Etiketlenen üyelerin listesi

PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde 'defacto' bir devlet inşasına girişmesi Ankara'yı harekete geçirdi. Genelkurmay 18 bin askerin katılacağı operasyonun hazırlığında. Suriye'nin kuzeyindeki insanı dramı masaya yatıran Ankara, bölgenin güvenliğini sağlamak için iki seçenekli hareket planı için hazırlıkları başlattı. Terör örgütü IŞİD'in Tel Abyad'dan çekilmesinin ardından rejim güçleriyle birlikte 'Mare' hattına yönelmesi Ankara'yı harekete geçirdi. Genelkurmay, MİT ve Başbakanlık'ta peşpeşe

Bu konu 8476 kez görüntülendi 112 yorum aldı ...
Türkiye Suriye'de Operasyona Başladı : Sınırda PKK Devletine İzin Yok 8476 Reviews

  Konuyu değerlendir: Türkiye Suriye'de Operasyona Başladı : Sınırda PKK Devletine İzin Yok

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8476 kez incelendi.

Sayfa 2/8 İlk 1234567 ... Son
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: Türkiye Suriye'de Operasyona Başladı : Sınırda PKK Devletine İzin Yok

 1. #17
  hirahos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-11-2006
  Yaş
  49
  Mesajlar
  17.952
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hirahos
  Alıntı levent48 Nickli Üyeden Alıntı
  Kafayı kuma sokarak buraya kadar...

  İslamcı bir parti görüntüsü vererek iktidar buraya kadar...

  Dünyanın en bahadır ordusu bizim ordumuzdur mavalı buraya kadar...

  Zamanında ümmet,millet,devlet için ölmeyi öldürmeyi bilemeyenler iş işten geçtikten sonra top yekun yok olur....

  Biz bunları yazarken "mantar tabancasından anlamayanlar savaş istiyor" diye dalga geçiyorlardı...

  Ne oldu...???

  Sen savaşa gitmedin ama savaş sana geldi...Hem de başkalarının kurguladığı bir savaşta seni figüran olarak meze yapmak üzere...

  Şimdi Yılan başı kandilden tehdit ediyor " Eğer müdahale ederseniz Türkiye'nin her yerini ateşe vereceğiz" diye....

  Müdahale etmiyorsun aynı hayvanoğlu hayvanlar "Türkiye İŞİD'e destek veriyor" diye yeri göğü inletiyor...

  Başbakan Askere emir veriyor..Asker "mırın kırın "ediyor..Arkadaş göbek büyütmek,5 yıldız otellerde resepsiyon yaparak emekli olmak için mi o maaşları alıyorsunuz?...

  Öbür HDP'li P.zevenk "Yunanistanın borçlarını Türkiye ödemelidir" diye akıl veriyor...

  Ulan dalga mı geçiyorsunuz...

  Nerde bu devlet?...Sesimi duyan var mı?...

  Zamanında bu efendilere söyledik Ya devlet başa ya kuzgun leşe diye...Tatlı suda kumdan kalelerle meşgul oldular...Şimdi tüm ceremeyi karagöz çekecek anlaşılan...Yine iş başa düştü...
  Güneyimizdeki harita oyunundan devletimiz endişe duyuyormuş.

  Aaa. Ne tesadüf. Bizim bakkal Şemsettin abi de geçen, Suriye'nin kuzeyinden endişeliyim demişti. Demek ki Erdoğan ve ekibi milletin hissiyatını paylaşıyor. Ay ne romantik. Gözlerim buğulandı...

 2. #18

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-03-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  9.971
  Adı geçen
  7 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @abdullah birisi
  Alıntı Ebu Computer Nickli Üyeden Alıntı
  Birde şöyle bir durum var ordumuz bu bölgelere girdi diyelim, 6-7 Ekim olaylarında 50 kişiyi öldürenler sokakları ateşe verenler yine sokaklara dökülmeyecek mi ?

  Diğer bir noktada şuan Amerikanın açıktan açığa PKK yı desteklediği.

  Amerika savaş uçakları ile bu güne kadar Suriye de 2000 sorti yapmış, bu sortilerin %75 lik bölümü PKK dan gelen bilgiler doğrultusunda PKK nın bombalanmasını istediği noktalar.

  PKK PYD PJAK hepsi aynı.

  Biri Türkiye'de faaliyet gösteriyor diğeri Suriye'de diğeri de İran'da.

  Amerika bu örgütü neden bu kadar çok seviyor acaba.

  Selam ve dua ile...
  6-7 ekim olaylarında, devlet, çözüm süreci adına, olayları seyretti, suriyeye müdahele edilirse,yurtiçinde yapılacak, bu tür olaylara, devlet, bu sefer izinvermeyecektir sanırım,...


  Saddam Hüseyine rahmet diliyorum....

 3. #19
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Kerry’ye ''Güvenli bölgeyi beraber yapalım''' diye teklif götüren Çavuşoğlu, 'Ya beraber yapalım ya da başımızın çaresine bakarız' dedi.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 26 Haziran tarihinde ABD'li mevkidaşıyla yaptığı telefon görüşmesinde, Washington yönetimini ''bölgede yaşanan gelişmelere daha fazla seyirci kalınamayacağı yönünde uyardığı'' öğrenildi.

  ENDİŞELERİMİZİ DİKKATE ALIN

  Bu doğrultuda, Çavuşoğlu'nun PYD'nin bölgede Kürt koridoru oluşturma çabalarının Türkiye'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu vurgulayarak, ''Türkiye'nin bir oldu-bittiye izin vermeyecektir. Bölgede bir an önce güvenli bölge oluşturulmalı. Bunu beraber yapalım. Ya da biz başımızın çaresine bakarız. Endişelerimizi dikkate almalısınız'' değerlendirmelerini yaptığı bildirildi.

  KERRY'Yİ SON KEZ UYARDI

  Edinilen bilgilere göre, Ankara ile Washington arasındaki diplomasi trafiği kesintisiz olarak sürse de, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Kerry arasında geçtiğimiz cuma günü gerçekleşen telefon görüşmesinde Ankara adeta son uyarısını yaptı. Bu doğrultuda, Çavuşoğlu Kerry'e Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde PYD tarafından oluşturulmaya çalışılan Kürt koridorunun Türkiye'nin ''ulusal güvenliği'' için tehdit oluşturduğunu gerekçeleriyle anlattı.

  http://www.haber10.com/haber/630029/#.VZH4Ohvtmko

 4. #20
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  İmdat Aslan @aslanimdat1071 5 sa.5 saat önce

  Dün Türkiye IŞID'e yardım ediyor safsatasını yayanlar Suriyeye operasyon söylentisi sonrasında," savaşmaya ne gerek var" demeye başladılar.

 5. #21
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  can acun @canacun 17 sa.17 saat önce

  PKK-PYD'liler bir den bire TR Cerablus'a girmemeli, müdahale etmemeli diye kampanyaya başlamışlar! Ne iş IŞİD'i mi destekliyorsunuz yoksa?

 6. #22
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Birleşmiş Milletler ‘Koruma Sorumluluğu’ R2P kuralına göre Türkiye, savaştan kaçarak kendisine sığınan 2 milyon mültecinin hakkını savunmak için gerekli müdahale yetkisine sahip.

  Suriye’deki terörden kaçmaya çalışan mültecilerin can güvenliği için “Güvenli Bölge” uygulamasını gündeme getiren Ankara, bu talebini 2005 BM Dünya Zirvesi’nde alınan “Koruma Sorumluluğu-R2P” kararına dayandıracak.Star’dan Zeynep Tuğrul’un haberine göre Türkiye, Suriye halkının haklarını, R2P’nin, “Yurttaşlarını, etnik temizlik, savaş suçları, soykırım ve insanlığa karşı suçlardan koruyamayan devletlerde yaşanan krize, uluslararası toplum anında ve etkili müdahalede bulunabilir; silahlı müdahale yapabilir” maddesiyle arayacak.

  R2P formülü

  Esad Rejimi’nin başlatıp, DAEŞ ve PYD ile devam eden terör ortamından bu yana milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye, kucak açtığı mültecilerin “koruma sorumluğunu” da almaktan çekinmiyor.Ankara, bu sorumluluğunu dünyaya BM’nin “Koruma Sorumluluğu-R2P” bildirisi ile duyurmaya hazırlanıyor. Güvenli Bölge konusunda STAR’a konuşan yetkililer, “Egemenlik sadece hak değil, aynı zamanda sorumluluktur” diyerek, Türkiye’nin egemen bir ülke olarak sınır kapısını açtığı Suriyeli mültecilerin sorumluluğunu da taşıdığını vurguladı.

  Ankara’dan dünyaya mesaj

  Türkiye’nin, “Güvenlikli Bölge” uygulamasını, hem sığınmacıları Türkiye’ye zorunlu göçe mecbur bırakmayacağı, hem de kendilerine gönderilen yardımların güvenle teslim edileceği gerekçelerinden dolayı gündeme getirdiğini vurgulayan yetkili, “Türkiye, bu talebini ise, BM Dünya Zirvesi kararlarından R2P ile hukuksal zemine oturtuyor” dedi.Ankara, dünyaya, “Güvenlik anlayışının artık devletlerarası gerginlik ve çatışmalarla sınırlı değil. Günümüzde, Suriye gibi devletlerde yaşanan insan hakları ihlalleri, zorunlu nüfus hareketleri ve yoksulluk da uluslararası güvenliği tehdit etmektedir” diyerek seslenecek.11 Eylül sonrası ABD, Irak’a karşı gerçekleştirdiği askeri harekatı da R2P’ye dayandırmıştı. BM’nin R2P kararı ise, Afrika Birliği’nin 2000 yılında yayınlanan kuruluş bildirgesinin, şu maddesine dayanıyor: “Ağır insan hakları ihlalaleri yaşanan ülkelerin komşuları, duruma seyirci kalmamalıdır:”

  R2P NEDİR?

  Türkçeye “Koruma Sorumluluğu” olarak çevrilen R2P, 2005 yılındaki BM Dünya Zirvesi kararlarından biri olan “Responsibility to Protect” şartının kısaltılmış hali. R2P, BM bildirgesinde ise şu 3 sütun üzerinde yükseliyor:1- Devletin birinci sorumluluğu yurttaşlarını etnik temizlik, savaş suçları, soykırım ve insanlığa karşı suçlardan korumaktır.2- Koruma sorumluluğunu yerine getirmekte başarısız olan devletlere karşı koruma sorumluluğu bulunmaktadır.3- Halkını bu dört suçtan biri ya da bir kaçına karşı koruyamayan ya da korumayan devletlerde yaşanan krize BM Şartı’nın çizdiği sınırlar içinde uluslararası toplum anında ve etkili müdahalede bulunabilir. Soykırım ve kitlesel kıyım durumunun sürekli hale gelmesi durumunda silahlı müdahale yapılabilir.

  Suriye sınırına askeri sevkiyat

  Gaziantep’in Karkamış ilçesinde sınır hattına önceki gün zırhlı araçların konuşlandırılmasının ardından, dün de Kilis’e askeri araç sevkiyatı yapıldı. IŞİD üyeleri de Karkamış’ın karşısındaki Cerablus’ta hendek kazıyor. 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan çıkan 32 tank, zırhlı personel taşıyıcılar ve askeri personeli taşıyan otobüsler güvenlik önlemi altında Kilis’e hareket etti. Tank ve diğer askeri araçlar, Suriye sınırındaki Elbeyli ilçesinde belirlenen noktalara konuşlandırılacak. Kilis’in Elbeyli ilçesi Suriye sınırında. Sınırın karşı tarafında stratejik öneme sahip Savran kasabası bulunuyor. IŞİD 1 Haziran’da Halep merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Savran kasabasını ele geçirmişti. Önceki gün de Karkamış Sınır Kapısı çevresine ve sınır hattındaki bazı noktalara zırhlı araçlar konuşlandırılmıştı. Karkamış’ın karşı tarafı da IŞİD’in kontrolündeki Cerablus kenti. Kentte sessizlik hâkim. Sınıra yakın bölgedeki binalarda kalan IŞİD üyeleri hendek kazıyor. Sınır hattını zaman zaman yaya olarak da kontrol eden ekipler, Suriye tarafındaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

  http://www.haber10.com/haber/630352/#.VZNCzRvtmko

 7. #23
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  izzet cesur @IzzetCesur 2 sa.2 saat önceAnkara, Türkiye

  Bölgeye binlerce km uzak olan "ABDye ya da İran'a helal" olan çıkar koruma refleksine dair diplomasi araçları "Türkiye'ye haramdır" diyorlar

 8. #24
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Reis.C @MrCamal 16 sa.16 saat önce

  İşidin haması hedef göstermesi,londranın ankaraya mesajıdır.Sen suriyeye girersen,bizde filistin kana bularız

 9. #25
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Levent Kemal @ValkryV 3 sa.3 saat önce

  İkinci Ordu komutanının Kilis'te olduğu söyleniyor.

 10. #26
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  '20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı' münasebetiyle Kıbrıs'taki törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suruç'taki saldırıya değindi.

  Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

  - Terörün dini yoktur, ırkı milleti yoktur, terörün vatanı yoktur ve teröre karşı uluslararası bir işbirliği içinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum.

  http://www.timeturk.com/erdogan-dan-sinir-otesi-gibi-aciklama/haber-31488

 11. #27

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  05-06-2015
  Mesajlar
  461
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Veyselcan
  Türkiye Suriye'ye Operasyon Yapacak : Sınırda PKK Devletine İzin Yok

  ......

  Erdoğan suriyeye operasyon filan yapamaz...
  O sadece konuşur.....!!!!!!!!

  Türkiye Suriyeye hareket yapacak sözü 1 ay önce söylenmiş...!!!

  Hani nerde...?????????????

 12. #28

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  04-07-2015
  Mesajlar
  114
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @selimmehmet
  ERDOĞAN bu işi beceremiyor, sizi bekliyoruz, seçimlerde cesaretli bir Başbakan çıkarırsınız aynı sana benzeyen. Bekliyoruz sizleri, hadi bakalım. Hızınız nasıl "SÜMÜKLÜ BÖCEKLER"den hızlı mısınız? Hızlıysanız sonuç alırsınız.

 13. #29
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Alıntı Veyselcan Nickli Üyeden Alıntı
  Türkiye Suriye'ye Operasyon Yapacak : Sınırda PKK Devletine İzin Yok

  Erdoğan suriyeye operasyon filan yapamaz...
  O sadece konuşur.....!!!!!!!!

  Türkiye Suriyeye hareket yapacak sözü 1 ay önce söylenmiş...!!!

  Hani nerde...?????????????
  Alıntı selimmehmet Nickli Üyeden Alıntı
  ERDOĞAN bu işi beceremiyor, sizi bekliyoruz, seçimlerde cesaretli bir Başbakan çıkarırsınız aynı sana benzeyen. Bekliyoruz sizleri, hadi bakalım. Hızınız nasıl "SÜMÜKLÜ BÖCEKLER"den hızlı mısınız? Hızlıysanız sonuç alırsınız .


  MHP CHP HDP kurun hükümeti, yapın operasyonu

 14. #30
  bi husben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-03-2007
  Mesajlar
  4.986
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bi husben
  Alıntı Veyselcan Nickli Üyeden Alıntı
  Türkiye Suriye'ye Operasyon Yapacak : Sınırda PKK Devletine İzin Yok


  ......

  Erdoğan suriyeye operasyon filan yapamaz...
  O sadece konuşur.....!!!!!!!!

  Türkiye Suriyeye hareket yapacak sözü 1 ay önce söylenmiş...!!!

  Hani nerde...?????????????

  ne haber cengo bukalemum seni moderatorler veyselcan denen trol cengizhandır başka nickle siteye girmek yasak değilmi

 15. #31
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur


  Tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları, belirli aralıklarla Türkiye-
  Suriyesınır hattına konuşlandı.
  TSK, Türkiye'den Suriye'ye ve Suriye'den Türkiye'ye geçişlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ile tanklar kritik bölgelere konularak namlularını IŞİD başta olmak üzere muhalif grupların bulunduğu bölgeye çevirdi.

  Türkiye-Suriye sınırında alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, İnsansız Hava Araçları (İHA) ile teknolojik bütün imkanları seferber etti. Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyen güvenlik güçleri, sınır hattında 24 saat devriye geziyor.

  Öte yandan, 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırında 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerlerle birlikte, bölgede 65 bini aşkın asker görev yapıyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve Mardin illerinin Suriye sınırında bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları ve zırhlı personel taşıyıcılarının görev yaptığı öğrenildi.

  http://www.haber7.com/guncel/haber/1467292-tanklarin-namlulari-suriyeye-cevrildi

 16. #32

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  05-06-2015
  Mesajlar
  461
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Veyselcan
  İnternet kahramanı savaş çığırtkanları...

  Siz ancak internette cick cik ötersiniz ne AKP ne de devletive ne de
  yönetenlerde savaş cesareti yok bırakın savaşı küçük bi dış müdahale
  cesareti bile YOOOOKKK....YOK

  Bekliyoruz buyurun varsa görelim...!!!Sayfa 2/8 İlk 1234567 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-09-2013, 19:00
 2. Suriye'ye Operasyon Başladı İddiası
  By Dua Nur in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 28-08-2013, 23:16
 3. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 27-07-2013, 17:32
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23-10-2012, 18:22

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş