1 Numara Gülen | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

1 Numara Gülen

Hakperest

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
9,800
Puanları
113
1 Numara Gülen 2010 KPSS sınavında soruların çalındığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmada örgüt liderinin Gülen olduğu belirlendi. Gülen'in "Devletin kılcal damarlarına sızın" talimatı fezlekeye girdi

2010 KPSS sınavında soruların çalındığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmada örgüt liderinin Fethullah Gülen olduğu belirlendi. 1 yıl süren çalışmanın ardından oluşturulan polis fezlekesinde, soruları çalan ve yandaşlarına haksız kazanç sağlayan suç örgütünün şeması da yer aldı. Şemada, Paralel Yapı İç Anadolu İmamı olarak bilinen Samanyolu Kolejleri Genel Müdürü Cemil Koca, Körfez Dershaneleri sahibi Yusuf Rodoplu ve Turgut Özal Düşünce Derneği Genel Sekreteri Hanefi Sözen örgüt yöneticileri olarak sıralandı. Suç örgütünün en tepe noktasında ise Pensilvanya'da bulunan ve hakkında Kırmızı Bülten çalışması devam eden Fethullah Gülen yer aldı.

TALİMATLAR GÜLEN'DEN

Fezlekede Gülen'in özellikle, "Devletin kılcal damarlarına kadar sızın. Deşifre olmamak için ne gerekiyorsa yapın" sözleri yer aldı. Şüpheli dosyasında Gülen'in liderliğini yaptığı örgüte, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, belli bir yapıya mensup kişilerin talimat ve telkinlerle devlet kurumlarına sızma faaliyetlerine giriştikleri, nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik, devletin gizli kalması gereken belgelerini açıklamak, anayasanın eşitlik ve kamuya girme hakkını ihlal, görevi kötüye kullanma, dijital verileri yok etme" suçlamaları yöneltildi. Paralel yapı tarafından ÖSYM'den sızdırılıp hücre evlerinde ezberletilen soru ve cevaplarla 350 kişinin soruların tamamını doğru yanıtladığı sınavın öncesi ve sonrasında yapılan diğer sınavlarda ise 120 sorunun tümünü çözen tek bir adayın olmadığı ortaya çıktı. "Kopya" skandalı üzerine iptal edilen sınavın 3 ay sonra tekrarındaki sınava daha önce soruların tamamını doğru işaretleyen 148 kişi katılmadı, katılan 202 kişiden 11'i en fazla 108 soruyu doğru cevapladı. Başsavcılık kaynaklarına göre, YÖK Denetleme Kurulu raporunda 100 ve üzerinde net yapan 3 bin 230 kişiden 616'sının kamuda memur ve öğretmen olarak atandığı bildirildi.

DELİLLER 10 KURUMDAN

Delillendirme çalışmasında Jandarma Kriminal raporu, Emniyet Bilişim Uzmanları raporu, YÖK Denetleme Kurulu raporu, ÖSYM, TÜBİTAK, MASAK, SGK, Maliye, Milli Eğitim Bakanlıkları, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü'nden alınan bilgilerle şüphelilerin ikrarları, müştekilerin beyanları, matematik ile ölçme ve değerlendirme bilirkişilerinin raporları, HTS analiz raporları dosyaya girdi.

"ÇALIŞTIK KAZANDIK"

Operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 68'e yükselirken, 3 kadın hamile oldukları ve süt emzirdikleri gerekçesiyle serbest bırakıldı. Emniyette sorgulanan 65 şüphelinin işlemleri sürüyor. Şüphelilerin yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri, sızdırılan sorularla ilgili soruların cevaplarını ezberleyerek girdikleri sınavlara ilişkin ise, "çalıştık. Kazandık" şeklinde yanıtları verdikleri öğrenildi.

101'İ KARI KOCA 139'U AKRABA

Savcılığın soruşturmasında, genel yetenekte 60 soruyu doğru yanıtlayan bin 29 adayın 101'i karı koca, 139'u akraba çıktı. Genel yetenek alanında ise 55 ve üzeri soruya doğru cevap veren 27 bin 284 adayın 328'i karı koca, 470'i akraba çıktı.

SAVCIYI TEHDİT EDENLER YAKALANDI

KPSS soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'a geçen pazar günü gelen tehdit telefonuyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Polis, tehdit telefonun Etimesgut'taki bir devlet okulunda öğretmen olarak çalışan Nuri Ö.'ye ait olduğunu belirledi. Savcıyla konuşan Nuri Ö'nün, savcı Erkman'ı, "Akıllı ol tamam mı?" gibi sözlerle tehdit ettiği belirtildi.

2 KİŞİYE KPSS GÖZALTISI

Operasyon kapsamında İzmir'de gözaltına alınan 2 kişi, Ankara'ya gönderildi. Alınan bilgiye göre, 2010 yılındaki KPSS'de usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli operasyon çerçevesinde İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, bir akademisyen ile bir öğretmen gözaltına alındı. Zanlılar, işlemlerin ardından Ankara'ya gönderildi.

YÜKSEL TEMEL - DİLEK YAMAN | A HABER
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
101'i karı koca, 139'u akraba çıktı diye haber var, şakirtler diyor ki fem den zaten birinciler çıkıyor. Biz fem den birinci çıkmış bunlar suçlu diyormuşuz gibi. böyle tipler nasıl yetişebiliyor merak ediyorum.
 
Üst