Etiketlenen üyelerin listesi

http://yuksel-insaat.com/images/index_01.jpg Havalandırma, ısıtma-soğutma ve tesisat işlerinde kendini geliştirmiş, medikal gaz gibi konularda taşeron kontrolü yapabilecek, hastane projesi deneyimi olan, yurtdışı engeli bulunmayan, Tecrübeli Makina Mühendisi A r a n ı y o r İlgilenenler; cw. lerini aşağıdaki mail adresine göndersinler nurullah_ocak@hotmail.com

Bu konu 36460 kez görüntülendi 104 yorum aldı ...
İş ilanları (Engelli memur sınavı) 36460 Reviews

  Konuyu değerlendir: İş ilanları (Engelli memur sınavı)

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 36460 kez incelendi.

Sayfa 7/7 İlk ... 234567
 1. #97
  İsmail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-02-2008
  Yer
  Çorum
  Mesajlar
  20.474
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @İsmail
  Özürlü Memur Seçme Sınavı'nın ayrıntıları  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bu sene ilk kez düzenlenecek ve 29 Nisan 2012'de yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) başvuruların 20 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.


  Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ÖSYM arasında yapılan protokol gereği bu sınavın kendilerince yapılacağını ifade etti.
  Sınavın 29 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirileceğini belirten Demir, ÖMSS'nin 81 il merkezinde saat 10.00'da başlayacağını belirtti.
  Adayların kendi bulundukları illerde sınava başvuracaklarını ve gireceklerini anlatan Demir, ''KKTC ve yurt dışından müracaat edeceklerse Ankara'da sınava girecekler'' dedi.
  -''Sınav ücretinin 25 TL'sini kendileri karşılayacak''-
  Sınava ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya 2012 yılı itibariyle mezun olabilecek durumda olan sağlık raporlarında yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen adayların başvuracağını bildiren Demir, yüzde 40 altında özür derecesi olanların bu sınava katılamayacaklarını kaydetti.
  Sınava girecek adaylar için başvuruların 20 Şubat-2 Mart 2012 tarihleri arasında alınacağını bildiren Demir, yerleştirme başvurularının ise 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında alınacağını bildirdi.
  Özürlü vatandaşların sınav ücretinin sadece 25 TL'sini karşılayacağını, geri kalan kısmının ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ödeneceğini aktaran Demir, kuraya katılım ücreti olarak ise özürlü vatandaşlardan 10 TL talep edileceğini kaydetti.
  -''Özür gruplarına göre ek süre verilecek''-
  Sınavda adaylara özür gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun ''genel yetenek'' ve ''genel kültür'' alanında 60'luk testler uygulanacağını ve sürenin 60 dakika olacağını kaydetti.
  Adaylara özür gruplarına göre ek süre verileceğini de bildiren Demir, ''Her il merkezinde Sağlık Bakanlığımız bir ambulans ve bir Acil Tıp Teknisyeni hazır bulunduracaktır. Özürlü vatandaşlarımızın başvuru ve sınav merkezlerine taşınmaları için yerel yönetimlerin desteği talep edildi ve bu kapsamda girişimler devam ediyor'' dedi.
  ÖMSS'nin tüm özür gruplarına ve durumlarına uygun nitelikte bir yapıya bürünmesi için Kasım 2011'den itibaren yoğun şekilde çalıştıklarını anlatan Demir, bu kapsamda özür grupları üzerine bilimsel araştırma yapan akademisyenlerin bulunduğu bir 'ÖMSS Bilim Kurulu' oluşturduğunu bildirdi.
  ÖMSS Bilim Kurulu'nun, Milli Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar ile Sağlık bakanlıklarında özürlülerle ilgili çalışmalar yapan uzmanlar, öğretmenler, doktorlar,özürlü sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de toplantılar yaptığını dile getiren Demir, özürlülerin yoğun olarak tedavi edildiği bazı merkezlerin ziyaret edildiğini ve buradakilerin görüşlerinin de alındığını kaydetti.
  -''Öncelikli olarak özür grubu belirlenecek''-
  Çalışmaların sonuçlarının bir rapor halinde ÖSYM'ye sunulduğunu ve böylece ÖMSS için bir rehber oluşturulduğunu ifade eden Demir, bu komisyon raporu ışığında ÖMSS Kılavuzu'nun hazırlandığını belirtti.
  Demir, ''Sınava başvuracaklar, önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının il veya var ise ilçe müdürlüklerine giderek orada hangi özür grubunda ve durumda sınava gireceklerini belirleyecek ve bu durumu belirten 'ön kabul ve taahhüt belgesini' imzalayarak ÖSYM başvuru merkezlerine getirecekler'' diye konuştu.
  ÖSYM il temsilciliklerinden ve başvuru merkezi olarak çalışan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, adayların şahsen başvurmaları ve resimlerini çektirmelerinin gerektiğini anlatan Demir, ''ÖMSS tasarlanırken, özürlü vatandaşlarımız arasında adil ve hakkaniyet çerçevesinde bir sınav oluşturulabilmesi için azami gayret gösterildi ve onların özür grubu ve durumlarına yönelik sınav düzenlemeleri ve uygulamalar gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı'' dedi.
  -Büyüteç, insülin iğnesi, kulaklık, baston koltuk değneği kullanılabilecek-
  Bazı adaylara ayrı soru kitapçıkları tasarlanacağını, bazılarına ise sınav uyarlamalarıyla özürlerinden doğan dezavantajların giderileceğini vurgulayan Demir, şöyle konuştu:
  ''Mesela, görme özürlü vatandaşlarımız için şekilli olmayan sorular sorulacak, isteyene 16 veya 18 punto soruları basılmış olan soru kitapçıkları verilecek. İsteyenlere ise okuyucu ve işaretleyici verilecek. Okuyucu talep edenlere zaman kaybını telafi etmek üzere ek süre verilecek.
  İşitme engelliler için uzun paragrafları içermeyen, karmaşık olmayan nitelikte sorular sorulacak. Algılama güçlüğü dikkate alınarak, bunlara ek süre verilecek. Benzeri şekilde zihinsel engelliler ve genel özürlü grupta olan, ancak özgül öğrenme güçlüğü, yaygın gelişim bozukluğu gibi durumları bulunanlar için de sınav düzenlemeleri gerçekleştirilecek. Birçok özürlü vatandaşımızı tek bir sınıfta sınav yapma zorunluluğu doğacak.''
  Başvuru sırasında belirlemek koşuluyla özürlülerin sınavda özürlerinden kaynaklanan dezavantajı ortadan kaldıran, yaşam koşullarını sürdürmelerine yol açan ve sınavı daha rahat geçirmelerini sağlayan araç ve gereçleri kullanabileceklerini belirten Demir, ''Ortopedik özürlüler baston koltuk değneği, görme özürlüler elektronik olmayan büyüteç, işitme engelliler kulaklık, şeker hastaları insülin iğnesi kullanabilecekler. Bu araç ve gereçlerin neler olduğu kılavuzda belirtilecek'' diye konuştu.
  -''Tuvalet izni var''-
  ÖSYM sınav kuralları ve yasaklarının aksi belirtilmedikçe aynı şekilde uygulanacağının altını çizen Demir, ''Ancak adayların tuvalete gitmelerine müsaade edilecek. Diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da emanet alınmayacak ve kılavuzda müsaade edilen araç ve gereçler dışında sınav yasakları kapsamında olan hiçbir şey sınav binalarına alınmayacak'' dedi.
  ÖMSS sınavına çok sayıda özürlü vatandaşın müracaat etmesinin beklendiğini ifade eden Demir, ''Sınava girecek adayların her birinin özür grubu ve niteliği kuşkusuz diğerlerinden farklıdır. Aynı özür grubunda bile özür derecelerinin farklı olması, özür sahiplerine farklı uygulamaları gerekli kılmaktadır. Böylesine zor bir sınavı gerçekleştirmek için yaklaşık 4 ay gibi bir sürede, hem merkezimizde hem de ilgili bakanlıklarda yoğun bir çalışma sergilendi ve sınava kadar da devam edecek'' diye konuştu.
  Adayların rahat olacakları fiziksel mekanların bulunmasına, sınavlarda görev alacak personelin tespitine ve eğitilmesine, ÖMSS sınav yönergesinin sınavda görev alacak koordinatörlerle paylaşılmasına ve sınavla ilgili kurum içinde ve dışında görev alacaklara yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam edildiğini anlatan Demir, ''Daha önce böyle bir sınavın yapılmamış olması, aday kitlenin sınava yönelik yetenek ve kabiliyetlerinin bilinmemesi nedeniyle ÖMSS'ye yönelik bazı uygulamaların kararlaştırılması kolay olmamıştır'' diye konuştu.
  Bütün zorluklara rağmen tüm özürlülere mümkün olabilecek en adil sınav ortamının oluşturulduğunu belirten Demir, sınav sonuçlarının analizinin, iyileştirilmesi gereken alanları göstereceğini kaydetti.
  -Sınav-
  ÖMSS, 3 Ekim 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ''Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik'' gereği lise, önlisans ve lisans mezunu özürlülerin devlet memuru olabilmeleri için yapılacak. Yerleştirme ise kurayla merkezi olarak gerçekleştirilecek.

  Sınav ve kuranın içeriğine, eğitim durumu ve özür grupları itibarıyla ÖMSS'nin yapılacağı yer ve zamana, kuranın duyurulması, ÖMSS'de eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla yer alacak konularla testler ve bunların ağırlıkları, puan türleri ve hesaplama yöntemi, özür grupları itibarıyla öngörülecek sınav süreleri, uygun refakatçi temin edilmesi, başvurular, tercihler, ÖMSS'de alınan puanlar ve yerleştirme, sonuçların adaylara ve kurumlara bildirilmesi ÖSYM tarafından yapılacak.
  AA

 2. #98
  İsmail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-02-2008
  Yer
  Çorum
  Mesajlar
  20.474
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @İsmail
  ÖMSS için spor salonları hazırlanıyor


  ÖSYM Başkanı Prof Dr. Ali Demir, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için özellikle Ankara ve İstanbul'da spor salonlarının hazır edilmesini istediklerini belirtti.  ÖSYM Başkanı Prof Dr. Ali Demir, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için özellikle Ankara ve İstanbul'da spor salonlarının hazır edilmesini istediklerini belirterek, ''Buralarda, tekerlekli sandalye kullanan adaylar sınava alınacak'' dedi.

  Bu sene ilk kez yapılacak ÖMSS ile ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Demir, ÖSYM'nin kasım ayından beri bu sınav üzerinde çalıştığını belirtti.

  Sınavın bilim heyetinin belirlediği standartlar çerçevesinde hazırlandığını ifade eden Demir, ''Özürlülere eğitim veren akademisyenleri ve öğretmenleri bir soru yazma çalıştayına aldık. O soruları düzenleyip, soracağız'' diye konuştu.

  Sınava girilecek okulların engelli adaylara uygun olup olmadığının araştırıldığını belirten Demir, ''İllerde sınav merkezi yöneticilerimiz var. Onlara diyoruz ki 'Özürlüler için kullanabileceğimiz binaları öncelikle belirleyin ve bize verin' Asansörü, rampası, engelli tuvaleti var mı, tekerlekli sandalyeyle inilip çıkılabilir mi...'' dedi.

  Sınavda bazı özür gruplarına ek süre verileceğini anımsatan Demir, ''İlkokul çağından önce işitme yeteneğini kaybedenler için ayrı bir sınav olacak, soruları da ayrı olacak. Adayın kendisinin bu sınava girebilmesi için 7 yaşından önce işitme engelli olduğunu ispatlayabilmesi lazım'' diye konuştu.

  İşitme engellilere uzun paragraflı sorular yöneltilmeyeceğini kaydeden Demir, zihinsel engelli adaylara da farklı sorular sorulacağını belirtti.

  Demir, soruların şekilli ve uzun olmayacağını ve KPSS'den birazcık daha basit olacağını belirterek, bir binada hangi adayın büyüteç getireceği, hangisinin koltuk değneğiyle veya tekerlekli sandalyeyle sınava gireceği bilgisine önceden sahip olacaklarını söyledi.

  -''ÖSYM'nin, 2 milyon 140 bin adayı sınava alma kapasitesi var''-

  Adayların bugünlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından belge aldığını belirten Demir, sınava başvuruların yoğun olduğunu kaydetti.

  Demir, şu ana kadar genel engellilerden 6 bin 968, görme engellilerde bin 829, işitme engellilerden bin 306, zihinsel engellilerden 596 olmak üzere toplam 10 bin 699 adayın başvuruda bulunduğunu bildirdi.

  ÖSYM'nin, Türkiye'de 2 milyon 140 bin adayı sınava alma kapasitesi olduğunu belirten Demir, ''Bu kapasitenin olduğu bir yerde 100 bin aday arasından özellikle genel, işitme ve görme engellilerde bir sıkıntımız olmaz'' diye konuştu.

  Tekerlekli sandalyeyle sınava girecek adaylar için alınan tedbirleri de anlatan Demir, şöyle konuştu:

  ''Tüm belediyelerle iletişim içerisindeyiz. İçişleri Bakanlığı ile konuştuk. Belediyelerden destek alacağız. Spor salonlarını kontrol ediyoruz. Spor salonlarında, masa ve sandalyeleri biz temin ederek veya kiralayarak sınav yapacağız. Başvuruları aldıktan sonra ne kadar kapasitemiz olduğuna bakacağız.

  Şu anda, özellikle Ankara ve İstanbul'da, sınavın yapılacağı gün olan 29 Nisan'a kadar spor salonlarının hazır edilmesini talep ettiklerini söyleyen Demir, o güne herhangi bir aktivitenin konulmayacağını belirtti. Demir, buralarda, tekerlekli sandalye kullanan adayların sınava alınacağı bildirdi.

  -''Aşırı aksanı olanların görevlendirilmesi doğru olmaz''-

  Engelli adayların sınav yerine erişimi için belediyelerle ortak çalışma yaptıklarını anlatan Demir, adayların evlerinin ve sınava girecekleri yerlerin adresleri belirlenerek, sınav merkezlerine ulaşımlarının sağlanacağını söyledi.

  Diğer sınavlarda uygulanan güvenlik kurallarının geçerliği olduğunu belirten Demir, tek farkın, engelli adayların sınav esnasında tuvalete gidebilmesi olduğunu ifade etti.

  Adayların özürleriyle ilgili cihazları sınava getirebileceklerini kaydeden Demir, adaylara sağlık raporlarını bildirmeleri halinde her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade etti.

  Sınavda görev alacak okuyuculara ilişkin de bilgi veren Demir, ''Sınav merkezi yöneticilerine, okuyucu olarak görevlendirilecek arkadaşlarla bir defa yüz yüze görüşmelerini, konuşmasına bakmalarını söylüyoruz. Kekeme, aşırı aksanı olan kişilerin görevlendirilmesi doğru olmaz'' değerlendirmesinde bulundu.

  -Doktorlara destek çağrısı-

  Adayların beklentilerini karşılamanın gayretinde olduklarını vurgulayan Demir, ''Ancak erişemediğimiz noktalar olabilir. Bize bu konuda önceden bilgi verebilirlerse bunda düzenleme yoluna gideriz, herkese eşit şartlarda bir sınav imkanı oluştururuz'' dedi.

  Demir, sınava yakın zamanda doktorlara çağrıda bulunacaklarını belirterek, ''Herhangi bir sağlık sorununa karşı gönüllü olarak sınav merkezlerinde bulunmalarını isteyeceğiz. Sağlık Bakanlığı ile çalıştık, onlar her türlü ambulans hastane desteğini sağlayacaklar ama doktor arkadaşlardan da o gün için bir özveri isteyeceğiz'' diye konuştu.

  AA

 3. #99
  İsmail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-02-2008
  Yer
  Çorum
  Mesajlar
  20.474
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @İsmail
  Özürlü memur sınavı başvuruları bitiyor


  Bu yıl ilk kez düzenlenecek Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) başvurular, 2 Mart Cuma günü sona erecek.

  ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet sitesinde yer alan kılavuzda sınava ilişkin adayların merak ettiği tüm sorular yer alıyor.

  ÖMSS ve ardından yapılacak kuraya, Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu Özürlü Sağlık Kurulu raporlarıyla belirlenmiş adaylar başvurabilecek.

  Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında yüzde 40'tan daha az özürlü olduğu belirtilen adaylar, ÖMSS ve kuraya başvuramayacak.

  ÖMSS'ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumdaki özürlüler başvurabilecek. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar, mezun oldukları en üst düzeyden ÖMSS'ye başvurmak zorunda olacak.

  Kuraya ise ilköğretim, ilkokul, ortaokul mezunu veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar başvurabilecek. Ancak mezun olabilecekleri öğrenim düzeyinden başvuran adayların, ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibarıyla ilgili eğitim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

  Kuraya başvuran adaylar sınava girmeyecek ancak ÖMSS sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek tercih kılavuzuna göre tercihleri doğrultusunda yapılacak yerleştirme işlemine tabi tutulacak.

  Önce aday başvuru formu doldurulacak

  ÖMSS'ye başvurular, 2 Mart Cuma gününe kadar alınacak. Kuraya başvurular ise 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak.

  Adaylar, ÖMSS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

  ÖMSS'ye ve kuraya başvuracak adaylar, öncelikle Aday Başvuru Formu'nu dolduracaklar. Adaylar daha sonra bu formun çıktısıyla özürlü sağlık kurulu raporları, öğrenim durumunu gösterir belge, nüfus cüzdanı veya pasaport, ilköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olan adayların bu durumunu gösterir resmi belgeyle varsa 2006 yılından sonra mezun olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumdaki zihinsel engelli adayların, Rehberlik Araştırma Merkezi raporları, mezun oldukları zihinsel engellilere ait okul diplomaları veya öğrenim durumlarını gösterir resmi belgeyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine şahsen başvuracaklar.

  Özür grubuna göre farklı sınav uygulanacak

  Aday Başvuru Formunda adayın kişisel bilgilerinin sorulduğu bölüm dışında, sınavda ''okuyucu, yardımcı'' isteyip istemedikleri, sınava girerken adayların yanında getirebilecekleri araç ve gereçler, şeker hastası adayların sınavda yanında insülin pompası bulundurup bulundurmayacağına ilişkin sorular yer alıyor.

  Adaylar, sınav merkezi tercihi olarak adres ilini yazacak. Adres ili KKTC veya yurt dışı olanlar Ankara sınav merkezlerinden birini seçecek. Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemeyecek.

  Genel engelli, görme engelli ve ilköğretime başlama yaşı sonrası işitme engelli olan adaylar için içeriği aynı bir soru kitapçığı olacak ancak engel gruplarına göre farklı sınav uygulamaları yapılacak.

  Sınav, 29 Nisan 2012'de 81 il merkezinde gerçekleştirilecek.

  AA

 4. #100
  ummuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-09-2007
  Yer
  Arz
  Mesajlar
  12.940
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ummuhan
  İl Göç Uzman Yardımcısı 485 Personel Alım İlanı
  İçişleri Bakanlığı
  Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden:
  İL GÖÇ UZMAN YARDIMCILIĞI
  GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

  İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (G.İ.H) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (485) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İl Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca İl Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile İl Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezine yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.
  I - SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI
  1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  2 - En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
  3 - ÖSYM tarafından 06-07 Temmuz 2013 veya 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP31, KPSSP35, KPSSP48, KPSSP112, KPSSP113 puan türlerinden herhangi birinden 70 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),
  4 - 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış (01.01.1979 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

  II - SINAV BAŞVURUSU
  1 -
  Giriş Sınavı başvuruları Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından internet ortamında alınacaktır. Giriş Sınavı başvuruları 22 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 09.00'da başlayıp 01 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 17:00'de sona erecektir. (01 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar sınav ücreti yatıranlar 02 Ekim 2014 Perşembe günü saat 17:00'ye kadar sınav müracaatı yapabilecektir.)
  2 - Sınava başvuracak adaylar başvuru tarihlerinde sınav hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla katkı bedeli olarak 60.00 TL (Altmış Türk Lirası) sınav ücretini Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin T.C. Ziraat Bankası Tandoğan Şubesindeki TR 360001002532070641045009 IBAN nolu hesabına elden yatıracaklardır. Şube dışında ATM veya internet yoluyla yatırılan sınav ücretleri dikkate alınmayacaktır. Adaylar sınava başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır. Sınav ücretini yatıran adaylar başvurularını, Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (http://ankudem.ankara.edu.tr) internet adresindeki başvuru linkinden T.C. Kimlik Numarası ile yapacaklardır. Başvuruyu tamamlayan adaylar başvuru belgesinin çıktısını almak zorundadır. Başvurulara ilişkin yapılacak itirazlarda itiraz dilekçesi ile birlikte başvuru belgesinin bilgisayar çıktısının ibraz edilmesi zorunludur. Aksi halde itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  3 - Adayların başvuruda belirttikleri bilgilerin sorumluluğu kendilerine aittir. Bu bilgilerdeki eksiklik veya yanlışlıklar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir.
  4 - Sınav ücreti yatırdığı halde öğrenim dalları itibarıyla alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına giremediği için sınava çağrılamayan başvuru sahiplerinin sınav ücretleri Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından geri ödenecektir.
  5 - Ancak, başvurusunu yapmayan, başvuru koşullarını taşımayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecektir.

  III - SINAVA GİRECEKLERDEN İSTENEN BELGELER
  Giriş sınavına katıldıktan sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıdaki belgeleri sözlü sınavdan önce Genel Müdürlüğe teslim ederler.
  a) Yükseköğrenim mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),
  b) Dört adet vesikalık fotoğraf,
  c) KPSS sonuç belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da bilgisayar çıktısı,
  ç) T.C. kimlik numarası beyanı,
  d) Özgeçmiş.
  Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Genel Müdürlükçe de onaylanabilir.

  IV - ÖĞRENİM DALLARI VE KONTENJANLAR
  Genel Müdürlüğümüz İl Göç Uzman Yardımcısı alınacak fakülteler, kadro adedi, yazılı sınava çağırılacak aday sayısı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.


  Mezun Olunan Fakülte Kadro Adedi Yazılı Sınava Çağırılacak Aday Sayısı
  Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak, 485 9700
  TOPLAM 485 9700


  V - SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI
  1 - Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır.
  2 - Giriş sınavının yazılı bölümünün sınav sorularının % 80'i lisans eğitimine ait mesleki bilgilerden, % 20'si Genel Müdürlüğün görev alanına ait temel bilgilerden oluşmaktadır.
  3- Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün il göç uzman yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü test usulünde gerçekleştirilecek olup sınav konuları şunlardır:


  A - Genel Müdürlüğün görev alanına ilişkin sınav konuları;
  Yabancılar hukuku, 04.04.2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu.


  B - Lisans eğitimine ait mesleki bilgilere ilişkin sınav konuları;
  Mikro ve makro iktisat, Türkiye ekonomisi, uluslararası ekonomik ilişkiler ve kuruluşlar, kamu maliyesi, maliye politikası, anayasa hukuku, idare hukuku, ceza hukuku (genel hükümler), medeni hukuk (başlangıç-kişiler hukuku), borçlar hukuku (genel hükümler), uluslararası hukuk, insan hakları, yönetim bilimi, siyaset bilimi, siyasi tarih, Türk dış politikası, uluslararası ilişkiler, uluslararası kuruluşlar.


  VI - SINAV TARİHİ VE YERİ


  1 - Giriş Sınavı yazılı bölümü 08 Kasım 2014 (Cumartesi günü) tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Sınav, sabah saat 10.00'da başlayacaktır. Sınavın süresi Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından adaylara duyurulacaktır.
  2 - Sınava başvuran adaylar için Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi hazırlanacaktır. Adaylar bu belgelerini 20 Ekim 2014 tarihinden itibaren Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin (http://ankudem.ankara.edu.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ile edinecektir.
  3 - Adayların, sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında, sınava giriş belgesi ile fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.
  4 - Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak olup, sözlü sınav tarihi, yeri ve saati Genel Müdürlüğümüz (www.goc.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.


  VII - YAZILI SINAVIN DUYURULMASI VE İTİRAZ
  Yazılı sınav sonuçları Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin (http://ankudem.ankara.edu.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ile öğrenilecektir. Yazılı sınavda 70 ve daha yukarı puan alanlardan sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi Genel Müdürlüğümüz (www.goc.gov.tr) internet adresinde ve Lalegül Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No:2/3 Yenimahalle /ANKARA adresinde yer alan hizmet binasında ilan edilecektir.
  Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sonuçların yayımlanmasından itibaren en geç 7 (yedi) gün içerisinde, Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin T.C. Ziraat Bankası Tandoğan Şubesindeki TR 360001002532070641045009 IBAN nolu hesabına 60.00 TL (Altmış Türk Lirası) itiraz ücreti elden yatırarak aldıkları banka dekontu ile birlikte Genel Müdürlüğe yazılı olarak yapacaklardır. Şube dışında ATM veya internet yoluyla yatırılan ücretler dikkate alınmayacaktır. Söz konusu itirazlar aynı gün Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezine iletilecektir. Ankara Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından incelenen itiraz dilekçeleri en geç 3 (üç) içerisinde cevaplandırılarak Genel Müdürlüğe bildirilecektir. İtirazlar 7 (yedi) gün içerisinde sonuçlandırılarak ilgiliye tebliğ edilir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile imza ve adresi olmayan itiraz dilekçeleri dikkate alınmayacaktır.


  VIII - YAZILI SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SÖZLÜ SINAV
  Yazılı sınavın değerlendirilmesi; Lisans eğitimine ait mesleki bilgiler 80 puan, genel Müdürlüğün görev alanına ait temel bilgiler 20 puan olmak üzere 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Yazılı sınav sonucunda yetmiş puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak belirlenen kadronun dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.


  Sözlü sınavda adaylar;


  a) Yazılı sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),
  b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),
  c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan),
  ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
  d) Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan),
  e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),
  yönlerinden ve belirtilen puan ağırlıklarında değerlendirilecektir.


  Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az yetmiş puan almaları gerekmektedir.


  IX - GİRİŞ SINAVI SONUCU
  Giriş sınavında başarılı olmak için yazılı ve sözlü sınavların her bir aşamasından en az yetmiş puan alınması zorunludur. Başarılı olmak için gerekli olan puanı almış olmak kaydıyla başarı sıralaması, yazılı sınav ile sözlü sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecektir. Sınav sonuçlarına göre adayların yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasının eşitliği durumunda yazılı sınav puanı yüksek olan aday; her iki puanın da eşit olması halinde KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.
  Giriş sınavı sonuçları, puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle başarı derecesine göre sıraya konulup, atama yapılacak kadro sayısı kadar aday asil, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yarısına kadar aday ise yedek olarak tespit edilecektir.
  Giriş sınavı sonuçları Genel Müdürlüğümüz (www.goc.gov.tr) internet adresinde ve hizmet binasında ilan edilecektir. Ayrıca, asil ve yedek listelerde yer alan adaylara sınav sonucu yazılı olarak bildirilecektir.
  Adaylar, sınava katılacakların listesinin yayınlanmasından itibaren 7 (yedi) gün içinde sınav listesine veya sınav sonuçlarının duyurulmasından itibaren 7 (yedi) gün içinde sınav sonucuna yazılı olarak itiraz edebilir. İtirazlar, en fazla 7 (yedi) gün içinde incelenerek itiraz sonuçları adaya yazılı olarak bildirilecektir.
  Sınavı kazananlardan sınav başvuru formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınav sonuçları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumda olanlar hiçbir hak talep edemez. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya belge verdiği tespit edilenler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.


  Giriş sınavına ilişkin gerekli görülen bilgilendirmeler, Genel Müdürlüğümüz (www.goc.gov.tr) internet adresinden yapılacaktır.


  X - ATAMADAN ÖNCE İSTENECEK BELGELER
  Uzman yardımcılığı giriş sınavında başarılı olan adaylardan aşağıdaki belgeler istenir:


  a) Erkek adayların askerlik durumuna dair yazılı beyanı.
  b) Dört adet vesikalık fotoğraf.
  c) Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.
  ç) Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanı.
  d) Mal bildirimi.
  e) Kamu etik sözleşmesi.
  İlan olunur.


  İLETİŞİM BİLGİLERİ:
  Adres: Göç İdaresi Genel Müdürlüğü
  Lalegül Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No: 2/3
  06370 Yenimahalle /ANKARA


  Tel: 0312 397 56 42 - 0312 397 28 36
  Fax: 0312 397 52 76 5. #101
  ummuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-09-2007
  Yer
  Arz
  Mesajlar
  12.940
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ummuhan
  Emniyet açıkladı 2 bin komiser yardımcısı alınacak

  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), geleceğin polis yöneticisi olmak isteyen gençleri bünyesine katıyor. Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) ilk kez 2 bin öğrenci alacak.

  Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren PAEM lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek. PAEM’e 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için emniyet mensubu olmayan lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile birlikte yurt dışında öğrenim görmüş ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek. Alınacak komiseryardımcısı adayı öğrencilerin 200’ü kadın bin 800’ü erkek öğrenciden oluşacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar 22 Ağustos - 6 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

  31 Aralık 2016 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 70 taban puan alması gerekiyor. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 63,000 taban puan şartı aranacak.
  Sınavı kazanarak eğitime alınacak öğrencilere 11 aylık eğitim süresince harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

 6. #102
  ummuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-09-2007
  Yer
  Arz
  Mesajlar
  12.940
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ummuhan
  T.C.
  ADALET BAKANLIĞINDAN

  Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere Ek-1 listede sınıfı, sayısı ve yeri belirtilen avukat, istatistikçi, mühendis, mütercim ve koruma ve güvenlik görevlisi kadroları ile çocuk ağır ceza, çocuk ve aile mahkemelerinde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

  Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan; 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (B Grubu) alınan puanlar esas olmak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

  Personel Alımı Aşağıdaki Mesleklerde Olacak:

  • Avukat
  • İstatistikçi
  • Mühendis
  • Mütercim (İngilizce)
  • Psikolog
  • Pedagog
  • Sosyal Çalışmacı
  • Koruma ve güvenlik görevlisi 7. #103
  Ebu Computer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-06-2013
  Mesajlar
  22.126
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ebu Computer
  Alıntı ummuhan Nickli Üyeden Alıntı
  ADALET BAKANLIĞI 156 PERSONEL ALACAK... (Başvurular Başladı)

  zaman: Perşembe, Eylül 17, 2015
  Kaynak Zaman

  Gözümüzden kaçmadı.

  Sizi gidi gizli paralelciler sizi...

 8. #104
  ummuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-09-2007
  Yer
  Arz
  Mesajlar
  12.940
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ummuhan
  Alıntı Ebu Computer Nickli Üyeden Alıntı
  Kaynak Zaman

  Gözümüzden kaçmadı.

  Sizi gidi gizli paralelciler sizi...
  Oradaki zaman Vakit anlamında mail olarak gazete zaman değil hiç işim olmadı hamdolsun olmaz da biiznillah

 9. #105
  ummuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-09-2007
  Yer
  Arz
  Mesajlar
  12.940
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ummuhan


  İstanbul Avrupa Yakasında, Gaziosmanpaşa İlçesinde
  Özel Gaziosmanpaşa Şefkat Fen ve Anadolu Lisesi'ne
  Aşağıdaki Brançlarda,
  Kadrolu Olabilecek Niteliklere Haiz Öğretmenler Alınacak

  • İngilizce (Erkek / Bayan)
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Erkek / Bayan)
  • Beden Eğitimi (Bayan)
  • Kimya (Erkek / Bayan)
  • Tarih (Ders Ücretli, Bayan)
  • PDR (Bayan)


  http://www.sefkatlisesi.com

  http://www.facebook.com/sefkatlisesi

  Okula ulaşım sorunu olmayacak mesafe ikamet eden,
  Sağlık, psikolojik, sosyal, ailevi sorunu olmayan,
  Mesleki eğitime ve tecrübeye sahip kişilerin
  0212 649 68 23
  nolu telefonla irtibata geçmeleri ya da bizzat;
  Gönül Erleri Mail Grubu'muzun Onursal Üyesi
  Okulun Müdürü, değerli hocamız Ahmet Türkben beyefendinin
  ahmetturkben@gmail.comadresine
  "ŞEFKAT KOLEJİNE ÖĞRETMEN ALIMI İŞ BAŞVURUSU"
  Konu başlığı ile CV lerini ve özgeçmişlerini
  göndermeleri rica olunur.

Sayfa 7/7 İlk ... 234567

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 4 bin 682 engelli 3 bin 163 SHÇEK'li memur alınacak
  By muhammedbekir in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-04-2015, 14:58
 2. 100 yıl öncesinin gazetelerinde evlilik ilânları
  By MÜTEŞEKKÜR in forum KÜLTÜR ve SANAT
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15-05-2011, 11:54
 3. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı ve Yeterlik Sınavı
  By eylül in forum EĞİTİM DÜNYASI
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-02-2011, 16:26
 4. trabzon ilanları=))
  By musabbinumeyr in forum MİZAH
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 30-10-2006, 01:19
 5. İ$ ilanları
  By musabbinumeyr in forum MİZAH
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-09-2006, 18:16

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş