Etiketlenen üyelerin listesi

Efendinimiz S.A.V in huzuruna bir gün bir kadın gelip. Bir erkeğe varmak istiyorum, ne buyurursunuz? dedi. Buyurdular ki: Erkeğin kadın üzerinde hakkı çoktur, hakkından gelebilirmisin dedi? Kadın: Nedir hakkları dedi kadın. Efendimiz S.A.V: Sen onu inciltir isen Allah 'a asi olursun, namazın kabul olunmaz. Kadın: daha varmı?

Bu konu 5402 kez görüntülendi 27 yorum aldı ...
Evlenmek istiyorum. 5402 Reviews

  Konuyu değerlendir: Evlenmek istiyorum.

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5402 kez incelendi.

Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  Bedrin_Aslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Profesör
  Üyelik tarihi
  21-06-2006
  Mesajlar
  896
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Bedrin_Aslanı

  Efendinimiz S.A.V in huzuruna bir gün bir kadın gelip. Bir erkeğe varmak istiyorum, ne buyurursunuz? dedi.

  Buyurdular ki: Erkeğin kadın üzerinde hakkı çoktur, hakkından gelebilirmisin dedi?

  Kadın: Nedir hakkları dedi kadın.

  Efendimiz S.A.V: Sen onu inciltir isen Allah 'a asi olursun, namazın kabul olunmaz.

  Kadın: daha varmı?

  Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğinden izinsiz dışarı çıksa her adımı başına günah yazılır.

  Kadın: daha varmı?

  Efendimiz S.A.V: Erkeğine kötü söz söylese, kıyamette dilini ensesinden çıkarırlar.

  Kadın: daha varmı?

  Efendimiz S.A.V:hangi kadın ki malı olsun ve erkeğinin hacetini gidermesin.ahirette o kadının yüzü kara ola.

  Kadın: daha varmı?

  Efendimiz S.A.V:Hangi kadın erkeğinin malından izinsiz alıp bir diğerine verse erkeğiyle helallik dilemese, Allah C.C o kadının zekat ve sadakasını kabul etmez.

  Kadın: başka varmı

  Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğine sövse, karşı çıksa cehennem içinde dilinden asarlar ve hangi avrat fuzuli birşeye para harcasa küçük yaşından beri kazandığı sevap mahvola.Ve üzerinde olan elbiseleri davacı olup ' bizi mübarek günlerde ve helaline karşı giymedi. Haram yerlerde giydi diye.

  Hak Teala buyurur: Böyle kadınları bin yıl yaksam gerekir.

  O kadın bu cevapları işitti ve: Ya Rasullullah! bu zamana kadar kocaya varmadım. daha varmam.

 2. #2
  Bedrin_Aslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Profesör
  Üyelik tarihi
  21-06-2006
  Mesajlar
  896
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Bedrin_Aslanı
  Efendimiz S.A.V: Kocaya varmanın sevaplarını haber vereyim dinle. Hangi kadına erkeği: Allah senden hoşnut olsun dese, 60 yıl ibadet etmenden iyidir.
  Erkeğine bir için su verse 1 yıl oruç tutmadan efdaldir.Erkeğinin döşeğinden kalktığı gibi gusul etse bin kurban etmişce sevap alır.Ve helalne hile etmeden ölse, onun için gökte melekler tesbih ederler. ve helaliyle oynasa 60 köle azad etmekten hayırlıdır.Erkeğinin rızkını saklasa ve akrabasına merhamet etse, beş vakit namazını kılıp oruçunu tutsa, bin kere Kabe ye varmadan efdal dir.

  Fatıma Annemiz R.A: bir kadın erkeğine asi olsa ve helelleşmese Allah'ın laneti içinde kalır. ve erkeğinin yatağından kaçsa tüm sevapları gider.ona karşı kibirlense Hak Teala ona gazap eyler.

  Erinin izni ile seyre çıksa(sefer mesafesinde mahremsiz gönderse veya zaruri olmayan yerlere gönderse.)erkeğin defterine bin günah yazılır.İzin verdiği için.İzinsiz çıkanları siz artık bundan kıyas eyleyin.(iş yerlerine, okullara, tezgahtarlığa gidendenlerin hali ne olur?)
  Efendimiz S.A.V:Ya Fatıma! Eğer Allah 'u teala bana bir kişinin bir kişiye secde etmesini buyursa idi: kadının erkeğine secde etmesini buyururdum.

  Hz. Aişe R.A Ya Rasullullah bana vasiyet eyle:

  Efendimiz S.A.V: Ben sana vasiyet ederim ki, sende ümmetinim hatunlarına vasiyet eyle. Yarın kıyamet gününde evvel imandan, ikinci abdestten, üçüncü erkeğin hakkında sual olunur.Hangi erkek kadınının sertliğine sabr eylese, Hak Teala ona Eyyüb Peygamber sevabı vere. Hangi kadın erkeğinin sertliğine sabr eylese Hak Teala ona Aişe-i Sıddık mertebesini bula.Ve bir erkek kadınını suçsuz yere dövse, kıyamette ben ondan davacı olurum(Allah C.C muhafaza eylesin cümlemizi.)

  Erkek kadını 3 yerde dövmesi caizdir. Namazdan ötürü, döşeğine gelmediğinden ötürü, izinsiz dışarı çıktığından ötürü.
  Diğer kabahatlerinde tenbih etmek gerekir. Eğer olmazsa kendi haline bırakmak gerekir. Azapta olmamak içn.

 3. #3
  hod-ray
  Ne kadar zormuş...Ama güzel olanın kolayı olmaz...Allah(cc) Aişe-i Sıddık mertebesini buldura inşaAllah...

 4. #4
  SaLtan
  duyun kadınlar.ama bakıyorumda gunumuzde.erkeklerin yerini kadınlar almış,kadınlarınkini erkekler.iyiki islam var.yoksa hafazanallah,töbeee

 5. #5
  Bedrin_Aslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Profesör
  Üyelik tarihi
  21-06-2006
  Mesajlar
  896
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Bedrin_Aslanı
  Alıntı SaLtan Nickli Üyeden Alıntı
  duyun kadınlar.ama bakıyorumda gunumuzde.erkeklerin yerini kadınlar almış,kadınlarınkini erkekler.iyiki islam var.yoksa hafazanallah,töbeee
  Kıyamet başka türlü nasıl kopacak kafirlerin üstüne? Küçük alemetler bitti bile. Büyüklerini Allah C.C bizlere yaşatmasın.

 6. #6
  Mndrs78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  05-07-2006
  Yer
  Fransa/paris
  Yaş
  27
  Mesajlar
  278
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mndrs78
  Kaynagi nerde? veya alinti?

 7. #7

  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  08-06-2006
  Yer
  şehr-i yar
  Yaş
  30
  Mesajlar
  224
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @RaBiA
  çok güzel ama kaynağını merak ettim ben de

 8. #8

  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  09-06-2006
  Mesajlar
  1.210
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @AdımcA
  biraz abartılmış gibi geldi bana.
  sanki Peygamberimiz Osmanlı Türkçesi mi kullanmış? (... kara ola, ... sevap mahvola)
  tabi ki kaynağının sağlam olup olmadığına bakmak lazım.

 9. #9
  €bR@R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  24-06-2006
  Mesajlar
  126
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @€bR@R
  Eş seçimi, hayatımızın en önemli kararlarındandır. Gerek genç kızlar gerekse genç erkekler için durum aynıdır. Her iki taraf için önemli ise "dindarlık"olmalıdır Çünkü evlilik ebedi hayat arkadaşlığıdır, sadece bu kısacık dünya hayatıyla sınırlı bir beraberlik değildir. Evliliğe bu sonsuzluk manasını kazandıran sır ise, imandır.

  İşte bu sırrı kavrayan bir genç kız,evleneceği zaman, eşinden neler istemekte:

  "Her şeyden önce şunu söyleyeyim;benim sadece karnımı doyuran bir eş değil,devamlı bana destek olacak dava arkadaşı,din sorumluluğunu bilen Müslüman bir eş istiyorum.Ben de koltuk ve avizelerin tozunu almakla ömür geçirecek süs gelini değil, davamın gelini olmak istiyorum."

  Toplumumuzda boşanmalar yüzünden ne kadar mutsuz kadınlar olduğuna şahidim. Siz de vicdanlı bir Müslüman iseniz, şartlarımda en ufak bir tereddütünüz varsa, bu işe"hayır"cevabını verin.çünkü, şimdi ufak bir tereddüt büyür.

  Ben her şeyden evvel İslam'da ailelerin huzurunu sergilemek istiyorum.Toplumumuzda bugün, tam islam ruhu ile geçinen eşler ne yazık ki çok az,benim yuvamın da bu az rakama, bir rakam daha eklemesini istemiyorum. Ne yeni bir giyecek için kavga ederim,ne de çorbanın tuzu az olmuş diyerek kavga edilmesini isterim.Benim kavgam;dinimi yanlış tanıtanlar, dinimizi kendi çıkarlarına alet edenlerdir.Eminim sizin ki de öyle... Allah razı olsun, İslam'ı yaşıyor ve yaşatmaya çallışyorsunuz.Fakat sizin bu şekilde olmanız benim şartlarımı söylememem manasına gelmez.

  Şartlarım sıra ile şunlardır:

  1. Bütün hal ve hareketlerimiz İslami olacak.Hayatımızı" şeytanın kanunlarına"göre,değil Allah'ın(cc) ahkamına göre düzenleyeceğiz.
  Allah(cc) Ku'ran'da ;


  "Kim İslam'dan başka bir din ararsa, ondan bu din asla kabul edilmeyecektir. O, ahirette en büyük zarara uğrayanlardandır." (Ali-İmran-85)
  Biz bunlardan olmayacağız.

  2.Ben, eşya ve altın olarak size hiçbir şart koşmuyorum,çünkü benim için paranın hiçbir önemi yok ama geçimimiz için, namerte muhtaç olmamamız için ekonomik kazancınızı helal yoldan elde etmelisiniz. Bunun az olması, en lüks eşyaları almamanız beni üzmez.Fakat siz de benden, her şeyini gösterişe dökmüş kızların götürdüğü çeyizi istemeyeceksiniz. Sizden odalar dolusu eşya istemem, size de odalar dolusu eşya getiremem. Zaruri olan eşyalarımı getiririm.

  Zira Allah Resulü dünya malına hiç önem vermemiştir. Bir hadisi şerifleri şöyledir:

  "Ashabtan Abdullah bin Mesud diyor ki; Resulullah'ın yanına girdiğimde bir hasır üzerinde durduğunu ve üzerine uzandığı için hasırın vücudunda iz bıraktığını gördüm.Bunun üzerine dedim ki;Ya Rasulullah! Sizi hasırdan koruması için bir yaygı, döşek getirsek olmaz mı?O da bana şöyle buyurdu;"Benim dünya ile ne ilgim var?"

  3. Ben eşyaya hizmet için yaratılmadım, eşya bana hizmet etmelidir.O halde eşyam ihtiyaç kadar olmalı, israf yapılmamalıdır. Zihnimdeki ve tatbikat planımdaki en uygun dekor, Resulullah'ın evinin dekorudur.

  Allahu Teala bir ayetinde; "Dünya hayatı bir oyundan ve oyalanmadan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise sakınacaklar için elbette daha hayırlıdır. Hala aklınız başınıza gelmeyecek mi?"(En'am-32) demiyor mu?

  Meşhurdur, Hz.Ali'ye
  "Dünya nedir?"diye sormuşlar,demiş ki;
  "Sizi, Mevla'dan alıkoyan her şeydir."


  Bizim evliliğimiz de, bizi Mevla'dan uzaklaştırmaktan ziyade, Mevla'ya yaklaştırmalıdır.Aynen şu şiirin mısralarında anlatıldığı gibi....

  Davayı kucaklayan körpe sarmaşıklarız
  Hak yoluna baş koyan divane aşıklarız.
  Dizgin vurduk zamana,dursun ...
  Ayrı bir zevk bu aşkın gönülleri yaksın.


  4. Islam'a göre gelin olmak ve Islam'a uygun düğün yapmak istiyorum.Allah rızası ve Peygamber Sünneti için evlendiğimize göre en başta düğünümün ve gelinliğimin buna uymasını isterim.

  5. Islam'dan taviz verirsem engellemenizi isterim.Onun için Islam'ı en iyi şekilde bilmeniz ve uygulamanız gerekir.

  6. Evlendikten sonra da çalışmalarıma devam etmek isterim. Günde en az üç saat Ku'ran öğretip,vaaz vereceğim.şimdi yapmaya çalıştığım tebliğ görevim, evlendikten sonra da devam etmeli.

  Allahu Teala, Ali-İmran suresnde mealen şöyle buyuruyor;
  "Sizden öyle bir cemaat bulunmalıdır ki;(onlar herkesi) hayra çağırsınlar."
  Biz bu cemaatın insanı olmaya çalışmalıyız..


  7. Evimden hiç bir yere gitmem, eşimden de sadakat isterim.Gece 12'lere kadar kahvede, şurda-burda gezen bir eş düşünemiyorum. Siz öyle değilsinizdir de ben şartımı söylüyorum.

  8. Hatamın bana söylenmesini isterim. Benim hatam olursa, ki mutlaka olur, önce bana bildirmenizi, benden önce bir başkasının duymasını istemem.

  9. Eşit saygı isterim.Kendi aile efradınıza benim nasıl saygı göstermemi istiyorsanız, ben de sizden aynı saygıyı aileme göstermenizi isterim.

  10. Benim evim bir ilim yuvası olmalıdır.Her akşam en az 1 saat fıkıh, tefsir ve dini kitaplardan ders yapmayı ve evde kim varsa onların da dersimize iştirak etmelerini sağlamanızı isterim.

  11. Eşimin derdini benimle paylaşmasını isterim.Onun her zaman can yoldaşı, dert ortağı olmak isterim.

  12. Sadece adelet isterim. Ne benim için aile efradını, ne de ailesi için benim tarafımı tutsun isterim. Haklı kimse doğru söylemesini isterim.

  13. Elimden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışırım.Yemeğimi, evimin işini elimden geldiğince yapmaya çalışacağı, bu arada yaptığım küçük hataların büyümemesini, hatamın İslam'a uygun şekilde söylenmesini isterim.

  14.Helal-haram çizgisine dikkat edilsin isterim.Mahremimden başkasının yanına çöküp oturmam.Aynı hassasiyeti eşimden de beklerim.

  15. Kılık-kiyafette de İslam'a riayet edilsin isterim.Eşimin sakallı olmasını isterim.

  16. Evimizin rızkını helal yoldan sağlamasını ister,bir sıkıntı ve darlık çekersek Allah için sabreder, bu konuda problem çıkarmam.Ama paramız varken de mağdur edilmek istemem, bu iyi niyetimin suistimal edilmesine müsaade etmem.

  17. Saygım size bağlıdır. Namaz ve Allah'ın farz kıldığı emirlerden taviz verirseniz size olan saygım azalır. Saygın biri olmak istiyorsanız,buna dikkat etmelisiniz.

  18. Hayatımı Allah'ın dinine adadım. Sizin de böyle biri olmanızı isterim. Bu uğurda uğrayacağımız hakaret, kötüleme, ayıplama, işkence, zulüm ve hatta cezaevi bile hadiselere sabretmeyi ve birbirimize sabrı tavsiye edip destekli olmayı isterim.

  Allah'ın Resulü'nün ve Ashabının çektiği çileler malumdur...Bir örnek verecek olursak,

  "Sahabe artık zulüm ve işkenceden usanıyor ve Resulullah'a gelerek,müşriklere beddua etmesini istiyor.

  Resulullah (sav):

  "Sizden önceki Müslümanların vücutları kemiklerine varıncaya kadar demir taraklarla taranarak elleri koparıldı. .Bu onları,dinlerinden vazgeçiremedi. Başları, saç ayrımından testere ile ikiye biçildi. Onlar yine dinlerinden vazgeçmediler.'diye onları teskin etti.


  İşte biz de birbirimize destek olacak, davamız için yapılan her türlü zulme beraber göğüs gereceğiz.

  19. Bana eş olmanızdan ziyade, hocam olmanızı isterim. Birbirimizi tamamlamayı ve eksiksiz bir Islam yaşantısı sergilemeyi arzu ediyorum.

  20.Her şeyin tatlılıkla olmasını isterim.Olayların büyütülüp dışa yansımasından ziyade, kendi içimizde anlaşma yoluyla halletmeliyiz.

  21.Her şeyi Allah yoluna tercih etmeliyiz.Islami çalışmalarınız için, davamıza hizmet için.Allah yolunda yarışmak için, beni ve eğer olursa çocuklarımızı engel görmemenizi ister, bizleri Allah'a emanet ederek mücadeleye koşmanızı isterim.
  Allahu Teala bir ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor:


  "De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, kabileniz,elinize geçirdiğiniz mallar, durgun gitmesinden korktuğunuz ticaret, hoşunuza gitmekte olan evler, size Allah'tan, O'nun peygamberinden ve onun yolundan(cihaddan)daha sevgili ise,artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleye durun. Allah fasıklar güruhunu hidayete erdirmez." (Tevbe-24).

  Bu ayetin muhatabı olmalıyız.

  22. Mihir olarak ilmimi tamamlamama yardım etmenizi ve aldığım ilmi anlatmama izin vermenizi istiyorum.Bir de mümkünse, evlendikten sonra ilk hac zamanı hacca gitmeyi mihir olarak sizden talep ediyorum.

  Evet benim isteklerim bu kadar. Ağır maddi şartlar ileri sürmeyip, sizi maddi problemlerle bunaltmadığımı düşünüp, 'Bunlarda ne var canım, kolay! yaparız!' diyip de hafife almayın. Maddi taleplerde bulunmuyorum ama bu konudaki iyi niyetiminde suistimal edilmesini doğru bulmuyorum.

  Maddi isteklerim yok, çünkü gün olup devran tersine dönebilir. Büyük sıkıntılarla alınan eşyaları bir gün satmak zorunda kalabiliriz,. iflas edilebilir.Çok zenginken, fakir olunabilir işte o günlerde, insanın maddi-manevi dünyasının karardığı zamanlarda dünyanın gerçek yüzünü ve mahiyetini bilen dindar ve bilgili eş imdada yetişir, beyine destek olur.Tabii benim destek olabilmem için beyimin de aynı şekilde benim bu şartlarım noktasında bana destek olması, bunları hafife almayıp gerçekleştirebilmek için mücadele etmesi ve bu sorumluluğu kaldıİabilecek ?slami ahlaka sahip olması gerekir.

  Ve bence her şeyden önce, kurulacak yuvanın İslami yuva, İslami müessese olması gerekir.O yuvada İslami eğitim olmalı ve o yuvada zamanın Firavun ve Nemrutlarına meydan okuyacak Musalar ve Ibrahimler yetişmelidir. İşte bu sebeplerden dolayı öne sürdüğüm bu şartlarım dikkatlice okunup,değerlendirilmeli ve en uygun cevap net olarak verilmelidir."

  Evliliğe sonsuzluk manasını kazandıran iman sırrına vakıf olmuş bu genç kız, bu şartları sunduğu gençle evlenip, şu an çok mutlu ve istediği gibi bir yuva kurmanın huzurunu yaşamaktadır. Tüm genç kızlarımıza aynı mutluluk ve huzur dolu yuvalar temenni ediyoruz.

  Alıntı

 10. #10
  Mndrs78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  05-07-2006
  Yer
  Fransa/paris
  Yaş
  27
  Mesajlar
  278
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mndrs78
  Alıntı AdımcA Nickli Üyeden Alıntı
  biraz abartılmış gibi geldi bana.
  sanki Peygamberimiz Osmanlı Türkçesi mi kullanmış? (... kara ola, ... sevap mahvola)
  tabi ki kaynağının sağlam olup olmadığına bakmak lazım.
  Once kaynak sonra saglamlik ...;)
  Ayrica avatarin icin tskler, avatar senin ama ben boyle sus mus yaptim eam[1]:

 11. #11
  Bedrin_Aslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Profesör
  Üyelik tarihi
  21-06-2006
  Mesajlar
  896
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Bedrin_Aslanı
  Alıntı Mndrs78 Nickli Üyeden Alıntı
  Kaynagi nerde? veya alinti?
  Kaynağı son derece sağlam kardeşim. Mızraklı İlmihal den alıntudır.

 12. #12
  EGELI EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  12-06-2006
  Yer
  İzMiR
  Yaş
  33
  Mesajlar
  695
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @EGELI EFE
  Osmanlı 1400 sene boyunca bu kitapla yönetti halkını ve devleti ;)

 13. #13

  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  09-06-2006
  Mesajlar
  1.210
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @AdımcA
  Alıntı Mndrs78 Nickli Üyeden Alıntı
  Once kaynak sonra saglamlik ...;)
  Ayrica avatarin icin tskler, avatar senin ama ben boyle sus mus yaptim eam[1]:
  ...

  ama benim avatarım kımıl kımıl ediyo
  şaka şaka, senin avatarın da hoş olmuş.
  hareketli yapamaz mısın?

 14. #14
  Mndrs78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  05-07-2006
  Yer
  Fransa/paris
  Yaş
  27
  Mesajlar
  278
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mndrs78
  Alıntı AdımcA Nickli Üyeden Alıntı
  ...

  ama benim avatarım kımıl kımıl ediyo
  şaka şaka, senin avatarın da hoş olmuş.
  hareketli yapamaz mısın?
  Bi turlu iyi bir animasyon programi bulamiyorum Yoksa yapardim ama hallen ariyorum...;)
  Sana da bi tane yaparis dalgali dalgali ayrica $aka yaptigini biliyorum ;)

 15. #15

  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  09-06-2006
  Mesajlar
  1.210
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @AdımcA
  Alıntı Mndrs78 Nickli Üyeden Alıntı
  Bi turlu iyi bir animasyon programi bulamiyorum Yoksa yapardim ama hallen ariyorum...;)
  Sana da bi tane yaparis dalgali dalgali ayrica $aka yaptigini biliyorum ;)
  ...

  şimdiden teşekkür ederim, yapacağın kımıl kımıl animasyon için.
  sabırsızlıkla bekleyeceğim.
  (bu arada konuyu saptırdık mı ne? )

 16. #16
  EGELI EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  12-06-2006
  Yer
  İzMiR
  Yaş
  33
  Mesajlar
  695
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @EGELI EFE
  Bi konu ancak bu kadar rezil edilir doğrusu bravo size..

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Evlenmek mi
  By saf deha in forum SİZİN YAZDIKLARINIZ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-02-2013, 18:10
 2. Evlenmek ve kader
  By saglıkcı in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-02-2013, 16:56
 3. Evlenmek Istiyormuş!!!!
  By Rozerin Rojda in forum MİZAH
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 03-06-2008, 20:29
 4. Evlenmek İstiyorum, Ama...
  By meyve in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-07-2007, 04:50

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş