Etiketlenen üyelerin listesi

Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan kurbağa yoktur. Evrime göre kurbağa, balıklardan evrimleşmiştir. Bu evrimleşmede deniz kenarında olmuştur. Mesela, Asya Kıtası’nda denizle bağlantısı olmayan, göllere akan nehirlerde yaşayan kurbağalar nasıl evrimleşti? Eğer evrimcinin cevabı şu ise: Tatlı su nehirlerinde yaşayan balıklardan evrimleşmişlerdir. Benim cevabım 1: Dünya’nın birçok bölgesinde denizle bağlantısı olmayan akarsularda yaşayan kurbağalar vardır. Bu kurbağaların birbirlerinden

Bu konu 1436 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
Kurbağaların evrim geçirmediği ispatlandı 1436 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kurbağaların evrim geçirmediği ispatlandı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1436 kez incelendi.

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Mehmet

Konu: Kurbağaların evrim geçirmediği ispatlandı

 1. #1

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun

  Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan kurbağa yoktur. Evrime göre kurbağa, balıklardan evrimleşmiştir. Bu evrimleşmede deniz kenarında olmuştur. Mesela, Asya Kıtası’nda denizle bağlantısı olmayan, göllere akan nehirlerde yaşayan kurbağalar nasıl evrimleşti?


  Eğer evrimcinin cevabı şu ise: Tatlı su nehirlerinde yaşayan balıklardan evrimleşmişlerdir.


  Benim cevabım 1: Dünya’nın birçok bölgesinde denizle bağlantısı olmayan akarsularda yaşayan kurbağalar vardır. Bu kurbağaların birbirlerinden haberi olmadan aynı kalıptan çıkmaları mümkün mü? Başka bir yaratık değil de niçin illa kurbağa olmuşlardır? Dünya’nın farklı kıtalarında denizle bağlantısı olmayan her akarsuda balıktan kurbağaya evrim süreci aynı şekilde, aynı yolda olup ve aynı sonucu vermesi mümkün mü? Sonuçta birbirlerinden haberleri bile yok.


  Benim cevabım 2: Denizle bağlantısı olmayan akarsulara balık nasıl geldi? İnsanlar tuzlu su barındıran denizden balık alıp, kilometrelerc e uzaklıktaki (dağları bayırları aşıp) tatlı sudan oluşan akarsulara mı attı? Yürüyen ilk insan atası Australopithecuslar (İki ayak üzerinde durabilen insansılar). Australopithecuslar 4 milyon yıldan 1 milyon yıl öncesine kadar Afrika´da yaşamışlarsa, bu balıklar Asya ve diğer kıtalardaki akarsulara ne zaman atıldı?


  Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler. Balıktan kurbağaya evrimleşmek bu kadar uzun sürüyorsa hatta bundan daha fazla uzun sürede gerçekleşiyorsa, 4 milyon gibi bir sürede tatlı sularda yaşayan kurbağalar balıklardan nasıl evrimleşebilir?


  evrimci sana yardım edeyim. Denizden karaya çıkma dediğinize göre kara var. Zaten, kurbağanın balıktan evrimleşmesi için hem su hem de kara olması gerekir. Ne yapacaksın? Evrim, tatlı sularda mı başladı diyeceksin? Eğer böyle dersen evrim süreçlerini yeniden uydurmanız gerekecek.


  evrimci — Dünya, eskiden günümüzdeki gibi değildi. Kıtalar ayrıldı.


  Kul Coşkun — O halde, Asya Kıtası'nın kendi içinde 2'ye, 3'e, 5'e parçalanıp, tekrar birleştiğine dair kanıt sunman gerekir. Bunun böyle olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

  evrimci — Amfibiler(su ve karada yaşayabilen), balıklardan evrimleştikten sonra karalarda da hareket edebilmeye başladılar. Bu sayede bir kısmı kıta içlerindeki tatlı sulara ulaşarak buralarda evrimlerine devam etti. Kurbağalar da bu evrimin bir ürünüdür.


  Kul Coşkun — Bu durumda; bir dişi ve bir erkek amfibinin kilometrelerce uzaktaki suya dağları, ormanları aşarak gidip çoğaldığına inanmamız gerecek. Böyle olsa bile;Dünya'nın değişik yerlerindeki amfibiler, birbirlerinden haberleri olmadan aynı kalıptan çıkmış gibi hepsi nasıl kurbağa olabilir? Neden, başka bir yaratık değil de hepsi kurbağa olmuşlardır?

  Ayrıca, evrim teorisine göre kurbağalar okyanuslarda evrim geçirmiştir. Buna göre, okyanusla akarsu kenarında evrim geçirme sonucu aynı olamaz.


  Kaynak: http://evrimyalanlari.blogspot.com.t...ml?view=mosaic

 2. #2

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun
  Alıntı Yahayy Nickli Üyeden Alıntı
  Prof.Dr.Aziz Sancar'ın kullandığı sözler çarptırılmadan olduğu gibi aktarılmış.

  Arkadaşım sen evrime galiba inanıyorsun o hâlde gel bu konuya cevap ver. Şimdiden söyleyim evrimcilerin ağababaları bile cevap veremiyor


  Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı

  Videodaki konuşma :
  Mehmet kardeş sen de konuyla ilgileniyorsun, görüşlerini bekliyorum

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Evrim teorisine inananların temel hareket noktası şudur; "rastlantısal, tesadüf"
  Yani evrimin başlangıcında, uzayda atom parçaçıklarının oluşmasından tutun, büyük patlamaya varıncaya dek muazzam değişimleri tamamen rastlantısal ve tesadüfi olaylar ve tesadufi sonuçlara bağlıyorlar.
  Canlıların ortaya çıkması, ırklara bölünmesi, aynı ırk arasındaki çeşitliliği, karınca ile balina veya fil arasındaki orantısızlığı tesadufi ayrışmaların bir sonucu yorumlamalarını da eklersek...
  Tesaduf ve rastlantı
  Bu muazzam döngü, bu muazzam çeşitlilik tesaduf ve rastlantıların bir sonucu/ymuş
  kulcoşkun bunu beğendi.

 4. #4

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun
  Başka yerlerde de bu konuyu açtım, twitter da ateistelere sordum ama bir türlü bu konuya cevap verebileni görmedim.

 5. #5

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun
  Arkadaşlar, bu evrim teorisi ile ilgili konuya hiçbir ateist evrimci cevap veremiyor. En bilgililerine bile sordum, iki farklı ve birbiriyle çelişen cevaplar verdi. Şimdi, bu işi nasıl yaygınlaştırabilirim? Bu konunun yaygınlaşması için önerisi olan var mı?

  http://evrimyalanlari.blogspot.com.t...ml?view=mosaic
  Konu Büşra tarafından (27-07-2017 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

 6. #6
  DostunDostu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  30-09-2013
  Mesajlar
  5.720
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DostunDostu
  Evrim teorisi doğal seçilimin nasıl işlediği anlaşılmadan kavranamaz.

  Evrimin ana dinamiği doğal seçilimdir. Başka bir deyişle çevresel etkilerdir. Mesela şu an trilyonlarca hayvan yaşıyor. Bunlar en fazla bi 100 yıl içinde komple toprak olacaklar. Onlardan üreyenlerin nesli devam edip gidecektir. İşte bu geçişlerde bir seçilim oluyor. Mesela zayıf olanlar, açlığa daha az dayanıklı olanlar, veya hızlı kaçamayan gizlenemeyen, kamufle olamayanlar neslini devam ettiremiyor. Bu yüzden rengi, vücut yapısı, avlanma tarzı falan yaşadığı bölgeye en uyumlu olanlar avantajlı olup neslini devam yürütüyor. Bunun ıspatı şudur ki insanlar bile kontrollü şekilde evcil hayvanları ihtiyacına göre çiftleştirip şeklini şemalini, karakterini falan ayarlayabiliyor. Doğada bu iş çevresel etkilerle kendi doğal sürecinde oluşuyor.

  Evrim teorisini çürütmek isteyenler diyor ki bir maymunu daktilonun başına koysak ve bu maymun harflere rastgele bassa bu rastlantıdan bir ROMAN çıkma ihtimali evrimle bu kadar çeşit canlı oluşma ihtimalinden daha yüksek! Ben bu argümanı mantıksız buluyorum. Çünkü doğal seleksiyonu hesaba katmadan yapılan bir kıyaslamadır bu. Gerçekci ve mantıklı bir kıyas yapılması gerekirse o kıyas şöyle olmalıdır: Bir maymunu daktilonun başına oturtsak ve bu maymun tesadüfen tuşlara bassa bir roman çıkar mı, çıkar, çünkü o romanın ilk harfi ''B'' olacaksa o ''B'' harfine sıra gelene kadar hiçbir tuşun darbesi o kâğıda düşmeyecektir. Ve ''B'' harfi düştükten sonra sıra ''i'' harfine geldiğinde gene aynı seçilim devam edecek ve maymun lazım olan harfe dokunduğunda o harf baskılanacaktır. Böyle böyle birçok tesadüf sıralı devam ederken roman için lazım olan harfler hep sıralı sıralı dizile dizile o roman sonunda günümüze kadar gelen süreciyle tamamlanacaktır. Deneme yanılma meselesi gibi düşünün bunu. O ROMANIN KÂĞIDINA DÜŞMEK BİR HAK EDİLMİŞLİK İSTER! MANA BÜTÜNÜ İÇİNDE HER BİR HARF BİR ÖNCEKİ HARFİN VARLIĞI HAK ETMİŞ OLAN SONRASIDIR, VE VARLIĞI HAK EDECEK BİR SONRAKİ HARFİN SIRRINI MUHAFAZA ETMEKTEDİR. Bu noktayı iyi anlayın!

  Unutmayın ki bugün var olan tüm canlı çeşitleri milyonlarca yıl süregelmiş büyük çilelerin son yekünüdür. Her bir hücremiz savaşa savaşa bugüne ulaştı. Ana rahmine düşen milyonlarca spermin yumurtaya ulaşma yarışını düşünün! Ne kurbanlar verildi. Gün oldu küçücük bir mikrop vücudumuza girdi milyonları kırdı geçirdi. Geriye kalanlar yaşamayı hak ederek devam ürediler ve bu özelliklerini gelecek nesillere aktardılar. Bu sadece bir misal. Bu şekil bütün bir canlılar alemini düşünün! Her bir canlının kendi çilesi var. Küçücük bir karıncanın ebatlarına bakarak onun çilesini hafife almayın. O da kendince dünyalara bedel sıkıntılar çekiyor.

  Kurbağa meselesine gelince, yazıda üretilen argümanlar mantıksız. Kıtalar arası bağlantılardan başlanmış tatlı su tuzlu suyu birbirinden ayrı ele almışsın. Bütün sular birbiriyle bağlantılıdır. Tuzlu suyu tuzlu yapan özellik suyun kendinden değil, akarken taşıdığı minerallerdendir. Denizlerden buharlaşır, saf su olarak dağlara taşlara yağar, tuzları yıkayarak alçak seviyelerde toplar. Denizlerin tuzlu olması bundan ötürüdür. Devirdaim tepeden aşağı vuk'u bulduğu için canlılığın alçaklarda daha sık görülmesi anlaşılır bir durumdur. Ama bu demek değildir ki yükseklerde bulunan tatlı sularda canlı olmaz! Canlılık öyle dar bir tasavvura sığmayacak kadar geniş bir konu. O her yerden kendine bir yol bulur. Küçücük bir ağaç parçasının rutubetli koğuğuna bir yumurta sıkışır, bu ağaç parçası bir kuşun ağzında tepelere çıkar, bir yol bulur suya ulaşır ve oradan ürer gider. Kıt'alar arası en irtibatsız kalan kıt'a Avusturalya'dır ki gerçekten de Avusturalya'ya gidenler bilirler mübarek sanki başka bir gezegen gibi. Şekil ve şemail olarak ağaçlar başka, hayvanlar başka, insanları bile bambaşka tuhaf bir kıt'a..

  Evrim teorisini artık kimse tartışmıyor. Bu tartışmalar bize mahsus. Evrimi kimse ispatlamaya da çalışmıyor artık. Neden derseniz gen teknolojisi o kadar gelişti ki türler arasındaki akrabalıklar artık DNA kodları üzerinden tespit edilebiliyor. Bu lüzumsuz mevzuyu kasmaya gerek yok bence. Herkes önüne baksın işini yapsın diyorum, primatlardan gelmişiz kardeş bu böyle..

  Bence insanı insan yapan özellik eti kemiği değil, hiçbirimizin hesaba katmadığı bir nitelik olan akıl ve ruhdan geliyor. Mesela ''hayvani nefis'' diyoruz değil mi? Nefis nedir diye sormuşlar, hikmet ehli buna ''aynaya baktığında gördüğün şeydir'' demişler. Her bir nefis ölümü tadacaktır... Ölen hayvan imiş, aşıklar ölmez... Velhasılı insan nedir? Kanımca Kur'an'da mevzusu geçen ''insan'' akıl ve ruh emanetini alıp diğer hayvanlardan farklı olarak sorgulamaya başlayan niteliksel hayvanın ta kendisidir. İnsanda akıl yoksa zaten İslâm'dan da sorumlu tutulmuyor, tıpkı hayvanlar gibi toprak olacaklar diyenler bile çıkmış..

  Evrim teorisine karşı çıkmayı asrın islam mücadelesi olarak ele alanların şunu bilmesi lazım: Evrime karşı yazılar makaleler yazma işini ilk başlatanlar ABD'li Hristiyan Evangelist'lerdir. Akletmekten ve sorgulamaktan en uzak zümrelerin bu işi başlatması şaşılacak bir durum değildir. Hatta bunlar o kadar ileri gidiyorlar ki bulunan fosillerin Tanrı tarafından toprağa imtihan olsun için yerleştirildiğini söylüyorlar. Bu bağnaz reaksiyon ABD'de birilerine çok para kazandırdı. İslâm aleminin uyanık sporları bunu fark edince ABD'den bu sektörü transfer edip multi milyoner oldular. Üstelik Müslümanların aklıyla dalga geçer gibi milletin gözü önünde dansöz oynatıp göbek atıyorlar. Sen burda istediğin kadar bunu yayalım arkadaşlar diye çırpın dur! Allah akıl fikir vermiş kardeşim biraz düşün yahu!
  Konu DostunDostu tarafından (28-07-2017 Saat 05:45 ) değiştirilmiştir.
  Bir toplum nefslerinde olanı değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Rad, 11
  «Sen değişmeden hiçbir şey değişmeyecek»

 7. #7

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun
  Alıntı DostunDostu Nickli Üyeden Alıntı
  Evrim teorisi doğal seçilimin nasıl işlediği anlaşılmadan kavranamaz.
  Öncelikle konu hakkında bir cevabın olsaydı yazardın. Niyeyse konuya cevap vermek yerine lafı dolandırarak konuyu değiştirme çalışmaları ile çok karşılaşıyorum.

  Eğer, evrim tartışmaları Batı'da dediğin gibi bitmiş olsaydı herkes ateist olurdu kimse dine inanmazdı.

  Ben doğal seçilimi de cinsel seçilimi de iyi bilirim.

  Şimdi, işimiz gücümüz yok bütün memelilerin balıktan geldiğine, dinozorun kuş olduğuna, köpeğin denize girip fok olduğuna, uçan böceklerin nesillerce ağaçtan düşe düşe kanatlarının çıktığına inanmamız gerekecek.

  Her ne ise KONUYA CEVABIN VARSA VERİRSİN, CEVABIN YOKSA GİT EVRİMCİ AĞABABALARINA SOR DA GEL. Merak etme senden önce ben sordum ama cevap alamadım.

  Bir şey daha ekleyim: hayvanlar anneleri-babaları ile cinsel ilişkiye girer ve bu ilişkiden yavrular doğar, eğer evrimi kabul ediyorsan bu doğan yavruların ataların olduğuna inanman gerekir.

  Bir müslüman evrim teorisine inanamaz çünkü evrim teorisine göre Hz. Adem yoktur hatta ilk insan diye birşey yoktur.

 8. #8
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  9.044
  Adı geçen
  55 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Darwinistlerin, kurbağayı evrim teorisi içine dahil edememiş olmaları, kurbağa için bir izah bulamamaları ve gülünç bir şekilde "bize fırsat verin bir kaç yüzyıl içinde bunu açıklarız" türünde bahaneleri bir tarafa, kaplumbağa içinde aynı sözleri kullanmaları mümkün.
  Evrim teorisini -materyalist felsefe nazarından- savunanlar hemen her biyolojik fizyolojik farklılıklara tesadüf ve rastlantısal olaylar zincirine bağlıyorlar.
  Evrim teorisini savunanlara göre uzayda tesadüfi olarak atom parçacıkları oluşmuş. Yine tesadüfi olarak atom parçacıklarının çarpışması sonucu evren oluşmuştur savunusundadırlar. Bu tesadüfler zincirinin ara halkasında canlıların belirmesi, tesadüfler sonucu farklı beslenme olanakları, farklı coğrafik şartlar ve bu coğrafyaya bağlı olarak farklı iklim ve doğa koşulları aynı türden canlıları farklı türlere ayırmıştır deniliyor. Farklı türlerin bir de alt türlere bölünerek geniş bir popülasyon çeşitliliği ortaya çıktığı savunuluyor.

  Gülünç olan şudur ki tek bir canlı türünün birden fazlı değişim geçirdiği ama bu değişimlerden sonra tekrar ataya dönüş yapabileceğine dair verilen örneklerdir. Timsah, kaplumbağa ve kurbağanın ortak atası sayılan canlı türünün (kurbağa, timsah ve kaplumbağanın ortak atası) en zayıf halkası olan kurbağanın yakın akrabası olarak timsah ile beslenme ve üreme arasındaki derin uçurum açıklanamıyor. Sulak bölgelerde yaşayan timsah ve kurbağa üzerinde nasıl bir etken rol oynadı ki bu ölçüde bir farklılık oluştu?

  Kaplumbağa ile timsah arasında da ortak bir atadan gelindiğini ifade ediyor evrimciler. Başa dönersek farklı beslenme kaynakları, farklı iklim ve doğa koşulları canlıları keskin bir şekilde evrimleştirdi deniliyor. Oysa timsah ve kaplumbağayı ortak atadan bu ölçüde birbirinden bu denli farklılaştıracak beslenme imkanlarını ve iklim farklılığını göremiyoruz.
  Yani şöyle mi oldu, kendi aralarında oturup konuşup anlaşarak, uzlaşarak her iki türün kolayca ulaşıp, yararlanabilecekleri beslenme kaynağını paylaştırmış oluyorlar?
  Bir canlı türünü etçil diğer canlı türünü otçul olmaya zorlayan ana etken nedir? Eğer beslenme olanaklarının kısıtlılığı bahane gösterilecekse, aynı besin kaynağının çok bol olduğu bir bölgede onu tüketecek başka bir türün o beslenme imkanlarını sahipsiz bulduğu araya girdiği de görülecektir.
  Ayrıca evrimcilerin -belki de kasıtlı olarak- gözardı ettikleri bir şey var, her iki türünde (timsah ve kaplumbağanın) doğada çok az düşmanı var.

  Evrimcilere göre timsah, aynı ortak atadan geldiği ileri sürülen kaplumbağadan ayrılarak kendi türüne dönüşmesi için hem kaplumbağadan ayrışmak için sayısız değişim evrim geçirmiş hemde timsah olarak kalabilmek için milyarlarca yıl ısrarla inatla kendi türünün özelliklerini koruyabilmiş.
  Konu Mehmet tarafından (28-07-2017 Saat 18:14 ) değiştirilmiştir.

 9. #9

  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  27-08-2016
  Mesajlar
  116
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kulcoşkun
  Zaten evrimciler ilk canlı nasıl oluştu diye sorulduğunda cevaplayamazlar. Ve bunu başka bilim dalı inceler derler, tabii ki eğer cevabını bilselerdi söylerlerdi ama cevapları yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Evrim Karşıtlarına Sorular
  By CultureClub in forum HASBİHÂL
  Cevaplar: 81
  Son Mesaj: 08-10-2009, 22:59
 2. Eğer evrim gerçek ise?????
  By Hasan in forum FOTO / KARİKATÜR
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 10-06-2008, 20:07
 3. Evrim Teorisinin çöküşü
  By KARAMURAT-3 in forum İNTERNET ve BİLGİSAYAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-05-2008, 20:43
 4. Evrim Var mı?
  By alkanaga in forum DİNİ SORULARINIZ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-02-2008, 20:07
 5. İçgüdü ve evrim.
  By "haTTat" in forum KÜLTÜR ve SANAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-08-2006, 21:29

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş