Etiketlenen üyelerin listesi

https://youtu.be/uCrFo7QokxY Yuhh bu nasıl akıl tutulması!?

Bu konu 605 kez görüntülendi 23 yorum aldı ...
Hacamat ( M.islamoğlu) 605 Reviews

  Konuyu değerlendir: Hacamat ( M.islamoğlu)

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 605 kez incelendi.

Sayfa 2/2 İlk 12

Konu: Hacamat ( M.islamoğlu)

 1. #17
  talib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-07-2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  10.739
  Adı geçen
  12 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @talib
  Alıntı Tahsin EMİN Nickli Üyeden Alıntı
  Aslında ortada akıl tutulması falan yoktur... Birileri sünnet derken işi çığrından çıkarmışlardır... Bunu Büşra Hanım da biliyor, Fatma Hanım da biliyor...

  İSLAMOĞLU da insan melek değil. Hal böyle olunca o da etki'ye böyle tepki veriyor... Üslubu hatalıdır deriz... Yani, benim aklıma "anneni öldür" falan gelmez ama birileri sünnet deyince neler neler aklıma gelir ki onlar da İSLAMOĞLU'nun aklına gelmiş. Aramızda yetimliliği sünnet bilenler az değil... ----))) Yani buradan bakınca tepki normal...

  Benimle İSLAMOĞLU arasındaki fark, ben İmam Azam'ı refarans alarak onun gördüğünü görüyorum. O ise "imam"ı refarans almıyor ya da ben öyle biliyorum...

  İbn Teymiye mutasavvıftır aslında... Lakin mutasavvıflar birbirine tapınca asasını çıkarmış o da tasavvuf düşmanı olarak anılmış. ---)))

  Bunun gibi....

  Bunları siz benden iyi biliyorsunuz ama putları terketmek kolay olmuyor elbet...
  İslamoğlu'nun sözleri de bundan fazla değil. Bu nasıl akıl tutulması. Eğer efendimiz aleyhisselam yetim kalması, annesini kendisi öldürerek olsa idi, bu bize de sünnet olarak kalırdı. Tabi ki bu hal, muhal. Ama böyle bir şey yok iken, yetimliği sünnet sayıyor isen, hadi anneni öldür de yetim kal demek ne hamakattir.

  Yetimlik sünnet midir?

  Bir insan annesi vefat etse, isyan edeceğine dese ki, Efendimiz aleyhisselam da yetim kalmış idi, elhamdülillah biz bu meselede de O'na benzedik, yine ondan ecri vardır.

  İslamoğlu artık uçmuş. Dengeler bozulmuş.

  Bu kadar saçma bir şeyi daha kolay kolay duyamayız. Ama İslamoğlu bu, görelim daha neler diyecek.

 2. #18
  Tahsin EMİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-02-2012
  Mesajlar
  11.677
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Tahsin EMİN
  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, laik, sosyal ve hukuki yapısıyla dese ki:

  Artık müsaade ediyorum, bir devlet kurun ki, o devlet Kur'an'a ve Hz Peygamber'e benzesin..."

  Ne olacağını düşünemiyorum bile...

  Biz neden bu hale geldik bilen var mı..?

 3. #19
  Tahsin EMİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-02-2012
  Mesajlar
  11.677
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Tahsin EMİN
  Alıntı Büşra Nickli Üyeden Alıntı
  Senin safın hiç belli olmuyor imam efendi -)
  Adama gösterdiğin hüsnüzannı muhatabına göstermeyecek kadar kabasın
  Benim safım belli... Neden belli olmasın... Sünnet sünnet diyenlerin hallerini ben de biliyorum o insanların da içerisindeyim... İSLAMOĞLU absürt olabilir ve bazı konulara bu minvalde yaklaşabilir ama genel manada tüm konularda o, sünnet sünnet diyenlerden daha tutarlıdır..

  Yolundan falan gittiğim de yoktur... Bendeniz doğruyu kim söylerse alıyor ve ondan faydalanıyorum... Başka da bir şey yoktur...

  Kabalığa gelince, muhatap öyle bir kelime kullanınca ben de aldım onu kullandım..

  Nihayetinde kabalıksa... Kabul ediyorum... Kendime de ve tüm kardeşlere de, sakinlik, sükunluk diliyorum...

  Teşekkür ederiz...

  Selamlar...
  Büşra bunu beğendi.

 4. #20
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.833
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Mustafa İslamoğlu'nun bugüne değin farklı farklı konularda ileri sürdüğü düşüncelerini alt alta sıralasak görülecektir ki o belli sıkıntıları gündeme getirmek için değil, sıkıntı çıkarmak için konuşuyor.

  Adeta, 'dur ortamı bulandırayım, birbirlerine düşüreyim de ne halleri varsa görsünler' dürtüsüyle hareket ediyor.

  Mustafa İslamoğu'nu savunanlar, meyl edenler, sempati duyanların geneli şu cümleyi kullanıyor; ben islamoğlu'nu sevmem, bazı görüşlerine katılmam ama bu konuda....!? "
  Bölük, pörçük, tarikat-cemaatlere bölünmüş, biri diğerine düşman, ayrı yerlerde ibadet, ayrı yerlerde vaaz, ayrı ayrı gizli örgüt tarzında gruplaşmalar, bu gruplara mensup olanların hiyereraşik olarak birine bağlı olan müslümancıkların haliyle derdi Allah, Peygamber islam olmaz.

  Allah, peygamber, İslam onlar nezdinde sadece mahalle, sokak kapı numarasıdır. Şifredir.

 5. #21
  Büşra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13-06-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  20.573
  Adı geçen
  77 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Büşra
  Katılmakla birlikte @Mehmet
  Bu insanlar devlet mefhumunu ortadan kaldırıyor
  Nizamı olmayan herkese saygılı bir din algısı
  Firavun dahil ebrehe dahil Esed dahil
  Demokrasi dahil laiklik dahil
  Laik bir devlet anlayışı öne sürüyorlar...

 6. #22
  bi husben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-03-2007
  Mesajlar
  5.006
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bi husben
  bu Millet ne zaman hızıpçiliği bırakıp sadece rabbının hızibı olmayaı başarırsa işte ozaman bu tür sorunlar ortadan kalkacak

  Herkes bır grup olusturmus ve her grup kendı doğrularıyla ovunup duruyor.Bilmezleri onların işi Allaha kalmıştır diye

  Kitabın bir bölümüne iman edip bir bolumune burun kıvıranların halıde ortadadır ya tarumar oldular yada tarumar olmaları yakındır

  fetooş adisi yıllardır işine geleni kabul ediyor işine gelmeyeni eviirp çeviiryordu.Sonunun ne olduğunu hep beraber goruyoruz.


  biri yakmayan kefen satmanın derdinde.birileri, gavslık idaasında bulunanın eteklerının dıbınde birileri sünneti yok etmenın derdinde birileri illada seyhım der durur


  EEE Allah vadet nasıp edermi once sen isteyeceksın vahdedi.Allah ne istiyor nebisi ne istiyor bi bak öğren acaba ben doğru yol üzerinemiyim diye araştır.Ama yok illaki şeyhim illaki önderim illaki buyuğüm vardır biri bildikleri.Vrdır bir bildikleri diye diye milletinde ümmetinde kanının akmasına sebep oldular.ümmetin kanı akıtılırken koyun postu üzerinde yayılanların ne dinle ne kıtapla ne peygamberle alakaları yoktur.

 7. #23
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.833
  Adı geçen
  31 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Hangisi 'devlet'i ortadan kaldırmayı amaçlıyor olabilir?
  Siyasi literatürde devleti ortadan kaldırmayı anarşizm amaçlıyor diye geçiyor. Tabi kominist metodu esas alarak.
  Dini cemaat ve tarikatlar, devleti ortadan kaldırmayı değil, devleti ele geçirmeyi amaçlıyorlar.

  Afganistan'da sovyet ordusu yenilgiye uğratıldıktan sonra, mücahit gruplar arasında çatışmalar başladı. Kıyasıya, öldüresiye, vahşice birbirlerini boğazladılar, iktidarı ellerine geçirip, yeryüzünde Allah adına müktedir olma savaşı verdiler. Oluk oluk akan kan Allah adına en iyi müktedir olma savaşıydı. Bu savaş sonunda Taliban bu vahşetin galibi oldu. Atv ekibi Taliban lideri ve aynı zamanda Afganistan'daki -taliban şeriatı- rejiminin başıyla ropörtaj yapmak istedi.
  Molla Muhammed olarak bilinen bu zat, atv ekibinin ropörtaj talebini kamera kullanılmaması şartıyla kabul etmiş. Ropörtaj sırasında kamerayı ret edişlerinin sebebi kamera denilen teknolojik aracın Kur'anda ismi, cismi ve işlevinin yer almıyor oluşudur.

  12. Yüzyılda çoğunluğu Kuzey Afrikada mukim İslam alimleri o zamanın koşullarında İslam dünyasının ulaştığı matematik, astronomi bilgilerinin biraz ilerisinde ilmi eserler ortaya koymuş, batıda ki bazı eserleri Arapçaya çevrilmiş ve İslam coğrafyasının gelecekte parlak başarılara imza atacağı bir zemini yakalamışlardı. Ancak ağırlıklı olarak Irak ve çevresinde kümelenmiş softalar bu bilgiler kur'anda yer almıyor, doğal olarak kur'anda yer almayan hiç bir bilgi kabul edilemez hükmüyle ve muhataplarını kafir ilan ettiler. Bu rekabet softaların zaferiyle sonuçlandıktan sonra islam coğrafyası hıristiyan ortaçağından daha geri ve daha akıl dışı düşüncelerin hüküm sürdüğü cahillik dönemine girildi. Kur'an ayetlerinde "akl etmezmisiniz", "insanları diğer mahlukata üstün tuttuk" hükümlerinde işarete dilen akl ve idrak tehlikeli gösterildi ve noktada bugüne değin süren "akl'a düşmanlık", "aklı ret eden" ezberci, taklitçi zihniyeti değiştirilemez bir kural haline getirdiler.

  1923'te cumhuriyetin ilanıyla tarikat ve cemaatler, hatta bir bütün olarak dini faaliyetler üzerinde kısıtlamalar, baskı ve hapis cezaları-idam getirilince tarikat ve cemaatler yer altına indi. Gizlice ibadet, gizlice vaaz, gizlice islami faaliyetler yürütülmeye başlandı. Bu faaliyetler yürütülürken tarikat ve cemaatlerin noksanlıkları, eksiklikleri yanlışlıkları denetleyecek alimlerden oluşan bir üst kurulun yokluğuyla tarikat ve cemaatler dine zarar vermeye başladılar. Zamanla sapkınlık boyutuna varan yanlışlıklar artık doğal, sıradan, hoş görülen, kolayca uyum sağlanılan bir noktaya ulaştı.

  Allah adına müktedir olma ile başlayan süreç, Allah adına iktidar olma, Allah adına darbe yapma, sınavlarda soru çalma, himmet toplayıp amerikan senatörlerine dağıtma, holding kurma, kabirde azap görmeyi engelleyen kefenlerin pazarlamasını yapan alimciklere dönüşme, azap meleklerine kabirde ben nakşibendi tarikatının halidi kolundanım deseniz orda anında sizi serbest bırakacak diyen züppelerin meydanda cirit attığı devre-devrana kadar uzadı.

  Aslında akl etseniz şu haliyle İslam dünyası ve müslümanların hali normal bir insanı çıldırtacak kadar tiksinti verici durumda.
  Ama bir tarikat, cemaat, ve ekol mensubu olsanız siz kusursuz sizin dışında kalanlar kafir, mel'un şedad...

 8. #24
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.518
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Erem Şentürk “Mustafa İslamoğlu ifsad harekâtını” nasıl durdururuz





  https://www.youtube.com/watch?v=y5Eb...Fpa2vy&index=2

Sayfa 2/2 İlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. 70 hastalığa şifa: Hacamat
  By Mehmet in forum SAĞLIKLI HAYAT
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj: 16-02-2017, 18:32
 2. Mustafa islamoğlu'na babasıyla saldırmak...
  By Kaptan in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 11-01-2017, 16:19
 3. Mustafa islamoğlu üzerine..
  By Kafkas Kartali in forum Kapatılan Konular
  Cevaplar: 188
  Son Mesaj: 27-04-2012, 10:50
 4. Yolnâme (Mustafa islamoğlu)
  By misak in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 17-03-2008, 17:41
 5. Hayat Hicret'tir (mustafa islamoğlu)
  By misak in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 23-02-2008, 16:36

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş