Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Şafak Gazetesi, Yazarı Osman Özsoy'un yazılarına son verdi. Osman Özsoy yazılarına gazete yönetimi tarafından son verildiğini Twitter üzerinden okuyucularına duyurdu. Özsoy, "OKUYUCU ve TAKİPÇİLERİME DUYURU; Bilgisayar başında yarınki yazımı tamamlamak üzereydim ki... Gelen bir telefonla, Yeni Şafak'taki yazılarıma son verildiğini öğrenmiş bulunuyorum" dedi. Yeni Şafak yönetimin kırgın olmadığını söyleyen Osman Özsoy, 4 yıldır Yeni Şafak'ta yazıyordu. Osman Özsoy'un, Fethullah

Bu konu 1928 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...
Yenisafak Prof. Dr Osman Ozsoy'un yazilarina son verdi 1928 Reviews

  Konuyu değerlendir: Yenisafak Prof. Dr Osman Ozsoy'un yazilarina son verdi

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1928 kez incelendi.

 1. #1

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  26-10-2006
  Mesajlar
  1.508
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @gunduzalp

  Yeni Şafak Gazetesi, Yazarı Osman Özsoy'un yazılarına son verdi.

  Osman Özsoy yazılarına gazete yönetimi tarafından son verildiğini Twitter üzerinden okuyucularına duyurdu.

  Özsoy, "OKUYUCU ve TAKİPÇİLERİME DUYURU; Bilgisayar başında yarınki yazımı tamamlamak üzereydim ki... Gelen bir telefonla, Yeni Şafak'taki yazılarıma son verildiğini öğrenmiş bulunuyorum" dedi.

  Yeni Şafak yönetimin kırgın olmadığını söyleyen Osman Özsoy, 4 yıldır Yeni Şafak'ta yazıyordu.

  Osman Özsoy'un, Fethullah Gülen'in duasıyla ilgili Asr-ı Saadet ve Kur'an-ı Kerim'den kaynak gösterdiği yazısı medyada yoğun ilgi görmüştü.

 2. #2
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  yazıyı okumamıştım.. ve yerini bularak okudum..

  belki istifade etmek siteyenler için tekrar alıntılıyorum..

  Gülen, neden 'evlere ateş salsın' dedi?

  Fotoğrafların siyah beyazlı olduğu günlerde aile resimleri olurdu.
  Uzun zaman önce Asr-ı Saadet'ten bir olayı okurken, Peygamber Efendimizle ilgili böyle bir aile tablosu gelmişti aklıma.
  Yaşanmış bir olay...

  Resulullah (sas) Hz. Hüseyin'i kucağına almış, Hz. Hasan'ın elinden tutmuş, Hz. Fâtıma ile Hz. Ali'yi de arkasına almış, tam da o dakikalar için randevulaştığı birilerinin gelmesini bekliyor...

  Bu arada, Ehli Beytim dediği ailesine de, 'Ben biraz sonra dua edince siz de Amîn dersiniz' diye tenbihte bulunuyor. Yani, Peygamber Efendimiz'in az sonra yapacağı duaya 'amin'leri ile şahitlik etmek ve katılmak için yanına almış Ehl-i Beytini.
  Tüm hazırlıklar tamam bir şekilde bekleme faslı başlıyor...

  İşte tam bu nokta, Sayın Fethullah Gülen'in son sohbetinde, kamuoyunda beddua olarak algılanan 'evlere ateş salsın' diye başlayan cümleleleri neden sarf ettiğine cevap teşkil eden kritik noktadır.

  Konu tam bu noktada biraz bekleye dursun, meselenin önce güncel mevzuyla bağlantısını bir sağlayalım.
  AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Fethullah Gülen Hocaefendi'nin beddua ettiğini ilk defa duyuyorum' dedi.
  Sadece Sayın Çelik mi? Hepimiz ilk defa duyuyoruz.

  Kaldı ki Sayın Gülen de bahsi geçen sohbetinde 'daha evvel dememiştim' diyor ve kamuoyunda büyük ses getiren duasına ondan sonra başlıyor.
  Yani bu bir ilk...

  Pekala, Sayın Gülen bu sözleri neden sarf etti? Üstelik tüm sohbetlerinde olabildiğince rahmet ve merhamet esintileri ile kitlelerle iletişim kuran bir din adamının dinleyenlerde hayret uyandıran bu üslubunu nasıl değerlendirmeli? Sohbetin hepimizi şaşırtan bu bölümünün İslami kaynaklarda bir karşılığı var mı?

  Mevzuya girmeden önce şunun da altını çizelim. Sayın Fethullah Gülen'in sayıları 100'ü aşan eserlerinin büyük bölümü vaaz, hutbe ve sohbetlerinin kitaplaştırılmış halinden oluşuyor. Kasetlerden çözülen konuşma metinleri önce konularına göre tasnif ediliyor. Ardından o konunun akademik uzmanlarına verilerek konuşmalardaki cümlelerin temel kitaplardaki kaynakça ve dipnotları çıkarılıyor. Sayın Gülen her cümlesinde kitap ve kaynakça beyan etse, haliyle yapılan sohbet genel kitleler açısından sıkıcı olurdu.

  Sohbeti yapan Sayın Gülen ama, aktardıkları sohbetin içine serpiştirilmiş başta ayet ve hadisler olmak üzere temel kaynaklardan yapılan alıntılardan oluşuyor. Cemaat açısından sohbeti çekici kılan ve etkilenmelerine neden olan da belki de o... Konuyu aktaran Sayın Gülen, dinlediğimiz ise temel kaynakların verdiği mesajlar.

  Nerden mi biliyorum?

  Sayın Gülen'in 'Enginliğiyle Bizim Dünyamız -İktisadi Mülahazalar-' başlıklı kitabının hazırlanışına tanıklık ettim. 1970'li yıllarda cami kürsülerinde verdiği vaazların kendi kontrolünden geçmiş olan çözümlerinin ve sonraki dönemlerde farklı zamanlarda yazılmış bazı makalelerinin bir araya getirilmesinden oluşan bu kitap, ekseriyetle Sayın Gülen'in iktisadi görüşlerinden oluşunca, kasetlerin çözülmüş hali, üzerinde çalışması için iktisat profesörü ağabeyim İsmail Özsoy'a verilmişti. Kendisi kitap üzerinde 3-4 yıl çalıştı. Hangi cümlenin hangi kaynağa ait olduğunun tasnifini yaptı, takdim yazısını yazdı.
  Şimdi gelelim Sayın Gülen'in kamuoyunda beddua şeklinde algılanan sözlerini Asr-ı Saadet'te yaşanmış bir olayla birlikte hatırlamaya...
  Hicretin 9. yılında Necran Hıristiyanlarını temsil eden 70 kişilik heyet, başlarında liderleri de olarak Medine'ye gelirler ve Peygamber Efendimiz ile görüşürler. Görüşme sırasında Hz. İsa Aleyhisselam hakkında tartışma yaşanır. Tartışma bir çözümsüzlüğe gidince, Allah'ü Teala, Al-i İmran Süresi'nin 61. Ayeti'ni indirir.

  Ayet-i Kerime mealen şöyledir;

  'Artık sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle İsa hakkında tartışmaya girerse de ki: 'Haydi gelin oğullarımızı ve oğullarınızı, hanımlarımızı ve hanımlarınızı ve bizzat kendimizi ve kendinizi çağırıp, sonra da gönülden Allah'a yalvaralım da bu konuda kim yalancı ise Allah'ın lânetinin onların üzerine inmesini dileyelim.'

  Peygamber Efendimiz ayetin işaret ettiği bu çözüm formülünü konuklarıyla paylaşır ve aynısını yapmayı önerir. Ayet, hangi taraf yalancı ise tüm aile fertleriyle birlikte Allah'ın ona lânet etmesini bütün kalbiyle istemeyi teklif etmektedir. Bunun üzerine konuklar düşünmek için mühlet isterler.
  Ertesi günü belirlenen saatte bu teklifi kendileri için tehlikeli bulup kabul etmediklerini bildirmek üzere Hz. Peygamber'in yanına geldiklerinde bakarlar ki, Resulullah (sas) Hz. Hüseyin'i kucağına almış, Hz. Hasan'ın elinden tutmuş, Hz. Fâtıma ile Hz. Ali'yi arkasına almış, 'Ben dua edince siz de Amîn dersiniz' diyor. Yani edilen yeminin ortaya çıkaracağı sonuca, birinci derece aile yakınları da dahil ediliyor, karşı tarafa da aynı şey teklif ediliyor.
  Nitekim heyet başkanı Hz. Peygamber'in yaptığı teklifi kabul etmez. Cizye vergisi vererek İslâm hâkimiyeti altında yaşamayı benimsediklerini bildirir. Hz. Peygamber de onlara bir emânnâme yazarak yolcu eder.

  Kaynaklarda 'Mülâane' olarak geçen ve kilitlenmiş konularda çözüm olarak önerilen bu formül, yani karşılıklı lanetleşerek meseleyi vüzuha kavuşturma yöntemi, kocanın sadece kendisinin şâhit olduğu bir zina olayında başka şâhit bulunamadığı zamanlarda da hukuken uygulanmaktadır. Nur Suresi 7,8,9. ayetlerde bu durum detaylı bir şekilde anlatılır.
  Ülke gündemini uzun süredir meşgul eden, kamuoyunun zihin karışıklığı yaşadığı son tartışmalara, bir akademisyen olarak bir nebze de olsa ancak bu şekilde katkıda bulunmuş olalım.

  Sayın Gülen'in 'beddua etti' şeklinde kamuoyuna yansıyan sohbetinde işin içine aileler ve evler de dahil edilerek hepimizi şaşırtan bir dua söz konusu olmuşsa, hatta orada yapılan duaya o sırada yanında bulunanlar ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar da amin demişlerse, artık konunun nihai hakemi olarak Cenab-ı Allah belirlenmiş demektir.

  Hakem Allah olmuş ise, adaletinden kim şüphe edebilir ki...Bu dünyada da, ahirette de... Allah hepimizin sonunu hayreylesin.

  http://yenisafak.com.tr/yazarlar/osm...sin-dedi/44894

 3. #3
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  Ve aynı düşüncelerle güncel olayları değerlendirerek şahsi duamı aynen tekrarlıyorum..

  Cemaatın misyonu ve vizyonu ile hedefi ve amacı belli iken, risale-i nur ölçüleri dışına çıkan her kim olursa olsun.. EĞER Ki cemaat adına kimsenin tasvip etmediği bu durumları cemaatten birileri yapıyorsa iki yakaları ellerimizdir ve ocaklarına ateşler düşsün..

  EĞER ki böyle bir durum yoktur da yalan haber yapılarak iftira atılıyorsa ve efkar-ı umuminin Hocaefendi ve cemaata hüsn-ü zannı kırılmak isteniyorsa onların da ocaklarına ateşler düşsün... amin....

 4. #4

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  24-12-2006
  Yer
  Kocaeli
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @manifesto
  İktidardan mamaları kesilir diye korku içindeler
  Kimin ne mal olduğu bu yaşananlar ile bir bir ortaya çıktı
  Yenişafak malak bir gazete olduğunu ortaya koydu

 5. #5
  Ahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-10-2009
  Yer
  antalya
  Mesajlar
  5.291
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ahter
  Çok isabetli bir karar..daha önce bu zatı tenkid etmiştim...O mesajımı alıntılıyorum<:

  Osman Özsoya hatırlatma

  Yeni şafak'ın, fethullah Gülen yakını yazarı, Osman Özsoy, bugünkü kçşe yazsında sapla samanı karıştıran bir yazı yazmış..Bendenizde kendisinin köşesindeki yoruma bir küçük not gönderdim..

  Sayın yazar cemaat taassubuyla hocanın neden beddua ettiğine güya sünnetten/hadis bir delil getirmnişki, evlere şenlik!!! Yazsında Resulu Ekremin aleyhisselam, Necran hiristiyanlarına yönelik '' Al-i İmran Süresi'nin 61. Ayeti'


  'Artık sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle İsa hakkında tartışmaya girerse de ki: 'Haydi gelin oğullarımızı ve oğullarınızı, hanımlarımızı ve hanımlarınızı ve bizzat kendimizi ve kendinizi çağırıp, sonra da gönülden Allah'a yalvaralım da bu konuda kim yalancı ise Allah'ın lânetinin onların üzerine inmesini dileyelim.' ni , getirip , hocanın bedduasına delil yapması tam bir işgüzarlıktır ve ayıpppppptırrrrr!!!! Utanmadan Eroğan ve ekibini necran hıristiyanlarına benzeterek batıllll bir kıyas yapmıştır.


  Sayın yazar milletten ve Erdoğandan özür dilesin!!!


 6. #6

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  26-10-2006
  Mesajlar
  1.508
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @gunduzalp
  Basbakanin dunuru ve iki tane danismaninin calistigi gazeteden ne gibi bir objektiflik bekleyebiliriz? Yenisafagi hulooog'lar harici takan yok

 7. #7
  Ahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-10-2009
  Yer
  antalya
  Mesajlar
  5.291
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ahter
  Sayın başbakanı ve ekibini ''Necran hıristiyanlarına benzeten'' bir batıl kıyası yeni şafak nasıl sansürlemedi buna şaşarım!!!Geç kalmış biir icraat!!

 8. #8

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  zaman ve bugün gazetesinden yazarlar istifa ederek ayrılıyor
  mağduriyet yok
  bunlar ise atıyor
  farkımız Allah rızası

 9. #9
  Ahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  01-10-2009
  Yer
  antalya
  Mesajlar
  5.291
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ahter
  Alıntı veri Nickli Üyeden Alıntı
  zaman ve bugün gazetesinden yazarlar istifa ederek ayrılıyor
  mağduriyet yok
  bunlar ise atıyor
  farkımız Allah rızası
  Neden atıldığını merak ettinmi? Yukarıya yazdım bir nedenini? Zahmet edip oku!!

 10. #10

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  hiç umurumda değil
  atıldı mı atıldı
  zamanlama mükemmel
  biz atılyoruz satılıyoruz ama oyumuz isteniyor
  zor dostum

 11. #11
  microteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  09-10-2006
  Mesajlar
  117
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @microteam
  Hani bir atasözü vardır "Dama çıkan keçinin ağaca çıkan oğlağı olurmuş" diye...
  Pensilvanya'lı Fethullah dershanelerin kapatılması sürecinde Başbakana firavun ve karun benzetmesi yapmıştı
  Fethullah'ın oğlağı olan pardon talebesi olan Osman Özsoy ise Başbakan ve ekibini Necran hristiyanları hakkında nazil olan bir ayetten örnek göstererek hristiyanlara benzetmiştir... Yeni Şafak Gazetesi ile ilişiğinin kesilmesi son derece doğru bir karardır...
  Bu arada Yeni Şafak Gazetesi 1 yıllık abone olanlara Skypad tablet hediye ediyor bilginiz olsun...

  http://www.birlikte.com.tr/yenisafak-skypadtablet

 12. #12
  Tahsin EMİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-02-2012
  Mesajlar
  11.677
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Tahsin EMİN
  Ben şunu anlamıyorum. Fethullah GÜLEN masum, günahsız, hata yapmayan ve korunan birisi mi? Yani o beddua edemez mi? Öyle ya da böyle kendini kaybeden GÜLEN beddua etmiştir. İnsan olan GÜLEN de hata edebilir, yanlış yapabilir, günah işleyebilir ve hatta siyaseten İslam Düşmanı olan biri hakkında sevgi cümleleri söyler de İslam'ı seven ve sayan biri için de "defolup gitsin!!!" de diyebilir..!!!
  GÜLEN de insandır.
  GÜLEN'i masum bir PUT yapmanın anlamı yoktur.

 13. #13
  microteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  09-10-2006
  Mesajlar
  117
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @microteam
  Alıntı (((__meftun__))) Nickli Üyeden Alıntı
  Ben şunu anlamıyorum. Fethullah GÜLEN masum, günahsız, hata yapmayan ve korunan birisi mi? Yani o beddua edemez mi? Öyle ya da böyle kendini kaybeden GÜLEN beddua etmiştir. İnsan olan GÜLEN de hata edebilir, yanlış yapabilir, günah işleyebilir ve hatta siyaseten İslam Düşmanı olan biri hakkında sevgi cümleleri söyler de İslam'ı seven ve sayan biri için de "defolup gitsin!!!" de diyebilir..!!!
  GÜLEN de insandır.
  GÜLEN'i masum bir PUT yapmanın anlamı yoktur.
  Doğru söylüyorsun Gülen'de bir insandır ama ADAM değildir...
  Adam gibi adam olsa Hükümete yaptığı bedduaların aynısını İsrail'e Amerika'ya da yapardı...

 14. #14
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.690
  Adı geçen
  12 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Alıntı microteam Nickli Üyeden Alıntı
  Doğru söylüyorsun Gülen'de bir insandır ama ADAM değildir...
  Adam gibi adam olsa Hükümete yaptığı bedduaların aynısını İsrail'e Amerika'ya da yapardı...
  neden yapsın.adamın canını israil yada amerikamı yaktı? dersaneleri onlar mı kapatmak istedi? bürokratları amerikamı görevden alıp kıyım yaptı.
  elbette beddua edeceği adres bunları yapan adres.bende amin dedim bedduaya yalan yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Prof. Dr. Osman Altuğ ile Türkiye’nin borçlarını konuştuk
  By Ercan Tekin in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 10-01-2011, 22:54
 2. Prof. Dr. Necmettin Erbakan
  By Ercan Tekin in forum Osmanlı Tarihi
  Cevaplar: 51
  Son Mesaj: 22-11-2010, 06:23
 3. (video)Hz Osman Ra-Osman Nuri Topbaş
  By ibrahimi in forum Sohbet Videoları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 24-01-2010, 17:26
 4. Prof.Osman Altuğ ile röportaj
  By halidali in forum Röportaj - Söyleşi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-05-2008, 18:56
 5. Ord.Prof.Dr. CAHİT ARF
  By Sinner in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-01-2008, 01:19

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş