Etiketlenen üyelerin listesi

Düşünce Parkı; http://gallery.photo.net/photo/14903472-lg.jpg Düşeni, düşenin; düşünce anladığı bir yer ... Bilmem ki; Nice düşmemiş hiç anlayabilir mi ki ?.. Peki ama aceb düşünce, düşünce dediğimiz de ne ola ki ?..

Bu konu 17576 kez görüntülendi 111 yorum aldı ...
Düşünce Parkı 17576 Reviews

  Konuyu değerlendir: Düşünce Parkı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 17576 kez incelendi.

Sayfa 7/7 İlk ... 234567

Konu: Düşünce Parkı

 1. #97
  ALI25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-04-2015
  Yer
  Almanya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  7.509
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ALI25
  Hak diyeceksin ve ister istemez de herkese o hakkini vereceksin ve bu kim olursa olsun biiznillah.

 2. #98
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir


  Allah-u Teala A'raf Suresi 198. ayette " Ve onları hidayete davet edecek/çağıracak olsanız işitmezler. Ve onları sana bakar görürsün, halbuki onlar göremezler." buyurur.

  Kur'an-ı Kerim'in derinliğine nihayet yok. Şöyle ki söz konusu ayette bakmak, görme fiili rea, nazar ve basar kalıplarında üç ayrı şekilde vurgulanmış. Mümkin değil ki bu derinliği iki satır kelama sığdırmak.

  Mevlana efendimizin buyurduğu "Herkesin hareketi, görüşü, bulunduğu makama göredir. Herkes, âleme kendi görüş dairesinden bakar. Mavi cam, güneşi mavi gösterir; kızıl cam kızıl. Camların rengi olmazsa beyaz olurlar. Beyaz cam, öbür camların hepsinden daha doğru gösterir, hepsinin de başı, imamı odur." kelamı bu manada öyle bir güzel göründü ki.

  Hususen beyazın özelliği; tüm bu renkleri bünyesinde barındırmasıdır. Beyazın belki de bu özelliği, onun hepsinden daha doğru göstermesine sebep değil mi?

  Hepsinin başı tamam beyaz cam, beyaz cam da; beyaz camdan daha makbul bir cam daha olur mu ki ?
  müttaki, cemaliii ve Verda bunu beğendiler.

 3. #99
  Verda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  09-04-2010
  Mesajlar
  10.868
  Adı geçen
  85 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Verda
  Alıntı Yüzde bir Nickli Üyeden Alıntı
  "Herkesin hareketi, görüşü, bulunduğu makama göredir. Herkes, âleme kendi görüş dairesinden bakar.
  Son zamanlarda üzerinde fazlaca durduğum bir hakikat, böyle güzel destekleyici tevafuklar da ayrı bir sevinç oluşturuyor, teşekkürler efem
  Yüzde bir ve cemaliii bunu beğendiler.
  وَلَمْ أَكُن بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا
  19/4

 4. #100
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir
  Sayın @Verda, anlayışınızdan ötürü müteşekkiriz efendim.

  Aceb diyorum arıya vahyeden rabbim insana vahyetmez mi. İyi de rabbim neden arıya vahyediyor. Arı cümle çiçeğe ağaca ve yere konuyor. Ama hiçbir yere gönül vermiyor, konduğu hiçbir çiçekte veyahut yerde kalmıyor. Emredildiği gibi kovanına evine dönüyor ve gözlerden uzak, gizli karanlık bir yerde balını yapıyor. Ve yaptığı bu bal şifa sebebi oluyor. O kadar güzelliklere takılmayan arı konduğu güzelliklerde kalmayıp kovanına göçerken vahye mazhar oluyor da şifa olan balını yapmaya muktedir oluyor.

  Vay beni beni diyorum, konduk göçemiyoruz. Gönül kovanımız tarumar oldu, konduğumuz güllerde hep soldu. Bal mı, nerdee hak getire. Kim kazana kim yiye, ahmak O dur ki dünya için gam yiye. Dünya için yenilen gamdan da bal yapılmıyor ki. Oysa ki su kenarına, otlağa bütün hayvan gelir de dışkılarına bakılmaz. Aynı sudan otlaktan istifade ederler ama ceylandan misk zuhur eder. Her neyse söz orada değil


  Zamanın bahrında bir güzel gene burada“karşıtlık üzre kendisine varlık ithaf edenler karşıtlarıyla mevcut olurlar” diyerek nasıl da güzel ifade etmişti. Kimimiz mavi görmüş güneşi, kimimiz kırmızı, kimimizde sarı aceb diyorum hepimiz de haklı değil miyiz ? Öyle ya baktığımız camların rengi farklı ama güneşin ışığında tüm bu renkler zaten mevcut değil mi ?

  Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için
  Dost'un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim

  [Yunus Emre]

  Verda bunu beğendi.

 5. #101
  düşünür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-09-2007
  Mesajlar
  5.550
  Adı geçen
  27 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @düşünür
  Bal arısına yapılan vahiy ilham ve yol gösterme olarak tevil edilir. İmandan nasibi olmayan felsefenin iç güdü dediği, bizim ise sünnetullah olarak adlandırdığımız her canlının kendi mizacına göre ( İsra 84 ) hareket etmesi olarak tercüme edeceğimiz gerçektir.

  Yol gösterme manasına ise Kasas suresinin 7. ayeti yani Hz. Musanın annesine onu emzirip nehre bırakmasının ilham edilmesi örnek gösterilir.

  Arının bal yapması kadar yılanın zehir yapması da aynı kurallar içinde değerlendirilir.

  Bizim hatamız ise bal ikram etmemiz gerekenleri sokmamız, zehirleyip öldürülecekleri de baş tacı etmemizdir.
  Darul_Beka bunu beğendi.

 6. #102
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir
  Sayın @düşünür paylaşımınızdan ötürü teşekkür ederiz.

  Kur-an’ı Kerim; Furkan olup aynı zamanda bir hidayet rehberi ve hikmet kaynağıdır. Muhatabı elbette insandır. Yukarıda; Allah-u Teala’nın bal arısına vahyetmesinde ki hikmeti ve bu remzin nasıl bir şekilde bizim hidayetimize rehber olabileceği hususlarında idrak edebildiğimiz kadarı ile bir paylaşım yapıldı. Hususen Kur-an’ı Kerim’in mana derinliğine tam olarak vakıf olmadığımız için anladığımızı zannettiğimiz manalarda müddei değiliz. Allah daha iyi bilir, anlaşılan mananın fevkinde muhakkak daha başka anlamlar olacaktır.

  Yok be güzel, vahiy idi ilham idi tevil idi vs. bunların kavgasında değiliz. Mühim olan bu misallerin nelere remz olduğudur. Hepimiz; O ndan gelen ve O na dönen yolcularız. Zahiri yolda bile araç sürer veya yaya iken muhatap olduğumuz o kadar çok işaret var ki. Eğer bu trafik işaretlerine dikkat etmez isek yoldan çıkmamız veyahut başımıza bir kaza gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Allah-u Teala, misal olarak neden yılanı değilde burada bize bal arısını işaret buyurmuştur. Bu tefekküre şayan bir husus değil midir. Hikmet, ilim müminin yitik malıdır, onu nerede bulursa almaya daha hak sahibidir.

  Buyurduğunuz “Bizim hatamız ise bal ikram etmemiz gerekenleri sokmamız, zehirleyip öldürülecekleri de baş tacı etmemizdir” kelamı da oldukça derin bir manayı remz eder be güzel. Efendimiz “Mümin, müminin aynasıdır” buyurmuştur. Ne demiştik bal arısı konduğu yerde kalmaz her daim kovanına göçerken, bizler konduk göçemez olduk. Nasıl mı ? Şöyle ki dışarda gördüğümüz güzelliklere vurulduk, bir ömür boyu hep onların peşinde koştuk yada gördüğümüz kötülükleri, yanlışları düzeltmeye çalışmaktan yorulduk. Olmadı istediğimiz gibi bir türlü ama değil mi ? olmaz da zaten. Ama bir türlü gördüğümüz güzelliklerin de kötülüklerinde bizden zuhur ettiğini bilemedik bir türlü bir ayna karşısında kendimize çeki düzen veremedik. Sonuç; nas uykudadır ölünce uyanırlar hadisi şerifi mucibince gördüğümüz rüyaları hep yanlış tabir ettik. Bize şifa balını sunanı yok farz ettik, bize kast edeni de baş tacı ettik. Bal ikram etmekten mübahase edersin be güzel, biz ne zaman arı gibi çalışıp, gördüğümüz güzelliklerden aldığımız özleri bal arısı gibi gözlerden uzak gönül kovanımızda ne zaman bal ettik de ikram etmedik ? Yoksa gaflette olup yapılan ikramı mı geri çevirdik

  Sürçü lisanımız affola, saygılarımla …
  cemaliii ve düşünür bunu beğendiler.

 7. #103
  Büşra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  13-06-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  21.118
  Adı geçen
  125 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Büşra
  Hani parkta tahteravalli yada adrenalin yok mu -)

 8. #104
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir
  Hani bir gece İbrahim Bin Ethem uyuya kalmış, tavanın sallanmasıyla gürültüden uyanmış ve seslenmişti. Damdaki, "devemi kaybettim onu arıyorum" deyiverince; İbrahim Ethem, "be hey şaşkın, damda deve ne gezer git deveni bıraktığın yerde ara" demişti. Damdaki kişi de "Ey gafil, sen Allah'ı altın taht, kuş tüyü yataklarda ve süslü elbiseler içinde arıyor ve şaşırmıyorsun da benim devemi damda aramama mı şaşırıyorsun" demişti.

  Alıntı Büşra Nickli Üyeden Alıntı
  Hani parkta tahteravalli yada adrenalin yok mu -)
  Eyvallah, siz böyle deyiverince; ne deyim bilemedim şimdi efendim

  Hususen burada tahteravalli ne gezer ama değil mi ? Hakikat aslında bilmem böyle mi ? Sanki tahteravalli tam gözümüzün önünde de ihmal ettiğimiz için yok hükmünde belki.

  Tahteravalli yada terazi; iki kol ve iki kefe sahibi. Kolların, kefelerin biri ağır basınca yükselmekte bir diğeri. Peki olmaz mı aceb; düşünce, gönül veya kalbde hiç terazi yahut tahteravalli. Olmaz mı, olur muhakkak ki; hem insan bu park da oynamalı eğlenmeli.

  Bu minvalde tefekkür buyurursanız; “Hakk'ı seven aşıkların eğlencesi tevhid olur” kelam-ı kibarı ne kadar veciz anlam ifade ediyor ama değil mi ? Etmez mi eder tabi ki ama önce terazinin, tahteravallinin toprak ile doldurduğumuz kefesini boşaltarak yüceltmemiz lazım olanı yüceltmemiz lazımdır.

  Bu babdan,
  Bişr-i Hafi'nin yerde bulduğu Allah lafzı celilinin yazılı oldu kağıdı yerden kaldırıp yüceltmesi, tefekküre şayan bir örnektir. Yoksa ki bizim de tahteravallinin yerde kalan kolunda yükselemeden, yerde kalmamız kaçınılmaz olacaktır.

  Paylaşım için teşekkür ederiz efendim.
  Verda, cemaliii ve Büşra bunu beğendiler.

 9. #105
  Büşra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  13-06-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  21.118
  Adı geçen
  125 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Büşra
  Alıntı Yüzde bir Nickli Üyeden Alıntı
  Hani bir gece İbrahim Bin Ethem uyuya kalmış, tavanın sallanmasıyla gürültüden uyanmış ve seslenmişti. Damdaki, "devemi kaybettim onu arıyorum" deyiverince; İbrahim Ethem, "be hey şaşkın, damda deve ne gezer git deveni bıraktığın yerde ara" demişti. Damdaki kişi de "Ey gafil, sen Allah'ı altın taht, kuş tüyü yataklarda ve süslü elbiseler içinde arıyor ve şaşırmıyorsun da benim devemi damda aramama mı şaşırıyorsun" demişti.  Eyvallah, siz böyle deyiverince; ne deyim bilemedim şimdi efendim

  Hususen burada tahteravalli ne gezer ama değil mi ? Hakikat aslında bilmem böyle mi ? Sanki tahteravalli tam gözümüzün önünde de ihmal ettiğimiz için yok hükmünde belki.

  Tahteravalli yada terazi; iki kol ve iki kefe sahibi. Kolların, kefelerin biri ağır basınca yükselmekte bir diğeri. Peki olmaz mı aceb; düşünce, gönül veya kalbde hiç terazi yahut tahteravalli. Olmaz mı, olur muhakkak ki; hem insan bu park da oynamalı eğlenmeli.

  Bu minvalde tefekkür buyurursanız; “Hakk'ı seven aşıkların eğlencesi tevhid olur” kelam-ı kibarı ne kadar veciz anlam ifade ediyor ama değil mi ? Etmez mi eder tabi ki ama önce terazinin, tahteravallinin toprak ile doldurduğumuz kefesini boşaltarak yüceltmemiz lazım olanı yüceltmemiz lazımdır.

  Bu babdan,
  Bişr-i Hafi'nin yerde bulduğu Allah lafzı celilinin yazılı oldu kağıdı yerden kaldırıp yüceltmesi, tefekküre şayan bir örnektir. Yoksa ki bizim de tahteravallinin yerde kalan kolunda yükselemeden, yerde kalmamız kaçınılmaz olacaktır.

  Paylaşım için teşekkür ederiz efendim.
  Peki mana aleminde
  Hiçlik makamında tahteravalli bu halde olanı uçurur mu dersin eğer tahteravalli karşımızda kim olursa olsun bizi hep aşağıda bırakıyorsa duygular fazla ağırlık yapıyor diyebilir miyiz
  Belki bencağız deveyi damda arıyorum halbuki parktaymış -)
  Mütebesim oldum naif yüreğinize tesekkur ederim

 10. #106
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir
  Alıntı Büşra Nickli Üyeden Alıntı
  Peki mana aleminde
  Hiçlik makamında tahteravalli bu halde olanı uçurur mu dersin eğer tahteravalli karşımızda kim olursa olsun bizi hep aşağıda bırakıyorsa duygular fazla ağırlık yapıyor diyebilir miyiz
  Belki bencağız deveyi damda arıyorum halbuki parktaymış -)
  Mütebesim oldum naif yüreğinize tesekkur ederim
  Mana bahsi oldukça mühim. Mananın; iç, içyüz, anlaşılan vs. anlamları vardır. İnsan da zahir bir suret ile birlikte batın bir siretten müteşekkildir. Mana dediğimiz, içimiz de yani iç yüzümüzde anlamlanır. İç yüzümüzün aldığı şekle göre mana değişik bir anlam kazanır

  Bu adem, adem dedikleri,
  El ayakla baş değil.
  Adem manaya derler,
  Surat ile kaş değil.

  Hususen Allah-u Teala zahirimizi nasıl böyle güzel bir şekilde insan olarak ihsan eylemiş ise bizim de aynı güzellikle manamızı O na hasr etmemiz, Muhammed-i ahlak ile tahalluk etmemiz elzemdir. Bu aynı zaman da üzerimize farz olan bir emir değil mi dir ? “Allahın sana ihsan ettiği gibi ihsan et”

  Yirmi dokuz hece, okursun uçtan uca.
  Sen elif dersin hoca, manası ne demektir ?

  Hiçlik makam uçmak vs. konuları bencileyin bir abd-i abık için ise bir muamma. Asıl mühim olan konun; süfli ve arızi olan nefsaniyetin ölmeden önce, aidiyet kesbettiği toprak seviyesine indirgenmesi ve mananın ise ulvi bir seviyeye çıkartılması için say etmek olacağı kanaatindeyim. Burada ağırlık yapan husus, manamızın Allah-u Tealanın gayrısı ile iştigal etmesindendir.

  Tahteravalli hususunda ise karşımızda kimsenin olduğunu düşünmüyorum [bkz: Matrix filmi kaşık sahnesi ]

  Paylaşımınızdan ötürü asıl biz teşekkür ederiz efendim.
  Konu Yüzde bir tarafından (03-04-2018 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin düzenlemesi
  Büşra, cemaliii ve Verda bunu beğendiler.

 11. #107
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.791
  Adı geçen
  21 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Yüzde bir
  Seni tebrik ederim. Forumun iki cevval hanımı seninle atışacaklardı, tahteravalliye binip ben sen kavgası yapacaklardı ama senin nezaketin buna müsade etmedi.

  Verda abla seni tenzih ediyorum sen çok içten yazdın. Ama şimdi senide katmasam büşra abla beni forumdan atabilirdi mazallah. : )))

  Sohbet çok güzel ilerliyor siz bana bakmayın. Devam edin.

  Çok hoşuma gitti madem bal arısı olamıyorum bari eşek arısı olup vizildayayim dedim: )))
  Yüzde bir, Büşra ve Verda bunu beğendiler.

 12. #108
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.545
  Adı geçen
  93 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Boşuna felsefe yapmayın arkadaş demiyoruz

 13. #109
  Büşra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  13-06-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  21.118
  Adı geçen
  125 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Büşra
  Anladım ene dıştan yazdı yani -)
  Şerhi naif kardeşime bırakıyorum -)

 14. #110
  Verda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  09-04-2010
  Mesajlar
  10.868
  Adı geçen
  85 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Verda
  Alıntı Kaptan Nickli Üyeden Alıntı
  Boşuna felsefe yapmayın arkadaş demiyoruz
  Felsefe iyidir Red, tavsiye ederim
  وَلَمْ أَكُن بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا
  19/4

 15. #111
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.545
  Adı geçen
  93 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Alıntı Verda Nickli Üyeden Alıntı
  Felsefe iyidir Red, tavsiye ederim
  Yok sağol ben almayayım.

  Necip Fazıl'in dediği gibi, felsefe : başı boş düşünce manzumelerinin adıdır.
  düşünür bunu beğendi.

 16. #112
  Yüzde bir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Doçent
  Üyelik tarihi
  18-06-2011
  Mesajlar
  656
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yüzde bir
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  Yüzde bir
  Seni tebrik ederim. Forumun iki cevval hanımı seninle atışacaklardı, tahteravalliye binip ben sen kavgası yapacaklardı ama senin nezaketin buna müsade etmedi.

  Verda abla seni tenzih ediyorum sen çok içten yazdın. Ama şimdi senide katmasam büşra abla beni forumdan atabilirdi mazallah. : )))

  Sohbet çok güzel ilerliyor siz bana bakmayın. Devam edin.

  Çok hoşuma gitti madem bal arısı olamıyorum bari eşek arısı olup vizildayayim dedim: )))
  Hoş gelmişsin be cemaliii azizim, sizi görmek ne güzel. Yok efendi, tebrik edilebilecek bir hal üzre mevcud değiliz. Zat-ı alinize; burada oluşan yansımaları böyle nezaket ile görmenizden ötürü müteşekkiriz efendim. Latife buyurmuşsunuz; ne sayın @Verda, ne de sayın @Büşra hanım efendileri bahis buyurduğunuz hal üzre görmedik. İhvan Forum içeriğinden istifade ettiğimiz, son derece dolu dolu olan bir forum. Sayın adminlerimizin de forumun aktivite ve düzenini tesis etmeğe gönülden çalıştıklarının farkındayız, kendilerine muvaffakiyyetler temenni ederiz.

  Alıntı Kaptan Nickli Üyeden Alıntı
  Necip Fazıl'in dediği gibi, felsefe : başı boş düşünce manzumelerinin adıdır.
  Sayın Kaptan, hoş gelmişsiniz efendim. Oldukça deruni bir paylaşım yapmışsınız, başı boş olan bu düşüncelerimizin başının bağlanması konusunda hem fikiriz. Düşüncelerimizi; olması gereken yere rabt ederek, bağlayarak manamızı süfli ve arızi seviyelerden ulvi seviyelere çıkarmaya say-u gayret etmemiz, bizim açımızdan oldukça elzem olan bir hususdur. Araçlar yahut kullanılan terminolojiler konusunda çekimserliğimiz; tarafımızdan neyin hayra, neyin şerre vesile olabileceğinin bilinememesinden ötürüdür. İster felsefe deyin ister başka bir şekilde ifade edin farketmez, (yeter ki araçlar amaç, amaçlar araç olmasın) cümle ilmin gayesinin aslında hakkı bilmek olduğuna inanırız.

  "Boşuna felsefe yapmayın arkadaş"
  diyerek ne güzel dile getirmişsiniz, evet dolu dolu yapalım be güzel. Allah; her nerede olursak bizim ile beraberdir. Bizde her ne iş ile iştigal ediyorsak işimizi unutmadan O nunla doluduralım, asla boşuna iş yapmayalım be güzel

  Yapılan paylaşımlardan ötürü tüm arkadaşlara teşekkürlerimi arz ederim.

  Büşra, cemaliii ve Verda bunu beğendiler.

Sayfa 7/7 İlk ... 234567

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Gezi Parkı’nın 5 Kaybedeni
  By Dua Nur in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-06-2013, 07:42
 2. Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 31-03-2013, 22:29
 3. Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 31-03-2013, 22:29
 4. Düşünce çıkmazı, düşünce yokluğu
  By Kaçak in forum HASBİHÂL
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-02-2010, 14:19
 5. Aklımdan kaçmış düşünce'(firari düşünce'(m)
  By aHuZaR in forum ŞİİR DEFTERİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13-09-2007, 01:40

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş