Etiketlenen üyelerin listesi

CEMALNUR SARGUT SAPIKLIĞI http://www.youtube.com/watch?v=GeXvNsbKoH8&feature=player_embedded Kaybeden neden kaybediyor biliyor musunuz? “Felsefe yapmaktan” İnsanların en büyük sorunu budur. İnsanlar Allah’u Teala’nın Kur’an-ı Kerimde buyurduğu ve Peygamberimiz’in hadis-i şeriflerde izah ettiği İslamı bırakarak, kendi anladıkları İslam’ı anlatırsa CEMALNUR vakıası gibiler ile sık sık karşılaşmak mümkün olacaktır. Onun için Mahmud Efendi hazretlerimiz buyurmuşlardır ki: “Felsefe

Bu konu 10386 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...
Cemalnur Sargut 5.00 10386 Reviews

  Konuyu değerlendir: Cemalnur Sargut

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 10386 kez incelendi.

Sayfa 1/3 123 Son
 1. #1
  MÜTEŞEKKÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  17-08-2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  7.039
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MÜTEŞEKKÜR

  CEMALNUR SARGUT SAPIKLIĞI
  Kaybeden neden kaybediyor biliyor musunuz?
  “Felsefe yapmaktan”
  İnsanların en büyük sorunu budur. İnsanlar Allah’u Teala’nın Kur’an-ı Kerimde buyurduğu ve Peygamberimiz’in hadis-i şeriflerde izah ettiği İslamı bırakarak, kendi anladıkları İslam’ı anlatırsa CEMALNUR vakıası gibiler ile sık sık karşılaşmak mümkün olacaktır. Onun için Mahmud Efendi hazretlerimiz buyurmuşlardır ki: “Felsefe ahmaklıktır”
  Biz kendi felsefemize, düşüncelerimize veya tevillerimize göre değil, Allah’u Teala nasıl inanmamızı istiyorsa öyle inanmalıyız. Mesela Allah’u Teâlâ: “Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin” buyuruyorsa biz bunu çeşitli teviller ile eğip bükemeyiz. Komşu ise komşuluk hakkını veririz fazlası bizi aşar. Laubali olamayız, dost edinemeyiz. Çünkü Allah’u Teâlâ yasaklıyor… Kendi aklına değil de Kur’an-ı Kerim’e uyuyorsan yapacağın budur…


  BAŞINI ÖRTMEYEN KADIN MEVLEVİ ŞEYHİ (!)
  Bakın mesela Habertürk gazetesi bu kadına sormuş: “Neden başınızı örtmüyorsunuz?”diye. Cevap ne olmalı: “Allah’u Teâlâ örtünmeyi emrediyor ama ben yapmıyorum veya şu şu sebepten dolayı yapamıyorum.” Olmalı değil mi? Bakın Cemalnur Sargut nasıl bir cevap veriyor:
  “tesettürün insanın gönlünde olduğuna iman ediyorum. Esas önemli olan çirkin huyların ve aynı ölçüde aşırı güzelliklerin örtülmesidir. İslam eşittir tesettür diye bir şey oldu. Hâlbuki İslam’ın beş şartı içinde tesettür yok. Ayrıca da İslam güzel ahlaktır. Sohbetlerimde başında şapkalı artist hanımefendiyle baştan aşağı çarşaflı hanımefendi kolkola beraber ağlıyorlar. Benim için bu birleştirici etkiden daha büyük bir lütuf yok.”
  Hâlbuki kalbin temiz olması, çirkin huyların giderilmesi insanı Allah’u Teâlâ’nın emir ve yasaklarını yaşamaya mecbur eder. Tasavvufun amacı da budur. Allah’u Teâlâ’ya ibadete engel olan nefsi adam ederek Rabbimize daha çok ibadet edebilmek, emirlerine daha çok sarılmak. Rabbim emretse de ben yapsam diyebilmek için nefsi terbiye etmek.
  Kaldı ki başı örtmenin de dâhil olduğu tesettür kesinlikle bir tercih meselesi değil “farzdır” yani kati bir emirdir. Her müslüman kadının uyması gereken bir emirdir.
  “Ben kalbimi temizledim” demekle, “İslamın şartı değil” demek ile bu emirden muaf olunabilir mi?
  Eğer Cemalnur Sargut gibi bakarsanız bütün günahlar mübah oluyor (Haşa) Neden? Çünkü hiçbiri İslamın şartı değil. Kalbin temiz olsun yeter!
  Böyle bir zırva olabilir mi?
  Cemalnur Sargut “buda”yı araştırdığı kadar Kur’an-ı Kerimi araştırsaydı ve kendi felsefesine değil Allah ve Resulüne başvursaydı sapıtmayacaktı.
  Bakınız Allah’u Teâlâ ne buyuruyor:
  “Allah ve Resûlü bir iş hakkında hüküm verdikleri zaman, hiçbir mü’min erkek ve hiçbir mü’min kadın için kendi işleri konusunda tercih kullanma hakları yoktur. Kim Allah’a ve Resülüne karşı gelirse şüphesiz ki o apaçık bir şekilde sapmıştır” (Ahzab 36)
  Demek ki, Allah’u Teala bir kadına başını kapatmasını, tesettüre girmesini emrediyorsa, “ben müslümanım” diyen bir kişinin bahaneler üreterek o emirden kaçması apaçık bir sapıklıktır.
  Bir insan yapamıyorsa “ben yapamıyorum, kapanamıyorum, Allah’u Teala emrediyor ama işime gelmiyor” diyebilir. Herkesin kendine göre günahı vardır. Bu da onun günahı olur. Kendisi ile Allah’u Teala arasındadır. Ama “önemli olan kötü huyları temizlemek, tesettür kalpte olur” derse ve insanları özellikle böyle teşvik ederse işin rengi değişir. O zaman şahsi olarak yukarıdaki ayet ile muhatap olduğu gibi dall (sapıtmış, mudıll (saptırıcı) olduğu açığa çıkar…
  Birde bu kadın Mevlana’nın tasavvuf yolunu sahiplenmiş, Mevlevi Şeyhi olduğunu iddia ediyor. Halbuki kardeşler, hiçbir tasavvuf yolunda kadınlara şeyhlik verilmediği gibi vekillik bile verilmez.
  Bakın İsmet Garibullah Büyük şeyh Efendi Risale-i Kudsiyye eserinde ne buyuruyor:
  “Sakın sen hatunlara verme hilafet, Ki sadat men edip etmedi adet”
  Sakın kadınlara mürşitlik, halifelik verme, Evvelki ulular hanımlara hilafet vermeyi men ettiler, engellediler. Hilafet vermeyi adet etmediler.

  Osmanlı’nın büyük evliyalarından İsmet Garibullah Efendi “verme” dedikten sonra evvelki büyüklerinde vermediğini vurguluyor. Demek ki, Mevlevi şeyhliği sadece kendi kendine yapılan bir yakıştırmadır.
  BUDA HAYRANI
  Videoda gördüğünüz gibi kendisine tapılan Buda hakkında “çok severim” diyen Cemalnur Sargut ne diyor: “Böyle bir hürmet, böyle bir saygı Sanki putun değil Allah’ın (haşa) ayaklarını yıkıyorlar.. Onların bu puta taptığı düşünülemez, aslında onlar taştaki hakikate, her yerden tecelli eden Allah’a tapıyorlar”
  Cemalnur Sargut’un: “Budizm de hak bir dindir” demediği kalıyor. Hâlbuki ne demesi lazım:
  “Böyle bir hürmet, böyle bir saygı görmedim, isterdim ki bu insanlar tek geçerli Hak din olan İslam ile şereflense ve Müslüman olsalar da bu kabiliyetlerini İslam’da kullansalar.”
  Bir Müslüman böyle düşünmez mi kardeşlerimiz… O kişi ise putperestliğin hakikatte Allah’u Teala’ya tapmak olduğunu söylüyor.
  Allah’u Teala puta tapanlar hakkında bakın ne buyuruyor:
  “Muhakkak ki müşrikler (Puta tapanlar) ancak bir pisliktirler.” (Tevbe 28)
  Yüce Rabbimiz: “Pisliktirler” buyuruyor. Bunun daha ötesi var mı Müslümanlar. Ama Sargut’a göre ötesi var, sonu bile yok. Puta değil, hakikatte putta tecelli eden Allah’a tapıyorlarmış.
  Birde sunucu, heykelin Allah’ın şekli olduğunu söyleyince Cemalnur Sargut tasdik ediyor. Bu düşünceler ve söylemler ise insanı küfre götürür…
  HIRİSTİYANLARA DERS!
  Salgut, konuşmacı olarak davet edildiği kilisede yaptığı konuşmayı anlatıyor. Hıristiyanlara sanki Hak bir dinmiş gibi sonradan icat edilen Haçı izah etmek zorunda kalmış. Ve bu konunun aslının Kur’an-ı Kerimde olduğunu söylemiş.
  Allah’u Teala’nın: “Ya İsa, o kadar güzelleş ki namaz kıl ve zekat ver” buyurduğunu söyledikten sonra namazı dikey, zekatı da namazda güzelleşerek insanlara güzellik aktarmak olarak yatay bir ibadet olduğunu söylemiş…
  Böyle bir sapıklığı da ilk defa duyduk… İhsan Eliaçık zekatı “fazlalığı ver” olarak değiştirmişti ama bu daha bir başka..
  Hangi kitapta Kur’an’da geçen zekât böyle tarif edilmiş: “Namazda kazandığınız güzellikleri insanlara aktarmak”
  Ayrıca Sargut’un yaptığı tefsir de büyük bir saptırmadır. Meryem Suresi 31. ayetinde İsa Aleyhisselam’ın bebekken dile gelerek konuşması anlatılırken: “Nerede olursam olayım beni kutlu ve erdemli kıldı ve bana yaşadığım sürece namazı ve zekatı emretti.” Buyruluyor
  Sargut ne diyor: “Ya İsa, o kadar güzelleş ki namaz kıl”
  Namaz kılmak için iç ve dış güzellik şartının aranmadığı gibi, bu ayetin önüne veya sonuna parantezle açarak da olsa böyle bir ifadeyi koymak imkânsızdır…
  PAPAZDAN İYİ DERS VERİYOR!
  Hıristiyanlar ile yaşadığı diyaloğu anlattıktan sonra şöyle diyor: “Papaz dedi ki, biz dinimizi bilmiyoruz iyi ki Kur’an var”
  Papaz, tahrif edilen Hıristiyanlığı sizin bir Müslüman olarak yaptığınız muhteşem (!) saçma tevillerinizle teyit etmenizden son derece memnun olmuştur. 12 senedir boşuna çağırmıyorlar demek ki… Papazdan iyi vaaz ediyorsunuz daha ne istesinler ki.. Bir Müslüman olarak Hıristiyanlığın batıl olduğunu da söylemiyorsun. Aksine teyit ediyor ve onaylıyorsun. Üstüne üstlük çok derin manalar içeren (!) yaldızlı sözler ile Hıristiyanlık’taki şirkin üzerini örtüyorsun. Papaz daha ne istesin… Arada sırada gel bize vaaz et diyecektir elbette… Hatta bir gün o istifa eder de görevi siz devralırısınız…
  KENDİLERİ Mİ YETİŞTİRMİŞ!
  Bakınız Müslüman görünümlü binlerce ajanın İslam memleketlerinde olduğunu biliyoruz. Kesin olarak şu veya bu diyemiyoruz. Ama yaptığı faaliyetlere bakarak o ajanlardan olmasa bile aynı güce hizmet ettiğini anlıyoruz.
  Düşünün! 12 yıldır bir Müslüman olarak Hıristiyanlara, Hıristiyanlığı anlatıyorsunuz. Yani onların Hak din olduğunu Kur’andan da delil getirerek (haşa) söylüyorsunuz. Onların içine düştükleri şirki, Kur’an-ı Kerimin onlar hakkında buyurduğu apaçık tehditleri de gizliyorsunuz. Bu kimin işine gelir? Elbette PAPALIĞIN işine gelir. İster ajan olun, ister olmayın farketmez Her halükarda aynı amaca hizmet etmiş oluyorsunuz…
  3 İNANCI ANLATIP BAĞLIYOR
  Şu cümlesi çok önemli: “Bunların hepsinde asıl taptığımızın Allah olduğunu idrak edersek zaten farklılıklar kalkıyor aradan”
  Dikkat ettiyseniz yaşadığı hikâyelerle anlatmaya başladığı Budizm’in arkasından Hıristiyanlık ve sonunda da yahudilik geliyor. Hepsinden bir misal verdikten sonra: “Aslında dinler arasında hiçbir fark yok” diyor ve “önemli olanın hakikatte Allah’a tapmak olduğunu” söylüyor.
  Biz “Dinler Arası Diyalog” uzmanları da anlıyoruz ki, bu anlatım çok doğaçlama olmayıp belirli bir plan dâhilinde ilerliyor.
  Ve yine anlıyoruz ki amaç, Dinler arası diyaloğun en büyük hedefi olan “dinler çorbasını” oluşturmaktır. Özellikle Hıristiyanlığın yayılmasının en büyük engeli olan “Müslümanların karşıtlığını” kırmaktır. En azından zihinlerde bunu yeşertmeye çalışmaktır.
  Ne yazıktır ki Mevlana Hazretlerini ve Tasavvufu da bu çirkin emellerine alet ediyorlar…
  CÜBBELİ HOCA'NIN KISA BİR ARAŞTIRMASI
  Bu konuda Cübbeli Hocamızında kısaca bir araştırması var. O Metris’te bile boş durmuyor. İşte 21. Numaralı mektubunda geçen o bölüm:
  Televizyonlarda tasavvuf ve Mevlânâ yorumcusu olarak baş gösteren, İslamî geçinen kanallarda bile itibar gören Cemalnur Sargut adlı kadının insanı dinden çıkaran görüşlerini nakletmiş, ben de size naklediyorum. Aman Müslümanları uyandırın da biri bunlara kapılıp dinden çıkmasın. Bakın kızım neler yazmış:
  “Hocam! Öncelikle bu kadın insanların sorduğu sorulara düz cevap vermektense eveleyip geveliyor ve kafa karıştırarak aralarda zehirli İslam dışı düşünceleri yayıyor. Saf milletimiz de ne dediğini anlamasa da yumuşaklığına kanarak ‘Vay be! Bu kadın bir Allâh dostu (sümme hâşâ)’ diyecek kadar bu kadına inanıyorlar.
  Canım babam! Şimdi sana yazın hazırlayacağım reddiye kitabında daha geniş araştırma yapacağım için daha fazla kanıt sunacağım ama şu an az kanıtlarla çok şey anlatan deliller yazacağım:
  a) TNT kanalında Ömer Çelakıl’ın sunduğu Hayatın Şifreleri isimli programdan:
  Ömer Çelakıl: ‘Bir peygamber şöyle der: ‘İki tanrıya tapamazsınız, Allâh’a inanmak zorundasınız.’ Zaten bizim inandığımız Allâh ile Hristiyanların inandığı Tanrı da aynıdır’ deyince karşıda konuk olan Cemalnur Sargut ise: ‘Evet çok doğru. Ne kadar güzel söylediniz’ diyor.
  b) TRT 1’deki Gülbence isimli programdan:
  Cemalnur yine sevgiden, güzellikten bahsederken Gülben Ergen: ‘Hatta başka dinde olanlar da oruç tutmuyor, namaz kılmıyor ama biz onları seviyoruz’ deyince Cemalnur şöyle diyor:
  ‘Çok güzel söylediniz. Zaten Mevlânâ Hazretleri de: ‘Bütün dinlerde bu inanış vardır. Bütün dinlerdeki insanların taptıklarında ‘Yâ Rabb! Yâ Hayy!’ sesi geliyor. Hatta bir anımı anlatayım; Amerikalı çok arkadaşım vardır. Bir gün beni Budist tapınağına götürdüler, içeride fil görünümünde bir kadın heykelinin önünde saygı gösteriyorlar, öyle inanıyorlar ki çok güzeldi. Zaten onlar da Allâh’a tapıyorlar, sadece o heykelde Allâh’ı bulmuşlar, fark yok. Zaten dinler arasında fark yoktur. İslam hepsini kucaklar.
  Tekrar affınızla bir anımı anlatayım. Yahudi bir arkadaşım var, kendisini çok ama çok seviyorum. Bir oğlu var, kendisi oğluna çok düşkündür. Bir gün araba oğlunu eziyor, oğlu hastaneye yatıyor, eve geliyorum bir de ne göreyim o kadın evde. Oğluna çarpan adamla oturuyor. Soruyorum ona ‘Neden hastanede değilsin?!’ diye, o da bana: ‘Bu şöför oğlumu yanlışlıkla ezdi, şimdi çok vicdan azabı çeker, onu teselli ediyorum. Bu başıma gelenler Allâh’ın imtihanıdır’ dedi. Bakın işte bu Yahudi arkadaşım benim için çoğu Müslümandan daha Müslümandır.’
  c) Yaşasın İftar isimli programdan:
  Programa mail yollayan Hollandalı bir kadın Cemalnur’u çok sevdiğini, onunla İslamı öğrendiğini ve sonra kapanmaya karar verdiğini yazıyor ve ekliyor ‘Kapandıktan sonra çok baskı gördüm, kocam beni istenmedi, hep dışlandım sonra da dayanamayıp açıldım. Şimdi aile yaşantım daha güzel ama düşünüyorum Allâh bana kızar mı? Yaptığım doğru mu? Hocamız Cemalnur Hanım açıklar mı?’
  Cemalnur Sargut şöylece açıklık getiriyor: ‘Koca çok önemlidir, onların sözleri bizler için emir gibidir. Mutlulukta çok önemlidir, ben bu kadına daha ayrıntılı mail atacağım.’
  Kendi sitesinden bulduğuma göre o kadına yolladığı mail şöyle: ‘Maddi, manevi ve ahlaki tesettürü uygulayan veya uygulamayan herkese hürmetim olduğunu söylemek istiyorum. Kur’ân’da yorumu o devrin din âlimlerine bırakılmış âyetlerle, üzerinde yorum yapılamayacak kat‛î emirler vardır. Demek ki devrin an‛ane, gelenek ve yapısı insanların tesettür anlayışı üzerine değişiklikler yapabilir. Ama insanlar kendilerini nasıl rahat ve huzurlu hissediyorlarsa öyle giyinmeliler ve her şeye rağmen ahlaki değerlerini kaybetmemeliler. En büyük tesettür kötü huyları örtmektir. Allâh onu herkese nasip etsin.’” Bu kadın hakkındaki alıntı burada bitti.
  Görüyorsunuz bu kadın zaten kendi açık, ona göre konuşuyor. İman olmadan çarşaf giyinse de faydası olmayacağı malum. Buna çok kanan var. Kendisi Mevlevî şeyhiymiş gibi bazı Hristiyanlara da şeyhlik veriyormuş, zaten bu işler o kadar bollaştı ki almayanı dövüyorlar. Aman milleti özellikle kadınlar birbirlerini bunun fitnesine kanmasınlar diye uyarsınlar.
  Ben geçen sene özel vizeyle yani vizelerin açık olmadığı dönemde umreye gitmiştim. Bu kadın özel vizeler alarak meşhur bürokratların, zenginlerin hanımlarını, belki yüzden fazla kadın-erkek milleti toplamış umreye götürmüş. Ben de bazı yanlışlarını duymuştum ama çok araştırmaya vaktim olmamıştı. Sonra bir de baktım, meğer aynı otelde kalıyormuşuz.
  Adamın biri asansörde bana hürmet etti, hoşbeş etti ve sonra “Hocam bu akşam Cemalnur Hocamız’ın sohbetine gelir misiniz?” dedi, ben de ismi birden hatırlayamadım ama büyük bir veliymiş gibi söyleyince ben de erkek zannedip “Yeni geldim vakit bulamam ama sonra ziyaret ederim” dedim. Sonradan öğrendim, meğer bu kadınmış, tabi görüşmedim.
  Hepimiz ölüp âhirete gideceğiz ne olur dinimize hizmet edelim. Bu proje uluslararası! Diğer dinleri hoş görme projesi. Buna karşı Müslüman halkımızı uyaralım. Geçen bir karikatürde Papa’nın: “Türkiye’de kanallar zaten bizden iyi misyonerlik yapıyorlar, millet de zaten Hristiyan olmuyor, boşuna masraf etmeyelim, oradaki personeli çekelim, bu işi tv kanallarına bırakalım” dediğini resmetmişlerdi.
  Bu kadını Kanal 7’ye bağlı Ülke Tv’de âlimlerle, velilerle ilgili yapılan bir programda bile çıkardılar. Aman imanımıza sahip çıkalım. Allâh-u Te‛âlâ:
  ﴿إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللّٰهِ الْإِسْلَامُ﴾
  “Şüphesiz ki Allâh nezdinde o (gerçek ve makbul) din ancak İslâm’dır.”(Âli ‛ImrânSûresi:19’dan)

  ﴿وَمَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ﴾
  “Her kim dîn olarak İslâm’dan başkasını ararsa, asla kendisinden (bu yanlış dîni de, diyâneti de) kabul edilmeyecektir”(Âli ‛ImrânSûresi:85’den)
  buyururken nasıl bütün dinler eşit olur?! Fil heykeline tapan nasıl Allâh-u Te‛âlâ’ya ibadet etmiş olur?! Bir Yahudi nasıl birçok Müslümandan iyi olur hatta daha Müslüman olur?!
  Allâh-u Te‛âlâ:
  ﴿لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ﴾
  “Yahudileri ve Hristiyanları (kendiniz için güvenecek, yardım edip yardım isteyecek ve ahbap gibi geçinecek) dostlar edinmeyin!” (MâideSûresi:51’den)buyururken nasıl bir Müslüman kâfir birini dost edinir. Bunların her biri insanı kâfir etmeye yeter de artar. Bir de hepsi birleşirse o zaman katmerli kâfirlik olur. Rabbim cümlemizi bu belalara düşmekten muhafaza eylesin. Âmîn! (Cübbeli Hoca’nın mektubu sona erdi)
  Diyalog felsefesinde buluşanların “Budizm” hayranlığı da dikkat çekici boyutlardadır.
  Bu zihniyetler ile mücadelemiz devam edecek. Hıristiyan, yahudi ve diğer dinleri bütünleştirme, dinler çorbası yapma hayalleri suya düşecek İnşaAllah. İslam’ın hak ve tek bir din olduğu gerçeğini her yerde ve zeminde haykıracağız… Sinsi planları deşifre ederek halkımızı bilinçlendireceğiz. Onlar zırvalarında bıkana kadar biz reddiyelerden bıkmayacağız.

 2. #2
  MÜTEŞEKKÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  17-08-2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  7.039
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MÜTEŞEKKÜR
  Şu dinlerarası diyalogçuları biraz ümmet-i Muhammed saflarından ayırmak lazımdır ki bu pirincin taşlarını hele bir ayıklayalım.Bunlar, hala İslamiyetin içini boşalttıklarının farkında değiller...Diyologçular, çok ucuza ve kolaylıkla siyonizme hizmet ettiklerinin şuurunda da değillerdir.Allah bunları ıslah etsin.Bunlar açıkça ve net siyonizme hizmet ediyorlar.Bunun altını defalarca çizerim...

 3. #3
  Dadaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-04-2012
  Mesajlar
  1.656
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Dadaş
  İSLAMIN 5 ŞARTI VAR ONU İÇİNDE TESETTÜR YOK,

  KURAN BENİ TESETTÜR DIŞI BIRAKIYOR DIYEN BU K....E DİKKAT !!!


 4. #4
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  "...Tipik oryantalist müslüman ışte! Müslümanın en önemli aksesuarı doğru söz söylemesidir, bu sahisın soylemleri ne Mevlana ile bagdasir ne Islam ile. Kadın doğada ki herşeye İlahlik atfederek tümtanrıahlık mantigini güdüyor ki bu batil ve şirktir. Soylemlerinın sonuna hemen yahudi seviciligini sıkıştırarak zihniyetini belli etmiştir zaten! Kafirleri muslumanlardan üstün gören zihniyetin canı cehenneme!..."  oryantalist:
  batı'nın gözlükleriyle doğu'ya bakan kişi. bir nevi, uzağı okuyamayıp, "ama ben uzağı da okumak istiyorum," demesine mukabil, hipermetrop gözlük kullanan şahıs.

 5. #5
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  "...video baştan aşağı hezeyan ve çarpıklıkla dolu, siz kalkıp putperest mantikli bu kadının soylemlerine hoşgörü nazari ile bakarsaniz sizden de şüphe ederim. Kadın resmen ılımlı islam propagandasi yapıyor! . Kadın file ilahlik atfediyor! Sanki Allahi yıkıyorlar bu nasıl tabir? Bu büyük bir sapmanin işareti değil midir? Tastaki hakikat ne demek? Tam putperest zihniyeti abi bırakın ya. Sevgi, çiçek,bocek ayağı ile olanca inkar ve zehrini kusuyor Biliyor musunuz fareler inekleri üfleye üfleye ısırır..."

 6. #6
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  ayrıca videoda geçen, "bardak kulp" örneği marazlı bir örnek. Hazreti mevlana demiyor mu “Pergel Gibiyiz; Bir Ayağımız Sımsıkı Şeriata Bağlı, Diğer Ayağımızla Yetmiş İki Milleti Dolaşıyoruz”.
  Peki bir ayağı şeraitte ise ve diğer ayağı dolaşıyorsa insanın (insanların) bardağa hep aynı bakış açısı ile bakmazlar mı? Size soruyorum?
  Benim cevabım,; Bir ayağı şeriata bağlı insanlar, aynı bardağa hep aynı açı ile bakarlar. Kulp ya sağdadır, ya da solda. İki doğru yoktur. Vesselam.

 7. #7
  müttaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  21-11-2006
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1.352
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @müttaki
  şeriat ehlinin tavırları musevilerin durumu gibidir..
  tarikat ehlinin tavırlarıda isevilerin durumu gibidir..
  hazreti isa geldiğinde museviler nasıl itiraz etmek için şeriat hükümlerini öne sürdülerse
  bugünde tarikat ehilleri şeriat hükümleri ile itiraza maruz kalıyor..

  itiraz edenler hazreti hızırın hazreti musa ile beraber olan yolculuğunda
  hangi şeriat ile amel ettiğini yazsınlarda bizde bilelim

 8. #8
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı yegen Nickli Üyeden Alıntı
  şeriat ehlinin tavırları musevilerin durumu gibidir..
  tarikat ehlinin tavırlarıda isevilerin durumu gibidir..
  hazreti isa geldiğinde museviler nasıl itiraz etmek için şeriat hükümlerini öne sürdülerse
  bugünde tarikat ehilleri şeriat hükümleri ile itiraza maruz kalıyor..

  itiraz edenler hazreti hızırın hazreti musa ile beraber olan yolculuğunda
  hangi şeriat ile amel ettiğini yazsınlarda bizde bilelim


  "Inneddîne Indallâhil Islam" Allah c.c Katinda Tek Din Islam'dir"  peygamberi zişan efendimize gelen de islamdı, hz. ademe gelen de islamdı.

  ancak

  her peygambere gelen şeriat ın farklı olduğunu/olabileceğini anlayabiliyoruz. (bu konu da avamın aklını karıştırmamak için örnek vermiyorum..)

  not1: peygamberi zişan efendimiz aracılığı ile gelen şeriat, kıyamete kadar geçerlidir.

  not2: hz musanın şeriatını bilmiyoruz. (muharref kitaplara bakarak, bu konuda, aklımızla hüküm vermek doğru değildir. zira akıl ile şeriat kesilmez...!) bildiğinizi idda ediyorsanız buyrun... biz de istifade edelim.

 9. #9
  zulk@rneyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  05-10-2011
  Mesajlar
  1.187
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @zulk@rneyn
  hz mevlana nın kadın modeline bürünmeye çalışan biri.
  ama görüş ve fikirler çok sinsi ve tehlikeli...

  tasavvuf ama hangi tasavvuf.
  şeriat ın olmadığı,
  sünnetin bulunmadığı bir tasavvuf anlayışı.

  siz benim görünümüme bakmayın, kalbime bakın diyen bir kadın.

  uzak durulmalı.

 10. #10
  müttaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  21-11-2006
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1.352
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @müttaki
  Alıntı rabbinsadikkulu Nickli Üyeden Alıntı  inneddine indallahil islam.

  peygamberi zişan efendimize gelen de islamdı, hz. ademe de gelen islamdı.

  ancak

  her peygambere gelen şeriat ın farklı olduğunu/olabileceğini anlayabiliyoruz. (bu konu da avamın aklını karıştırmamak için örnek vermiyorum..)

  not1: peygamberi zişan efendimiz aracılığı ile gelen şeriat, kıyamete kadar geçerlidir.

  not2: hz musanın şeriatını bilmiyoruz. (muharref kitaplara bakarak, bu konuda, aklımızla hüküm vermek doğru değildir. zira akıl ile şeriat kesilmez...!) bildiğinizi idda ediyorsanız buyrun... biz de istifade edelim.
  öncelikle iddialaşmak bizim huyumuz değil..

  hz.musanın şeriatini bilmemize gerek yok.. şeriate uymayan işler
  yaptığını hazreti musanın verdiği tepkilerden anlayabiliyoruz..

  şimdi tekrar etmek istiyorum hazreti hızır hangi şeriat ile amel etti

  asıl sorun şudur ki kimse kimseyi beğenmiyor.. beğenmemek yetmediği
  gibi birde sapıklıkla, hainlikle suçlanıyor.. ya hu biz birbirimize böyle
  yaparsak el bize neler yapar.. edep yahu..

 11. #11
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı yegen Nickli Üyeden Alıntı
  öncelikle iddialaşmak bizim huyumuz değil..

  hz.musanın şeriatini bilmemize gerek yok.. şeriate uymayan işler
  yaptığını hazreti musanın verdiği tepkilerden anlayabiliyoruz..

  şimdi tekrar etmek istiyorum hazreti hızır hangi şeriat ile amel etti

  asıl sorun şudur ki kimse kimseyi beğenmiyor.. beğenmemek yetmediği
  gibi birde sapıklıkla, hainlikle suçlanıyor.. ya hu biz birbirimize böyle
  yaparsak el bize neler yapar.. edep yahu..

  biz de kimseyle iddalaşmıyoruz.

  bizim başımız, peygamberi zişan efendimizin şeriatına bağlıdır. muharref dinleri biz kuran ve hadislerde anlatıldığı kadarı ile biliriz ve kabul ederiz.

  asıl sorun şu ki; siz "..hazreti hızır hangi şeriat ile amel etti..." diyerek kuyuya bir taş atıyorsunuz. (hazreti hızır ın zaman mekan dengesi içinde hangi şeriate bağlı olduğu ancak zihinleri bulandıracak bir tartışma açacaktır.)

  zihinleri bulandırmamanızı rica ederim.

  ayrıca biz sözü söyleyenin kişiliğine bakmıyoruz. söze bakıyoruz ve mihenge vuruyoruz. mihengimiz kuran ve sünnettir. kurana ve sünnete aykırı ise, değil cemalnur, bildiğin en büyük evliya bile söylese reddederiz. sözü söyleyene iade ederiz.

  biz zahire göre hüküm veririz.


  bu kapsamda, sizin dediğinizi be size söylüyorum;

  edep ya hu...


 12. #12
  müttaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  21-11-2006
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1.352
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @müttaki
  hassasiyetler güzeldir.. fakat hassasiyetlerimizi peygamber
  efendimizin güzel ahlakı ile hissetmek gerekir..

  hadislerde bir hayvana su verdiği için Allahın lütfuna eren insanlardan
  bahsedilir..

  burada birçok insana manevi olarak rehberlik edip yol gösteren
  bir hanımefendiye söylenmeyecek şeyler söyleyebiliyorsunuz..
  sen cemalnur hanımefendinin kalbinde olanı hangi kuran ayetinden hangi sünnetten bulupta çıkardında bunları söyledin..


  aynı hassasiyeti bu konularda da göstermenizi rica ederim..

 13. #13
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı yegen Nickli Üyeden Alıntı
  hassasiyetler güzeldir.. fakat hassasiyetlerimizi peygamber
  efendimizin güzel ahlakı ile hissetmek gerekir..

  hadislerde bir hayvana su verdiği için Allahın lütfuna eren insanlardan
  bahsedilir..

  burada birçok insana manevi olarak rehberlik edip yol gösteren
  bir hanımefendiye söylenmeyecek şeyler söyleyebiliyorsunuz..
  sen cemalnur hanımefendinin kalbinde olanı hangi kuran ayetinden hangi sünnetten bulupta çıkardında bunları söyledin.
  .


  aynı hassasiyeti bu konularda da göstermenizi rica ederim..


  bakınız hanımefendi (içime öyle geldi. bayan olduğunuz. değilse düzeltmek isterim) cevap verdim.okumamışsınız ya da anlamaışsınız. lütfen bir kere daha dikkatli okuyunuz;

  "...ayrıca biz sözü söyleyenin kişiliğine bakmıyoruz.
  söze bakıyoruz ve mihenge vuruyoruz. mihengimiz kuran ve sünnettir. kurana ve sünnete aykırı ise, değil cemalnur, bildiğin en büyük evliya bile söylese reddederiz. sözü söyleyene iade ederiz.

  biz zahire göre hüküm veririz...."


  not1: kalpte olanı ancak Allah (cc) bilir. biz zahire göre hüküm veririz. düstur budur.

  not2: "
  burada birçok insana manevi olarak rehberlik edip yol gösteren bir hanımefendiye söylenmeyecek şeyler söyleyebiliyorsunuz.." demişsiniz. esas sorun da, bu cümlenizin altında gizlidir. daha açık ifade edeyim. bu kadını takip eden bir kitle var. ve ağzından çıkanları sorgulamadan doğru kabul ediyor. esas tehlike bu!!! bu kadının şirke düşmesinden korkarım, daha kötüsü başkalarını şirke düşürmesinden korkarım. (şirk Allah (cc) nin affetmeyeceği tek günahtır.) bu sebeplerle bu kadın durdurulmalıdır. 14. #14
  levent48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-02-2012
  Mesajlar
  3.570
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @levent48
  Sorsan "biz bir çok gayrimüslime İslam'ı anlatıyoruz" diyorlar...İslamı anlattıkları kimseler kadın imamların arkasında karışık namaza duruyorlar...Panayır gibi....

  Aman anlatmayın daha hayırlı...

  Felsefe ayarında bir islam anlattıkları...Sadra şifa bir şey yok...

  Öbürleri rengarenk çocuklara şarkı türkü söyletip "İslamı anlattık elhamdülillah (Haleluyah)...Var mı bizim gibi hizmet eden teranelerinde..."

  Kimsenin ağzına kilit vuracak halimiz yok...Ahir zaman ikliminde bu ağaç böyle meyva verecek...Aklı olan yemesin...

 15. #15
  müttaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  21-11-2006
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1.352
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @müttaki
  sayın rabbin sadıkkulu

  biz sureten erkeğiz.. içinizden geleni eyleme dökmeniz zahire göre
  hüküm vermekmidir?

  sizin içinizden gelen şirke düşme düşürme korkusuda zahire göre
  hüküm vermekmidir?

  madem kalplerde olanı ancak Allah bilir içinizden birşey geçirmeyin..
  Allaha havale edin..

  zahire göre hüküm verme konusuna girmeyecektim ama sürekli
  bunun arkasına saklanıyorsunuz..

  Allah kime nur vermediye onun için nur yoktur der.. nursuz insan içinde
  kördürler, sağırdırlar der.. kör ve sağır olan zahiri nereden görsün
  zahir Allahın esmalarından birisidir..

  müminler için der ki müminin ferasetinden korkun onlar Allahın nuru
  ile bakarlar..

  kuran ve sünnet mihengi ile konuyu iyice düşünelim..
  zahire göre hüküm vermek için zaten evliya olmak lazım..
  evliya olmak bize göre mümin olmaktan daha üstün bir vasıf değildir..

  selametle

 16. #16
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı yegen Nickli Üyeden Alıntı
  sayın rabbin sadıkkulu

  biz sureten erkeğiz.. içinizden geleni eyleme dökmeniz zahire göre
  hüküm vermekmidir?

  sizin içinizden gelen şirke düşme düşürme korkusuda zahire göre
  hüküm vermekmidir?

  madem kalplerde olanı ancak Allah bilir içinizden birşey geçirmeyin..
  Allaha havale edin..

  zahire göre hüküm verme konusuna girmeyecektim ama sürekli
  bunun arkasına saklanıyorsunuz..

  Allah kime nur vermediye onun için nur yoktur der.. nursuz insan içinde
  kördürler, sağırdırlar der.. kör ve sağır olan zahiri nereden görsün
  zahir Allahın esmalarından birisidir..

  müminler için der ki müminin ferasetinden korkun onlar Allahın nuru
  ile bakarlar..

  kuran ve sünnet mihengi ile konuyu iyice düşünelim..
  zahire göre hüküm vermek için zaten evliya olmak lazım..
  evliya olmak bize göre mümin olmaktan daha üstün bir vasıf değildir..

  selametle

  muvaffakiyet Allah(cc) tandır.


  “İçimizdeki Beyinsizler Yüzünden Bizi Helak Eder misin ALLAH’ım!” (A'raf suresi 155.âyet)


Sayfa 1/3 123 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cemalnur Sargut Faciası
  By Hattabi in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 65
  Son Mesaj: 12-04-2015, 13:54
 2. Cemalnur Sargut / Namaz
  By Büşra in forum VİDEOLAR
  Cevaplar: 16
  Son Mesaj: 05-04-2015, 19:34
 3. Satılık kitaplar , Cemalnur Sargut
  By Burak* in forum KÜLTÜR ve SANAT
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 18-01-2014, 15:25

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş