Etiketlenen üyelerin listesi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in ümmetine tavsiye ederek sık sık uyguladığı hacamatın kanser dahi birçok hastalığının tedavisinde belirgin iyileşmelerin ortaya çıktığını söyleyen uzmanlar, hacamatın 7'den 70'şe herkese yapılabileceğini ifade ediyorlar. http://www.dogruhaber.com.tr/image/haber/2013/06/28/70-hastaliga-sifa-Hacamat.jpg Deri altında birikmiş, biriktiği yerde kılcal damarların tıkanmasına neden olan toksit maddeleri, pis kanı, atıl kalmış sinirlerin vakumla dışarı

Bu konu 5668 kez görüntülendi 28 yorum aldı ...
70 hastalığa şifa: Hacamat 5668 Reviews

  Konuyu değerlendir: 70 hastalığa şifa: Hacamat

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5668 kez incelendi.

Sayfa 1/2 12 Son
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: 70 hastalığa şifa: Hacamat

 1. #1
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.742
  Adı geçen
  28 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in ümmetine tavsiye ederek sık sık uyguladığı hacamatın kanser dahi birçok hastalığının tedavisinde belirgin iyileşmelerin ortaya çıktığını söyleyen uzmanlar, hacamatın 7'den 70'şe herkese yapılabileceğini ifade ediyorlar.


  Deri altında birikmiş, biriktiği yerde kılcal damarların tıkanmasına neden olan toksit maddeleri, pis kanı, atıl kalmış sinirlerin vakumla dışarı atılması işlemi olan hacamat, İslam ülkelerinde yaygın olarak kullanılmakta. Bunun yanında birçok Avrupa ve Doğu ülkelerinde de alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılan hacamatın onlarca hastalığa iyi geldiği biliniyor.  Hacamatın faydaları, kimlere uygulanabileceğini, ne zaman ve ne sıklıkla yapılacağı gibi soruları alanında uzman olan Haccam İbrahim Yalur'a sorduk.


  Hacamatın, faydalarının bilimsel olarak da ispat edildiğini söyleyen Yalur, "Hacamat, başta migrene çok iyi geliyor. Hacamat olan migren hastalarının hemen hemen yüzde 70'i sağlığına kavuşmuştur. Sara hastalarını sayabiliriz. hacamata başvuran sara hastalarının yüzde 40'ı iyileşmiş durumda. Yüzde 60 ise; iki günde bir sara nöbeti geçiriyorsa bu hacamatla ayda bir geçirir. Resulullah aleyhi selatu vesselam 'Yetmiş hastalığa şifadır' diyor. Başka bir hadisi şerifte diyor ki; 'Haccam (Hacamat yapan) ne iyi bir kuldur ki pis kanı alır, beli rahatlatır, gözü parlatır.' Bel fıtığı nedeniyle hacamata başvuranların şu ana kadar yüzde 40'ı tamamen iyileşmiş; yüzde 60'ı ise belli oranda ağrıları gitmiştir. Resulullah aleyhi selatu vesselam diyor ki "Allah, yeryüzüne indirmiş olduğu bütün hastalıkların çaresini de göndermiştir.' Sara, migren, iltihaplı eklem romatizması, bel ve boyun fıtığının çaresi yok deniliyor. İltihaplı eklem romatizması hastaları genelde yatalak olurlar, kemik erimesi yaşarlar. Eklem ağrıları inanılmaz derecede olur ve inanılmaz derecede eklem bölgelerinde şişkinlikler olur. Hacamata başvuranların yüzde 60-70'i mutlaka fayda görüyor. Hacamata başvurup da ben faydasını görmedim diyene hiç rastlamadım" dedi.


  Kimler hacamat olamaz?
  Hacamatın genelde 2 ila 65 yaş arasındakilere yapılabildiğini ifade eden Yalur, "İran'da 3-4 aylık çocuklara bile yapıyorlar. İnternet üzerinde bunlarla ilgili yapılan araştırmalar da var. Hacamat olan çocuklar ile hacamat olmayan çocuklar arasında hafızadan ezber gücüne, hiperaktiflikten gelişime kadar yaklaşık 100 faydası var. Ama kemotaripi gören bir kişiye o süreç içerisinde yapılmaz. Tedavi bittikten bir ay sonra yapılabilir. Herhangi bir ameliyat geçirmiş kişinin ameliyat bölgesine yapılmaz. Etrafına yapılabilir. Ortalama 2-3 ay geçtikten sonra ameliyat bölgesini üzerine de yapılabilir. Çok heyecanlı aşırı bir şekilde korkan ve hamile bayana yapılmaz. Ama heyecan olmadığı takdirde hem hamile bayana hem de karnındaki çocuğa çok faydası var" ifadelerini kullandı.


  Hacamatın tarihi
  Hacamatın çok eski tarihlere dayandığını belirten Yalur, "Asr-ı Saadette de bu tedavinin yapıldığını anımsatarak, "Peygamber Efendimiz döneminde ve önceki dönemlerde de hayvanların boynuzlarıyla yapılıyordu. Boynuzun içine ateş yakarak yapıyorlardı. Milattan sonra 500. Yıllardan İran'da cam kupalarla yapılmış ama bir boşluk bırakılmış üfleme gücüyle çekerek, daha sonra bal mumu ile deliği kapatılması şeklinde yapılıyordu" dedi.


  Peygamber Efendimiz ne sıklıkla yapardı?
  Peygamber Efendimizin ilkbahar ve sonbahar mevsimleri olmak üzere yılda iki kere mutlaka hacamat olduğunu aktaran Yalur, "Bunun yanında ayağı burkulduğu veya başı ağrıdığı zaman da hemen Haccam Ebu Taybe'yi (r.a) çağırıp hacamat yaptırmıştır. Hayber savaşında Yahudi bir kadın Resulullah'a (sav) zehirli bir et veriyor. Cebrail (as) hemen gelip. Resulullah'a zehirli et yemesinden dolayı başının arkasına hacamat yaptırmasını tavsiye ediyor. Resulullah hemen hacamat yapıyor ve iyi oluyor. Ancak hacamat yaptıramadan şehit olan bir Sehabe var. Hafızlar eskiden ayda bira kafadan hacamat yaptırırmış. Hafızaları daha kuvvetli olsun diye" şeklinde konuştu.


  Hacamatın yapıldığı yerin temiz ve kullanılan malzemelerin hijyenik olması gerektiğini söyleyen Yalur, hacamattan sonra sülük kullanmanın da faydalı olduğunu kaydetti.


  Ameliyat olacaksın dediler, hacamatla iyileştim
  Hacamat olduktan sonra sağlıklarına kavuşan bazı vatandaşlar ise hacamatı herkese tavsiye ettiklerini söylediler. Daha önce ayağındaki ağrı yüzünden yürüyemediğini söyleyen Celaleddin Kavak (Tüfekçi Celal), hacamat sayesinde ameliyat olmaktan kurtulduğunu ifade ederek, "Bir ara benim sağ bacağım ağrıdı. Daha sonra ağrısı daha da fazlalaştı. Ayağımı çekemiyordum. Namazlarımı bile sırt üstü kılıyordum. Doktora gittim bana bel fıtığı olduğumu söylediler. MR çektirdim. Doktor, bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ben de olmadım. Haccam İbrahim'e gittim. Çok kötü oldum. Yürüyemiyordum. Çocuğumun sırtında gidebildim hacamata. Hacamat yaptı. 15 dakika içerisinde arabaya bindim eve gittim. Şimdi çok iyiyim. Allah vesile olanlardan razı olsun. Herkese tavsiye ediyorum" dedi.


  Yüksek kolesterol şikâyetiyle hacamata başvurduğunu ve hacamat sonunda düştüğünü söyleyen Zeki Onay, hacamatı bundan sonra devamlı yapacağını ve herkese de tavsiye ettiğini kaydetti. (Fırat Arslan-İLKHA)

 2. #2

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-06-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  4.908
  Adı geçen
  18 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @nefahtü
  Sadece Sünnet olduğu için dahi yaptırılmalı..Beden de güçlenme bağışıklığın artması hafifleme vss. İki senedir uyguluyorum çok memnun kaldım..
  Ancak batıni faydalarını kişi yaptırdıktan sonra ve yaptırdığı an da hissedebilir.
  özellikle kalp bölgesine yapılan vesveseye iyi geliyor...
  Canım Peygamberim bizleri nasılda düşünmüş gerek bedensel gerek ruhsal ..
  Hiç durmayın hemen yaptırın tabi tarihleri var araştırın.

 3. #3
  Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10-04-2008
  Mesajlar
  8.742
  Adı geçen
  28 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mehmet
  Alıntı nefahtü Nickli Üyeden Alıntı
  tabi tarihleri var araştırın.
  tarihleri derken? bilgi verebilir misin kardeş
  -Hacamat aç karnına yapılır. 3 saat öncesinden yeme işlemi bırakılır.
  - Evli olanlar ....
  - Asgari 24 saat öncesi mümkünse 48 saat öncesi hayvansal gıda alınmazsa hacamat daha faydalı olur..
  üç maddelik kısa bilgiler buldum. Hacamat Derneği varmış. 8 kupa 100 tl. ticari boyutu da var. Her ilde bir hacamatçısı tlf'nu falan var. Bence aileden birinin yardımıyla pek ala yapılabilir. Uzmanlık gerektiren bir iş değil. nefahtü kardeş'in değindiği gibi tarihler ve benzeri önemli ayrıntıları bilmek yeterlidir sanırım.

 4. #4
  zulk@rneyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  05-10-2011
  Mesajlar
  1.187
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @zulk@rneyn
  hacamat için günler önemli, hangi saatte yaptırdığın önemli. yanlış zamanda yaptırmamak lazım.
  günler içinde öyle bir zaman vardırki o zamanda yapılan hacamat o kişiyi aniden öldürür.
  bir bilene sormakta fayda var.

 5. #5
  zulk@rneyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  05-10-2011
  Mesajlar
  1.187
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @zulk@rneyn
  Alıntı nefahtü Nickli Üyeden Alıntı
  Sadece Sünnet olduğu için dahi yaptırılmalı..
  aynen kardeş...

 6. #6

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-06-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  4.908
  Adı geçen
  18 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @nefahtü
  mahamad ve zülkarneyn zaten hacamatı doğru bir şekilde yapana giderseniz o ne zaman yapılacağını biliyor lakin biz biraz bahsedelim.
  Bir kere çarşamba cuma ve cumartesi günleri yapılmıyor..dolunay dönemi yapılmıyor. Hicri 17 19 ve 21 en güzel makbul günler özellikle pazartesi ve salı ya denk gelirse ballıkaymak..
  20 ye yakın hadis olduğu söyleniyor isterseniz girin bakın ..(tabi hadislere inanıyorsanız )
  Ümraniye de bildiğim bir yer var bir de Fatih de varmış ancak onun yerini bilmiyorum. Ümraniyede ki ne giden çok arkadaşım var ve hepsi çok memnun kaldı..
  Biliyorsunuz kafadan da yapılıyor mesela hafızlar çok sık yaptırırmış unutkanlığa ve hafıza ya da iyi geliyor..
  neyse sabah sabah daha fazla uzatmayayım.
  gitmeden önece abdest alınıyor ve hacamat boyunca 7 Ayeter Kürsi 7 Fatiha felak nas 7 şer defa okunuyor.Yapan da okuyor ..

  Allah kabul etsin, Ramazan da yapılmıyor kısmetse ben tekrar Eylül de giderim...

 7. #7

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-06-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  4.908
  Adı geçen
  18 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @nefahtü
  şunu da ekliyeyim içime sinmedi nefesin ten kokun her şeyin değişiyor... Yılların toksit birikmiş kanı gidiyor zaten jöle gibi öyle temiz kan değil...
  Peygamberimizin en fazla önerdiği bölge kürek kemiği kısmı kalbin oralar.Anlatırken bile insan rahatlıyor..inşallah gidersiniz ..

 8. #8

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-06-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  4.908
  Adı geçen
  18 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @nefahtü
  yaz ayları geride kaldı artık hacamat yaptırmak için uygun aylar..
  hadi hadi demeden yaptırmaz bazen insan , o kadar faydalı ki zaten biliyorsunuzdur çoğunuz yukarıda bilmeyenlere kısa kısa deneyimlerimden bahsettim..
  zaman hacamat zamanı haydi forum hacamata..
  Peygamberimizin sünnetini yaşatalım.

 9. #9
  Kaçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-12-2012
  Mesajlar
  7.075
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaçak
  Konuya yorum yapmadığımı özellikle belirtir hacamatcı kardeşlere bir ömür sağlık mutluluk ve afiyet dilerim

 10. #10
  Ebu Computer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-06-2013
  Mesajlar
  22.096
  Adı geçen
  22 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ebu Computer
  Alıntı kaçak Nickli Üyeden Alıntı
  Konuya yorum yapmadığımı özellikle belirtir hacamatcı kardeşlere bir ömür sağlık mutluluk ve afiyet dilerim
  3-5 defa hacamat yaptırdım ama yukarıdaki yazılanların bilimsel bir süzgeçten geçmesi gerekiyor...

  Konunun bir çok yönü var...

  Örneğin sizden önceki hacamat olan hastalıklı biri ise, aynı bıçaklar ile sizde hacamat olunca şifa bulayım derken hastalık kapmanız da mümkündür...

  Selam ve dua ile...

 11. #11
  Kaçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-12-2012
  Mesajlar
  7.075
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaçak
  Insan gibi kainat olan bir varlığı
  bir kaç jilet darbesiyle iyi eden
  Insanı biyolojik ve psikolojik olarak tanımayan bir zihniyettir
  ağır tahrik altında yazdım pişmanım

 12. #12

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  11-06-2012
  Mesajlar
  2.418
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @deren
  Bir defa sünnet diye yaptırmıştım.Birkaç gün acı çekiyor olsanda yine hacamat yaptırmayı düşünüyorum.

 13. #13
  Mahpeyker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  02-09-2009
  Mesajlar
  4.514
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mahpeyker
  hacamat ile farkli farkli bilgiler veriliyor. mesela kimisi hacamattan bir gun once hayvansal gida ve sut urunleri tuketilmemesini soyluyor. ve hacamat oturarak yaptirilmasi gerekiyormus- yuzu koyun yaptirmak iyi degilmis.
  bu konularda bilgisi olanlar var mi ?

 14. #14
  Kaçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-12-2012
  Mesajlar
  7.075
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaçak
  Benim yok sevgili Mahpi

 15. #15

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-03-2013
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  10.065
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @abdullah birisi
  Alıntı Mahpeyker Nickli Üyeden Alıntı
  hacamat ile farkli farkli bilgiler veriliyor. mesela kimisi hacamattan bir gun once hayvansal gida ve sut urunleri tuketilmemesini soyluyor. ve hacamat oturarak yaptirilmasi gerekiyormus- yuzu koyun yaptirmak iyi degilmis.
  bu konularda bilgisi olanlar var mi ?
  bir gün evvel değil..hacamat olduktan sonra yenmemesi tavsiye edliyor.... oturarak yapılıyor.... ve üste bir arkadaşın dediği gibi hiçte 2-3 gün acısı sürmüyor... hatta işlem esnasında bile hiç bir acısı yok.. çok kuvvetli sünnettir...

 16. #16

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  11-06-2012
  Mesajlar
  2.418
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @deren
  2-3 gün acısı sürüyor

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-05-2012, 23:02
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-04-2012, 11:41
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-03-2012, 01:43
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-01-2012, 21:14
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-01-2012, 23:39

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş