Etiketlenen üyelerin listesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Beştepe’de yaptığı “Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar ya da çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar" açıklamasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan da açıklama geldi. Kalın, mesajında yenilenme ihtiyacı vurgusu yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yönelik paylaşımda bulundu.

Bu konu 0 kez görüntülendi 37 yorum aldı ...
Kur'an Ve Sünnet Hükümleri Değil İctihadi Hüküm Ve Yorumlar Yenilenir 0 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kur'an Ve Sünnet Hükümleri Değil İctihadi Hüküm Ve Yorumlar Yenilenir

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 0 kez incelendi.

Sayfa 3/3 İlk 123

Konu: Kur'an Ve Sünnet Hükümleri Değil İctihadi Hüküm Ve Yorumlar Yenilenir

 1. #33
  bi husben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-03-2007
  Mesajlar
  5.009
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bi husben
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  Artık bu son olaylarla nurettin vb hocalara karşı duruşuyla ve güncelleme konuşmalarıyla erdoğana olan sempatim, sempati boyutunu geçip sevgiye dönüşmeye başladı. Yakında reis allah'ına kurban diye tezahürat yaparsam şaşırmayın.
  Dereyi görmeden paçaları sıvama bence
  menzile ve türevlerine dokunulduğunda yine aynı düşüncede olacakmısın
  cemaliii bunu beğendi.

 2. #34
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.592
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Alıntı alanyali07 Nickli Üyeden Alıntı
  Dr.
  LİNK

  Kuran’a Göre İslamda Kadına Karşı Şiddet Var Mıdır?

 3. #35
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.592
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Pek çok tarikat ve cemaatin verdiği fetvalar günümüz şartlarında insana, inanca ve İslam'a hizmet etmiyor artık, bunu kabul edelim.

  Tarikat ve cemaatlerin tamamı Ku’rânı ve Sünnet'i rehber edinerek fetva verdiğini söylüyor değil mi? Âyet aynı âyet, sünnet aynı sünnet. Peki o zaman nasıl oluyor da bir cemaatin ak dediğine diğeri kara diyor, söyler misiniz?

  "Deve sidiği helaldir" diyen de "Haramdır" diyen de aynı âyetten yola çıkarak fetva verdiğini söylüyor. İçelim mi içmeyelim mi ne dersiniz?

  Dün, âyetlerden yola çıkarak, "Televizyon şeytan icadıdır ve izleyen imanından olur" diye fetva veren cemaatlerin tamamının bugün kendine özel kanalları var.

  İman duruyor mu yoksa uçtu mu dersiniz?

  "Çevresindekiler Hazreti Peygamberin sümüğünü yerdi" diyene inanan var mı içinizde?

  "Yanmaz kefen ürettik"
  , "Sırat‘ta kaymayan terliği imal ettik" diyerek pazarlamacılık işini bile âyetlere bağlayan hocaların din-i İslam'a hizmet ettiğini iddia ediyor musunuz?

  Şahsi gelirlerini, evlerini, arabalarını ve tatil beldelerini ve bindikleri süper yatları her yıl güncelleyen bu hocaların, verdiği fetvaları güncellememesi anormal bir durum değil mi?

  Karşılıklı oturup hangi fetva İslam'a hizmet ediyor, hangisi etmiyor diye konuşmamızın, başkaları din ile, Kur'ân ile alay etmeden bizim kendimizi eleştirmemizin ne zararı var söyler misiniz?

  Bu tür tartışmalardan zarar değil, aksine fayda gelir.

  Olaya bir de şu yönden bakalım.

  Erdoğan meseleyi öyle bir yerden ele aldı ki bugüne dek laik bildiklerimizin tamamı başımıza "şeriatçı" kesildi!


  Ne kadar dinsiz, donsuz varsa ortaya döküldü. Hepsi Kur'ânı yaprak yaprak inceliyor, kimi Nisa Suresi'ni, kimi Maide Suresi'ni ezberliyor iki gündür.

  Al sana bir fayda!

  90 yıldır kendini "güncellemeyen" CHP bile anında son sürüme yükseldi.

  7 dakikada bir domuzun 1/4'ünü götüren, Meclis'te mescit açıldı diye ortalığı ayağa kaldıran, "Hacca gidip ne yapacaksınız? Bu saatten sonra sizi Muhammet mi kurtaracak?" diyen, Kur'ânın seçmeli ders olmasını AYM'ye götüren CHP'liler başımıza fanatik dinci kesildi bir anda!..


  Engin Altay, "İslam'ın güncelleştirilmesi sözü çok tartışma götürür. Âyetleri sorgulamak kulların işi değil" dedi yahu daha ne olsun. Al bir fayda daha...

  Bakın, iddiayla söylüyorum. Böyle iki açıklama daha yapılsın. Muharrem İnce hafızlık kursu açar tallahi!


  Erdoğan "Ben laikliğe dönüyorum" desin, minimum 60 CHP'linin şeriatı savunması garanti! Hele "Namaz gereksiz" desin var ya! Bırakın beş vakit namazı, her gün teravih namazı kılar ve hatta vitr-i vacipleri bile kaçırmaz CHP'liler!


  Bakın, denemesi bedava…

  Aha bu hafta Onuncu Yıl Marşı'ndan bir dize okusun Cumhurbaşkanı. CHP'liler, "CHP Genel Merkezi'nde Şeyh Kemal Efendi önderliğinde zikir programına tüm halkımız davetlidir" diye ilan vermezse ben de ne olayım!


  Özetle, görüyorsunuz!
  Bu tür tartışmalar zarardan çok yarar getiriyor. Ben görüyorsam siz zaten kesin görüyorsunuz!

  SÜLEYMAN ÖZIŞIK
  cemaliii bunu beğendi.

 4. #36
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.763
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Alıntı bi husben Nickli Üyeden Alıntı
  Dereyi görmeden paçaları sıvama bence
  menzile ve türevlerine dokunulduğunda yine aynı düşüncede olacakmısın
  Bi husben menzilin canı cehenneme.
  Söz konusu vatansa hepside teferruattır cemaliiiye göre.

 5. #37
  talib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-07-2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  10.822
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @talib
  Böyle hassas bir zamanda, tepeden tırnağa herkesin hassas olması, dikkat etmesi gereken bir zamanda hiç umulmadık bir yol kazası yaşadık. Keşke olmasaydı.

  Bazı şeylerin telafisi zordur. En iyisi yapmadan önce iyi düşünmektir. Ne demişler, "iki ölç, bir biç". Ama insanız işte. Bazen dilimiz sürçer, bazen bir duygusal anımıza denk gelir, daha sonra “keşke söylemeseydim” diyeceğimiz sözler çıkar ağzımızdan. Çok konuşan bir öğretmen ve vaiz olarak zaman zaman bu durum benim de başıma gelmiştir.

  Sanırım Reis’in konuşmasından sonra çoğumuz böyle düşünmüştür.

  Tartışma Nereden Çıktı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınlara dönük bir konuşma yaparken, günlerdir malum medyanın köpürttüğü bir algı operasyonunu gündeme getirdi. Nureddin Yıldız gibi değerli bir hocanın çarpıtılmış sözlerini gerçekmiş gibi kabul ederek dedi ki:

  “Bu konuda marjinallari asla dikkate almayız. Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Anlamak mümkün değil. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın.”

  Biz bu sözleri duyunca “eyvah” dedik. Recep Tayyip Erdoğan’ın dinde reform istemeyeceğini biliyorduk. Ama bir hocayı bu kadar ayakaltı etmesi içimize battı. Dinimiz, onu savunmamızı bize emretti. Bunu Facebook’ta yaptık. Hele bir de savcıların harekete geçerek dava açmaları…

  Daha önce neredeydiniz beyler?

  Böyle yapmakla kendiniz kadar Reisi de töhmet altında tuttuğunuzun farkında mısınız?

  Recep Tayyip Erdoğan

  Recep Tayyip Erdoğan asrın yetiştirdiği müstesna bir siyasi liderdir. Ülkemizde gerçekleştirdiği sessiz devrimler ortadadır. Bırakın Türkiye’yi, bütün dünya müslümanları ona bir umut diye bakıyor. Biz onu çok seviyor ve her türlü şerlerden, fitnelerden, kötülüklerden koruması için rabbimize dua ediyoruz. İmam Hatipli olması bizim için ayrı bir onurdur. Neyse canım, o kadar çok ki, yazmaya gücümüz yetmez iyi işlerini. Bu yüzden onu seviyor ve korumaya çalışıyoruz.

  Tayyip Beyi seviyoruz ama dinimizi ve hocalarımızı da seviyoruz. Dün yaşar Nuri’ler, Zekeriya Beyaz’lar ve emsali hakkında konuşmadığını, Nureddin Yıldız gibiler hakkında konuşmasa iyi olurdu. Özellikle de canlı yayında. Varsa bir rahatsızlığı, bunu iletmenin bin bir yolu vardır. İlle de gerekiyorsa bunu sözcüleri yapsa olmaz mı?  Konu Neden Çok Nazik?

  Tayyip Beyi İmam Hatipli kimliği ile ve dik duruşuyla seviyor ve destekliyoruz ama unutmayalım, onun bir de "laik devlet başkanı" olma sıfatı var. Bunun ne manaya geldiğini bu ülkede yaşayan ve yıllarca horlanan Müslümanlar olarak hepimiz çok iyi biliriz. Bu sıfatıyla o tür fikir ve üslup ile konuşmasını hoş görmüyoruz. Tefe koymuyoruz, ama “lütfen” diyoruz.

  Nitekim bir gün sonra bu gerçeği kendisi de dile getirdi. Dedi ki: “Bu konularda konuşma yetkisi benim değil. Ben Diyanet İşleri Başkanı değilim".

  Kastının dinde reform olmadığını da açık seçik söyledi: "Elbette asla değişmeyen ve değişmeyecek olan kurallar da ilkeler de vardır. Mesela İslam'ın son din olduğu asla değişmeyecek bir hakikattir. Bununla kimse oynayamaz. Allah'ın, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de bize açıkça ifade ettiği hükümler yani naslar asla değişmemiştir, değişmeyecek."

  Tamam, biz konunun o tarafını unuttuk artık. Ama ya bu tarafı?

  Nureddin Yıldız da Kıymetli

  Acaba Cumhurbaşkanı Nureddin Yıldız’ı ne kadar tanıyor?

  Bilemiyorum, ama tanıdığını zannederim. Çünkü, geçen seneydi galiba, Nureddin Yıldız Maraş'a geldi, M. A. Ersoy konferans salonunda biz saatinde gittik, dinlemeye yer bulamadık. Dizlerim rahatsız olduğu için uzun müddet ayakta duramadım ve salonu terk etmek zorunda kaldım. Onu sanırım Ak Parti gençliği çağırmıştı. Coşkuyla dinliyorlardı.

  Ben şahsen tanımam, ama ismen tanırım. Bu hoca efendi şu çok övüp gündeme getirdikleri ilahiyat mezunudur. Üstelik sıradan bir mezun da değil, çalışkan ve fedakar, işin hoş tarafı Ak Parti gençliğine emek vermiş de birisi. Ne oldu şimdi?

  Doğan medyanın dolduruşuna gelenler, pişman olup helallik dilemelidirler. 2007'de yapılan bir konuşmadan cımbızla çekilen ve ara yorumlarla saptırılan bazı sözlerden dolayı bir hoca efendiye linç girişimi bizi kahrederken, acaba kimleri sevindirdi?

  İşte size bir örnek.

  İşte Ahmet Hakan’ın yazısı:

  İşte Ahmet Hakan’ın 9 Mart 2018 yazısı. Bakın nasıl da sevinmiş:

  “Ve Tayyip Erdoğan Nurettin Yıldız gibilerin fişini çekiverdi!

  Asansörde halvet... Battaniyeye hallenme... Ketçaptan şehvet... Kadın dövmenin incelikleri... Buluğ çağına ermemiş kızların evlenmesi... Falan...

  Ve Tayyip Erdoğan Nurettin Yıldız gibilerin fişini çekiverdi. Güya İslam adına konuşan Nurettin Yıldız ve onun gibi tiplerle ilgili olarak günlerdir yazıp çiziyorum. Dediklerim şunlardır: Bu adamlar İslam’ı küçük düşürüyor. Bu adamlar İslam aleyhinde propaganda yapıyor gibiler. Bu adamlar İslam’dan soğutma ve İslam’la alay ettirme memurları gibi.

  Ben böyle dedikçe... Bir güruh... “Sen Nurettin Yıldız hoca efendimize nasıl böyle dersin” falan diye üzerime geldi. Ve bingo! Bütün bu tacizlerden resmen ve alenen kurtuldum! Çünkü devreye Cumhurbaşkanı Erdoğan girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan... Başından sonuna kadar her kelimesine yürekten katıldığım sözlerle... Nurettin Yıldız ve Nurettin Yıldız gibileri... ıskartaya çıkardı.

  Yaşasın!

  Artık hiç kimse bana... “Sen Nurettin Yıldız hoca efendi hakkında nasıl böyle şeyler dersin” diyemeyecek. Çok mesudum çok.”

  Ahmet Kekeç’in çok iyi bildiği o adam işte böyle dört köşe göbek atıyor. Sonra da CHP’ye akıl veriyor, “dinde reform tartışmasına girmeyin, berbat edersiniz.” Yani bırakın birbirlerini yesinler havası…

  Barış İstiyorum

  Bu yazı devam edecek gibi. Ama ben amacımı hemen yazayım: Barış istiyorum. Recep Tayyip Erdoğan da kıymetlidir ve seviyoruz, Nureddin Yıldız da kıymetlidir ve seviyoruz. İkisi de ümmet için çabalayan fedakar insanlardır. Araları maalesef açılmıştır. Arabulucular iki kardeşin açılan arasını bulmalılar ve hepimizi sevindirmeliler. Bu Allah Teâlâ’nın açık bir emridir.

  Nasıl mı?

  Delillerini ve bazı başka durumları gelecek yazıya bırakalım, zira bu yazı çok uzadı.

  Cemal Nar, Habervaktim

 6. #38
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.763
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Alıntı bi husben Nickli Üyeden Alıntı
  Dereyi görmeden paçaları sıvama bence
  menzile ve türevlerine dokunulduğunda yine aynı düşüncede olacakmısın
  Siz beni menzilci yada nakşi zannediyorsunuz galiba.

Sayfa 3/3 İlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-01-2017, 12:59
 2. Gazetelerin 1.Sayfaları... (Her gün otomatik yenilenir)
  By redyellow in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-10-2015, 21:53
 3. Münafıkların sıfatları ve hükümleri
  By cicek demeti in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-02-2011, 21:57
 4. Kabristanda Kur'an okumak sünnet değil midir?
  By cüneytkaya in forum DUÂLAR
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 24-12-2007, 14:15

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş