Odatv'nin AK partiye yakın kamuoyunca yakıntan tanınan siyasetçi ve gazeteci bazı isimlerin FETÖ'cu olduğuna dair iddiaları ve bu iddiaları belgelerle kanıtlamaya çalıştığı kişiler nedense Sabah, Star, Takvim vd. gazetelerin ve bu gazetelerin bağlı bulunduğu medya şirketlerine ait tv kanallarının haber programlarında isimleri geçmiyor.

1- Meclis Başkanlığına adaylığını koyan İsmail Kahraman'ın damadı :AKP’nin, TBMM Başkan adayı yeniden İsmail Kahraman oldu.

Odatv haberlerinde; İsmail Kahraman'ın damadı Sinan Yıldırım'ın sahibi olduğu Central Hospital'e FETÖ soruşturması kapsamında el konulduğunu ve Yıldırım'ın yurtdışına kaçtığını duyurdu. El konulan hastaneye kayyum olarak ise Kahraman ailesinin başka damadı Yılmaz Şener atanmıştı. Şener, Odatv'nin haberinin ardından görevden alındı.

http://odatv.com/yeniden-onu-aday-go...311171200.html

________________
2- Sabah gazetesi istihbarat şefi Nazif Karaman"Sabah Gazetesi'nin Özel İstihbarat Şefi Nazif Karaman'ın FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı. Nazif Karaman hakkındaki iddialar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2014/37666 sayılı soruşturmasında, 2016/238 esas sayılı FETÖ Çatı Davası'nın ve 2017/67 esas sayılı FETÖ Medya Davası'nın ek klasörlerinde geçiyor."

Tamamı soruşturma ve dava dosyalarına dayalı bu haberimizde; Nazif Karaman'ın, Bank Asya'daki hesabında para artışı gerçekleşenlerden biri olarak raporlandırıldığını yazdık. Söz konusu rapora göre; Karaman'ın Banka Asya'daki hesabında 2013 sonunda para yoktu, ama sonrasında para hareketi gerçekleşmişti. FETÖ soruşturma ve dava dosyalarına giren inceleme raporunda; Nazif Karaman'ın hesabındaki para hareketleri ayrıntılandırılmadı. Ama bir yıl içindeki para girişleri-çıkışlarıyla birlikte; 2014 sonundaki bakiyesi 75,39 TL olarak not düşüldü. Yani, Nazif Karaman, Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Bank Asya hesaplarındaki tüm paralarını çekenlerin aksine, hesabında para artışı gerçekleşenlerden biri olarak soruşturmacılar tarafından rapora konuldu.

http://odatv.com/iste-nazif-karamani...011171200.html

_____

3- Rasim Ozan Kütahyalı ( ROK )


FETÖ lideri Fethullah Gülen’in “devrim yaptığı” iddiasında bulunan Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, dünkü köşesinde “Atatürk'ü babam gibi sevdiğimi defalarca köşemde yazmıştım” diye yazmıştı.

http://odatv.com/ataturku-sizin-gibi...311171200.html

_____

4- Rasim Ozan Kütahyalı'nın eşi Nagehan AlçıHabertürk gazetesinin hükümete yakın yazarı Nagehan Alçı köşesinde eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeğeninin nişan törenini yazdı. FETÖ'nün bankası, Bank Asya'dan yalı almak için kredi çekmesiyle gündeme gelen Alçı, Kütahyalı'nın yeğeninin İzmir’de açtığı mağazanın reklamını yaptı.