Etiketlenen üyelerin listesi

Erbakan’ın böyle bir mal varlığı yok! http://www.ankarahaber.com/images/spacer.gifhttp://www.ankarahaber.com/images/spacer.gifhttp://www.ankarahaber.com/images/spacer.gifhttp://www.ankarahaber.com/haber_resim/ErbakanBX9EC.jpg Kutan, Erbakan ailesindeki miras kavgasında kritik bir tanıklık yaptı 22.5.2012 - 07:08 ALİCAN ULUDAĞ Necmettin Erbakan’ın çocukları Zeynep Erbakan ile, Fatih ve Elif Erbakan arasında yaşanan “miras kavgası”na ilişkin soruşturmada Milli Görüş’ün önemli

Bu konu 2496 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Erbakan’ın böyle bir mal varlığı yok! 2496 Reviews

  Konuyu değerlendir: Erbakan’ın böyle bir mal varlığı yok!

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2496 kez incelendi.

 1. #1
  maksut ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  06-11-2009
  Mesajlar
  5.912
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @maksut ibrahim

  Erbakan’ın böyle bir mal varlığı yok!  Kutan, Erbakan ailesindeki miras kavgasında kritik bir tanıklık yaptı
  22.5.2012 - 07:08

  ALİCAN ULUDAĞ

  Necmettin Erbakan’ın çocukları Zeynep Erbakan ile, Fatih ve Elif Erbakan arasında yaşanan “miras kavgası”na ilişkin soruşturmada Milli Görüş’ün önemli isimleri “tanık” olarak ifade verdi. Eski Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, “Erbakan’ın böyle bir malvarlığı yoktur” diyerek, Zeynep Erbakan’ı zora soktu.

  aha önce “Cihat paralarını Erbakan’ın çocukları zimmetine geçirdi” diyerek miras kavgasını gün yüzüne çıkaran SP Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk ise “dava konusu malların Erbakan’a ait olup olmadığını bilmiyorum” diyerek geri adım attı. Suçlanan isimlerden Fatih ve Elif Erbakan kardeşler ile “emanetçi” isimler de savcıya yazılı ifade vererek, suçlamaları reddetti.

  Erbakan ailesinde yaşanan miras kavgası verilen yeni ifadeler, Zeynep Erbakan’ı zora soktu ve ibreyi diğer kardeşlerden yana çevirdi. Zeynep Erbakan, Mart ayında savcılığa yaptığı suç duyurusunda; kardeşleri Fatih Erbakan, Elif Erbakan Altınöz ile babasının mallarının emanetçisi olduğunu iddia ettiği eniştesi Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Adnan Simit, Ali Vural ve Osman Akgün’ü söz konusu malları üzerlerine geçirip kendisinden “kaçırmakla” suçlamıştı.

  Zeynep Erbakan, savcıya verdiği ifadesinde, İstanbul Kanlıca’da boğaza sıfır 10 milyon liralık bir yalı, Ankara Yenimahalle’de bir bina, Milda Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri şirketinin babasına ait olduğunu iddia etmişti. Bu malların, şüpheliler tarafından tapuda satış göstermek, şirket kurmak ve borca batık denilerek, üzerlerine geçirildiğini ve babası Erbakan’ın mirasçılarından kaçırıldığını öne süren Zeynep Erbakan, ayrıca daha sonra bildireceği nakit paraların da babasına ait olduğunu ve mirasçı olarak bunlar üzerinde de hakkı olduğunu iddia etmişti. Erbakan; bu konuda babasının dava arkadaşları Oğuzhan Asiltürk ve Recai Kutan’ı tanık olarak göstermişti.

  Bu isimlerden ilk olarak Recai Kutan’ın geçen ay soruşturmayı yürüten savcı Abdulkadir Güngören’e tanık olarak ifade verdiği öğrenildi. İfadesinde, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı 1947 yılından beri tanıdığını söyleyen Kutan, “Kendisi ile üniversite yıllarından, öldüğü tarihe kadar devam eden arkadaşlığımız ve aynı partide süren çalışmalarımız olmuştur. Bu nedenle kendisini ve ailesini yakından tanırım” dedi. Zeynep Erbakan’ın savcılığa şikâyette bulunmadan önce yanına geldiğini anlatın Kutan, miras tartışmasına ilişkin şunları kaydetti:

  “Dilekçede ismi geçen kişilerden ve şirketlerden bahsetti. Ben bu şirketleri ve ortaklarını daha önceden bilmiyordum şikâyetçinin anlatımı ve gazete haberlerinden duydum. Daha sonra şikâyetçiye yaptığının doğru olmadığını, aile içerisinde problemlere neden olacağını, babasının böyle bir mal varlığı bulunmadığını anlattım. Buna rağmen şikâyetçi olmuş. Dilekçede ismi geçen Milda Kağıt, Konya Un ve Öztay Tekstil şirketlerinin Necmettin Erbakan’a ait olduğu hususunda herhangi bir bilgim yoktur. Ayrıca bu şirketlerdeki ve şirket kuruluşundaki paralar partiye ait paralar olmuş olsaydı mutlaka bilgim olurdu. Benim kanaatim şirket ortaklarının kendi şahsi malları olduğu yönündedir.”

  Kutan’dan sonra Milli Görüş’ün önemli isimlerinden Oğuzhan Asiltürk tanıklık yaptı. Daha önce “Partinin cihat paralarını Erbakan’ın çocukları zimmetine geçirdi” diyerek tartışmayı başlatan Asiltürk’ün ifadesinde ise soruşturma konusu malların Necmettin Erbakan’a ait olup olmadığını bilmediğini söylediği öğrenildi. Asiltürk’ün “Zeynep Erbakan’ın mallar konusunu yanlış değerlendirmiş olabileceğini” iddia etti. Kutan ve Asıltürk’ün bu ifadeleri, olayın aile içinde çözülmek istendiği yorumlarına neden oldu.

  Mal kaçırmakla suçlanan Fatih Erbakan, Elif Erbakan Altınöz, Mehmet Altınöz ile Erbakan’ın mallarının emanetçisi olduğu iddia edilen Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün’ün ise savcıya giderek, yazılı savunma verdiği öğrenildi. Savunmalarda, Zeynep Erbakan’ın suçlamalarının asılsız olduğu, mal kaçırma gibi bir durumun söz konusu olmadığı kaydedildi.

  http://www.ankarahaber.com/haber/Erb...igi-yok/110199

 2. #2
  maksut ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  06-11-2009
  Mesajlar
  5.912
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @maksut ibrahim
  Erbakan'ın çocuklarının miras kavgası büyüyor

  Zeynep Erbakan’ın babasının mallarını kaçırdıkları iddiasıyla yaptığı suç duyurusu üzerine kardeşleri hakkında başlatılan soruşturmada, Fatih ve Elif Erbakan’ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin şüpheli sıfatıyla ifade verdikleri ortaya çıktı.

  Merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri Fatih ve Elif Erbakan ile eniştesi Mehmet Altınöz’ün de aralarında bulunduğu kişileri, babasının mallarını kaçırdıkları iddiasıyla savcılığa şikayet etmişti. Zeynep Erbakan, dilekçesinde, İstanbul Kanlıca’daki yalının sahibi Öztay Tekstil A.Ş. hisselerinin tümünün gerçekte babasına ait olduğunu, Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Ali Vural ve Osman Akgün’ün babasının mutemeti olarak hisseleri kendi adlarına kaydettiklerini, Milda Kağıt ve Konya Un Sanayi şirketlerinde de babasının mal varlığı bulunduğu halde şirket ortaklarının şirketi başkalarına satarak, mal varlığını devrettiklerini öne sürmüştü. Başlatılan soruşturmada, Zeynep Erbakan’ın suçladığı isimler savcılıkta ifade verdi.
  ‘Kendi adına kayıtlı’
  Fatih Erbakan, 6 Nisan’da verdiği ifadede, “Babamın mal varlığı üçüncü kişilere emanet edilmemiştir. Bütün mal varlığı kendi adına kayıtlı olup mirasçılarına intikal etmiştir. Benim Konya Un A.Ş.’de yüzde 5 oranında hissem bulunmaktadır. 3-4 yıldan beri bu şirkete ortağım. Kendi tasarruflarımla ortak oldum” dedi. Aynı gün ifade veren Elif Erbakan Altınöz de, “Babam herhangi bir malını yeddi emin olarak veya emaneten başkalarına bırakmamıştır.
  Şikayet dilekçesinde yazılı, Milda Kağıt, Konya Un ve Öztay Tekstil şirketleri babama ait değildir. Bizim bu şirketlerde herhangi bir hakkımız bulunmamaktadır. Benim bu şirketlerde herhangi bir hissem yoktur” diye konuştu.

  ‘4.5 milyon TL ödedik’
  Elif Erbakan’ın kocası Mehmet Altınöz de, ifadesinde şöyle dedi:

  “Şikayet dilekçesinde ismi geçen şirketlerden Milda Kağıt A.Ş’de yüzde 20 oranda 2007 yılından bu yana ortaklığım vardır. Konya Un A.Ş.’de ise yüzde 10 oranda hisseye sahibim. 2008 yılından beri ortaklığım devam etmektedir. Öztay Tekstil A.Ş.’de herhangi bir ortaklığım yoktur. Öztay Tekstil A.Ş.’ye ait İstanbul Beykoz Kanlıca’da bulunan yalıyı şirketten satın aldım. Tapusu benim üzerimedir. 2006 yılı mart ayında satın aldım.
  Tapudaki devir değeri 1 milyon TL’dir. 2. derece tarihi eser olduğu için alım satım vergisi ve emlak vergisinden muaftır. Ancak gerçek değeri daha yüksek olduğundan biz şirkete 4,5 milyon TL ödedik. Şirket kayıtlarına da bu şekilde geçmiştir. Yalı benim üzerime görünse de babam ve kardeşlerimin ortak parası ile alınmıştır. Altınöz ailesinindir.”

  ‘Emanetçi değiliz’
  Beşir Darçın ve Ali Vural 26 Mart’ta, Osman Akgün ise 29 Mart’ta savcılıkta şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Darçın, Öztay Tekstil ve Milda Kağıt’a ortak olmadığını, Konya Un Sanayi A.Ş.’nin çoğunluk hissesine sahip olduğunu, hisseleri kendi parasıyla aldığını belirterek, “Herhangi bir kimse adına emaneten veya onun paralarını gözetmek için ortak olmadım” dedi. Akgün de, Konya Un’da yüzde 16, Milda Kağıt’ta yüzde 20 hissesi olduğunu, Öztay Tekstil’de ortaklığı bulunmadığını belirterek, “İki şirkete kendi tasarruflarım ve kendi param ile ortak oldum.
  Herhangi bir kimsenin adına veya parti adına ortak olmadım” diye konuştu. Vural da, sadece Milda Kağıt’a yüzde 20 ortak olduğunu belirterek, “Ortak olurken kendi tasarruflarım ile şirket hisselerini ödeyerek satın aldım. Herhangi bir kimsenin adına veya Necmettin Erbakan’ın verdiği paralar ile şirkete ortak olmadım” dedi.

  Partiye gelmemiş
  SP Genel İdare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk de 12 Nisan’da tanık sıfatıyla savcılıkta ifade verdi. Erbakan’ı 1954’ten bu yana tanıdığı için ailesini de yakından bildiğini belirten Asiltürk, Zeynep Erbakan’ın dilekçe verdiğinden haberi olduğunu anlattı. Zeynep Erbakan’ın dilekçesinin ardından Yüksek İstişare Kurulu’nu toplayıp Mehmet Altınöz ile Fatih Erbakan’ı çağırdıklarını, Erbakan’ın gelmediğini, Altınöz’e ise yalıyı sorduklarını belirten Asiltürk, “Kendisi ailesinin tasarrufları ile aldığını, zengin bir aileyi mensup olduğunu söyledi” dedi.
  Şirketlerin ve mal varlığının merhum Erbakan’a ait olduğu konusunda bilgisi olmadığını belirten Asiltürk, “Tam tersine bu şirketlerin hissedarlarının kendilerine ait malları olduğunu biliyorum. Bu şirketlerin ortakları partimizin çalışmaları faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyulduğu zaman maddi yardımda bulunan insanlardır. Sürekli partiye yardım ettikleri için Zeynep Erbakan tarafından bu husus yanlış değerlendirilmiş ve şirketlerin mallarının babasına ait olduğu şeklinde bir kanaate varmıştır” diye konuştu.

  TÜRKER KARAPINAR-MİLLİYET

  http://www.habervitrini.com/haber/er...uyuyor-606041/


 3. #3
  Tahsin EMİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  07-02-2012
  Mesajlar
  11.677
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Tahsin EMİN
  Azrail bizi yakaladiginda, bir gömlek, bir pantalon ve bir de ceket olsa ne güzel olur.
  Geride kalan varislerim ne kavga eder ne de dalasir.

 4. #4
  saliha kalem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  04-11-2010
  Mesajlar
  1.721
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saliha kalem
  Verilen ifadelere bakildiginda zeynep erbakanin o.asiltürkün evvelden yönlendirilmesiyle ve fatih erbakana karsi kullandirildiqi görünüyor
  Herkes kabul ederki hemen hemen bircok ailede yasanan miras kavgalari olabiliyor.zeynep erbakanin ise psikolojisi bu ortami malesef olgun karsilayamamis
  Ins. Oguzhan Asiltürk parti yönetiminden uzaklasirda daha fazla davaya zarar verilmesin diye temenni icindeyiz
  Erbakan ailesini asilsiz iddialarla kamuoyu önünde sucluymus gibi gösterilmesinden 1.sorumlu kisi Asiltürk tür.
  Tabi bu islerde düzelicek ama r devran döndügünde görüsürüz elbette Allah nurunu tamamlayacak

 5. #5
  maksut ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  06-11-2009
  Mesajlar
  5.912
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @maksut ibrahim
  Alıntı saliha kalem Nickli Üyeden Alıntı
  Verilen ifadelere bakildiginda zeynep erbakanin o.asiltürkün evvelden yönlendirilmesiyle ve fatih erbakana karsi kullandirildiqi görünüyor
  Herkes kabul ederki hemen hemen bircok ailede yasanan miras kavgalari olabiliyor.zeynep erbakanin ise psikolojisi bu ortami malesef olgun karsilayamamis
  Ins. Oguzhan Asiltürk parti yönetiminden uzaklasirda daha fazla davaya zarar verilmesin diye temenni icindeyiz
  Erbakan ailesini asilsiz iddialarla kamuoyu önünde sucluymus gibi gösterilmesinden 1.sorumlu kisi Asiltürk tür.
  Tabi bu islerde düzelicek ama devran döndügünde görüsürüz elbette Allah nurunu tamamlayacak


  bakildigina göre al gülüm ver gülüm yapmislar

  asiltürk alacagini almis gibi görünüyor

  zenep hanim da fadime gibi ortada kalmis görünüyorKonu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Büyük lider Erbakan'ı böyle anlattı!
  By Ebu Kasım in forum İSLAM DÜNYASI
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 21-08-2013, 16:19
 2. Erbakan Siyonizm gerçeğini böyle anlatmıştı
  By redyellow in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-11-2012, 09:05
 3. Erbakan’ın izleri partiden siliniyor
  By maksut ibrahim in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-07-2012, 10:20
 4. Habertürk’te Erbakan fırtınası [İZLE]
  By saliha kalem in forum VİDEOLAR
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 21-12-2010, 08:13
 5. Bediüzzaman’ın vefat anını böyle anlatmıştı
  By Yitik Lale in forum RİSALE-İ NUR
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-09-2010, 10:47

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş