Etiketlenen üyelerin listesi

Önce, kavramlar üzerinde anlaşalım:“Kemalist vesayet sistemi” diye bi’şey yoktur. Türkiye’nin 1952’de NATO’ya girmesiyle hızla yapılanan “NATO’cu/küresel vesayet sistemi” vardır, bunun da Mustafa Kemal Atatürk’le hiç bir bağı yoktur. CIA/Pentagon ürünüdür, “Kemalizm” kelimesi işin zarfıdır. “İngiliz Muhibleri”ni, “Amerikan Mandacıları”nı ezip geçmiş, Hitler-Mussoloni ikilisinin yükselişi sürecinde Nazi-faşist harekete meyledenlere karşı “çizmelerini giymiş” bir kurucu liderin bu vesayet

Bu konu 142 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Kurtulun artık şu Atatürk kompleksinden... / Ardan Zentürk 142 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kurtulun artık şu Atatürk kompleksinden... / Ardan Zentürk

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 142 kez incelendi.

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
 • 1 gönderen Mehmet
 • 1 gönderen Mehmet
 • 2 gönderen cemaliii

Konu: Kurtulun artık şu Atatürk kompleksinden... / Ardan Zentürk

 1. #1
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.834
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet

  Önce, kavramlar üzerinde anlaşalım:“Kemalist vesayet sistemi” diye bi’şey yoktur.

  Türkiye’nin 1952’de NATO’ya girmesiyle hızla yapılanan “NATO’cu/küresel vesayet sistemi” vardır, bunun da Mustafa Kemal Atatürk’le hiç bir bağı yoktur. CIA/Pentagon ürünüdür, “Kemalizm” kelimesi işin zarfıdır. “İngiliz Muhibleri”ni, “Amerikan Mandacıları”nı ezip geçmiş, Hitler-Mussoloni ikilisinin yükselişi sürecinde Nazi-faşist harekete meyledenlere karşı “çizmelerini giymiş” bir kurucu liderin bu vesayet sistemiyle ne alakası olur?

  FET֒nün bürokrasi-ordunun içine yerleştirdiği elemanlar ile “devrim” yapılmaz, ancak, Soğuk Savaş ürünü NATO’cu grubun, diğer Amerikancı grup tarafından tasfiyesi ile karşılaşılır. Soğuk Savaş sonrası tüm NATO ülkelerinde temizlenen GLADIO-A, burada PKK terörü bahanesini varlık nedeni haline getirince gözden çıkarılmıştı.

  Ergenekon-Balyoz kumpasları GLADIO-B’nin güçlendirilmesiydi, hepsi bu. GLADIO-B(FETÖ) gerçeğine bu ülkede ilk uyanan Erdoğan’dır. O, dershane ve okulların FET֒nün askerlik şubesi olduğunu, bu yolla fakir aile çocuklarının zombileştirilerek memlekete el konulmaya çalışıldığını gördü. 2012 yılında bunları kapatma kararı aldı, 17-25 Aralık da bu kararla birlikte yaşandı!..

  Zekeriya Öz’ü “heykeli dikilesi savcı” gören arkadaşların, hala, “Kemalist vesayet sistemi”(!) ve bu sistemin FETÖ eliyle temizlendiği saçmalıklarını çiğnemelerini anlamak mümkün değil.

  Benim aklım ise GLADIO-C’de... Bakıyorum, Soros’un adamları için PKK kamplarını dolaşıp “sakın silah bırakmayın” diyen adam gözyaşları döküyor!..

  Mustafa Kemal, arkasında topraklarında bir tek yabancı askerin bulunmadığı ülke bıraktı bize, İncirlik Üssü 1951’de kuruldu!.. Aynı üssün 15 Temmuz’da ne görev üstlendiğini hepimiz yaşadık...

  Deliyle deli mi olacağız...

  Öyle laflar dönüyor ki, “bulaşma” diyorsun ama bakıyorsun, zırvalar gerçek sanılıyor. Muhterem çıkmış, “keşke Yunan kazansaydı” diyor, tamam, o zaman sen zaten yoktun, Yunan senin soyunu kurutmuştu, eğer yine bu gezegene gelmişsen, her pazar Patrik’in elini öpmeye çalışıyordun, geçiniz..

  Bir de, Gazi’nin “İngiliz bağlantısı” iddiası var ki, evlere şenlik... Lider, İngiliz’in Anadolu’ya saldığı Yunan ordusunu İzmir’den denize dökmüş, kendi sınırlarını uluslararası anlaşmayla belirleyen bir devlet kurmuş... Musul meselesinde ABD ile Fransa’yı arkasına almış, silahları da temin etmiş, İngiliz’e savaş açacak, emperyalistler bir gecede kendi aralarında anlaşmış, yürüyememiş Musul’a... Durmamış, İngiliz’in Musul petrollerini Akdeniz’e aktaracağı Hatay’ı almış, bugün bile üzerinde konuşulan boru hattı öylece kalmış... Çaresiz İngiliz, Musul-Hayfa Hattı’na razı olmuş, onu da işletememiş...

  Bu Mustafa Kemal, İngiliz işbirlikçisi öyle mi?.. Sahi siz tarihi nereden ve nerenizden okuyorsunuz?...

  Türkiye Cumhuriyeti’ni İngilizler kurmuş(!), 2’nci Dünya Savaşı’nda Churchill, İnönü ile bir kez Adana, iki kez de(yanına ABD Başkanı Roosevelt’i alarak) Kahire’de buluşuyor, Ankara’yı bir türlü savaşa girmeye ikna edemiyor!.. Bu cumhuriyeti İngiliz kurdurduysa, emir versene İnönü’ye, “yolla oradan bana bir milyon Türk askeri” falan diye...

  Veremez... Böyle bir hikâye yok çünkü...


  Laiklikle uğraşmayın...


  Bu ülke, cumhuriyet yıllarında iddia edildiği gibi “dinsizleşseydi”, Menderes, Demirel, Özal, Erbakan, Erdoğan başka ülkeden mi ithal edildi? Meseleyi yine Erdoğan en güzel şekilde hem de Kahire’de, 2011 yılında Müslüman Kardeşler’in yüzüne, “Laiklik dinsizlik değildir, ben laik olmayabilirim ama devlet laik olmalı” sözleriyle aktardı.

  Neo-con/siyonist çetenin ürünü “ılımlı İslam” kavramıyla Ortadoğu’yu yönetmek isteyen emperyalistler için o gün “diktatör” oldu!..

  Laiklik, yalnız demokrasinin ana zemini değildir, aynı zamanda, İslam’ın emperyalistler tarafından kullanılmasının önünü tıkayan güçlü bir bariyerdir.

  Bak FET֒nün kimin kontrolünde olduğuna, anlarsın...


  Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda İngiliz’in parmak izi yoktur ama, Suudi Arabistan’ı kuran da İngilizdir...

  Şimdi, “küresel” telkinlerle “ılımlı İslama” geçiyormuş, bakın bakalım, yüce dinimizin kutsal değerleri kimler için piyasaya düşecek?...

  Düşün Mustafa Kemal’in yakasından...

  Önyargılarınızla önünüzü göremiyor, yaşadığınız gün ve geleceğiniz yerine sürekli tarihi tartışıyorsunuz...

  Erdoğan-Bahçeli mutabakatının kararlılıkla sürdürdüğü “milli mücadelenin” önüne de hendek-barikat kazıyorsunuz...

  Star gazetesi
  Konu Mehmet tarafından (04-11-2017 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.
  cemaliii bunu beğendi.

 2. #2
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.834
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Gelelim, 'Atatürkçülük' meselesine / Ardan Zentürk


  Değerli Ahmet Kekeç, o keyif veren nezaketiyle “Atatürkçülük” kavramı için “gevşek ideoloji” tanımını kullanmış, temsil ettiği kanat açısından yeni bir polemik oluşturmak istemediği belli... Ama ben son sözü baştan söyleyeyim: “Atatürkçülük” veya diğer adıyla “Kemalizm” bir ideoloji değil, milletin önüne konulmuş “yol haritasıdır...”

  100 yıla uzanan asıl gücü ve yer-yer zaafiyeti de bundan kaynaklanmaktadır. Lider, sağlığında kendi adıyla anılan bir ideolojinin kuruluşuna önderlik etmemiş, geride bıraktığı NUTUK başta, tüm açıklama ve yazılarıyla milletin önüne, esas olarak “muasır medeniyete ulaşması için” izlemesi gereken rotanın kilometre taşlarını yerleştirmiştir.

  (İdeolojik bir hareketin lideri olsa, ölümünden hemen sonra İsmet İnönü, nasıl, okullardan ve paranın üzerinden fotoğraflarını kaldırır, kendini de “Milli Şef” ilan ederdi?)

  Sağlığında izin verdiği tek ideolojik toparlanma KADRO dergisi etrafında şekillenmiş, Marksist kökenden gelen Şevket Süreyya Aydemir liderliğindeki hareketin yaptıklarını izleyip, işin ucunun“Kemalizm adı altında Marksizme yönelmesi” üzerine bizzat durdurmuştur.

  Bugün sol-Kemalist denilen hareket o günlerin mirasıdır, kendisiyle bağlantılı olsaydı, Atatürk yol verirdi.

  Konu, NATO’cu Kemalistlerle, Baasçılar arasındaki çatışmaya evrilmiştir.

  Cuntacılık Atatürk’e ihanettir

  NATO’nun ilk darbesi olarak değerlendirilen, millete ilerici/Atatürkçü olarak tanıtılan 27 Mayıs darbesinin, Sovyetler ile ilişkileri geliştirdikleri için ABD’nin kara listesine girmiş, Menderes-Zorlu-Polatkan üçlüsünü asmış olması kıvılcımdır.

  Ordu içinde NATO’cu Kemalistlere karşı Korg. Cemal Madanoğlu’nun liderliğinde örgütlenen cunta 9 Mart’ta darbe yapmaya hazırlanmış, asıl darbe Amerikancı hizip tarafından 12 Mart’ta yapılmıştır. Aslında, her iki cuntanın da Atatürk’le bir alakası yoktur, yalnız adı kullanılmıştır.

  Madanoğlu Cuntasıişi başarsaydı, Türkiye’yi Suriye-Irak’taki Baas rejimi benzeri tek partili rejime sürükleyecekti. Başarılı olan NATO’cular ise Türk Silahlı Kuvvetleri gibi şerefli kurumu Soğuk Savaş yıllarının Latin Amerika ordularının seviyesine düşürdüler...

  Hepsi, Atatürk’e açık ihanettir.

  Gazi bakın ne diyor: Efendiler, komutanlar, askerliğin görev ve gereklerini düşünür ve uygularken, beyinlerini siyasi görüşlerin etkisi altında bulundurmaktan kaçınmalıdırlar. Siyasetin gereklerini düşünen başka görevliler bulunduğunu unutmamalıdırlar. (1927, Ankara)

  Unutmayın, Cumhuriyet’i kuran kadro, aynı zamanda Balkan Harbi felaketini yaşamış bir kuşaktı ve bu nedenle, Atatürk, orduyu siyasetten uzak tutacak “Mareşal” apoletli Fevzi Çakmak’ı, 1924’te Genelkurmay Başkanlığı’na getirdi, o, bu görevi tam 20 yıl aralıksız sürdürdü.

  Çakmak, kurucu iradenin muhafazakar kanadındaydı, samimi bir Müslüman’dı, hatta “inkilabların” bir bölümüne ciddi çekinceleri olduğu da bilinir. Buna rağmen, Atatürk’ün Çakmak’a verdiği önem, Mareşal’in, orduyu siyasetten uzak tutmasından kaynaklanmaktadır.

  'Atatürkçüler' liderlerini tanımıyor

  Net bir nokta koyalım: Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamış olduğu tüm askeri müdahaleler, Atatürk’e ihanet niteliğindedir, acı olan, bütün darbelerin O’nun adına yapılmış olması, “Atatürkçüyüm” diyen kesimin de bu darbelerin arkasında durmasıdır.

  Mesela, 28 Şubat, Türk iç siyasetine dönük açık bir neo-con/siyonist müdahalesidir. Müdahalenin güçlü komutanının ifadesiyle “Erbakan’ın İsrail ile ilişkileri bozma riskine karşı” yapılmıştır ama aynı süreçte Atatürkçüler, ellerinde Türk bayraklarıyla 10’uncu Yıl Marşı’na alkış tutmuş, ordunun “gericilere” karşı zafer kazandığını sanmışlardır.

  Türkiye’nin ana sorunu, kendilerine “Atatürkçüyüm” diyen kesimin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “gerçek ve millete ışık tutan” kimliğini tam olarak kavrayamamasından kaynaklanmaktadır.
  Oysa...
  Gazi’nin izinden yürümenin birinci şartı anti-emperyalist olmak, millet iradesine saygıyla “tam bağımsızlığı” yakalamaktır.

  Eğer, 7 Haziran 2015 seçiminde küresel algı operasyonlarının etkisinde kalıp, eliniz HDP’ye oy vermeye gittiyse, kendinize Atatürkçüyüm demeyin.

  Eğer, ABD’nin FETÖ üzerinden tezgahladığı 17-25 Aralık darbesinin arkasında durduysanız, o kumpas üzerinden siyaset yapıyorsanız, kendinize Atatürkçüyüm demeyin.

  Eğer, 15 Temmuz’da Gazi’nin miras bıraktığı ortak ruhla sokağa inip, emperyalistin saldırısını püskürten milletin kararlılığının yanında yer alamıyorsanız, kendinize Atatürkçüyüm demeyin...
  Bizi de meşgul etmeyin...

  SON SÖZ: Atatürk’ün kim olduğunu “cehaletleriyle” ortalığa dökülmüş “Nişantaşı eşrafından” öğrenecek halimiz de yok, bilin.
  Konu Mehmet tarafından (04-11-2017 Saat 10:32 ) değiştirilmiştir.
  cemaliii bunu beğendi.

 3. #3
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Mesajlar
  13.325
  Adı geçen
  53 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  yeni moda türedi
  altta salvar, basta fetor sapka

  cok siritiyorsunuz bilesiniz

 4. #4
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.711
  Adı geçen
  12 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Atatürke en büyük zararı
  1 sevdiğini iddia eden çakma atatürkçüler, atatürkçü maskesi giymiş masonlar sabetaylar yabancılara çalışan ajanlar verdi.
  2 ingilizlerin ve diğer dış mihrakların özenle besleyip büyüttüğü dindar görünümlü, ama tıpkı bugünkü feto gibi arkasında dış uzantısı bulunan cemaatimsi tarikatımsı yapilar verdi.

  Dindar kesimin kendisine öğretilmiş atatürk kompleksinden, laik kesiminde kendisine öğretilmiş dindar kompleksinden, erdoğan kompleksinden kurtulması lazım.

  Şahsen bendeniz dış mihraklar erdoğanla uğraştığı müddetçe erdoğanın yanındayım. Her vatansever gibi söz konusu vatansa gerisi teferruattir diyorum.
  Dua Nur ve Mehmet bunu beğendiler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2017, 20:51
 2. Ardan Zentürk - Ben, Charlie Hebdo falan değilim!
  By İsmail in forum Köşe Yazıları
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 16-01-2015, 10:37
 3. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 13-11-2013, 15:07
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-03-2012, 10:30
 5. Atatürk'e İbadetiniz Yetti Artık!
  By girdap in forum Köşe Yazıları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-10-2010, 02:39

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş