İSLAM'ı ve CEMAATLERİ Nefis ve Partilerine Alet Edenler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

agbi

Yasaklı
Mesajlarim silinmesin Erdem kardes..

Su karariniz cok yerinde olur büyüklerin parti konularina bu forum ortamlarinda dahil edilmemeleri..

_Guraba_ da hangi hocalarla görüsüyormus aciklasin bu konu karsilikli cevap verilmesi gerekiyor..

Ercan Tekin ile olan şahsi problemlerinizi forum üzerinden değil de özel mesaj yoluyla çözmeye çalışılsa daha güzel olmaz mı,ha Ercan Tekin ,Efendi hazretlerinin ismini kullanıyor diye iddiada bulunuyorsanız,bunu ıspatlamanız gerekir ki iddia sahaibi sizsiniz,tanımıyorsanız,sorar soruşturur aslı varmı yokmu öğrenirsiniz,bizler de kim neci öğreniriz,Ercan Tekin de iddiada bulunan kardeşlerimize abilerimize mantıklı bir teklifde bulundu,ama kabul görmedi,konu sahibinin il mesajına bakılınca da konunun bilgilendirmeden çok şahsi mesele olduğu çelişkiler içerdiği anlaşılıyor,sırf Ercan Tekin'e kızacağım diye alimlere bile dil uzatılıyor,particilik yapılıyor diyor diyor ama Erbakan Hoca'ya dil uzatılıyor,hani konu başlığı da tam konuyu açan kişiye hitap ediyor

Dogru tesbitiniz Erdem kardesim,bizi bilen bilir fevri veya cok cikislari olan birisi degilim,,Haksizlik oldugu en önemliside hocalarimiza laf atilinca bu böyle oluyor..birde direk irtibatli hocama olursa nasil susabilirim anlayisli olun Allah icin..aslinda ihvanimada laf söyletmem ama GURABA güven vermedi samimiyetsiz olarak görüyorum..Kusuruma bakilmasin insaallah kardesim..

Konuyu saptırmayalım yukarıda mesajlarını alıntı yaptığım üyeler.

Konu MAHMUD Efendinin SİYASETE çekilmesi SİYASİ TARAFGİRLİK NEDENİ ile.

Lütfen aşağıda ERCAN TEKİN e yazdığımı cevabı okuyun.

ERCAN TEKİN

Önce git Mahmud efendiden HELALLİK AL.

Sonra Tövbe et.

Belirtilen kitabı Cemeatin İzmir Yurd kütüphanesinde buldum.

3 Cild.

1 Cild sahife 105

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Siz kim oluyorsunuzda SİYASİ ÇIKARLARINIZ için Mahmut efendiyi kullanmaya çalışıyorsunuz AYIPTIR demicem GÜNAH tır VEBALİ var.

Şimdi diyeceksiniz kullanmadım mesajlarınızı gösteririm.

Böyle bir düşüncesi olan bir mübarek NASIL SP ni destekler ?

Ben AK partili değilim defelarca beyan ettim ve Allah ı şahit tuttum en ufak ilçe binasına bile adımımı atmadım.

Git o kitabu bul Üç cilttir 1 nci cildinde sahife 105

biz gene birsey yapiyormusuz kardes sizin ne yazdiginiz ne yaptiginiz belli degil..sizin birseyden anlamadiginiz surdanda belli deniyorki particilik degil dava din derdi din meselesi.daha diyorsunuzki ,parti parti parti..dersenizki Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem),sahabeler ve diger islami devlet büyükleri evlerinde oturdular kendi kendilerine dinlerini yasayip gittiler deseniz hadi birsey anlicam bir fikri var kardesimizin yanlista yamukta olsa diyecemde oda yok..kusuruma bakmayin nasil bir düsünce yapisina sahpsiniz cözemedim..

agbi

Yasaklı
biz gene birsey yapiyormusuz kardes sizin ne yazdiginiz ne yaptiginiz belli degil..sizin birseyden anlamadiginiz surdanda belli deniyorki particilik degil dava din derdi din meselesi.daha diyorsunuzki ,parti parti parti..dersenizki Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem),sahabeler ve diger islami devlet büyükleri evlerinde oturdular kendi kendilerine dinlerini yasayip gittiler deseniz hadi birsey anlicam bir fikri var kardesimizin yanlista yamukta olsa diyecemde oda yok..kusuruma bakmayin nasil bir düsünce yapisina sahpsiniz cözemedim..

Mahmud efendinin.

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Düşüncesinden ne anlıyorsunuz ?

Guraba samimi gelmemiş size o zaman bnasıl oluyorda 3 Ciildlik bir seri de bunu buluyor demekki Mahmud efendinin tüm kitaplarını okuyor.

Ayrıca

Lütfen ERCAN TEKİN in tüm mesajlarını okuyun konularınıda sonra analiz edin.

Beni tanımanız için açtığım konuları okuyun.

Üç sene önce Mahmud efendi cemeatine oynanacak senaryoları bu Forum da konu olarak açtım 2 nci vatikan.

İleride mahmud efendi cemeati dağılsın diye yaptıkları eylemlerde iki Allah kulu Şehid oldu bunlar içinde konu açtım.

Konularımı okuyun beni tanır düşünce yapımı anlarsınız.

..Kesske kitap okumakla edep bulunsaydi..su internette okuduklarimdan. kitaplardan okuduklarimdan simdiye kadar evliya olur cikardim bendenizde..

tmm kardesim benim derdim sadece hocamiza yazdigi asilsiz ve kücük düsürücü maddesiydi..onuda aciklayamadi...bundan sonra baska bir sekilde veya benzer bir mesele olursa yazacagim..

Yönetici kardesim niye düzenliyorsunuz mesajimi hak söz konusu olur,bu arkadas koskoca alima iftra etti siz benim onun durumunu yazdigim kelimeleri siliyorsunuz..diger yanda cübbeli hocamiza cübbeli belasi vs. diyenlere müdahale etmiyorsunuz anlamadim bu ne is ???

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi senin Mahmud efendiyi tanımadığın ortada kardeşim, derhal tanımaya bak. Mahmud efendi hz'lerinin particilik yapmak yani bu milleti bölmek haramdır ibaresini halen anlayamamışsın. Bak Erbakan hoca ne diyor Türkiyede iki parti var birisi hakkı üstün tutan Milli Görüşün Saadet Partisi, öbürü ise diğerleri! Çünkü diğerlerinin hepsi amerikancı, işbirlikçi, israilci, avrupa birlikçi, imfci!!!!
Milleti bölmek demek 61 partiyle olur! Mahmud efendi hz'leri hakkın hakim olması için bir tane siyasi hareketin olması gerektiğinin altını çizmiş olup bu milleti 61 parçaya bölerek siyaset yapmak zararlar verir denilmek isteniyor ve bunu böyle anlamıyorsun gelip Mahmud efendiyede iftira atıyorsun 'siyaset haramdır' dedi diye! Yazık değil mi böyle yapman. Açıktan bilip yada bilmeden iftiraya meyl ettiğinin farkında değilmisin?

Sana diyoruz ki Efendi hz'leri hakkında bilgi almak istiyorsan uzaktan değil yanından bilgi al. Özelden mesaj at sana iletişim yolu göstereyim ulaş öğren yaklaş sonra burada yaz. Ama bunu neden seçmediğini anlamıyorum. Gerçektende bu konuda samimi görüntün yok ama samimiysen diyorum gerçeğin peşindeysen eğer lütfen tutarlı davran meseleleri bilip bilmeden hükümler çıkarmaktan vazgeç! Yoksa böyle bilmeden Efendi hz'leri hakkında iftiraya meyl edersin haberin olmaz şu düştüğün konum senin ziyanınadır!

agbi

Yasaklı
Agbi senin Mahmud efendiyi tanımadığın ortada kardeşim, derhal tanımaya bak. Mahmud efendi hz'lerinin particilik yapmak yani bu milleti bölmek haramdır ibaresini halen anlayamamışsın. Bak Erbakan hoca ne diyor Türkiyede iki parti var birisi hakkı üstün tutan Milli Görüşün Saadet Partisi, öbürü ise diğerleri! Çünkü diğerlerinin hepsi amerikancı, işbirlikçi, israilci, avrupa birlikçi, imfci!!!!
Milleti bölmek demek 61 partiyle olur! Mahmud efendi hz'leri hakkın hakim olması için bir tane siyasi hareketin olması gerektiğinin altını çizmiş olup bu milleti 61 parçaya bölerek siyaset yapmak zararlar verir denilmek isteniyor ve bunu böyle anlamıyorsun gelip Mahmud efendiyede iftira atıyorsun 'siyaset haramdır' dedi diye! Yazık değil mi böyle yapman. Açıktan bilip yada bilmeden iftiraya meyl ettiğinin farkında değilmisin?

Sana diyoruz ki Efendi hz'leri hakkında bilgi almak istiyorsan uzaktan değil yanından bilgi al. Özelden mesaj at sana iletişim yolu göstereyim ulaş öğren yaklaş sonra burada yaz. Ama bunu neden seçmediğini anlamıyorum. Gerçektende bu konuda samimi görüntün yok ama samimiysen diyorum gerçeğin peşindeysen eğer lütfen tutarlı davran meseleleri bilip bilmeden hükümler çıkarmaktan vazgeç! Yoksa böyle bilmeden Efendi hz'leri hakkında iftiraya meyl edersin haberin olmaz şu düştüğün konum senin ziyanınadır!

Ne diyorsun yaaa
Sen önce CEMEAT mahremiyetini öğren ve özel ine SAYGI göster.

sen kimsin yaaa
sana verilen özel telefonları sanal da tanıdığın kişiye vereceksi ki doğru olduğuna inanmıyorum doğru ise sen sana güvenenlerede İHANET EDERSİN bu telefonlerı vermekle.

ibrahimi

Has Uşak
Herkese cevap hakkını kullanacak kadar süre tanıdığımızı düşünüyorum.Muhattabına cevap vermek isteyen özel mesaj sistemini kullanabilir.

Yönetim kurulunca alınan kararla bu dakikadan itibaren siyasi konulara alim ve fazıl bilinen kişilerin isminin karıştırılmasına,propaganda yapılmasına izin verilmeyecek.Alim veya fazıl bilinen kişi aleni desteğini açıklasa bile,bu konu ancak forumda haber olarak tartışılabilir.Propaganda yine yapılamaz.

Selamlarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...