Etiketlenen üyelerin listesi

Kadınlar ne ister? On yıllarca erkekleri düşünmeye zorladığımız bu kelimenin aslı astarı hiç bir şeyi yok. Kadınlar ne ister sorusunun bir cevabı yok çünkü. Kadınlar her şeyi ister fakat bunun yanında da ne istediğini kendisi de bilemez. Bir galip çelişki. Tuba Çelik SÜLÜNKÜ Bu soru cümlesinin nerden çıktığını çok merak ediyorum. Acaba bir kadının bitmek bilmeyen çelişkileri üzerine çıldırmış bir garip ademin feryadı olabilir mi? Çok manidar, çoook. Cümle kendi içinde

Bu konu 42313 kez görüntülendi 235 yorum aldı ...
Kadınlar ne ister? 5.00 42313 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kadınlar ne ister?

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 42313 kez incelendi.

Sayfa 1/15 12345611 ... Son
 1. #1
  İsmail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-02-2008
  Yer
  Çorum
  Mesajlar
  20.474
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @İsmail

  Kadınlar ne ister?

  On yıllarca erkekleri düşünmeye zorladığımız bu kelimenin aslı astarı hiç bir şeyi yok. Kadınlar ne ister sorusunun bir cevabı yok çünkü. Kadınlar her şeyi ister fakat bunun yanında da ne istediğini kendisi de bilemez. Bir galip çelişki.  Tuba Çelik SÜLÜNKÜ
  Bu soru cümlesinin nerden çıktığını çok merak ediyorum. Acaba bir kadının bitmek bilmeyen çelişkileri üzerine çıldırmış bir garip ademin feryadı olabilir mi? Çok manidar, çoook. Cümle kendi içinde birçok anlamları barındırıyor gibi. Sadece öylesine bir soru cümlesi değil bu. Yılmış bir erkeğin feryadı, sıkılmış bir adamın, yeter artık nidası, muzur bir kadının oyunu…
  E peki bu durumu ne yapacağız, nasıl düzelteceğiz, nasıl değiştireceğiz? Yok bu durumun düzelme şekli sadece kadınların kendi elindedir. Kendini Süpermen zanneden erkeklerde, bu durumu çözmeye adamışlardır kendini. Öyle çiçekle, böcekle, balonla uğraşarak, kadınlarını mutlu ettiklerini sanırlar. Hadi canım, kadından bahsediyoruz çocuktan değil. Tamam, çoğu zaman çocuksu davrandıkları doğru ama bu yollarla ancak hedef kitlenin bir kısmını etkileyebilirsiniz.
  E tabi bir de bu durum var. Erkekler tek çeşittir. Entel olsun, prof olsun, realist olsun, farklı dinlerden olsun ne olursa olsun, her erkeğin sevindiği, kızdığı noktalar aşağı yukarı aynıdır. Fakat kadınlarda bu durum tamamen değişken. Birinin güldüğüne öbürü küfrederek karşılık verebilir. (Allah’ ım neyiz biz ya) bu konu başlı başına bir konu olduğu için ayrıca bir yazıda değineceğim.
  Konunun özüne tekrar dönersek, ne istediğini kendisi de bilmeyen bir kadını mutlu etmenin herhangi bir yolu yok, kendi cinsim de ondan söylüyorum. Aç gözlülük mü dersiniz yoksa sonradan görmüşlük mü bilinmez. Ama daha öncede bahsettiğim gibi işin içerisinde bir öz güven eksikliği olduğu da su götürmez.
  Dikkat ederseniz televizyonda, gazetelerde, her yerlerde reklamların % 90’ ı kadına yöneliktir. Kadınları kışkırtır. Kendinden geçirir, azmettirir. Neden? Kadın zayıf bir avdır çünkü. Ne istediğini bilmeyen bir şeyi yoldan çıkarmak o kadar kolaydır çünkü. Beyazı gösterirsiniz, onu sever, moru gösterirsiniz, onu sever. İkisinden birini seç dersiniz,1 sene beklersiniz, o yeni çıkan kırmızıyı seçer.
  Kadınların öyle büyülü bir sessizliği, ketumluğu gizemli havaları yoktur, kadınlar sadece tuhaftır, hepsi o kadar. Bu tuhaflıklarının farkında oldukları için de ortaya böyle cümleler çıkmıştır, kadının sessizliğinden korkun, kadın konuşmuyorsa şöyle şöyle olur falan da filanda. Sessiz duran kadın, aslında o an haksızlığını kabul etmiş ama altta kalmamak adına vereceği cevabı bulamamış ve kıvırıyordur hepsi bu. Bunun üzerine bir dolu dizeler yazmanın ne denli ironik olduğunu söylemeden edemeyeceğim.
  Efendim ne yaptın sen yaaa…. diye birkaç ses duyuyorum şimdi. Elbette yeri göğü titretecek kadar zeki kadınlar var ama öyle bu oran zannedildiği kadar da çok değil. Beş kadından üçü falan demeyeceğim. Bu oran 500 kadında 1 rastlanan bir oran. Madem sağa sola laf atıyorsun Tuba Hanım, sende bu zeki kadınlardan mısın? Hayır değilim, bende tuhaf olan kadınlardanım. Dengesizim.
  Erkeklere sesleniyorum, kadınların bu huylarını çok fazla takmayın, bırakın olgunlaşmaya çalışsınlar, onları memnun etmeye çalışarak daha fazla şımartmayın. Şimdi tutup da benim cümlemi de göbeğinden anlamayın. Saygıdan, sevgiden, zorunluluklardan, sorumluluklardan bahsetmiyorum. Bunları seve seve yapmak zorundasınız zaten. Siz bunların hepsini yapın da kadının kendi içindeki çelişkiye burnunuzu sokmayın diyorum. Bırakın kendi çözsün, büyüsün…
  Sert yazmıyorum, belki öz eleştiri yapıyorum, kendi öz eleştirimi yaparken yanımda benimle birlikte birkaç insan götürüyorum. Kim bilebilir ki ben bir kadınım sonuçta. Hangi amaçla bu yazıyı yazdığımın cevabını bile benim dışımda kimse bilemez, hatta başka bir kadın bile.

 2. #2
  Yitik Lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-05-2010
  Mesajlar
  3.283
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yitik Lale
  Bu ne saçmalık ya kadınları tamamen yerden yere vurmuş.Kadınlar birtek şey ister oda anlaşılmaktır.Ayrıca kadınlar hakkında onca Hadis-i Şerif varken hemcinsim olarak bu hatunun yaptığı hadsizlikten başka birşey değil.Neymiş zeki kadın yoktur,kadınların yüzde 1 i zekiymiş.Gerçi kendiside itiraf etmiş o yüzde 99 un içinde olduğunu ya neyse.

 3. #3
  ebkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-12-2011
  Mesajlar
  3.125
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ebkem
  Bu kadın bence günlük yazarken, kendi dengesizliğinden bahsederken yanlışlıkla yayınlanmış, tamamen fabrika hatası. Ben bu hususta Sema Maraşlı'nın üstüne yazar tanımam. Bu kadın öyle sanıyorum ki dindar değil! "Dininizin üçte birini Hz. Aişe'den alın." demiş Efendimiz. Bir kadın Allah'ın yeryüzüne kul indirmede bulduğu, keşfettiği en mükemmel yoldur, tariktir. Çok eembesilce cümleler bunlar. Feminist değil objektif değerlendiriyorum sakin olun.

  Şu yazıya buyrun;

  "Erkekten sevgi alamayan kadın, hırsını; paradan, alışverişten, oradan buradan çıkarmaya çalışır. " diyen Haber 7 yazarı Sema Maraşlı, 11 başlıkta kadının ne olduğunu anlattı
  Geçen haftadan kaldığımız yerden devam edelim. Evlilik hayatını bir gemiye benzetmiştik. Erkek bu geminin kaptanı, kadın da kıymetli bir yolcusu demiştik. Tabi bedava yolculuk olmaz. Kadına da bu yolculuk karşılığı gemi içinde düşen işler vardır. Aslında ikisi içinde işlerden daha öncelikli olan geminin sağlamlığıdır. Geminin dışı muhabbet zırhı ile kaplanırsa, gemi en azgın fırtınalara bile dayanabilir.

  "Deniz dalgasız olmaz, güzel sevdasız olmaz." Her türlü dalga ve fırtınaya karşı, ancak muhabbet zırhı direnebilir. "Güzel sevdasız olmaz." dedik. Kaptan, geminin yakıtını sevgi ile doldurursa işi kolay olur. Çünkü:

  Kadın=Sevgidir.
  Kadınların erkeklerden beklediği, en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgidir. Kadınlar, beynin duygusal merkezi olan sağ tarafı daha çok kullandıkları için, sevgi ihtiyaçları daha fazladır.

  Minicik kız çocukları bile anne babanın yüz ifadelerini takip edip şirinlikler yaparlar ki daha fazla sevilebilmek için. Sevilen ve sevildiği hisseden kadınla yolculuk yapmak keyiflidir. Sevilmediğini düşünen kadın hırçındır, denizden daha dalgalıdır. Kaptan geminin selameti için yolcuyu sevgisiz bırakmamalıdır. Yolcuya ne kadar kızarsa kızsın, onu sevgiden mahrum ederek cezalandırmamalıdır.

  Kadın=Duygudur. Kadınlar için duygular, gerçeklerden daha önemlidir. Bu yüzden duygularının dikkate alınmasını isterler. Kadınlar duygusal bir koca değil, duygularına saygılı olan koca isterler. Çok duygusal erkekler kadınları bir süre sonra bunaltır. Kadın, erkeğin onun duygularını dinlemesini ve anlamasını bekler. Yoksa erkeğin kendi duygularını uzun uzun anlatmasını değil. Kadınlar, kınanmadan ve suçlanmadan rahat rahat ağlayabilmek ister. Duygularını paylaşmak ister.

  Kadın= Kelimedir. Kadınlar, hayat enerjilerini kelimelerle toplarlar. Tatlı sözler, iltifatlar, hoş hitaplar, kadınları güzelleştirir. Kırıcı sözler ve eleştiriler yaşam enerjilerini bozar. Kadınlar kelimelerle sevmek ve sevilmek isterler. Kelimeler kadınlar için önemlidir. Kadınlar sevildiklerini, güzel olduklarını, iyi olduklarını duymak isterler. Yaptıkları işin takdir edilmesini beklerler.

  Kadın=Dildir. Erkek, kulak olursa ona, güzel bir uyum yakalamış olurlar. Kadınların çoğu zaman konuşalım demeleri bile "beni dinle" demektir. Konuşmak, yaşadıklarını sevdiği ile paylaşmak kadınların en büyük ihtiyacıdır. Erkeğin karısını dinlemek için mutlaka zaman ayırması gerekir. Bu ayırdığı zaman çok uzun bir zaman olmasa bile, bütün dikkati ile kadını dinliyorsa bu kadına yeterli olur. Fakat erkek kadına kulağını vermezse, kadının dili bir yılana dönüşebilir. Bu da oldukça tehlikelidir.

  Kadın=Tendir. Yumuşaktır ve yumuşak dokunuşları sever. Hoyratlıktan, acelecilikten hoşlanmaz.
  Kadın yumuşak erkek istemez. Onu incitmeden sevecek, yumuşak dokunmayı bilen güçlü erkek ister.

  Kadın=Gönüldür. Çabuk kırılır, azarlanmayı, cezalandırılmayı sevmez. Önemli bir konu olmadıkça erkeğin onun her işine karışmasını, eleştirmesini istemez. Erkek de zaten kadının ıvır zıvır işlerine karışıp, çok konuşup saygınlığını yitirmemelidir.

  Kadın= Detaydır. Küçük şeyler kadınlar için önemlidir. Kadın için küçük bir şey yapmak "bunu senin için yaptım" demeniz onun için çok değerlidir. Bir çiçek, hoş bir mesaj, sevdiği bir şeyi almak, tatlı bir bakış, tebessüm, ona ayrılmış kısa da olsa özel bir zaman...

  Kadın=Şefkattir. Şefkat göstermeyi de görmeyi de sever. Erkek, kadına şefkatli davrandığında kadın değerli olduğunu hisseder.

  Kadın=Neşedir. Erkeğe saçma ya da gereksiz gelebilecek pek çok konu, kadın için eğlencedir. Bu neşeye erkek, arada bir dahil olursa, birlikte gülebildikleri kadar yolculukları keyifli olur. Kadının neşesi ile neşelenmek erkeği rahatlatır.

  Kadın=Hayattır. Kadın, erkeğin hayatının her alanında olmak ister. Dümeni ele almaya çalışabilir. Bu da yolculuğu tehlikeye düşürür. İşte o zaman kaptanın mahareti ortaya çıkar. Hayatın neşesini söndürmeden, geminin dümenini elinde tutmayı bilmesi lâzım. Bunun için de yolcunun diğer özelliklerini göz önüne alarak onu dümenden uzaklaştırması gerekir.

  Kadın=Candır. Erkeğin canına can da katabilir, canından can da çıkarabilir.

  Bu yüzden kaptanların işi çok önemlidir. Günümüzde erkeklerin çoğu, ben bu evin yöneticiliğini nasıl yapacağım, karıma nasıl davranmam gerekir, diye çaba sarf etmiyorlar. Kadınlar üzerinde oynanan pek çok oyunlar sebebi ile kadınların kafası zaten karışık. Sevmek sevilmek istiyorlar; fakat nasıl davranacaklarını bilmiyorlar. Kadın hata yaptığında erkek hemen sevgisini keserek, küserek, araya buz duvarı örerek onu cezalandırmaya kalkarsa batan gemi çok olur.

  Kadının bir yanlışı olduğunda iş yönetici olan erkeğe düşer. Şefkat ile kadına yaklaşıp, yaratılış özelliklerini ortaya çıkarmayı başarırsa, gemi selametle yoluna devam edebilir.

  Erkekten sevgi alamayan kadın, hırsını; paradan, alışverişten, oradan buradan çıkarmaya çalışır. Bu yüzden erkek, daha fazla kazanayım, diye muhabbetten çalmamalıdır. Çünkü kazandığını kadın bir şekilde harcamayı başarır. Muhabbet varsa daha çok çalışmaya da gerek yok zaten. Muhabbet olan evde, bereket mutlaka vardır.

  Bu yüzden en önemlisi; gülü susuz, kadını sevgisiz bırakmayın.


  Sema Maraşlı / Haber 7

  Oww sevgli bayan arkadaşlarım onurumuzu kurtardığım için bana teşekkür etmeyin, lütfen çiçekleri eve bekliyorum. =)Takılıyorum hiç de onurumuz kırılmasın, kadın bildiğin megalomanyağa bağlamış.


 4. #4
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.853
  Adı geçen
  22 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  konu başlığına binaen.
  kadınlar ne istediğini bilmez. en iyisi onları duymamak.

 5. #5

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  konu başlığına binaen.
  kadınlar ne istediğini bilmez. en iyisi onları duymamak.
  bu da beklenen cevaptı

 6. #6
  ebkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-12-2011
  Mesajlar
  3.125
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ebkem
  Uzatmayın beyler, kızıyorum =)

 7. #7

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  Alıntı ebkem Nickli Üyeden Alıntı
  Uzatmayın beyler, kızıyorum =)
  bana diyorsanız ben bayanım

 8. #8
  ebkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  04-12-2011
  Mesajlar
  3.125
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ebkem
  Az önce öğrenmiş bulundum, affınıza soğınıyorum. Ama bizden taraf yorum değildi yapmayın lütfen

 9. #9

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  Alıntı ebkem Nickli Üyeden Alıntı
  Az önce öğrenmiş bulundum, affınıza soğınıyorum. Ama bizden taraf yorum değildi yapmayın lütfen
  @mehmet_1453 bir siz iki...

 10. #10
  Kafkas Kartali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-12-2011
  Yer
  Ankara
  Yaş
  26
  Mesajlar
  6.088
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kafkas Kartali
  Alıntı uykulu Nickli Üyeden Alıntı
  @mehmet_1453 bir siz iki...
  delikanlı kız manasında hacı dayı demiş olamam mı aa aaa

 11. #11

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  @mehmet_1453

  küçüğüm, konuştukça batıyorsunuz bence susmalısınız

 12. #12
  Kafkas Kartali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-12-2011
  Yer
  Ankara
  Yaş
  26
  Mesajlar
  6.088
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kafkas Kartali
  Alıntı uykulu Nickli Üyeden Alıntı
  @mehmet_1453

  küçüğüm, konuştukça batıyorsunuz bence susmalısınız
  küçüğüm derken başkanım

 13. #13

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  Alıntı mehmet_1453 Nickli Üyeden Alıntı


  küçüğüm derken başkanım
  ne başkanı?

 14. #14
  Kafkas Kartali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  14-12-2011
  Yer
  Ankara
  Yaş
  26
  Mesajlar
  6.088
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Kafkas Kartali
  Alıntı uykulu Nickli Üyeden Alıntı
  ne başkanı?
  neyse uykulu kardeş biraz yüzümüze su çarpalım ikimizde en makul çözüm bu sanırım =) ben strength of materials çalışmaya başlıyorum selametle..

 15. #15

  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-05-2011
  Mesajlar
  7.798
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @uykusuz
  Alıntı mehmet_1453 Nickli Üyeden Alıntı


  neyse uykulu kardeş biraz yüzümüze su çarpalım ikimizde en makul çözüm bu sanırım =) ben strength of materials çalışmaya başlıyorum selametle..
  hıh:/ cidden anlamıyorum sizi...

 16. #16
  alanyali07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-05-2008
  Mesajlar
  6.132
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alanyali07
  Kadınlar 3 şey ister:
  1.Güven
  2.İlgi
  3.Sevgi, dürüstlük, para, sadakat, iltifat, çiçek, aşk, ayakkabı, çanta, araba, ev, mutfak takımı, mobilya, kemer, toka, takı..

Sayfa 1/15 12345611 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-02-2011, 14:00
 2. Ayet-el Kürsi ister dinle ister indir
  By ibrahimi in forum VİDEOLAR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-02-2011, 13:23
 3. Online Kuran Tilaveti ister dinle ister indir
  By ibrahimi in forum EZGİ ve İLAHİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-04-2010, 15:14
 4. kadınlar ne ister erkekler ne anlar
  By mavi sessizlik in forum AİLE ve ÇOCUK
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31-08-2009, 18:16
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-09-2006, 12:22

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş