Etiketlenen üyelerin listesi

Suriye'de yübinlerce insan öldü belki. Allah Teala oradan 3000 (üçbin) şehit aldığı zaman bu savaş bitecektir. Bu da 7 yıl sürecektir. 7 yılda üçbin şehit çıkmazsa, 9 yılda bitecektir. 13 Temmuz 2022, İsrail'in yıkılmaya başlayacağı tarih. Batan geminin enkazı battığı yerde aranır. Hilafet tekrar gelecektir ve İstanbul tüm müslümanların merkezi olacaktır. Velinin mertebesinin yükselmesi iki şeyle olur. Kur'an'a hizmet ve sünnete seniyyeye ittiba. En doğrusunu Allah Teala bilir.

Bu konu 1239 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...
Gaybi Hadiseler (Suriye Savaşı, İsrail'in Yıkılışı) 1239 Reviews

  Konuyu değerlendir: Gaybi Hadiseler (Suriye Savaşı, İsrail'in Yıkılışı)

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1239 kez incelendi.

Sayfa 2/2 İlk 12
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni

Konu: Gaybi Hadiseler (Suriye Savaşı, İsrail'in Yıkılışı)

 1. #17
  zulk@rneyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  05-10-2011
  Mesajlar
  1.164
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @zulk@rneyn
  istikamet türkiyede hilafet bayrağının açılacağı yönünde.
  2017 çok hareketli ve sert geçecek.
  ayrıca suriyede her ölen de şehid değildir.
  bir çok grup karşısına müslümanları koyup tekfir ediyor. kendisi dinden çıkıyor farkında değil.
  suriyede fitne vardır. gerçek şehid sayısı ise 3.000 in çok altında olduğunu sanıyorum. tabiki en doğrusunu Allah c.c. bilir.

 2. #18
  adams77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-06-2013
  Yer
  Mars
  Mesajlar
  22.892
  Adı geçen
  66 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @adams77
  28000 minik beden ve 3000 aynen deprem bilimi gibi olmuş

 3. #19

  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2013
  Mesajlar
  1.707
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Fakr
  Selam @talib

  Konunun başlangıcı aslında daha öncelerine dayanıyor.Şam'dan sonra saflar iyice netleşecek.Bu konuda açık bir rivayet var.Bendeniz bu konuda bu süreçte oku'malarımda gör'düğüm kadarıyla rivayetlerde haber verilenler "tarihlerine" kadar çıkmakta.Yeter ki doğru oku'ma gerçekleşsin.

  Bu rivayetlerden sadece Müslüman'lar haberdar değil.Bu rivayetleri kullanan ve kullanarak yönlendirmek ve bire bir aynı hale getirmek için "sahne oyunu" hazırlanan 'büyük grublar' var.Bunlara karşı uyanık olmak gerekir.Bunun uyarısı da zaten bir rivayette geçmekte.

  Ol'an her şey hayr'dır.Görelim Mevla'm neyler neylerse güzel eyler.

  Selametle

 4. #20
  Son.Fedai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-02-2007
  Yer
  Gaziantep
  Yaş
  48
  Mesajlar
  6.343
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Son.Fedai
  Alıntı Son.Fedai Nickli Üyeden Alıntı
  4973 - Sabi'nin, Fatima Bintu Kays radiyallahu anha'dan nakline gore Fatima soyle anlatmistir: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Temimu'd-Dari hiristiyan bir kimse idi. Gelip biat etti ve musluman oldu. O, benim Mesih Deccal'den anlattigima uygun olan bir rivayette bulundu. Bana anlattigina gore, Temim, bir gemiye binip denize acilmistir. Yaninda Lahm ve Cuzam kabilelerinden otuz kisi vardi. (Hava sartlari iyi olmadigi icin) onlarla denizin dalgalari bir ay kadar oynadi. Sonunda gunesin battigi esnada denizde bir adaya yanastilar. Geminin kayiklarina binerek adaya ciktilar. Derken karsilarina cok tuylu killi bir hayvan cikti. Bunlar, tuylerinin coklugundan hayvanin bas tarafi neresi, arka tarafi neresi anlayamadilar. (Saskin saskin
  "Sen necisin, neyin nesisin?" dediler. O cevap verdi:
  "Ben cessaseyim!"
  "Cessase nedir?" denildi.
  "Ey cemaat! Su mannastira kadar gelin! Icinde bir adam var, o sizin haberinize mustaktir!" dedi. O, boylece bir adamdan soz edince, biz onun bir seytan olmasindan korktuk. Hemen kosarak manastira girdik. Iceride bir adam vardi; hilkatce gorduklerimizin en irisiydi ve elleri boynuna, dizlerinden topuklarina demirle siki sekilde baglanmisti.
  "Vah sana! Kimsin sen?" dedik.
  "Benim haberimi alabilmissiniz. Simdi siz kimsiniz, bana soyleyin!" dedi. Arkadaslarim:
  "Biz bir grup Arabiz. Bir gemideydik, denizin coskun bir anina rastladik. Dalgalar bizi bir ay oynatip oyaladi. Sonra su adaya yaklastik, sandallara binip adaya ciktik. Tuylu ve cok killi bir hayvanla karsilastik. Tuyunun coklugundan basi ne taraf, arkasi ne taraf anlayamadik. "Vah sana, nesin sen" dedik.
  "Ben cessaseyim!" dedi. Biz: "Cessase de ne?" dedik.
  "Manastirdaki su adama gelin, o sizin haberinize pek mustaktir!" dedi. Biz de kosarak sana geldik. Biz onun bir seytan olmadigindan emin olmadigimiz icin korktuk" dedik. Adam:
  "Bana Beysan hurmaligindan haber verin!" dedi. Biz:
  "Onun neyinden haber soruyorsun?" dedik.
  "Ben onun agacindan soruyorum, meyve veriyor mu?" dedi.
  "Evet!" dedik.
  "Oyleyse meyve vermeme zamani yakindir!" dedi.

  "Bana Taberiye golunden haber verin!" dedi.
  "Onun nesinden haber istiyorsun?" dedik.

  "Onun suyunun cekilmesi yakindir!" dedi.
  "Bana Zuger gozesinden haber verin!" dedi.
  "Sen onun neyinden haber istiyorsun?" dedik.
  "Gozede su var midir? Orada su var midir?" dedi.
  "Evet, onun cok suyu vardir! Sahipleri onun suyu ile ziraat yapiyorlar!" dedik.
  "Ummilerin peygamberinden bana haber verin? O ne yapti?" dedi.
  "O Mekke'den cikip Yesrib'e (Medine'ye) yerlesti" dedik.
  "Araplar O'nunla mukatele etti mi?" dedi. Biz:
  "Evet!" dedik.
  "Onlara karsi ne yapti?" dedi. Biz de, (onu ezmek icin) pesine dusen Araplara galebe caldigini, Araplarin kendisine itaat ettiklerini haber verdik. (O da bize
  "Bu, onlarin itaat etmeleri, kendileri icin daha hayirlidir. Ben simdi size kendimi tanitayim: Ben Mesih Deccal'im. Cikis icin bana izin verilme zamani yakindir. O zaman cikip yeryuzunde dolasacagim. Kirk gun icinde ugramadigim karye (koy) kalmayacak. Mekke ile Taybe (Medine) haric. Bu iki sehir bana haramdir. Onlardan birine her ne vakit girmek istersem, elinde yalin kilic bir melek beni karsilar, benim oraya girmeme mani olur. Onlarin her bir gecidinde bir melek vardir, onlari korur!" dedi." Sonra Resulullah aleyhissalatu vesselam cubuguyla minbere durterek:
  "Bu Taybe'dir! Bu Taybe'dir! Bu Taybe'dir! Ben bunu size anlattim degil mi?" buyurdular. Halk da: "Evet!" diye karsilik verdi. bunun uzerine Aleyhissalatu vesselam:
  "Temimi'd-Dari'nin rivayetinin benim size ondan (Mesih Deccal'dan) Mekke ve Medine'den anlattigima muvafik dusmesi hosuma gitti. Bilesiniz O Sam denizinde veya Yemen denizindedir. Hayir dogu tarafindandir. Evet o dogu tarafindan zuhur edecektir. O dogu tarafindan zuhur edecektir!" buyurdu ve eliyle dogu tarafina isaret etti."
  Muslim, Fiten 119, (2942); Ebu Davud, Melahim 15, (4325, 4326); Tirmizi, Fiten 66, (2254).

  http://www.kuranikerim.com/kutubi-sitte/4980.html


  Taberiye Gölü

  Vikipedi, özgür ansiklopedi


  Taberiye Gölü
  Taberiye Gölü'nün uydu görüntüsü
  Koordinatlar 32°50′K 35°35′D
  Göl türü Tatlı su
  Kaynakları Yukarı Şeria
  Çıkışları Aşağı Şeria vebuharlaşma
  Havza ülkeleri İsrail
  Yüzölçümü 166 km²
  Ortalama derinlik 25.6 m
  En derin noktası 43 m
  Su hacmi 4 km³
  Kıyı uzunluğu 53 km
  Yüzey rakımı -209 m
  Taberiye Gölü (Celile Denizi, Celile Gölü ya da Kinneret Gölü (İbranice ים כ×*רת) İsrail'de bulunan bir göldür. Ürdün nehri tarafından beslenmektedir. İsrail'in su ihtiyacı büyük oranda bu gölden karşılanmaktadır. Yaklaşık 53 km kıyıya sahip ve karşılıklı uzak noktalarından 21 km / 13 km genişlikteki İsrail'in en büyük tatlı su gölü. Gölün toplam yüzölçümü 166 km²'dir ve en derin yeri aşağı yukarı 43 m.'dir [1] Haritalarda deniz seviyesinden 209 metre aşağıda gösterilen gölün yüzeyi, Lut Gölünden sonra dünyanın en alçak 2. noktası ve aynı zamanda dünya üzerinde en derinde bulunan tatlı su gölüdür.[2]

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Taberiye_G%C3%B6l%C3%BC


  Ama İmam-el Mehdi Taberiye Gölü’nün suyu kuruyuncaya kadar çıkmayacak. İmam-el Mehdi çıktığında, işte o zaman Hz. İsa (a.s.) geri dönecek. Ve O, Deccali öldürecek. Ama İsa a.s. da Taberiye Gölü’nün suyu kuruyuncaya kadar çıkmayacak. Suyun seviyesi düşük mü? Kuruyor mu? Jerusalem Post’u hergün internet üzerinden okuyorum. Taberiye Gölü’nün su seviyesini takip edebilmek için. Şu anda o kadar düşük ki, daha önce olmadığı kadar, İsrail’in kendi mühendisleri duyurdu, bu yaz su seviyesinin o kadar düşeceğini bekliyorlar ki, Taberiye Gölü asla eski haline getirilemeyecek. Bu su kurumadan önce ne kadar zaman geçecek? İşte bu kalan zaman süresi. Bu su kuruduğu zaman dünya İmam-el Mehdi’nin çıkışına sahne olacak.
  http://kutuphaber.com/index.php/2013...eccal-3-kisim/

  Gündelik hayatımızda kıyamet alametlerinin her türlüsünü görüyoruz. Bunları kanıksadığımız için bize rahatsız edici veya ürkütücü gelmiyor. Lakin bu bildik alametlere yenileri ekleniyor. Bunlardan birisi Yecüc ve Mecüc’ün içerek kurutacakları ileri sürülen Ölü Deniz veya Taberiye Gölü’nün Aral Gölü gibi giderek kurumasıdır. Temim de Dari’nin Cessase hadisinde bir adada rastladıkları bağlı ve kıllı adam (Deccal) Taberiye Gölü’nün kuruyup kuramadığını soruyor. Ve kuruyacağını haber veriyor. Taberiye Gölü’nün kuruması hem Deccal hem de Yecüc ve Mecüc çağının zuhur alametlerinden biridir. Taberiye Gölü yıllardır kuruyor ve 27 metre alçaldığı haber veriliyor. Bu da Deccal’ın zuhurunun mukaddimesi olarak sayılıyor. Bu kurumayı önlemek için İsrail, Ramallah Yönetimi ve Ürdün arasında üçlü bir anlaşma imzalandı. Buna göre, Kızıldeniz’den Ölü Deniz’e su takviyesi yapılacak. Bununla birlikte bu haliyle devam ederse Taberiye Gölü’nün 2050’ye varmadan kuruyacağı varsayılıyor. Bu hesap üzerine söylemek gerekirse, o zaman Deccal meselesi ve Yecüc ve Mecüc meselesinin zuhuru ve tamamlanması 35 yıl içinde olup bitmelidir. Esbap düzeyinde değişim tahakkuk düzeyinde de değişimi beraberinde getirir.
  http://www.bitkiselmarket.biz/guta/


  Bunlardan ilki Deccal’ın sormuş olduğu Beysan hurmalığıdır. Hurmalığın helâk olması varlığının ortadan kalkması veya hurma vermemesidir. 1950 yılından itibaren Beysan hurmalığı kurumuş ve meyve vermemektedir. İsrail anılan hurmalığı kurutmuştur. Siyonistler Filistin’i işgâlleri üzerine Yeni Beysan şehri kurmuşlar, eski şehri ihmâl ederek hurmalıkların kurumasına sebep olmuşlardır. Beysan hurmalıkları 65 yıldan beri kurumuştur. İsrail’in kuruluşu Beysan hurmalıklarının kurumasına sebep olmuştur. Ölü Deniz olarak bilinen Taberiye Gölü de kurumaya devâm ediyor. Deniz seviyesinden alçak olan Lut Gölü veya Taberiye Gölü kurumasını sürdürüyor. Buradaki ekolojik felâket giderek büyüyor. İsrail, Ürdün üzerinden tünel açarak su ikmâliyle gölü yeniden canlandırmaya çalışıyor. Bununla birlikte gölün dumûra uğramasının önü alınamıyor. Üçüncü alâmet ise Zuger pınarının, gözesinin kurumasıdır. Ölü Deniz kıyılarında Ürdün’de bir köy olan Zuger’de bulunan gözenin suyu da azalmaktadır. Geçtiğimiz yıllar bölgeyi, özellikle Ürdün ve İran gibi ülkeleri kuraklık vurmuş ve yeraltı kaynakları da çekilmişti. Son sıralarda Ürdün gibi ülkelere bâzen kar yağmasına rağmen genellikle kuraklık peydâ olmaktadır. Ali Cuma, Deccal’ın sahabelere haber verdiği üç alâmetin de belirdiğini ifâde ediyor (2).
  http://yenidunyadergisi.com/cessase/

  "İsrail Tarım Bakanı Rafael Eitan uyarıyor: 'Taberiye Gölü'ndeki su seviyesi hiçbir zaman bu kadar düşük olmamıştı. İsrail'in su rezervleri hayati tehlike altında." (Nature, Ağustos 1991)
  http://ozseydam.blogcu.com/gap-ve-israil-stratejileri/2714036
  http://forum.memurlar.net/konu/383035/
  Alametler gözümüzün önünde bir bir gerçekleşiyor.

  Çoğumuzun haberi yok

Sayfa 2/2 İlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-11-2014, 15:45
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 26-05-2013, 06:27
 3. İsrail Suriye Barışı Sağlanırsa Erdoğan Nobel’i Alır
  By sağanak in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 11-09-2012, 15:29
 4. Gaybi İman
  By saf deha in forum ŞİİRLERİNİZ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 18-05-2012, 10:53
 5. Gaybi Haberler
  By AMMAR KARAN in forum TASAVVUF
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-05-2007, 23:34

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş