Michael Rubin'den skandal 'Erdoğan' paylaşımı ABD'nin kara kutularından eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin, BM'nin Kudüs kararında büyük etkisi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan için skandal paylaşımda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı daha önce tehdit eden, Zarrab davası üzerinden büyük bir algı operasyonu başlatan eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili skandal bir paylaşımda bulundu.

BM'nin Kudüs kararında büyük etkisi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili Türkçe tweet atan ABD'nin kara kutularından eski ajan Michael Rubin "Erdoğan'ın sesi çok çıkıyor ama gücü ve etkisi sıfır. Sanki Kaddafi'nin Türk versiyonu" şeklinde skandal bir paylaşımda bulundu.

İşte o tweet:Michael Rubin kimdir?

Michael Rubin diye bir Amerikalı var. PKK ve FET֒cülerin büyük sempati duyduğu ve her sözünü önemseyip, destek verdikleri biri.

Bu iki terör örgütünün de yakın olduğu bazı yayın organları, Washington Post gazetesinin haberine dayanarak, Michael Rubin’in twitter hesabının kapatılması için Türkiye tarafından Twitter’a başvuru yapıldığını iddia ettiler. Bu doğrulanmamış habere göre Rubin’i koruma kampanyası başlatan terör örgütü yandaşları bile oldu.

Peki kimdir bu adam, neyin nesidir diye merak edenler için birkaç not paylaşmakta fayda var. Öncelikle Michael Rubin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a twitter hesabı üzerinden,
günlük olarak, hakaretler ve tehditler yağdıran bir neo-con tetikçisidir.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası küfür ve tehditlerini Türkçe olarak da paylaşmaya başlamıştır.

Eski bir Pentagon görevlisidir. Birinci Irak işgali döneminde Pentagon adına Kuzey Irak’ta çalışmıştır. Bu dönem, PKK terör örgütünün Kuzey Irak’ta güç kazandığı süreçtir. Rubin 90’lı yılların Türkiye’sini arka bahçeleri gibi kullanan Amerikalılardan sadece birisidir.

Bugün hala 90’ların Türkiye’sini geri getirme planları yapan Siyonist çetenin bir üyesidir.

Ergenekon döneminde fetö elebaşını gladyo düşmanı bir figürmüş gibi gösterirdi. 17 Aralık sürecinde sıkı bir FETÖ hayranı olduğunu gizlemedi. FETÖ yayın organı Zaman gazetesinden alıntılarla Erdoğan düşmanı yazılar yazdı.

O dönemde Zaman gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan için hangi yalanları manşet yaptıysa bu adam onların hepsini İngilizce olarak Amerikalılara servis etti.

10 Şubat 2014 yani 17 Aralık saldırılarının en şiddetli geldiği günlerde Obama yönetimine ‘Türkiye ile diplomatik ilişkileri kesin’ çağrısı yaptı.

6 gün sonrasında 16 Şubat 2014’te bu kez Türkiye’ye karşı neden diplomatik ambargo konulması gerektiğinin sebeplerini sıraladı ve gerekçeler arasında Türkiye’nin Hamas’a destek vermesini de örnek gösterdi.

7 Haziran 2015 seçiminde Ak Parti tek başına iktidar olamıyor ve Erdoğan’ın başkanlık hayali sona eriyor diye sevinenlerin başında geliyordu.

1 Kasım’da tekrarlanan seçimin ardından ise ‘Erdoğan kazandı, yas tutmalıyız’ dedi.

1 Kasım’dan birkaç gün sonra ise yine FET֒cülerden aldığı yalan bilgilerle seçimin hileli olduğu iftiraları attı.

Gelelim Michael Rubin’in 15 Temmuz’daki parmağına.
Rubin 21 Mart 2016’daki yazısında Türkiye için 3 Temmuz Mısır darbesi benzeri bir darbe müjdesi verdi, ‘yakında Türk ordusu, Sisi’nin Mısır’da yaptığının bir benzerini yapabilir’ dedi.

Rubin’in saldırıları bitmek bilmedi. 16 Nisan referandumunda Türkçe hayır propagandası yaptı. İşte bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve tehditlerini de iyice arttırdı. Şimdi eğer bu adamın twitter hesabının kapatılması için bir başvuru yapılmışsa bu hukuki bir haktır.

Ama Rubin diyor ki ‘bu Twitter için büyük bir sınavdır, Twitter Erdoğan’a boyun eğmemelidir’. Evet gerçekten de bir sınavdır bu ama Rubin’in kastettiği gibi değil. Zira Twitter’ın en büyük ortağı Suudi Arabistanlı prens Velid bin Talal’dır. Katar krizinde hedef alınan Doha merkezli El Cezire TV’nin hesabının askıya alındığını da hesaba katarsak, şayet bir başvuru var da Twitter da Rubin’in Türkiye Cumhurbaşkanının şahsını hedef alan tehdit ve küfürlerine sessiz kalırsa Körfez krizindeki soru işaretlerinden biri daha açığa çıkmış olur.