Etiketlenen üyelerin listesi

Levlâke rivayeti ve Nur-u Muhammedî meselesi Ebubekir Sifil

Bu konu 81835 kez görüntülendi 569 yorum aldı ...
Levlâke rivayeti ve Nur-u Muhammedî meselesi 81835 Reviews

  Konuyu değerlendir: Levlâke rivayeti ve Nur-u Muhammedî meselesi

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 81835 kez incelendi.

Sayfa 36/36 İlk ... 26313233343536
 1. #561
  Yahayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  25-01-2014
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  37
  Mesajlar
  4.533
  Adı geçen
  41 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yahayy
  Peygamberini Işid gibi bie devletin halifesi sananlarla din konuşmadan önce normal insan testi yapmak gerek, insan olmayanla konuşulamayacağına göre gereksiz meşgalenin luzumu yok.
  Nazarındaki değeriymiş, sen hangi olayın aslına inip konuştun da mucize, hadis sünnet gidiyorsun be aymaz adam.

  Bildiğin sünnet inkarcısı bunlar ya Allah şerlerinden emin eylesin, peygamberin gerçek sünnetini yıkıp yerine Işid gibi barbar, cani cariye ve mal düşkünü, bağnaz, insanımsız bir yaratığın ahlakını peygamber ahlâkı diye bize yutruracaklar.

  Hadi oradan Allah a mı inanalım sizin gibi ilkel uydurukçulara mı.

  Hadi uzayın, yallah 6 yaşındaki kızları elinden tutturup gönderdiğiniz Talibanın Afganistanına, 6 yaşında kızın cariye olarak 50 yaşında adama verildi Deaş Işid Devletine yallah.

 2. #562
  bi husben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-03-2007
  Mesajlar
  4.980
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bi husben
  (Allah ile resullerinin emirlerini birbirinden ayırıp ikisi arasında bir yol tutmak isteyen kâfirdir.) [Nisa 150,151] (Yalnız Allah’ın değil, Resulünün emrine uymayan da kâfirdir.)

 3. #563
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  15.971
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Evet, Nerde kalmıştık beyler ?

  Son olarak bir atasözüne atıfta bulunarak demiştik ki; "İtler ürür, kervanlar yürür..."
  Bu çok doğru değişmez bir veciz atasözüdür. Nitekim, bu atasözünü burada da geçerli hâle getiren ve içeriğini uygulayanların aksul-amellerini görüyoruz...
  Her şeyden önce şu hakikati söyleyelim ki, “PEYGAMBERĞİMİZİ KÜÇÜMSEMEK VE O'NU SIRADAN BİR BEŞER GİBİ” görmek, O'nu "RED ve İNKÂR" etmekten çok daha büyük bir seyyiedir ve masiyettir !

  Nereden mi biliyorum ? Gözleriniz dört açmanız yetmez; dörtbin açın ve okuyun :

  """Nasıl ki, şerli kâfirler, Resulûllah - sallallahu aleyhi vesellem- Efendimizi de, sair insanlar gibi sanmışlardı; nübüvvet kemalâtını inkâr etmişlerdi. Allah-u Taâlâ, bizi, bu büyük zatları inkâr etmekten korusun. Keza, onların yolunda olan tabilerini, inkâr etmekten de korusun.. """(Mektubat-Rabbani - 101. Mektup)

  Sanırız artık, zilin sesini duymuşsunuzdur ve burada da aynı Fransada yayın yapan Charlie Hebdo Dergisindeki gibi, İslâm ve Peygamber Düşmanı gayr-ı muslimlerin, İslâm Diniyle ve müslümanlarla sürekli istihza-alay eden it-kopuk takımının bulunduğunu gözlerinizle görün ve müşahade edin !
  Ve bizim bütün bunları size iş olsun diye de göstermediğimizi artık anlayın ve iyice bilin !

  Dikkat ediniz ve agâh olunuz ki; iman ve İslâm lehine en küçük bir ameliniz veya tavrınız sizin ebedi saâdetinizi kazanmaya vesile olabileceği gibi, küfür ve kafirler, hadis-evliyâ munkirleri lehine göstereceğiniz en küçük bir ima, teşekkür, tavır, sessizlik, hoş-görü veya sırıtma dahi, doğrudan eşşek cennetini boylamaya sebep olabilir ! Buradan herkesi aynaya bakmaya ve durduğu, bulunduğu ve eşelendiği yeri tesbit edip, bilmeye davet ediyorum. Bilesiniz ki, yarın çok ama, pek-çok geç olabilir !

  Not:Yönetimi de uyarayım ki, forum git-gide Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun icra ettiği
  fonksiyona doğru süratle yol alıyor ! Bu aynı gayya kuyusuna doğru bir sürat demektir!

  “His yok, hareket yok, heyecan yok, leş mi kesildiniz?
  / Hayret veriyorsunuz bize, siz böyle değildiniz.”


 4. #564
  alitufan2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  27-08-2013
  Yer
  Yalova
  Mesajlar
  1.370
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alitufan2003
  Bir Düşünün Küffar 300 Yıldır Kimleri Destekliyor?

  Tarih boyunca küffar Resulullah Aleyhisselâm'ın hükmünü ortadan kaldırmak için büyük emekler, büyük paralar harcamıştır. İslâm dünyasında kendi arzusuna göre icraat yapanları desteklemiştir. Küfür ehli yetiştirmesi için.
  İngiltere Osmanlı devrinde Arabistan'da Vehhabilere, Hindistan'da Kadıyanilere (Ahmedîler) destek vermişti.
  Bugün de Amerika ve yahudiler benzer bozuk fırkalara destek veriyor.

  Küffarın destek verdiği sapkın fırkaların ortak özelliğinin
  Resulullah Aleyhisselâm'ın Allah katındaki değerine muhalefet etmeleri olması gerçekten dikkate şayan bir durumdur.Bunun yanında ortaya çıkan bu yoldan çıkmış fırkaların küffarın çıkarına hizmet eden düsturları vazetmeleri de dikkat çeken bir diğer husustur.
  * Arabistan'da Vehhabiler Osmanlı'ya karşı terör yapmayı mübah ve meşru görüyorlardı.
  * Hindistan'da ise Kadıyaniler İslâm'daki cihad inancını yıkmaya çalıştılar.
  Kadıyaniler, cihadın sadece sözle olduğunu iddia ettiler. "Herkesi sev, kimseden nefret etme!" sözünü düsturları ilân ettiler. Bugünkü hoşgörü zihniyetinin o devirdeki versiyonu bu idi.

  Bu necis kâfirler küfürlerini yayabilmek için hususiyetle Muhammed Mustafa -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e saldırmayı ve hakaret etmeyi düstur edinmişlerdir. Resulullah Aleyhisselâm Efendimiz'i karalamak için çok büyük paralarla çok büyük teşkilâtlar kurmuşlardır. Bu faaliyetler misyonerlik faaliyetlerinin bir parçasıdır.
  Bunu biz söylemiyoruz. Bunu bu Alman asıllı küfür papasının memleketinden bir gazete söylüyor. Almanya'da yayınlanan Welt Am Sonntag gazetesinin haberi hakkındaki gazete küpürünü aşağıda görüyorsunuz. Bunlar bu kadar planlı bir küfür yürütüyorlar.  İngilizlere Arabistan'da terörizm lâzımdı,
  Hindistan'da ise cihadı hor gören hoşgörücüler lâzımdı.
  Bugün de küffara Türkiye'de; cihadı "Hor", küfrü "Hoş" gören hoşgörücüler lâzım. Resulullah'ın hükümlerini kabul etmeyen, başı-bozuk itikatsızlar lazım ki, Türkiye'ye ve İslâm ülkelerine nüfuz edebilsinler...
  Böylece bu millet bir daha İSLAM'ın BAYRAKTARLIĞI'nı yapıp, küfrü zillet içerisinde bırakamasın!!!!


  İşte Peygamberimizin Allah katındaki değerini, İslam'daki yerini anlayamayan beyni-kıt'lar görsünler, kimlere maşa ve uşak olduklarını...
 5. #565
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  15.971
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Kâinatın Efendisi, Sebeb-i Mevcûdat, Fahr-i Alem , Habib-i Ekrem, Nûr Muhammed Mustafa’yı -sallallahu aleyhi vesellem- yücelten, öven, koruyan ve esirgeyen bizatihi Rabbimizdir. Artık, onu bir başkasının övmesi veya yüceltmesi Rabbimizinkinin yanında devede kulak kalır ! Bu sebeple, konu başlığında verilmiş Kuts-i Hadis hem mana ve hem de metin itibariyle doğrudur ve hakikattir. Buna ancak, Rasulullah -sallallahu aleyhi vesellem- Efendimizi inkâr edenlerden veya O’nu Charlie HebdoDergisindeki karikatürü yayınlayıp-küçümseyen kafirlerden başkaları şaşı bakmaz-bakamaz ! Bunu böylece ve çok iyi bilelim ve müslüman kalabilmek için de safımızı ona göre belirleyelim diyorum.

 6. #566
  alitufan2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  27-08-2013
  Yer
  Yalova
  Mesajlar
  1.370
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alitufan2003
  Habib-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz:

  "Azim sahibi" peygamberlerin en faziletlisi, en üstünüdür. Kâinatın mebdei, mahlûkatın ekmeli ve efendisidir.
  Allah-u Teâlâ Hazretleri, kendisinden önce gelen her peygambere ona tâzim etmelerini, teslim olmalarını, gönülden bağlı olmalarını, ona ellerinden gelen her türlü yardımı yapmalarını emretmiştir.
  "Ona mutlaka iman edeceksiniz ve mutlaka ona yardımda bulunacaksınız." (Âl-i imrân: 81)
  Ve bu bütün Enbiyâ-i izam Hazerâtı da bu emr-i ilâhiyi kabul etmişler, onun üstünlüğünü, izzet, şeref ve meziyetini ümmetlerine tebliğ etmişlerdir.
  Onların her biri bir kavme, birkaç şehir halkına veya bir ümmete ve belirli bir zamanda gönderildikleri için, peygamberlikleri yalnız kendi kavimlerine hastır. Fakat o, bütün insanlığa ve cinlere gönderilmiş, âlemlere rahmet olmuştur.
  Kıyamete kadar gelecek insanların tamamı, onun irşad sahası içindedir.
  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde:
  "Resul'üm! Biz seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak göndermişizdir. Ne var ki insanların çoğu bilmezler." buyuruyor. (Sebe: 28)
  Bilgisizlikleri onları içinde bulundukları azgınlık ve sapıklığa, muhalefet ve isyana sevketmektedir.

  •

  Resulullah Aleyhisselâm Miraç gecesinde Kurb-i ilâhî fezâsında öyle ilerledi, Rabb'ine öyle yaklaştı ki, aradan bütün perdeler kalktı ve huzur-u ilâhîye kabul buyuruldu. Zamandan mekândan münezzeh olan Cenâb-ı Hakk'ın Cemal rüyetine erdi. O'nu baş gözü ile yalnız ve yalnız Habib-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-i gördü. Onu kendi nurundan halkettiği için, o nur Nur'u görmeye takat getirebildi.
  Âyet-i kerime'de şöyle buyuruluyor:
  "Kuluna iki yay kadar, yahut daha da yakın oldu." (Necm: 9)
  Cebrâil Aleyhisselâm mukarreb melek olduğu halde Sidre-i müntehâdan bir parmak ucu kadar ileri geçerse yanacağını ifade etti. Ve fakat Allah-u Teâlâ Resulullah Aleyhisselâm'ı kendi nurundan halkettiği için, onu kendisine o kadar yaklaştırdı ki, o yanmadı.
  Allah-u Teâlâ'nın nurundan olduğu için yanmadı ve ona dilediğini, murad ettiğini vahyetti. Onun mübarek kalb-i şerif'i ilâhî esrar odası haline geldi ve bütün bu esrar kendisinde kaldı, dilediğine dilediği kadar açıkladı.
  Musa Aleyhisselâm da ulül-azm peygamberlerden olduğu halde, Allah-u Teâlâ'nın Cemâl-i bâkemalini göremedi, dağa tecelli buyurduğunda dayanamadı ve baygın yere düştü. Her ikisi de ulül-azm olmasına rağmen, arada bu kadar büyük farklar var.


  ....

  http://www.hakikat.com/dergi/193/bsyz193.html

 7. #567
  lafons7275 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  19-02-2013
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  21.335
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @lafons7275
  Hakîm, İbnü Abbâs'tan yaptığı ve “sahîhdir” dediği rivâyette, O (İbnü Abbâs radıyallâhu anhümâ) şöyle buyurdu:
  “Allah celle celâlühû İsa aleyhisselâm'a şöyle vahyetti: Ey Îsâ!... Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’e îmân et ve ümmetinden O’na yetişenlere O’na İmân etmesini söyle. Eğer Muhammed sallellâhu aleyhi ve sellem olmasaydı Âdem’i yaratmazdım. Eğer O olmasaydı ne Cenneti ne de Cehennemi yaratmazdım. Arşı su üzerinde yarattım da titremeye başladı üzerine (لااله الاالله محمد رسول الله)/”lâ ilâhe illellâh” yazdım da sükûnet buldu.”


  Hâkim, “el-Müstedrek” (3/516, 4285) İsnadı sahihtir.

 8. #568
  kilicarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-03-2013
  Yaş
  39
  Mesajlar
  4.052
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @kilicarslan
  buyrun cenaze namazina .. bi bu konu eksikti. Isit isit sür önümüze.

 9. #569
  lafons7275 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  19-02-2013
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  21.335
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @lafons7275
  Alıntı kilicarslan Nickli Üyeden Alıntı
  buyrun cenaze namazina .. bi bu konu eksikti. Isit isit sür önümüze.
  sen adams77 ile seviyeli sohbetine devam et.

 10. #570
  ALI25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-04-2015
  Yer
  Almanya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  7.509
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ALI25
  Alıntı Verda Nickli Üyeden Alıntı
  Dede sakin ol şeker ve tansiyon ilaçlarını al bişey diycem,kutsi hadislerin bir çoğu mevzudur:-)
  Al iste bu hadis inkariligina giriyor mu bu yoksa girmiyor mu bunu da kim diyor kutsi hadislerin cogu mevzu imis diye acaba bu söz kim den ve bundaki o kaynak ve dayanak da nedir?.

  Böyle az kitab veya birseyler okumak ile kesin konusmak banada ters bu misal olarak su son zamanda kac tane kitab da böyle geciyor ki efemdim kudsi hadislerin cogu mevzu imis senin bu sözün kimin sözü veya hangi kaynaktan cikardin.

  Bir misal vereyim okuduklarimdan olarak ibni teymiyye,ibni kayyim el-cevziyye,nasruddin el-bani gibi buna benzer kisiler cok hadis-i serifler hakkinda zayif demisler ve de redd etmislerdir ve o hadislerin seviyesi yüksek ise de onuda asagi indirmislerdir.

Sayfa 36/36 İlk ... 26313233343536

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Havvat b.Cübeyrin çok önem arzedecek rivayeti
  By Fethul-Bâri in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 09-04-2014, 18:57
 2. Ay doğdu Üzerimize Rivayeti (Talaal Bedru Aleyna)
  By Hattabi in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 09-04-2014, 15:47
 3. levlake levlak lema halaktul eflak
  By ihvan23 in forum Sahabeler ve İslâmî Önderler
  Cevaplar: 115
  Son Mesaj: 05-08-2012, 17:47
 4. Sen olmasaydın; bu kâinâtı yaratmazdım - Levlâke Yâ Muhammed
  By dostluk in forum Sahabeler ve İslâmî Önderler
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 17-07-2012, 12:39
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 09-02-2011, 23:21

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş