“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

lafons7275

Kıdemli Üye
daha baska hususlar de var ki cok ustune gitmeyelim arkadaslarin ve sözün en güzeli ile bitirelim;

“Allah’ın yakınından çagırdıklarınız da, sizin gibi kullardır. Eger haklıysanız onları çagırın da size cevap versinler bakalım. Onların yürüyecek ayakları mı var, yoksa tutacak elleri mi var, ya da görecek gözleri mi var, veya isitecek kulakları mı var? De ki: “Ortaklarınızı çagırın sonra bana tuzak kurun, hiç göz açtırmayın.”
“Çünkü benim velim Kitap’ı indiren Allah’tır. O, iyilere velilik eder.”
“Onun yakınından çagırdıklarınız kendilerine yardım edemezler ki size yardım etsinler.” (Araf 191-197)

“Darda kalmıs kisi dua ettigi zaman onun yardımına kim yetisiyor da sıkıntıyı gideriyor ve sizi yeryüzünün hakimleri yapıyor? Allahile beraber baska bir ILÂH mı var? Ne kadar az düsünüyorsunuz.“ (Neml 27/62)

“De ki, Allah’ın dısında kuruntusunu ettiklerinizi çagırın bakalım; onlar, sıkıntınızı ne gidermeye, ne de bir baska tarafa çevirmeye güç yetirebilirler. Çagırıp durdukları bu seyler de Rablerine hangisi daha yakın diye vesile ararlar, rahmetini umar, azabından korkarlar. Çünkü Rabbinin azabı cidden korkunçtur.”
(Isrâ 17/5657)

Müşriklerin icad ettiği putlar için inmiş ayetleri Bedir şehitleri için kullanman doğru mu?

Bedir şehitleriyle lat ve uzzayı aynı kefeye koyman hangi aklın ürünüdür?

Allah Bedir şehitleri için diridir diyor sen ise onlar için ölü muamelesi yapıyorsun. Sorumu ısrarla es geçmen hiç etik değil. Yahayy gibi sussan yine bi derece.

Kaptan

Mecra Yazarı
ihvanistanbul Allah icin yazdiklarimi okudun mu? evet ise fikrini duymak isterim

Kaptan

Mecra Yazarı
Müşriklerin icad ettiği putlar için inmiş ayetleri Bedir şehitleri için kullanman doğru mu?

Bedir şehitleriyle lat ve uzzayı aynı kefeye koyman hangi aklın ürünüdür?

Allah Bedir şehitleri için diridir diyor sen ise onlar için ölü muamelesi yapıyorsun. Sorumu ısrarla es geçmen hiç etik değil. Yahayy gibi sussan yine bi derece.

kirmizi isikta gecmeyin yasagi ve yaptirimi kimleri kapsar?

Kaptan

Mecra Yazarı
Bırak şimi kırmızı ışığı yeşil ışığı, çok basit bir soru:

Bedir şehitleri ölü mü diri mi?

eğip bükmeden evet ya da hayır diye cevap ver.

sorulara cevap vermeyeceksen o zaman cevap vermiyorlar diye sikayet de etmeyeceksin

ihvanistanbul

AkhenAton
ihvanistanbul Allah icin yazdiklarimi okudun mu? evet ise fikrini duymak isterim

Okudum abi. Ben çok sığ bi adamım bu konuları tartışacak seviyede görmüyorum kendimi. Ama Allah için dediğinden Şunu söyleyebilirim ben yazdığın ayeti kerimeleri senin yorumladığın gibi yorumlamıyorum. Şeyhime de ilahlık atfetmiyorum, Mevla Teala müsade ederse Efendi Hazretlerinin eliyle himmet olur diyorum. Hoş Mürşidi Kamile bağlı olanların hepsi böyle söyler. Sizin atladığınız bu nokta sanırım. Allah diler, büyükler himmet eder. Allah dilemez bütün kainat bir araya gelse ( gelmiş geçmiş enbiya evliya dahil yaprak dahi oynatamazlar ). Kuluna yardım eden, hidayet eden, yediren, terbiye eden, içiren, giydiren, evlat ve eş nasib eden Allahtır. Ötesi vesiledir. Tarikatın amacı da falan şeyhe sırtımı dayayayım da her başım sıkıştığında himmet etsin değil Allah-u Teala da fani olmak, Ey mutmaine ermiş kul hitabına mazhar olmaktır. Bu ilim yaşayanlardan öğrenilir. Bu sebeple şeyhler baş tacımızdır. Himmet, Yardım Allahın kuluna bir lütfudur. Bunu kimileri aşikare yaşar kimi gizli yaşar. Kimi şeyhe bağlı değildir ama Allahın yardımı üzerinden eksik olmaz. Dediğim gibi hepinizi seviyorum :) Anlatımda kusurlarım olmuş olabilir hakkınızı helal edin.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Bırak şimi kırmızı ışığı yeşil ışığı, çok basit bir soru:

eğip bükmeden evet ya da hayır diye cevap ver.
soruya bakın?????????????
bedir şehitleri ölümü dirimi??????????:blink::blink:

şehid kardeşim..ölü değil..diride değil.şehid!

lafons7275

Kıdemli Üye
sorulara cevap vermeyeceksen o zaman cevap vermiyorlar diye sikayet de etmeyeceksin

Cevap veremediğinize şikayet etmiyorum ki, sizin köşeye sıkışmanızdan zevk alıyorum hepsi bu...

Cevap veremedilerrr.

Kaptan

Mecra Yazarı
Okudum abi. Ben çok sığ bi adamım bu konuları tartışacak seviyede görmüyorum kendimi. Ama Allah için dediğinden Şunu söyleyebilirim ben yazdığın ayeti kerimeleri senin yorumladığın gibi yorumlamıyorum. Şeyhime de ilahlık atfetmiyorum, Mevla Teala müsade ederse Efendi Hazretlerinin eliyle himmet olur diyorum. Hoş Mürşidi Kamile bağlı olanların hepsi böyle söyler. Sizin atladığınız bu nokta sanırım. Allah diler, büyükler himmet eder. Allah dilemez bütün kainat bir araya gelse ( gelmiş geçmiş enbiya evliya dahil yaprak dahi oynatamazlar ). Kuluna yardım eden, hidayet eden, yediren, terbiye eden, içiren, giydiren, evlat ve eş nasib eden Allahtır. Ötesi vesiledir. Tarikatın amacı da falan şeyhe sırtımı dayayayım da her başım sıkıştığında himmet etsin değil Allah-u Teala da fani olmak, Ey mutmaine ermiş kul hitabına mazhar olmaktır. Bu ilim yaşayanlardan öğrenilir. Bu sebeple şeyhler baş tacımızdır. Himmet, Yardım Allahın kuluna bir lütfudur. Bunu kimileri aşikare yaşar kimi gizli yaşar. Kimi şeyhe bağlı değildir ama Allahın yardımı üzerinden eksik olmaz. Dediğim gibi hepinizi seviyorum :) Anlatımda kusurlarım olmuş olabilir hakkınızı helal edin.

ne diyebilirim, ben acik acik ifade ettigimi dusunuyorum
senin gibi edepli, adapli, saygili ve kendini ifade etmesini bilen birinin bu sekilde dusunmesi beni
harbiden üzüyor
ins. tez zamanda bazi hakikatlari gorursun, Rabbimden bunu niyaz ediyorum

lafons bak da biraz adap, usul ögren kardesim
hadi tasavvuf terbiyesi diyelim

lafons7275

Kıdemli Üye
lafons bak da biraz adap, usul ögren kardesim
hadi tasavvuf terbiyesi diyelim

ihvanistanbulun durumu doğru değil. Yoğurt beyazdır. Gri diyenlere siyah diyenlere hak verilmez, hoş görülmez. Gerçeği çarpıtanlara kibar olunmaz. Meyl edilmez.

Titresin ve kendine gelsin..

Yahayy

Kıdemli Üye
Ben bu ayete iman ediyorum:

Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız.

Sence Bedir şehitleri ölü mü diri mi?

Tamam iman ediyorsun anladık, bu ayete göre Bedir Şehidleri şuan bir yerde bizim gibi diri olarak yaşıyorlar, yiyip içiyorlar, tuvalete gidiyorlar vs sana göre
Hatta Cübbeli Hocana göre, kadınlarıyla cinsel tatmine de devam ediyorlar, o kadar diriler.

Peki sen diyorum sen, başın sıkışınca ey Bedir Ehli bana yardım edin diye yardıma çağırıyor musun?

Kaptan

Mecra Yazarı
Tamam iman ediyorsun anladık, bu ayete göre Bedir Şehidleri şuan bir yerde bizim gibi diri olarak yaşıyorlar, yiyip içiyorlar, tuvalete gidiyorlar vs sana göre
Hatta Cübbeli Hocana göre, kadınlarıyla cinsel tatmine de devam ediyorlar, o kadar diriler.

Peki sen diyorum sen, başın sıkışınca ey Bedir Ehli bana yardım edin diye yardıma çağırıyor musun?

ki sayet cagrilacaksa onlar buna daha layik iken
hadi tersinden kuralim cümleyi

lafons7275

Kıdemli Üye

Sana göresi bana göresi yok bu işin.

Allah diridir diyor ve bunu siz anlamazsınız diyor.

İşte bu kadar. Anlamayacağım şeyin ardına düşmem. Sen de düşme.

İşittik, itaat ettik diyenlerden ol.

Kaptan

Mecra Yazarı
biz mi ardina dusuyoruz? :) la idik didik eden sen degil misin
bunun üzerinden sirk akideni delillendirmeye calisan sensin, biz degil.

talib

Kıdemli Üye
Kim;

“Yeti
ş Ya @lafons7275
“Yetiş Ya @talip

“Yetiş Ya Gavs!”
“Kurtar Bizi Şeyhim!”
“Himmet Et Bize Kutbum!”
“Yetiş Ya Abdulkadir Geylani!”
“Medet Ya Gavsım!”
“Yetiş Ya Seyyidina Hamza!"

gibi söylemlerde bulunur, bu zatların imdat çağrılarını işitebileceğine,
kendilerini görebileceğine, güç ve kudretlerinin bulunduğu zor durumdan
kurtarabileceğine inanırsa, Allah'ın Semi, Basar ve Kudret sıfatlarını medet
umduklarına pay eder.

Allah'u Teâlâ yaratıcıdır. Ondan başka yaratıcı yoktur. Her şeyi O yaratır..
Bu Allah'ın Tekvîn Sıfatıdır.

Nasıl ki Biri çıkar bende yaratırım veya Allah'tan başka yaratan vardır
dediği zaman Şirke düşerse !! Aynı Durum Semi, Basar, Kudret Sıfatları
içinde geçerlidir.

"Allah'ın Sıfatları" Sadece Allah'a Münhasır / Allah'a Has Sıfatlardır..
Allah'tan başka hiç bir varlıkta bulunmazlar..

alinti

Yetişirdim ama şimdi adım çıkar, tevazu perdem yırtılır :) O yüzden bu forum beni tanır, buradan çağıranlara yetişmem, başkasına bakın :p

Allahu Teala görüyor da sen görmüyor musun?

Allah'tan gayri bugüne kadar kimseden yardım istemedin mi gerçekten? Hiç bir vesile edinmedin mi hiç bir konuda?