Etiketlenen üyelerin listesi

.. . Mahkemede tehdidin tutanağı / Abdulkadir Selvi OLAY 14 Kasım 2017 tarihinde, saat 15.30’da, Sincan Cezaevi Kampusu’nda görülen Genelkurmay Çatı davasında yaşanıyor. Darbe gecesi Genelkurmay Karargâhı’nda güvenlik kameralarına görüntüsü yansıyan sivil giyimli şahıs Mehmet Akçakara ifadesini verirken, Av. Sametcan Olgaç, itirazda bulunuyor. Avukat Olgaç’ın itirazı üzerine FET֒cü sanıkların bulunduğu bölümden mahkeme düzenini bozacak şekilde yüksek sesli ve organize bir şekilde

Bu konu 0 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Hain darbe girişimine direnen sivillere yargı muafiyetine giden süreç 0 Reviews

  Konuyu değerlendir: Hain darbe girişimine direnen sivillere yargı muafiyetine giden süreç

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 0 kez incelendi.

 1. #1
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.742
  Adı geçen
  28 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet

  ..
  .

  Mahkemede tehdidin tutanağı / Abdulkadir Selvi  OLAY 14 Kasım 2017 tarihinde, saat 15.30’da, Sincan Cezaevi Kampusu’nda görülen Genelkurmay Çatı davasında yaşanıyor.

  Darbe gecesi Genelkurmay Karargâhı’nda güvenlik kameralarına görüntüsü yansıyan sivil giyimli şahıs Mehmet Akçakara ifadesini verirken, Av. Sametcan Olgaç, itirazda bulunuyor.

  Avukat Olgaç’ın itirazı üzerine FET֒cü sanıkların bulunduğu bölümden mahkeme düzenini bozacak şekilde yüksek sesli ve organize bir şekilde tepkiler yükseliyor. Bunun üzerine mahkeme başkanı gerekli emniyet tedbirlerinin alınması için uyarıda bulunuyor.
  Bu esnada müşteki avukatlarının olduğu bölüme yakın bir yerde oturan darbe sanıklarından Mutlu Burak Uyar, avukatlara dönüp küfretmeye başlıyor.
  Bundan sonrasını altında Jandarma Albay Tarık Hekimoğlu ile Jandarma Üsteğmen Musacalıimzasını taşıyan tutanaktan aktarıyorum. Albay Hekimoğlu, cezaevinden sorumlu İl Jandarma Komutan Yardımcısı. Üsteğmen Musacalı ile devriye komutanı olarak görev yapıyor.

  TEHDİT EDİYORLAR

  Darbe sanığı Mutlu Burak Uyar’ın küfrettiği kişiler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları Av. Hüsayin Aydın, Av. Sametcan Olgaç, Av. Süleyman Ayhan ve Av. Abdurrahim Atagümüş.

  FET֒cü darbe sanığı Cumhurbaşkanı’nın avukatlarını “Biz size göstereceğiz, on yıl da geçse bunun hesabını soracağız, hesap vereceksiniz” diye tehdit ediyor. Tutanağa göre iş burada bitmiyor. Bu kez darbe sanıklarından Bilal Akyüz, “O... çocukları, ananızı, avradınızı sinkaf edeceğim, hepinizi geberteceğim, köpekler” diyerek küfretmeye devam ediyor.

  Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, bu iki isimle birlikte yine yüksek sesle bunların hakaretlerine destek veren darbe sanıkları Abdurrahim Aksoy, Mete Kılıçaslan, Onur Özdemir, Abdulkadir İlhan, Hasan Sevimli, Mustafa Temur, Ahmet Yıldız ve Vural Akyıldırım’ın mahkeme salonundan çıkarılması talimatını veriyor.

  TEHDİT EDENLERİN PORTRESİ

  Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatlarına yönelik olarak mahkeme salonunda bu küfürleri eden Mutlu Burak Uyar ile Bilal Akyüz hakkında da kısaca bilgi vermek istiyorum.

  Hani hatırlarsınız ya, mahkemede kameradan kendi görüntüleri gösterildiği halde kendini inkâr eden bir sanık vardı ya, Mutlu Burak Uyar o kişi. Gerçi bu olay tek değil. Meclis’i bombalayan pilot da görüntüsü ve konuşmaları olduğu halde kendini inkâr etmişti.

  Darbe gecesi Genelkurmay Karargâhı’ndaki koridorda silahlı ve tam teçhizatlı olarak görülen Binbaşı Mutlu Burak Uyar, çatışmalara tanık olduğu halde belediyelerin çöp araçları ve ambulanslarla kışla ve nizamiyelere saldırı yapılacağını duyduğunu ancak darbe girişiminden haberi olmadığını söylemişti. Bununla da yetinmemiş, mahkemede kendisine gösterilen 16 Temmuz saat 05.36.57’de Genelkurmay koridorlarında kaydedilen görüntüler için, “O ben değilim” demişti.

  Peki Bilal Akyüz kim?

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan FET֒cü Albay Bilal Akyüz, darbe gecesi sözlü görevlendirme ile Akıncı Üssü’ne gittiğini,143. Filo’yu arayıp bulduğunu ancak darbeden haberinin olmadığını söylüyor. Akyüz hem darbenin beyin takımı olan Yurtta Sulh Konseyi arasında yer alıyor hem de darbeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine öğreniyor. Ayrıca hâlâ darbeyi kimin yaptığını bilmiyor.

  Bu FET֒cüler darbeyi başaramadıkları, darbe sanığı olarak ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılandıkları, arkalarında 250 şehit ve 2 bin 193 gazi olduğu halde, bırakın şehit ailelerini, gazileri, Cumhurbaşkanı’nın avukatlarını dahi tehdit edebiliyorlar.

  Maksadım ajitasyon yapmak değil. 696 sayılı KHK’daki “devamı” ibaresindeki muğlaklığın giderilmesini isteyenlerdenim. Ama sivillere yargı muafiyeti getirilmesine inananlardanım. Darbecilerin hukuku olduğu kadar darbeyi önleyenlerin de hukuku dikkate alınmalı. Çünkü bu işin bir de öteki yüzü var. Bu FET֒cüler, ya bir de başarılı olsaydı? Düşünmek bile istemiyorum.

  Hurriyet Gazetesi
  Konu Mehmet tarafından (30-12-2017 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir.

 2. #2

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  tamam güzel bir yazıyla bu kukları ifşa ediyor yukardaki yazı fakat ince bir çizgiyide örtüyor
  bu sifillere ceza mukafiyeti kanununu çok mu zor oraya bir tarih koymak yada bu sefere mahsuben demek
  oysaki ucu açık buda insanları düşündürüyor

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.742
  Adı geçen
  28 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  tamam güzel bir yazıyla bu kukları ifşa ediyor yukardaki yazı
  Dersaneler fetö'nun rant kapısıydı, fetö örgütü bu yolla milyarlarca gelir elde ediyordu. Tabi dersanelerin işleyişi hakkında raf dolusu kitap yazılabilir, örgüte eleman temini, soru hırsızlığı, devlet kadrolarına eleman yerleştirilmesi tüm bunlar dersaneler üzerinden yürütülen büyük bir yolsuzluk ağı sayesinde gerçekleştiriliyordu. Bunlar ayrı konu.

  Dersanelerin kapatılması kararında, MİT'e yönelik operasyonda, siyonistlerle işbirliği içinde MİT tırlarının durdurulması eyleminde de tehditler savurmuşlardı.
  Tehdit şantaj, korkutmak, yıldırmak fetö'nun ruhunda inancında karakterinde var.
  15 Temmuzdan sonra fetö'nun tüm faaliyetleri yine tehdid üzerinden yürütülüyordu.
  Sivillere yargı muafiyeti getirilirken tüm bu süreç -dersane olayından başlanarak sistemli bir şekilde yürütülen tehdid mekanizması dikkate alındığında görülecektir ki- hain darbe girişimini önleyen Türk Milletine yönelik bu psikolojik harp metodunu etkisiz kılmak için -15 Temmuz kahramanlarının moral ve motivasyonuna zarar gelmemesi için- sivillere yargı muafiyeti hakkındaki KHK zorunlu bir ihtiyaç haline gelmişti.

  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  tamam güzel bir yazıyla bu kukları ifşa ediyor yukardaki yazı fakat ince bir çizgiyide örtüyor
  bu sifillere ceza mukafiyeti kanununu çok mu zor oraya bir tarih koymak yada bu sefere mahsuben demek
  oysaki ucu açık buda insanları düşündürüyor

  Tarih konulmuştur. İlgili Maddenin içeriğinde ve eklenen fıkrada "15-16 Temmuz 2016 .." ibaresi açıkça zikr ediliyor. Ve bu fıkranın içinde yer alan paragrafta devamla " ve takip eden.." ibaresi geçiyor.
  Peki "15-16 Temmuz 2016 temmuz ve akabinde takip eden günler.. " ifadesinden ne anlamalıyız?
  Malatya 2.Ordu'da darbecilerin direnişi 17-18 Temmuz 2016 günlerine kadar sürdü.
  Darbeci general ve subaylar güneydoğu üzerinden Irak'a, Trakya üzerinden helikopterle ve yaya kaçışlarını sürdürdüler.
  Ayrıca 15 Temmuz alçak darbe girişimi başarısız olunca yeni bir darbe girişimine karşı tedbir olarak yaklaşık bir ay boyunca alanlarda nöbetler tutuldu.
  ve daha onlarca sebep gösterilebilir. Ama asıl nokta 15-16 Temmuz tarihleri arasında ve ileride fetö yanlısı veya fetö yalakası bir partinin iktidara gelmesi ihtimali ki -bu çok düşük bir ihtimal olsa da- fetö'nun intikam alma teşebbüslerini yasal zeminde önlemektir.

  15 Temmuz direniş ruhu şu an canlı ve dipdiri olmasına rağmen, fetö üzerinde operasyonlar devam etmekte olmasına rağmen chp çıkıp "..itleri.." diyebiliyorsa gerisini siz düşünün..

 4. #4

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  15-16 Temmuz 2016 temmuz ve akabinde takip eden günlb


  bu ibaereyi görmemiştim bu ibare mevcut ise birilerini rahatsız etmiş demektir
  onlar bundan böyle hiç rahat olmayacaklar demektir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13-12-2017, 10:30
 2. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 17-06-2016, 02:12
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-09-2014, 22:38
 4. Orduevleri Sivillere Açılacak
  By Dua Nur in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-02-2012, 16:50
 5. 1982 Darbe Anayasasına Giden Yollar
  By ummuhan in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 02-09-2010, 11:48

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş