“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

Kaptan

Mecra Yazarı
“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

Kim;

“Yeti
ş Ya @lafons7275
“Yetiş Ya @talip

“Yetiş Ya Gavs!”
“Kurtar Bizi Şeyhim!”
“Himmet Et Bize Kutbum!”
“Yetiş Ya Abdulkadir Geylani!”
“Medet Ya Gavsım!”
“Yetiş Ya Seyyidina Hamza!"

gibi söylemlerde bulunur, bu zatların imdat çağrılarını işitebileceğine,
kendilerini görebileceğine, güç ve kudretlerinin bulunduğu zor durumdan
kurtarabileceğine inanırsa, Allah'ın Semi, Basar ve Kudret sıfatlarını medet
umduklarına pay eder.

Allah'u Teâlâ yaratıcıdır. Ondan başka yaratıcı yoktur. Her şeyi O yaratır..
Bu Allah'ın Tekvîn Sıfatıdır.

Nasıl ki Biri çıkar bende yaratırım veya Allah'tan başka yaratan vardır
dediği zaman Şirke düşerse !! Aynı Durum Semi, Basar, Kudret Sıfatları
içinde geçerlidir.

"Allah'ın Sıfatları" Sadece Allah'a Münhasır / Allah'a Has Sıfatlardır..
Allah'tan başka hiç bir varlıkta bulunmazlar..

alinti

adams77

Kanalizasyoncu
aklını kullanmayanın üzerine pislik yağar.

Yahayy

Kıdemli Üye
Ek olarak kaptan, Mekkeli müşriklerin suçlandığı fiil, İbn-i Abbas'ın anlatımıyla dualarına daha önce yaşamış salih kimselerin ruhaniyetleri olduklarını iddia ettikleri makamları Lât, Uzza, Menaf, Hubel'i aracı ve şüfeha olarak atamalarıydı.

Allah bu atama yetkisini size herşeyi yarattığını kabul edip söylediğiniz Allah mı verdi diye hesap soruyor?

İnsan azıcık olsun düşünüp ahiretini rezil edecek böyle bir riske girer mi, Kur'anın yarısı bunun üzerine kurulu el-insaf...

lafons7275

Kıdemli Üye
Kim;

“Yeti
ş Ya @lafons7275
“Yetiş Ya @talip

“Yetiş Ya Gavs!”
“Kurtar Bizi Şeyhim!”
“Himmet Et Bize Kutbum!”
“Yetiş Ya Abdulkadir Geylani!”
“Medet Ya Gavsım!”
“Yetiş Ya Seyyidina Hamza!"

gibi söylemlerde bulunur, bu zatların imdat çağrılarını işitebileceğine,
kendilerini görebileceğine, güç ve kudretlerinin bulunduğu zor durumdan
kurtarabileceğine inanırsa, Allah'ın Semi, Basar ve Kudret sıfatlarını medet
umduklarına pay eder.

Allah'u Teâlâ yaratıcıdır. Ondan başka yaratıcı yoktur. Her şeyi O yaratır..
Bu Allah'ın Tekvîn Sıfatıdır.

Nasıl ki Biri çıkar bende yaratırım veya Allah'tan başka yaratan vardır
dediği zaman Şirke düşerse !! Aynı Durum Semi, Basar, Kudret Sıfatları
içinde geçerlidir.

"Allah'ın Sıfatları" Sadece Allah'a Münhasır / Allah'a Has Sıfatlardır..
Allah'tan başka hiç bir varlıkta bulunmazlar..

alinti

Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ek olarak kaptan, Mekkeli müşriklerin suçlandığı fiil, İbn-i Abbas'ın anlatımıyla dualarına daha önce yaşamış salih kimselerin ruhaniyetleri olduklarını iddia ettikleri makamları Lât, Uzza, Menaf, Hubel'i aracı ve şüfeha olarak atamalarıydı.

Allah bu atama yetkisini size herşeyi yarattığını kabul edip söylediğiniz Allah mı verdi diye hesap soruyor?

İnsan azıcık olsun düşünüp ahiretini rezil edecek böyle bir riske girer mi, Kur'anın yarısı bunun üzerine kurulu el-insaf...

Aynen

Hani biz bunlar sirktir, kufurdur dedigimizde;

"ne sirki canim, seyhin, gavsin bütün yetkileri elbette Allah'a aittir, onlar sadece Allah'in araciligiyla
bize yardim ediyorlar, imdadimiza yetisiyorlar"

diyorlar ya hah iste mekke musriklerinin putlari icin "emret Allah'im emret, senin hicbir ortagin yoktur.
Yalniz bir ortagin vardir ki, onun da bütün yetkilerinin sahibi de sensin" dedigini aynisini diyorlar.

Yahayy

Kıdemli Üye
Burada anlatılan Allah yolunda öldürülenler kimler?
Allah bu çıkışı kime yapıyor?
Kime ağzınızı eğip bükerek ölüler demeyin diyor, burada bizim gibi otursalardı ölmezlerdi diyen münafıklara karşı olmasın :)

Allah'ın sade vurucu vahyini ne hale getirmişiz, Allah'ın kendi yolunda ölenleri ağzına dolayan münafıklara ayetiyle cevap vererek onore etmesini ne hale getirmişiz, bu ayetten bulutların üzerinde yemek, cennet sofraları partileri yapan Şehidler, çağırınca yardıma koşan imdat makamında, duyması, görmesi Allah'ın duyması görmesi gibi, içinden fısıldayanı bile duyan aracı dua makamları icad etmişiz.

Peygamber bu kadarını kabul etse idi Mekke müşrikleri bu dinden razı olurlardı bundan emin olabilirsiniz.

adams77

Kanalizasyoncu
bunlar ölüyü toprak altında yatanlar sanıyor pehhh

Yahayy

Kıdemli Üye
Bedir şehitleri olabilir mi?
İyi sen, başın sıkışınca da ey bedir şehitleri aman, imdat, medet şu derdimi hallet diye duâ ediyor musun?
Diriler ya, bir de seni duyduklarını da varsayman lâzım, böyle bir duyma fiili bir tek Allah'a ait diye biliyoruz biz, Allah mutlak işiten ve görendir ya?
Bu şahıslar nasıl duyuyorlar senin içinden ettiğin duayı, ilah mı bunlar?

Kaptan

Mecra Yazarı
konu sapmasin, saptiricilarin saptirmalarina gelmeyelim :)

Bakin arkadaslar bu "yetis ya"cilar nasil bir vebalin altina girdiklerinin farkinda degiller.

Diyorlar ki "gavsim yetis bana yardim et", yardim edebilmesi icin de @lafons7275'un nerede oldugunu
bilmesi gerekir. Oyle ya Türkiye'de lafons yetis diyor bir baska yerde mesela Almanya'da falanci
sofi yetis diyor. Bunlara cevap verebilmesi icin bu gavsin bunlarin nerelerde olduklarini bilmesi gerekir.
Bu da ancak "herseyi bilmesi" ile olur ki bu da sadece Allah'a mahsustur (ilim sifati)

Iste sana ŞIRK !

lafons7275

Kıdemli Üye
İyi sen, başın sıkışınca da ey bedir şehitleri aman, imdat, medet şu derdimi hallet diye duâ ediyor musun?

Ben bu ayete iman ediyorum:

Sence Bedir şehitleri ölü mü diri mi?

Kaptan

Mecra Yazarı
konu sapmasin, saptiricilarin saptirmalarina gelmeyelim :)

Bakin arkadaslar bu "yetis ya"cilar nasil bir vebalin altina girdiklerinin farkinda degiller.

Diyorlar ki "gavsim yetis bana yardim et", yardim edebilmesi icin de @lafons7275'un nerede oldugunu
bilmesi gerekir. Oyle ya Türkiye'de lafons yetis diyor bir baska yerde mesela Almanya'da falanci
sofi yetis diyor. Bunlara cevap verebilmesi icin bu gavsin bunlarin nerelerde olduklarini bilmesi gerekir.
Bu da ancak "herseyi bilmesi" ile olur ki bu da sadece Allah'a mahsustur (ilim sifati)

Iste sana ŞIRK !

bunun yaninda, bu gavsimizin "herseyi isiten- Allah'in Semi sifatina" da sahip olmasi gerekir.
Öyle ya "yetis ya" diyen lafonsu duymasi lazim ki hemen imdadina yetisip rizkina yardimci olsun da
o gun isler iyi gitsin, lafons da o paralarin biraziyla ismailaga cemaatinin buyumesi icin bagista bulunsun
gerisini cukka yapsin.

bi husben

Kıdemli Üye
bunun yaninda, bu gavsimizin "herseyi isiten- Allah'in Semi sifatina" da sahip olmasi gerekir.
Öyle ya "yetis ya" diyen lafonsu duymasi lazim ki hemen imdadina yetisip rizkina yardimci olsun,
o gun isler iyi gitsin, lafons da o paralalarla ismailaga cemaatinin buyumesi icin bagista bulunsun.

Allahın kullarına yardımı nasıldır?

lafons7275

Kıdemli Üye
Ben bu ayete iman ediyorum:

Sence Bedir şehitleri ölü mü diri mi?

Kaptan bu soruya cevap verebilecek misin?

Bedir şehitleri diri mi?

Diri iseler işiten diri mi yoksa sağır diri mi?

Konuşan diri mi yoksa dilsiz diri mi?

Kaptan

Mecra Yazarı
Allahın kullarına yardımı nasıldır?

dur, bitireyim önce

bu kadar mi? Hayir, sadece Allah'a ait olan baska sifatlara da sahip olmasi lazim bu gavsimizin

Mesela, irade ve kudret sifati; dileme, tercih etme ve guc yetirme

Insanin iradesi de kudreti de sinirli olunca hele ölmesiyle de hepten yok olunca

demek ki lafons, gavsin bu iradeye ve gerekli yardimi yapacak kudrete sahip olduguna inaniyor ki
"yetis ya gavsim" diyebiliyor, yoksa ne diye onu cagirsin ki, okeye dorduncu aramiyor sonucta.

Kaptan

Mecra Yazarı
daha baska hususlar de var ki cok ustune gitmeyelim arkadaslarin ve sözün en güzeli ile bitirelim;

“Allah’ın yakınından çagırdıklarınız da, sizin gibi kullardır. Eger haklıysanız onları çagırın da size cevap versinler bakalım. Onların yürüyecek ayakları mı var, yoksa tutacak elleri mi var, ya da görecek gözleri mi var, veya isitecek kulakları mı var? De ki: “Ortaklarınızı çagırın sonra bana tuzak kurun, hiç göz açtırmayın.”
“Çünkü benim velim Kitap’ı indiren Allah’tır. O, iyilere velilik eder.”
“Onun yakınından çagırdıklarınız kendilerine yardım edemezler ki size yardım etsinler.” (Araf 191-197)

“Darda kalmıs kisi dua ettigi zaman onun yardımına kim yetisiyor da sıkıntıyı gideriyor ve sizi yeryüzünün hakimleri yapıyor? Allahile beraber baska bir ILÂH mı var? Ne kadar az düsünüyorsunuz.“ (Neml 27/62)

“De ki, Allah’ın dısında kuruntusunu ettiklerinizi çagırın bakalım; onlar, sıkıntınızı ne gidermeye, ne de bir baska tarafa çevirmeye güç yetirebilirler. Çagırıp durdukları bu seyler de Rablerine hangisi daha yakın diye vesile ararlar, rahmetini umar, azabından korkarlar. Çünkü Rabbinin azabı cidden korkunçtur.”
(Isrâ 17/5657)