Etiketlenen üyelerin listesi

Sonuçlar: Kemalizm Nedir?

Katılımcı sayısı
41. Anket kapatılmıştır
 • Tek parti ideolojisi

  18 43.90%
 • Halka rağmen halkçılık

  13 31.71%
 • Militarizm

  20 48.78%
 • Demokrasi

  3 7.32%
 • Altı ok

  22 53.66%
 • Jakoben Modernleşme

  14 34.15%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Tek parti ideolojisi

Bu konu 17211 kez görüntülendi 103 yorum aldı ...
Kemalizm Nedir? 17211 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kemalizm Nedir?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 17211 kez incelendi.

Sayfa 2/7 İlk 1234567 Son
 1. #17
  MuRaDıM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  04-08-2007
  Yer
  İzMiR-KaRŞıYaKa
  Yaş
  32
  Mesajlar
  301
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MuRaDıM
  Bence Atatürkçülük gerçek manada uygulanır ve öğretilirse, ne dindir ne militarizmdir ne de kötü bir şeydir....

  Allaha emanet olun...

 2. #18
  rota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  15-04-2007
  Mesajlar
  551
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rota
  Kemalizm, Türk siyasetinin “sihirbaz topudur”, el çabukluğuyla kutuya bir kavram koyup yerine bir başka kavram çıkarma hüneridir.
  Kemalizm,” dediklerinde aslında söylemek istedikleri, halkın yönetime karışmadığı, halk tarafından seçilenlerin devletin direksiyonuna asla geçemediği “demokrasisiz” bir toplum projesidir.
  Ne olduğu tam tarif edilemeyen “Kemalizm”in ana fikri ülkeyi askerlerin, bürokrasi ve yargıyla elele vererek yönetmesidir.

 3. #19
  hamza-t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  07-08-2007
  Yaş
  39
  Mesajlar
  77
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hamza-t
  Kemalizm'e küfretmek isteyenler güzel bir ortam hazırlamış fakat Kemalizm için tek bir kitap okumamış Soros'un vakıflarından birkaç makale okuyup gelip internette gazel atanlar tabii ki Kemalizme küfredeceklerdir buna şaşırmadım.

  Bir kişi kendini kemalist diye ilan edip hortumculuk yaparsa o suç kişiyi bağlar fikri değil. Ne yani bir Müslüman bir suç işlese tüm suç İslamiyete mi yüklenecek ? İslam adına para toplayıp sonra onları mağdur edince suçlu İslam mı oluyor ? haşa.

  o yüzden bir çamurun arkasına saklanıp bir ideolojiyi çürütemezsiniz. İdeolojileri ancak tarih çürütür. Bakalım biz tarihi ne kadar biliyoruz ?
  Milli kahramanlarımıza küfrederek nasıl bir tarih yorumuna sahibiz acaba ? ya da
  Türk milleti kadar kendi tarihine küfreden başka bir millet var mı acaba ?

 4. #20
  Çöl Aslanı
  Alıntı undersecretary Nickli Üyeden Alıntı
  bence kemalizm, insanlığın kendi yaptığı puta tapması gibi birşey...
  toplumun ürettiği bir dinde diyebilirim...
  bir şahıs isminin sonuna izm eki gelirse ne oluyorsa oluyor işte...
  kominizm gibi birşey...
  gün geçtikçe daha da yeni kuralların eklendiği bir din yada din kitabı....
  saçma sapan bir şey...
  Aynen

 5. #21

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  31-07-2007
  Mesajlar
  5.223
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Bîdâr
  Alıntı hamza-t Nickli Üyeden Alıntı
  Kemalizm'e küfretmek isteyenler güzel bir ortam hazırlamış fakat Kemalizm için tek bir kitap okumamış Soros'un vakıflarından birkaç makale okuyup gelip internette gazel atanlar tabii ki Kemalizme küfredeceklerdir buna şaşırmadım.

  ?
  ey güseL hoş demişsinde...Kemalizmi biz neden BöyLe anLaşımız o zaman..Nerde Gerçek kemaListLer...Madem ÖyLe OnLar Kemalizmi KullananLara tepki göstermiyor..

 6. #22
  Çöl Aslanı
  Alıntı hamza-t Nickli Üyeden Alıntı
  Kemalizm'e küfretmek isteyenler güzel bir ortam hazırlamış fakat Kemalizm için tek bir kitap okumamış Soros'un vakıflarından birkaç makale okuyup gelip internette gazel atanlar tabii ki Kemalizme küfredeceklerdir buna şaşırmadım.Bir kişi kendini kemalist diye ilan edip hortumculuk yaparsa o suç kişiyi bağlar fikri değil.

  Biz madem yanlış biliyoruz. Nedir bu kemalim öyleyse. Bir kişi kendini kemalist ilan edip hortumculuk yaparsa... diyorsunuz. Ya hu bir tane dürüst göstersenize bugün Allahaşkına. Tarihine bu kadar düşman bir zihniyet var mıdır? Başörtülü kardeşlerimizi joplatan başörtüsünden tutup sürükleten zihniyet değil miydi bu? yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Kemaale ermemiş kemalist yökçülerin fiillerinin altına imzanızı atar mısınız Hamza-t arkadaşım? Ordu Göreve diyenler kemalistler değil miydi? Nerde kaldı o çok savunduğunuz demokrasi?Kemalizm=Militarizm=Jakobenlik

  (Yazınızın altında alınıtı düğmesine basarken yanlışlıkla teşekküre bastım. Yazınızın bence teşekküre şayan bir tarafı yok. Bilesiniz.)

 7. #23
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  tarihdeki yanlışları sorgulamak ve üzerine gitmek ona küfretmek değildir.

  tarihdekiler hata yapmıştır... bu açık ve nettir.. eğer demokrasi den bahsediyorsak sorgulanamayacak bir durum değildir.

 8. #24
  hamza-t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  07-08-2007
  Yaş
  39
  Mesajlar
  77
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hamza-t
  arkadaşlar
  son 20 yıldır avrupa birliği emperyalizmine kendinizi o kadar kaptırdınız ki demokrasiye tapar hale geldiniz. nedir demokrasi ? insanların ürettikleri bir şey değil midir ? peki nasıl olur da demokrasiyi Kuran-ı Kerimden evvel anar ve daha fazla önem verirsiniz. o beğenmediğiniz emperyalistler yüzünden onlardan beter oldunuz farkındamısınız ? herkes için söylemiyorum. Müslümanların hepsi birden emperyalistlere hazır ol da beklemiyor. Anti-emperyalist liderler toplumlar cemaatler de vardır. Hiç kimse Erbakan hoca için tek bir laf edebilir mi ?
  '' tayyip erdoğan başbakan olacağına Erbakan olsa daha iyiydi. En azından Erbakan anti-emperyalistti. '' Vural SAVAŞ 2003

  Ben de Kemalistim. İnsanların bir ideoloji peşinden gitmeleri onları kafir yapmaz ( ideoloji sapkın olmadıkça ) Peki nedir İslamla çatışan şey ? Herkes laiklik diyor.
  Peki bugün laikliği kaldırsak diyaneti de kaldırmak zorunda kalacağız. Peki kim halife olacak ? Daha Türkiyenin molla sınıfı yok. Hangi cemaat geçecek halifelik makamına?
  Eğer diyaneti beğenmiyoruz kapatalım dersek her cemaatin bir camisi her tarikatın bir camisi bir olur İslamda bölünmeler olur hele hele alevi-sünni bölünmesi amerikanlar tarafından körüklenir Türkiyede İslamiyet yaşanmaz hale geliriz.
  Yoksa ben chpye olsun addye olsun çyddye olsun stklarına olsun en sert tepkiyi verenlerden biriyim.

  Kemalizmin yanlışı yoktur Kemalistlerin yanlışları olmuştur. Çünkü Kemalizm ideolojiler üstü bir ideolojidir. Kendisinden başka hiçbir ideolojiyi tek başına halkın önüne getirmez. örneğin yakın olduğu halde sosyalizm hiçbir zaman nefes alamamıştır Türkiyede. Bugün herkesin kafir dediği A. Necdet SEZER tayyipin ve bushtun tüm ikazlarına rağmen Suriye Devlet başkanı ESATla tek başına görüşmeye gitmiştir. Her kesimin saldırdığı İşçi partililer İran lideri Humeyninin Türkiye ziyaretine eşlik etmişlerdir. Siyasi olaylara anti-emperyalist açıdan bakmalıyız diye düşünüyorum. Yoksa takvadan başlarsak Türkiyede bir tane Müslüman bulamayız.

  21 Şubatı kast ediyorsanız ben de 21 şubatı hiçbir zaman anlayamadım. Kemalizme zerre kadar faydası olmamıştır. Aksine halk içinde anti-Kemalizm çoğalmıştır. Bu post-modern darbeyi yapanların başında olan Çevik BİR'in masonluğu tescillidir. Ona Kemalist denemez.

  Masonlar gerektiği zaman Kemalizmi gerektiği zaman Türk Milliyetçiliğini ve gerektiği zaman da İslamiyeti kullanmak isterler. Kemalizm ile Halka ve Dine saldırmak isterler Türk Milliyetçiliğiyle halk arasında etnik kavgalar çıkarırlar ve İslamiyeti köreltip ılımlı İslam projesi ile Büyük Orta Doğu Projesini uygulamak isterler.

 9. #25
  Çöl Aslanı
  Leküm diyniküm veliyediyn.

 10. #26
  hamza-t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  07-08-2007
  Yaş
  39
  Mesajlar
  77
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hamza-t
  Kemalizm bağımsızca yaşamaktır
  Kemalizm emperyalizme direniştir
  Kemalizm toprağına egemen olmaktır
  Kemalizm onurlu yaşam demektir

  1919 doğan Kemalizm 1923 te emperyalistleri ülkeden kovduktan sonra 1930lu yıllarda %35li büyüme oranlarıyla kalkınma yolunda büyük adımlar atarken şekillenmiş ve 1940lı yıllarda tam olarak gelişme aşamasındaydı.
  1950 ile 1960 yılları arasında emperyalist yönetimle duraklama seviyesine geçen Kemalizm
  1961te emperyalist hainlere çaktığı tokatla 1961 gibi büyük özgürlük taşıyan anayasayı Türk milletine sunmuştur.
  Kemalizm Hatayı toprağına kattığı gibi Kıbrısa girip kafirlerden topraklarımızı almıştır. Aynı şekilde Kemalizm sayesinde bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Müslümanlar bağımsızca yaşıyor ve ezan sesleri eksik olmuyor.


  Kemalizm demek yaşamak demektir.
  Altıok seçeneğini işaretleyen arkadaşlara teşekkür ederim.

 11. #27

  Doçent
  Üyelik tarihi
  28-03-2007
  Mesajlar
  728
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ubeyd_el_turki
  Afet Medeni'nin kitabına el yazısıyla düzeltme yapan zatın fikirleri irdelenirse dinsizliğin el kitabıdır.

  İnsanların meydana getirdiği kökeni İSLAM olmayan ne kadar davranış biçimi,yol sistem,düzen var ise hepsi batıldır,yanlıştır ve hepsinin ömürleri 1-2 asırı geçememiştir.

  Müslümanların demokrasiyi anmaları demokrasiyi amaç değil araç gördüklerindendir.Eğer demokrasi hakkı adaleti tesis etmede bir nebze güzel gibi görülüyor ise o zaman demokrasi bir araç olacaktır.

  1919'da padişahın emri ile 40.000 altın ile ve görev ile yola çıkılmış, memleket sadece sakarya'da meydan muharebesi yapılarak (düşmanların çoğunluğu kendileri terketmiştir, inönü savaşlarının yalan olduğunu, böyle savaşların vuku bulmadığını tarihçilerde açıklamak zorunda kalmışlardır.hatta bir tarihçi yunanların yaptığı siperlerin bugün bile yıkılmasının geçilmesinin çok zor olduğunu ancak kendilerinin terketmesiyle ele geçirildiğini söylemektedir)

  Ülkeyi bir adam tek başına ya da o adamın o zaman ortada olmayan bir fikirler manzumesi Kemalizm'in kurtarması mümkün değildir.Çakılması gereken kıvılcım padişahın emri ve maddi desteği ile çakılmış ve zaten istiklaline düşkün mücahid halkta ayağa kalkmış ve bunu gören düşmanda korkusundan ve ilahi hikmet ile terketmiştir.

  Osmanlı'dan hazine devralınmış, Osmanlı Devleti zayıf haline rağmen borç bırakmamış, bıraktığı borçların bir kısmı bıraktığı hazineden ödenmiştir.(son zamanlarda yayınlanan belgeleri inceleyiniz)

  1940'larda "bu adamı durdurunuz" denilen İnönü oligarşinin,yahudi ve kafir devletlerin desteğiyle başa geçmiş, milletin bütün dini değerlerine savaş açmış, Kur'an-ı Kerim eğitimi yasaklanmış, yaklaşın 3000-4000 cami yıkılmış, ahır yapılmış, CHP binaları yapılmış, arazileri CHP'lilere satılmış ve CHP'liler zenginleştirilmiştir.( Yıkılan camilerin resimleri ve isimleri için bakınız Cami Kıyımı-Bedir Yayınevi )

  Halkın değerlerine düşman olan, halkın yönetimde olmasını istemeyen, gücü ve yönetimi elinde tutmak isteyen sözde elit zümre 1961'de yine halkı kandırarak insanların neye oy kullandığını bilmelerine engel olarak oy kullandırmış, masum birçok insanı asmış ve daha baskıcı bir sistemi ortaya koymuştur.

  O bedbaht sistem Kerkük,Musul ve kuzey ırak yöresi kendisine teslim edilmek istensede kör gözleri petrol gerçeğini göremeyerek "Bize arabın pis toprağı lazım değil" diyerek oradaki Türk kardeşlerinide terketmiştir.Üstelik Lozan'da İnönü'ye "ONİKİ ADALARI SİZE DEVREDELİM" denmiş, o ise "İŞİMİZE YARAMAZ" diyerek burnumuzdaki adaları Yunanlara bırakmıştır.(Daha sonra bu konuda M.K.Atatürk ile de ters düşmüş M.K.A ona kızmış ise de imza atılmıştır)

  Hatay ise referandum ile Türkiye'ye katılmayı kabul etmiş, herhangi bir savaş ya da diplomatik zaferle Türkiye'ye bağlanmamıştır.Kararı oradaki insanlar vermiştir.

  Kıbrıs'ın kurtuluşu ise büyük bir kandırmaca ile Ecevit'e yamanmıştır.Kıbrıs'a Harekat'a cesaret edemeyen korkan Ecevit, İngiltere de iken yerine vekalet eden Erbakan kabineyi toplayıp HAREKAT kararı almış, Ecevit alelacele İngiltere'den dönsede düğmeye basılmıştır.

  İslam, Allah'ın dinidir ve Selamet demektir, mutluluk demektir, yaşamak demektir.
  Diğer ne kadar "izm" var ise hepsi insanların batıl yollarındandır.

 12. #28

  Doçent
  Üyelik tarihi
  28-03-2007
  Mesajlar
  728
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ubeyd_el_turki
  Alıntı izdivac Nickli Üyeden Alıntı
  İslamiyet gibi cılkı çıkmış bir topluluğa sahip insanlar grubu
  Çanakkale'de savaşıp bu ülkenin işgaline izin vermeyen CILKI ÇIKMIŞ İNSANLAR...

 13. #29
  dreamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  03-01-2007
  Mesajlar
  278
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @dreamer
  yahu kemalist olduğunu söyleyenlerin dinimize alçakça saldırması onu sevmememiz için geçerli bir neden değil mi zaten?

 14. #30
  hamza-t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  07-08-2007
  Yaş
  39
  Mesajlar
  77
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hamza-t
  Alıntı ubeyd_el_turki Nickli Üyeden Alıntı
  O bedbaht sistem Kerkük,Musul ve kuzey ırak yöresi kendisine teslim edilmek istensede kör gözleri petrol gerçeğini göremeyerek "Bize arabın pis toprağı lazım değil" diyerek oradaki Türk kardeşlerinide terketmiştir.
  ey site yöneticileri biz tayyip ve abdullah için ufak bir eleştiride bulunduğumuzda hemen uyarılarla üstümüze gelip mesajlarımızı siliyordunuz.
  Şimdi burada öncelikle YALAN sonrasında HAKARET yer almaktadır. Ben site yöneticilerinin NAMUSLU ve ŞEREFLİ Türk evlatları olduğunu umarak yukarıdaki YALAN ve HAKARET içerikli mesajın silinmesini ve üyenin uyarılmasını talep ediyorum.

  Allah nankörleri sevmez !

 15. #31

  Doçent
  Üyelik tarihi
  28-03-2007
  Mesajlar
  728
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ubeyd_el_turki
  Alıntı hamza-t Nickli Üyeden Alıntı
  ey site yöneticileri biz tayyip ve abdullah için ufak bir eleştiride bulunduğumuzda hemen uyarılarla üstümüze gelip mesajlarımızı siliyordunuz.
  Şimdi burada öncelikle YALAN sonrasında HAKARET yer almaktadır. Ben site yöneticilerinin NAMUSLU ve ŞEREFLİ Türk evlatları olduğunu umarak yukarıdaki YALAN ve HAKARET içerikli mesajın silinmesini ve üyenin uyarılmasını talep ediyorum.

  Allah nankörleri sevmez !

  Bu sözler bize ait değildir sadece aktarılmıştır, biraz tarafsız kaynaklardan araştırma yaparsanız atılan imzalar karşılığında MKA ve İnönü'nün tartışmalarınıda okuyabilirsiniz.Okumak isterseniz tabii...

  Kişilerin şahsına bir şey söylenmemiştir, fiillerin hatalı olduğu vurgulanmıştır.

  "Bedbaht" kelimesi "bahtsız,talihsiz" manasına gelir ve de yermek için,hakaret için değil, bilakis işlenmiş fiildeki üzüntüyü ortaya koyar.

  Söylediğimiz sözlerin kaynaklarını öğrenmek içinde Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı'nın son yıllarda belgeleriyle ortaya koyduğu yazılarına ve Dr.Ahmet Akgündüz'ün eserlerine göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

  MKA'nın din hakkındaki görüşleri için Afet İnan'ın Medeni Bilgiler kitabını el yazmaları ile okuyabilirsiniz.Ayrıca İsmet İnönü ile MKA'nın tüm Türkiye'den ARAPÇA Kur'an-ı Kerim'i KALDIRIP, LATİN HARFLERİYLE BİR KUR'AN-I KERİM koymaya çalıştıklarını, bu konuda Kazım Karabekir ile günlerce aylarca tartıştıklarını İnönü'nün meseleyi sürekli gündemde tuttuğunu ancak sonunda Kazım KARABEKİR'in gayreti ile meselenin nasıl engellendiğinide okuyabilirsiniz.

  Kişilerin hata etmesi ve bu hataların ortaya konması onlara hakaret değildir.

  Üstelikte eğer istediğiniz yapılmaz ise site yöneticilerini NAMUSSUZLUK ve ********LİK ya da TÜRK EVLADI olmamakla mı suçlayacaksınız ?
  Yani sizin düşündüğünüz gibi düşünmeyen kişi derhal NAMUSSUZ,********,GAVUR EVLADI
  mı olacak ?
  Tamam bu siteden bu yazı silinebilir, ancak tarihten gerçekleri ve insanların zihinlerinden bu gerçekleri nasıl sileceksiniz ?

  Bunları silmekle uğraşmaktansa gerçekleri müslümanların gözünden anlayarak, birlikte yaşamaya ve birbirimizin dertlerini anlamaya çalışmak daha doğru değil mi ?

  Yoksa sizinde sözünüz DEMİREL'İN BAŞÖRTÜLÜ KARDEŞLERİMİZE SÖYLEDİĞİ GİBİ "ARABİSTANA GİTSİNLER" gibi direkt emir mi içerecek ?

  Alıntı dreamer Nickli Üyeden Alıntı
  yahu kemalist olduğunu söyleyenlerin dinimize alçakça saldırması onu sevmememiz için geçerli bir neden değil mi zaten?

  "hubbu fillah-buğdu fillah"

  Kemalist olduğunu söyleyenlerin son 20 yılda İSLAM VE MÜSLÜMANLAR hakkında söylediklerini bugüne dek YAHUDİ ve HRISTIYANLAR dahi söylememiştir.

  Ancak şunun bunun dinimize dahletmesi bizim birilerini sevmememize neden olmaktansa dinimizi daha çok sevmemize, daha çok Kur'an ve Sünnet çerçevesinde yaşamamıza sebeb olmalıdır.

  Kemalist olduğunu söyleyen ve İslam'a dahleden sözleri söyleyenlerin çoğu bu konuda ya bilgisiz (en bilgili olduğunu zanneden bir Üniv.Profesörü dahi sözlerimiz karşısında boyun bükmüştür,daha sonra hellalik istemiştir) ya da başkalarının anlattıklarını, sözlerini TEK DOĞRU,NİHAİ GERÇEK,BUNDAN ÖTE GERÇEKLİK YOK saplantı haliyle hareket ediyorlar.

  Yoksa bu insanlar mesele kendilerini doğru anlatılıp doğru izah edildiğinde nasıl yanıldıklarını ya da yanlış davrandıklarını kabul ediyorlar.

  Aralarında elbette çok katı zihniyetli, yobazlar,sözden anlamayan cahiller var, ancak bu her toplumda olur ve de bir kusur değildir.

  Yinede biz yıllardır onlarla yaşıyoruz ve onlara elimizi uzatmıyoruz, tek beklediğimiz bizim değerlerimize,yaşamımıza el uzatılmasın.

  "Atatürk’ün hedeflerinden birinin tesettürü kaldırmak olduğunu bilmedikleri anlaşılıyor Yani geçmişten örnek vermeye kalkarlarsa çok mahçup olurlar."

  Onur Öymen'in bu akşamki açıklamasından.

 16. #32
  ~şifa~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  24-03-2007
  Mesajlar
  78
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @~şifa~
  kemalizmde her beşeri sistem gibi zaman içinde mutasyona uğramıştır..
  osmanlının devirlerini sayarız hani kuruluş dönemi yükselme dönemi duraklama dönemi diye.. zaman geçtikçe haliyle bu tür sınıflamalarda kaçınılmaz oluyor..bu soruya cevap vermek çok zor en azından benim için.. nutuğu bir kez okuyun arkadaşlar benim düşüncelerim bakış açım oldukça değişti,zihnimde bazı sorulara net yanıtta buldum..sadece nutuğu okumak yetmez tabi birde Abdurrahman Dilipak "Bir Başka Açıdan Kemalizm'"i okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sayfa 2/7 İlk 1234567 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kemalizm ve Putçuluk: Misaller
  By Murat Yazıcı in forum İslam Tarihi
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 02-12-2014, 00:46
 2. Kemalizm Döngüsü
  By Dua Nur in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-08-2014, 19:33
 3. 'Kemalizm artık sonbaharında'
  By Hikem in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-07-2012, 13:19
 4. Kemalizm ve Türkçülük
  By z£LaL in forum Osmanlı Tarihi
  Cevaplar: 37
  Son Mesaj: 16-01-2012, 20:26
 5. Kemalizm'in en büyük icadı
  By AynAlı in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 02-02-2010, 17:56

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş