Etiketlenen üyelerin listesi

http://www.youtube.com/watch?v=bMbTaGxlu_M&list=UUo9TPALiI-1O9cPK2u9QvHw&index=10&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=VWCmEY36QvA http://www.youtube.com/watch?v=GEQTVHM1dnA&feature=related

Bu konu 162106 kez görüntülendi 599 yorum aldı ...
Akp, Tayyip Erdoğan, İllümünati - DOSYASI 5.00 162106 Reviews

  Konuyu değerlendir: Akp, Tayyip Erdoğan, İllümünati - DOSYASI

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 162106 kez incelendi.

Sayfa 6/38 İlk 123456789101116 ... Son
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni

Konu: Akp, Tayyip Erdoğan, İllümünati - DOSYASI

 1. #81
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Bartholomeos, Erdoğan'ı tebrik etti


 2. #82
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Olan biten ne, AKP Nasıl Kuruldu. Nasıl Değişti.


 3. #83
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  AK Parti'yi Siyonizm Kurdu, ancak bizimkiler ROL ÇALDI. Her hesabın üstünde Allah'ın hesabı var.


 4. #84
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu


  İsim isim parayla konuşan İslamcı yazarlar  http://www.odatv.com/n.php?n=isim-is...ar--1403151200


  Aslında bu konu İslami kesimde yıllardır en çok konuşulan bir mesele.. Sohbetlerde laf döner dolaşır, illa ki buralara gelir. Gerçi zamanında bu konuda çok sert konuşanlardan bazıları, imkan bulunca aynı şeyi yapsa da, ister kıskançlıktan, ister böyle olmaması gerektiğini düşündüklerinden“hitabeti iyi olan bazı yazarların para karşılığı konuşmalarından, bu yolla ihya olanlardan” çok sözü edilir. Hemen herkes konuşur ama bunu yazıya döken pek olmaz.
  Belki dışlanacaklarını düşündüklerinden, belki bir gün sıranın kendisine gelme ihtimalini hesap ettiklerinden ya da sevimsiz olmaktan çekindiklerinden, adı geçen yazarlar tarafından eleştirilmeyi göze alamadıklarından gibi gerekçelerle bu mesele sık sık dedikodu mahiyetinde dillendirilir. “Parayla konuşan yazarlar” meselesi, “7-8 yerden danışmanlık maaşı alan yazarlar”kadar konuşulan bir konu oysa.

  “Danışman yazar” dedikodularında Ali Bulaç, İsmet Özel vs. gibi yazarların isimleri çok geçerdi. Milli Gazete+Yeni Şafak+İBB+İlçe Belediye+Kültür AŞ+İSKİ+Spor AŞ gibi yerlerden maaş alan bazı İslamcı yazarlar çok konuşulmuştu. Parayla konuşan yazarlar da, onlardan çok farklı değil. En çok adı geçenlerse Yavuz Bahadıroğlu, Halit Ertuğrul, Vehbi Vakkasoğlu, Cemil Tokpınar, Mehmet Paksu, Ali Ural, Mehmet Doğan.Daha başkaları da var ama adı en çok geçen bu saydığım isimler..

  Bu isimler Kişisel Gelişim uzmanı değiller ama sanırım onlardan çok daha fazla konuşma yapıyorlar ve yazdıkları kitapların teliflerinden çok daha fazla gelir elde ediyorlar. Kitap teliflerinden 3 kazanıyorlarsa, konuşmalardan 10 kazanıyorlar. İslami kesimin sohbetlerinde asıl konuşulan, onların çok para kazanması da değil, hangi konuları konuşarak para kazandıkları..

  PARAYLA KONUŞAN YAZARLARIN “MÜBAREK ÜÇ AYLARI”

  Bu yazarların en verimli oldukları aylar Mart, Nisan ve Mayıs ayları. Bu aylar, o yazarlar için “Mübarek Üç Aylar” gibi. Çünkü Mart ayında Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nın kabulü, Çanakkale Savaşı gibi baba konular var. Bu yazarların hemen hepsi, “M. Akif Ersoy İstiklal Marşı’nın ödülünü almadı” diye konuşarak her konuşmadan 3-5 bin lira para alıyorlar.

  Nisan ayında ise, Kutlu Doğum Haftası var.. Belki de parayla konuşanlar için en verimli, en mübarek ay. O ilden bu ile, şu ilçeden bu ilçeye, hatta falan ülkeden filan ülkeye koştura koştura her yere yetişiyorlar ve “Hz. Muhammed’in hayatını, şahsiyetini, yoksulluğunu, 3 gün yemek yemediğini” yine 3-5 bin lira karşılığında anlatıyorlar. Tabii bu ay sadece parayla konuşan yazarlar için değil, “Parayla konuşan hocalar” için de çok bereketli bir ay. Kutlu Doğum Haftası ve Ramazan Ayı “parayla konuşan yazar ve hocaların” en çok “dünyalık yaptıkları” ay aynı zamanda.

  Mayıs ayında ise, yazarlarımızın konusu elbette ki İstanbul’un fethi ve Fatih Sultan Mehmet. İstanbul’un neredeyse bütün ilçe belediyelerine gidip, fethi dinleyenlere yeniden yaşatıyorlar, gemileri karadan geçiriyorlar, “şimdi Bizans’tan farkı olmayan” İstanbul’un yeniden fethedileceğini müjdeliyorlar ve her müjde karşılığında belediyelerden, okullardan birkaç bin lira cep harçlığı alıyorlar.

  Bu üç aylar sabit, bunun bir de gerçekten de mübarek üç ayları var, Ramazan ayı var. Yani neredeyse hemen her ay dolu gibi. Eskiden yaz aylarında pek bir iş olmazdı ama Ramazan ayı artık yaz aylarına denk geldiği için, yaz ayları da kurak geçmiyor.

  YAVUZ BAHADIROĞLU: “TARİH KONUŞMACISI”


  Yavuz Bahadıroğlu, uzun yıllar Yeni Asya gazetesinde yazılar yazmış, romanlar yayınlamış. Yeni Asya’cı Nurcuların en meşhur yazarı. 2000’li yıllara kadarkoyu Demirel’ci ve koyu Erbakan düşmanı. 1980 darbesinde Yeni Asya’dan ayrılan, darbecileri ve sonra Özal’ı destekleyen Mustafa Sungur, Mehmet Kırkıncı, Fethullah Gülen gibi hocaları, “Cengiz Han’ın Müslümanları” diye eleştiren bir isim. Onların “Zalimin Müslümanları”olduğuna dair yazılar yazmış, herkes Özal derken, ısrarla Demirel’i savunmuş.

  Ancak 1990’daki Yeni Asya-Yeni Nesil bölünmesinde Nesil tarafını tercih edince Demirel’cilikten vazgeçmiş, Özal’cı olmuş. O yıllarda Fethullah Gülen grubuyla Nesil grubu çok yakınlaşınca, NT’lerde kitapları çok satıldığı gibi, Gülen cemaatin okullarında, kolejlerinde para karşılığı konferans üstüne konferans vermeye başlamış. Sadece Cemaat okullarında değil, Nesil grubuna ait Kültür, Doğa, Okyanus gibi okullarda da en çok konuşan konuşmacı olmuş.

  2000’li yıllarda Nesil grubu Erdoğan’ı destekleyince konferans vereceği yerler daha da çoğalmış. AK Parti’nin belediyeleri de eklenmiş. O yüzden Bahadıroğlu’nun yüz kadar kitabı olmasına rağmen, “konuşmadan en çok para kazanan yazar” olduğu söyleniyor. Hatta artık kitap bile yazmadığı, konferasları daha karlı bulduğu iddia ediliyor.

  Hükümet-Cemaat kavgasında Erdoğan tarafında kaldığı için artık Cemaat okullarında konuşamıyor, NT kitaplarını satmıyormuş ama bunun karşılığında belediyelerdeki faaliyetleri çok daha fazlalaşmış. Konferans ve imza için menajeri bile varmış.

  HALİT ERTUĞRUL: “KENDİ KİTAPLARININ KONUŞMACISI”


  Bu yazar için “Risale-i Nur’dan en çok para kazanan yazar” diyorlar. O da Nesil yazarlarından ama şimdi Cemaat’ten yana tavır almış. Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet gibi romanlarıyla tanınıyor. Roman kahramanları, romanın içinde Halit Ertuğrul sayesinde hidayete eriyorlar. Kendini Arayan Adam romanından sonraki bütün romanlarda roman kahramanları, Kendini Arayan Adam romanıyla hidayete ermiş kişiler.

  Mesela Aysel romanında, kahramanlar Kendini Arayan Adam ile Düzceli Mehmet romanından hidayete ermişler. Kemalettin Tuğcu tarzı olayların arasına bol bol Risale-i Nur sosu ekildiği ve yazarın diğer kitapları reklam edildiği ve hatta roman kahramanı bizzat Halit Ertuğrul’un kendisi olduğu için Risale-i Nur ve Cemaat tabanını çok etkilemiş yazar. Nurcuların en çok okuduğu Yavuz Bahadıroğlu’ndan bile çok okunan yazar olmuş. Bazıları onu keramet ehli gibi görüyorlar.

  Gerçi başta ona yol açan bazı ağabeyler onu sorgulamaya başlamış, yazdıklarının uydurma ve sadece kendinin ve kitaplarının reklamını yapmak olduğunu iddia edip tavır almış. Yine de kitapları şimdi eskisi gibi satmasa da, konferanslarıyla iyi kazanç sağlıyormuş. Ancak Halit Ertuğrul’un konusu Tarih, Din, İman değil, tamamen kendi kitapları hakkındaymış. Tabii arada Bediüzzaman’dan, Risale-i Nur’dan bahsetmeyi ihmal etmiyormuş.

  Yazar aslında her tarafı idare eden bir yapıda, işi düştüğü herkese “Seni Allah rızası için çok seviyorum, her Cuma adına dua ediyorum” diyen birisi olmasına rağmen, şimdi Fethullah Gülen Cemaati’ni tercih etmiş durumda. O yüzden belediyelerden çok, Cemaat okullarında daha etkin görünüyor.

  VEHBİ VAKKASOĞLU: “ÇANAKKALE KONUŞMACISI”


  Yavuz Bahadıroğlu kadar eski ama kitap ve konferans konusu Çanakkale, M. Akif ve Mevlana. Özellikle Çanakkale deyince akla gelenlerden biri. Mart ayı en verimli ayı o yüzden. Bu ayda neredeyse boş günü yok, hatta günde birkaç konuşma yapmak zorunda kalıyor. Diğer aylarda genelde aile hakkında konuşmalar yapıyor. Vakkasoğlu’na “Çanakkale konuşmacısı” diyorlar.

  CEMİL TOKPINAR: “NAMAZ KONUŞMACISI”


  Bu yazar da Yeni Asya kökenli. 1990’daki Yeni Asya-Nesil ayrılığında Yeni Asya’yı tercih etmiş. Yeni Asya yazarlığını sürdürürken ticaret yapmaya çalışmış, başaramamış. 2000 yılında Nesil’e dönmüş. Nesil’de yayınladığı“Ömür Boyu Aşk” kitabıyla adını duyurmuş. Aşk ve Aile üzerine konuşmalar yapmaya başlamış. “İslamcıların Aşk gurusu” diye tanınacakken, “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?” kitabı daha çok ilgi görünce, bu sefer ana konusu“Namaz” olmuş. “Aşk gurusu”ndan “Namaz gurusu”na dönüşmüş. Vakkasoğlu’na nasıl “Çanakkale konuşmacısı” derlerse, Tokpınar’a da“Namaz konuşmacısı” diyorlar. Sohbetlerini dinlediğim arkadaşlar,“Dünya’da namazdan para kazanan biri varsa, o da Cemil Tokpınar’dır” diyorlar. Gerçekten de tanıyanlar, yazarın Namaz konferanslarından ihya olduğunu söylüyorlar.

  Cemil Tokpınar, Hükümet-Cemaat kavgasında Nesil’e de ters düşerek Cemaat tarafında saf aldı. Bir zamanlar Tayyip için ettiği duaları, şimdi Gülen için ediyor. Hatta Bank Asya olayında, “Beş hesabıma da inadına para yatıracağım” diye tweet attı. Hala Nesil’in yazarı ama Cemaatin Irmak TV’sinde daha çok görünüyor.

  MEHMED PAKSU: “SAİD NURSİ KONUŞMACISI”


  Bu yazar hakkında çok fazla konuşan yok, ancak zaman zaman bahsediliyor. Genelde fıkıh kitapları ve Said Nursi’yi anlattığı “Nur Dede” kitaplarıyla tanınıyor. Bilenler onun da konferanstan konferansa koştuğunu, çok büyük dünyalıklara sahip olduğunu söylüyorlar.

  ALİ URAL: “EDEBİYAT KONUŞMACISI”


  Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi başkanlığı da yapmış olan Ali Ural’ın, başkanlığı süresinde yaptığı en büyük icraat kendisine “para karşılığı konuşmalar yapacak zeminler hazırlamak” oldu. Yönetimde ve Yazarlar Birliğinde onca yazar varken sadece kendisi İBB’de, Kültür AŞ’de para karşılığı konuşmalar yaptı, paralı kültürel etkinliklerin hepsinin içinde oldu. Yazarlar Birliğinde de “Yazar Atölyesi” adı altında, edebiyat meraklılarına para karşılığı yazarlık dersleri verdi.

  Sadece Yazarlar Birliği ve belediyeler de değil, Zaman gazetesinin de yazarı olduğu için Cemaat okullarında ve kolejlerinde de bol bol bu tarz etkinlikler yaptı. Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi başkanlığını, Zaman gazetesi yazarlığını, ve ablası Nuriye Akman’ın adını bu işler için iyi kullandı. Kitapları pek satmasa da, edebiyatı konuşarak para kazanmasını bildi.

  Şimdi Cemaatçi bilindiği için belediyelerde konuşamıyor. Gerçi Cemaatçi bilmesinler diye, gazetede yazı yazmayı da bıraktı yine de İBB ve Kültür A.Ş programlarını iptal etti. Ama cemaatteki konuşmaları ve TYB’deki “Atölye”si devam ediyor.

  MEHMET DOĞAN: “MEHMET AKİF KONUŞMACISI”


  Türkiye Yazarlar Birliği’nin kurucusu, halen de Onursal Başkanı. “Bu dernekte başkanlar değişir ama aslında gerçek başkan her zaman Mehmet Doğan’dır” derler. 1975 yılında yayınladığı Batılılaşma İhanetikitabıyla tanındı ama bu kitaptan sonra ciddi bir çalışması olmadı. Devletin çeşitli kurumlarında görev aldı. En son RTÜK üyeliği yaptı. Hazırlamış olduğu Doğan Büyük Türkçe Sözlük, alternatif sözlük olarak sağ kesime sunuldu. TYB vasıtasıyla okullara, derneklere satıldı. Doğan M. Akif ile ilgili çalışmalar yaptı ve bu kitaplarda aynı şekilde belediyelere, okullara tavsiye edildi. Belediyelerde, derneklerde konferans konusu genelde M. Akif oldu.

  Fakat beklediği desteği yeterli görmediği için zaman zaman belediyeleri eleştirdi, en çok da Ankara Büyükşehir belediyesini. Zamanında çok destek veren Melih Gökçek, istekler bitmeyince fazla yüz vermedi. Geçen aylarda,“Bize kitap satmak için kapımızı aşındırıyorlar. Şimdiye kadar çok destek verdim ama istekleri bitmiyor. İstediklerini alamadığı için beni eleştiriyor” diye açıklama yaptı.

  Mehmet Doğan, Yazarlar Birliği Başkanlığı’ndan çok “M. Akif konuşmacısı”diye tanınıyor.
  Dediğim gibi, adı geçenler bu konuda en çok dedikodusu edilen kişiler.
  “Para için konuşan hocalar”ı da sayarsak, para için konuşanların sayısı hiç de az değil.
  Ve tabii her İslamcı yazar böyle değil. Sezai Karakoç, Nuri Pakdil gibi bu işlere hiç tenezzül etmeyenler de var.

  Asiye Güldoğan
  asiyeguldogan@hotmail.com
  twitter: @asiyeGuldogan


  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=isim-is...ar--1403151200

 5. #85
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı levent48 Nickli Üyeden Alıntı


  ABD askerleri Tikrit'te İranlı generalle Şii ordusunu denetliyor...

  İşid diye Sünni müslümanları öldürüyorlar...

  Kendi güvenliği ve stratejik çıkarı için Türkiye konağın cici hanımı pozlarını bırakıp mutfağa girmek zorunda...Bölge halkının selameti buna bağlı....

  İran "Bağdat bizim başkentimizdir..." diye açıklama yapıyor...İran'dan müslümana asla hayır gelmeyecek anlaşılan....

  Suud düşünmeden büyük abdest yaptı taharet için şimdi apıl apıl taş arıyor...

  Katar Emiri Türkiye'de...Gelişi planlı değil...Önemli gelişmeler olabilir...

  Esed'in düşmek üzere olduğu ciddi kaynaklarca doğrulanıyor...

  Körolasıca seçimler sene dolmadan yeniden gündeme giriyor...Ne açgözlülük yarabbi...Seçim yardımını fazla fazla almak için kimse çıkıp Cumhurbaşkanlığı-TBMM-Mahalli idareler seçimlerini aynı tarihe birleştirmiyor...Sanal gündemle oyalanmaya devam...

  Bu arada Putin Müslüman olmuş tüm Rusya devlet ricali haberi doğruluyor...

  Türkiye yorganı sabah vakti başına çekmeye çalışan yatılı öğrenci gibi...Ama şartlar uyanmaya zorluyor...

  Keşke daha iyi bir idare ile bu günleri atlatabilseydik lakin mevcut olan elimizdekinin en iyisi...

  Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete... Allah c.c. sonumuzu hayretsin...

  Alıntı abdullah Nickli Üyeden Alıntı
  bizim kısa vadede kurtuluşumuz rusya ile yapılacak stratejik anlaşmaya bağlı. yoksa abd bizi bir kaşık suda boğacak haberiniz ola!  http://www.takvahaber.net/dunya/abd-...di-h11480.html

  ne diyorsak o... tabi anlayana...
  Erdoğan ile Putin Arasında Sürpriz Görüşme

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Ukrayna meselesi de ele alındı. İkili ilişkileri daha da ilerletme konusundaki iradelerini vurgulayan Erdoğan ve Putin'in, Ukrayna krizinin çözümü, çatışmaların sona erdirilmesi, Kırım Tatarlarıyla ilgili sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş teatisinde de bulundukları belirtildi.
  'ERMENİSTAN'IN ÇAĞRILARINI UMURSAMIYORUM'
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Mart'ta Ukrayna'ya yapacağı ziyareti de dile getirdiği görüşmede, kısaca 1915 olaylarına da değinildiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu hususta Türkiye'nin tarihe adil bir hafıza perspektifinden yaklaşılmasından yana olduğuna dikkati çekerek, bununla birlikte Ermenistan'ın barış çağrılarını umursamadığını, Ortak Tarih Komisyonu oluşturma teklifini olumlu bir yaklaşım sergilemediğini de hatırlattığı öğrenildi.
  İki lider arasındaki telefon görüşmesinin yaklaşık 30 dakika sürdüğü öğrenildi.

  kaynak:
  http://www.habervaktim.com/haber/410...z-gorusme.html

 6. #86
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Rothschild Ailesi ve Siyonistler - Belgesel


 7. #87
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  MOSSAD İSRAİL'İN DEĞİL, ROTSCHILD AİLESİNİN EMRİNDE #DÜNYAYI YÖNETEN AİLE#


 8. #88
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  ah tayyip bey ahh... sözümüzü dinlemedin. kendisi de bir fetulahçı olan ahmet beye partiyi teslim ettin. (binali beyi harcamayacaqktın..)

  bak şimdi fetulahçı bülentle birlikte (ve tabi işbirlikçileri ile) senin altını oyuyor. partide senle beraber fetulahçılara yaptığın operasyonu kaç kişi destekliyor. bir bak. hepsi bekle gör taktiğini kullanıyor. bakara makaracı şeref fakirlerini doldurdun partiye. eskinin anapındaki dyp sindeki hırsızlar, şimdi senin partinde. mutlusundur herhalde... ahireti hatırlatırız.

  bak fetulahçı bülent salvolarına başlamış, özellikle 3 dönemine takılan güruhla birlikte kripto fetulahçıların bu saldırılar ve itibarsızlaştırma operasyonu, 7 hazirana doğru artarak devam edecek, haberin ola.... çok daha kötülerine hazırlıklı olmak gerek...

  işte haber;

  Bülent Arınç'tan Erdoğan'a çok sert çıkış


  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci"nde izleme heyetine dair yaptığı eleştirilere tepki gösterdi.

  Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım." dedi.

  Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİ
  "Sözlerini yorumlayacak, eksik fazla konuşacak durumda değiliz. Bunu nezaketsizlik olarak kabul ederim.
  İzleme Komitesi 5-6 kişi olacak denildi. Bunlar daha önce Akil Adamlar olarak görev yapmışlardı. TBMM'de geçen sene terörün sona erdirilmesi ismiyle kanun çıktı. Hükümetimiz bu kanunu uygulamak zorundadır. Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da İzleme Heyeti'nin oluşturulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur.
  Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir.
  CUMHURBAŞKANI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR
  Bugün yapılanlardan, yarın geleceğimiz noktadan sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir.
  NE ZAMAN EMRETMİŞSE KENDİSİNE BİLGİ SUNULMAKTADIR
  Milli Güvenlik Kurulu ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır.
  Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

  KENDİ HİSSİ BEYANLARI
  'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım'' beyanları kendi hissi beyanlarıdır.
  Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz.

  YIPRANABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE UYGUN GÖRMEDİĞİMİ İFADE ETMEK ZORUNDAYIM

  Bu konuşmaları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. Buna da saygı duyarız. Ama siz de soruyorsunuz ve verilen cevap ve yorumlardan görüyorum ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım.
  İZLEME KOMİTESİNİ UYGULAMAKTA KARARLIYIZ
  Hükümet olarak izleme komitesini uygulamakta kararlıyız.
  İzleme komitesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz.
  Bu tür konuşmalar tereddüt oluşturmamalı.

  HEYETTEKİ İSİMLERİ SEVER VE TAKDİR EDER
  İzleme heyetindeki isimler yeni isimler değildir.
  Akil Adamlar heyetindeki isimlerdir.
  Cumhurbaşkanımız da bu isimleri kendisi de çok sever ve takdir eder.
  İzleme heyetindeki kişiler hakkında olumlu düşüncelere sahibiz.
  Çözüm Süreci İzleme Heyeti'nde yer alacak isimler belli oldu
  İSİMLER YAKINDA AÇIKLANIR
  Bu isimlerin tespit edilmesi konusunda hükümetimizin de verilecek görevler konusunda başbakanımızın da bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.
  Yalçın Akdoğan’ın da katkısı büyüktür bunu biliyorum.
  Sayın Akdoğan’ın ve başbakanımızın söylediklerine itibar etmeli, diğer haberlere itibar etmemeliyiz.
  Pek çok haber dolaşabilir, itibar etmeyin.
  Günü geldiğinde bizzat bilgi sunulacaktır."
  Odatv.com

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=yipratici-2103151200

 9. #89
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı abdullah Nickli Üyeden Alıntı
  ah tayyip bey ahh... sözümüzü dinlemedin. kendisi de bir fetulahçı olan ahmet beye partiyi teslim ettin. (binali beyi harcamayacaqktın..)

  bak şimdi fetulahçı bülentle birlikte (ve tabi işbirlikçileri ile) senin altını oyuyor. partide senle beraber fetulahçılara yaptığın operasyonu kaç kişi destekliyor. bir bak. hepsi bekle gör taktiğini kullanıyor. bakara makaracı şeref fakirlerini doldurdun partiye. eskinin anapındaki dyp sindeki hırsızlar, şimdi senin partinde. mutlusundur herhalde... ahireti hatırlatırız.

  bak fetulahçı bülent salvolarına başlamış, özellikle 3 dönemine takılan güruhla birlikte kripto fetulahçıların bu saldırılar ve itibarsızlaştırma operasyonu, 7 hazirana doğru artarak devam edecek, haberin ola.... çok daha kötülerine hazırlıklı olmak gerek...

  işte haber;

  Bülent Arınç'tan Erdoğan'a çok sert çıkış


  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci"nde izleme heyetine dair yaptığı eleştirilere tepki gösterdi.

  Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım." dedi.

  Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİ
  "Sözlerini yorumlayacak, eksik fazla konuşacak durumda değiliz. Bunu nezaketsizlik olarak kabul ederim.
  İzleme Komitesi 5-6 kişi olacak denildi. Bunlar daha önce Akil Adamlar olarak görev yapmışlardı. TBMM'de geçen sene terörün sona erdirilmesi ismiyle kanun çıktı. Hükümetimiz bu kanunu uygulamak zorundadır. Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da İzleme Heyeti'nin oluşturulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur.
  Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir.
  CUMHURBAŞKANI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR
  Bugün yapılanlardan, yarın geleceğimiz noktadan sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir.
  NE ZAMAN EMRETMİŞSE KENDİSİNE BİLGİ SUNULMAKTADIR
  Milli Güvenlik Kurulu ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır.
  Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

  KENDİ HİSSİ BEYANLARI
  'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım'' beyanları kendi hissi beyanlarıdır.
  Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz.

  YIPRANABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE UYGUN GÖRMEDİĞİMİ İFADE ETMEK ZORUNDAYIM

  Bu konuşmaları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. Buna da saygı duyarız. Ama siz de soruyorsunuz ve verilen cevap ve yorumlardan görüyorum ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım.
  İZLEME KOMİTESİNİ UYGULAMAKTA KARARLIYIZ
  Hükümet olarak izleme komitesini uygulamakta kararlıyız.
  İzleme komitesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz.
  Bu tür konuşmalar tereddüt oluşturmamalı.

  HEYETTEKİ İSİMLERİ SEVER VE TAKDİR EDER
  İzleme heyetindeki isimler yeni isimler değildir.
  Akil Adamlar heyetindeki isimlerdir.
  Cumhurbaşkanımız da bu isimleri kendisi de çok sever ve takdir eder.
  İzleme heyetindeki kişiler hakkında olumlu düşüncelere sahibiz.
  Çözüm Süreci İzleme Heyeti'nde yer alacak isimler belli oldu
  İSİMLER YAKINDA AÇIKLANIR
  Bu isimlerin tespit edilmesi konusunda hükümetimizin de verilecek görevler konusunda başbakanımızın da bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.
  Yalçın Akdoğan’ın da katkısı büyüktür bunu biliyorum.
  Sayın Akdoğan’ın ve başbakanımızın söylediklerine itibar etmeli, diğer haberlere itibar etmemeliyiz.
  Pek çok haber dolaşabilir, itibar etmeyin.
  Günü geldiğinde bizzat bilgi sunulacaktır."
  Odatv.com

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=yipratici-2103151200

  akp de kazan kaynıyor...
  Davutoğlu, Arınç'ın ettiğini temizlemezse...

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik “konuşmasın” sözleri tartışma yarattı.
  Hem Meclis’ten, medyadan ve sosyal medyadan AKP’liler Arınç’a tepkilerini dile getirdi.
  Arınç’ın sözlerinin kendini çok şaşırttığını söyleyen Mehmet Metiner, “Çok üzüldüm,'Cumhurbaşkanımızın hissi düşünceleri' diye bir tanımlama beni rahatsız etti. Siyaseti iyi beceren biri değilim. Şu an şaşkınım ve üzgünüm”dedi.
  A Haber canlı yayınında konuşan ve sözlerini “Bülent Ağabey beni bağışlasın” diye sürdüren Metiner şöyle konuştu;
  “Ben çok rahatsız oldum. Ben, bu üsluptan çok hoşlanmadım. Adaylık sürecine az bir süre kala bu konuşmaların yapılmasının doğru olmadığının farkındayım. Cumhurbaşkanı bu hareketin lideridir. Cumhurbaşkanı hissi konuşmaz. Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız bir bütündür. Bu sözleri içime sindirmediğimi Bülent Ağabey'e belirtmek istiyorum.”

  SOSYAL MEDYADAN BOMBARDIMAN

  Sosyal medyada da AKP’ye yakınlığıyla bilinen hesaplardan Bülent Arınç’a dair şu tweet’ler atıldı:

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=davutog......-2103151200

 10. #90
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı abdullah Nickli Üyeden Alıntı
  ah tayyip bey ahh... sözümüzü dinlemedin. kendisi de bir fetulahçı olan ahmet beye partiyi teslim ettin. (binali beyi harcamayacaktın..)


  bak şimdi fetulahçı bülentle birlikte (ve tabi işbirlikçileri ile) senin altını oyuyor. partide senle beraber fetulahçılara yaptığın operasyonu kaç kişi destekliyor. bir bak. hepsi bekle gör taktiğini kullanıyor. bakara makaracı şeref fakirlerini doldurdun partiye. eskinin anapındaki dyp sindeki hırsızlar, şimdi senin partinde. mutlusundur herhalde... ahireti hatırlatırız.

  bak fetulahçı bülent salvolarına başlamış, özellikle 3 dönemine takılan güruhla birlikte kripto fetulahçıların bu saldırılar ve itibarsızlaştırma operasyonu, 7 hazirana doğru artarak devam edecek, haberin ola.... çok daha kötülerine hazırlıklı olmak gerek...

  işte haber;

  Bülent Arınç'tan Erdoğan'a çok sert çıkış


  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci"nde izleme heyetine dair yaptığı eleştirilere tepki gösterdi.

  Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım." dedi.

  Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİ
  "Sözlerini yorumlayacak, eksik fazla konuşacak durumda değiliz. Bunu nezaketsizlik olarak kabul ederim.
  İzleme Komitesi 5-6 kişi olacak denildi. Bunlar daha önce Akil Adamlar olarak görev yapmışlardı. TBMM'de geçen sene terörün sona erdirilmesi ismiyle kanun çıktı. Hükümetimiz bu kanunu uygulamak zorundadır. Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da İzleme Heyeti'nin oluşturulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur.
  Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir.
  CUMHURBAŞKANI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR
  Bugün yapılanlardan, yarın geleceğimiz noktadan sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir.
  NE ZAMAN EMRETMİŞSE KENDİSİNE BİLGİ SUNULMAKTADIR
  Milli Güvenlik Kurulu ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır.
  Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

  KENDİ HİSSİ BEYANLARI
  'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım'' beyanları kendi hissi beyanlarıdır.
  Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz.

  YIPRANABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE UYGUN GÖRMEDİĞİMİ İFADE ETMEK ZORUNDAYIM

  Bu konuşmaları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. Buna da saygı duyarız. Ama siz de soruyorsunuz ve verilen cevap ve yorumlardan görüyorum ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım.
  İZLEME KOMİTESİNİ UYGULAMAKTA KARARLIYIZ
  Hükümet olarak izleme komitesini uygulamakta kararlıyız.
  İzleme komitesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz.
  Bu tür konuşmalar tereddüt oluşturmamalı.

  HEYETTEKİ İSİMLERİ SEVER VE TAKDİR EDER
  İzleme heyetindeki isimler yeni isimler değildir.
  Akil Adamlar heyetindeki isimlerdir.
  Cumhurbaşkanımız da bu isimleri kendisi de çok sever ve takdir eder.
  İzleme heyetindeki kişiler hakkında olumlu düşüncelere sahibiz.
  Çözüm Süreci İzleme Heyeti'nde yer alacak isimler belli oldu
  İSİMLER YAKINDA AÇIKLANIR
  Bu isimlerin tespit edilmesi konusunda hükümetimizin de verilecek görevler konusunda başbakanımızın da bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.
  Yalçın Akdoğan’ın da katkısı büyüktür bunu biliyorum.
  Sayın Akdoğan’ın ve başbakanımızın söylediklerine itibar etmeli, diğer haberlere itibar etmemeliyiz.
  Pek çok haber dolaşabilir, itibar etmeyin.
  Günü geldiğinde bizzat bilgi sunulacaktır."
  Odatv.com

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=yipratici-2103151200
  Erdoğan'dan Arınç'a: "Ben konu mankeni değilim"

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bülent Arınç'a cevap vererek "Beni konu mankeni değilim" dedi.
  Denizli'de toplu açılış töreninde Arınç'a yanıt vermeyen Erdoğan, akşam saatlerinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın düzenlediği akşam yemeğinde STK temsilcilerinde yaptığı konuşmada Arınç'ın eleştirilerine değindi.
  'Cumhurbaşkanı siyaset yapıyor' eleştirilerine karşılık Erdoğan,"Cumhurbaşkanı siyasetin dışında olabilir mi? Bunlar kendilerine göre konu mankeni arıyorlar, ben konu mankeni değilim" dedi.
  Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
  "'Cumhurbaşkanı siyaset yapıyor' diyorlar. Ne demek o? Yani Cumhurbaşkanı siyasetin dışında olabilir mi? Siyasetle ilgili söyleyeceği hiç bir şey yok mu? Bunlar kendilerine göre konu mankeni arıyorlar. Ben Cumhurbaşkanı olarak konu mankeni değilim.
  10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle Türkiye'de bir dönem fiilen bitmiştir. Kimilerinin 1876'dan, kimilerinin 1924'den, bazılarının 1946'dan başlattığı parlamenter sistem, 10 Ağustos'ta bir daha geri dönüşü olmamak üzere milletimiz tarafından bekleme odasına alındı. Bu bekleme ne kadar sürecek veya ne zamana kadar sürecek? Ya mevcut uygulamaya anayasal zemin kazandırılana kadar ya da bunun yerine yeni bir sistem ikame edilene kadar. Bunun kararı da 7 Haziran seçimlerinde verilecek"
  BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ
  Arınç'ın çözüm süreciyle ilgili Erdoğan'a verdiği sert cevap gündemin ilk sırasına oturmuştu. Erdoğan'ın, "Çözüm Süreci’yle ilgili bir izleme heyeti oluşturulmasını doğru bulmuyorum" sözlerine karşılık Arınç, bu değerlendirmelerin Erdoğan için "yıpratıcı olacağını ve Erdoğan'ın her şeyden haberinin olduğunu söyledi.
  Ankara'da 'Barış Kenti Kudüs' zirvesine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzleme Heyeti ile ilgili sözleri ile ilgili Arınç, ,"Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecini başlatan ve bugüne getiren kişidir. 6 aydır Başbakan Davutoğlu ve hükümeti çözüm sürecini başarılı bir sonuca ulaştırmak için gayret sarf ediyor. Bugün geldiğimiz noktadan ve yarın geleceğimiz noktadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın habersiz sayılması mümkün değildir ve her şeyi çok iyi bilmektedir" dedi. Abdullah Öcalan'ın nevruz mesajını ise Arınç, "Verilen mesaj bu haliyle bile olumludur. Ümit vericidir. Artık silah bırakılması ve Türkiye'ye dönük hiçbir eylem yapılmaması Türkiye'de kamu düzeninin artık yüzde 100 sağlanması noktasında bu mesajın verilmesini bile çözüm sürecinde hükümetimizin bir başarısı olarak görüyorum" diye konuştu.
  Arınç şöyle devam etti:
  ÜLKEYİ YÖNETEN HÜKÜMETTİR

  Sözlerini yorumlayacak, eksik fazla konuşacak durumda değiliz. Bunu nezaketsizlik olarak kabul ederim. İzleme Komitesi 5-6 kişi olacak denildi. Bunlar daha önce Akil Adamlar olarak görev yapmışlardı. TBMM'de geçen sene terörün sona erdirilmesi ismiyle kanun çıktı. Hükümetimiz bu kanunu uygulamak zorundadır. Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da İzleme Heyeti'nin oluşrutulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur.
  Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir.

  HÜKÜMETİ ELEŞTİRMESİ DOĞRU DEĞİL

  Erdoğan’ın bu sözlerini şahsen uygun bulmuyorum. Hükümeti eleştirir noktaya gelmesini doğru bulmuyorum. Dünkü konuşma olmasaydı İmralı’dan verilen mesaj nasıl olabilecekti? Verilen mesaj bu hali ile bile olumlu, ümit vericidir. Silah bırakılması, eylem yapılmaması, kamu düzenin sağlanması konusunda bu mesajın verilmesini hükümetimizin çözüm sürecinde başarı olarak görüyorum. Bu mesajın zihinlerde tereddüt oluşturmaması gerekir.

  "HERŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR"
  Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecini başlatan ve bugüne getiren kişidir. 6 aydır Başbakan Davutoğlu ve hükümeti çözüm sürecini başarılı bir sonuca ulaştırmak için gayret sarf ediyor. Bugün geldiğimiz noktadan ve yarın geleceğimiz noktadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın habersiz sayılması mümkün değildir ve her şeyi çok iyi bilmektedir. Başbakan Davutoğlu haftalık görüşmelerinde, Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında veya ne zaman emretmiş ise kendisine bilgi sunulmaktadır. MİT Müsteşarı, Başbakan Davutoğlu ile görüşmelerinde ve çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız ile görüşmelerinde bu konular kendilerine etraflıca arz edilmektedir. Dolaysıyla bu konuşma, yani 'Ben bundan hoşlanmadım' veya 'Bu hoşuma gitmedi', 'Ben bunu soğuk karşıladım' , 'Bunu sıcak karşıladım' şeklindeki beyanları kendi hissi beyanlarıdır, kendi düşünceleridir. Hükümetimizin yürüttüğü süreç sorumluluk olarak hükümetimizin üstündedir" dedi.
  "YIPRANABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE UYGUN GÖRMEDİĞİMİ İFADE ETMEK ZORUNDAYIM"
  Bülent Arınç, "Bu konuşmaları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. Buna da saygı duyarız. Ama siz de soruyorsunuz ve verilen cevap ve yorumlardan görüyorum ki ; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri...Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım" dedi.
  "BUNU UYGULAMAKTA KARARLIYIZ"
  Bülent Arınç, "İzleme Komitesi'ne ihtiyaç olduğunu ve bunun faydalı olabileceğini düşünüyoruz hükümet olarak ve bunu uygulamakta kararlıyız. Sadece bu değil, bunun arkasından çok daha önemli yenilikler gelecektir ve biz buna da hazırız . Bu konuyu da çözüm süreci içinde yer alan aktörlerle dürüst ve bire bir ilişkilerimizi götürmek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.
  "ÜMİT VERİCİDİR"
  Bülent Arınç, "Mesela eğer dünkü konuşma olmasaydı bugün İmralı'dan nevruz dolasıyla verilen mesaj acaba nasıl olabilecekti? Ben şimdi o mesajın içerisindeki çok olumlu noktaları düşünerek bunun çok daha iyi olabileceğini çok daha iyi bir aşamayı hedef gösterebileceğini de tahmin ediyorum. Ancak verilen mesaj bu haliyle bile olumludur. Ümit vericidir. Artık silah bırakılması ve Türkiye'ye dönük hiçbir eylem yapılmaması Türkiye'de kamu düzeninin artık yüzde 100 sağlanması noktasında bu mesajın verilmesini bile çözüm sürecinde hükümetimizin bir başarısı olarak görüyorum. İnanıyorum ki Başbakanımız da bir kaç saat sonra yapacağı konuşmada olumlu noktaları işaret edecektir" dedi.

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=ben-kon...lim-2103151200

 11. #91
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Cansu Canan İle Öteki Gündem 20 Mart 2015 "Gizli Güçler & illuminati & Masonluk" TEK PARÇA


 12. #92
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  illuminati ile ilgili aşağıdaki facebook adresi takip edilebilir.

  https://www.facebook.com/illuminati.oyun.kart.serisi

 13. #93
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Illuminati - Madonna (AUDIO)
  Madonna – Illuminati (Türkçe Çeviri)...  It's not Jay Z and Beyonce
  Beyonce ve Jay-z değil
  It's not Nicki or Lil Wayne
  Nicki (Minaj) yada Lil Wayne değil
  It's not Oprah and Obama
  Oprah (Winfrey) ve Obama değil
  The Pope or Rihanna
  Pope yada Rihanna
  Queen Elizabeth or Kanye
  Kraliçe elizabet yada Kanye (West)
  It's not pentagrams or witchcraft
  Pentagram* yada büyü değil
  It's not trying to s-stack for cash
  Bu para biriktirmeyi denemek değil
  Black magic or Gaga
  Kara büyü yada (Lady) Gaga
  Gucci or Prada
  Gucci yada Prada
  Riding on a golden cat
  Altın bir kedi sürüyor
  The all-seeing eye is watching tonight
  Herşeyi gören göz bu gece izliyor
  That's what it is
  İşte olan bu
  Truth and light
  Gerçek ve ışık
  The all-seeing eye is watching tonight
  Herşeyi gören göz bu gece izliyor
  Nothing to hide
  Saklayacak birşey yok
  Secrets inside
  Sırlar içeride
  It's like everybody in this party, shining like Illuminati
  Bu herkesin içinde olduğu bir parti, parlıyor illuminati gibi
  It's like everybody in this party, shining like Illuminati
  Bu herkesin içinde olduğu bir parti, parlıyor illuminati gibi
  It's the enlightenment that started it all
  Aydınlanış herşeyi başlattı
  The founding fathers wrote it down on the wall
  Kurucular bunu duvarın aşağısına yazdı
  And now the media's misleading us all
  Ve artık medya herşeyimizin aldatıyor
  To right and to wrong
  Doğru yada yanlış şekilde
  It's time to dance and turn this dark into something
  Bu dans zamanı ve bu karanlığı birşeye çevir
  So let the fire burn, this music is bumping
  Öyleyse hadi ateş yak, bu müzik sarsacak
  We're gonna live forever, love never dies
  Sonsuza kadar yaşayacağız, sevgi asla ölmez
  It starts tonight
  Bu gece başlıyor
  Rihanna don't know the new world order
  Rihanna yeni dünya düzenini bilmiyor
  It's not platinum encrypted corners
  Bu gümüş şifreli köşeler değil
  It's not Isis or the phoenix, cameras of Egypt
  Bu Isis yada anka kuşu değil, Mısırın kameraları
  Don't make it into something sordid
  Sefil bir şekilde yapma bunu
  It's not Steve Jobs or Bill Gates
  Bu Steve Jobs yada Bill Gates değil
  It's not the who you love United States
  Bu Amerikayı sevenler değil
  It's not beaver or the brain
  Bu kunduz yada beyin değil (?)
  Clinton or Obam'
  (Hillary) Clinton yada Obama
  Or anyone you love to hate
  Yada nefret etmeyi sevdiğin biri
  *Pentagram: 5 köşeli yıldız  Not: "Kendi fikrimce bu şarkı olabildiğince aptal ve manasızca yazılmış bir şarkı.

  Arkadaşlarımın isteği üzerine çevirdim. Albüm geneli zaten Illuminati ve
  masonik şarkılar yapmış durumda, sözleride genellikle manasız.
  Madonna fanları tersini düşüne bilir fakat olan bu"


  kaynak:
  http://www.akormerkezi.com/madonna-illuminati-turkce-ceviri_sarki-fdjdfp.html

 14. #94
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu

 15. #95
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Alıntı abdullah Nickli Üyeden Alıntı
  ah tayyip bey ahh... sözümüzü dinlemedin. kendisi de bir fetulahçı olan ahmet beye partiyi teslim ettin. (binali beyi harcamayacaqktın..)

  bak şimdi fetulahçı bülentle birlikte (ve tabi işbirlikçileri ile) senin altını oyuyor. partide senle beraber fetulahçılara yaptığın operasyonu kaç kişi destekliyor. bir bak. hepsi bekle gör taktiğini kullanıyor. bakara makaracı şeref fakirlerini doldurdun partiye. eskinin anapındaki dyp sindeki hırsızlar, şimdi senin partinde. mutlusundur herhalde... ahireti hatırlatırız.

  bak fetulahçı bülent salvolarına başlamış, özellikle 3 dönemine takılan güruhla birlikte kripto fetulahçıların bu saldırılar ve itibarsızlaştırma operasyonu, 7 hazirana doğru artarak devam edecek, haberin ola.... çok daha kötülerine hazırlıklı olmak gerek...

  işte haber;

  Bülent Arınç'tan Erdoğan'a çok sert çıkış


  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci"nde izleme heyetine dair yaptığı eleştirilere tepki gösterdi.

  Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım." dedi.

  Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİ
  "Sözlerini yorumlayacak, eksik fazla konuşacak durumda değiliz. Bunu nezaketsizlik olarak kabul ederim.
  İzleme Komitesi 5-6 kişi olacak denildi. Bunlar daha önce Akil Adamlar olarak görev yapmışlardı. TBMM'de geçen sene terörün sona erdirilmesi ismiyle kanun çıktı. Hükümetimiz bu kanunu uygulamak zorundadır. Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da İzleme Heyeti'nin oluşturulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur.
  Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir.
  CUMHURBAŞKANI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR
  Bugün yapılanlardan, yarın geleceğimiz noktadan sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir.
  NE ZAMAN EMRETMİŞSE KENDİSİNE BİLGİ SUNULMAKTADIR
  Milli Güvenlik Kurulu ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır.
  Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

  KENDİ HİSSİ BEYANLARI
  'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım'' beyanları kendi hissi beyanlarıdır.
  Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz.

  YIPRANABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE UYGUN GÖRMEDİĞİMİ İFADE ETMEK ZORUNDAYIM

  Bu konuşmaları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. Buna da saygı duyarız. Ama siz de soruyorsunuz ve verilen cevap ve yorumlardan görüyorum ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Bu haklı veya haksız eleştiriler sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan üzülebilir, yıpranabilir. Dolasıyla sadece bu olayda değil, bundan önceki başka olaylarda da Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini ekran önünde ifade etmesi ve bununla hükümetimizi belki de eleştiriyor noktasına gelmesi hükümetimizi de elbette yıpratabilir. Dolasıyla bu konuşmaların kendi düşünceleri olarak Başbakan Davutoğlu'na doğrudan iletmesi, hükümetimize zaman zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda da toplantılar yaptığımıza göre hükümetimize yöneltmesi mümkündür. Ama kendi düşüncelerini ekran önünde bir eleştiri... Ben şahsen hükümetimiz adına değil ama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğimiz için onun yıpranabileceği düşüncesiyle buna elbette uygun görmediğimi ifade etmek zorundayım.
  İZLEME KOMİTESİNİ UYGULAMAKTA KARARLIYIZ
  Hükümet olarak izleme komitesini uygulamakta kararlıyız.
  İzleme komitesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz.
  Bu tür konuşmalar tereddüt oluşturmamalı.

  HEYETTEKİ İSİMLERİ SEVER VE TAKDİR EDER
  İzleme heyetindeki isimler yeni isimler değildir.
  Akil Adamlar heyetindeki isimlerdir.
  Cumhurbaşkanımız da bu isimleri kendisi de çok sever ve takdir eder.
  İzleme heyetindeki kişiler hakkında olumlu düşüncelere sahibiz.
  Çözüm Süreci İzleme Heyeti'nde yer alacak isimler belli oldu
  İSİMLER YAKINDA AÇIKLANIR
  Bu isimlerin tespit edilmesi konusunda hükümetimizin de verilecek görevler konusunda başbakanımızın da bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.
  Yalçın Akdoğan’ın da katkısı büyüktür bunu biliyorum.
  Sayın Akdoğan’ın ve başbakanımızın söylediklerine itibar etmeli, diğer haberlere itibar etmemeliyiz.
  Pek çok haber dolaşabilir, itibar etmeyin.
  Günü geldiğinde bizzat bilgi sunulacaktır."
  Odatv.com

  kaynak:
  http://www.odatv.com/n.php?n=yipratici-2103151200


  burada iki önemli mesele var:

  1- partide "özgül ağırlıklığı" olan (ve de fetulahçı olan) arınç, bu çıkışı davutoğluna danışarak mı yaptı?
  2- partide "özgül ağırlıklığı" olan (ve de fetulahçı olan) arınçın; "ülkeyi yöneten hükümettir" sözü, tayyip beyde ne gibi "duygular" uyandırdı?

  not: bu arınçın, merkez bankası olayından sonra, tayyip beyi ikinci uyarışı!!!

 16. #96
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  doğru ise çok vahim bir haber. doğru olmamasını diliyoruz.


  işte haber ve haberin fotosu:

  "


  BU BİR İDDİA DEĞİL....GERÇEK...!!!!
  GİZLİ BİR ELİN SANA DÜNYA KAPILARINI BİRBİR AÇMASINA ŞAŞMAMALI..!!
  MUHTAR BİLE OLAMAZKEN ŞİMDİ SENİ BU MAKAMA OTURTANLARI BİZLER ÇOK İYİ BİLİYORUZ..!!!!
  Tayyip'i iktidara CIA hazırladı. Etrafına da hep CIA elemanları konuldu.
  Morton I. Abramowitz denen ABD'nin emekli Ankara Büyükelçisi, Tayyip masalının yazarıdır. Tayyip'in önündeki siyasi yasakları akıl almaz kısa sürede çözen de, hiç bir resmi kimliği olmadığı halde Tayyip'e dünya liderlerinin kapılarını açtıran da Abramowitz ve onun gibi CFR üyesi Yahudilerdir...

  Cüneyt Zapsu da, Egemen Bağış da CIA ajanlarıdır diye çok iddialar çıktı. Ama kimse arkasını getiremedi.
  Morton I. Abramowitz
  1953 yılında Standford Üniversitesi'ni BA derecesi ile bitirdi. 1 Şubat 1985 ve 19 Mayıs 1989 tarihleri arasında Ronald Reagan başkanlığı döneminde ABD Haberalma Araştırma Dairesi direktörlüğünü (İngilizce: Bureau of Intelligence and Research) yaptı. 1991 yılında, Türkiye'nin Ankara Büyükelçiliği görevinden ayrıldı ve ABD İçişleri Bakanlığı'ndan emekli oldu. 1991- 1997 yılları arasında Carnegie Vakfı'na bağlı uluslararası çatışma ve krizlerin önlenmesi için çalışan Carnegie Uluslararası Barış için Bağış komitesinin (İngilizce: Carnegie Endowment for International Peace) Başkanlığını yaptı. 1997-1998 yıllarında Uluslararası Kriz Grubu (İngilizce: İnternational Crisis Group) Başkanlığında bulundu. Dış İlişkiler Konseyi (İngilizce:Council on Foreign Relations (CFR)) kıdemli üyesidir. CFR'nin yayını olan dış İlişkiler (İngilizce:Foreing Affairs) dergisinde yazmaktadır."

  kaynak:
  https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Sayfa 6/38 İlk 123456789101116 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Recep Tayyip Erdoğan
  By Sinner in forum ANSİKLOPEDİ / SÖZLÜKLER
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 27-07-2014, 20:16
 2. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan
  By dostluk in forum VİDEOLAR
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28-03-2014, 14:02
 3. Neden Tayyip ERDOĞAN
  By salimabi in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 24-07-2013, 10:53
 4. Tayyip Erdoğan ve LAİKLİK...
  By CENGİZHAN in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31-10-2012, 13:27
 5. Tayyip Erdoğan'ın İzindeler
  By girdap in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 30-11-2010, 20:33

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş