Etiketlenen üyelerin listesi

((A)) ABA: Rüyada abadan yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma düşülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceğini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanç belirtir. ABAJUR: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir. ABONOZ: Rüyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar görülmesi, çok

Bu konu 14827 kez görüntülendi 46 yorum aldı ...
Rüya Tabirleri (A' dan Z' ye) 14827 Reviews

  Konuyu değerlendir: Rüya Tabirleri (A' dan Z' ye)

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 14827 kez incelendi.

Sayfa 1/3 123 Son
 1. #1
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay

  ((A))


  ABA: Rüyada abadan yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma düşülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceğini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanç belirtir.

  ABAJUR: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir.

  ABONOZ: Rüyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar görülmesi, çok inatçı ve huysuz biri ile evlilik veya iş ortaklığı yapılacağını belirtir.

  ABLA: Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber alacağını veya bekarsa evlenebileceğini belirtir.

  ABDEST: Rüyada abdest alınırken görülmesi, o kişinin o dönem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarının ortadan kalkacağını belirtir. Abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir.

  ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir işin veya sorunun yakında çözüleceğini belirtir.

  AÇLIK: Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlayacağını belirtir.

  ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadın görmek, evlilik hayatında sıkıntıyı belirtir.

  ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. Orta yaşlılar için, iş değişikliğini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sırada çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğini, ada da fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Ada da yanardağ görmek, yakınlarınızdan bir kötülük göreceğinizi, adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağını belirtir.

  ADAM: Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, can sıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük bir para kazanılacağını belirtir.

  ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, hayatında o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir.

  ADLİYE BİNASI: İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanır.

  AĞAÇ: Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir.

  AĞARMAK: Saçların ağarmasını görmek, maddi kaybı belirtir. Bir kadının saçlarının ağardığını görmesi, aldatıldığını belirtir.

  AĞRI: Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.

  AHCI: Bolluk, refah ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca beklenmedik bir yolculuğu da belirtebilir.

  AHİRET: Rüyada ahirete gitmek, uzun ve yararlı bir yolculuğu belirtir. Ahirette bulunmak, tüm çabalarının karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahiretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybına işarettir.

  AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girişilecek birden fazla işte büyük başarılar elde etmeyi belirtir.

  AKARSU: Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanca işarettir.

  AKİK: Sağlık ve uzun bir yaşantının işaretidir.

  AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep sokması, ağır hastalık veya ölüme işarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir.

  AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir.

  AKTRİST: Rüyada aktrist görmek, maddi kayba uğrayacağını gösterir.

  ALEV: Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.

  ALABALIK: Rüyada alabalık ile ilgili herhangi bir şey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazancı belirtir.

  ALIŞVERİŞ: Rüyada alışveriş yapılması, kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.

  ALTIN: Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

  ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.

  ANNE: Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.

  AŞK: Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, kadın içinse, tehlikeli bir rakibi olduğuna işarettir.

  AT: Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.

  AYAKKABI: Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, sıkıntılı günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabı bulup giymek, sonunda huzura kavuşulacak bir döneme işarettir.

  AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

  AYVA: Rüyada ayva görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.

 2. #2
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((B))  BABA: Rüyada babasını vefat etmiş görmek, kötü bir habere işarettir. Babası tarafından sevilmek, önünde hayırlı bir yol açılacağı, sıkıntılı günlerin sona ereceğine işarettir.

  BAHÇE: Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.

  BALIK: Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

  BALTA: Rüyada balta görmek, sıkıntıda olunan konuda yardım geleceğini, hastalık varsa, tekrar sağlığına kavuşacağını belirtir.

  BATAKLIK: Rüyada bataklıkta olduğunu görmek, sıkıntılı bir dönem geçireceğine işarettir.

  BATTANİYE: Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemeyenler var demektir. Yırtık battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine işarettir.

  BAVUL: Rüyada ne şekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuğa işarettir.

  BAYKUŞ: Rüyada öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

  BAYRAK: Rüyada dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir.

  BEBEK: Rüyada yeni doğmuş bebek görülmüşse, sıkıntı veren bir dönem geçirileceği ama sonra iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, eğlenceli bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, pişman olacağı bir iş yapacağına işarettir.

  BEKÇİ: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.

  BEŞİBİRYERDE : Rüyada beşibiryerde ile ilgili herhangi bir şey görmek, eline çok mal geçeceği ve maddi kazanç belirtir.

  BEYAZ KÜRK: Bunun gibi görülen rüyalar iyi bir şansın ve başarının müjdecisidir.

  BIÇAK: Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.

  BIYIK: Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayri meşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

  BİBER: Rüyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir.

  BİLEZİK: Rüyada bilezik takmak, sevdiğinizin size çok sadık olduğuna işarettir.

  BİRA: Rüyada bira içtiğini görmek, nişanlanacağına ve çok geçmeden evleneceğine işarettir.

  BİSİKLET: Rüyada bir bisiklet görmek veya binmek, çok karışık bir sorunla karşılaşılacağı birtakım yanlışlar yapılacağı ancak sonuçta sorunun aşılacağına işarettir.

  BOĞA: Rüyada kızgın bir boğa görmek, kötü bir olayla karşılaşılacağına işarettir.

  BONCUK: Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

  BORAZAN: Rüyada borazan veya diğer nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesini işitmek, mesleğinizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakınınızın kısa bir hastalık geçireceğine işarettir.

  BOYA: Rüyada boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sağlayacağınız bir döneme girdiğinizi belirtir.

  BOŞANMAK: Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

  BUĞDAY: Rüyada eve buğday alınması, geçim zorluğuna, alınan buğdayın yenilmesi ise, maddi kazanca işarettir.

  BUZ: Rüyada buz görmek, gelecek iyi bir haberle sıkıntılarınızın giderileceğine ve sonrasında hayat şartlarınızın lehinize değişeceğine işarettir.

  BÜLBÜL: Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir.

  BÜRO: Rüyada herhangi bir büro görmek, maddi kazanca işarettir.

 3. #3
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((C))  CADDE: Rüyada cadde görmek hatalı bir iş yapacağına işarettir.

  CADI: Rüyada cadı görmek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karışıp, sıkıntı çekeceğini belirtir.

  CAM: Rüyada kırık bir cam görmek ufak tefek sıkıntılara, camı kendisinin kırması ise hayatında bir dönüm noktasına geldiğine işarettir.

  CAMİ: Rüyada cami veya mescit görmek işlerinde başarılı olacağına isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir.

  CANAVAR: İyi haber ve gelişmelere işarettir.

  CEHENNEM: Rüyada cehennem görmek sıkıntı ve aile içi geçimsizlik belirtir.

  CEVİZ: Rüyada ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yaşantısına işaret eder.

  CEYLAN: Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.

  CİNSEL İLİŞKİ: Rüya gören erkek, kendisini bir kadınla cinsel ilişkide bulunurken görürse onun isteklerine kavuşup, işinde ilerleyeceğine işarettir. Kadın kendini bir erkekle ilişkide görürse mutsuz bir dönem geçireceği, ancak dikkatli olursa sonuçta tekrar huzura kavuşacağına işarettir.

  CÜCE: Rüyada herhangi bir şekilde cüce görmek istediklerinizin gerçekleşeceği, sıkıntılarınızın azalacağı beklenmedik kazançların olabileceği bir döneme gireceğine işarettir.

  CÜZDAN: Rüyada cüzdan bulmak büyük bir maddi veya manevi kazanca işarettir.

 4. #4
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((Ç))


  ÇABALAMAK: Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur..


  ÇADIR: Yolculuğa, kabre, kadına ve eve işarettir. Bu rüyalar farklı birkaç şekilde
  yorumlanır. Çadırdan içeri girmek hiç beklemediğiniz birinden bir fenalık
  göreceksiniz demektir. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek
  tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işinin sahibi olur. Çadırda uyumak
  sevdiğinden haber geleceğini belirtir.Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.
  Çadırda oturmak güzel bir olayın pek yakında gerçekleşeceğine işaret eder.


  ÇAĞLAYAN: Rüyada çağlayan görmek para kazanmayı belirtir. Gayretiniz sayesinde yüksek
  makamlara geleceğinizi işaret eder.

  ÇAKMAK: Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, arzu edilen şeylerin gerçekleşeceğine
  işarettir. Eğer çakmak çabalara rağmen yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak
  demektir.

  ÇALGI ALETİ: Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün
  süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya
  kavuşacaksınız.

  ÇALIŞMA: Rüyada kişinin kendini iş başında görmesi işi yaşamında başarı elde
  edeceğinin işaretidir. Yeni bir aşk yaşayacağınıza ya da hayattaki
  başarılarınızın devam edeceğine işarettir.

  ÇAM: Rüyada çam görmek daima hayra yorulur. Çam ağacı görülmesi muradınıza
  ereceğiniz iyi bir döneme girildiği ve sağlık sorunları sona erecek
  demektir. Başarı, mutluluk, kısmet, mutluluk, murat olarak yorumlanır.
  Yemyeşil ulu bir çam artık mutlu olacağınız zamanın geldiğini gösterir.

  ÇAMAŞIR: Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir. Kirli çamaşır sağlığı etkileyen
  alışkanlıklardır. Çamaşır almak gizlediğiniz şeylerin başkalarının kulağına
  gideceğine işarettir. Rüyada çamaşır yıkamak uzun süredir gizlenen
  gerçeklerin su yüzüne çıkmasıdır. Çamaşır satmak kısa bir süre sonra ciddi
  sağlık sorunları yaşayacağınıza işarettir. Çamaşır asmak ev içinde belanın
  savuşturulmasıdır. Rüyada çamaşır görmek çok istenilen bir şeye
  kavuşulacağına yorulur.


  ÇAMUR: Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir
  sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken
  olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza
  yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen
  bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

  ÇAN: Çan sesi duymak durumunuzda iyileşme olacağını gösterir. Eğer çan
  yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme için yakınlarınızın verdiği
  tavsiyelere uyduğunuz taktirde gerçekleşecektir. Ama çanların çaldığını
  görmek, bir ölüm haberi demektir.

  ÇANAK VE ÇÖMLEK: Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir.

  ÇANTA: Rüyada bir çanta veya torba görmek işlerinizde başarılı olacağınızı haber
  verir. Eğer çanta yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş
  sizi hayal kırıklığına uğratacak ve para kaybettirecek demektir. Açık çanta
  ise, elde etmek istediğiniz para için çok uğraş emek sarf etmeniz
  gerekeceğini ve yakın zamanda başarılı olacağının işaretidir.

  ÇARIK: Yolculuğa,ayrılığa ve Ayrılık acısına işarettir.

  ÇARK: İşlerinizin düzeninden şaşmadan gideceğine yorulur.

  ÇARPILMAK: Kötü giden iş yaşamınızın birden bire düzeleceğine işarettir.

  ÇARŞAF: Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz
  çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda
  zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek
  anlamındadır.

  ÇATAL: Evde sakinlik ve rahatlığın işarettir. Kırık çatal, uğraştığınız konularda
  başarısızlığa uğrayacaksınız demektir. Çatal kullanmak çevrenizde size tuzak
  hazırlayan birilerinin var olduğunun belirtilmesidir. Sevgililer arasında
  geçimsizliğe de yorumlanır. Çatal almak yaptığınız bir işte hiç
  beklemediğiniz bir şekilde yanılacağınızı anlatır.  ÇATI: Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir.  ÇAVUŞ: Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız
  boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir.  ÇAY: Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza yorumlanır. Başkalarına
  çay ikram etmek o insanın çevresinin genişleyeceğini belirtir. Rüyasında çay
  içen kimse, iş ve toplum yaşamında başarılı olur demektir. Pakette çay
  görmek yeni hayaller ve beklentiler olduğunu anlatır. Çayı devirip dökmek
  bazı planlarınızın sonuca ulaşmayacağını işaret eder.  ÇAYIR: İş yaşamınızdaki olaylar sizi mutlu edecek ve bu durum sizin çevrenize
  mutluluk veren biri yapacak demektir. Bir çayırdan başka bir çayıra atlamak
  bir kimsenin dünya nimetlerine olan aşırı isteğine ve kazanç için durmadan
  çabalayacağına işarettir.Kurumuş çayır hayal kırıklığına uğrayacağınız
  anlamındadır. Çayır toplamak zengin olmaya işarettir.

  ÇEK: Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat
  edeceğinize işaret eder.

  ÇEKİÇ: Rüyada çekiç görmek sürekli olmayan bir sıkıntı veya üzüntüye yorumlanır.
  Büyük sıkıntıların üstesinden gelmeniz ve büyük gerekecek demektir. Çivi
  çakmak alacağınız bir haberden nedeniyle çok mutlu olacaksınız anlamındadır.
  Çekiç sesi duymak beklemediğiniz bir davete çağrılacağınıza işaret eder.

  ÇEKİRDEK: Çevrenizdeki kötü arkadaşlarınızın dedikodunuzu yaptığını anlatır.

  ÇEKİŞTİRMEK: Kimi dostlarınızın sizi çekiştirdiğinin işaretidir.

  ÇEKMECE: İyi bir insanla evlilik yapacağınıza ve çok iyi bazı dostluklarınız
  olacağına işarettir.

  ÇELİK: Rüyada çelik eşyalar görmek iyiye yorulur. Çelik cesurluk, atılganlık ve
  kendine güven olarak yorumlanır. Parlak çelik görmek iç huzurunuzun olduğunu
  ve sağlığınızın iyi olduğunu anlatır.

  ÇENGEL: Sorunlarınızdan bir dostunuzun yardımları ile kurtulacağınıza yada iyi bir
  arkadaş çevresine sahip olarak toplum içindeki yaşantınızda güçlü durumda
  olacağınızı belirtir. Çengel satmak işlerinizin zamanla bozulacağının
  işaretidir. Çengele bir şeyler asmak farklı iş alanlarına atılarak başarılı
  olacağınıza yorulur. Kasap çengeli yakınlarınızdan birinin kötü bir haberini
  alacağınızı belirtir.

  ÇEŞME: Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz
  bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer
  çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa
  darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme
  gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve
  kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve
  hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanlık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü
  habere işarettir.

  ÇETE: Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız
  gerektiğini belirtir.

  ÇEYİZ: Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda
  zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak
  ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir
  şekilde aldatılacağınıza işarettir.

  ÇIĞLIK: Rüyanızda siz çığlık attıysanız yada çığlık atan birini gördüyseniz,
  etrafınızın düşmanlarla çevrili olduğunu anlamına işaret eder.

  ÇIĞ: Yakınlarınız yüzünden başınıza dert gelecek ve sıkıntılar yaşayacaksınız
  demektir.

  ÇILDIRMAK: Hastalığa ve yaşamınızda gerçekleşecek bazı olumsuz değişiklikler demektir.
  Sağlığınıza ve yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.

  ÇINAR: Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine,
  işarettir. Hayırsız, kötü evlada da yorumlanır. Kurumuş çınar:çok önemli
  para kaybına uğrayacağınızı belirtir. Devrilmiş çınar ağacı birisinin haksız
  yere suçlanacağına işarettir. Çınar ağacından düşmek iş yaşamınızda
  yaptığınız hatalar nedeniyle para durunuzun bozulacağına ve sıkıntılar
  yaşayacağınıza yorumlanır.

  ÇIPLAKLIK: Rüyada kişi kendisinin çıplak olduğunu görürse sıkıntılara düşeceksiniz
  demektir. Mantıksız davranışlarınız nedeniyle bazı kötü olaylara
  karışacaksınız demektir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise,
  insanlardan size kötülük geleceği anlamına gelir.

  ÇİÇEK: Hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek güzel ve size şans getirecek bir haber
  demektir. Kadınlar için hamileliliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise
  bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir. Çiçekli taç taşımak evlilik
  yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkanı güzel ve
  mutlu bir ilişkinin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir
  akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Çiçek sulamak yaptığı işlerde
  başarı kazanmak anlamındadır.

  ÇİFTLİK: Elinize para geçecek demektir.Bolluğun ve bereketin işaretidir.

  ÇİĞDEM: Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir.

  ÇİKOLATA: İnsanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar,
  arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır.

  ÇİLEK: Rüyada çilek yemek gönül hayatınızda mutluluklar yaşayacaksınız demektir.

  ÇİNGENE: Rüyayı gören orta yaşlı biri ise para kaybına işaret eder . Bekar bir kadın
  için bu rüya güzel bir evliliğe yorumlanır. Evli bir kadın için ise gizli
  sırlar öğreneceğine işarettir. Bu rüyayı gören genç bir erkekse, planda
  olmayan bir yolculuğa çıkacak demektir.

  ÇİZME: Giydiğini görmek, uğraşılan her işte başarı kazanmak anlamındadır.
  Başkasının çizme giydiğini görmek, birinin sevgilinizi elinizden alacağı
  anlamındadır.Çizme eski ve yıpranmışsa, sağlığınızın bozulacağına ve sıkıntı
  bir dönem geçireceğinize işaret eder.

  ÇOCUK: Rüyada çok çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Rüyada erkek
  çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek kötü bir habere işarettir. Süt
  emen bir çocuk görmek sevince işarettir . Hasta bir çocuk görmek, kendi
  çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı; fakat başka sorunlarla karşılaşacağınız
  anlamına gelir.

  ÇORAP: Rüyada çorap almak para kazanmanın işaretidir. Hediye olarak bir çorabın
  verilmesi ailenin eski bir sorununu çözülmesi demektir. Çorabın kaçması
  macerası yaşanacağının işaretidir.

  ÇORBA: Rahat ve uyumlu bir hayatınız olacak demektir.Çorba içmek maaşınızın
  zamlanacağına, kendi işinizi yapıyorsanız onun büyüyeceğine işarettir.

  ÇÖL: Çok hayırlıdır. Rüyada çöl görmek her sorunun çözüleceğine, mutluluk ve
  gelişmeye işaret eder.

  ÇÖMLEK: Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. Çömlekçi görmek, iyi bir
  mevkiye gelmek demektir.

  ÇÖPÇÜ: Rüyada çöpçü olduğunu görmek genç bir erkek için iş yaşamında yükselmeye,
  orta yaş bir erkek için iş yaşamında biraz sıkıntı olacağının işaretidir.
  Evli bir kadın için gayri meşru ilişkiye yorulur.Bekar bir kadın için
  varlıklı biriyle mutsuz bir evlilik anlamındadır.

  ÇÖP: İş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü olaylara karışacağınıza
  işarettir. Kadınlar için bu rüya, aşk hayatında sıkıntı demektir.

  ÇÖREK: Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır.

  ÇUKUR: İş yaşamınızda temkinli olmanız gerektiği anlamına gelir. Hayatın sonunun
  geldiğine, yaşamınıza çeki düzen vermeniz gerektiğine işarettir.

  ÇUVAL: Dolu çuval ise bereketi gösterir. Kaybettiğinizi sandığınız değerli bir
  eşyayı bulacak ve mutlu olacaksınız.Çuvalı boş görmek hanede bereket
  olmadığını ve bir uğursuzluk bulunduğunu belirtir.

  ÇUVALDIZ: Eşinizin hamile kalmasına ve kız çocuğu sahibi olacağınıza yorumlanır.

  ÇÜRÜK: Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya
  işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak
  size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi
  attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek
  eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı
  sağlayacaksınız anlamındadır.

 5. #5
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((D))  DAĞ : Rüyada dağ görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.

  DAİRE : Rüyada daire (şekil olarak) görmek, ailenizin gözünde önem kazanacağınız anlamına gelir.

  DAKTİLO : Rüyada daktilo görmek, korkunç ve üzücü olayların habercisidir.

  DAL : Rüyada ağaç dalı görmek kötü haberler anlamına gelir.

  DALAK : Rüyada dalak görmek sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğinin simgesidir.

  DALGALAR : Rüyada dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir.

  DAVUL : Rüyada davullar görmek yada duymak düşmanlarınız tarafından başınıza bir iş açılacağı ve amaçlarınızın gerçekleşeceği ama yapmanız gerekenleri yaparsanız gerçekleşeceği anlamına gelir.

  DANS : Dans etmek veya dans edenleri görmek, iş konularında ufkunuzun açılacağına ve olayları daha açık göreceğinize bir işarettir.

  DANTEL : Dantel yoksulluğu simgeler.

  DAYI : Rüyada dayınızı görmek, tutumlu davranarak maddi konumunuzu koruyacağınızı simgeler.

  DAZLAK : Rüyada dazlak birini görmek, sizin için iyi olacakmış gibi görünen iş konusundaki bir değişikliğin kötü sonuçlar doğuracağının habercisidir.

  DEDE : Rüyada dedenizi görmek, beklediklerinizin gerçekleşeceğini simgelediği gibi, güzel bir bebeğede işaret eder.

  DEDİKODU : Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir.

  DEĞİRMEN : Rüyada değirmen görmek bir dava yolu ile mücadeleyi simgeler.

  DEMİR : Rüyada demir görmek, hayatınızda çabucak çözülmesi gereken önemli bir konuya dikkatinizi çekmek içindir.

  DENİZ : Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

  DENİZALTI : Rüyada denizaltı görmek çok kolay elde edilen ve edilecek başarıların işaretidir.

  DEPREM : Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

  DERE : Rüyada bir dere görmek sonunda çabalarınızın semeresini göreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler.

  DEV : Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir.

  DEVELER : Rüyada develer görmek farklı prensipler ve davranışlar edinerek diğerlerini etkileyeceğiniz, ama arkadaşlarınıza bunun soğuk geleceği anlamındadır.

  DİKEN : Rüyada dikenler görmek, acıların zevklerle karışacağını simgeler.

  DİKMEK : Rüyada dikiş dikmek yada diken başka birini görmek, üzüntülerin ve ağır sorumlulukların işaretidir.

  DİL : Rüyada dil görmek, duygusal ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların yakın süre içinde çözüleceğinin işaretçisidir.

  DİŞÇİ : Rüyada dişçi görmek üzerinize aldığınız bir sorumluluğu yerine getirerek başarı elde edeceğiniz anlamına gelir.

  DİZ : Rüyada kendi dizinizi yada bir başkasınınkini görmek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek çok güzel sürprizleri olacağını işaret eder.

  DOĞUM : Rüyada herhangi bir canlının doğumunu görmek zevk ve kazançların sizinle olacağının işaretidir.

  DOLAP : Rüyada dolap görmek eğlence ve iyi şans işaretidir.

  DOKTOR : Rüyada doktor görmek iyi sağlığa ve beklenenler gerçekleşmesine yorulur.

  DOMİNO TAŞLARI : Domino taşlarıyla oynamak, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir.

  DONDURMA : Rüyada dondurmak görmek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi çok üzeceğine yorulur.

  DOMUZLAR : Rüyada domuzlar görmek, çevrenizin tasvip etmediği bir evliliğin sizin için söz konusu olabileceğini haber verir.

  DÖŞEK : Rüyada döşek görmek alışılmadık mutlulukların habercisidir.

  DÖVME : Rüyada dövmeniz olduğunu görmek yada başka birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayırlı olayların içinde bulunacağınızı ve olayların istediğiniz gibi gelişeceğini müjdeler.

  DÖVÜŞ : Rüyada dövüşmek veya dövüşenleri görmek, fiziksel rahatsızlıkların habercisidir.

  DUDAK : Rüyada dudak görmek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.

  DUL : Rüyada dul birisini görmek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder.

  DUMAN : Rüyada duman görmek yapacağınız girişimlerin amaçlarına ulaşacağını söyler.

  DUT : Rüyada dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü olduğunun işaretidir.

  DUVARLAR : Rüyada duvarlar görmek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalık dönemine gireceğini söyler.

  DÜET : Rüyada bir düet duymak, iyi haberler alacağınızın işaretidir.

  DÜĞME : Rüyada düğme yada düğmeler görmek, eğer rakipleriniz tarafından tehdit altındaysanız dostlarınızın yardım edeceğini haber verir.

  DÜĞÜM : Rüyada düğüm yada düğümler görmek, hayal kırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere işaret eder.

  DÜKKAN : Rüyada bir dükkan görmek yada dükkanda bulunmak iyi haberler alacağınızın işaretidir.

  DÜRBÜN : Rüyada dürbün kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız düşünülür.

  DÜŞMAN : Rüyada bir düşmanınızı görmek, iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

 6. #6
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((E))  ECZANE: Bir eczaneye girip, ilaç almak erkekler için yanlış suçlamaya uğrayacak demektir. Genç bir kadın için, yabancı erkeklerle dostluk etmenin zararlı olduğuna, daha yaşlı kadınlar için hafif bir rahatsızlıktan sonra iyi olacağına işarettir.

  EDEBİYAT: Rüyada edebiyatla uğraşırken kendini görmek, rüyayı görenin ince ruhlu ve hassas yaradılışlı bir kişi olduğuna ve işlerinde başarıya ulaşacağına delalet eder.

  EFLATUN: Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır.

  EJDERHA: Ejderha veya buna benzer korkunç bir hayvan görmek, düşmanının hakkından gelebileceğine işarettir.

  EKMEK: Rüyada ekmek görmek hayra yorulur. Çünkü ekmek, mukaddes bir nesnedir. Rüyasında ekmek gören çok yakında arzusuna erişecek, işlerinde başarıya ulaşacak, bolluk ve berekete kavuşacak demektir. Çeşitli ekmeklere göre yorumları şöyledir.
  • Buğday ekmeği: Sürüncemede kalmış olan bazı önemli işler yoluna girecek demektir.
  • Çavdar ekmeği: İçinde bulunan ruh sıkıntısından kurtuluş yolunun açılacağına işarettir.
  • Yufka ekmeği: Büyük bir sevince işarettir.
  • Arpa ekmeği: Kazançta umulmadık bir miktarda artış olacak demektir.
  • Darı ekmeği: Bir miktar sıkıntıdan sonra feraha erişileceğine işarettir.
  • Nohut ekmeği: Gelirde azalma fakat sağlık durumunda düzelmeye işaret sayılır.
  • Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir.
  • Ekmek kabuğu kesmek: Çok güç bir meseleyi halletmek şeklinde yorumlanır.

  EKŞİ: Rüyada ekşi bir şey yenildiğinin görülmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır.

  ELBİSE ASKISI: Rüyada elbise askısı görmek, bekar kızlar için "kısmet", delikanlılar için ise sıkıntı şeklinde yorumlanır.

  ELBİSE SİLMEK: Rüyada elbise silmek, kötü bir haber alınacağına işaret sayılır.

  EL: Rüyada güzel eller görmek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayı görenin siyaset, spor veya endüstri alanında başarı kazanacağına ve büyük mevkilere ulaşacağına işarettir; rüyada görülen eller, o rüyayı gören şahsı itham ediyorsa, rüyayı gören bir müddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır; rüyada görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayı gören şahsa doğru işaretler yapıyorsa, rüyayı gören şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya çalıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi görecek demektir.

  ELBİSE: Rüyada eski elbiseler görmek, rüyayı görenin daima bolluk içinde olacağına, gayet şık pahalı elbiseler görmek ise, o rüyayı görenin dış görünüşüne çok fazla değer verdiğine ve bu huyunu tashih etmesi gerektiğine, zira bu huyun kendisine çok ciddi bir hata işlemeğe sürükleyeceğine alamettir; rüyada elbise veya kumaş satın almak, dostlarınıza birçok yeni elbise satmak, son zamanlarda yaptığınız yatırımların, size ufak bir kazanç sağlayacağına işarettir; rüyada fakirlere veya hayır cemiyetlerine elbise dağıtmak, o rüyayı gören şahsın, çok zaman evvel işlemiş ve çoktan unutmuş olduğu bir iyiliğin mükafatını çok yakında göreceğine işaret sayılır.

  ELDİVEN: Rüyada eldiven giydiğini gören şahsın seçkin birtakım şahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer işgal edeceğine işarettir; rüyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir; rüyada yırtık veya kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayılmaz ve yine rüyada başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek de iyiye alamet değildir.

  ENKAZ: Rüyada herhangi bir çeşit enkaz görmek, hayra alamet değildir. O rüyayı gören şahsın yapacağı yatırımlarda çok daha ihtiyatlı davranması gerektiğine dair bir ikazdır.

  ELEK: Rüyada elek görenin hakkında en yakın arkadaşları dedikodu yapacaklardır.

  ELEKTRİKÇİ: Rüyada elektrikçi görmek, kısa süre içinde karlı bir işe gireceğine işaret eder.

  ELMA: Elma görmek ne şekilde olursa olsun, talihinizin her işte yaver gideceğini ifade eder. Ağaçta elma görmek, yakında tatlı haber alacağınıza, masa üzerinde elma görmek, sosyal hayattaki nüfus ve itibarınızın gittikçe artacağına, elma yemek hazır planlarınızın başarıya ulaşacağına işaret eder, rüyada elmalı pasta veya çörek yemek, bir yarışmada derece alacağınıza, rüyada elma almak karlı bir işe para yatıracağınıza işarettir. Rüyada ağaçtan düşen elmalar görmek talihinizin önünüze bir çok fırsatlar çıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceğinize işarettir. Bahar açmış elma ağaçları görmek tatlı ve mutlu rüyalarınıza hiçbir şeyden ve kimseden zarar görmeyeceğinize işarettir. Bir elma ağacının altında dinlendiklerini gören sevgililer ise mutlu bir evlilik yapacaklar ve sürekli mesut yaşayacaklar demektir.

  ELMAS: Rüyada elmas görenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas gören kadın ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlenecek demektir.

  ENGEREK YILANI: Bu tür, bir hayra yorulmaz. Düşmanlarınız sizin hakkınızda bir komplo hazırlıyorlar demektir. Dikkatli davranılması gerekir.

  ENGEL: Duvar, kapı, set, uçurum veya yüksek bir yer gibi aşılması, oldukça güç olan engelleri görmek; onun en büyük emel ve maksadına erişmesi demektir ki bir çok zorluklara uğrayıp en sonunda başarı kazanacağına işarettir.

  ERİK: Rüyada erkek görmek, rüyayı görenin hiç ummadığı bir kişinin ihanetine uğrayacağına işarettir.

  ERKEK ÇOCUK: Rüyada erkek bir çocuk görmek, güvenilir dostlara malik bulunduğunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işarettir.

  ERKEK KARDEŞ: Rüyada erkek kardeş görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

  EROİN: Rüyada bir insanın eroin kullandığını görmesi, o rüyayı görenin son günlerde büyük bir hayal alemi içinde olduğuna işarettir.

  ESANS: Rüyada esans gibi güzel kokular sürmek, yakın bir saadeti haber verir. Esans veya güzel koku almak, onu seven birisinin daima onu düşünmekte olduğunu bildirir. Bir esans veya lavanta alınıyorsa, bu da evleneceğini müjdeler. Evliler için esans; saadet ve sükse işarettir.

  ESİR: Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

  ESKİCİ: Rüyada eskici görmek, bir tanıdık tarafından geniş ölçüde aldatılacağına işaret sayılır.

  EŞEK ARISI: Rüyada eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına işarettir.

  EŞKİYA: Rüyada eşkıya görmek, arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder.

  EŞYA NAKLİ: Rüyada eşya nakledildiğinin görülmesi, rüyayı görenin davranışlarını makul ölçülere indirmesi gerektiğine işarettir.

  EŞEK: Rüyada eşek görmek ve binmek devlet ve izzetin ziyadeliğine, eşek etini yiyen cahil bir adamdan hayır görür. Eşeği kesmek fena bir iş görmeğe, eşekten düşmek ise zenginlikten fakirliğe işarettir.

  ET: Rüyada et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

  ETİKET: Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder.

  ERZAK: Bol erzak görmek; bu bolluğun sonunda sıkıntı ve darlık çekileceğini, sonra da bolluğa kavuşulacağını haber verir.

  EVLAT: Kız çocuğunu görmek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız çocuğunu görmesi; darlığa düşecekleri şeklinde yorumlanır.

  EVLENMEK: Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

  EVLİYA: Rüyada melek, evliya gibi kutsi varlıklar görmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler.

  EVRAK: Genç bir erkeğin rüyada, senet veya evrak imzalaması; derin bir üzüntüye veya lüzumsuz yere mektup yazmasına, büro şefi veya amir bulunan bir kimsenin bu rüyayı görmesi güvenilmeyen bir memur olduğuna, bir eve taşınmaya ve bu evden memnun olmayacağına; senet veya evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığına işarettir.

  EV YAPMAK: İnsanın rüyada ev yapması, vaktinin hoş geçmesine, toprakla uğraşmaya, eline mal geçeceğine; evini camdan yapılmış görmek, düşman tuzağına uğrayacağına işaret eder.

 7. #7
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((F))  FABRİKA: İnsanın, kendisini bir fabrikada çalışırken görmesi; "genç bir erkek için, başkalarının teşvik ve tahriki ile yapacağı işte pişman olacağını, genç bir kadın için; hediye olarak bir giyim eşyası alacağını ve pek hoşuna gideceğini, yaşlı bir insan için üzerine düştüğü bir işin iyi bir sonuca ulaşacağına işaret eder.

  FABRİKATÖR: Rüyada bir fabrikatör görülmesi yeni bir iş girişiminde bulunulacağına işaret eder.

  ******: Rüyada bir ****** görmek, şansınızın büyük ölçüde açılacağına ve sizin herkes tarafından sevilen bir kişi olacağınıza işaret eder.

  FAİZ
  • Faiz vermek: İstemeyerek günaha girileceğine,
  • Faizle para almak: Birisi tarafından kandırılacağınıza işaret eder.
  FAKİR: Rüyada dilenen bir fakir görmek, asil davranışlarınızla herkesin gönlünü kazanacağınıza işaret eder.

  FALCI: Rüyada falcı görmek, ufak tefek sıkıntılarınızı kısa süre içinde atlatarak feraha ulaşacağınıza işaret eder.

  FANİLA: Rüyada fanila görmek karlı bir ticari girişimde bulunacağınıza, ancak bir kalp acısının da sizi beklediğine işaret sayılır.

  FARE: Fare gizli bir düşmana işaret eder. Ölü fare, rüya sahibinin çok haşin ve hain bir düşmanı olduğuna bütün hareketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmaya çalışacağına işarettir.

  FALA BAKMAK: Falcı görmek herhangi bir şeye inanılmaya, şüphelerden çekilmeye veya bilim için kendisine uymaya hakim bir kimseye işaret eder. Falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, nefsine hakim olamayan, yalan söyleyen kimsedir. Rüyada kendisinin falcı olduğunu görmek; bu rüya bütün halk için hayırlıdır. Kahinlerin kendi tabirleriyle konuştuğunu görmesi, bu rüyayı gören kimsenin, dünyada boş şeylerle uğraşmasına, gurura ve aldanmasına işarettir.

  FASULYE: Rüyada fasulyeler görmek kötü şans ve kader anlamına gelir. Riskli işlere atılmadan önce iyi düşünün.

  FERİBOT: Rüyada feribot görmek bulunduğunuz sosyal ortam içinde bazı hatalar yapacağınızı, ve eğer bu hatalarınız dolayısıyla özür dilemez ve gönül almazsanız arkadaşlarınızı kaybedebileceğinizi söyler.

  FIÇI: Rüyada fıçı görmek size çok yakın birileri hakkında çok önemli bir karar almaya zorlanacağınız anlamına gelir.

  FINDIK: Rüyada fındıklar görmek, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir.

  FIRTINA: Rüyanızda bir fırtınanın ortasında kaldıysanız, daha iyi bir gelecek sizi bekliyor demektir.

  FİL: Rüyada fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler.

  FOTOĞRAF: Rüyada fotoğraflar görmek, hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir yardımı alacağınız şeklinde tabir edilir.

  FÜZE: Rüyada füze yada roket görmek hayra yorulur, ve büyük servetleri simgeler.

 8. #8
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((G))  GAM: Rüyasında kendisini gamlı bir durumda gören kimse ertesi gün eğlenceli ve uzun dakikalar geçirecek demektir.

  GARAJ: Rüyada garaj görmek, yakında gelecek olan serveti ve itibarı bildirir. Garajda çalışıyorsa, gelirini çoğaltmak için kendisine iyi bir fırsatın çıkacağını müjdeler.

  GALİBİYET: Rüyasında kendisini herhangi bir spor karşılaşmasında galip görmüş olan kimse ertesi gün bir iş teşebbüsünde mağlup olacak demektir.

  GARSON: Rüyada bir garsonun dostlarınızdan biri olarak karşınıza çıkması; ailenizden zor duruma düşen birisinin yardımına çağrılacağınıza işarettir.

  GAZETE: Rüyada gazete okuyan, yakında umulmadık ve çok ilgileneceği bir olayla karşılaşacak demektir.

  GAMZE: Rüyasında gamzeli birisini gören kişinin ertesi gün işleri iyi gidecek, memursa terfi edecek, işçi ise zam alacak, öğrenci ise derslerinden iyi puanlar alacak demektir.

  GANGASTER: Rüyasında gangaster gören bir kimsenin hayatının ve geleceğinin güven altında olduğuna işarettir.

  GANİMET: Rüyasında kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak gören kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası geçecek ve bu nedenle uzun yıllar üzüntü çekecek demektir.

  GAR: Rüyasında gar gören kimse, çok yakında uzun zamandan beri arzulamakta olduğu seyahate çıkacak demektir.

  GARDİYAN: Rüyada bir gardiyan görmek, rüyayı gören kişinin elinden bir kaza çıkacağına işarettir.

  GARDIROP: Rüyasında bir gardrop gören kişinin yıllardır kurduğu hayaller bir anda gerçekleşecek demektir.

  GAZİNO: Rüyada bir gazinoda oturarak eğlendiğini görmek, tüm çabalara rağmen ruh sağlığının bir türlü sağlanamayacağı şeklinde yorumlanır.

  GAZOZ: Rüyada gazoz şişesi görmek, çok kısa bir zaman içinde beklenmedik, umulmadık bir haberle karşılaşmaya işarettir. Gazoz içmekse para kaybı biçiminde yorumlanır.

  GEBE: Kadınlar için kendi veya başkasını hamile görmek günah ve suç işleyeceğine; kızlar için kendi hakkında yapılacak dedikodulara işarettir.

  GECE: Bu rüya sıkıntı ve tasayla yorumlanır.

  GEMİ: Rüyada gemi görmek, tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık göstereceğine işarettir. Gemi içinde bir şey görmesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. Rüyada geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmişse kar çok fazla olacak demektir.

  GENERAL: Rüyada general görmek hayra yorumlanır. Rüyada general şan, şeref ve itibar demektir.

  GEOMETRİK ŞEKİLLER: Rüyada üçgen, beşgen gibi geometrik şekiller gören kişinin çok yakında başına üzücü bir olay gelecek ve bu olayın nedeni rüyayı görenin bizzat kendisi olacak demektir.

  GERGEDAN: Rüyada gergedan görmek, sosyal çevrenizde son derece nüfuslu bir insan olacağınızı gösterir.

  GERDEK: Rüyada gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir.

  GEYİK: Geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Genç bir erkek görmüşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genç bir kız için arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada geyik avlamak hayırlı bir işaret sayılmaz.

  GİRDAP: Rüyada girdap görmek, pek yakında bir tehlikeye maruz kalınacak demektir.

  GİŞE: Rüyasında bir sinema veya tiyatro gişesinde kendisini gören kimse hayalperest bir kimsedir. Bu hayallerini kısıtlaması gerekmektedir.

  GİTAR: Rüyada gitar çalmak, artistik kabiliyetlerinizin bulunduğuna işarettir. Rüyada gitar sesi duymak, postadan çoktandır beklediğiniz bir haberin geleceğine işarettir.

  GÖÇ: Rüyada göç etmek dinin yasak saydığı şeylerden kaçınmakla yorumlanır.

  GÖK GÜRLEMESİ: Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebileceğine işarettir.

  GÖL: Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.

  GÖMLEK: Rüyada gömlek her ne şekilde görülürse görülsün, onun çok yakında refaha kavuşacağını haber verir. Gömlek yırtıksa onun çok yakında büyük bir servete kavuşacağını gösterir.

  GÖZYAŞI: Rüyada görülen gözyaşı kaygı ve kederle yorumlanır.

  GÜL: Rüyada gül görmek, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Aşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.

  GÜLMEK: Uykudan sabahleyin gülerek uyanmak bol para ve saadetin geleceğini müjdeler. Bir şakaya gülmek sevince, mala ve zenginliğe kavuşacaktır.

  GÜMÜŞ: Rüyada paraya çevrilmiş gümüş görmek, güzel bir kadınla beraberliğe işarettir.

  GÜNDÜZ: Rüyada gündüz olduğunu görmek onun her türlü kaygı ve tasadan kurtuluşuna; güzel bir eşe, sevimli bir evlada işarettir.

  GÜNEŞ: Rüyada güneş görmek, erkek çocuğunun doğmasına; bir kadının rüyasında güneşi taşıması onun evlenmesine işarettir.

  GÜRÜLTÜ: Uykuda bir takım kişilerin gürültüsünü duymak, fakat neler söylediklerini anlamamak genç bir erkek için iyice anlamadan kabul etmemesi gereken bir teklif alacağına; orta yaşta ise imzalaması için verilen her raporu çok iyi incelemesi gerektiğine, aksi takdirde hareketinin tehlikeli olacağına işarettir.

 9. #9
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((H))


  HABER : Güzel haberlerin, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.

  HALI : Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız.

  HAMİLELİK : Hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir. Rüyayı gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamındadır.

  HANÇER : Düşmanlarınız olduğu anlamına gelir.

  HAMAM : Rüyada bir hamam gördüyseniz, bu, sağlık için bulunduğunuz ortam ve kişilerden bir süreliğine uzaklaşacağınız anlamına gelir. Yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir.

  HAP : Pek çok sorumluluk üstlenecek, fakat gerektiği kadar ödüllendirilmeyeceğinizin işaretidir.

  HAPİS : Bazı sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.
  HAPİSHANE : Uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layık olmadığını düşündüğünüz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. Mantıklı düşünün ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye çalışın. Hapishaneden birinin çıktığını görmek ise mutluluğun işaretidir.
  HARABE : Harabe görmek pek iyi yorumlanmaz. Sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.

  HAREM : Eğer rüyanızda bir harem kurduğunuzu görürseniz, boş işler için zaman harcayacaksınız demektir. Bir kadın kendini cariye olarak görürse, yasa dışı zevkler almaya ve evli erkeklerle birlikte olmaya yatkın olacak demektir.

  HAŞERELER : Hastalık ve sıkıntılı bir durumu yansıtır. Bu durumdan kurtulmanız başarı getirecektir. Eğer kurtulmayı başaramazsanız bir hastalık haberi alabilirsiniz.
  HAVA : Hava açık ve güneşliyse, şansınız artacak demektir. Hava parçalı bulutluysa duygusal hayatınızda başarılı olacaksınız. Eğer hava kapalı ve iç karartıcıysa, şanssızlık ve hastalık peşinizdedir.
  HAVUÇ : Zengin ve sağlıklı bir yaşamın simgesidir. Havuç yemek, iyi kalpli bir insanla erken yaşta evlilik yapacağınızı haber verir.

  HAYVANLAR : Bir sürü hayvan görmek, aşıklar için çok güzel bir anlam taşır çünkü bu rüya yakında gerçekleşecek olan bir düğünün habercisidir.

  HAYVAN SESLERİ DUYMAK : Rüyada tavuk gıdaklaması ani bir ölüme ve hastalıklara yorulur. Eşek anırması, bir haber yada bir armağan alacağınızı haber verir. Koyun, kuzu melemesi ise, işinizle ilgili yeni bir atama yada sorumluluk alacağınız anlamı taşır.

  HAYVAN UZUVLARI GÖRMEK : Rüyada görülen hayvan burnu, yeni ve tehlikeli bir devrenin başladığına işarettir. Kuş kanatları görmek, seyahatte olan bir sevdiğiniz için endişe duyduğunuza işarettir. Tavuk, horoz, kaz, ördek vb. kümes hayvanlarının kanatlarını görmek ise, tüm sıkıntıları aşacağınızın müjdecisidir. Hayvan kuyruğu kesmek yada koparmak, talihsiz bir durumla karşılaşmak şeklinde yorumlanır. Yüzülmüş bir hayvan postu yada hayvan postundan bir şey görmek, karlı bir iş alacağınıza işarettir.

  HEDİYE : Birinden hediye almak; hayatınızda çok şanslı ve mutlu olacağınız anlamındadır.

  HEMŞİRE : Büyük bir sorununuzu çözebilmeniz için, başkalarının yardımına ve tavsiyelerine ihtiyacınız olacağına işarettir.

  HIRS : Hırslı olmak, sağlık, para ve şansın habercisidir.

  HIRSIZ : Bazı düşmanlarınız var. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

  HİNDİ : Rüyada hindi görmek, iş yaşamındaki büyük kazançlara işarettir. Bir hindiyi yiyorsanız, bu, güzel olayların müjdesini verir. Bir av hayvanı gibi hindiyi avladığınızı görmek ise, haksız yoldan elde edilen bir servet demektir.

  HİZMETÇİ : Sıkıntılı günlerden sonra,maddi olarak rahata kavuşmak anlamına gelir.

  HOROZ : Öten bir horoz görmek, yakında evleneceğinizi haber verir. Horoz dövüşü görmek ise, aile içinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. Ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. Horoz aynı zamanda şöhret ve başarıya da işaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanır.

  HUBUBAT : Hububat görmek çok hayırlıdır. Hububat; bolluk,şans ve zenginliğin simgesidir.

  HURMA : Hurma görmek veya yemek bolluk ve bereketin işaretidir.

  HÜCRE : Önemli bir karar almanız gerekecek.

 10. #10
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  (( I ))  IRGAT: Rüyasında terlemiş içinde ırgat gören bir kişinin, başına bir felaket gelebilir.
  Eğer rüyayı gören kişi ırgatın terini silerse, rahatlayacak demektir.

  IRMAK: Rüyada büyük bir ırmağa düşmek; tehlike içinde olduğunuzu eğer çok uğraşılırsa
  kurtulursa rahata ereceğine eğer, ırmaktan çıkmazsa öleceğine yorumlanır.
  Durgun, temiz bir ırmak; bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak,
  etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna bunlarla tartışacağınız anlamındadır.

  ISLANMAK: İster yağmurda ister suda olsun iyice ıslanmak, başarısızlıklarla geçecek bir
  zamana, bu başarısızlıktan sonra mutluluğa ve güzel hayata işaret eder.

  ISIRGAN: Güzel bir rüyadır. Rüyasında ısırgan görmek bahtın açık olacağına ve bol para
  kazanılacağına yorumlanır.

  ISIRMAK: Rüyada ısırılmak, düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar
  göreceğinizi belirtir.

  ISLIK: Rüyada gece ıslık çalmak, iyiye yorulmaz. Islık sesi işitmek, bazı üzücü
  haberler nedeniyle planlarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız demektir. Kalın
  ıslık sesi, görenin yakınlarına hoşgörülü yaklaşması gerekir demektir. Tiz ıslık
  sesi, hiç beklemedik bir zamanda para kaybedeceğine yorulur.

  ISTAKOZ: Rüyasında ıstakoz gören, kimse çeşitli sıkıntıların ardından refaha kavuşacak
  anlamındadır. Eğer ıstakoz canlı ise, elinize çok para geçecek demektir.

  IŞIK: Rüyada ışık bir çok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşmak anlamındadır.
  Işık bir gece yarısı görüldüyse, rüyayı gören bir çocuk sahibi olacak demektir.
  Güneş iyi bir gelecek anlamındadır. Ay ışığı hüzünlü ve acı bir durumu bildirir.
  Gaz lambasının ışığı eğlenmek ve güzel zaman geçirme imkanını anlatır. Mum ışığı
  dert demektir. Kibrit ışığı ise kısmet işaretidir.

 11. #11
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  (( İ ))


  İSTIFA ETMEK: İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş yaşamınız için yeni girişimlerde
  bulunacak, fakat istediğinizi elde edemeyeceksiniz demektir. Başkalarının istifa
  etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir.

  İBADET: Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi
  sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin
  mutlu yaşamı olacağına işarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

  İÇ ÇAMAŞIRI: Rüyada iç çamaşırı görmek çok değerli hediye demektir. İç çamaşırını çıkarmak
  ise, eğer dikkatli olunursa hafif atlatılacak hastalığa işarettir.

  İÇMEK: Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma
  göre ise hastalığı belirtir.

  İÇKİ: Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak
  alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

  İDAM: İnsan rüyasında idam edildiğini görürse, başarılı olacağına yorumlanır. Asılmak,
  fakirler için hayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır.
  Bekarlar için, evlilik işaretidir. Rüyada idam mahkumu olmak uzun ve şerefli
  yaşamak.demektir.

  İDRAR: Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza
  işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık
  geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe
  içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir.

  İFLAS: Rüyada iflas etmek çok kazançlı ve kârlı işlere atılacak, bunlardan birçok yara
  ve kazanç sağlayacak demektir.

  İFTİRA: Rüyada bir iftiraya uğramak, beklenmedik bir haber almak demektir.

  İĞNE: Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret
  eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.

  İHANET: İhanete uğramak, genç bir erkek için, aşk acısı yada iş nedeniyle sıkıntı
  demektir. Orta yaşta biri için yakınlarından birinin ihanetini fark edeceğine
  işarettir. Genç kız için dertli ve üzüntülü olacağına aşkı ile kavga edeceğine
  yorumlanır.

  İHTİYAR: Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır.

  İHALE: Rüyada bir ihaleye katılmak, rüyayı görenin şansının aniden döndüğüne
  işlerinde.kötüleşmeye.yorulur.

  İHRACAT: Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu
  ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar
  verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.

  İHTİLAL: Rüyasında ihtilal olduğunu gören kimsenin ruh doktoruna görünmesi gerekir.

  İHTİYAR ADAM: İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluk işaretidir.
  Rüyasında ihtiyarlığını gören kimse uzun ömürlü olacak demektir.

  İKİZ: Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza
  yorumlanır.

  İKSİR: Rüyada iksir, çok çalıştığınız için sağlığınızın bozulacağına işaret sayılır.

  İLAÇ: Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi
  olduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak,
  bazı sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal
  etmek uzun süredir sonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret
  eder.

  İLAHİ VARLIKLAR: Melek, evliya gibi ilahi varlıklar görmek iyiye yorumlanır

  İLANI AŞK: Rüyada birisine ilanı aşk edildiğinin görülmesi, bir dosttan büyük yardım
  görüleceğine.yorulur.

  İLKBAHAR: Rüyada ilkbahar mevsimini görmek iyiye yorumlanır. İlkbahar rüyası
  bereket.ve.bolluk.demektir. Rüyasında ilkbahar mevsimini gören kimse bir yıl
  boyunca mutlu ve huzurlu olur.

  İLAN: Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü
  miktarda para sahibi olmak anlamı taşır.

  İMAM: Rüyasında imam gören kimse iş yaşamında yükselir, iyi bir makama sahip olur.
  Rüyasında imam olduğunu gören kimse çevresinin saygısını kazanacak, yüksek
  makama yükselecek demektir.

  İMPARATOR: Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para
  gelecek demektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa
  çıkılacağını.bildirir.

  İMPARATORİÇE: İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli
  olmanız sizi başarısız kılacak demektir.

  İMTİHAN: İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten
  kurtulmak, imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek
  umulmadık kötü bir haber demektir.

  İMZA: Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur.Bu rüyayı gören kişi kısa süre içinde
  dertlerinden.kurtulacak.feraha.kavuşacak.demektir.

  İNCİ: inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafından sevilmek demektir.
  Ağzına inci sokmak, dininin güzel olduğuna yorumlanır İnci görmek mutluluğa inci
  almak, başkanlığa seçilmeye işarettir. Buna karşılık rüya boynuna inci takan kız
  evlenir anlamındadır.. İncileri tek tek ipe dizen kişi mutluluk gözyaşı
  dökebilir

  İNCİL: Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk
  demektir. Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata
  kavuşacağına yorumlanır.

  İNCİR AĞACI: Rüyada incir ağacı görmek iş yaşamında başarılı olmaya yorumlanır. İncir ağacı
  diken kimse yeni bir iş girişiminde bulunur.

  İNAT: Dünyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerinde
  başarılı.olacağına.yorumlanır.

  İNCİL: Rüyada İncil okuma dünya görüşünüzün yanlış olduğunu bildirir ve değiştirmeniz
  gerektiğini işaret eder.

  İNCİR: Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve
  kıskançlığa sebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır. mutluluk,
  evlenmek olarak yorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret
  eder.Rüyada kendisini incir yerken görmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.

  İNEK: Kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Rüyasında süt sağan kişi
  yeni işlere atılacak ve bol para kazanacak demektir. Rüyada süt içmek de içinde
  bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

  İNFİLAK: Rüyada çok şiddetli bir patlama, yaşamınızda çok ciddi bir değişiklik
  olacağına.yorulur.

  İNSAN: Rüyasında tanımadığı bir kişiyi gören insan işlerinde birisinin yardımını alacak
  demektir. Rüyada insan eti yemek de hareketlerinize dikkat etmelisiniz; aksi
  taktirde çok zarar göreceksiniz anlamındadır.

  İNTİHAR: İntihar gençlik çağının dertli, yaşlılığın rahat olacağına işarettir. İntihar
  görmek, sıkıntılı habere yorulur. İntihara kalkışmak, bir aşk haberine işaret
  eder. İntihar ettiğinizi gördüyseniz, bu, yakında çeşitli tersliklerle
  karşılaşacağınız demektir.

  İP: Rüyada ip görülmesi, uzun ömrü işaret eder, iyi haberler haber verir. Kalın ip,
  dertli günler geçireceksiniz demektir. Özellikle aşk yaşamınızda karmaşıklık
  yaşayacaksınız anlamındadır.

  İPEK BÖCEĞİ: rüyada ipek böceği görmek güzel ve çalışkan birisiyle evlenmek anlamındadır.
  İpek böceğinin öldüğünü görmek, sıkıntılı ve acı bir dönem geçireceğinize işaret
  eder.

  İPEK: Rüyada ipek görmek çok iyi sayılır. İpek saflık, iyi niyet, yükselme, başarı
  olarak yorumlanır. Saf ipek görmek, iyi bir habere işarettir. İpek iplik,
  uzaktaki bir tanıdığın ziyaret olasılığına yorulur. İpek iç çamaşırı, kısa
  zamanda geçecek dertli günlere.işarettir.

  İRİN: Rüyada vücutta irin çıkması bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Vücuttan
  irinin aktığını gören kişinin bütün sıkıntılarından sıyrılacağına ve rahata
  kavuşacağına işaret eder.

  İRMİK: Ölüm.haberi.alınacağına.yorumlanır.

  İSKAMBİL: İskambil kağıdı oynayan bir kimsenin işlerinde hile vardır. Para için oynamak,
  maddi dertlere yorumlanır.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla
  iskambil oynuyorsanız muradınıza ereceksiniz demektir.

  İSKELE: Rüyasında iskele gören kimsenin işleri düzene iyi olacak demektir. İskelenin
  yıkıldığını görmek işlerinizin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğinize işaret
  eder.

  İSKELET: İskelet görmek, her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir
  tuzağa yorumlanır.

  İSKEMLE: Rüyada iskemle gören kişi eğer erkekse, o kişinin işlerinizin güzel gideceğine
  ve tatile çıkmaya işarettir. Eğer aynı rüyayı bir kadın görürse yakında
  evleneceğine yorumlanır.

  İSPİRTO: Rüyada ispirto gören kişi boşuna vakit geçiriyor demektir.

  İSTASYON: Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir;
  çünkü ortam uygun değil demektir.

  İSTİRİDYE: Rüyada istiridye veya midye görmek, çevresi geniş bir kimseyle tanışacağınızı ve
  bu olay sonrasında yaşam şeklinizde iyi değişiklikler olacağını gösterir.

  İSKARPİN: Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberidir. Eski iskarpin, bir dostun
  ihanetini işaret eder. Patlak iskarpin, sonucunda başarı sağlanacağını anlatır.
  Siyah iskarpin, bir düğün olacağının işaretidir.

  İSYAN: Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi
  hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan

  İŞ: Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine
  yorumlanır.

  İŞARET: Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde
  yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır.

  İŞÇİ: Çevresine karşı saygınlığı ve güveni kaybetme olasılığı ver anlamındadır.

  İŞKEMBE: Rüyasında işkembe gören kişinin arkasından dedikodu yapılıyor demektir. İşkembe
  yediğinin görülmesi de iş yaşamınızda emeğinizin karşılığı alarak terfii
  edeceğinize yorumlanır.

  İŞKEMBE ÇORBASI: Rüyada işkembe çorbası içmek, iş yaşamı nedeniyle çok yorgun olduğu anlamına
  gelir.

  İŞKENCE: Rüyada İşkence gören refaha, huzura ulaşacak demektir. işkence yaptığını gören
  ise sorunlu zaman geçirecek anlamındadır.

  İTFAİYE: Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye aracının gelmesi önemli insandan
  yardım görecek demektir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek önemli göreve
  gelmek anlamındadır.

  İTİRAF: Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak
  demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır.

  İTİRAZ: Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir
  komployla karşı karşıya demektir.

  İZ: Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder.

  İZCİ: Rüyasında izci olduğunu gören kimse kalabalık bir toplulukla yolculuğa çıkacak
  demektir.

  İZİN: Bir yerden izin aldığını görmek çok zor bir döneme girdiğinizi ve daha fazla
  çalışırsanız üstesinden geleceksiniz demektir.

 12. #12
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  (( J ))


  JAGUAR: Rüyada Güney Amerika'da yaşayan pars cinsinden bu hayvanı görmek, bir uğur, bir müjde işaretidir.

  JALUZİ: Rüyada perdelik jaluzi görmek, çok yakında hayırlı bir haberin alınacağına ya da bir hastalıktan kurtuluş yolunun bulunacağına işaret olarak kabul edilir.

  JAMBON: Rüyada jambon görmek yada jambon yenildiğini görmek zenginlik işareti olarak kabul edilse de bu tefsir batılı rüya yorumcularına aittir. Doğulu müslüman rüya tabircileri, böylesine rüyaları genellikle pek hayra yorumlamaz, uğursuzluk olarak kabul ederler.

  JANDARMA: Rüyada jandarma gören kişiyi, çok yakın zamanda büyük bazı uğraşlar bekliyor demektir. Ancak, böylesine bir rüyayı gören kişi uğraşlarının sonunda kesin bir başarıya ulaşacaktır.

  JANT: Rüyasında otomobil jantı gören kişi, arzuladığı geziye çıkamayacak demektir.

  JAPON: Rüyasında Japon gören bir kimse, eğer bekar ise, hayatını sadık birisi ile birleştirecek demektir. Rüyayı gören evli ise, bu da hayra yorulur.

  JAPON GÜLÜ: Rüyada japon gülü görmek, büyük bir seyahatin habercisi olarak yorumlanır.

  JELATİN: Rüyada jelatin görmek, hiç umulmadık bir kişiden ihanet görüleceğine işarettir.

  JENERATÖR: Bir kişinin rüyasında jeneratör görmesi, o rüyayı gören kişinin mesleğinde umulmadık bir anda ve umulmadık bir olay nedeniyle yükseleceğine işaret eder. Rüyayı gören kadınsa erkek evlat sahibi olacak demektir.

  JARTİYER: Rüyada jartiyerini düşürmek veya kaybetmek, günlük hayatınızda ufak tefek dertleriniz olacağına ve hafif çapta bazı hayal kırgınlıklarına uğrayacağınıza işarettir.

  JET: Rüyasında jet uçağı gören kimse, çok kısa zamanda bir işte kıskanılacak bir başarıya ulaşacak demektir.

  JETON: Rüyada jeton görmek, iyi para kazanılacağına işarettir.

  JİLET: Rüyada jilet görmek, uzun zamandan beri sürüncemede olan bir işin iyi sonla biteceğine işaret eder.

  JÜPİTER: Rüyasında jüpiter yıldızını gören, çalışma gücünü kaybedecek ve bir hastalığa yakalanacak demektir.

  JÜRİ: Rüyada jüri görmek, çok yakında kalabalık bir törenin olacağına ve bu törende kendisinin ön mevkide bulunacağına işarettir.

 13. #13
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((K))  KABA-SABA: Rüyada kaba-saba bir nesne görmek geleceğinin çok parlak olduğuna, girişilen işlerin çok iyi bir şekilde sonuçlanacağına, kârın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

  KABADAYI: Rüyasında bir kabadayı gören kişi çevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, çok zor bir uğraşta kıvançlı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık görecek ve sağlığı düzelecek demektir.

  KABAKULAK: Rüyada kabakulak hastalığına tutulduğunu gören kişi, sıkıntı içine düşecek ve bu sıkıntıdan büyük uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

  KABAHAT: Rüyada kabahat işlediğinin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin işaretidir.

  KABAK: Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

  KABARE: Birisinin rüyasında kabareye gitmesi çok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yüzünden onarılmayacak derecede açılacağına işarettir.

  KABUL GÜNÜ: Rüyada kendisini bir kabul gününe gitmiş gören kişinin bu rüyası onun müthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

  KABİR: Rüyada bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durması onun büyük bir günah işleyeceğine işarettir. Dam üstünde kabir kazması, ömrünün uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

  KABRİSTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

  KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

  KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

  KADAYIF: Rüyada kadayıf tatlısı görmek, tatlı bir haberin alınacağına düğün-dernek kurulacağına işaret eder.

  KADINBUDU: Rüyasında kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir.

  KADINGÖBEĞİ: Rüyada kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

  KADİR GECESİ: Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

  KADEH: Su veya şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

  KADIN: Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel kadın gören zengin olur. Çirkin kadın, fakir düşeceğine işarettir.

  KADİFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şöhret olacağına işarettir.

  KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

  KAFKASYA: Rüyasında kendisini Kafkasya'ya gitmiş gören kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olması gerekir.

  KAHİN: Rüyada kahin görmek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk günleri yaşayacağınıza işarettir.

 14. #14
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((L))  LALE: Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır.

  LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için, henüz tecrübe sahibi olmadığına; genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar için, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.

  LACİVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantıya çağırılacağınıza işarettir.

  LADES KEMİĞİ: Rüyasında lades kemiği ile ladese tutuşan, son günlerde iş hayatında büyük bir hata içine düşmüş demektir.

  LASTİK: Rüyanızda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanışacağınıza, onunla bir işe girecek olursanız büyük ölçüde zarara uğrayacağınıza, paranız ve itibarınızdan olacağınıza işarettir.

  LAV: Rüyasında yanardağdan akan lav gören kişi, büyük bir aşk macerası yaşayacak demektir. Ancak çok dikkatli olması gerekir.

  LAVANTA: Rüyasında lavanta çiçeği görmek, anormal bazı durumlarla karşı karşıya kalınabileceğinin belirtisi olarak kabul edilir.

  LEBLEBİ: Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

  LEĞEN: Rüyasında leğen gören bir kimse, izdivaç eder.

  LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir.

  LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır.

  LİMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere şahit olunacak demektir.

  LOĞUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir iş müjdecisi olarak yorumlanır. Kadının kendisini loğusa olarak görmesi geçici bir hastalık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa işarettir.

  LİMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayırlı bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

  LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir.

 15. #15
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((M))


  MAAŞ: Rüyada maaş alındığının görülmesi, elden büyük miktarda para çıkacağına fakat bu çıkan paranın iki mislinin elde edileceğine işaret sayılır.

  MADALYA: Rüyada madalya ile ödüllendirilmek, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandırılacağına ve kendi meslek sahanızda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapılacağına işarettir. Rüyada kendinizi bazı kişilere veya kurumlara madalyalar dağıtıyor görmek, tanımadığınız birinin size hizmette bulunacağına işarettir.

  MACUN: Macun görmek hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

  MADEN: Rüyada maden ocağında çalışmak, başka cinslerde maden görmek çok isabetli bir rüya olarak, refaha ve mutluluğa işarettir.

  MADENCİ: Rüyada başka madencilerle beraber maden ocakları ile maden kuyularını dolaşmak, erkek için bir arkadaşıyla anlaşma; tecrübeli bir adam için, işini genişleteceğine; bekar bir kadın için zengin birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok açık olduğuna işarettir.

  MADEN OCAĞI: Rüyada derin ve uzun bir maden ocağına girmek, onun bir düşmanı olduğuna, bundan ötürü dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

  MAĞARA: İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

  MAĞAZA: Genç bir erkek için faydalı bir işe; tecrübeli yaştakiler için kârlı ve kazançlı bir rızka; kadın için ev hayatında mutlu ve iyi bir ömür süreceğine işarettir.

  MAÇ: Rüyada özellikle futbol maçı seyretmek, vaktinizi boşa harcamakta olduğunuzun işareti sayılır.

  MADEN SUYU: Rüyada maden suyu veya sodası görmek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir.

  MAĞLUBİYET: Rüyada her hangi bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelinebileceğinin işareti olarak kabul edilir.

  MAHALLE: Rüyada bir mahalle görmek neşeli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

  MUHALLEBİCİ: Rüyada muhallebici görmek, tatlı bir sonla bitecek aşk serüveni anlamına gelir.

  MAHKEME: Rüyada hukuk işlerine bakan mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetle tabir edilir. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karşı karşıya olduğunu gösterir.

  MAHZEN: Yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Bir mahzeni yıkılmış veya tamamiyle kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

  MAKARA: Rüyada iplik sarılı makara görmek, işlerinin kolaylaşacağına ve düzgünlüğüne; kuyu ve halat makaraları ise çok zahmetli işlere işarettir.

  MAKBUZ: Rüyada bir makbuzun veya faturanın karşılığını ödemek, hayra alamettir. Rüyada, sağa sola fatura veya makbuz vermek, işinizin açılacağına ve gelişeceğine işarettir. Rüyada bir makbuzu veya faturayı olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken çok tatlı haberler alacağınıza işarettir. Rüyada bir faturayı ödemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya çalıştığınızı ifade eder.

  MAKAM: Rüyada her hangi bir makama yükseldiğinizi görmek, işinizde başarısızlığa uğrayacağınıza işarettir.

  MAKARNA: Rüyada makarna görmek, o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir.

  MAKET: Rüyada bir maket görmek, uğursuzluk haberi olarak yorumlanır.

  MAKİNE: Rüyada bir makine görmek, kârlı bir iş teşebbüsünde bulunacağınıza işarettir.

  MAKYAJ: Rüyada makyaj yapıldığını görmek, kısa süreli fakat tatlı bir aşk hayatının yaşanacağına işarettir.

  MANDALİNA: Rüyada mandalina yemek, güney bölgelerine neşeli bir geziye katılacağınızın işareti olarak kabul edilir.

  MANDOLİN: Rüyada mandolin gören kimse yakın dostlarıyla çok neşeli günler geçirecek demektir.

  MAKAS: Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

  MATKAP: Rüyada matkap görmek, hileli ve çok şiddetli bir adama işarettir.

  MANAV: Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe işarettir.

  MASA: Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir.

  MAŞA: Rüyada maşa, sevdigi bir kimseye kavuşacağına, iyi haberlere işarettir.

  MANTAR: Rüyasında mantar gören kişi, yanlış bir takım girişimlerde bulunmuş demektir.

  MANTI: Rüyada mantı yediğini gören kimse en yakın dostlarından birinin ihanetine uğrayacak ve üzüntü içinde kalacak demektir.

  MANTO: Rüyada manto görmek, rüyayı gören kişinin, çok yakında büyük bir sıkıntı içine düşeceğine işarettir.

  MARANGOZ: Rüyasında bir marangoz gören kimsenin çok kazançlı bir işe girişeceğine işarettir.

  MARGARİN: Rüyada margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir.

  MARMELAT: Rüyada marmelat yenildiğinin görülmesi, başta kötü koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarıyla sona ereceğine işarettir.

  MARUL: Rüyada marul görmek, çok ihtiraslı ve doymak bilmeyen birisi ile tanışacağınızın işaretidir.

  MASAJ: Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir.

  MASAL: Rüyada masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine işarettir.

  MASKE: Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından öğrenileceğine işarettir. Rüyada maskeli baloya gitmek neşeli bir haber alınacağına işarettir.

  MATBAA: Rüyanızda bir matbaa görmek, hükümet dairelerindeki bir işinizin yoluna gireceği demektir.

  MATEM: Matem ile ilgili rüyalar, genellikle aydınlık günlerin habercisi olarak tabir edilir.

  MAYA: Rüyada maya görmek, ruh sıkıntısına işarettir.

  MAYDONOZ: Rüyada maydanoz görmek, uzun süreden beri çekmekte olduğunuz mide hastalığından kurtulacağınızın işaretidir.

  MAYMUNCUK: Rüyada maymuncuk görmek çok yakında merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir.

  MAYO: Rüyada mayo görmek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gösterir.

  MAYTAP: Rüyada maytap görmek, şenlikli ve neşeli günlerin başlangıcına işarettir.

  MAZOT: Rüyada mazot görmek, arap memleketlerine bir gezi yapmanız ihtimali olduğuna işarettir.

  MAVİ: Mavi renk görüldüğü takdirde, aileniz içinde muhabbetin işaretidir. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sadakâti ifade eder.

  MAYMUN: İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

  MEHTER: Rüyada mehter takımı görmek yada bir mehter marşı dinlemek, çevrenizde büyük bir mutluluk havasının eseceğine ve düğün-dernek olacağına işarettir.

  MEHTAP: Rüyasında mehtap gören kişi, tatlı bir aşk serüveni yaşayacak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmezse, bu rüyayı gören verem de olabilir.

  MEKTUP: Rüyasında evine postacının mektup vermesi veya postacıdan mektup alması, birisine mektup yazacağına; erkekler için makamında yükselmeye; ticaret erbabı için kazancının artmasına işarettir. Çalışan kadınlar için de bu rüya aynı şekilde yorumlanır. Ev kadının ise çok iyi vakit geçireceğine veya bir toplantıya, davete; genç kızlar için enteresan bir aşka işarettir.

  MELEK: Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yükseleceğine; meleklerin bir yere indiğini görmesi eğer şiddet ve sıkıntı içinde iseler, kurtuluşlarına işarettir. Kabir’e gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya işarettir.

  MEME: Rüyada bir kadın memesi görmek, bir kız evladınızın olacağına, eğer bekarsanız çok yakında dünya evine gireceğinize işarettir.

  MEMUR: Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. Rüyada memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir.

  MENTEŞE: Rüyada menteşe görmek, çok yakında sıkışık bir durum içine düşeceğinize işarettir.

  MENGENE: Rüyada mengene görmek, bir sıkıntıdan çok yakında kurtulacağınıza ve elinize yüklü bir miktarda para geçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir mektubun elinize geçeceğine, yakınlarınızdan birinin evleneceğini görmenize işarettir.

  MERCİMEK: Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına işarettir.

  MERDANE: Rüyada merdane görmek, sıkıntılı günlerin başlangıcına işarettir.

  MERHEM: Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı işaretidir.

  MENDİL: Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa işarettir.

  MENEKŞE: Rüya sahibinin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına işarettir.

  MERCAN: Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kızla beraber olacağını da gösterir.

  MERDİVEN: Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, şöhrete ve yüksek mertebeye erişmeye; merdiven inmek çok iyi bir fırsatı kaçırmaya; merdivenin kırıldığını görmesi düşmanına mağlup olacağına işarettir.

  MERMER: Rüyada mermer görmek, güçlü bir uğraştan sonra başarıya ulaşacağınıza ve de bu başarınızın devamlı olacağına işarettir.

  MERMER OCAĞI: Rüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza işarettir.

  MEŞALE: Rüyada meşale görmek, eğitim konusunda büyük başarılar kazanacağınıza işarettir.

  MEŞE AĞACI: Rüyada meşe ağacı görmek veya gölgesinde oturup dinlenmek, genç bir erkeğin başarabilmesi için bütün kuvvetiyle çalışacağını; daha yaşlı ise yakın bir arkadaşının yardım isteğini; dul bir kadın için kendisinden çok yaşlı birisiyle evlenmesine; evli ise güç bir işte başarı elde edeceğini bildirir.
  MEYVE: Rüyada meyve ağacı görmek, herkes için iyi bir iş yapacağını, bu sayede servet ve itibarının yükseleceğini gösterir. Meyve yemek özellikle elma yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz.

  MEYVE BAHÇESİ: Meyve bahçesinde dolaşmak, çok hayırlı bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir gelecek; meyve toplamaksa iyi, güzel bir iş yapıp, büyük bir servet sahibi olacağını gösterir.

  METRES: Rüyada metres tuttuğunuz yada birisine metres olduğunuzu görürseniz, böylesine bir rüya başınızda büyük bir felaket dolaşmakta olduğuna işarettir.

  MEYDAN: Meydan ile ilgili rüyalar, iyi haber alınacağına işarettir.

  MEYHANE: Rüyada meyhane görmek, rüyaların en hayırlısıdır. Rüyayı gören işinde, aşk hayatında, sağlık durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para geçecek demektir.

  MEYVE SUYU: Ummadığınız birisinin size kötü bir şaka yapacağına işarettir.

  MIKNATIS: Rüyada mıknatıs görmek, başarılı bir aşk hayatının habercisi olarak yoruma tabi tutulur.

  MIZIKA: Rüyada mızıka görmek ,neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

  MEZAR TAŞI: Rüyada, mezarlıkta gezerken, mezar taşlarının yazılarını okumak ve onlara bakmak, yalnızsa uzun ve manasız bir hayata; evli ise uzun bir ömre işarettir.

  MEZARLIK: Rüyasında mezarlık görenin, günahlarına tövbe edeceğine; kendisini ölmüş görenin, ömrünün uzun olacağına; bir ölüyü ağlarken görmesi iyi ve hayırlı haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdığını görmek, vefat edeceğine işarettir. Ölüye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; ölülerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde ölü gören, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

  MISIR: Rüyasında mısır yemek, mısır tarlası görmek genç bir erkek için yapı işlerindeki başarısına; daha tecrübeli bir yaşta ise zor olmasına rağmen yaptığı işin sonunda kazanca; genç bekar kadın için çok dedikodulu bir evliliğe; iş kadını için beklenmedik bir yerden gelecek paraya işarettir.

  MIZRAK: Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.

  MIZRAP: Rüyada mızrap görmek, çok yakında müzikli ve oyunlu bir toplantıya, eğlenceye gideceğinize işarettir.

  MİĞFER: Rüyada miğfer görmek, kavga işareti olarak yoruma tabi tutulur.

  MİKROFON: Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir.

  MİDYE VE İSTİRİDYE: Rüyada denize girip midye toplamak, sıkıntı ve üzüntülü geçecek anların, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu bildirir.

  MİSAFİR: İnsanın hiç tanımadığı veya hoşlanmadığı kimselerle misafirliğe gitmesi, aynen hoşlanmadığı veya sevmediği bir şahıs tarafından rahatsız edileceğine işarettir.

  MİKROSKOP: Rüyada mikroskop görmek, çocuğunuzun bilimsel işlere karşı geniş bir eğiliminin olduğuna işaret eder. Çocuğunuz yoksa bu vasıfta bir evlat sahibi olacaksınız demektir.

  MİLLETVEKİLİ: Milletvekili görmek, işlerinizin altüst olacağına işarettir.

  MİNDER: Rüyada minder görmek, rahata erişileceğine işarettir.

  MİNTAN: Rüyanızda bir mintan giymek, sıkıntı içinde bulunduğunuza işarettir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için rüyada giyilen mintanın yırtılmış olması gerekir.

  MOBİLYA: Genç bir erkek için ev eşyası satın alması veya satması ya da bu eşyalara bakarken görmesi iyi bir iş için tartışmaya; orta yaştakiler için işlerini düzene koymasına; bekar bir kadın için ani izdivaca; evli bir kadın için eğlenceye işarettir.

  MOR: Rüyada mor renk görmek, başarısızlıklarin artık son bulacağına işarettir.

  MOTOR: Rüyada işleyen bir motor görmek, işlerin düzgün gideceğine, stop etmiş bir motor görmek ise tam tersine işlerin bozulacağına işarettir.

  MOZAİK: Rüyada mozaik görmek, çok yakında tarihi ve turistik bir geziye çıkacağınıza işarettir.

  MUHAFIZ: Rüyada muhafız görmek, herkesin güvenini kazanacağınıza işaret olarak kabul edilir.

  MUMYA: Rüyada mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadık bir zamanda hayırlı bir haber alacağınıza işarettir.

  MUSKA: Rüyada boynunuza bir muska asıldığını görmek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir.

  MUSLUK: Musluk ile ilgili bütün rüyalar hayra, berekete, sağlığa, bolluğa ve işlerin düzeleceğine, iyi haberler alınacağına yorumlanır.

  MOTOSİKLET: Motosiklete binmek, kiralamak ve satın almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edineceğine işarettir.

  MUM: Elinde bir mum tutan veya yakan bekar erkek ise güzel bir kızla evlenmeye; bekar bir kadın ise iyi bir erkekle nikaha ve güzel bir evlada; gurbette ise vatanına dönmeye; fakir ise zengin olmaya; tacir ise kazanç ve kârının artmasına; memur ise terfi ederek makamının yükselmesine işarettir.

  MUŞAMBA: Rüyada muşamba, ev değişikliğine işarettir.

  MÜREKKEP: Rüyada mürekkep görmek, hareketlerinize dikkat etmediğiniz takdirde bu hareketlerinizin yanlış anlaşılacağına işarettir.

  MUSİKİ: Rüyada müzik sesi duymak, fevkalâde güzel bir düş olup, onun en büyük dileğinin olacağını haber verir.

  MUSİKİ ALETLERİ: Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradınıza ermeye, parlak bir geleceğe kavuşmaya; piyano veya başka bir müzik aleti satın almak, güzel sanatlar alanında beklediğinizden daha büyük bir başarıya; genç bir kız bunları rüyasında görmüş ise evliliğinin huzur ve mutluluk içinde geçeceğini haber verir.

  MUTFAK: Evinin mutfağında kendisini gören bir insan, bekar ise yakında izdivaç edecek demektir.

  MÜCEVHER: Rüyada mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satın almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacağına, aynı zamanda evladı olacağına işarettir.

  MÜHENDİS: Rüyada mühendis görmek, mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir yerin bayındırlığına işarettir. Kendisini mühendis olarak görmek, ömrünün uzun olmasına işarettir.

  MÜHÜR: Rüyada mühür görmek, emniyet ve güvene işarettir.

  MÜNAKAŞA: Rüyada bir başkasıyla tartışmada bulunmak, erkekler için mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağına; kadınlar için dargın olduğu birisiyle barışacağına işarettir.

  MÜŞTERİ: Rüyada alış-veriş eden bir kimseyi görmek darda kalmış bir kimseye işarettir. Bir şey satın alması veya satması o kimsenin muhtaç kalmasına işarettir.

  MUZ: Rüyada görülen muz, ana karnında bulunan çocuğa veya kabirdeki ölüye ya da cezaevinde mahkum bulunan bir hükümlüye işarettir. Muz ağacı din, dünya ve mal sahibi zengin bir adama işarettir.

  MÜZE: Herhangi bir müzeyi gezmek, hoşunuza giden, becerebileceğiniz ve yapmaktan zevk duyacağınız cinsten bir işe iyice yerleşene kadar, pek çok işyeri değiştireceginize işarettir.

  MÜZİK: Rüyada gerek sesle, gerek müzik aletleriyle müzik dinlemek, iş hayatınızda büyük başarı yaşayacağınıza işarettir. Dinlediğiniz müzik sesi kulağı tırmalıyorsa, görüşleri mantıklı olmayan kimselerin tavsiyelerine kulak verdiğiniz takdirde çok ciddi bir hata işleyeceğinizi gösterir. Rüyada dans müziği dinlemek ve bu müziğe uyarak dans etmek sevilen bir insan olduğunuzu gösterir. Tatlı ve romantik bir müzik dinlemek aşka ve mutluluğa işarettir. Kederli, hüzünlü bir müzik dinlemek canınızı sıkacak haberlere hazırlanmanızı bildiren bir işarettir.

 16. #16
  DaLokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  13-07-2006
  Yer
  Göçebe
  Mesajlar
  3.196
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DaLokay
  ((N))


  NABIZ: Rüyada nabız attığının görülmesi, hayat ve sağlık haberlerinin alınacağına işarettir.

  NADAS: Rüyada nadas edilmiş toprak görmek, arzularınızın gerçekleşmesi için bir süre daha beklemeniz gerektiğine işarettir.

  NAFTALİN: Rüyada naftalin görmek, bir büyüğünüzden ummadığınız bir zamanda ve de ummadığınız bir miktarda maddi yardım göreceğinize işarettir.

  NAKARAT: Rüyada bir şarkının nakaratını dinlediğinizi görmek, sizin bir sinir kliniğinde tedavi görmeniz gerektiğine işarettir.

  NAKIŞ: Rüyada nakış işlediğinizi görmek, işlerinizde başarıya ererken aşk hayatınızda büyük bir yenilgiye uğrayacağınıza işarettir. Nakışı başkası işliyorsa, başınıza gelecek bir olaydan ötürü karakola, mahkemeye veya hastaneye düşeceksiniz demektir.

  NAMAZ: Rüyada kıbleye karşı namaz kıldığını görmek, dünya ve ahirette hayra işarettir. Kıbleden başka tarafa namaz kıldığını görmek, din yolundan ayrılacağınızı gösterir. Başlamış olduğunuz namazı yarıda bıraktığınızı görmek muratlarınızın şimdilik gerçekleşmeyeceğini; cenaze namazı kıldığınızı görmek, uzun ömürlü olacağına işarettir.

  NALBAND: Rüyada bir nalbant görmek, çok iyi haberlerin geleceğini müjdeler.

  NEFES: Rüyada fazla nefes aldığını görmek, genellikle can sıkıntısına işarettir. Rüyada nefes darlığının çekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun açılacağına işarettir.

  NANE: Rüyada nane gördüğünüz günün ertesi günü hoş bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

  NAR: Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.

  NEY: Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de ferahlık ve sevince işarettir. Ney çalmak hasta için ölüme; çocuk isteyen için çocuğa kavuşmasına işarettir.

  NAZARLIK: Rüyada nazarlık görmek, takmak veya asmak, birbirini kovalayan çok iyi müjdeli haberlere işarettir.

  NEHİR: Rüyada nehir veya ırmak görmek, kadri-şanı çok yüksek bir kimseye işarettir. Görülen nehrin suyu karışık ve çamurluysa, büyük bir sıkıntıya işarettir.

  NEZLE: Rüyada nezle olduğunuzu görmeniz, hayatta metin davranmanız gerektiğine işarettir.

  NİNE: Rüyada nine görmek, rüyaların en hayırlılarından biridir. Büyük bir neşe, sağlık ve varlık kaynağı olarak yorumlanır.

  NİŞANLANMAK: Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, iyi bir haberle karşılaşacağınızı gösterir. Nişan bozulması ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz.

  NİKAH: Uykuda bir kimse hiç tanımadığı bir kadınla nikahının kıyıldığını görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.

  NİKAH MEMURU: Rüyada nikah memuru görmek, bekar bir kimse için izdivaca; evliler için ayrılığa veya başka bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacağına işarettir.

  NİLÜFER: Rüyada nilüfer çiçeklerini görmek, evli olmayanlar için çok güzel geçecek bir balayını müjdeler. Evliler için eğlenceli bir tatile işarettir. Rüyada nilüfer toplamak zor bir işin sonunda başarıya ulaşacağını gösterir.

  NUH PEYGAMBER: Rüyada Nuh peygamberi görmek, ömrünün uzun olmasıyla yorumlanır.

  NOHUT: Rüyada nohut görmek, bugünlerde iyi bir iş haberi alacağınıza işarettir.

  NOTER: Rüyada noter görmek, pek iyiye yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

  NİŞASTA: Rüyada nişasta görmek, evlilik işareti olarak yorumlanır.

  NUMARA: Rüyada rakam görmek, serbest ticarette iyi bir talihe işarettir.

  NUR: Rüyada nur görmek, aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa islamla Allah'a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

Sayfa 1/3 123 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Rüya Tabirleri - Ş - Harfi
  By Yağmur in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-02-2011, 23:42
 2. Rüya Tabirleri - V - Harfi
  By Yağmur in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-02-2011, 23:08
 3. Rüya Tabirleri - Y - Harfi
  By Yağmur in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 22-02-2011, 23:01
 4. Rüya Tabirleri
  By İslam-ı-Şerife in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-11-2009, 18:51
 5. rüya tabirleri...
  By ahevrenah in forum MİZAH
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 07-06-2008, 18:22

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş