ön muhasebeci olarak çalışıyor....
Sonra kendisi o firmada çalışırken kendi adına tüzel kişilikte bir şirket kuruyor... o şirkette inşaat üzerine...
her iki şirkette ikamet amaçlı ev yapım üzerine inşaat müteahhitliği şirketi...

15 temmuz günü saat 20,30-21,00 civarlarında Türkiye'de kalkışma haberini öğreniyor....
Öğrenir öğrenmez Konya'dan iki arkadaşıyla beraber atlıyorlar arabaya, Ankaranın yolunu tutuyorlar...
Direnişe destek vermek için...
ve direnişe katılıyor...
uçaksavar mermisi abimizin sağ ayağını parçalıyor...
gata da 15-20 gün yatıyor....
sonra Konya'ya sevki yapılıyor...
evinde yatıyor 1 aya yakın....

ve kendisinin tedavisi sürerken ve 15 temmuzun üzerinden bir ay kadar süre geçmişken
çalıştığı işyerindeki patronu bu abimizin kendi namına şirket kurduğunu öğreniyor...
lakin kendi kurduğu şirket, patronun şirketi ile rekabek içerisinde değil.. kendi çapında büyümek isteyen alalade bir hamle işte..
patron bu abimize sövüyor, küfürler ve işten çıkartıyor....

abimizin tedavisi hala sürüyor koltuk değnekleri ile yürüyor....

patronsa en büyük fetö karşıtcısı, en büyük 15 temmuz destekçisi....
Bir yerde işçi olarak çalışırken şirket kurmak doğru değil.

Ayrıca gazi ve şehitlerin sütten çıkmış ak kaşık olmadığında herkes hemfikirdir sanırım. O ayrı o ayrı.. Neticede hepimiz insanız.