Etiketlenen üyelerin listesi

“Kıyamet Yaklaştıkça Yaklaşmıştır.” (Necm: 57)“Siz Daha Evvel On Alâmet Görmedikçe Kıyamet Kopmayacaktır.” (Müslim: 2901)KIYAMETİN BÜYÜK ALÂMETLERİ Hadis-i şerif’in devamında arzedilen büyük alâmetler şunlardır: Duhan (Duman), Deccal, Dâbbetü’l-Arz, Güneşin battığı yerden doğuşu, İsa bin Meryem Aleyhisselâm’ın inişi, Ye’cüc ve Me’cüc, biri doğuda, biri batıda, biri de Arap yarımadasında olmak üzere üç yerin batması, Hicaz tarafından büyük bir ateşin çıkması.

Bu konu 22426 kez görüntülendi 232 yorum aldı ...
Hazret-i isa aleyhisselâm ‘ın yeryüzüne inmesi kıyamet alâmetlerinin en büyüklerinden birisidir 22426 Reviews

  Konuyu değerlendir: Hazret-i isa aleyhisselâm ‘ın yeryüzüne inmesi kıyamet alâmetlerinin en büyüklerinden birisidir

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 22426 kez incelendi.

Sayfa 1/15 12345611 ... Son
 1. #1
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  16.051
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri

  “Kıyamet Yaklaştıkça Yaklaşmıştır.”
  (Necm: 57)
  “Siz Daha Evvel On Alâmet Görmedikçe Kıyamet Kopmayacaktır.”
  (Müslim: 2901)
  KIYAMETİN
  BÜYÜK ALÂMETLERİ
  Hadis-i şerif’in devamında arzedilen büyük alâmetler şunlardır:
  Duhan (Duman), Deccal, Dâbbetü’l-Arz, Güneşin battığı yerden doğuşu, İsa bin Meryem Aleyhisselâm’ın inişi, Ye’cüc ve Me’cüc, biri doğuda, biri batıda, biri de Arap yarımadasında olmak üzere üç yerin batması, Hicaz tarafından büyük bir ateşin çıkması.
  On Büyük Alâmet:
  Huzeyfe’tül-Gıfârî -radiyallahu anh- Hazretleri buyurur ki:
  “Bir gün aramızda konuşurken Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz yanımıza geldi. “Ne konuşuyordunuz?” diye sordu. Arkadaşlar “Kıyamet gününden bahsediyorduk.” dediler. Bunun üzerine buyurdular ki:
  “Siz daha evvel on alâmet görmedikçe kıyamet kopmayacaktır.” (Müslim: 2901)
  Hadis-i şerif’in devamında arzedilen büyük alâmetler şunlardır:
  Duhan (Duman), Deccal, Dâbbetü’l-Arz, Güneşin battığı yerden doğuşu, İsa bin Meryem Aleyhisselâm’ın inişi, Ye’cüc ve Me’cüc, biri doğuda, biri batıda, biri de Arap yarımadasında olmak üzere üç yerin batması, Hicaz tarafından büyük bir ateşin çıkması.
  1. DUHÂN
  2. DECCAL
  3. HAZRET-İ İSA ALEYHİSSELÂM
  4. YE’CÜC ve ME’CÜC
  5. DABBETÜ’L-ARZ
  6. GÜNEŞİN BATIDAN DOĞMASI
  7. HİCAZ TARAFINDAN BÜYÜK BİR ATEŞİN ÇIKMASI
  8.9.10. ÜÇ BÜYÜK YER ÇÖKÜNTÜSÜ OLMASI
  Resulullah Aleyhisselâm’ın Duyurduğu Gerçekler
  Mehdi Aleyhisselâm’ın Zuhuru

  HAZRET-İ İSA ALEYHİSSELÂM ‘IN YERYÜZÜNE İNMESİ KIYAMET ALÂMETLERİNİN EN BÜYÜKLERİNDEN BİRİSİDİR

  HAZRET-İ İSA ALEYHİSSELÂM

  İsa Aleyhisselâm Allah-u Teâlâ’nın İsrailoğulları’na gönderdiği ve mucizevî bir şekilde doğmuş bir peygamberidir. Kudsî ruhla desteklenmiştir ve Allah-u Teâlâ’nın bir kelimesidir. Kendisinden önce Musa Aleyhisselâm’a verilen Tevrat’ı tasdik etmekle birlikte, Tevrat’ı ve İncil’i öğretmek üzere gelmiş, muhataplarını Allah-u Teâlâ’nın kulluğuna yönelmeye teşvik etmiştir. Allah-u Teâlâ’nın mütevazi ve seçkin kullarından birisi ve peygamberidir.
  İsa Aleyhisselâm ölmemiş, semâya çekilmiştir. Cesedi ile birlikte semâda yaşamaktadır. Deccâlin fitnesi ile müslümanların iyice bunaldığı bir sırada yeryüzüne inecektir ve icraatlarını gerçekleştirecektir.
  İsa Aleyhisselâm’ın halen sağ olduğuna, âhir zamanda mutlaka yeryüzüne inerek Muhammed Aleyhisselâm’ın şeriatı ile hükmedeceğine ve Allah yolunda mücadele mücahede edeceğine inanmak farzdır.
  Bu husus tevatür derecesine ulaşmış; Kitap, Sünnet ve İcmâ ile sabit olmuştur.
  Ümmet-i Muhammed’in her asırdaki âlimlerinin ileri gelenleri, İsa Aleyhisselâm’ın kıyamete yakın bir zamanda ineceği hakkında icmâ etmişler, muhalefette bulunmamışlardır. Ancak bir takım filozoflar inkâra kalkışmışlardır. Bunda şüphe eden bil’icmâ küfre düşer.
  İsa Aleyhisselâm’ı çok sevmeli ve gelmesini de beklemeliyiz, ancak henüz daha gelmiş değil. Bu yüzden bu çıkanların hepsi sahtedir, yalancıdır, soytarıdır.
  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’lerinde şöyle buyurur:
  “Şüphesiz ki o, kıyametin kopacağını gösteren bir bilgidir.” (Zuhruf: 61)
  İsa Aleyhisselâm’ın yeryüzüne inmesi de kıyametin en büyük ve en bariz alâmetlerinden birisidir. Allah-u Teâlâ kıyametin kopmasından az önce onu gökten indirecektir. Onun belirmesi ile kıyametin kopmasının yakın olduğu anlaşılır.
  “Ehl-i kitaptan her biri, ölümünden önce İsa’ya muhakkak iman edecektir. Kıyamet gününde de o onlara şâhit olacaktır.” (Nisâ: 159)
  İman edecekler amma, imanları makbul değildir. Çünkü zamanın peygamberi o değil. Ancak Resulullah Aleyhisselâm’a yapılan iman makbuldür.
  İsa Aleyhisselâm’ın şâhitlik yapması; “Ben o zamanın peygamberi değilim, ben onlara Resulullah’ı tavsiye etmiştim.”
  O onun geleceğini işaret etmişti, onun emrini dinlemediler, kendi arzularına uydular.
  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadisi şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:
  “Varlığım kudret elinde bulunan Allah’a yemin ederim ki; bu ümmetten yahudi olsun hıristiyan olsun, kim benim peygamberliğimi duyar da benim getirdiğime iman etmeden ölürse mutlaka cehennemliklerden olur.” (Müslim: 153)
  İman etse müslüman olacak, yahudi veya hıristiyan olmayacak.
  Onun içindir ki Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:
  “İbrahim ne yahudi ne de hıristiyandı. Fakat o Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı. Müşriklerden de değildi.” (Âl-i imrân: 67)
  Onun içindir ki İsa Aleyhisselâm’a iman etmeleri onları kurtarmayacaktır. İsa Aleyhisselâm onları Muhammed Aleyhisselâm’a indirilen ahkâma uymaya dâvet edecek, bu dâvete uyan kurtulacaktır.
  Bu ehl-i kitap, âhir zamanda onun nüzulü esnasında hayatta bulunacak olan kitap ehlidir. Yeryüzüne indiği zaman onun vefatından önce bütün ehl-i kitap iman edeceklerdir. O zaman bütün insanlar İslâmiyet’e nâil olacaklar, bir ümmet halinde bulunacaklardır.
  Onlar öyle iştiyakla iman edecekler ki, içlerinden: “Ah, ne olaydı, ben de onu görseydim!” diyenler çıkacak.
  Nitekim Alman İmparatorluğu’nun ilk Başbakanı Prens Bismark da bu gerçeği ifade etmişti.
  Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ve Kur’an-ı kerim hakkında der ki:
  “Seninle aynı çağda yaşayamadığım için çok üzgünüm ey Muhammed!
  Muallimi ve nâşiri olduğun bu kitap senin değildir, o ilâhidir. Bunun ilâhi olduğunu inkâr etmek, mevcud ilimlerin asılsız olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür.
  Bunun için beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra da göremeyecektir.
  Ben heybetli huzurunda en büyük hürmetle eğilirim.”
  Mehdi Resul ve İsa Aleyhisselâm zamanında gerçeği görerek iman edenler de aynı sözü söyleyecekler. İman ettikçe hatırlanacak.
  Süleyman Ateş; Hazret-i Isa, Hazret-i Mehdi ve Deccâl hakkında kendi zannı ile yanlış bilgiler vererek halkı şaşırtmakta ve küfre kaymalarına sebep olmaktadır.Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:
  “Allah onu kendi katına yükseltti.” (Nisâ: 158) buyurmaktadır.
  Yaşar Nuri Öztürk ise “Kur’an’daki İslâm” isimli kitabının 600. sayfasında Hazret-i İsa Aleyhisselâm’ın göğe yükselmediğini ve tekrar yeryüzüne indirilmeyeceğini söyleyerek bâtıl inanışını müslümanlara yaymaya çalışmaktadır:
  Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde:
  “Hayatım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; çok sürmez Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak inecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak ve mal o kadar çoğalacak ki, onu kabul eden kimse bulunmayacaktır.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1018)
  Buyurduğu halde Yaşar Nuri Öztürk “Cevap Veriyorum” isimli kitabının 63. sayfasında şunları yazmıştır:
  İsa Aleyhisselâm; kendi zamanına kadar gelen dînî hayatı tazelemiş, kendisinden sonra gelecek olan Ahmed-i Muhtar’ı açıkça ismiyle duyurmuş, fikir ve kanaatları Hatem-ül Enbiyâ Muhammed Aleyhisselâm’a meylettirmiş, göğe yükselmeden önce bütün insanlara en büyük müjdeyi vererek şöyle söylemişti:
  “Ey İsrailoğulları! Doğrusu ben, benden önce gelmiş Tevrat’ı tasdik edip doğrulayan, benden sonra gelecek ve ismi Ahmed olacak bir peygamberi müjdeleyen Allah’ın size gönderilmiş bir peygamberiyim.” (Saf: 6)
  Görüldüğü üzere İsa Aleyhisselâm, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizin geleceğini haber verdiği gibi, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de İsa Aleyhisselâm’ın tekrar gökten inip geleceğini, ümmetine ona uymasını emredip, ne gibi işler yapacağını da bir bir müjdelemiştir.
  İsa Aleyhisselâm’ın kıyamete yakın bir zamanda ineceğine dair Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-in rivayet ettiği bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyururlar:
  “Hayatım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; çok sürmez Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak inecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak ve mal o kadar çoğalacak ki, onu kabul eden kimse bulunmayacaktır.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1018)
  Haçı kırması; kendisinin öldürüldüğünü iddiâ edenlerin yalan söylediklerine, dinlerinin bâtıl, İslâmiyet’in hak olduğuna, kendisinin müslümanlığı meydana çıkarmak gibi icraatla o dinleri iptal etmek için indiğine işarettir. Müslümanlıktan başka din kabul etmeyecektir. Dinleri iptal edilip yeryüzünden kaldırılınca, diğer birçok bâtıl inançların yanında domuz yeme âdetleri de kaldırılmış olacak.
  Cizyeyi kaldırmaktan murad, kâfirlerden onun alınmasının kaldırılıp, İslâm’dan başka hiçbir şeyin kabul edilmemesidir. Çünkü müslümandan cizye alınmaz, zekât alınır.
  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz diğer bir Hadis-i şerif’lerinde ise şöyle buyurmuşlardır:
  “Vallahi Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak mutlaka inecek ve haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak, genç dişi develer başıboş bırakılarak onlara rağbet edilmeyecek, bütün düşmanlıklar, küsüşmeler ve hasetlikler muhakkak surette kalkacak.
  (İsa Aleyhisselâm) İnsanları mala davet edecek, fakat malı hiç kimse kabul etmeyecektir.” (Müslim: 155)
  Çıkan harplerde çok az insan kalacak. Çünkü üçüncü dünya harbi bitmiş, yahudiler gitmiş, Çinliler yok olmuş, İsa Aleyhisselâm gönderilmiş, birçok hadiseler olmuş, her şey meydanda kalmış.
  Yani dünya yüzünde insan az, mal ve servet çok. Hazineler var, fakat insan yok.
  Câbir bin Abdullah -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyuruyorlar:
  “Ümmetimden bir taife, kıyamet gününe kadar hak için muzaffer bir şekilde mücadeleye devam edecektir.
  O zaman Meryem oğlu İsa da iner. Müslümanların emiri ‘Gel bize namaz kıldır!’ der. Fakat o: ‘Hayır! Allah-u Teâlâ’nın bu ümmete bir ikramı olarak siz birbirinize emirsiniz.’ buyurur.” (Müslim: 155)
  Yani Allah-u Teâlâ’nın ona verdiği lütfu tebeyyün ediyor. “Siz Allah-u Teâlâ’nın Resulü’nün nurunu taşıyorsunuz.” mânâsına gelir.
  İsa Aleyhisselâm dahi onu kabul edecek ve Allah-u Teâlâ’nın tayini olduğu için öne geçmeyecek.
  İsa Aleyhisselâm ki önüne geçmiyor, onun önüne kim geçebilir? Veya karşı gelebilir? Geçtiği zaman durumu ne olur?
  Onun nurunu, onun vekâletini taşıdığı için ulül-azm bir peygamber dahi öne geçemiyor.
  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
  “İnsanlar arasında Meryem oğlu İsa’ya dünyada ve ahirette en yakın olan benim. Bütün peygamberler kardeştir, bir babanın ayrı kadınlardan doğmuş evlatları gibidir. Dinleri birdir.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1403)
  Peygamberlerin dinlerinin bir olması, asıl itibariyle aynı olmasını ifade eder. Bu asıl “Tevhid”dir. Aralarındaki ayrılık, gelişen şartlara tâbi olarak ortaya çıkan bazı fürû meselelerindedir.
  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:
  “O’nun peygamberlerinden hiçbirini ayırmayız.” buyuruyor. (Bakara: 285)
  Onları birbirinden ayırmak emr-i ilâhiye muhalefet etmek demektir.
  Onlar gerçek dinde kardeştir, muteber olan da dinde kardeş olmaktır, karında değil. Eğer karında kardeşlik muteber olsaydı Nuh Aleyhisselâm’ın oğlu da dahil olurdu.
  Aynı zincir, son bakla...
  Yalnız şu var ki, Allah-u Teâlâ Resulullah Aleyhisselâm’ın nurunu Âdem Aleyhisselâm’a taktı. Onun şeref bulması, o nur sayesindedir. O nur bütün peygamberan-ı izam hazeratına geçti. Nur nura gelince bütün âlemleri kapladı. Sonra o nur hangi vekile geçtiyse, yine o aynı âlemlerin nurunu taşıyordu.
  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz İsa Aleyhisselâm’ın hacc yapacağını Hadis-i şerif’lerinde haber vermişlerdir:
  “Nefsim kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki Meryemoğlu, Hacc veya umre yahut her ikisini birden yapmak için mutlaka Fecc-i Ravhâ’da telbiye getirecektir.” (Müslim: 1252)
  Bu Hadis-i şerif de İsa Aleyhisselâm’ın sağ olduğuna delildir. Âhir zamanda yeryüzüne inecektir.
  Abdullah bin Ömer -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:
  “Bir gece rüyamda kendimi Kâbe’nin yanında gördüm. Derken öyle karayağız güzeli bir zat gördüm ki, erkeklerden gördüğüm karayağızların en güzeli! Kulaklarına inmiş öyle saçları vardı ki gördüğüm uzun saçların en güzeli! Saçlarını taramış, üzerlerinden su damlıyordu. İki zâta (yahut iki zâtın omuzlarına) dayanarak beyti tavaf ediyordu. ‘Bu kim?’ diye sordum. ‘Meryem oğlu Mesih!’ dediler.
  Sonra birdenbire son derece kıvırcık saçlı, sağ gözü şaşı bir herifle karşılaştım. Zannedersin ki, gözü salkımdan dışarı fırlamış bir üzüm tanesi. ‘Bu kim?’ diye sordum. ‘Bu da Mesih Deccal’dir’ dediler.” (Müslim: 169)
  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuştur:
  “Benimle İsa Aleyhisselâm arasında bir peygamber yoktur. O inecektir. Gördüğünüz vakit, onu tanıyın:
  Orta boylu, pembeye mâil beyaz tenli, üzerinde iki parçadan ibaret bir takım elbisesi olan bir kimsedir. Islaklık yoksa da, sanki başından su damlar. İslâm üzerine insanlarla savaş edecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek ve cizyeyi kaldıracaktır. Onun zamanında Allah, İslâm’dan başka bütün milletleri helâk edecek, Mesih Deccal’i de helâk edecektir.
  Sonra, yeryüzünde sükunet, emniyet meydana gelecektir. O kadar ki arslanlar develerle, panterler ineklerle ve kurtlar kuzularla serbestçe otlayıp geçinecekler, çocuklar da yılanlarla oynayacaklardır.
  İsa Aleyhisselâm kırk yıl yeryüzünde yaşayacak, sonra ölecek, cenazesini de müslümanlar kılacaktır.” (Ebu Dâvud - Hâkim - Ahmed bin Hanbel)
  “Allah’ın düşmanı Deccal, İsa’yı görünce, tıpkı tuzun suda erimesi gibi erir.” (Müslim)
  Zülmaniyet nur ile eriyecek, yok olacak!
  Biz İsa Aleyhisselâm’ı çok severiz ve gelmesini de bekleriz.
  İsa Aleyhisselâm, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in geleceğini haber verdiği gibi, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de İsa Aleyhisselâm’ın geleceğini duyurmuştur.
  Biz de size bu gerçekleri duyurmaya çalışıyoruz ve hemen ona uymanızı tavsiye ediyoruz.
  Ey kardeş!
  Hıristiyan âlemi hakikati arıyor ve bir gün bulacak. Sen de bu bölücüleri, saptırıcıları bırak ve hakikati bul.
  Onlar bölücüler kadar muhalefet edemez. Çünkü o: “İsa geldi!” der, “Ben onu bekliyordum!” der, amma bölücü kendi imamını bekler. Onların âkıbeti çok kötü! Çünkü Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz dinden çıkacaklarını ve bir daha dine girmeyeceklerini, onların hayvandan da daha aşağı olduklarını haber veriyor.
  Hıristiyan, İsa Aleyhisselâm’ın gelmesiyle aradığını beklediğini bulmuş olacak ve fakat bölücü dinden çıktığından ötürü, ne arayacak ne de bekleyecek.
  Kurtuluşa ermen için sana bunca Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerle hakikati açıkça beyan ediyoruz.
  Yetmiş iki fırka dalâlette ve cehennemde olduğu için o bir fırkayı bul. Bölücülerin arasında bulunursan; o bir fırkayı bulamadığın gibi, İsa Aleyhisselâm’a uymana da mâni olurlar.
  Yalancı imamlardan size çok bahsettik. Gerçekten bir imam gelecek, fakat fakirin tahminine göre bu zamana daha otuz sene kadar var. Nasibi olan bu hakiki imamı görür. Çıktığı zaman tereddütsüz biat edin.
  Çünkü Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:
  “Bakalım imamınız kendinizden olduğu halde Meryem oğlu İsa yanınıza indiği zaman durumunuz nasıl olur?” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1406)
  Herkes imtihan olacak, böylece iman ile küfür ayrılacak.
  Allah-u Teâlâ kime o lütuf nurunu koymuşsa ona tâbi olacak, kime koymamışsa olmayacak.
  Önümüzde çok büyük hadiseler, çok büyük sıkıntılar, çok büyük harpler var. Şimdiden Hazret-i Allah’a ve Resul’üne sığınmaya bakın.
  Bir Hadis-i şerif’te şöyle buyuruluyor:
  “Dünyanın geniş vakitlerinde, (yani sıhhat ve servet, asayiş ve emniyet gibi istirahat sebepleri mükemmel olduğu bir zamanda) Cenâb-ı Hakk’a ibadet ve taat ile kendini takdim et ki, muzayakalı bir zamanda seni lütfu ile yad buyursun.” (Ahmed bin Hanbel)
  O gün gelmeden önce tevbe edip Allah-u Teâlâ’ya ve Resulullah Aleyhisselâm’a yönelenlere ne mutlu! O dilediğini dilediği şekilde kurtarır. Bu gibi kimselerin dünyası saadet, ahireti selâmet olur. Çünkü o Hakk ile idi, halk ile değil.
  Hazret-i Allah’a yönelelim, bize O yeter! Kalsak yolunda, gitsek yolunda ölelim inşaallah. Bizim için fayda getirecek budur: Yolunda olalım, yolunda ölelim.
  Allah-u Teâlâ’ya yönelmekten daha güzel bir kale olmaz, O’nun kalesinin harici boşluktur. O kalesine kimi aldıysa hayat vardır, hem de hayat-ı ebediye vardır. Bu bir ikazdır, hatırlatmadır, yöneltmedir. O dilediğine hidayet verir. Dilerse O her felâketten kurtarır.
  Kitapları daima okuyun ve böylece bu devirleri aşmaya bakın!


  kAYNAK : http://www.hakikat.com/anabuay.html

 2. #2

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  yavhu fakiri kardeşim sendemi mesihin geleceğine inananlardansın pekiyi geleceğine inandın madem nası9l gelecek peygamber olarakmı yoksa sade bir insan olarakmı yani sen ona rastlasan ne diyeceksin peygambermi vatandaşmı

 3. #3

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  24-12-2006
  Yer
  Kocaeli
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @manifesto
  Peygamberliği alınmış RÜTBELERİ sökülmüş
  Ya bende sıradan bir insanım
  Peygamberliğimi unutun
  O eski bölümlerdeydi
  Bunu mantıklı buluyorlar

 4. #4

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  bu tamamen bir hırıstiyan yortusudur bizede girmiştir malisef

 5. #5
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  16.051
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  yavhu fakiri kardeşim sendemi mesihin geleceğine inananlardansın pekiyi geleceğine inandın madem nası9l gelecek peygamber olarakmı yoksa sade bir insan olarakmı yani sen ona rastlasan ne diyeceksin peygambermi vatandaşmı
  Yaw, Ne demek sen de mi ? Elbetteki bütün sahih inanca sahip müminker gibi Hz.İsa Aleyhisselâm'ın avdet edeceğine inanıyorum.
  İsa Aleyhisselâm, bir peygamber değil, Hz.Muhammed Aleyhisselâmın ümmetinden biri olarak inecektir. Bu durum elbetteki O'nun peygamberliğine halel getirmez-getirmeyecektir. Ancak, hz. Muhammed Aleyhiisselâmın üzerine gelmiş bir peygamber olarak nüzul etmeyecektir.
  buna ne diye kafanız bir türlü basmıyor doğrusu anlamak mümkün değil... Yukarıda astığımız "Hz.İsa" bölümünü iyice teemmül derek sindirerek okursanız kafanızdaki düğümler çözülür diye düşünmüyorum
  .

 6. #6

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  yok yok fakiri burada yanılan sensin kardeşim öyle bir ayet mevcut değilken onu destekleyen bir ayette yok aşağıda gösterdiğin hadislerde sahih değil

 7. #7
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  16.051
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  yok yok fakiri burada yanılan sensin kardeşim öyle bir ayet mevcut değilken onu destekleyen bir ayette yok aşağıda gösterdiğin hadislerde sahih değil
  Yapma be usta !!! Bak yazıyı iyi okumadığın anlaşılıyor ! BUHARİ-i ŞERİF ve Müslimde geçen hadislere "sahih değil" diyebiliyorsan bence sen itikadını bir kontrol et-ettir ! Bari şu ayetin meal ve tefsrilerine bak :

  “Şüphesiz ki o, kıyametin kopacağını gösteren bir bilgidir.” (Zuhruf: 61)


 8. #8

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  o isa kelimesi tevsiri yapan yazarın sözüdür o zaman veya saat olarak yazılması doğrudur kardeşim

 9. #9

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  24-12-2006
  Yer
  Kocaeli
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @manifesto
  Sen itikadını BUHARİYE mi bağladın
  İmana bir şart da
  Buhariye iman etmek mi?
  Ayrıca çok bilgiğini sanan cahillere bir soru
  Buhari Buhara'dan neden sürülmüş
  Kendisinden 40 yıl önce vefat eden İmam-ı Azan Ebu Hanefiyi hangi konularda tenkit etmiş
  Onu Buharadan süren hanefilere ne demiş
  Buhari ve müslimde geçen her söze iman etmek gibi bir ULTRA fanatikliğe de müslümanların ihtiyacı yok
  Kaynak olarak kullan istifade et
  Hepsi o kadar

 10. #10
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  16.051
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Alıntı manifesto Nickli Üyeden Alıntı
  Sen itikadını BUHARİYE mi bağladın
  İmana bir şart da
  Buhariye iman etmek mi?
  Ayrıca çok bilgiğini sanan cahillere bir soru
  Buhari Buhara'dan neden sürülmüş
  Kendisinden 40 yıl önce vefat eden İmam-ı Azan Ebu Hanefiyi hangi konularda tenkit etmiş
  Onu Buharadan süren hanefilere ne demiş
  Buhari ve müslimde geçen her söze iman etmek gibi bir ULTRA fanatikliğe de müslümanların ihtiyacı yok
  Kaynak olarak kullan istifade et
  Hepsi o kadar

  Sen, dini konualrda hangi yazıyı yazmışsan aşağı-yuakrı hepsinde küfre giren biri olarak
  sana ne diye cevab verelim ki ?
  Sen daha önce de dedğimiz gibi, İslâm Dinine nasıl girilir ve iman nasıl muhafaza edilir bu konuları çok iyi öğrenmelisin ! Çünkü, bunları hiç mi hiç bilmiyorsun ve hemen hemen her yazında da küfre giriyorsun.


 11. #11

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  buhari de olsa hatalı tercübe hatalıdır kaynak kurandır tercübeler yorumlar değişe biliyor bütün peygamberler biri birinden üstün kılındığı hepsinin kendisine göre bir üstünlüğü olduğu ayetle sabittir hz isa as ölümü tatmıştır bütün insanlar gibi geri falanda gelmeyecek islam inancında bu yoktur bu hırıstiyan yortusudur

 12. #12
  bi husben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-03-2007
  Mesajlar
  5.005
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bi husben
  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  o isa kelimesi tevsiri yapan yazarın sözüdür o zaman veya saat olarak yazılması doğrudur kardeşim
  EVVELE ZUHRUF 61. AYETTEN ONCEKI AYETLERE BAKALIM KIMDEN SOZ EDIYOR DIYE .AYETLERİ OKUYACAK OLURSAK O DAN KASIT HZ ISADIR BUNDA ŞIPHE YOKTUR .SIYAK VE SIBAK BUTUNLUGUYLE ELE ALACAK OLURSAK TARTISMASIZ O HZ ISAYI KASTETMEKTEDIR . ALLAH HZ UZEYRIDE UYUTMUSTUR SONRADA KALDIRMISTIR PEKI HZ UZEYR RUTBELERI SOKULEREKMI UYANMISTIR ALLAH ISTERSE 100 UYUTUR ISTERSE 2 BIN YIL UYUTUR TEKRAR KALDIRIR ALLAH ISTERSE KATINA CIKARTIR ISTERSE TEKRAR GONDEDIR .

  57 - Meryem oğlu İsâ bir misal olarak anlatılınca, senin kavmin hemen ondan bir delil bulduklarını sanarak bağrışmaya başladılar.

  58 - Onlar dediler ki: "Bizim ilâhlarımız mı daha hayırlıdır, yoksa İsâ mı?" Bu misâli sırf seninle tartışmak için ortaya attılar. Doğrusu onlar çok kavgacı bir topluluktur.
  59 - İsâ, ancak kendisine nimet verdiğimiz ve İsrailoğullarına örnek kıldığımız bir kuldur.
  60 - Eğer biz dileseydik, sizden yeryüzünde yerinize geçecek melekler yaratırdık.
  61 - Gerçekten o, (İsâ'nın yere inişi) kıyâmetin yaklaştığını gösteren bir bilgidir. Sakın kıyâmet hakkında şüpheye düşmeyip, bana uyun, bu doğru yoldu

 13. #13

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  57 - Meryem oğlu İsâ bir misal olarak anlatılınca, senin kavmin hemen ondan bir delil bulduklarını sanarak bağrışmaya başladılar.
  58 - Onlar dediler ki: "Bizim ilâhlarımız mı daha hayırlıdır, yoksa İsâ mı?" Bu misâli sırf seninle tartışmak için ortaya attılar. Doğrusu onlar çok kavgacı bir topluluktur.

  59 - İsâ, ancak kendisine nimet verdiğimiz ve İsrailoğullarına örnek kıldığımız bir kuldur.
  60 - Eğer biz dileseydik, sizden yeryüzünde yerinize geçecek melekler yaratırdık.

  evet buraya kadar olan kısmı israiloğularına hitaben söylenenlerdir
  61 ayette isa geçmemektedir zaman veya saat geçer
  yalnız bizim tevsirciler önce zaman derken şimdi isa diyor nedeni etkileşmek
  elmalının ilk tevsirinde zaman sonra isa denilmektedir dikat ederseniz görürsünüz

 14. #14

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  16-01-2012
  Mesajlar
  6.752
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ömerusta
  Vehakkıkat o, saat için bir ılimdir, onun için sakın o saatin geleceğinde şekketmeyin de bana tabi' olun, işte bu yegâne doğru yoldur
  [043.062] Vesakın sizi Şeytan çelmesin, çünkü o size belli bir düşmandır
  buyurun elmalı9 orjinali

 15. #15
  fakiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-01-2007
  Yer
  KOCAELİ
  Mesajlar
  16.051
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @fakiri
  Alıntı ömerusta Nickli Üyeden Alıntı
  57 - Meryem oğlu İsâ bir misal olarak anlatılınca, senin kavmin hemen ondan bir delil bulduklarını sanarak bağrışmaya başladılar.
  58 - Onlar dediler ki: "Bizim ilâhlarımız mı daha hayırlıdır, yoksa İsâ mı?" Bu misâli sırf seninle tartışmak için ortaya attılar. Doğrusu onlar çok kavgacı bir topluluktur.

  59 - İsâ, ancak kendisine nimet verdiğimiz ve İsrailoğullarına örnek kıldığımız bir kuldur.
  60 - Eğer biz dileseydik, sizden yeryüzünde yerinize geçecek melekler yaratırdık.

  evet buraya kadar olan kısmı israiloğularına hitaben söylenenlerdir
  61 ayette isa geçmemektedir zaman veya saat geçer
  yalnız bizim tevsirciler önce zaman derken şimdi isa diyor nedeni etkileşmek
  elmalının ilk tevsirinde zaman sonra isa denilmektedir dikat ederseniz görürsünüz

  Yaw ömer usta ...
  Suyu bayır yuakrı mı akıtmağa çalışıyorsun ? Elmalı dahil bütün muteber müfessirler bu hususta yani İsa Aleyhisselâm olduğu hususunda ittifak etimişerdir ve Elmalı'lının tefisir de aynen şöyledir :
  """Muhakkak ki o saat için bir ilimdir de saatin (kıyametin) geleceğini, ölülerin dirilip ayağa kalkacağını bildiren bir delil bir alâmettir. Çünkü İsâ gerek ortaya çıkışı, gerek ölüleri diriltme mucizesi ve gerekse ölülerin ayağa kalkmasını haber vermesi itibarıyla kıyametin meydana geleceğine bir delil olduğu gibi, hadiste haber verildiğine göre, inmesi de Kıyametin alametlerindendir. Onun için sakın onda, yani Kıyamet'te şüphe etmeyin de bana uyun. Yani benim göstermiş olduğum doğru yola, şeriatime göre sade bana ibadet ve kulluk edin başka ilahlar peşinde gitmeyin. İşte bu biricik doğru yoldur. Ki onu tutan sapıklığa düşmez. """

  Şimdi sen, üzerinde bütün müfessir ve müçtehidlerin ittifak ettikleri ve İCMA oluşmuş bu konuyu hangi ilminle inkar edecen ?.. Üzerinde icma olan bir konunun inkarının KÜFÜR olduğunu sana kimse fısıldamadı mı ?
  Neuzubillâh ! Gıt-gıt gıdak halukta gibisin !

 16. #16
  talib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-07-2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  10.734
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @talib
  Gülenci site sorularla islamiyet adlı siteden:

  1996 yılında Dinlerarası Diyalog Papalık Danışma Kurulu Başkanı Kardinal Francis Arinze ise, Ramazan Bayramı münasebetiyle İslâm dünyasına yönelik mesajında, hem Müslümanların bayramlarını tebrik ediyor, hem de Müslümanlar ile Hıristiyanlar arasındaki ilişkilerin geliştirmesi, birbirlerine tahammülden öte daha ileri ve derin bir seviyeye varması gerektiğinden söz ediyordu. Papa Jean Paul’ün “Biz Hıristiyan ve Müslümanlar, genellikle birbirimizi yanlış anlamış ve geçmişte bazan birbirimize karşı gelmiş ve hatta polemik ve savaşlarla kendimizi tüketmişizdir” şeklindeki sözlerini nakleden Arinze, “Hafızalarımızı geçmişin olumsuz kalıntılarından kurtarma ve istikbale bakma vakti gelmiştir. Kim diğerini üzmüşse, buna pişman olarak af dilemelidir. Karşılıklı olarak birbirimizi affetmeliyiz” diyordu.(79)

  Hz. İsa icraatını perdeler arkasında yürütüyor sanki. Demek ki gelmiş. Tabii ki imtihan sırrı gereği herkes onu tanıyamıyor. Onu ancak ona çok yakın olanlar tanıyabilecek.
  Nursi efendiyi Mehdi yaptılar, İsa olmak kime kaldı dersiniz? Diyalogcuların gözü ile bir bakın, zaten gelmiş demişler.

Sayfa 1/15 12345611 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 322
  Son Mesaj: 11-03-2015, 15:05
 2. Kıyamet alametlerinin tevili
  By Kadir Razlık in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-08-2014, 11:45
 3. Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 19-08-2013, 22:33
 4. 3 Teröristin inmesi ile cözülmez!
  By Konya in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-09-2009, 20:09
 5. Cevaplar: 70
  Son Mesaj: 09-05-2008, 15:27

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş