Etiketlenen üyelerin listesi

http://d.gazetevahdet.com/author/15_b.jpgCübbeli Ahmet Hoca cubbeliahmethoca@gazetevahdet.com Evden kadını atan adamlara kızdığım kadar dünyada hiç kimseye kızmıyorum. Kadınlar size Allah’ın emanetidir. Peygamberimiz “Ben kadınlara vurmam” diyor. Kadına vurmamak bile fiili sünnet. MÜMİNLERE EZİYET EDEN MELUNDUR Allâh-u Teâlâ’nın 117 tane sıfatı var. “Bu sıfatlardan biriyle bile O’na gelen cennete girdi.” buyruluyor hadîs-i şerifte. Bunlardan en barizi merhamettir. Rasûlüllâh

Bu konu 969 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Kadına şiddet erkeklik değil.. 969 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kadına şiddet erkeklik değil..

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 969 kez incelendi.

 1. #1
  Dadaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-04-2012
  Mesajlar
  1.651
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dadaş

  Cübbeli Ahmet Hoca

  cubbeliahmethoca@gazetevahdet.com

  Evden kadını atan adamlara kızdığım kadar dünyada hiç kimseye kızmıyorum. Kadınlar size Allah’ın emanetidir. Peygamberimiz “Ben kadınlara vurmam” diyor. Kadına vurmamak bile fiili sünnet.

  MÜMİNLERE EZİYET EDEN MELUNDUR
  Allâh-u Teâlâ’nın 117 tane sıfatı var. “Bu sıfatlardan biriyle bile O’na gelen cennete girdi.” buyruluyor hadîs-i şerifte. Bunlardan en barizi merhamettir. Rasûlüllâh (Sal*lâllâhu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor: “Mizanda sabaha kadar teheccüt kılan, akşama kadar oruç tutanın amelinden daha ağır basacak olan bir amel söyleyeyim mi. Nedir o? Güzel ahlak.”

  ERKEKLİĞİNİ GÖSTER
  Güzel ahlak bağırır mı? Güzel ahlak kalp kırar mı? Biri sabaha kadar teheccüd kılar sonra karısına bağırır, kalbini kırar. Gitti! Öbürü sabaha kadar yatar, sabah namazına kalkar ama hanımına merhametli davranır, o onun teheccüdünden efdal olur. “Güzel ahlak ile kul, sabaha kadar namaz kılan ve her gün oruç tutan kişinin derecesine ulaşır.”

  Müminlere, müminelere eziyet eden melundur. “Sizin en hayırlınız, hanımlarına en hayırlı olanınızdır.” buyruluyor hadîs-i şerifte.
  Bu kadar hadis-i şeriflere baktığımız zaman kadınlara el kaldırmak kadar acizlik ifadesi, güçsüzlük belirtisi, çaresizlik işareti yoktur. Sen erkeksen erkekliğini göster de, o ne yaparsa yapsın sinirlenme be adam.

  KADINLAR ALLAHIN EMANETİDİR
  Bunlar kul hakkıdır. Siz onların namuslarını Allah’ın kelimesiyle, akdiyle, nikâhıyla helal ettiniz. Allah’ın sizin yanınızda emanetleridirler. Onlara merhametli davranın. Rasûlüllâh (Sal*lâllâhu Aleyhi ve Sellem)in vasiyetini tutun. En büyük vasiyeti namazdı. Ondan sonrada elinizin altında olanları tutun vasiyeti geliyordu. Sorumluluğunuzda olan yani kadın tam elinizin altındadır. Tabi buna işçi de girer, işverenlere çok büyük mesuliyet var. Allah-u Teâlâ bize İslam ahlakını takınmayı nasip eylesin.

  Devamı için >>
  http://www.gazetevahdet.com/kadina-siddet-erkeklik-degil-serefsizlik-250yy.htm

 2. #2
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  20-04-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20.551
  Adı geçen
  53 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @redyellow
  Ağzına sağlık hocam...

 3. #3
  DostunDostu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  30-09-2013
  Mesajlar
  5.712
  Adı geçen
  18 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DostunDostu
  Cübbeli'ye göre hava hoş! O şöhretle, o zenginlikle karıyı kemerle dövsen de seni terketmez.

  Kadın mevzusunda realist olalım. İşin ütopik tarafı bir yana gerçekler bir yana. Eğri oturup doğru konuşalım. Neo Liberalizimle globalleşen dünyamızda erkeğin eline muhtaç olmayan bir kadın var artık. Bunu hesaba katmadan işin İslami yönünü mutlaklaştırmanın bir faydası olmaz diye düşünüyorum. Şöyle ki: Bu devirde islama göre mutlu bir yuvanızın olmasını istiyorsanız:

  1) Ya islami bir çevrede oturacaksınız.
  2) Ya islami bir cemaate, tarikate üye olmalı; diğer üyelerle sosyal ilişkide olacaksınız.
  3) Ya da feodal bir kalabalık aileye mensup olacak, bu ailenin kültürel çatısı altında sosyal yaşantınızı sürdüreceksiniz.

  Dikkat ederseniz bu saydığım faktörlerin tek bir ortak yanı var: Mahalle baskısı! Pozitif anlamda bir mahalle baskısıdır bu. Eğer bu olmazsa vahşi kapitalizmin pençesi/baskısı altında mutlu bir aile düzeni kuramaz, tutamaz, yürütemezsiniz. Neo liberal kapitalizim, kadın üzerinden bir tüketim ekonomisi kurmuştur. Kadın, doğası gereği avcı değil, tüketicidir. Kapitalizmin, stratejisini bu doğa üzerine kurması anlaşılır bir durumdur çünkü islami değildir. Biz hep komünizmi, İslam'a tehdit olarak gördük ama İslamın asıl düşmanı komünizimden çok kapitalizimdir. Bunu kimse doğru düzgün yazmadığı gibi gözü önünde olmasına rağmen görmüyorda. Bu konunun hususiyetiyle alakalı müthiş bir gaflet içinde ümmet. Yöneticiler çevrelerinde ki yalakalarla mutlu ve refahtırlar ama halk öyle midir? Yönetici olarak ailesini garantiye almış olanlar, halkı hangi adaletin adına kapitalizmin pençesine bırakıyor? Çağımızda özgürlük, tüketim perspektifinden yorumlanıyor. Oysa özgürlük o mudur? Denizde kayık içinde susuzluktan ölen adamların özgürlüğü kadar özgürüz. Gözümüzün önünde ufuklara kadar su var ama içemiyoruz. Bunun adı özgürlük değil, zulümdür. Şöhretin, itibarın ve zenginliğin içinde boğulan yönetici kadronun bunu anlamasını beklemiyorum. Bunu halk anlamalı, halk bunu sorgulamalı, halk örgütlenmeli, halk çaresini bulmalıdır. Yukarıdan bir çare beklemek ahmaklıktır. Beyler, tok açın halinden anlamaz!

  Bu devirde örf ve anânelere değer veren akrabalarınız, arkadaşlarınız, çevreniz yoksa en mantıklı olanı bekar kalmanızdır. Şayet ille de evleneceğim diyorsanız bu durumda evlendiğiniz kadına fazla değer vermemeniz gerekir. Zira değer verir de kendinizi kaptırırsanız bu kadın sizden olmadık şeyleri isteyecek, hayatınızı zindan edecektir. Maddi olarak bu istekleri yapamayınca da bu aynı kadın sizi cezalandıracaktır. Size yüz vermeyecektir. Sizi görmemezlikten, duymamazlıktan gelecektir. Durum böyle olunca da siz bu durumdan yıpranacaksınız. Değer verdiğiniz için yıpranacaksınız. Verdiğiniz değerin orantısı nispetinde şiddete meyletmeye başlıyacaksınız. Şiddete meylettiğiniz için de aynı kadının gözünde bu sefer hayvan olacaksınız. Bunun böyle olmaması için baştan hiç değer vermemeniz gerekir ki sizi görmemezlikten geldiğinde yıpranmayasınız. Aile içi şiddetin ana sebebini ben buna bağlıyorum.

  Modern dünyanın kadınında şöyle pis bir huy var: Sizin sorularınıza cevap vermez, birkaç kere tekrarlattırır, geç cevap verir, sohbet etmek istersiniz yüzünüze bakmaz geç konuşur falan. Buna görmemezlikten gelmek deniyor. Eğer bir kadın bu formata gelmişse hiç kendinizi yormayın. 9 çocuğunuz da olsa yollarınızı ayırın. Herkes kendi rızkıyla dünyaya gelir. Tek çaresi budur. Kılıbık olmak, bu tip kadının her lafını dinlemek gibi bir yolu seçmek bence doğru bir tercih olmaz zira kadın, doğası gereği dominant tipolojiye yatkın olur; mazallah aldatılırsınız haberiniz olmaz. Yani sözün kısası çevreniz islami değilse islami bir aile yapısı mümkün değil ayakta kalamaz.

  Onun için evlenmeden önce ev döşeyeceğinize ilk önce kendinize islami bir çevre kurun. Ailem bana yeter demeyin. Aile dışında bir çevre olması gerek bunun.
  Bir toplum nefslerinde olanı değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Rad, 11
  «Sen değişmeden hiçbir şey değişmeyecek»

 4. #4
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  20-04-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20.551
  Adı geçen
  53 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @redyellow
  Güzel konuşmuş cübbeli hoca... güzel uyarılar yapmış. dikkate almak lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Sema Maraşlı / Hadi Evi Yıktık Duygular Ne Olacak?
  By İsmail in forum AİLE ve ÇOCUK
  Cevaplar: 129
  Son Mesaj: 09-03-2017, 13:26
 2. Kadına şiddet, merhamet gözünü körleştiriyor
  By can feda in forum AİLE ve ÇOCUK
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-2015, 15:21
 3. Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir !
  By Büşra in forum VİDEOLAR
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 10-03-2015, 23:34
 4. Kadına Şiddet Ve İdam Cezası.
  By halukgta in forum KUR'ÂN-I KERİM
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 26-02-2015, 21:53
 5. Kadına En Büyük Şiddet, Demokrasidir!
  By leylinur in forum HASBİHÂL
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 21-05-2012, 21:23

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş