Etiketlenen üyelerin listesi

http://imgz.star.com.tr/imgsdisk/maintmps/2017/11/14/141120171227468309000-15.jpg Başbakan Yıldırım, 'Rakka'da DEAŞ'lıları temizlemek yerine, DEAŞ'lılara silahlarıyla birlikte Rakka'dan çıkmaları için destek olmuşlar. Bu ne demek? Biz ne dedik Amerika'ya? Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele, devletlerin yapacağı iş değildir, akla ziyan bir iştir. İşte sonuçları ortaya çıkıyor. Şimdi oradan çıkan, silahlarıyla serbest bırakılan bu DEAŞ mensupları başta Türkiye

Bu konu 177 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
Rakka'daki ABD - PKK - DEAŞ işbirliği.. 177 Reviews

  Konuyu değerlendir: Rakka'daki ABD - PKK - DEAŞ işbirliği..

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 177 kez incelendi.

 1. #1
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet  Başbakan Yıldırım, 'Rakka'da DEAŞ'lıları temizlemek yerine, DEAŞ'lılara silahlarıyla birlikte Rakka'dan çıkmaları için destek olmuşlar. Bu ne demek? Biz ne dedik Amerika'ya? Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele, devletlerin yapacağı iş değildir, akla ziyan bir iştir. İşte sonuçları ortaya çıkıyor. Şimdi oradan çıkan, silahlarıyla serbest bırakılan bu DEAŞ mensupları başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Amerika, dünyanın her tarafından kim bilir yeni masum insanların katline sebep olacaklar.'

  ___
  Başbakan Yıldırım: 50 TIR silahla Rakka'dan DEAŞ çıkarmak ne demektir?


  Video : blob:http://www.dailymotion.com/54084afd-...e-f16aaf95798a
  ___

  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile 9 Kasım'da toplantı gerçekleştirdiğini, toplantıda özellikle Türkiye'nin hassas olduğu bütün konuların masaya konulduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:
  FETÖ elebaşının tutuklanarak ülkemize iadesi, faaliyetlerinin kısıtlanması ve sonlandırılması talebimizi tekrar ettik. 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlularının adalet önünde yargılanması konusunun, Türkiye için hayati öneme sahip olduğunun bir kez daha altını çizerek ifade ettik. Bu konuda ümit ediyorum ki somut adım atılmasını beklediğimizi kararlılıkla tekrar kendisine anlattık.
  Bunu söylerken bize 'kanıt, delil' diyenlerin, 11 Eylül hadisesinden sonra meydana çıkıp 'Amerika saldırı altındadır. Bu işi yapan da El Kaide'dir. Onun başı da Usame Bin Ladin'dir. Afganistan'a giriyoruz. Amerika'nın arkasında olan bizimle gelsin.' dediniz. Biz de delil sormadık, kanıt sormadık ve biz oraya da asker gönderdik. Şimdi 15 Temmuz'un faili olduğunu sağır sultanın bile bildiği Feto'nun geriye verilmesi konusun kırk dereden su getirmenin ne alemi var. Ne delili soruyorsunuz? 250 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz var, daha ne delil soruyorsunuz? Bunların, Türk-Amerikan dostluğuna, müttefikliğine yakışmadığını altını kalın çizgilerle çizerek ifade ettik."


  Yıldırım, görüşmede, terör örgütü YPG ile ortaklığın geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne serdiklerini söyleyerek, "Adeta PKK'nın Suriye şubesi gibi çalışan YPG ve PYD örgütü maalesef orada DEAŞ'la mücadele adına Amerika Birleşik Devletleri ile faaliyet gösterirken, aynı zamanda da elde ettiği en gelişmiş silahları amcası olan PKK terör örgütüne de aktarmaktan geri kalmıyor. Bu işbirliğinin artık daha fazla sürdürülmesinin ilişkilerimizde tamiri imkansız hasarlar oluşturacağını bir kez daha yalın bir dille ifade ettik." ifadelerini kullandı.

  Star Gazetesi

 2. #2
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  ABD'yi, pkk/ypg'yi, DAEŞ'i suçlarız, kınarız, eleştiririz, lanetleriz de peki bu sorunu çözer mi?

  ABD'nin terör örgütlerini kullandığını dünyada bilmeyen mi var?
  Terör örgütlerinin birbirlerine karşı -görünürde- kanlı-bıçaklı, hasım görünseler de kendi çıkarları açısından gerekirse birbirlerine yardım edebileceğini de bilmek o kadar zor olmasa gerek..

  Ağlamak, sızlanmak, şikayet etmekten, kınamaktan başka yol ve yöntemlerde var.
  Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet, MİT ve genel kurmay henüz bu tür sorunlar çıkmadan önce bu noktaya gelineceğini öngörmeleri ve tedbirler almaları gerekirdi.
  Eğer öngöremediysen, veya öngördüğün halde karşı hamle geliştiremediysen en az ABD, DAEŞ, pkk/ypg kadar suçlusun.
  Doğruya doğru...

 4. #4
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  DEAŞ ile mücadeleden DEAŞ ile dizayna

  ABD Özel Kuvvetler Komutanı Raymond Davis’in, PKK’nın Suriye kolu PYD’ye kurdurulan Suriye Demokratik Güçleri’nin, başlangıçta inkar edilse de, aslında PYD’nin silahlandırılabilesi için bir aldatmacadan ibaret olduğunu itiraf etmesi gibi bugün de Rakka’daki bu anlaşma, şu anda inkar edilse de, ABD’nin sahada kalabilmek için başvurduğu bir çözümdür.
  Rakka, Menbiç, Kalamun anlaşmaları


  Terör örgütü DEAŞ’a karşı ABD öncülüğünde 2014 yılında başlatılan saldırılar neticesinde Ortadoğu’da büyük bir kırılma yaşandı. Özellikle DEAŞ sözcüsü olarak ön plana çıkan Ebu Muhammed el-Adnani’nin 2016’da El Bab’ta düzenlenen bir İHA saldırısı sonucunda öldürülmesi en önemli dönüm noktalarından biri olarak gösterildi. Örgütün önde gelen komutanlarının bir bir etkisiz hale getirilmesi sonucunda çöküş süreci hızlandı. Geriye ise liderlik kadrosunun yokluğunda dünyanın birçok ülkesinden Suriye ve Irak’a gelen yabancı teröristler kaldı.

  DEAŞ, 2014’te Irak ve Suriye sahasının çok büyük bir bölümünü tek başına kontrol altında tutuyordu. Suriye’deki tek misyonunu “DEAŞ’la müca-dele” olarak belirleyip yola çıkan ABD öncülüğündeki koalisyonun müdahalesi neticesinde 2017 yılının sonlarına yaklaşırken tam tersi bir tablo oluştu. Başta Rakka, Musul ve Deyrizzor gibi şehir merkezlerini kaybeden DEAŞ, Suriye’nin çöllerine çekildi. Koalisyonun havadan, PKK’nın Suriye kolu PYD’nin ve İran kontrolündeki milislerin karadan gerçekleştirdiği saldırılarla boşaltılan muhtelif bölgelere ABD kontrolündeki PYD ve İran kontrolün-deki Haşd-i Şabi gibi örgütler yerleşti.

  Tam bu noktada İngiliz devlet televizyonu BBC, PYD ve DEAŞ arasında Rakka’da yapılan bir tahliye anlaşmasının detaylarını ortaya koydu. Ha-ber, nihai hedefi DEAŞ’ı yok etme üzerine kurulu koalisyonun görevinin sona yaklaştığı bir dönemde adeta köşeye kıstırılan DEAŞ’lı teröristlerin nasıl yeniden sahaya ulaşmasına ve araziye karışmasına imkan tanındığını açıkça gözler önüne serdi. Bu gelişme, DEAŞ’ın, imha edilmesine ramak kala, yok edilmesi gereken bir düşmandan yönlendirilen bir düşmana dönüştürüldüğünün en açık göstergelerinden biri olarak kayıtlara geçti.

  Bu durumun ilk ve en önemli sonucu, terörle mücadele gerekçesiyle Suriye ve Irak’a asker konuşlandıran ülkelerin burada daha uzun bir süre varlığı-nı açıklayabilmesi için gerekli sebeplerin oluşmasını sağlamak olacaktır. Tıpkı ABD Özel Kuvvetler Komutanı Raymond Davis’in, PKK’nın Suriye kolu PYD’ye kurdurulan Suriye Demokratik Güçleri’nin, başlangıçta inkar edilse de, aslında PYD’nin silahlandırılabilesi için bir aldatmacadan ibaret olduğu-nu itiraf etmesi gibi bugün de Rakka’daki bu anlaşma, şu anda inkar edilse de, ABD’nin sahada kalabilmek için başvurduğu bir çözümdür. Üstelik Amerikan cephesindeki bu durum ilk defa gerçekleşmedi. DEAŞ’ın ABD’nin bilgisi dahilinde anlaşma sonucu hareket ettiği ilk resmi tarih 2016 yılının Ağustos ayıydı. ABD hava desteğinde PKK’nın Suriye kolu PYD tarafından Menbiç’te ablukaya alınan örgütün yaklaşık 500 araçlık büyük bir konvoyla şehirden ayrılmasına izin verilmiş, kasaba PYD’nin eline geçmişti.

  DEAŞ’la Mücadele Koalisyon Sözcüsü Christopher Garver, Menbiç’ten çekilen DEAŞ sonrasında yaptığı açıklamada, “Yüzlerce DEAŞ militanı konvoy halinde hareket etti, sivil ölümlerine yol açmamak için müdahale etmiyoruz” diyerek anlaşmayı savunmuştu. Buradan ayrılmasına izin verilen militanların ise bir süre sonra bir bölümü Rakka’ya önemli bir bölümü de El Bab’a ulaşmıştı. Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında kasabada savaşan teröristler operasyonların son aşamasına gelindiğinde ise Esed rejimi ve PYD’nin arasında kalan bir koridoru kullanarak doğu istikametinden uzaklaşmıştı.

  DEAŞ’a sivil hassasiyeti

  Menbiç tahliyesinden neredeyse tam bir yıl sonra 2017’nin Ağustos ayında ise bu defa Lübnan-Suriye sınırında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Kalamun bölgesine sıkışan DEAŞ ile İran destekli Hizbullah güçleri arasında benzer bir tahliye anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Kalamun’da sıkışan DEAŞ’lı teröristler güvenli bir şekilde doğu istikametinde ilerleyerek Suriye-Irak sınırında bulunan Elbu Kemal ve Deyrizzor kırsalına nakledildi.

  Hizbullah’ın sağladığı çıkış güvenliğiyle Elbu Kemal’e nakledilen terör örgütü bu anlaşmayla beraber Lübnan-Suriye sınırından tamamen temizlenmiş ve yıllar sonra Esed rejimi söz konusu sınır hattında birlik sağlamıştı. Rakka kırsalına ve Deyrizzor’a ulaşan teröristler ise Menbiç’te olduğu gibi PYD ve İran kontrolündeki milislerin bu bölgelere yönelik müdahalelerinin de temel dayanak noktasını oluşturacaktı.

  Hizbullah ve DEAŞ arasındaki gelişmeyi İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD’li yetkililer gibi, “Hizbullah ve DEAŞ arasındaki anlaşma insani bir adımdır” diye yorumlayacaktı. İran destekli milis güçleri de böylelikle terör örgütü mensuplarının bir bölgeden başka bir bölgeye kaydırılmasına olanak sağladı.

  Gerek Rusya’nın gerek ABD’nin gerekse de İran kontrolündeki güçlerin sivil ve silahlı ayrımı gözetmeksizin yaptığı saldırılar sonucunda binlerce si-vilin ölümüne neden olduğu gerçeği ortada dururken DEAŞ’ın mutlak anlamda ortadan kaldırılmasına bu kadar yaklaşıldığı bir anda DEAŞ’lı teröristle-rin, “sivil hassasiyeti” öne sürülerek tahliyesi sağlandı. Kıstırılan bölgelerde hareket eden teröristlere karşı gösterilen bu duyarlılığın bir parçası Musul, Rakka, Menbiç gibi meskun mahallere başlangıçta düzenlenen ağır saldırılarda da gösterilmiş olsaydı hiç şüphesiz bugün binlerce sivilin hayatı kurtarılmış olacaktı.

  Tam bu noktada BBC’nin ortaya koyduğu son anlaşma da bu durumun yalnızca son halkasını oluşturdu. ABD eliyle Menbiç’ten tahliye edilen DEAŞ’lıların yerine PYD’nin, İran eliyle Kalamun’dan tahliye edilen DEAŞ’lıların yerine Hizbullah’ın getirilmesinin ardından son olarak Rakka’dan tahliye edilen DEAŞ’lıların da yerine PYD getirilmiş oldu. Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Rakka’da açılan posterleri de bunun ilanıydı.

  Üstteki yaşanan süreçlerin belki de en can alıcı ortak noktası şu oldu: Her bir tahliye neticesinde bir bölgeden başka bir bölgeye nakledilen teröristler, ABD ve İran’ın o başka bölgelere müdahalesinin dayanağını oluşturdu. Ve genişleyen müdahaleler sonucunda nihayet kontrol, hep DEAŞ’tan ABD veya İran’ın sahadaki güçleri tarafından ele alındı.

  Haklı olarak bu aşamada cevabı aranan soru, Rakka’dan tahliye edilen teröristlerin nereye gittiği? Ve eğer önceki örnekler baz alınacak olursa bu sefer tahliye edilenler ABD ve İran açısından hangi yeni koşulları beraberinde getirecek?

  DEAŞ’lıları sığınmacı yaptılar

  Kamuoyunda geniş yankı uyandıran BBC’nin söz konusu haberinde ayrıntılarına yer verilen anlaşmaya göre; Rakka’dan tahliye edilen Arap asıllı DEAŞ’lıların kentten güvenli bir şekilde çıkmasına izin verildi. Bunun anlamı, kırsalda kimliklerini gizleyerek sivil halkın arasına karıştılar. Diğer bir ifade ile “ülke içinde yer değiştiren halk”, muhtemelen de “Suriye’den kaçmak isteyen sığınmacı” kimliğine sokuldular.

  Arap asıllı olmayan unsurların ise çıkmasına müsaade edilmeyecekti. Aynı zamanda tahliyeler esnasında basın mensuplarının şehre girmesine izin ve-rilmeyecek, sadece ABD destekli terör örgütü PYD’nin mensupları bulunacaktı. ABD’nin “DEAŞ’la mücadelede en etkili grup” ilan ederek silahlandır-dığı PYD/PKK’nın kentte kalan yabancı DEAŞ’lılarla savaşacağı belirtilmiş ve hatta çok şiddetli çatışmaların yaşandığı haberleri yapılmıştı. BBC’nin yayınladığı bilgilere ve Rus General Sergey Surovikin’in yaptığı açıklamaya göre ise bu “şiddetli çatışma” haberleri dünya kamuoyunu yanıltmak için yapıldı. Gerçekte Arap asıllı veya yabancı tüm DEAŞ’lı teröristler kentten güvenli bir şekilde tahliye edilmişti.

  2016’da Koalisyon saldırısı sonucunda El Bab’ta öldürüldüğü açıklanan DEAŞ’ın sözcüsü Ebu Muhammed el-Adnani’nin, “Gerekirse çöllere döne-riz” açıklamasında olduğu gibi DEAŞ’a karşı yok edilmek üzere açılan savaşta Menbiç, Kalamun ve Rakka’da varılan tahliye anlaşmaları ile örgütün çöllere dönmesine imkan sağlandı.

  Ancak çöllerin bittiği yerde kentler başlıyor. Gelen ilk bilgiler, Rakka’dan salıverilen Arap asıllı DEAŞ’lı teröristlerin başta Suriye ve Irak olmak üzere tüm Arap ülkelerine ve buralardan da Avrupa’ya ulaşmaya başladığını gösteriyor. Bu teröristlerin gittiği ülkelerde düzenleyecekleri muhtemel terör saldırıları ile neyi harekete geçirmeyi amaçlayacaklarını ise önümüzdeki zaman gösterecek.


  @yasiremres
  Yaser Emre / Gazeteci-yazar

 5. #5
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Gökhan Kahraman‏ @GkhnKhrman 18 Kas


  ABD;4000 IŞİD teröristini kamyon ve otobüslere bindirip, güvenlice tahliye ediyor,Rusya Koalisyon güçlerine vuralım diyor,ABD karşı çıkıyor.Rusya vurmak için savaş uçakları kaldırıyor, Karşısına ABD savaş uçakları dikiliyorTürkiye IŞİD'i destekliyor diyen ......... izlesin

  video için : https://twitter.com/GkhnKhrman/statu...13811371290624

 6. #6
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  ABD-DEAŞ iş birliğinde ikinci perde, yabancı teröristler Libya’ya taşınıyor

  Rakka operasyonunun ardından DEAŞ’lı teröristleri şehirden tahliye eden ABD, yerli olanları Irak sınırındaki Ebu Kemal ilçesine; yabancıları ise Libya’ya götürüyor


  ABD’nin, dünyanın en kanlı terör örgütü DAEŞ’lı teröristleri Rakka’dan tahliye etmesi, Washington yönetiminin terör örgütleri ile nasıl karmaşık ilişkiler içinde olduğunu ortaya koyuyor. Şimdi akıllardaki asıl soru: “ABD bu eli silahlı teröristleri nereye taşıdı ve ikinci adresleri neresi olacak?”
  31 Mayıs’ta 2017 tarihli Türkiye gazetesinde, ABD’nin DEAŞ ile Rakka’dan çıkış için koridor oluşturmak üzere görüşmeler yaptığı yayınlanmıştı. BBC’nin geçen hafta ortaya çıkardığı görüntülerle birlikte ABD’nin bölgedeki terör örgütlerine karşı tutum tekrar gözler önüne serildi. Rakka operasyonu öncesinde örgütün lideri “Bağdadi yaralandı - öldü” haberleri DEAŞ içindeki 13 farklı grubu Musul, Anbar ve Rakka’da paniğe sevk etti. Bu süreçte ABD bölgedeki 3 Sünni aşiret kanaat önderini (Duleymi, Şammar ve Nuceyfi) devreye soktu. Bağdadi’nin yakınındaki 3 önemli isim ABD, YPG’liler ve aşiret kanaat önderlerinin katılımı ile masaya oturdu.

  AYRIŞTIR, BÖL, TAHLİYE ET

  Görüşmelerin ilk sonuçları Musul’da alındı. Nuceyfi ve Şammar aşiretinin kanaat önderleri yerli sayılan Nakşibendi ordusuyla birlikte 4 grubun zamana yayılarak içeride elimine edilmesini teklif etti. Yabancı teröristlerin ise Rabia bölgesinden Suriye’ye koridor açılarak ayrılması tartışıldı. Müzakerelerin ardından Musul içindeki DEAŞ’ın önce kendi içinde bölünmesine 17 gün süre ile koridorun açık tutulmasına karar verildi. DEAŞ’ın kullandığı koridorun güvenliğini ise Rabia bölgesinde YPG ve SNG gerçekleştirdi. Tahliyelerin ardından geri kalan unsurlara yönelik operasyon başlatıldı.

  İKİNCİ RAUNT RAKKA

  Rakka operasyonu süresince kentten 9 tahliye gerçekleştirildi. Operasyona günler kala bölgenin en güçlü Sünni Arap aşiretlerinden Duleymi’nin kanaat önderlerinden Ebu Osama Abdullah Duleymi aracılığıyla görüşme yapıldı. Tahliye ve esir takası için ilk görüşme 22 Mart’ta PKK’nın Suriye kolu YPG ile, ikinci görüşme ABD’lilerin de katılımı ile 24 Mart’ta yapıldı. Görüşmelerin akabinde 61 kişilik esir değişimi yapılırken 30 Mayıs’ta kentin güneyinden tahliyelerin başlaması planlandı. Ancak Rus uçaklarının geçiş hattını bombalaması üzerine tahliyeler 48 saat ertelendi. Güvenliğin sağlanmasıyla 420 kişilik grubun geçişi sağlandı. ABD, Rakka operasyonu süresince 6 defa örgüt liderleriyle görüştü. DEAŞ militanları kentin güneyinden açılan koridordan 90 bin nüfuslu Ebu Kemal ilçesine taşındı. ABD, Ebu Kemal bölgesinde DEAŞ cephelerine hava saldırısı yapılmasına müsaade etmedi. Moskova, ABD’yi DEAŞ’a kol-kanat germekle suçlarken Washington yönetiminden cevap gelmedi.

  YERLİ MİLİTANLAR KALDI

  Suriye’de ABD ile DEAŞ arasında arabulucu olan Arap aşiretlerinden Duleymi’nin kanaat önderlerinde Rekan Duleymi, “Şu anda ABD’yi Libya ilgilendiriyor. Mısır, Fas, Tunus, Cezayir özgür bir biçimde Libya’da olanlardan endişelendiklerini duyurdu. Bu ülkeler ABD’den yardım almayı istemiyor. Bölgede istikrar istiyorlar. Bu, ABD’nin Afrika’daki pozisyonunu ciddi biçimde zayıflatıyor. Libya’nın ileride daha da istikrarsız olması ve Sina yarımadasındaki bitmek bilmeyen çatışmalar ters etkilere yol açıyor” yorumu ile ABD’nin kendi ülkelerine kaçan 3 bin 700 militanın dışında kalan yabancı DEAŞ’lı teröristlerin Libya’ya taşınacağının sinyallerini verdi.

  TRUMP’IN TEMSİLCİSİ MCGURK RAKKA’DA

  ABD Başkanı Donald Trump’ın DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, ‘DEAŞ’lıların pazarlık sonucu ayrılmalarına izin verildiği’ iddialarıyla gündemde olan Suriye’nin Rakka kentini ziyaret etti. Rakka’nın 17 Ekim’de DEAŞ’tan temizlenmesi sebebiyle Suriye Demokratik Güçleri (SDG) tarafından kutlama yapılan Naim Meydanı’nı da ziyaret eden McGurk, burada kentin yeniden inşası, hafriyatın kaldırılması ile elektrik ve altyapı hizmetleriyle ilgili ABD’li yetkililerden bilgi aldı.


  Türkiye gazetesi

  ÇETİNER ÇETİN ANKARA -Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-06-2017, 12:06
 2. Cübbeli Ahmet, DEAŞ üyeleri görüldüğü yerde katledilmeli
  By ihvanistanbul in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 39
  Son Mesaj: 25-07-2015, 01:17
 3. DEAŞ Lideri Hafız Vahidi Öldürüldü
  By Büşra in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 17-03-2015, 08:17
 4. Rakka'da Bir Siyah Sancak
  By cahid in forum İSLAM DÜNYASI
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 17-08-2013, 01:16
 5. Iran abd işbirliği video!
  By bymirza in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 21-10-2009, 15:58

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş