Etiketlenen üyelerin listesi

Günlerdir Ömer Turan yazıyor, en son Ergün Diler de yazdı.. Yeni bir dünya savaşının eşiğindeyiz. Bu iddiayı biraz abartılı bulabilirsiniz ama, dikkat! Soğuk savaş 1947’de başladı ve 1991’de bitti. 1990’da Margaret Thatcher İskoçya’daki NATO toplantısında açık açık söyledi: “Tehlikenin rengi artık Kızıl değil Yeşildir ve Radikal İslamdır..” Aşağıda anlatacaklarım can sıkıcı. Hemen belirteyim ki, geleceği yalnızca Allah bilir. Ayrıca bize şer gibi gelen şeylerde Allah hayır da murat etmiştir..

Bu konu 369 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
Savaş Başlıyor | Abdurrahman Dilipak 369 Reviews

  Konuyu değerlendir: Savaş Başlıyor | Abdurrahman Dilipak

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 369 kez incelendi.

 1. #1
  ihvanistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatöremektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-10-2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  4.293
  Adı geçen
  57 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ihvanistanbul

  Günlerdir Ömer Turan yazıyor, en son Ergün Diler de yazdı.. Yeni bir dünya savaşının eşiğindeyiz. Bu iddiayı biraz abartılı bulabilirsiniz ama, dikkat! Soğuk savaş 1947’de başladı ve 1991’de bitti. 1990’da Margaret Thatcher İskoçya’daki NATO toplantısında açık açık söyledi: “Tehlikenin rengi artık Kızıl değil Yeşildir ve Radikal İslamdır..”
  Aşağıda anlatacaklarım can sıkıcı. Hemen belirteyim ki, geleceği yalnızca Allah bilir. Ayrıca bize şer gibi gelen şeylerde Allah hayır da murat etmiştir.. Anlatacaklarım onların hesapları, planları ile ilgili. Şüphesiz bizim bilmediğimiz başka planları, aramıza sızmış ajanları da vardır. Ben sadece dikkatli ve tedbirli olalım sadedinde bir hatırlatmada bulunuyorum. Yoksa son anda bu planları da değiştirilebilir. Ya da 15 Temmuz’da olduğu gibi tersyüz de olabilir.
  Kafanıza yatmadı ise “Komplo teorisi” der geçersiniz.
  FETÖ de BÇG de bu konseptin ürünü idi. BÇG ile ölümü gösterip, FETÖ ile hastalığa razı edeceklerdi. Sevr’i gösterip, Lozan’a razı ettikleri gibi..
  İslam’a karşı soğuk savaşınişaret fişeği,İngiltere tarafından NATO üzerinden 1990 yılında ateşlendi.
  2000 yılında Türkiye’de iktidarı ele geçirmiş olacaklardı. Ardından Irak işgal edilmiş olacak, BOP üzerinden ilk etapta 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapıları değiştirilecekti. BOP’un işaret fişeğini ABD’den Beyazsaray’ın Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice 7 Ağustos 2003’de ateşledi. 7 Ağustos’taki Washington Post’da Rice, Ortadoğu’yu dönüştürmek için bölgeyi “dönüşüm yurdu”nun merkezi yapacaklarını söylüyordu.. Fas’tan Basra körfezine kadar, bugün “Arap baharı” diye başlatılan iç çatışmaların yaşandığı coğrafyadan söz ediyoruz. Husiler, Haşdi Şabiler, DAEŞ,PYD durup dururken çıkmadı ortaya!
  Dönüşümün planlayıcısı ABD’nin 43. Başkanı George W. Bush’tu. Proje görünürde İslam ülkelerine demokrasi ihracını öngörüyordu. Bunun için “İslam and Democracy Fondation” isimli, başında Cezayirli bir ailenin bulunduğu bir hareket de başlatılmıştı.
  BOP’un asıl adı, “Geliştirilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile Müşterek bir Gelecek ve Gelişmeiçin Ortaklık İnisiyatifi”dir.
  Senaryoya göre Ortadoğu’nun barışçı yollarla ele geçirilmesi ve dönüştürülmesi, İsrail’in varlık ve güvenliğinin garanti altına alınması, enerji kaynak ve koridorunun güvence altına alınması, İslam dünyasının Çin, Hindistan, Rusya ve Afrika’dan uzak tutulması ve batı ile bağların güçlendirilmesi ve Radikal İslam’ın önlenmesi..
  15 Temmuz bu projenin hayata geçirilmesinde nihai bir hamle idi, başarısız oldu. Şimdi derin devlet ve derin NATO yeniden harekete geçmeye hazırlanıyor..
  Projenin paydaşları belli. ABD, İngiltere, İsrail ve Vatikan. Almanya operasyon merkezi.. Destek ülkeleri olarak, Hollanda da işin içinde olacak, Yunanistan da, Bulgaristan da.. Yine destek alınacak ülkeler Irak, Suriye ve Ermenistan.. Irak ve Suriye’deki örgütlerden destek alacaklar. İran’ı ve Irak yönetimini bir şekilde kullanmayı deneyebilirler.
  İslam’a karşı Haçlı İttifakının soğuk savaşını 1990’da İngiltere NATO toplantısında Thatcher başlattı. 2003’de ABD başkanı Bush nöbeti devraldı. Rice savaşın başladığını ilan etti. BOP 8-10 Temmuz 2004’deki D8 toplantısında kararlaştırıldı ve nihai bildiride bu konu “Gelecek Forumu” adı ile onaylandı. İlk operasyon Türkiye, İtalya ve Yemen’de gerçekleştirilecekti. 28-29 Haziran 2004’de İstanbul’da yapılan NATO zirvesinde bu konu tekrar ele alındı. Pakistan Projeye kendini açtığı için ambargo kaldırıldı. Ürdün ve Tunus’ta ortaklık ofisleri açıldı. Suriye, İran, Afganistan ve Libya ile doğrudan, ya da STK’lar üzerinden dolaylı temaslar sağlandı.. İşin içinde CIA / RAND da vardı tabii ki. Fuller aynı yıl “Sivil ve Demokratik İslam: Ortak Kaynaklar ve Stratejiler” başlığı ile yayınladığı uygulamada, Kemalizm ve Türkiye’deki laiklik uygulamalarını eleştiriyordu.
  15 Temmuz başarısız olunca, önce ne yapacaklarını şaşırdılar, şimdi ise yeni bir planı devreye sokuyorlar.. Bu işin içindekiler arasında görüş birliği olmasa da, kaybedecek zamanları olmadığı gerekçesi ile derin güçler olaya doğrudan el koydular..
  Arkadaşların sözünü ettiği ve onları kaygılandıran durum bu olsa gerek.. Önce referandumdan hayır çıksın istiyorlardı, o olmayınca, yeni bir planı devreye sokuyorlar..
  Şimdi, hemen referandum öncesi, bir yandan referandum sonucunu lehlerine yani olumsuz yönde etkileyecek her yolu deneyecekler. Ama öfkeleri akıllarından büyük olduğu için keskin sirke hesabı kendi küplerine zarar veriyorlar.. Terör ve nokta hedeflere yönelik saldırılar gerçekleştirebilirler.. Referandumu engellemeye, sonucu tartışmalı hale getirecek her yolu deneyebilirler.. Referandum yapılıp, Erdoğan’ın elini güçlendirecek bir sonuç çıksa bile bu yoldan vazgeçmeyecekler. O zaman onlara göre geriye tek seçenek kalıyor: “Medeniyetlerarası savaş”.
  Bana kalırsa Rockefeller’i bu dünya derin devletinin dağınıklığı, çözümsüzlüğü öldürdü. Adam 200 yaşına kadar yaşamayı düşünüyordu. Türkiye’nin derdi, onu da gerdi.. 15 Temmuz’daki başarısızlık onu canından etti. Rothschild her ay birkaç defa Rockefeller’le bir araya geliyordu. Trump, Merkel ya da ABD, İngiltere, Rusya krizi hepsi buradan kaynaklanıyor.. PEGİDA, Wilders, Le Pen, hepsi Avrupa’yı haçlı ruhu ile birleştirmek ve ırkçı refleksleri güçlendirerek batıyı İslam dünyasına karşı savaşa hazırlamak için bir plan olabilir mi?
  Demem o ki soğuk savaş başlayalı yıllar oldu. Şimdi savaş ısınmaya başladı..

  Yazının Tamamı için Tıklayın!

 2. #2
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.612
  Adı geçen
  99 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Yazının sonuna az kalmıştı
  Dur ben paylaşayım


  Bu mesele FETÖ-BÇG meselesi değil. İş daha derin.. Şimdi cephede piyonlar değil, patronlar var.. Kötü bir şekilde deşifre oldular ve suçüstü oldular.. Kaçacak yerleri de yok. Hesaplaşma başlıyor. Kaybederlerse; ki, bu bize bağlı, bu kapitalizmin ve siyonizmin sonu olacak.

  Savaşın bu evresinde karşınızda sadece FETÖ yok, bunu bilesiniz. ABD, İsrail, İngiltere, Almanya, Vatikan, Tapınakçılar, Localar.. Almanı, Fransızı, İtalyanı, NATOsu ile irtibatlı kim varsa, sağı-solu, ılımlısı-radikali, laiki-İslamcısı hepsini cepheye sürecekler. Merkeze bağlı kim varsa BÇG-FETÖ hepsi birlik olacak.

  BND (Alman istihbaratını) şefi o çıkışı, niçin yaptı anlamak zor. Adam şecaat arz edeyim derken resmen suçunu ikrar etti sanki. Suçüstü oldu.

  Zorlu bir süreç başlıyor. İş başa düştü. Millet göreve. 15 Temmuz'un kahramanları yeniden nöbete. Biz de bu günü bekliyorduk, FETÖcüler de.. İçimizdeki hainler ve münafıklar için karar saati. Bizi gören duyan bilen, hüküm sahibi, kadir- mutlak bir Allahımız var. Mekerallahu! Görelim Mevlam neyler.. Selâm ve dua ile..

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.209
  Adı geçen
  56 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Batıyı İslama karşı kışkırtan, islam coğrafyasına yönelik işgale ve hükümetlerine ve halkına karşı topyekün saldırıda bulunmaları için gerekçeler üreten DAEŞ ve El Kaide gibi terörist örgütlerin rolü de büyüktür.
  Medeniyetler çatışması olarak ortaya çıkıp İslam ve batı anlaşmazlığına dönüşen tehlikeli gidişat daha ileri aşamalara uzanmaması gerekir. Ortada ekonomik ve askeri bakımdan batı lehine bir eşitsizlik söz konusu.
  İngiltere, Almanya, İsveç, Fransa ve ABD gibi ülkelerde hıristiyanlığa olan inanc toplumun ancak% 30-35'inde görülebiliyordu. Adamları zorla hıristiyanlığı sahiplenmeye zorladık gibi.
  Hıristiyanlık öğretisi ve inancıyla arasına hayli mesafe koymuş batılı ateisti, sosyal demokratı, liberali,yeşilci, feministi, iti, biti "hıristiyannn hıristiyannn" diye sayıkladık. Sapla samanı oldukça fazla karıştırdık.
  Bir dinler savaşı çıkması için az çaba göstermedik.
  Sonuç; madem öyle, al sana böyle demeye başladılar.

 4. #4
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.612
  Adı geçen
  99 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Ne alakası var yahu, he onlar çok masumdu da gelin topraklarımızı tarumar edin diyen bizlerdik. Terörle İslam'ı yanyana koyan ve buna İslami terör diyenler de onlar değildi buna biz sebep olduk. Ya yapmayın Allah askina.

  Batı, İslam'ın ne olduğunu pekala çok iyi biliyor ve İslam'ın kendi yaşam tarzlarına bir tehdit oluşturduğunu çok iyi kavrıyor. Bırakın bu batı kompleksini.

  Kuran gayet açık bir şekilde kafirlerin düşmanlıklarının biz onların dinine girmedikce ki burada din salt religion anlamında değildir onu da içine alan daha geniş bir anlamı kapsar, bizlerden asla razı olmayacaklarını bildirir.

  Zaten yapilan bütün savaşlar kimin hakim olacağı savaşıdır. Doğu yani İslam mı hakim olacaktır yoksa batı mı yani İslam'ın karşısındakiler mi hakim olacaktır. Bütün mesele bu.

 5. #5
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  20-04-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20.420
  Adı geçen
  51 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @redyellow
  Ömer turan acaip abartmaya başladı her şeyi.

  Bu da inandırıcılığını kaybetmesine yol açıyor.
 6. #6
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.209
  Adı geçen
  56 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Alıntı Kaptan Nickli Üyeden Alıntı
  Ne alakası var yahu, he onlar çok masumdu da gelin topraklarımızı tarumar edin diyen bizlerdik. Terörle İslam'ı yanyana koyan ve buna İslami terör diyenler de onlar değildi buna biz sebep olduk. Ya yapmayın Allah askina.

  Batı, İslam'ın ne olduğunu pekala çok iyi biliyor ve İslam'ın kendi yaşam tarzlarına bir tehdit oluşturduğunu çok iyi kavrıyor. Bırakın bu batı kompleksini.

  Kuran gayet açık bir şekilde kafirlerin düşmanlıklarının biz onların dinine girmedikce ki burada din salt religion anlamında değildir onu da içine alan daha geniş bir anlamı kapsar, bizlerden asla razı olmayacaklarını bildirir.

  Zaten yapilan bütün savaşlar kimin hakim olacağı savaşıdır. Doğu yani İslam mı hakim olacaktır yoksa batı mı yani İslam'ın karşısındakiler mi hakim olacaktır. Bütün mesele bu.
  Aliya İzzetbegoviç'in şu sözleri ile başlayalım :
  Ben olsam Müslüman Doğu’daki bütün mekteplere “eleştirel düşünme” dersleri koyardım. Batı’nın aksine, Doğu bu acımasız mektepten geçmemiştir ve birçok zaafımızın kaynağı budur .
  Söylemek istediğim de tam da bu çerçeve içinde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-03-2015, 20:37
 2. Abdullah Yeğin: Erdoğana savaş, millete savaş demektir
  By Dua Nur in forum Röportaj - Söyleşi
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 17-03-2014, 13:50
 3. Dilipak evini Erkaya'ya kaptırdı
  By oğuz in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19-08-2009, 12:28
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-06-2008, 09:40
 5. Dilipak'tan sırlarla dolu bir 'Üzmez yazısı'
  By Kaf-Nun in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 02-05-2008, 22:45

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş