Etiketlenen üyelerin listesi

Sol el ile sağ eli şeytan üzerinden tanımlarsanız, her insan; şeytanın bir parçası olmaz mı? Böylesi hezeyanları şerefli söz diye Resulüllah'a isnat etmeyin. Ehli Sünneti, İslam için referans gösterirseniz Kur-an'ı Kerim'i -dolayısıyla bu dinin sahibi herşeye gücü yeten kuvvet ve kudret sahibi Yüce Allah'ın buyruklarını- (haşa) boşluğa düşürmüş olmaz mısınız?

Bu konu 190 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Ehli Sünnet'e sorular 190 Reviews

  Konuyu değerlendir: Ehli Sünnet'e sorular

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 190 kez incelendi.

 1. #1
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.843
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet

  Sol el ile sağ eli şeytan üzerinden tanımlarsanız, her insan; şeytanın bir parçası olmaz mı?

  Böylesi hezeyanları şerefli söz diye Resulüllah'a isnat etmeyin.

  Ehli Sünneti, İslam için referans gösterirseniz Kur-an'ı Kerim'i -dolayısıyla bu dinin sahibi herşeye gücü yeten kuvvet ve kudret sahibi Yüce Allah'ın buyruklarını- (haşa) boşluğa düşürmüş olmaz mısınız?


 2. #2
  ihvanistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-10-2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  3.820
  Adı geçen
  35 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ihvanistanbul
  Allah'ın eli onların elinin üstündedir. Ayeti 3 silahşörlerdeki gibi üst üste el koyma şeklinde anlaşılmıyor inşaAllah...  Şeytan cinlerdendir. Cinler ise yerler çoğalırlar ölürler. Sac ve tırnak kesiminde kafirlere muhalefet eden efendimiz sav yeme içme ile ne adab ne eden ne usul buyurduysa doğru buyurdu.

 3. #3

  Üye
  Üyelik tarihi
  06-11-2017
  Mesajlar
  96
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ilke
  Bir müslüman "sağ" kelimesine asla şaşı bakamaz ! Sağ'ın - sol'dan üstünlüğünü bizatihi Rabbimiz buyurmaktadır... Ashâb-ı yemîn veya ashâb-ı meymene, kelime olarak sağcılar, sağın adamları, sağ taraf insanları demektir. “Yemîn”; sağ, sağ taraf, uğur, kuvvet, yemin mânâlarına olduğu gibi, “meymene” de uğur, bereket ve sağ taraf mânâlarına gelmektedir. Dînî ıstılâhımızda ise, âhirette amel defterleri sağ taraflarından verilecek olan kişiler demektir. Bugünkü siyâsî ve iktisâdî mânâdaki sağcılık ve solculukla bir alâkası yoktur.
  Kur’ân-ı Kerim’de, ashâb-ı yemîn’den şöyle bahsolunmaktadır:
  “Ashâb-ı yemîn, nedir ashâb-ı yemîn? Dikensiz kirazlar, meyveleri tıklım tıklım muz ağaçları, yayılmış gölgeler, çağlayarak akan sular, bitip tükenmeyen ve yasaklanmayan birçok meyveler arasında ve yükseltilmiş döşekler üstünde (hûrilerle)dirler. Hakikat biz o hûrileri, yepyeni bir yaratılışla yarattık. Onları bâkireler kıldık. Eşlerine düşkün ve (onlarla) yaşıttırlar. (Bunlar), ashâb-ı yemîn içindir; birçoğu önceki ümmetlerden, birçoğu da sonrakilerdendir.” (S. Vâkıa, 27-40)
  Meallerini naklettiğimiz bu âyetlerde, ashâb-ı yemîn’in cennetteki hayatları anlatılmaktadır. Âyetlerin tefsirinde, cennet ehlinin 30 veya 33 yaşlarında gençler olarak cennete girecekleri; hûrilerin, doğum vak‘ası olmaksızın yaratılacaklarına dair îzahlara yer verilmiştir.
  Yine Kur’ân-ı Kerim’de, “Muhakkak ki sizin üzerinizde muhâfızlık eden çok şerefli kâtipler vardır; onlar, yapmakta olduklarınızı bilir (ve yazar)” (S. İnfitâr, 11-12) buyurularak, insanların her yaptığı şeyi kaydeden “Kirâmen kâtibîn” meleklerinden bahsolunmaktadır. Bu melekler, “amel defteri” denilen, fakat mâhiyeti bizce bilinmeyen bir deftere insanların yaptıkları her şeyi kaydederler. Her insanın bir amel defteri mevcuttur. Bu defterler, âhirette, bazılarına sağ, bazılarına ise sol taraflarından verilecektir. Amel defteri sol taraflarından verilenler, cehennemlik olanlardır; sağ taraflarından verilenler ise, cennetlik olan kişilerdir. Bu sebeple, yukarıda da zikrettiğimiz gibi bunların alâkaları, günlük hayatta kullanılan mânâlarıyla değil, îman ve inkâr iledir.
  Cenâb-ı Hakk, cümlemizi ashâb-ı yemîn arasına ilhak eylesin. Âmîn...

 4. #4
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Mesajlar
  13.326
  Adı geçen
  53 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Sağ olun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 03-05-2016, 09:44
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 13-04-2016, 16:22
 3. Ehli Bid'at, Ehli Sünnet ..
  By dostluk in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 19-01-2014, 23:53
 4. Cevaplar: 46
  Son Mesaj: 11-07-2013, 14:53
 5. Ehli Sünnet vel cemaate göre ehli beytin fazileti..
  By Kafkas Kartali in forum TASAVVUF
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 14-07-2012, 22:16

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş