Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın.' dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye'de halka hitaben yaptığı konuşmada, "Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Okmeydanı'nda kahvehaneye silahla girip hayır propagandası yapanları hatırlatan Erdoğan, bu şahıslardan birinin CHP üyesi olduğunun ortaya çıktığını aktardı.


Erdoğan, "Muhalefet nerede. Meydanlarda yok. Onlar kahvelerde. Hele hele bir de maskeli teröristlerini kahvelere gönderiyorlar, arkadan kahvelere gidiyorlar. Okmeydanı'nda yaptılar. İstanbul Emniyeti bunları yakaladı. Bunların bir tanesinin CHP mensubu olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar iç içe yahu, ne olacak." Dedi.


"Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz?


Konuşmasında Saadet Partisi tabanına da seslenen Erdoğan, "Konya'dan bir tanesi çıktı ‘eğer evet çıkarsa İzmir'den denize dökeceğiz' diyor. Ben dün Konya'yı gördüm. Konya bir başkaydı. Karşımda yüz bini aşkın insan vardı. Ama ne yazık ki bir şey daha gördüm. Milletin evlatlarını denize dökeceğini söyleyen adamı, ne yazık ki saadet partisine mensup kadınlar gidip ziyaret ediyor. Ey benim Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz? Nerelerden nerelere. Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler." ifadelerini kullandı.


"Yarın akşam Batı çıldırsın kudursun"


Erdoğan, "Gelin yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu an hissediyorum. Bizim daha çok delinecek dağımız var, aşılacak çok boğazımız var." diye konuştu. (İLKHA)