İSLAM'ı ve CEMAATLERİ Nefis ve Partilerine Alet Edenler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakin acikca yaziyorum Efendi hazretlerinin vekil tayin ettigi koskoca bir Alime sohbetlerine 10- 15 kisi anca geliyordur diyen bir sahis ne ihvan dir nede Efendi hazretlerinin sevenidir..

bunu yazdigina pisman olacaksin..kavga degil kasdettigim manen perisan olacaksin..vesselam..

Ercan Tekin kardesin yazdiklarinin disinda buna cevap yazacaksin isbat edeceksin..sen kimsinde Efendi hazretlerinin vekilinin haysiyetini,toplum icindeki saygisini asagi cekmeye yelteniyorsun..Hocalarin (kimse belli degil)sana edebi ögretememisler..

Haddini bildirirler
eminim,bir alime böyle iftira atmak neymis görürsün!.

hirahos

Kıdemli Üye
Partici hızlı ihvanlar. Lütfen, Kudsi hocamın işin tabiatına uygun olanını bildirdiği aşağıdaki makalesini okuyunuz. Dikkatle, üzerinde dura dura okuyunuz. Uyarılarına Allah rızası için kulak veriniz. Kendi hayrınızadır. Şeyh efendinize laf söz gelmemesi içindir. Tarikate leke düşmemesi için. Başka Partileri beğenenlerin de önünü (manevi nimetinin yolunu) kesmemiş olursunuz. Siyasi konularda görüş bildirirken Mahmud efendi ismini öne çıkarıp durmayınız. Yoksa size siyasi olmayın diyen yoktur. Anlayana bir cümle dahi yeter. :)

Kudsi rumuzlu görmüş geçirmiş, işin ilmiyle dopdolu bir muhterem ağabeyim şu makalesini yazıp bizi tebrik ettiler:

Hırka ile Fırka da'vası güdülür mü?..

Güdülmez kuzucuğum!.. Zira bu iki ma'na biribirinin nâkızıdır (bozanıdır).. (Yani) particilik narı (hışmı) dervişliği pert eder; dervişlik nuru parladığı zaman da particilik vb.. ilişikler kopar: Kökten munkatıa (bitmiş) olur.. Sana ne diyorum bak: ... Lafımı iyi belle!.. Dağ dağa kavuşur particilikle dervişlik bağdaşmaz..

Ma'lum olduğu üzre parti kelimesi fırkanın karşılığıdır.. Fakat şu zamanın fırkaları naciyenin (kurtulmuşların, Ashabın izinde olanların) fırkası mıdır, nariyenin (azap ehlinin) fırkası mıdır?.. Elini vicdanına koy da bunu bir güzelce fehm eyle (düşün).. Cenab-ı Hakk bizleri İslam'ın hizb u fırkasından eylesin.. Ben burda kendi doktrinimden bahsetmiyorum; Tarik-ı Hakk'ın İdealini mevzu bahs etmekteyim..

Bizler şu Fırka figürlerini andığımız kadar Hırka sahiplerini yâd etse idik şimdiye kadar çoktân Evliya olurduk.. Lafı tersinden anlamayalım!.. Bir insan, samimiyi gayr-ı samimiden ayıracak kadar bir temyize (ayırma gücüne) malik olamıyorsa: Bu, onun içtiği şey (şerab-ı gaflet) yüzünden fena halde sarhoş olduğunu gösterir.. Böyle bir kimsenin eşya ve hadisatı doğru olarak okuyabilmesi mümkün değildir..

Derviş âdem "ha" denince derhal Hakk'a intikal ederdir: Zira o Hırka (libâsüt-Taqva) sahibidir.. âdem-i ma'na'dır.. dervişlerin (sufilerin) sultanlarından olan Aziz Mahmud Hüdâî efendimiz hz. (ks.) divan-ı şeriflerinde şöyle buyururlar: " Ol kadar Hayrette olsun Cân u Dîl.. Kande bakarsam: Efendim sanayım.."

Hey gidinin partici dervişi!.. Sen "Er" olamazsın oğlum.. Çünki sen er-doğan'la er-bakan'a "Efendim" diye bakakaldın.. Bu meş'um (kötü) nazarla o denli uçtun ve gözünü kararttın ki İhvanını bile tanıyamadın: İçten içe onu düşman ve ajan belledin.. Ve açıktan açığa Ka'be-i kalbine kasd eyledin....

Ey rabıtası kayık ihvanım!.. Gönlünü Efendi'den ayırma ki Yâr ile ağyarı halt etmeyesin (karıştırmyasın).. senin giydiğin Hırka (intisab keyfiyeti) ile zemane fırkalarının hiç birisi uyuşmaz.. Ha ille de fırka-i zemaneye ayak uydurayım diyorsan "ben sahib-i Hırkayım" deme o zaman.. onu senden câartt diye cüda (uzak) ederler haberin bile olmaz..

Ma'nadan cüda olduğunun alameti şudur: Efkar-ı umumiyeye daldırıp muhakemeyi şaşırırsın: Yalpa yapmaya sekiz çizmeye başlarsın.. (Mesela) politik liderle aziz Efendiyi bağdaştıracam, siyaset ve konjonktürle Bab-ı Hakk'ı (Tarikatı) te'lif edecem (barıştıracağım) diye abuk subuk gerekçeler (ve izahlar) icad edersin.. İşte o zaman anla ki sen "Elif" gibi rast (doğru) ve dürüst olmağa talib olduğun şu yoldan inhiraf etmişsindir (sapmışsındır)... el-Iyazü-Billah!.. (Allah korusun, O'na sığınırız)

Fırkanın biri gelir öbürü gider.. Ve gelen de giden de: ancak lâyıkımız olur.. Hz. Mevlana-i Rumi efendimiz (ks.) şöyle buyurmuş: ".. öküz gelmiş eşşek gitmiş.. bundan bana ne!.." Yani biz kendi siyasetimize bakalım demektir.. Öyle ya, kendi vücud iklimimizde nefs u şeytan cirit oynarken âleme nizam vermemiz mümkün müdür?.. Biz atmışız bu da'vayı arkaya; dalmışız rüesa-i dünya (dünya reisliği) muhabbetine.. Üç beş ihvan bir araya gelir heman başlarlar aleme nizam vermeğe...

Halbuki bir fırkaya rey (oy) vermek o fırkayı mutlak "din ve mezheb" imiş gibi savunmayı; hilafında (tenkidinde) bulunanlarla harb etmeyi gerekli kılmaz.. Ahmaklıktır insafsızlıktır böyle bir şey... Tamam, Mürşidîn hazeratı (ks.hum) sandığa rey atmaya giderler amma: onlar Fırkacılık yapmazlar.. Meşayıhın (ks.hum) reyleri: "..başımıza din düşmanları gelip meydan onlara kalacağına (bari) Müslümanları tutalım; umulur ki onlar Müslümanları kayırır.." demeğe ma'tuftur (yöneliktir).. O kadar...

Cenab-ı Hakk ayıktırır: " Kulillâhu sümme zerhum.. Allah de!.. ve sonra bırak onları.." (En'am 6/91).. ve "Eslemtü li-Rabbil-alemin.. Alemlerin Rabbine bütün varlığımla Teslim oldum.." (Bakara 2/132).. Hüdai hazretlerinin (ks.) mezkur kelam-ı şerifi "Senin kelamından gayrıyı isğa etmiyeyim (kulak vermeyeyim).." ve " Vicdanımla senden gayrıyı bulmayayım.." ve dahi "Senden gayrıyı his ve idrak etmiyeyim.." demektir....

dipnot: Hırkaîlik ile Fırkacılığı bir araya getirmek isteyenin -mümkün değil- iki yakası bir araya gelmez!...

http://www.kudsharemi.com/soru-cevab/198-hrka-ile-frka-davas-guedueluer-mue.html

serhen

Asistan
Sürekli önyargılarla sağdan soldan duyulan söylentilerle hüküm veriliyor, Erbakan Hocamı'za bu görevi 40 yıl önce kimler niye verdi,niye halen Erbakan Hocayı destekliyorlar,Bu mübarekler particilik mi yapıyorda Erbakan Hocayı destekliyorlar,yoksa Erbakan hazımsızlığı çekenler mi particilik yapıyor,"Efendi hazretleri kongre için iki hizmetlisine görev verdi" diye konu açılıyor ama bazı kardeşlerimiz abilerimiz hemen bu yalan deniyor,soruyoruz yalan olduğuna dair bir elinizde bir kanıt varmı yok,bir hüküm veriyorsanız onu doğruluğunuda kanıtlamaya mecbursunuz,Nimetullah Hoca'nın,Resul Hoca'nın,Memet Talu hocanın bu kadar açıklamaları var , Erbakan konusunda Efendi hazretlerine hesap sormaya cüret eden tiplere dahi rastladım ,azıcık vicdan(!)bu işin vebalini hiç mi düşünmezsiniz,aklınızda bir şüphe varsa ordaki konuda isim soyisimler bile verilmiş,gerçeği öğrenmek çok zor değil.

_GURABA_

Üye
بسم الله الرحمن الرحيم

Muhakkak ki Hamd ALLAH(c.c.)'adır. O'na Hamd eder, O'ndan yardım ve bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O'na sığınırız.

ALLAH(c.c.)'ın hidayet verdiğini saptıracak yoktur, saptırdığına da hidayet edecek yoktur. Ve şahitlik ederiz ki ALLAH(c.c.)'tan başka İLAH yoktur, O tektir ve ortağı yoktur. Ve yine şahitlik ederiz ki Muhammed(s.a.v.) O'nun kulu ve Resulüdür.

Esenlik ve dua, Peygamberlerin mührü olan, kıyamet öncesinde Alemlere rahmet olarak ve Kâfirleri boğazlamak üzere gönderilen ALLAH(c.c.)'ın Resulü Muhammed(s.a.v.)'e, ailesine, ashabına ve kıyamete kadar onların yolunu yol edinenlerin üzerine olsun.

قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَسَلَامٌ عَلَى عِبَادِهِ الَّذِينَ اصْطَفَى آللَّهُ خَيْرٌ أَمَّا يُشْرِكُونَ​

Hamdolsun ALLAH(c.c.)'a ve selam olsun O'nun seçtiği kullarına. Neml 59

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Kıymetli kardeşlerim bizler anlaşıldığımızı ve anlaşılır bir dille yazdığımızı anlatmaya çalıştığımızı umuyorduk lakin hala anlaşılması basit bazı noktalar haricinde bazı arkadaşlarımız kardeşlerimiz ne acıdır ki anlamak istediklerini duymak istediklerini duyamadıklarından olsa gerek ki sanki bir karşı taarruz havası var.

Öncelikle belirtelim ki internetin başında onlara bunlara ya da bir başkalarına cevap yazıp cevap bekleyecek kadar, ya da gereksiz zaman kaybedecek kadar vaktimiz yok olmuyor ve şahıslar üzerinden tartışma olsun polemik olsun istemiyoruz buna da mahal verecek her şeyden kaçınmak isteriz biliyoruz ki.;

(Müslüman müslümanın kardeşidir, ona zulmetmez, zulmedilmesine de yardımcı olmaz. Kim arkadaşının ihtiyacını giderirse, ALLAH'ü Teâlâ da onun ihtiyacını giderir. Kim, müslümanın sıkıntısını kaldırırsa, ALLAH(c.c.) da kıyamet günü onun sıkıntılarını kaldırır. Kim, müslümanın aybını örterse, ALLAH'ü Teâlâ da kıyamette onun aybını örter.) [Tirmizi]

(Bir mümin, arkadaşının aybını görmez, onu gizlerse, şüphesiz ALLAH'ü Teâlâ bu hareketi sebebiyle onu Cennete koyar.) [Taberani]

lakin burada öyle bir durum var ki mecburen bazı gerçekleri şahıslardan öğrenmek talep etmek durumundayız.

(Ahir zamanda, âlim [geçinen]ler fitne unsuru olur) [Ebu Nuaym]

Şimdi yazdığımız konuya gelen cevaplardan bizi alakadar edecek olan önemli kısım şudur ki maalesef yukarıda zikrettiğimiz sorduğumuz hiçbir soruya cevap almamakla birlikte bize karşı yazılanları görmekteyiz.

Israrla belirtmek istiyoruz ve altını çiziyoruz biz buraya bunları durduk yere yazmadık ve haklı olarak yazma sebebimiz neyse ve muhatabımız burada hala hiçbirşey olmamış gibi yazmaya çizmeye devam ediyorsa ve sorduğumuz sorulara burada sizler önünde cevap vermekten kaçınıyorsa ters giden bir şeyler olduğu ya da bize verecek cevabı olmadığındandır ki sorularımıza sorularla karşılık vermektedir ve kendisi bizlerin samimi şekilde sorduğu sorulara cevap vermeden bizden cevaplar talep etmektedir.

وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

Onlara: «Yeryüzünde fesat çıkarmayın.» denildiğinde: «Biz ancak ıslah edicileriz.» derler. Bakara 11

Talep etmesinden ziyade, kullandığı uslüp, emr-i vaki tavırları ve yazdıklarının içindeki adi değiliz gibi kelimeler bizlerin uslubu olmamakla birlikte belli bir olgunlukta olan hiçbir Müslümanın üzerinde durmayan şık olmayan ve yakıştıramadığınız haller cümlelerdir, bunlar içinde ayrıca üzülüyor ve siz kardeşlerimizin takdirine bırakıyor ve RAHMAN’dan Niyazımız o dur ki Cümlemizi Kaliteli Razı Olduğu Müminlerden Eylesin inşaALLAH.(Amin)

Biz kendimiz tavrımızı bozmuyor, El Cevap diyoruz ve yanıtlıyoruz inşaALLAH

Bir garip aciz duaya muhtaç ALLAH(c.c.) Kuluyuz, Kalu Bela’dan bu yana Elhamdülillah Müslümanız, Tarikat-ı Muhammediye’nin Nakşibendi Halidiye Kolundan Mürşidimiz Mahmud Efendi Hz.Ks.’ya bağlıyız.

Bir müslümanın kendini tanıtması bu kadarıyla yeterlidir ve siyasi görüş demişsiniz bu sizin için neyi değiştirecek ya da bir öngörümü olacak ki bu yaptığınız karşınızdakini direk sınıflandırmak ya da ona göre yaftalamak içinmidir.? Bak diyen söyleyen ne güzel söylemiş..;

''Hey gidinin partici dervişi.! Sen "Er" olamazsın oğlum.! Çünkü sen Er-doğan'la Er-bakan'a "Efendim" diye bakakaldın.! Bu meş'um nazarla o denli uçtun ve gözünü kararttın ki İhvanını bile tanıyamadın.! İçten içe onu DÜŞMAN ve AJAN Belledin.! ve açıktan açığa Ka'be-i Kalbine kasd eyledin...''

Üstadımız Mahmud Efendi Hz.Ks’nun hizmetinde bulunan hocalarımızı, koruma görevinde bulunan hocalarımızı tanıyoruz ki hepsinin ismini burada tek tek saysak ne olur.? Onları bunları şunları biz çok iyi tanıyoruz hep birlikteyiz desek ne olur.? Değişen bir şeymi olacak.? Şanımız şerefimizmi artacak.? Yoksa onlardan habersiz onların isimlerini zikredip kullanıp prim yapıp edepsizlik mi yapmış olacacağız.? Böyle yapanlardan bizim farkımız ne olacak.?

Biz sizden söylediğimiz gibi telefon numarası, isim ve adres istemedik bu talepte bulunmadık, aslı astarın neyin var neyin yok gayet iyi biliyoruz ve dediğiniz üzere iftira sağanağında gibi ithamları asla hak etmiyoruz ve size bir kez daha ısrarla şunları soruyor, buradaki tüm ihvanın ve forum kullanıcısı kardeşlerimizin önünde bugüne kadar bu platformda konuştuklarınızın yazdıklarınızın cevaplarını istiyoruz, siz bu cevapları verin ki buradaki tüm kardeşlerimizde yazdıklarınızın ne derece doğru olduğunu görsünler ve sizin doğrular üzere konuştuğunuz meydana çıksın inşaALLAH.

Cevabını beklediğimiz sorularımız.;

Buradaki kardeşlerimize hitabında Biz efendinin evindeyiz.? Biz efendinin yanındayız.? Biz seni, sizi efendiyle görüştürelim.? diyordunuz buna benzer birçok ifadeniz beyanınız var ve agbi adlı kullanıcı kardeşimize verdiğiniz cevabınızda kendi ifadenizle

‘’agbi ben kocaelide oturuyorum Efendi hz'leri ise İstanbul'da. Sürekli ziyarete gidemiyoruz ama sürekli yanındakilerle irtibatlıyız.’’

Bu sorumuzun cevabını sizden dolaylı yoldan almış bulunmaktayız ve sizin burada konularda birçok kardeşimize yapmış olduğunz ifadelerinizle bu gerçek örtüşüyormu.? Şu durumda bu ortaya çıkan manzarada bir yalan söz konusu değil mi.?

Ukubat adlı kullanıcı ile yaptığın tartışmada Efendi Hz.Ks'nun resmini izinli kullandığını yazıyorsun İFTİRA ATIYORSUN...

Efendi Hz.Ks'nun resime müsadesi Arifan Dergisinde yayınlanmasınadır, sizler gibi internet forumlarında ucuz siyasi söylemlerinize malzeme yapılsın için değildir. Çok iyi biliyoruzki Cübbeli Ahmed Hocamız bu izini bizatihi birebir danışarak almıştır, peki siz bende izin aldım diyorsunuz madem ki izin aldınız bu dolaylı yoldan olmaz sizinde birebir izin almanız lazım gelirki siz bu izini nerede ne zaman aldınız.?

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin ''Ben Efendi Hz.Ks'ya sordum ki, dedim ki. Efendi Hz. sizin resminizi avatarım yaptım, sitemize açılış resmi yaptım ve her söylemimde sizide bunlara alet ediyorum müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen ve diyemiyorsan YALANCISIN..!

Milli Görüşcü İhvan forumu açmışsınız, bundan Efendi Hz.Ks.'nun müsadesi var diyorsun İFTİRA ATIYORSUN..!

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin '' Ben Efendi Hz.Ks.'ya sordum ki, dedim ki, Efendi Hz internette site forum açıyoruz ismi Milli Görüşcü İhvandır, içeriği siyasettir, müslümanları ihvanımızı partilere göre ayırmak sınıflandırmaktır tabi sizin resimlerinizide koyuyoruz müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen, diyemiyorsan YALANCISIN..!

Şimdi bizlere HAKK ve HUKUK’tan Vebal’den bahsederken bu yukarıda sorduklarımıza cevap verin ki HAKKHUKUKVebal neymiş iyice idrak edelim olmazmı.? Bir ALLAH(c.c.) Dostunun İsmini ondan habersiz böyle mesuliyetli konularda zikrederek resmini ucuz söylemlere malzeme ederek HAKK HUKUKVebal olarak ne düşünüyorsunuz.? Siz bunun vebalini hiç hesap etmiyormusunuz acaba.?

يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَبَدَا لَهُم مِّنَ اللَّهِ مَا لَمْ يَكُونُوا يَحْتَسِبُونَ

O Kıyamet Günü ALLAH(c.c.) tarafından, hiç hesaba katmadıkları şeyler karşılarına çıkacaktır.
Zümer 47

Biz burada bu konu hakkında daha fazla konuşmak yazmak çizmek istemiyoruz görmesini bilen kardeşlerimiz için birçok husus açıktır Elhamdülillah. Siz bu sorulara sorduğumuz kadar net cevap veremezseniz konumunuz açık olaraktan, söylemek istemem ama YALANCILIK olacaktır ki bu durum için sizin adınıza üzülüyoruz.

Sizler Mahmud Efendi Hz.Ks.’yu çok sevdiğinizi ifade ediyorsunuz lakin yaptıklarınızdan dolayı birçok ihvanımızı ve İslama Kalbi yeni yeni ısınan kardeşlerimizide bu dayatmalarınızdan dolayı nasılda bu yoldan soğutuyor sıkıyor tiksindiriyorsunuz, yaptıklarınızdan dolayı Mahmud Efendi Hz.Ks.’ya bir kişi kötü düşünse kötü konuşsa ne olacak cevabınız.? Bumudur sizin sevginiz, bumudur sizin saygınız bağlılığınız.?

Bu yazdıklarınızdan, dayatmalarınızdan dolayı bir kişi İslamdan soğusa yüz çevirse buna siz vesile olsanız bunun hesabını nasıl vermeyi düşünüyorsunuz.?

Siz Mahmud efendi Hz.Ks.’dan böylemi gördünüz.? Biz görmedik hatta hiçbir Hocaefendimizden görmedik, öyleki son yaşanılanlardan dolayı sohbete başlamadan önce artık hiçbir siyasi oluşumla siyasi parti ile bağlılığımız birlikteliğimiz yoktur diye belirtmek zorunda kalıyoruz ne acıdır ki bunlara sebep siz ve sizler gibi düşünenler yüzündendir.

Sizler parti konvoyunda araba camlarından sarkmayı slogan atmayı Cihad bilirken bizler Hatmi Şerif halkasında kardeş bekliyoruz, sizler salonlarda Cihad elbiseniz olan Takım elbiselerinizle flama sallayıp işte ordu işte komutan demekle Cihad ederken, bizler mümin kardeşlerimizi sohbetlere ilim halakalarına, sohbet fıkıh halakalarına gelsin diye kollarına takılıyoruz. Sizler namaz kılmayan kardeşlerimize işte cihad işte parti yol budur diye dayatırken, bizler onlara abdest almayı öğretmek için çalışıyoruz.

Siz tüm bunlara yaparken insanları Parti ve Şahıs adına çağırıyor dayatıyorsunuz ve sizin gibi düşünmezlerse kırıcı oluyor ağır ithamlarda bulunuyorsunuz ama bizler her mümin kardeşimizi ALLAH(c.c.) ve Resulu(sav) Efendimiz adına çağırıyor davet ediyoruz.

Bizler yapmak için uğraşıyoruz, sizler gözünüz hiçbirşey görmeden empoze edilmiş programlanmış gibi yıkmak için adeta can atıyorsunuz.

İşte sıkıntılarımız bundandır, yaşanılması ve olması gerekenler bunlar değildir, her şeyin yeri ve zamanı vardır.

Hiçbir salik, hiçbir müridan bu yola gönül verdiğinde ya da intisabı gerçekleştiğinde ona şu partiye oy vereceksin, şu partinin liderine de biat edeceksin eğer onların görüşünden olmazsan İslam’dan payın olmaz bu yola da kabul edilmezsin denmiyor..!

İsmini zikrettiğiniz Hocalara gelince sohbetlerinde bu denli particilik yapmaları kendilerini bağlar, bu geneli kapsayan bir durum değildir hal böyle olunca da onu ara bunu ara fark eden bir şey yok. O Hocalarımızın sohbetlerinin zaten internette tarafınızdan kullanıldığı için sohbetleri de ne acıdır ki sadece particilere hitap etmektedir. Müslümanın sohbet halakalarında alması faydalanması gereken particilikten çok ama çok öncelikli o kadar konusu varki, keşke bunu idrak edebilseniz.

Parti konusuna gelince olanları zaten hayretlerle izlemekteyiz ve şu Ayet-i Celileyi iyi düşünmenizi tavsiye ederiz

أَوَلاَ يَرَوْنَ أَنَّهُمْ يُفْتَنُونَ فِي كُلِّ عَامٍ مَّرَّةً أَوْ مَرَّتَيْنِ ثُمَّ لاَ يَتُوبُونَ وَلاَ هُمْ يَذَّكَّرُونَ

Görmüyorlar mı her yıl bir veya iki kez fitneye tutulduklarını? Yine de tevbe etmiyor, ibret almıyorlar. Tevbe 126

Bakınız Üstadımız Mahmud Efendi Hz.Ks. ne buyuruyor.;

‘’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’
ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Bakınız söyleyen ne de güzel söylemiş.;

‘’Ey Rabıtası Kayık İhvanım.! Gönlünü Efendi'den ayırma ki, Yâr ile ağyarı halt etmeyesin (karıştırmayasın) Senin giydiğin Hırka (intisab keyfiyeti) ile zamane fırkalarının hiç birisi uyuşmaz. Ha ille de fırka-i zamaneye ayak uydurayım diyorsan "Ben Sahib-i Hırkayım" deme o zaman, onu senden câartt diye cüda (uzak) ederler haberin bile olmaz.!’’

‘’Halbuki bir fırkaya rey (oy) vermek o fırkayı mutlak "din ve mezheb"Tamam, Mürşidîn hazeratı (ks) sandığa rey atmaya giderler amma, onlar Fırkacılık yapmazlar imiş gibi savunmayı; hilafında (tenkidinde) bulunanlarla harb etmeyi gerekli kılmaz. Ahmaklıktır insafsızlıktır böyle bir şey. . Meşayıhın (ks) reyleri, "..başımıza din düşmanları gelip meydan onlara kalacağına (bari) Müslümanları tutalım, umulur ki onlar Müslümanları kayırır.." demeğe ma'tuftur (yöneliktir) O kadar.’’

RAHMAN bu okuduklarımızdan gerektiği gibi tesirlenmeyi ve nasiplenmeyi cümlemize ihsan eylesin.(Amin)

Bu tür manevi hastalıklara tutulmuş kardeşlerimize de acil şifa versin, hallerini kalplerini düzeltsin.(Amin)

Biz kimseye oyuz buyuz demiyoruz ve bunu demeyi edepsizlik sayıyoruz, isimlerin zikredilmesiyle insanların büyüdüğünü değil gıyabında şahitler aradığını iyi biliyoruz. Yazdıklarımızın acizane iyi analiz edilmesini HAKK ve HUKUK adına konuşanların bu hususlarda iyice düşünmesini temenni ediyoruz. Umulur ki ALLAH(c.c.) Onlara doğruyu ve güzeli ihsan etsin.

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve ALLAH(c.c.)'tan korkun ki rahmete eresiniz. Hucurat 10

(Müslümanlar kardeştir. Takva hali hariç, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.) [Taberani, Ebu Nuaym]

(Ya RABBİ, bana kendi sevgini, seni sevenin sevgisini, beni sevgine yaklaştıracak şeylerin sevgisini nasip eyle ve kendi sevgini, [susuzluktan yanan kimsenin şiddetle arzuladığı] soğuk sudan benim için daha sevgili kıl!) [Tirmizi]

Siz ilk önce Hocama attiginiz iftirayi bir temizleyin..ilimde amelde takvada cihadda bizden önde olabilirsiniz..siz bir Alimin haysiyetini asagi düsürecek cümleleri kendisini tanimadan nasil böyle bir forum ortaminda yazarsinizz.

siz hangi hocanin sohbetinde 4-5 saat bulundunuzda dahada olsa dinlerim diyerek ayrildiniz..sohbetine 10-15 kisi anca geliyor cümlenizi aciklayin!!..daha dogrusu acikliyacaksiniz bir Büyük Alime bu gibi ortamlarda iftira atip sonrada risale uzunlugunda mesajla milleti kandiramazsiniz..iftirayi attiginiz öyle herhangi yeni yetme hoca degil.forum köselerinde bu sekilde yazamazsiniz,konusamazsiniz,yorum yapamazsiniz...

Yazarsanizda laf kalabaligi yaparak kurtulamazsiniz!!!

Bu arkadas kim olursa olsun isterse hoca kimligi olsun beni ilgilendirmiyorr..benim vekil hocama yazdigini aciklayacak..öyle meydani bos bulduk sanmasin kimse..sunuda belirtmeliyim hocamin siyasi görüsü beni hic ilgilendirmiyor suandaki oldugum nokta bu arkadas EDEBIN neresinde!!!

aciklamazsaniz esas iste o zaman siz YALANCI
MÜFTERI olarak gezersiniz!!!
______________________________________________________________________________________
Mesajlarimin silinmemesini degisiklik yapilmamasini rica ederim.

agbi

Yasaklı
Bakin acikca yaziyorum Efendi hazretlerinin vekil tayin ettigi koskoca bir Alime sohbetlerine 10- 15 kisi anca geliyordur diyen bir sahis ne ihvan dir nede Efendi hazretlerinin sevenidir..

bunu yazdigina pisman olacaksin..kavga degil kasdettigim manen perisan olacaksin..vesselam..

Ercan Tekin kardesin yazdiklarinin disinda buna cevap yazacaksin isbat edeceksin..sen kimsinde Efendi hazretlerinin vekilinin haysiyetini,toplum icindeki saygisini asagi cekmeye yelteniyorsun..Hocalarin (kimse belli degil)sana edebi ögretememisler..

Haddini bildirirler
eminim,bir alime böyle iftira atmak neymis görürsün!.

Sizde bir konuya takılmışsınız haksızsınız demiyorum haklısınız da demiyorum.

FAKAT

Bakınız Üstadımız Mahmud Efendi Hz.Ks. ne buyuruyor.;

‘’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’
ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Lütfen daha önemli bir husus var efendinin bu sözlerine karşılık Bu konuyu irdeleyin.

Siz şimdi önemli konuyu atlıyorsunuz ve herneyse

Şimdi size soruyorum

mahmut efendi siyaset için bu düşüncesini beyan etmişmi etmemişmi ?

Gecin kardesim* o konulari,hayatimda bir kere bile bir partiye oy vermis degilim..Hocamizda yukarda belirttigim gibi 4-5 saatlik vaazlarinda belki 20 dakka belki daha az milli görüsten bahseder..ondada genelde milli görüsün ne oldugunu ne demek oldugunu anlatmaya calisir..(bu konularda yorum yapamiyacagim kusuruma bakmayin)kimse kimseye jandarma zoruyla oy verdirtmiyor isteyen istedigine versin vicdanina sigana..

benim derdim baska,hocamin hakki..Efendi hazretlerimiz onu laf olsun bosluk dolsun diye vekil tayin etmedi.hicbir vekil hocamizi etmedigi gibi dolayisiylada herkes HADDINI bilecek..yok artik 10 15 kisiye sohbet edebiliyormus anca sen kimsin yau..

*.gecin derken yanlis anlasilmasin Efendi hazretlerimizin hasa sözlerini degil parti mevzularini gecin..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
_GURABA_

1. Kimsin sen?

2. Heyet ekibindenmisin?

3. Efendi hz'lerini çok iyi tanıdığını iddia ediyorsun peki baş hizmetlisi kim?

4. Baş hizmetlisini bul ve öğren Efendi hz'lerinin Erbakan hocaya selam yollayıp yollamadığını ve desteklyip desteklemediğini.

Biz Efendi hz'lerine gittiğimizde tüm yanındaki ihvanlar hocalar hizmetlileri Milli Görüşçü gördük, kalben ve dil ile bunun ikrar edildiğine şahitiz. Şimdi açık yazın bu kadar iddialar belirtmişsiniz bizi şahsımızı iftiracılıkla, yalancılıkla ve edepsizliklerle itham ettiniz şimdi bunları ispatlayın eğer ki ispatlayamazsanız sizi İFTİRACI OLARAK göreceğim.

Bize net ifadelerle madde madde meselelerimizi cevaplandırın.

İnsanların hak ve hukukları bu kadar ucuz değil. Efendi hz'lerine vallahi billahi ve tallahi senin gönlün uzaktır bizim gönlümüz yakındır çünkü sen daha Efendi hz'lerini tanıyamamışsın!

Son defa soruyorum Efendi hz'lerinin yanında hizmetli bulunanlar kimlerdir hepsinin ismini istiyorum.

Bu iddialarını ispatlayacaksın ki eğer ispatlayamazsan o zaman en büyük yalancı sen olursun bu yüzden bu kadar dinden takvadan anladığını ima ediyorsan hemen kul hakkından vebalini kurtar ve ispat et bakalım ne olacak. Bizim gizlimiz saklımız yok bak adımız ortada ama sen kimsin hangi maskelerden yazıyorsunuz neden kimliklerinizi gizliyorsunuz neden bilmeden etmeden hükümler veriyor ve Efendi hz'lerinin Avrupa vekili Nusretullah hocaya kuru iftira atıp edepsizlik ediyorsunuz siz kimsiniz ALLAH aşkına kimsiniz?

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Bu doğrumudur ?

Doğru ise git TÖVBE et ve git Mahmut efendiden helallik iste.

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Bu doğrumudur ?

Doğru ise git TÖVBE et ve git Mahmut efendiden helallik iste.

Ercan TEKİN

Şimdi izmir de ileri gelenlerle telefonla görüştüm.

Yasin yayınları sağlam bir yayınmış.

Kitabı bulacaklar

Eğer doğru ise

SENİ BU FORUM da MAHMUT efendiyi yaftalamaktan Hem Forum a hemde Allah a şikayet edeceğim.Çünkü sen Mahmut Efendiyi direk siyasete karıştırdın.

Eğer doğru değilse yulkarıdaki ithamımdan dolayı senden özür dilerim hakkını helal et.

Mahmut efendi MİLLİ GÖRÜŞ çüdür çünkü Milli görüş ruhu İSLAM a HİZMET & VATAN a HİZMET tir

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Abi senin derdin nedir? Amacın beni alt mı etmek yani bir açığımı bulmak mı kinin mi var şikayet için bahanemi arıyorsun o zaman ispatlayacaksın!

Efendi hz'lerine en yakın isimle seni görüştüreceğim kabul ediyormusun? Bakalım iddiaların doğrumu değilmi öğren!
Ben sana Mahmud efendinin 1 numaralı hocasının telefonunu vereyim direk birinci ağızdan öğrenmek istersen özelden yaz ve bu işi öğrenip kurtul o hoca hemde Cübbeli Ahmeti yetiştiren büyük hocalarımızdandır. Açıktan veremeyeceğim talep edersen özelden yaz vereyim. Yani Mahmud efendi hz'leri Milli Görüşü ve lideri Erbakan hocayı destekliyor diyoruz ispatlı diyoruz halen gelmişsin abi o particilikten bahsediyorsun! Ama kaçırıyorsun birşeyi Erbakan hoca ne diyor: ''Türkiye'de 2 parti var biri Saadet Partisi Milli Görüş öbürü ise diğerleri. Biz particilik yapmıyoruz ya ne yapıyoruz cevabı ne biliyormusun liderin ağzında saniyerle dinle bakalım:
[video=google;-200957102201745819]http://video.google.com/videoplay?docid=-200957102201745819#[/video]
ERBAKAN HOCA PARTİCİLİK İÇİN DEĞİL ALLAH RIZASI İÇİN BU GÖREVİ SÜRDÜRDÜĞÜNÜ BİLİYORSUNUZ VE BU YÜZDEN MAHMUD EFENDİ HZ'LERİ GİBİ ŞUURLU ALLAH DOSTLARI HERZAMAN ERBAKAN GİBİLERİNİ DESTEKLERLER!
Fİ SEBİLİLLAH İÇİN HAKKI HAKİM KILMAK İÇİN.

Mahmud efendi hz'lerinin derdi bu ülkede 61 parti olmasın tek şeriatı hakkı hakim kılacak bir güç olsun yani tek olsun temennisidir. Daha nasıl anlataylım senin bu sözleri anlaman lazım. Şimdi sana vereceğim telefondan birinci ağızdan herşeyi öğreniceksin çünkü Mahmud efendiye en yakın ismin telefonunu vereceğim sana. Eğer gerçekten samimiysen bu konuda kabul et ara ve mutmain ol. Eğer yalanım varsada burada ilan edersin rahatlarsın. Sor Mahmud efendi hz'leri kimi destekliyor diye sor ve nedenini sor ve kongrede selam yollandımı yollanmadımı onuda sor. Ve rahatlayalım artık inşaALLAH.

agbi

Yasaklı
Abi senin derdin nedir? Ben sana Mahmud efendinin 1 numaralı hocasının telefonunu vereyim direk birinci ağızdan öğrenmek istersen özelden yaz ve bu işi öğrenip kurtul o hoca hemde Cübbeli Ahmeti yetiştiren büyük hocalarımızdandır. Açıktan veremeyeceğim talep edersen özelden yaz vereyim. Yani Mahmud efendi hz'leri Milli Görüşü ve lideri Erbakan hocayı destekliyor diyoruz ispatlı diyoruz halen gelmişsin abi o particilikten bahsediyorsun! Ama kaçırıyorsun birşeyi Erbakan hoca ne diyor: ''Türkiye'de 2 parti var biri Saadet Partisi Milli Görüş öbürü ise diğerleri. Biz particilik yapmıyoruz ya ne yapıyoruz cevabı ne biliyormusun liderin ağzında saniyerle dinle bakalım:
[video=google;-200957102201745819]http://video.google.com/videoplay?docid=-200957102201745819#[/video]
ERBAKAN HOCA PARTİCİLİK İÇİN DEĞİL ALLAH RIZASI İÇİN BU GÖREVİ SÜRDÜRDÜĞÜNÜ BİLİYORSUNUZ VE BU YÜZDEN MAHMUD EFENDİ HZ'LERİ GİBİ ŞUURLU ALLAH DOSTLARI HERZAMAN ERBAKAN GİBİLERİNİ DESTEKLERLER!
Fİ SEBİLİLLAH İÇİN HAKKI HAKİM KILMAK İÇİN.

Mahmud efendi hz'lerinin derdi bu ülkede 61 parti olmasın tek şeriatı hakkı hakim kılacak bir güç olsun yani tek olsun temennisidir. Daha nasıl anlataylım senin bu sözleri anlaman lazım. Şimdi sana vereceğim telefondan birinci ağızdan herşeyi öğreniceksin çünkü Mahmud efendiye en yakın ismin telefonunu vereceğim sana. Eğer gerçekten samimiysen bu konuda kabul et ara ve mutmain ol. Eğer yalanım varsada burada ilan edersin rahatlarsın. Sor Mahmud efendi hz'leri kimi destekliyor diye sor ve nedenini sor ve kongrede selam yollandımı yollanmadımı onuda sor. Ve rahatlayalım artık inşaALLAH.

Bugünkü siyasi sistem için

Mahmut efendi

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi DİYORSA

Siz nasıl hala Allah cc sevdiği kulu SİYASİ PARTİ ye endeksliyorsun.

Git tövbe et Mahmut efendiden helallik al.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bak abi ileri gidiyorsun sana Efendinin en büyük en yakının ismini telefonunu vereceğim öğren diyorum halen suizan ediyorsun. Derdin nedir senin? Biz sana diyoruz ki hem o yazıyı sor hemde Erbakanı destekliyormu desteklemiyormu sor diyorum halen işin gücün beni alt etmeye uğraşıyorsun yaşına hürmetim var ama yaşına göre olgun davranmanı beklerim burada çocuksu münakaşalara gerek yok sana direk bağlantı kur diye teklif ediyorum halen nelerin peşindesin. Gerçek uzak değil ama samimi olana!

agbi

Yasaklı
Bak abi ileri gidiyorsun sana Efendinin en büyük en yakının ismini telefonunu vereceğim öğren diyorum halen suizan ediyorsun. Derdin nedir senin? Biz sana diyoruz ki hem o yazıyı sor hemde Erbakanı destekliyormu desteklemiyormu sor diyorum halen işin gücün beni alt etmeye uğraşıyorsun yaşına hürmetim var ama yaşına göre olgun davranmanı beklerim burada çocuksu münakaşalara gerek yok sana direk bağlantı kur diye teklif ediyorum halen nelerin peşindesin. Gerçek uzak değil ama samimi olana!

Neden ileri gidiyorum köşeyemi sıkıştın.

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi DİYORSA

Bana bundan ne anladığını bir anlatsana.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Şaşırmışsın sen ben sana YASİN KİTAPEVİNLE DEĞİL MAHMUD EFENDİNİN ELİYLE EN YETKİLİSİYLE GÖRÜŞ TELEFONUNU VEREYİM DİYORUM GELMİŞSİN BURADA ÇOCUK GİBİ DAVRANIYORSUN ''HA BAK BENİM OYUNCAĞIM DAHA GÜZEL SENİNKİ ÇİRKİN'' MANASINDA ÇEKİŞTİRMEYE KALKIYOR MÜNAKAŞAYA GİRİYORSUN ÖNCE SAKİNLEŞ KLAVYEDEN UZAKLAŞ BALKONA ÇIK HAVA AL BİRAZ DİNLEN ÇÜNKÜ SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYORSUN SANA İNSAN GİBİ YAZIYORUZ GEL GERÇEĞİMİ ÖĞRENMEK İSTİYORSUN O ZAMAN BEN SANA BİRİNCİ YETKİLİYİ VERİYORUM GÖRÜŞ DİYORUM YOK YOK YOK YOK YOK NEDEN YOK ÇÜNKÜ YA ANLAMIYORSUN DEDİKLERİMİ YA DA SENİN AMACIN GERÇEK DEĞİL SENİN AMACIN ERCAN TEKİNİ NASIL ALT EDERİM NASIL YENERİM NASIL REZİL EDERİM O DERDİN SENİN YOKSA SAMİMİ OLSAYDIN O NUMARAYI ARARDIN. Seninle tartışmak akıllıca bir hareket değil malayaniden öteye birtürlü geçemiyoruz böyle olmaz o 3 şartı boşuna söylmedik çünkü biliyoruz mayanızı sizinle seviyeli olunmaz ki işiniz gücünüz kavgacı münakaşacı olmak önünüze belge geldimi red etmek nefsinize göre olanla hükmetmek, bilmediklerinizle amel etmek, suizanla yaşamak bu nedir yahu seviye çok mu zor. 3 şart söyledim bir türlü onaylatamadım şahsınıza çünkü ağır geliyor değil mi? Siz önce seviye konusunda kendinize gelin daha sonra ilmi boyutta görüşelim ama bu şekilde gayri ciddi ve seviyenin düştüğü tavırlarla hiçbirşeyi görüşemeyiz.

Ya Allah askiniza Türkiye Cumhuriyetinde yasayipta oy vermeyen bir partiye sempati duymayan VARMIDIR? kimi kandiriyorsunuz! bu kimileri icin kalbindedir kimileri icin aciktan disari vurarak tuttugu bir yoldur..önemli olani aklet yolun sonu nereye cikiyor oraya bak!

Burda dert dava ne olmali ona bakmali..Derdin din seriat vs. ise yolunu ona göre belirle..Kiskanclik hasedlik fitnecilikten kurtul!! Kalbindeki hastaligi ona buna yumusaktan dil uzatarak
ortaya dökme..bu birde alimlere olursada ayagini denk al.vesselam.

Oy sandigina gidipte orada oy atmayanlar yorum yapsin bir zahmett..onada bazi hocalar ne diyor (zamanimiza göre tabiki) oy atmayan en kötü yere atmistir..bunuda vicdanlar belirler...kaldirabildiginiz kadar hareket edersiniz.kimsenin kalbine müdahale etme sansi yok Mevla Tealadan baska..

agbi

Yasaklı
Ben şaşırmadım Ercan TEKİN

Şaşıran sensin.

MİLLİ GÖRÜŞ ü ve Mahmud efendiyi kullanarak SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORSUN
.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Hazretleri'nin "Biraz da ihvandan bahsedeceğim" isimli şiirinden bir dörtlük:

Bazınız partiler* ardına koşar
Hazret'in gözünden inanın düşer
Asfaltı bırakıp dağlardan aşar
Size öğüt verir halim kalmadı
___

* 1960'lı yıllarda cahilâne parti taassubu yapanlar kastediliyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...