Etiketlenen üyelerin listesi

Ortadoğu’nun haydut devletçiği İsrail palazlanmaya başladı yine… Babası ABD’nin Kudüs’ü başkent ilan etme yönündeki açıklamaları İsrail kamuoyunda büyük bir sevinçle karşılandı. Katil İsrail’in yüzyıllardır peşinde olduğu Kudüs’ün böyle bir tartışmaya açılması Müslüman alemini de hareketlendirdi haliyle… ABD’nin ve İsrail’in bu yöndeki söylemleri yeni değil. Zira bu konuyu ara ara gündeme taşıyıp kamuoyunun tepkisini ölçüyorlar. Gerekli şartların oluşmasını bekliyorlar anlayacağınız…

Bu konu 258 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
İsrail'in Yok Oluş Süreci Başlamıştır 258 Reviews

  Konuyu değerlendir: İsrail'in Yok Oluş Süreci Başlamıştır

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 258 kez incelendi.

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen ilke

Konu: İsrail'in Yok Oluş Süreci Başlamıştır

 1. #1
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.518
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur

  Ortadoğu’nun haydut devletçiği İsrail palazlanmaya başladı yine…
  Babası ABD’nin Kudüs’ü başkent ilan etme yönündeki açıklamaları İsrail kamuoyunda büyük bir sevinçle karşılandı. Katil İsrail’in yüzyıllardır peşinde olduğu Kudüs’ün böyle bir tartışmaya açılması Müslüman alemini de hareketlendirdi haliyle…
  ABD’nin ve İsrail’in bu yöndeki söylemleri yeni değil. Zira bu konuyu ara ara gündeme taşıyıp kamuoyunun tepkisini ölçüyorlar. Gerekli şartların oluşmasını bekliyorlar anlayacağınız…

  ABD’yi yönetmediği herkesçe malum olan Trump başı ne zaman sıkışsa Yahudi kartını masaya koyuyor, kendi kamuoyuna şirinlik yapıyor. Başkan seçildiği günden bu yana ABD derin devletinin kuklası durumuna düşen Trump’tan başka da bir şey beklememek gerek…

  ABD ve İsrail’in Kudüs açıklamalarını başka bir yönden değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim.
  ABD ve İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma söylemleri çok şükür ki Türkiye’yi fabrika ayarlarına döndürdü. Bir süredir devam eden Türkiye – İsrail yakınlaşmasının hayırlı sonuçlar doğurmayacağını, bilakis İsrail’in daha da pervasızca hareket etmesine yol açacağını daha önceki yazılarımızda, TV ve radyo programlarımızda söylemiştik.

  Nitekim yakınlaşma süreci başladığından beri Filistin daha büyük bir zulme maruz kalmış, haydut İsrail sorumsuz politikalarını daha da somutlaştırmıştı.
  Türkiye – İsrail yakınlaşması başladığından beri Gazze defalarca kez hava saldırılarına maruz kaldı. Bölgeye uygulanan ambargo daha da katılaştı. İsrail’in Filistin topraklarındaki işgal alanı çok daha fazla genişledi.

  Hatırlanacağı üzere Türkiye – İsrail yakınlaşmasının somut hale gelme sürecinde dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı İsrail’i ziyaret etmişti. Avcı’nın ziyareti sırasında İsrail Gazze’ye hava saldırıları düzenlemiş, Batı Şeria'da Yahudi yerleşim yerlerini meşrulaştıran bir kanun da İsrail Parlamentosundan geçerek yasalaşmıştı.

  Bu hadisenin üzerinden yaklaşık 5 ay geçtikten sonra İsrail barbarlığı bir kez daha sahnelenmişti. Katil İsrail Mescid-i Aksa’yı abluka altına almış, kutsal mekanımızı ibadete kapatmıştı. Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektör ve kamera yerleştirilmesi şeklindeki güvenlik uygulamaları Filistinli kardeşlerimizin direnişiyle 2 haftada sona ermişti.

  İsrail’in bu politikasını sonra erdirmesinde Türkiye’nin ve ümmet bilincinde olan bazı Arap ülkelerinin katkısını da göz önünde bulundurmak gerek. Kamuoyuna çok yansımasa da o süreçte İsrail’in anlayacağı dilden bir cevap verilmişti.

  Başbakan Netanyahu güvenlik uygulamalarının sona erdirildiğini şu sözlerle duyurmuştu:
  “Ben de toplumun hisleriyle aynı yerde duruyorum. Duyguları anlıyorum, Mescid-i Aksa girişindeki güvenlik önlemlerini kaldırma kararımız zordu. Ancak İsrail'in güvenliğinin sorumluluğunu omuzlarında taşıyan bir Başbakan olarak, kararları sakin ve bilinçli biçimde almak zorundayım. Ben kararlarımı büyük fotoğrafa bakarak, kamuoyunun bilgisi dışında, açıklayamayacağım zorluklar ve tehditleri değerlendirerek alıyorum"
  Netanyahu’nun açıklayamayacağını söylediği zorluklar ve tehditler neydi acaba? Bu açıklamayı “güvenlik uygulamalarını devam ettireceğiz” dedikten çok kısa bir süre sonra yapması bizlere ipuçları veriyor.

  Konuyu çok dağıtmadan Türkiye’nin bu konudaki duruşuna dönelim…
  ABD ve İsrail’in Kudüs hamlesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok yerinde bir tepki geldi. Demiştik ya fabrika ayarlarına dönüyoruz çok şükür diye…
  Sayın Erdoğan partisinin grup toplantısında, “Biz kesinlikle son ana kadar buradaki mücadelemizi sürdüreceğiz. Kaldı ki bu bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir” ifadelerini kullandı.


  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap ise İsrail İstihbarat Bakanı’ndan geldi. Katz, “Türkiye Cumhurbaşkanı'nın emir ve tehditlerini kabul etmiyoruz. Kudüs 3000 yıl önce de son 70 yıldır da İsrail’in başkentidir” dedi ve “Osmanlı ve Sultanlık devri sona erdi. Erdoğan İster tanır ister tanımaz önemi yok” ifadelerini kullandı.

  İsrail budur işte dostlar… Bilindiği üzere dünyanın birçok yerinde Yahudilere soykırım uygulanmış, Batı’nın zulmünden kaçan Yahudilere ise Osmanlı sahip çıkmıştı. Buna karşılık İsrail ne yaptı? Yıllardır Müslümanlara ve kutsallarımıza karşı savaş yürüttü, ABD’den aldığı gazla Ortadoğu’nun kritik bölgelerini işgale kalkıştı…

  Bunlar çoğumuzun bildiği şeyler ama tekrar tekrar dile getirmekte fayda var. Çünkü İsrail’e karşı duyulan öfkenin hiç azalmaması aksine kuvvetlenerek devam etmesi gerekmektedir.
  Çünkü Kudüs bir iman meselesidir… İman yok oldukça Kudüs de bizden uzaklaşacaktır…
  İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma yolundaki girişimleri bizler için hayırlı sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim. Nitekim böyle bir hamle karşısında ne Türkiye ne de dünya Müslümanları boş duracaktır. Katil İsrail’in bu hamlesi Müslüman aleminde bir kıyama neden olacaktır. Bunun neticesinde İsrail’in etkisizleştirilme dönemi değil yok edilme dönemi başlayacaktır. Katil İsrail işgal ettiği topraklardan tamamen çıkarılana kadar da bu mücadele sürdürülecektir…

  Bu süreç gün gibi ortadadır. Avrupa Birliği ve Vatikan’ın ABD ve İsrail’e tepki göstermesinin nedeni de budur. Çünkü bu sürecin İsrail’in tamamen yok edileceği bir sürece dönüşeceğini biliyorlar… Kamuoyuna yansıyan bu tepkileri Müslüman dostu oldukları için değil, İsrail’in korunabilmesi içindir.

  Daha önceki yazılarımızda ABD’nin hangi dilden anlayacağını yazmıştık. Şımarık çocuk İsrail’in de anlayacağı dil bellidir dostlar.

  Eğer Kudüs girdiyse menzile, Müslümanlar kıyama kalktı demektir...
  Ve bu süreç Kudüs’ün tamamen bağımsız olarak Müslümanların kontrolüne geçmesiyle sonuçlanacaktır inşallah…
  Gayret bizden, takdir Allah’tan…
  Fi Emanillah…


  Ogün ÖCEK

 2. #2
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.834
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  iTrail'de biz yükseliş sürecine girdik diyor, kim haklı şimdi?
  1947'de savaşı kazandı, daha sonra 6 gün savaşları olarak bilinen ikinci bir savaş 6 gün sürdü ve bu 6 gün içinde Mısır, Suriye ve Ürdün'den toprak aldı ve hala işgali altında tutuyor. Libya, Mısır, Suriye, Ürdün ve Irak'ın direkt katıldığı ve diğer arap ülkelerinden silah ve para yardımı yapan bir düzine ülkeyi yendi.
  Geçmişte Arap ülkeleri ve liderleri daha onurlu ve şerefliydi. Petrol ambargosu uygulandı ve ambargo israili destekleyen ülkeleri ekonomik krizlere soktu.
  Şimdi Arap yetkililer açıktan siyonist israilin yetkilileri ile kucaklaşıyor, istihbarat alışverişi yapıyorlar.
  Geçmişte FKÖ içinde yer alan Dahlan isimli şahıs mossad'ın en has adamı oldu çıktı.

  itrail ne istiyorsa o oluyor.
  Suriye baştan sona viran harabe oldu. Üstelik Suriye'yi bu hale getirenlerin yarısı Allah adına savaştığını ileri süren cihatçı gruplar.
  Suriye ve Irak halklarının 50 yıl boyunca dişinden tırnağından kestiği birikimleri, mal varlıkları, canı-namusu yerle bir oldu.
  Bu durumda israil nasıl yok oluş sürecine girmiş oluyor?

  Hani siyonist düşmana karşı yıpratıcı bir propaganda olarak bunları söylemek gerekiyor denilirse anlarım, müslümanlara moral ve motivasyon olsun diye söyleniyorsa anlarım. Ama gerçekler farklı bir noktada.

  itraile karşı bir şeyler yapabilecek olan müslüman ülkeler kendi bünyesi içinde kendilerine müslümanım diyen, cihatçıyız diyen Allah yolunda savaşıyoruz diyen cahil, hain mankafaların eliyle güçsüzleştiriliyor.
  İşte Afganistan ve taliban ahmakları
  İşte Pakistan ve taliban ahmakları.
  Suriye ve Irak'a şimdilerde Libya ve Mısır'a bela olan daeş'li siyonist uşağı cihatçılar.
  İslam coğrafyasını -sözde israil karşıtı olduğu iddiasındaki şiiler ve onların koruyucusu iran- terörize eden iran.
  Sahi israili yok edecek formul, güç ve irade nerde?

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.834
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Trump'ın Kudüs kararı Suudi Arabistan ve Mısır ile anlaşmalı!

  İsrailli Kanal 10 Televizyonu, ABD Başkanı Trump'ın 'Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyorum' kararının Mısır ve Suudi Arabistan ile ortak alındığını açıkladı. Bu açıklama akıllara Trump, Selman ve Darbeci Sisi'nin 'küre etrafındaki pozları'nı ve 'Karar küre etrafında mı alındı?' sorusunu getirdi.

  http://www.star.com.tr/dunya/trumpin-kudus-karari-suudi-arabistan-ve-misir-ile-anlasmali-haber-1283256/

 4. #4

  Üye
  Üyelik tarihi
  06-11-2017
  Mesajlar
  96
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ilke
  Hadis-i Şerifte şöyle buyrulmuştur:

  Ebû Hüreyre (ra) bildirmiştir: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu: ‘Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.” ( Müslim, Fiten, 82 )


  İsrail ebetteki haritadan silinecektir ! Ama, onlardan önce buradaki yerli işbirlikçilerinin işi bitirilecektir !
  Son.Fedai bunu beğendi.

 5. #5
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.834
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Suriye, Irak, Mısır, Libya, Ürdün, Suudi Arabistan, İran israil ile harp içinde/dirler. 1947'den beri.
  Müslüman kendi ülkesinde devlete isyan ve milletine kan ve kin kusarsa o müslüman ülke nasıl iflah olur?
  Yakın tarihin en ilkel, en barbar, en vahşi metotlarını uygulayan cihatçı gruplar var iken siyonist yahudiye gerek var mı?
  İslami argümanlarla yola çıkan örgüt, cemaat ve tarikatlar İslam coğrafyasının başına lanet kabus gibi çökmüştür.
  El Kaide, DAEŞ, Taliban, Boko Haram, El Şebbab, Haşdi Şabi, Şebiha, Mısır'da Baltacılar ve bunların yerel milisleri pkk/ypg gibi yüzlerce örgüt ve oluşumun faaliyet gösterdiği coğrafyalarda her biri bir tümen siyonist israil ordusu gibi müslüman devletlere müslüman ahaliye soykırım ve katliam uyguluyor.

  Bu gerçekleri söyleyince gereksiz saçma sapan suçlamalarda bulunuyorsunuz.
  Eleştiri ve özeleştiriye tahammul olmayınca içerde işlenen cinayetler, ihanetler, siyonislere emperyalistlere edilen hizmet üstü örülmeye çalışılıyor.
  Suriye'de katil esad rejimi -sivilleri katl ederken- cihatçı gruplar hem sivilleri katl edip hemde hemde birbirlerine -esadın verdirdiği kayıplardan- kat kat fazla kayıp verdiriyorlar.

  Bu kafadaki müslümanlara siyonist itrail al size kudüs sizin olsun dese siyonistin kudüse verdiği zarardan fazla zarar verdirirler.

 6. #6
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.518
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  HER ŞERDEN BİR HAYIR ÇIKAR. Uykudaki İslam alemi uyanır belki

 7. #7
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.518
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  İsrail'de çok büyük bir kesim, uzun zamandır 1968 sınırlarına, yani işgal önceki ülke sınırlarına geri çekilmeyi tartışıyor.

  Çünkü,
  nüfus azlığından dolayı işgal ettikleri yerlere yerleştirecek Yahudi bulamıyorlar. Avrupa'daki Yahudiler'i İsrail'e getirtmek için yaptıkları çağrılar karşılıksız kalıyor. Bundan daha önemlisi, işgal ettikleri yerleri korumakta zorluk yaşıyorlar çünkü dindar Yahudiler askerlik yapmamak için direniyor.

  Anlayacağınız, ellerindeki tek güç, silah... 6 yaşındaki çocuklara namlu doğrultacak kadar korkakça davranıyorlar. 14 yaşındaki bir çocuğu, 22 silahlı asker zapt edebiliyorsa, varın gerisini siz düşünün.

  Filistinli çocukların attığı taşlar, onlar için en büyük hakaret.

  İslam inanışında şeytan taşlanır, bunu biliyorlar ve bu sıfata konmak onlara çok ağır geliyor. Taş atılan köpekler azgınlaşır ya hani. "Biz köpeğiz ve taş atmanız bizi kudurtuyor" dercesine saldırıyorlar.

  Türkiye, İran, Suud gibi bir tek islam ülkesinin savaş ilan edeceğini duyurması halinde, dahi tası tarağı toplayıp Filistin topraklarını terkedecek haldeler...

  SÜLEYMAN ÖZIŞIK

 8. #8
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.711
  Adı geçen
  12 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Alıntı Dua Nur Nickli Üyeden Alıntı

  Türkiye, İran, Suud gibi bir tek islam ülkesinin savaş ilan edeceğini duyurması halinde, dahi tası tarağı toplayıp Filistin topraklarını terkedecek haldeler...

  SÜLEYMAN ÖZIŞIK[/COLOR][/SIZE][/FONT]
  Buna inanmıyorum. Arkalarında Abileri amerika varken terketmezler.

 9. #9
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.518
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  Buna inanmıyorum. Arkalarında Abileri amerika varken terketmezler.
  ABD Suud'dan her zaman tırsmıştır. Suudi Arabistan'da yaptığı saray darbesiyle Pentagon yandaşlarını iş başına getirerek sarayı ŞİMDİLİK emrine alsada, halkın tuttuğu Türkiye yandaşı Prensler hala yaşıyor. Her an her şey olabilir. Gün doğmadan neler doğar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 22-03-2012, 14:08
 2. Ölüm bir yok oluş mudur?
  By Alper... in forum RÛHUL FURKAN
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19-02-2008, 17:42
 3. Yok oluş hikayesi mi ?
  By DaLokay in forum ŞİİRLERİNİZ
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 09-12-2007, 17:57
 4. Kainatın Ölümü Nasıl Olacaktır?Kıyametin Oluş Şekli Nedir
  By Risale-i Nur Talebesi in forum RİSALE-İ NUR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-03-2007, 21:07
 5. İslam oluş günleri
  By AyneyN in forum ŞİİRLERİNİZ
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-10-2006, 12:19

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş