...

nefahtü

Kıdemli Üye
Bir tanıdığımda vardı bu rahatsızlık devamlı mutsuz ve depresyondaydı kendisi. Zor bir rahatsızlık , daha çok psikolojik sanırım.
devamlı ağrısı vardı uyuyunca uyanınca sürekli. Allah yardımcıları olsun.

Rosasepia

Ordinaryus
Bir tanıdığımda vardı bu rahatsızlık devamlı mutsuz ve depresyondaydı kendisi. Zor bir rahatsızlık , daha çok psikolojik sanırım.
devamlı ağrısı vardı uyuyunca uyanınca sürekli. Allah yardımcıları olsun.

Benim de bir kuzenim var bazen dönem dönem çok rahatsız. Kesinlikle ruhsal bir hastalık değil, ama insanı ruhsal etğiliyor bilhassa yakin cevre ve aile hastayı anlamaz ve yardımcı olmasa.

adams77

Kanalizasyoncu
Yapısal bir hastalık, çeken bilir :)

nefahtü

Kıdemli Üye
Uyku beslenme de doğru bir düzene konulursa hiç değilse biraz olsun fayda sağlıyor.
Ve tabi belli omurga hareketleri isminin ne olduğu önemli değil yoga plates vs.
Geçmiş olsun adams77

adams77

Kanalizasyoncu
Geçmiş olsun
Yoga yapın diyor
Biz namaz kiloyoruz

Seni bilmem :)

Sağol teşekkür ederim şükür geçti fakat benim durumum ne fibromiyalji nede romatizmal :) ama sağolsun koskoca doçentler dahil yani senelerini bu işe vermiş ciltlerce kitap okumuş doktorlar doğru teşhis koyamadı :D kendi araştırmalarım, kendimi dinleme ve değerlendirme sonuçlarımdan kendi tedavimi kendim uyguladım.

Fibromiyalji için yoğa yapmak çare değil hele senin kıldığın namaz hiç değil :) İnsan denen varlık et ve kas yığını değil düşüncelerini değiştirmediğin sürece düşüncelerinin sonucu bedeninde hasarlar olarak ortaya çıkar sen bunun tanımını hastalık olarak yaparsın ve belli başlı isimler ile tanımlamasınıda yapabilirsin. İçten dışa doğru çıkan bir enerji var içerdeki enerji sağlıklı değilse dışarıya yansımasıda sağlıksız olur.

adams77

Kanalizasyoncu
Uyku beslenme de doğru bir düzene konulursa hiç değilse biraz olsun fayda sağlıyor.
Ve tabi belli omurga hareketleri isminin ne olduğu önemli değil yoga plates vs.
Geçmiş olsun adams77

şuan uzak doğudan bize ithal edilen yoga aslından çok uzak bir uygulama bedeni rahatlatmak insana sağlık kazandırmaz. Örnek verecek olursak bir yeriniz ağrıdığında ağrıyı dindirmek için ağrı kesici alırsınız bu ağrı kesici belli süre ağrınızı dindirecektir fakat kesin ve net çözüm sağlamayacaktır işte günümüzde yapılan yogada aynen bunun gibi insanın düşünce ve felsefesinde hiç bir değişiklik yapmaz sadece kaslarında belli bir süre rahatlık sağlar ve kan akışını rahatlattığı için belli süre beden dikkat edin beden rahatlık verir ruhsal olarak hiç bir etkisi yoktur. Ruhsal olarak sağlıklı iseniz bendensel olarakta rahatlık sağlarsınız. Dünya sizin ruhsal durumunuzun bir yansıması gibidir bedende sizin ruhsal görüntünüz gibidir. Eğer düşünce ve felsefenizde değişiklik yaparsanız bu sizin görüntünüz yansır bilmem anlatabildim mi.

Dünyaya olan bağlılıktan ve BENim hissinden kurtulalım burada olmamızın ana nedeni içimizdeki çirkinliğin dışarı yasımasından dolayı cennetten kovulmamız değil mi? Cennete girmek istiyorsak eğer içimizdeki çirkinlikleri yok etmemiz gerekiyor bunun içinde dünya hayatını iyi anlayıp iyi yaşamak gerekiyor.

Konuya bak nereden nereye geldi :)

nefahtü

Kıdemli Üye
şuan uzak doğudan bize ithal edilen yoga aslından çok uzak bir uygulama bedeni rahatlatmak insana sağlık kazandırmaz. Örnek verecek olursak bir yeriniz ağrıdığında ağrıyı dindirmek için ağrı kesici alırsınız bu ağrı kesici belli süre ağrınızı dindirecektir fakat kesin ve net çözüm sağlamayacaktır işte günümüzde yapılan yogada aynen bunun gibi insanın düşünce ve felsefesinde hiç bir değişiklik yapmaz sadece kaslarında belli bir süre rahatlık sağlar ve kan akışını rahatlattığı için belli süre beden dikkat edin beden rahatlık verir ruhsal olarak hiç bir etkisi yoktur. Ruhsal olarak sağlıklı iseniz bendensel olarakta rahatlık sağlarsınız. Dünya sizin ruhsal durumunuzun bir yansıması gibidir bedende sizin ruhsal görüntünüz gibidir. Eğer düşünce ve felsefenizde değişiklik yaparsanız bu sizin görüntünüz yansır bilmem anlatabildim mi.

Dünyaya olan bağlılıktan ve BENim hissinden kurtulalım burada olmamızın ana nedeni içimizdeki çirkinliğin dışarı yasımasından dolayı cennetten kovulmamız değil mi? Cennete girmek istiyorsak eğer içimizdeki çirkinlikleri yok etmemiz gerekiyor bunun içinde dünya hayatını iyi anlayıp iyi yaşamak gerekiyor.

Konuya bak nereden nereye geldi :)

Beden zihin ve ruh bütünlüğü değilmidir anı'ı oluşturan.
İnsan kendi fıtratına göre ister biraz bedeni ile düzelme yoluna gider , isterse zihin çalışmaları ile yada sadece ruhsal çalışmalar ile.
Herkese herşey iyi gelmiyor kimisi bol bol spor yaparak yürüyerek yada yüzerek kendini sakinletiyor . Kimisi güzel sanatlar ile daha iyi hissediyor. Bu örnekler uzar gider.
Her hangi bir bedensel aktivite doğru yapılırsa kişinin duygu bedenine de ulaşıyor belli titreşimler yolluyor ve bunlar iç salgı bezlerini harekete geçirerek kişinin zihinsel rahatlamasınıda sağlıyor.
Beden hastalanana kadar önce düşünce sonra hareket ve duygular hastalanıyor en sonunda bedene yansıyor. Burada zaten siz de bu şekilde düşünüyorsunuz.
Kişi şifa ararken bir an da ilk başladığı noktaya gidemediğinden son noktadan geriyede gidebilir bu da bir yöntemdir. Kendi deneyimlerimden yazıyorum illede budur diyemeyiz.
Doktorlar artık kendilerini iyice ezbere bırakmışlar , bütüne bakmadan sadece o bölgeye bakıyorlar ve ezberden bir takım şeyler istiyor yada ezbere ilaç yazar hale geldiler.
Herkesin kendini çok iyi tanıyıp kendi doktoru olması lazım.
Verilen bir ilaç a noktayı düzeltirken b ve c noktaları bozuyorlar.

Beden hareketleri bilinçli ve kişinin kendi beden enerjisine uygun yapıldığında şifa olmakta.
Mesela sizin ensenizde birikmiş olabilir ve o bölgeye erken çözüm bulmadığınızda tüm omurgayı sarıyor.
Şifa doğada ve doğadan gelenlerde ve doğal düşüncelerde diyebilirim son olarak.

selamun ala

adams77

Kanalizasyoncu
Ağaçları düşünün dünyanın her yerinde varlar fakat çok farklılar afrikada olan avrupada olmuyor. Üzerinde biraz düşünürseniz demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Kaçak

Yeni
Aleyküm ala ...
anlamadığım bu dilimin dönmediği kelime ne amaçlı kullanılıyor ???
ağaçları düşünerek yoga yapmayamı başladık ?
ommmmm diyor muyuz ???
yoga zayıflatırmı ???
konunun açılış maksadı nedir ???

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yatmadan evvel altınotu içsin bu rahatsızlığı olan. Rahat bir uyku, ağrıya son , ferahlık duygusu.