Etiketlenen üyelerin listesi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Heybeliada Ruhban Okulu’nun yeniden açılabilmesi için yeni seçenekler bulunması talimatını vermesi gözleri Ayasofya'ya da çevirdi. Erdoğan’ın talimatıyla Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala başkanlığında uzmanlar ve ilgili kurum yetkilileri özel bir ekip oluşturdu. Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde de Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılmasına yönelik çalışmalar hızlandırıldı. Kurumların ortak çalışmasında Ruhban Okulu’nun yüksekokul düzeyinde

Bu konu 8742 kez görüntülendi 69 yorum aldı ...
Ayasofya Camii de Ruhban Okulu da Açılsın! 8742 Reviews

  Konuyu değerlendir: Ayasofya Camii de Ruhban Okulu da Açılsın!

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8742 kez incelendi.

Sayfa 1/5 12345 Son
 1. #1
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur

  Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Heybeliada Ruhban Okulu’nun yeniden açılabilmesi için yeni seçenekler bulunması talimatını vermesi gözleri Ayasofya'ya da çevirdi.
  Erdoğan’ın talimatıyla Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala başkanlığında uzmanlar ve ilgili kurum yetkilileri özel bir ekip oluşturdu. Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde de Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılmasına yönelik çalışmalar hızlandırıldı.
  Kurumların ortak çalışmasında Ruhban Okulu’nun yüksekokul düzeyinde açılışına imkân verecek formül üzerinde duruluyor. Türk cemaatlere de özel dini okul açma izni vermek anlamına gelen lise eğitimi ise ancak anayasa değişikliği ile hayata geçebilecek. Heybeliada Ruhban Okulu’nun 1971’de kapandığı statüde yeniden açılması için anayasa değişikliği de bir diğer formül.
  AYASOFYA CAMİİ DE AÇILSIN
  Ruhban Okulu'nun açılması azınlıkların elinden alınan haklarına kavuşması manasına geliyor. Her ne kadar bazı gruplar okulun açılmasına şiddetle karşı çıksa da insanca yaşamanın yolu bu tür özgürlüklerden geliyor. Bediüzzaman Said Nursi, azınlıklara verilen hürriyetlerinin sadece Türkiye için değil Hıristiyan ülkelerinde yaşayan Müslümanların da hürriyetlerinin önünü açacağına dikkat çekiyor.
  1930 ile 1935 yılları arasında restorasyon çalışmaları nedeniyle kapatılan Ayasofya, Mustafa Kemal Atatürk’ün emri, Bakanlar Kurulu’nun 24 Kasım 1934 kararıyla müzeye çevrildi. O tarihten beri mahzun mabed olarak da isimlendirilen Ayasofya'nın tekrar camii olarak hizmet vermesine dair talepler her geçen gün artıyor.
  Bir çok sivil toplum kuruluşu Ayasofya Camii'nin kapalı olmasını bahçesinde namaz kılarak protesto etmişti. Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın TBMM'ye verdiği "Ayasofya Cami olsun" dilekçesi de işleme konmuştu.
  Şimdi çoğunluğun beklentisi geçmişte gasp edilen her türlü özgürlüklerin iade edilmesi. Bunun için Ruhban Okulu da, Ayasofya camii de açılmalı.
  BEDİÜZZAMAN'IN AYASOFYA VE AZINLIKLAR İSTEĞİ
  Hem Demokrata ezan-ı Muhammedî gibi çok kuvvet vermek ve Risale-i Nur'un neşrine müsaadesi gibi çok taraftar olmak ve âlem-i İslâmı, hattâ bir kısım Hıristiyan devletlerini de memnun etmek için, Ayasofya'yı muzahrafattan temizleyip ibadet mahalli yapmaktır. Bu ise, bu mesele için otuz sene siyaseti terk ettiğim halde, bu nokta hatırı için Namık Gedik'i görmek istedim ve geldim. (Emirdağ L. Sh. 449)
  Ezan-ı Muhammedînin (a.s.m.) neşriyle Demokratlar on derece kuvvet bulduğu gibi; Ayasofya'yı, beş yüz sene devam eden vaziyet-i kudsiyesine çevirmek ve halen İslâmda çok hüsn-ü tesir yapan ve bu vatan ahalisine âlem-i İslâmın hüsn-ü teveccühünü kazandıran, yirmi sekiz sene mahkemelerin muzır cihetini bulamadıkları ve beş mahkeme de beraatine karar verdikleri Risale-i Nur'un resmen serbestîsini dindar Demokratlar ilân etmeli ve bu yaraya bir nevi merhem vurmalıdırlar. O vakit âlem-i İslâmın teveccühünü kazandıkları gibi, başkalarının zâlimane kabahatları onlara yüklenmez fikrindeyim. Dindar Demokratlar, hususan Adnan Menderes gibi zatların hatırları için, otuz beş seneden beri terk ettiğim siyasete bir iki saat baktım ve bunu yazdım. (Emirdağ L. Sh. 396)
  AZINLIKLAR
  Rum ve Ermenilerin hürriyeti ile ilgili bir soruya Bediüzzaman Said Nursi, şer'i olarak onlara zulmedilmemesi ve rahat bırakılması gerektiğini ifade ediyor. Said Nursi, azınlıklara verilen hürriyetlerinin sadece Türkiye için değil Hıristiyan ülkelerinde yaşayan Müslümanların da hürriyetlerinin önünü açacağına dikkat çekiyor.
  İşte Münazarat adlı eserinde geçen o bölüm:
  Sual: Pekâlâ, kabul ettik ki hürriyet iyidir, güzeldir. Fakat şu Rum ve Ermenilerin hürriyeti çirkin görünüyor, bizi düşündürür. Reyin nedir?
  Cevap:
  Evvela: Onların hürriyeti, onlara zulmetmemek ve rahat bırakmaktır. Bu ise, şer'îdir. Bundan fazlası, sizin fenalığınıza, divaneliğinize karşı bir tecavüzleridir, cehaletinizden bir istifadeleridir.

  Saniyen: Farz ediniz ki, hürriyetleri bildiğiniz gibi size fena olsun. Lâkin, yine biz ehl-i İslâm zararlı değiliz. Çünkü, içimizdeki Ermeniler üç milyon olmadığı gibi, gayr-ı müslimler dahi on milyon yoktur. Halbuki bizim milletimiz ve ebedî kardeşlerimiz üç yüz milyondan ziyade iken, bunlar üç müthiş kayd-ı istibdat ile mukayyed olup, ecnebilerin istibdâd-ı mânevîlerinin taht-ı esaretlerinde ezilirler. İşte hürriyetimizin bir şubesi olan gayr-ı müslimlerin hürriyeti, bizim umum milletimizin hürriyetinin rüşvetidir. Ve o müthiş istibdâd-ı mânevînin dâfiidir. Ve o kayıtların anahtarıdır. Ve ecnebîlerin, bizim dûşümüze çöktürdükleri müthiş istibdâd-ı mânevînin râfiidir. Evet, Osmanlıların hürriyeti, koca Asya talihinin keşşafıdır. İslâmiyetin bahtının miftahıdır, ittihad-ı İslâm sûrunun temelidir.

  RİSALEHABER

 2. #2
  Dut_agaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Mesajlar
  7.163
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dut_agaci
  Eğer Ruhban Okulu açılır

  DA

  Ayasofya yetim kalırsa

  Çok pis gönül koyarım bazılarına

 3. #3

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  02-02-2012
  Mesajlar
  3.817
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DESIFRE
  Ayasofya Camisinin acilmasi ruhban okuluna mi endeksli olma zorunda

 4. #4

  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  30-12-2011
  Mesajlar
  2.212
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mesihçi
  Ayasofya ayrı konu, ruhban okulu ayrı. Aslında gönlümden geçen Ayasofya'nın yeniden katedral olarak açılmasıdır. Ancak bu hayalperestlikten ibarettir. Bilirim. Geçenlerde kendi kendime düşünürken, dedim ki Ayasofya 1000 sene kilise olmuş. 400 küsür sene cami olmuş. 100 seneye yaklaşıyor müze olmuş. Aslında bu kadar uzun zamandır ibadet edilen başka bir yapı yoktur dünyada. Tekrar cami de olsa, kilise de olsa, yarı kilise, yarı cami de olsa yakışır Ayasofya'ya... Ayasofya yaşamalıdır bence ve oraya yaşamak yakışır. Uzun sözün kısası ayasofya cami olacaksa olsun bence sakıncası olmamalı...

  Ruhban okulu kesinlikle açılmalıdır. Patrikhanenin ekümenik sıfatının tanınması ve ruhban okulunun açılması Türkiye'nin her anlamda yararınadır. Ancak yetmez. Türkiye'deki cemaatlere dini eğitim verebilecekleri kurumlar açmaları için genel bir izin verilmelidir. İlahiyat fakülteleri İslami bir eğitim vermektedir doğal olarak. İster üniversiteler dahilinde İslam dışı (Protestan, Katolik, Süryani) ilahiyat fakülteleri kurarak, ister diğer inanç mensubu insanları kendi eğitim kurumlarını açmalarına izin vererek bu iş yapılmalıdır. Zira aksi Türkiye'deki cemaatleri dışarıya bağımlı hale getirmektedir. Kendi din adamlarımız yetiştirebilsek, ekonomik olarak kendimize yetebilsek, kiliselerimizi kendi devletimizle savaşarak değil kendi devletimizin koruması altında açabilsek dışarıyla bağımız biterdi. Biz de çok hevesli değiliz Amerikalıların, Korelilerin, İtalyanların gelip burada bize caka satmalarına...

 5. #5
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.646
  Adı geçen
  103 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  Alıntı Mesihçi Nickli Üyeden Alıntı

  Tekrar cami de olsa, kilise de olsa, yarı kilise, yarı cami de olsa yakışır Ayasofya'ya...
  he ya ne yakışırdı ama

  bir tarafta kilise ayinleri diğer tarafta ilahiler

  bütün dinler bir arada ibadet ederdik

  arada sizler bize bizler de size katılırdık

  kardeşçe, el ele yaşar giderdik... ayyy bir huzur kapladı içimi


  Ancak bu hayalperestlikten ibarettir, bilirim. Olsun hayali de güzel bea

 6. #6

  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  30-12-2011
  Mesajlar
  2.212
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Mesihçi
  Alıntı RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı
  he ya ne yakışırdı ama

  bir tarafta kilise ayinleri diğer tarafta ilahiler

  bütün dinler bir arada ibadet ederdik

  arada sizler bize bizler de size katılırdık

  kardeşçe, el ele yaşar giderdik... ayyy bir huzur kapladı içimi


  Ancak bu hayalperestlikten ibarettir, bilirim. Olsun hayali de güzel bea
  Eğlendiniz herhalde baya. Biz size siz de bize katılmayınız efendim gerek yok. Saygı ve sevgi olsa yeter de artar...

 7. #7

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  15-12-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  4.261
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @CENGİZHAN
  Eğer bu ülkede yaşayan hıristiyan vatandaşlarımızın ruhban okuluna ihtiyaçları var ise ki olduğu anlaşılıyor...Ruhban okulu açılmalıdır...

  Ayasofya' ya gelince..

  Bu bina bir kilise binasıdır. Biz zaptetmişiz, gaspetmişiz camiye çevirmişiz..Bunu doğru bulmuyorum. O bir Anadolu kültürüdür.
  En azından müze olarak kalmalıdır...

  Eğer almanyada,yunanistanda,bulgaristanda mevcut camilerimiz gaspedip kilise yaptıklarını farzederek düşünürsek bunun doğruluğu daha açık meydana çıkar zannederim.....

 8. #8

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  02-02-2012
  Mesajlar
  3.817
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DESIFRE
  Alıntı RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı
  he ya ne yakışırdı ama

  bir tarafta kilise ayinleri diğer tarafta ilahiler

  bütün dinler bir arada ibadet ederdik

  arada sizler bize bizler de size katılırdık

  kardeşçe, el ele yaşar giderdik... ayyy bir huzur kapladı içimi


  Ancak bu hayalperestlikten ibarettir, bilirim. Olsun hayali de güzel bea


  Hidayeti karmis kadesim bunu diyenin eee Dinerarasi Diyalog icin bosuna Yetistirmiyyorlar

  Istedikleri gibi canin cikilirsa hiristiyanlarin tarafina gecer istedikleri zaman Müslüman tarafina

  Allah Akil ve Hidayet versin Bunlara

  Allahima Cok Sükürler olsun ki Diyalogcu yaparak imtihan etmiyor beni

 9. #9
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.646
  Adı geçen
  103 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  İşte bir aykırı çıkış daha

 10. #10

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  02-02-2012
  Mesajlar
  3.817
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DESIFRE
  Kizdinmi adi Kizdi oluyor Yahu Biz ne Yalaka Milletiz

  Örnegin Yilbasinda Hiristiyanlarin Dini adetine verilen önemle Yalakacilikla

  Bircok Dükkan Hazirlik Yapiyor Süsleniyor vesayre

  kimler icin Yüzde 0,5 Bulamayan Hiristiyan Nufusu Icin

  Ruhban okulu acilmak isteniyor ihtyaz mis mis

  neden yüzde 0,5 bakin Yüzde 5 degil 0,5


  eee

  Almanya
  Almanya 3,049,961 3.7%

  Almanya da varmi Imam Yetistiren Okullarimiz ???

  Islamiyeti daha Yeni yeni Taniyorlar

  Bayramlarimiz icin özel Hazirlik varmi ???

  Almanya da bu kadar Nufus oldugu halde Müslümanlar hicbir Dükkanda herhangi bir hazirlik yok


  Bizler ise onlara yaranmak icin Büklüm Büklüm oluyoruz

  nereden geliyor Diyalogculuk

 11. #11
  ŞehbaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-06-2006
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  3.665
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ŞehbaL
  Ayasofya camii olmak istiyor, bırakın istediği olsun da esir altında kalan yapı özgür olsun

  Eğer olur da Ak parti böyle bir düzenleme yapar ve Ayasofya'yı olduğu gibi bırakırsa.. Yeni bir parti de ben mi kursam ne parti kalmadı oy verecek =/

 12. #12
  Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Stajyer Moderatör
  Üyelik tarihi
  09-01-2012
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  13.646
  Adı geçen
  103 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kaptan
  bence Komünist partisine verin belki bu sayede Müslümanlar kenetlenirler.

  AKP nasılsa bizden deyip Müslümanlar iyice gevşedi. Bugün genç kızlarımız Hayrünisa Gül'e bakıp ay ne güzel giyinmiş diye hayıflanıyorlar. Demek ki Başörtüsü ve makyaj gayet güzel bir ikili olabiliyormuş. First Lady örnek model oluyor birden. Yaz delikanlılar da Tayyibe bakıp diyalogcu oluyorlar.

  Deşifre ne dersin? Allah Allah

 13. #13

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  02-02-2012
  Mesajlar
  3.817
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DESIFRE
  Insallah Sonu Bursa Ayasofya Camisi Gibi Olmaz !!!  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, 7 yüzyıl ibadet edilen Ayasofya Camii'nde Hıristiyanların ayin yapmasına izin verdi.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü; Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün cami olarak tanımladığı Ayasofya'yı resmi yazışmasında kiliseye çevirdi ve 7 yüzyıl ibadet edilen Ayasofya Camii'nde Hıristiyanların ayin yapmasına izin verdi.

  Ayasofya Camii, kilise olarak kullanılmakta iken, Osmanlı Devleti, fetihten sonra camiye çevirmek için bedelini ödeyerek satın almış, bu amaçla kullanılmak üzere Mimar Sinan tarafından gerekli değişiklikler yapılarak tamir edilmişti. Ayasofya, tapu, imar ve eski eser kayıtlarında cami olarak kayıtlı bulunuyor.

  ALMANLAR İSTEDİ
  Alman yetkililer; Federal Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulf ve eşinin Türkiye'yi ziyaretlerinden önce St. Paul Kilisesi'nde ayin yapılması konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan izin istedi. Bakanlık, söz konusu talebi inceledi ve 20 Ekim 2010 tarihinde Alman yetkililere bilgi yazısı gönderdi. Bakanlık, Bursa ili İznik ilçesindeki Ayasofya Kilisesi'nin, ayin yapılmasına izin verilen mekanlar olarak belirlendiğini açıkladı!

  BAKANLIK AYASOFYA'YI KİLİSE YAPTI!
  Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Karaoğlu, tarafından gönderilen yazıda, şöyle denildi: “Ülkemizdeki bazı kutsal mekanların inanç turizmi kapsamında Hz. İsa'nın doğumunun 2000. yılı münasebetiyle hac yeri olarak tanıtılması ile ilgili olarak (...) kurumlara bildirilmiştir.

  Bu doğrultuda kültür turizminin yanı sıra alternatif olarak inanç turizminin de geliştirilmesi amacıyla Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bakanlığımızca konu ele alınarak İzmir İli Selçuk ilçesindeki Meryemana Kilisesi ile St. Jean Bazilikası, Kapadokya'daki Derinkuyu Ortodoks Kilisesi, Kaymaklı Kilisesi, Göreme Kılıçlar Kilisesi, El Nazar Kilisesi, Ürgüp Mustafa Paşa Konstantin Eleni Kilisesi, Avanos Dereyamanlı Kilisesi, Antakya'daki St. Pierre Kilisesi, Antalya ili Derme beldesindeki St. Nikola Kilisesi (Noel Baba Müzesi) Mersin İli Tarsus ilçesindeki St. Paul Kilisesi, Isparta ili Yalvaç ilçesindeki St. Paul Kilisesi, Manisa ilindeki Sardes Örenyeri, Bursa ili İznik ilçesindeki Ayasofya Kilisesi ve Konsül Sarayı ile Denizli ili Laodicea'daki kiliseler gerekli bakım, onarım, düzenleme ve restorasyon çalışmaları yapılarak, ayin yapılmasına izin verilen mekanlar olarak belirlenmiştir. Söz konusu mekanlarda ilgili valiliklerden önceden izin alınması kaydıyla ayin, dua, dini içerikli sempozyum vb. gibi etkinliklerin düzenlenmesi uygun görülmektedir.
  KAYITLARDA CAMİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kilise olarak tanımladığı Ayasofya, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün mülkiyetinde bulunuyor. Dönemin Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ruşen Balta, Ayasofya Camii'nin müze olarak kullanılmak üzere Kültür Bakanlığı'na tahsisine onay vermemişti. Ruşen Balta, 13 Şubat 1995 tarihli yazısında, söz konusu alanın tapu, imar ve eski eser kayıtlarında cami olarak kayıtlı bulunduğuna dikkat çekmişti.

  Söz konusu yazıda; 2762 sayılı Vakıflar Kanunu'nun 10 maddesinde; tahsis edildikleri maksada göre kullanılmaları gerektiğine dikkat çekilerek, “Bu bakımlardan, söz konusu Ayasofya Camii'nin müze olarak kullanılmak üzere Kültür Bakanlığı'na tahsisi mümkün olamamaktadır” denildi.
  TAPU SENEDİNDE DE CAMİ
  Ayasofya Camii; Bursa'nın İznik ilçesi Mahmut Çelebi Mahallesi Atatürk Kılıçaslan Caddesi'nde yer alıyor ve tapusu 1331 yılında kurulan Orhangazi Vakfı'na ait... Tapu senedinde, söz konusu alanın niteliği, “Ayasofyayı Sağir Cami ve Arsası” olarak gösteriliyor.
  Yeni Akit

 14. #14

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  02-02-2012
  Mesajlar
  3.817
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @DESIFRE
  Alıntı RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı
  bence Komünist partisine verin belki bu sayede Müslümanlar kenetlenirler.

  AKP nasılsa bizden deyip Müslümanlar iyice gevşedi. Bugün genç kızlarımız Hayrünisa Gül'e bakıp ay ne güzel giyinmiş diye hayıflanıyorlar. Demek ki Başörtüsü ve makyaj gayet güzel bir ikili olabiliyormuş. First Lady örnek model oluyor birden. Yaz delikanlılar da Tayyibe bakıp diyalogcu oluyorlar.

  Deşifre ne dersin? Allah Allah

  Bende katilyiorum

  Akp yi iktidara getiren Cevreler Müthis yapmislar

  Refah Partisini Kapatip Basta erbakan Hoca ve Parti Üst Yetkililerin Cogunu Yasakli hale Getirip

  Erbakan Hoca yi Engellemek isteyen Siyonist ve Emperyalist Cevre

  Bunun la yetinmeyip Birdahaki secimde Degisik parti ile Yüzde 50 oy almasini #engellemek icin apo yu yakalattilar ecevit Hükümetine yani Altin Tepci ile sundular sartli larak tabi

  Fazilet Paris Bun Ragmen Yüzde 15 oy alinca

  Bir adim daha Atip 1994 öncesinden itibaren hazirladiklari Tayibi ve arkadaslarini Devreye Soktular ilk önce Partiyi almaya salistilar beceremeyince Ayirdilar (Aynisini Numanla da yasadik )

  Simdi Soru Erdogan i degil de Baykali Basa getirseler Bukadar Basarili Olabilirlermiydi ?

  Kesinlikle Hayir

  Sayet Baykal veya baska Solcu Geleydi

  simdiki Duyarsiz Akp liler Hep Birlik olup ak nin Talihsiz icrlarini Chp ye Yaptirmayakardi


 15. #15
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  20-04-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20.449
  Adı geçen
  52 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @redyellow
  Ayasofyanın açılması için illaki taviz vermek zorunda mıyız??? Fatih Sultan Mehmet İStanbul fethedip ayasofyayı cami yaparken öyle mi yaptı???

  Ayasofya CAMİ olarak ibadete açılmalıdır.

  Ruhban okulu meraklıları gitsinler yunanistanda okusunlar.

 16. #16
  Dua Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  29-04-2007
  Mesajlar
  37.438
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dua Nur
  Alıntı redyellow Nickli Üyeden Alıntı
  Ruhban okulu meraklıları gitsinler yunanistanda okusunlar.
  Türkiye'de okusunlar. Neden? Millieğitimin denetiminde ve bu ülke kanunlarına bağlı olarak okurlarsa, Türkiye'ye yabancı kalmazlar. Diğer türlüsü yabancı bir ülke kendi ideolojisi doğrultusunda onları eğitir ve ülkemize gönderir. İşte bu yüzden Ülkemizde görev yapacak kilise görevlilerini biz yetiştirmeliyiz.

Sayfa 1/5 12345 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 22-01-2015, 18:05
 2. Ruhban okulu açılacaksa Ayasofya da açılmalıdır!!
  By redyellow in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-08-2013, 08:23
 3. Ruhban Okulu açılsın, Özgür Gündem devam etsin
  By redyellow in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28-03-2012, 22:02
 4. Erdoğan'dan Obama'ya Ruhban Okulu sözü
  By DESIFRE in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-03-2012, 12:09
 5. Ayasofya Açılsın Ama Nasıl Açılsın?
  By mahmud enes in forum Köşe Yazıları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15-05-2010, 15:14

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş