Etiketlenen üyelerin listesi

felsefe kişiden kişiye göre değişebiliyor tarih boyu yaşayan nerdeyse çoğu filozoflar bir birleri ile çelişkili sözler sarf etmişdir düşündümki belki bizlerde yaşam felsefemizi sunmak isteriz felsefe sizde nedir hayat felsefeniz nasıldır?

Bu konu 15032 kez görüntülendi 529 yorum aldı ...
Felsefe gerçekten nedir(sizin hayat felsefeniz nedir) 15032 Reviews

  Konuyu değerlendir: Felsefe gerçekten nedir(sizin hayat felsefeniz nedir)

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 15032 kez incelendi.

Sayfa 2/34 İlk 123456712 ... Son

Konu: Felsefe gerçekten nedir(sizin hayat felsefeniz nedir)

 1. #17
  İmandanihsana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  09-06-2006
  Yer
  istanbul/kadıkö
  Yaş
  30
  Mesajlar
  524
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @İmandanihsana
  valla felsefe ıslamı oldumu gayet ıyı oluyo dıger turlu ehli kuffar ın bır baska bolumu bence...

 2. #18
  talib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-07-2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  10.769
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @talib
  Felsefe ile İslam bağdaşmaz. Felsefe sırf akla dayalı olarak olaylar haklarında sorular sormak ve cevaplar aramaktır. Filozoflar başlangıçta aynı yoldadır ama sonuç itibariyle birbirlerini tekzib etmektedirler. Yani felsefe ayrıştırır. Ehli tasavvuf ise başlangıçta yolları farklı gibidir ama sonuçta Rabbi zü'l-Celal ve'l-Kemal hazretlerini bilmekte birleşirler. Nihayette birleştirir demektir.

  Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öldür!
  Sana çöl gibi gelen, O göl diyorsa göldür!
  NFK

  Felsefeyi zihniyet olarak algılarsak, yukarıdaki şiir bizim felsefemizi olurşturmaktadır.

 3. #19
  deathstreet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  27-09-2006
  Mesajlar
  36
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @deathstreet
  Felsefenin tanımını yapmış herkes. Genellersek cevapları soru sorma sanatı demişsiniz. Doğrudur.

  Her insan düşünüyorsa bir felsefe yapıyor demektir. Herkes bir felsefedir. Felsefenin saçmalık olduğunu savunanlarda kendilerinin saçmalık olduğunu söyler.

  Bazen birini seversin ve ona güzel sözler söylemek için geceleri düşünürsün. Bazen birilerinden nefret edersin ve ona karşı söyleyeceğin sözleri düşünürsün. Düşünce varsa felsefede vardır.

  Felsefenin kabul gören doğru dürüst bir tanımı yoktur.

  Felsefecinin tanımı olabilir. Ve her felsefecide kendini başka bir şekilde tanımlar.

  Her toplum felsefe yapar. Kızılderililerde yapar. Karayiplilerde, ruslarda, türklerde.

  Afrikada kabile sistemi ile yaşayanlarda.

  Fakat genellikle düşünceler dışa vurulmaz baskıcı toplumlarda. Afrikada yaşayanlar düşündüklerini söyleyemezler. Ortaçağda yaşayanlarda söyleyemiyordu. Türkiyede yaşayanlarda söyleyemezler.

  Bu ve benzeri toplumlarda yönetenlerin felsefesi, yönetilenleri sindirmek için kurulmuştur.

 4. #20
  ezfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  23-10-2006
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  28
  Mesajlar
  240
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ezfer
  söz söylemeden 3 kez düşünmek...
  buda benim felsefem

 5. #21
  Byrocktar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  09-06-2006
  Yer
  RoCk CiTy
  Mesajlar
  1.250
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Byrocktar
  benm felsefem İNTİKAM...acı çektirene hani derlerya acının allahını çektircen...
  töbe haşa ne demek bilmiorm ama nise...

 6. #22
  Sofuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  29-07-2006
  Yaş
  43
  Mesajlar
  2.221
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Sofuoglu
  FELSEFENİN ÖZÜ HAKKINDA

  Bir ilimdeki fesad ve bozukluğu ancak, o ilme derinliği ile vakıf olanlar anlayabilirler. Bu mezhebi hakikatına vakıf olmadan bunu reddetmek kendini karanlığa itmek gibidir.
  Felsefecilerin eskileri ile en eskileri, sonrakilerle öncüleri arasında hakka uzaklık ve yakınlık bakımından büyük farklılıklar olmakla beraber hepsi de küfür ve dinsizlik özelliği taşırlar.

  FELSEFECİLERİN SIRLARI
  Felsefeciler üç kısma ayrılırlar:
  a-) Dehliler: Kudret ve ilim sahibi herşeyi idare eden yaratıcıyı inkar ederler. Alemin ezelden yaratıcısı vasıtası olmadan, şimdiki haliyle kendiliğinden olduğunu kabul ederler, zındıktırlar.
  b-) Tabiiler: En çok tabiat aleminden, hayvan ve bitkilerin şaşırtıcı hallerinden bahsederler. Bu alemdeki mükemmel düzenden dolayı Allah’ı kabul etmek zorunda kalırlar. Ancak bunlar hayvandaki mizacın itidal üzere olmasını, hayvandaki güçlere etkisi olduğuna kanaat etmişlerdir. İtikadlarına göre yok olduktan sonra bir daha geri dönme olmayacağından, ahireti, cenneti ve cehennemi inkar ederler.
  c-) İlahiyyun: Sokrat Eflatun’un hocasıdır. Eflatun ise Aristo’nun hocasıdır. Bu grup dehliler ve tabiilerin fikirlerini çirkinliklerini ortaya koyarak reddettiler. Sonra Aristo kendinden önce gelen bütün ilahiyyum felsefecilerini reddetti. Fakat bunların çirkin küfründen ve bidatlerından kendi fikirleri arasında kırıntılar kalmıştır. Bundan dolayı gerek bu ilahiyatçı felsefecilerin, gerekse bunların peşinden giden İbn’i Sina ve Farabi’nin kafir olduğunu hükmetmek vacib oldu.

  FELSEFENİN BÖLÜMLERİ

  1-Riyaziye: Riyaziye, matematik, geometri, astronomi ilimlerinden ibarettir. Müsbet veya menfi bu ilimlerin din ile ilişkisi yoktur. Kesin delille sabit olmuş şeylerdir. Anlayıp öğrenildikten sonra inkara mahal kalmaz. Bu ilimlerde iki bel ve musibet doğmuştur:
  Birinci musibet: Bu ilim erbabı, onlarda gördüğü incelik ve açık delilleri felsefenin tüm bilgilerinde var zanneder. Felsefe hakkında güzel bir inanca sahip olur. Matematikçilerin şeriatı küçümsediğine dair görüşe aldanıp dinden uzaklaşabilir.
  İkinci musibet: Bu musibet dinde samimi fakat cahil olan kimselerden doğmuştur. Bunlar felsefeciler tarafından ortaya atılan her türlü bilginin reddedilmesini ve felsefecilerin cahil olduklarını iddia etmeyi İslam’a hizmet sandılar. Güneş-Ay tutulması hakkındaki kesin delile dayanan iddiaları dahi şeriata aykırı addettiler. Fakat bu hususta kesin delile dayananlar bilgilerinde şüpheye düşmediler. İslam’dan uzaklaşıp felsefeye olan muhabbetleri arttı.
  Şeriatta bu ilimlerle ilgili müsbet ya da menfi bir hüküm yoktur.
  2-Mantık: Mantık ilmi, deliller ile kıyasların şartlarını, burhanı, mukaddimelerin şartlarını ve birleşme şartlarını ‘haddi-sahih’ denilen doğru tanımın meydana gelmesini ve bunların birleştirme keyfiyetini araştırır. Dinle bir ilgisi yoktur. Kelamcılara oranla daha fazla detayla ilgilenmişlerdir. Mantığı iyi bilenlerin fesefenin küfre varan meselelerinin açık delil ile takviye edildiği zannına kapılma tehlikesi vardır.
  3-Tabiat İlimleri: Tabiattan ve buradaki tahavvülattan bahseden ilimdir. Bilinmesi gereken tabiat Allah’u Teala’nın emrindedir. Kendi hareket edemez. Ancak Allah yaptırtır.
  4-İlahiyyat: Felsefeciler ilahiyyat bahsinde yirmi yerde hataya düşmüşlerdir. Üç hatalarında onlara kafir diyenleri de bidatçı saymak gerekir. Küfre düştükleri hatalar:
  - İnsanlar öldükten sonra tekrar cesetleriyle dirilerek haşredilmez. Mükafat ve mücazat yalnız ruh içindir.
  - Allah külliyatı bilir, cüzziyatı bilmez.
  - Alem ezeli ve ebedidir.
  5-Siyasiyat: Felsefecilerin, kaynağını ilahi kitaplardan ve velilerden aldıkları devlet adamlarına dünya işleri ile ilgili söyledikleri sözlerden ibarettir.
  6-Ahlak: Bu ilmi sufilerden almışlardır. Sufilerin güzel sözleri ile kendi batıl düşüncelerini kabul ettirmeye çalışmışlardır. Onlara göre ahlak, nefsin sıfatlarını saymak, huyların nevilerini belirtmek, nefis terbiyesinin ve onunla mücadele keyfiyetini ortaya koymaktır.
  Felsefecilerin peygamberlerin ve sufilerin sözlerini kendi sözleri arasına koymaları iki afeti doğurmuştur.
  Birinci afet: Bazı cahiller bu sözleri ilk defa felsefe kitaplarında gördüklerinden zayıf akıllarıyla batıl olduklarını zannettiler.
  İkinci afet: Bu sözlerle birlikte felsefenin diğer batıl düşüncelerini de kabul etme tehlikesidir.

  kaynak=İMAM-I GAZALİ (R.a.n)> El Munkizu Mined Dalal

 7. #23
  SaLtan
  evet imam gazali felsefe ile bir hayli meşgul olmuştur, kendisi 15 yıl boyunca batıdan islam alemine taşınmış felsefeleri incelemek ve yanıt vermek için kendne öyle bir sorumluluk yüklemiştir. kısmen selçuklu ve ababsideki bozuk akımları ehlileştirmiş ancak batı filozoflarını çürüttüğü söylenemz. bunu kendiside itiraf ediyor.
  -benim felsefe ile uğraşmadan önce üzerimde temiz ve beyaz bir libas vardı. işin içinden çıkmaya kalmadan çamurun içinden çıkmış bir hal almaya başladı ve libasım kirlendi der.. zaten ondan sonra hastalanır inzivaya çekilir.. tasavvufla ilgilenir. yani zekasını tasavvufa aktarır..
  mesele şu. bizdeki yani müslümanlardaki daha kabaca söylersen doğudaki metafizik, anlayış ve idraki, batı insanınkinden farklıdır. yani biz hayatın amacını gönül enginliğinde ararız. onlar zeka gelişimi, somut başarılar ve ruhsal dinginliklerde. olayın özü budur:
  hangisi doğrudur siz karar verim
  ama şunu iyi biliyorumki müslümanın yolu gönül yoludur..

 8. #24

  Üye
  Üyelik tarihi
  31-10-2006
  Mesajlar
  8
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rahiban
  benim hayat felsem İslamdır başka felsefeler aramak kişiyi şirke götürür. ne yazıkki ünlü İslam filozofları itikat yönünden zaafa düşmüşler ve çoğu alimin tespitiyle inkara düşmüşlerdir. İslamda hikmet yani batılı ağızla felsefe vardır. Ama Batının dikte ettiği ve örettiği felsefe menfi felsefe olup İnkarcıların bir silahıdır

 9. #25
  ^diyar^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Profesör
  Üyelik tarihi
  02-11-2006
  Yer
  istanbul
  Yaş
  34
  Mesajlar
  871
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @^diyar^
  felsefe: ruhun, derinliklerinden gelen, fikirleri ve gerçekleri yansıtma sanatıdır...

  Gözlerin kavrayamayacağı olayları, aklı ile görme sanatı....

  Felsefe tarihinin zor sorularından ve güzel sorularından biridir.Verilecek her cevap yeni bir yorumu getirecek ve yeni açılımları sağlayacak kadar geniştir.ama en kısa cevap bence,felsefe yolda olmaktır,yani bir arayış içinde olma halidirözlerin kavrayamayacağı olayları, aklı ile görme sanatı....

  size bir kitap tavsiye edebilirim:

  Nıetzche: Böyle buyurdu zerdüşt
  bu kitapta;
  zerdüşt, gerçeği bulmuş biridir ama daha öğreneceği çok şey vardır öğrenmek ve insanlara anlatmak için yola çıkar,insanlara söylev verir.
  ikiyüzlülüğe korkaklığa ve dayatmalara karşı gelir.

 10. #26

  Doçent
  Üyelik tarihi
  24-04-2010
  Mesajlar
  708
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @mahmud enes
  Alıntı melde Nickli Üyeden Alıntı
  felsefe kişiden kişiye göre değişebiliyor tarih boyu yaşayan nerdeyse çoğu filozoflar bir birleri ile çelişkili sözler sarf etmişdir düşündümki belki bizlerde yaşam felsefemizi sunmak isteriz felsefe sizde nedir hayat felsefeniz nasıldır?
  felsefeyi icad eden yahudilerdir. islamın vahiy dini oldugu bir gerçek oldugu için felsefeyi islam dini ve hükümlerine karşı kullanmak için uydurulmuş bir sistemdir. herşeyi sorgulama biçimi akıl ile özleştirme ve akıla uymayan şeyleri atma gibi meseleri kapsayan çürük bir ideoloji. insanların haşa maymunlardan geldiklerini savunan darwin gibi kafirlerin (ki buna kendileri bile inanmıyorlardı) sigmun frud gibi aşırı kafir olanların (dünyada herşey se.. tir demesi gibi af buyurun) uydurdukları sistem. bu sistemi çıkaranların çogu atesitlik davası peşinde koşan aşırı yahudilerdir. bundan şiddetle kaçmak gerekir. halen liselerde bu çürük sistemin okutulması ise tam bir aptallık. tez zamanda bu ders kaldırılıp yerine arapça gelmelidir. ögrencilerin kafası saçma sapan ateizm küfürleri ile dolduruluyor ve bunu destekleyen duman gibi grupalrın sayısı giderek artıyor Allah muhafaza buyursun. tez zamanda bu sistem çökmelidir

 11. #27
  Kaçak
  Alıntı mahmud enes Nickli Üyeden Alıntı
  felsefeyi icad eden yahudilerdir. islamın vahiy dini oldugu bir gerçek oldugu için felsefeyi islam dini ve hükümlerine karşı kullanmak için uydurulmuş bir sistemdir. herşeyi sorgulama biçimi akıl ile özleştirme ve akıla uymayan şeyleri atma gibi meseleri kapsayan çürük bir ideoloji. insanların haşa maymunlardan geldiklerini savunan darwin gibi kafirlerin (ki buna kendileri bile inanmıyorlardı) sigmun frud gibi aşırı kafir olanların (dünyada herşey se.. tir demesi gibi af buyurun) uydurdukları sistem. bu sistemi çıkaranların çogu atesitlik davası peşinde koşan aşırı yahudilerdir. bundan şiddetle kaçmak gerekir. halen liselerde bu çürük sistemin okutulması ise tam bir aptallık. tez zamanda bu ders kaldırılıp yerine arapça gelmelidir. ögrencilerin kafası saçma sapan ateizm küfürleri ile dolduruluyor ve bunu destekleyen duman gibi grupalrın sayısı giderek artıyor Allah muhafaza buyursun. tez zamanda bu sistem çökmelidir
  Lİse mezunu iseniz zaten size ugramamış Felsefe ki buradan çıkan sonuç kaldırmasakta insanlara ugramıyor zararsızdır Felsefe dersleri ..
  Yok lise mezunu degilseniz , keşke bir liseli kadar felsefeyi tanısaydınız ...
  Yahudi uydurması filan degildir ...
  Bilakis Filazoflarıyla ünlü antik yunan medeniyeti ne Yahudiliği bilir ne İslamı ...
  Darwine ragmen Darwincilik yapmanız ise enteresan dogrusu ...
  Kendisinin bile inanmadıgına varmı bir deliliniz , böyle bir laf edebiliyorsunuz ?
  En azından Adam ortaya bir şey koyuyor ve bunun için emek harcıyor , zaman ayırıyor , ölçüyor biçiyor tartıyor konuşuyor ...
  Daha hala dogrumu yanlışmı insanlar bunu konuşuyor ...
  En azından amcam sallamamış, inanmış çalışmış ortaya koymuş ...
  Nihayetinde felsefe bir ideoloji degildir ...
  Kolay gelsin ..
  Verda bunu beğendi.

 12. #28

  Doçent
  Üyelik tarihi
  24-04-2010
  Mesajlar
  708
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @mahmud enes
  Alıntı Kaçak Nickli Üyeden Alıntı
  Lİse mezunu iseniz zaten size ugramamış Felsefe ki buradan çıkan sonuç kaldırmasakta insanlara ugramıyor zararsızdır Felsefe dersleri ..
  Yok lise mezunu degilseniz , keşke bir liseli kadar felsefeyi tanısaydınız ...
  Yahudi uydurması filan degildir ...
  Bilakis Filazoflarıyla ünlü antik yunan medeniyeti ne Yahudiliği bilir ne İslamı ...
  Darwine ragmen Darwincilik yapmanız ise enteresan dogrusu ...
  Kendisinin bile inanmadıgına varmı bir deliliniz , böyle bir laf edebiliyorsunuz ?
  En azından Adam ortaya bir şey koyuyor ve bunun için emek harcıyor , zaman ayırıyor , ölçüyor biçiyor tartıyor konuşuyor ...
  Daha hala dogrumu yanlışmı insanlar bunu konuşuyor ...
  En azından amcam sallamamış, inanmış çalışmış ortaya koymuş ...
  Nihayetinde felsefe bir ideoloji degildir ...
  Kolay gelsin ..
  ben lise mezunuyum ve biz felsefe dersi gördük kardesım. aptalca seylerle doludur kitap. Allaha şükür bu derslere biz girmedik cogu zaman. darwin onun için söylemedi o sözü kabala denen şahsın 5700 küsür sene önce yazdığı ve su an bile hala ellerinde oldukları kitapta yazan şey asıl insan yahudidir gayrisi maymundan gelmedir ve bize hizmet etmeleri gerekir gibi sapık ve kur'ana uymayan sözlerden dolayıdır. darwin sadece bir ek yapmış ve bütün insanlar maymundan gelmiştir demiştir. siz nasıl bunu destekliyorsunuz veya bu bir görüştür diyebiliyorsunuz hayret !!!!! dogrusu

 13. #29
  Kaçak
  Kabalanın kökeni Eski Yunan Felsefesine dayanır görüşünü hatırlıyor gibiyim ...
  Felsefe derslerine girseydiniz , Felsefenin yahudi uydurması oldugu görüşünü savunmazdnız en azından ...
  Kaldıki Yahudi tekeline bırakılmayacak kadar büyük bir ilimdir Felsefe ...
  Neyse sözün kısası ...
  Hayret etmeye devam edin ...
  Verda bunu beğendi.

 14. #30
  cahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-08-2009
  Yer
  Muamma...!
  Mesajlar
  5.077
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cahid
  Alıntı Kaçak Nickli Üyeden Alıntı
  Kabalanın kökeni Eski Yunan Felsefesine dayanır görüşünü hatırlıyor gibiyim ...
  Felsefe derslerine girseydiniz , Felsefenin yahudi uydurması oldugu görüşünü savunmazdnız en azından ...
  Kaldıki Yahudi tekeline bırakılmayacak kadar büyük bir ilimdir Felsefe ...
  Neyse sözün kısası ...
  Hayret etmeye devam edin ...
  Felsefe ve ilim sözcüklerini yan yana kullanıyorsunuz hocam.. İlginç... Yorumsuz..

 15. #31

  Doçent
  Üyelik tarihi
  24-04-2010
  Mesajlar
  708
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @mahmud enes
  Alıntı Kaçak Nickli Üyeden Alıntı
  Kabalanın kökeni Eski Yunan Felsefesine dayanır görüşünü hatırlıyor gibiyim ...
  Felsefe derslerine girseydiniz , Felsefenin yahudi uydurması oldugu görüşünü savunmazdnız en azından ...
  Kaldıki Yahudi tekeline bırakılmayacak kadar büyük bir ilimdir Felsefe ...
  Neyse sözün kısası ...
  Hayret etmeye devam edin ...
  kabala mısırda yazılmış sihir kitabıdır ve suan bütün yahudiler bu kitap ile güya amel etmektedirler. felsefe hakkındakş yazılmış görüşlerin cogu islam'a aykırıdır bir kez daha söylüyorum bu konuda olumsuz bir şey söylememenizi istirham ederim kardesım. yahudiler bunu icad etti dedik evet ama o an yahudi değil ki dünyayı ifsad etmek için en büyük sinsi oyunlarından bir olan gizlenmeyi secerek kendilerini güya yunan göstemişlerdir.

  son söz yahudilerin temel inanış ve gayelerini bir de tarihlerini bilmeden bunları anlamanız mümkün değildir. haa ben biliyormuyum bunların hepsini ? en azından bu konu hakkında malumatım var ve bu tuzaklara düşmüyorum elhamdülillah. felsefe hendese bunları gecin şeriata uygun olmayan herşeyi kendi hayatınız ve içi aleminizden cıkarıp çöpe atın derim kardeısm..

 16. #32
  Kaçak
  Felsefenin içini neyle doldurdugunuza bakar hocam ...
  Felsefe deyince darwinizm veya yahudi dogması anlıyorsanız şaşırmakta haklısınız ...
  Verda bunu beğendi.

Sayfa 2/34 İlk 123456712 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Karısı gayrı meşru bir hayat süren bir imamın durumu nedir?
  By Ehl-i Sünnet in forum DİNİ SORULARINIZ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-05-2012, 12:30
 2. Felsefe İlmi Nedir Ne Değildir?
  By Delimiyim Neyim in forum RİSALE-İ NUR
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 29-10-2010, 21:40
 3. Felsefe Nedir?
  By Meryem in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 02-10-2010, 14:45
 4. Sordum Hayat Nedir? Dediler ki
  By Bekkâ in forum ŞİİR DEFTERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-06-2010, 18:47
 5. Aşk Nedir??Seviyor musun gerçekten O'nu???
  By Uveys El Konevi in forum TASAVVUF
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 03-11-2006, 11:38

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş