Etiketlenen üyelerin listesi

http://www.youtube.com/watch?v=9MJ8KZT7Bkg http://www.youtube.com/watch?v=TFXb8l3_D0A http://www.youtube.com/watch?v=wzYdOq5CL5g

Bu konu 48145 kez görüntülendi 184 yorum aldı ...
Şeyh Nazım:"İSLAM Alemine Sesleniyorum; İSLAM 'ın Halifesi Ürdün Kralı Abdullah'ı Destekleyiniz..!!" 48145 Reviews

  Konuyu değerlendir: Şeyh Nazım:"İSLAM Alemine Sesleniyorum; İSLAM 'ın Halifesi Ürdün Kralı Abdullah'ı Destekleyiniz..!!"

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 48145 kez incelendi.

Sayfa 1/12 12345611 ... Son
 1. #1
  alanyali07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-05-2008
  Mesajlar
  6.110
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alanyali07


 2. #2
  hirahos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-11-2006
  Yaş
  49
  Mesajlar
  18.072
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hirahos
  Bugünki Ürdün kralı 2. Abdullah'tır... Şerif Hüseyin'in torunlarındandır. Bu da ürdün kralı Abdullah ile ailesi:  Şerif Hüseyin kimdir?

  Hüseyin bin Ali (Mekke Emiri)

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hüküm süresi 1916 - 5 Ekim 1924
  Tam adı Hüseyin bin Ali
  Doğum tarihi 1852
  Doğum yeri İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu
  Ölüm tarihi 1931
  Ölüm yeri Ürdün
  Önce gelen V. Mehmet
  Sonra gelen Ali bin Hüseyin (kral)

  Hüseyin ibni Ali olarak da bilinir.(doğum 1852- ölüm 1931) 1908 - 1916 yılları arasında Mekke Şerifi, 1916 - 1924 arası Hicaz Kralı.

  1852 yılında İstanbulda doğdu; 1908de Mekke Şerifi oldu. I. Dünya Savaşı sırasında İngilizlerden destek gördü ve İttihad ve Terakkinin Türkçülük politikasını bahane ederek Arap İsyanını başlattı. 1916 yılında bağımsızlığını ilan ederek kendini Hicaz Kralı ilan etti. Arabistanlı Lawrence ile birlikte İsyana önderlik etti.

  Savaştan sonra kurulan İngiliz ve Fransız Manda yönetimlerini kabul etmeyerek, kendisini tüm Arap ulusunun Kralı ilan etti. Versailles Antlaşmasını kabul etmemesi nedeniyle, İngilizlerle arası açıldı. Bu sıralarda İngilizlerin desteklediği Suudi ve Vahhabi saldırılarıyla karşı karşıya kaldı. Mart 1924'te Halifeliğin TBMM tarafından kaldırılmasından sonra, Mekke ve Medinenin elinde olmasına dayanarak kendisini yeni Halife ilan etti. Fakat bu kararı, başta Suudiler olmak üzere, birçok kesim tarafından kabul edilmedi.

  Bir süre sonra, Suudilerin desteklediği İhvan tarafından Taif'de yakalandı ve İngilizler tarafından Kıbrıs adasına sürgün edildi. Daha sonra oradan ayrılarak, Ürdün Kralı olan oğlu I. Abdullah'ın yanına yerleşti ve 1931'de orada öldü.

  ...

 3. #3
  Hikem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  31-08-2009
  Mesajlar
  6.091
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Hikem
  bahsi medar video you tube damı ? ben göremedim..Gerçekten böyle bir beyan varsa çok garib..

 4. #4
  alanyali07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-05-2008
  Mesajlar
  6.110
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alanyali07
  Alıntı Hikem Nickli Üyeden Alıntı
  bahsi medar video you tube damı ? ben göremedim..Gerçekten böyle bir beyan varsa çok garib..
  videodaki konuşmada "biat edin" diye geçiyor sanırım, fakat ben öyle yazmadım
  facebookta biat edin başlığıyla yayılıyor bu video ..

 5. #5
  Hikem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  31-08-2009
  Mesajlar
  6.091
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Hikem
  Fitne-i Serrâ’nın dumanı ehl-i beytimden bir adamın iki ayağı altından çıkar (yâni o sebebiyet verir). O kendini benden zanneder ama benden değildir**.”

  (Ebu Davud-4077 Ahmed-2/133)


  Bu Hüseyin bin Aliden başkası değildir..Kendini Hicaz emiri olarak ilan etti..itihad ve Terakkicilerle işbirliği yapan, bihare gizlide İngilizlerle anlaşan Şerif hüseyin ve filisti,n lideri ırak Faysalı, sureten türklerle , gizlide ingiklizlerle oldular..Neseben ehlibeytten ama ahlak ve karakterinde bozuk ve zayıf şerif hüseyin...bak.Üstad İsmail Çetin Cemaat

  (Abdullahın anası ingilizdir.)

  doğrusu şeyh efendiyi anlayamıyorum...önceki videolarda Mehdi aleyhisselamın besmele çekip kılıcı çekeceğinden ve bunun yakın olduğunu söyleyen şeyh efendinin şimdi neseben ehli beytten ama ahlaken bozuk bir adamı halife göstermesini kusura bakmasınlar hiç anlayamıyoruz...Zaman mehdiyet zamanıysa, bu adam nereden çıktı..?!

 6. #6
  hirahos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-11-2006
  Yaş
  49
  Mesajlar
  18.072
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hirahos
  Halife tayini usülleri bellidir. Ya önceki Halife, halefini tayin eder. Ya bir grup ehli hal ve akd toplanıp Halifeyi tayin eder. Ya da ümmet arasında seçilir.

  Nazım efendiyi bu usüller arasında göremedik...

  Mısıroğlu abi de Halifenin tehdidini gerçekleştirebilecek, ceza verecek güçte olmasını söyler durur. Bu şart imiş... Kral Abdullah, kendi ülkesinde hüküm sahibi olabilir ancak, diğer ülkelerde tehdidini gerçekleştiremeyecektir.

  Hayr olsun inşallah.

  Nazım Kıbrısi, bana gelen ilhama göre bütün alimlere sesleniyorum ve Kral Abdullah'a biat için fetva yayınlayın vs. diyor. Yani ilham geldiğini söylüyor.

  Genel ölçü: İlham dinde bir sened, bir ölçü değildir. İlham, kendi sahibini bağlar. Hiçbir ilham Ümmet-i Muhammed'i bağlamaz. Nazım Kıbrısi, gidip Kral Abdullah'a biat etmelidir.

  Hadis-i Şerife bakarsanız, Cebabire devrindeyiz. Bu devrin sonu Mehdi As.'ın Halifeliğiyle sona erecektir. Allahu alem.

  Ves'selam.

 7. #7
  hirahos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-11-2006
  Yaş
  49
  Mesajlar
  18.072
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hirahos
  Hadis-i Şeriflere bakar iseniz:

  Mehdi As'ın alametlerinden ve zamanında yaşanacaklardan;

  "Rükun ile Makam arasında (Kabe'de) bir Haşimi öldürülür."

  Beni Haşimi’den bir adam Melik olur ve Beni Ümeyye’yi öldürür. Onlardan azıcık bir şey kalır, onlardan başkasını öldürmez. Sonra Beni Ümeyye’den birisi çıkar ve bir kişiye karşılık iki kişiyi öldürerek, kadınlardan başkasını sağ bırakmaz. Sonra ise Mehdi gelir.”

  " ... Mehdi, bilahare Kufe’ye inerek buradaki Haşimileri kurtarır. Sonra Kufe havalisinden kendilerine ‘Usub’ adı verilen bir cemaat çıkar ki silahlarını fark etmiş olan bir kısım Basralılar da bulunur. Böylece onlar Kufe halkından esir bulunanları Süfyanilerin elinden kurtarırlar ve ardından siyah bayraklı ordu biat için Mehdi’ye gelir."

  " ... Bir vaka da Şırnak'ta görüldükten sonra, sağ avucunda bir ben bulunan Haşimi bir gencin komuta ettiği, siyah bayraklı bir ordu çıkar. Ve Allah bu ordunun işlerini ve yolunu kolaylaştırır. Sonra Horasan sınırında onların lehine bir vak’a olur. Bu Haşimi karayolu ile ilerler ve Şuayb b. Salih Temimi’nin komutasındaki bir başka ordu ile birleşerek, Estahir kapısındaki savaştan sonra Mehdi ile buluşurlar. Bu savaşlar atların ayaklarını kanlar içinde bırakacak şiddette olur. ..."

  " ... Bu ikisi birleşirler ve Şuayb b. Salih Temimi komutan olur. Bunların karşısına dağlar çıksa ezilir. Süfyani’nin ordusu ile savaşırlar, ancak Süfyani galip gelir. Haşimi genç kaçar. Şuayb b. Salih de saklanarak Kudüs’e gelir ve Hz. Mehdi Şam’a ulaştığında onun için Kudüs’de bir ev hazırlar.

  (Velid diyor ki: “Bu haşimi Mehdi’nin amcasıdır.” Bazıları ise onun Mehdi’nin amcaoğlu olduğunu söylemişlerdir ve ölmeyerek hezimetten sonra Mekke’ye kaçtığını ve Mehdi zuhur ettiği zaman, onun da çıkacağını belirtmişlerdir.)

  "Süfyani, bir ordu göndererek, Medine’de Beni Haşim’den kim varsa öldürülmesini ister. Beni Haşim’den ele geçirilenler öldürülür ve geride kalanlar dağlara kaçarak Mehdi, Mekke’de çıkana kadar saklanırlar. Mehdi zuhur ettiği zaman Medine’den kaçan bu insanlar Mekke’de O’nun etrafında toplanırlar."

  “Medine reisi, Mekke’deki Haşimilere bir ordu gönderir, ancak Haşimiler bu orduyu hezimete uğratır. Bunun üzerine Şam’ın o günkü sahibi olan Süfyani, içinde altı yüz yabancı olan yeni bir orduyu tekrar Haşimi’lerin üzerine gönderir. Aydınlık bir gecede bu ordu çöle giderken, bir çoban fark ederek ‘vay Mekke’nin başına gelene’ şeklinde söylenirken, ordunun birden gözünün önünden kaybolduğunu görünce ‘SübhanAllah kısa zamanda nasıl da yok oldular’ diyerek onların battığı yere gelip ve yarısı yerde, yarısı yerin dışında kalmış bir yorganı yakalayarak, çıkarmaya çalışır. Lakin çıkaramaz ve o zaman ordunun toprağa battığını anlar. Mekke reisine bunu müjdelemek için gider ve bunu duyan Mekke reisi ‘Elhamdülillah, bize kendisinden haber verilen alamet işte buydu’ der.”

  "Allah, Mehdi için Hicaz toprağını feth ederek hapisteki Haşimilerin hepsini de kurtarır. Siyah bayraklar ise Kufe’ye inip biat için Mehdi’ye adam gönderirler. Hz. Mehdi ordusunu her tarafa gönderir. Zulmü ve zalimlerin hepsini yok eder. Beldeler onun emrine girer. Allah Teala onun elindeki Konstaniyye'nin (İstanbul’un ya da Roma’nın) fethini müyesser kılar."

  “Öyle bir fitne olacak ki insan o fitneye, altının cevherde bulunması gibi karışmış olacaktır. Siz, zalimleri hariç Şam ehli hakkında fena söz söylemeyin. Zira onların arasında ebdallar vardır. Allah Teala, onları darmadağın edecek olan şiddetli bir yağmuru semadan boşaltacak, öyle ki savaşsalar tilkiler bile onlara galip gelecektir. Bu sırada Allah, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemin soyundan bir Reculü, az olursa on iki, çok olurlarsa on beş binden müteşekkil üç bayrak üzere bir ordu arasında gönderir. Parolaları ‘Emit emit’ dir (öldür, öldür’dür). Ve bunlar yedi bayrak ehli ile savaşırlar. (Bu yedi bayraktan) Her birinin sahibi, mülkün kendisinin olacağına tamah ederek çarpışırken, hezimete uğrayacaktır. Sonra Haşimi (Hz. Mehdi) muzzaffer olur ve Allah Teala, Müslümanlara onun ülfet ve muhabbetini yerleştirir. Bu hal Deccal çıkıncaya kadar devam eder.”

  ---------------------------------

  Haşimiler deyince, hatırımıza "Bir haşiminin Kabe'de öldürüleceği" Hadis-i Şerifi geldi O'na bakarken haşimilerle ilgili diğer haberleri de gördük ve buraya aldık. Bunların Kral Abdullah'la bir ilgisi olduğunu iddia ya da ima etmiyoruz. Hatırlatmak babından...

  http://www.ihvanforum.org/showthread...525&highlight=

 8. #8
  Turkbeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  27-09-2007
  Yer
  Karaman
  Mesajlar
  2.934
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Turkbeyi
  hayirdir hilafetede mi bulasti ilimon müslümanlik


  bu resim yeterince aciklayici hilaf olan hayat tarziylada ayni hilafet hirkasini giymis gerekmezmiydi.. önüne gelen halife oluyor onune gelen biat etmeye cagiriyor ne ala hatta aliyyul ala hayirli olsun

 9. #9
  levent48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-02-2012
  Mesajlar
  3.570
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @levent48
  Mideme yumruk yemiş gibi oldum İtiraf edeyim bu kadarını da beklemiyordum Şimdi ben " kırılmış bit "gibi oldum

 10. #10
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  Allah Allah...

  çok calibi dikkat.


  Ürdün (Ürdünlü :Il-Memleké'l Ürdüniyyé'l Haşimiyyé) ya da resmi adıyla Ürdün Haşimi Krallığı Ortadoğu'da bir Arap ülkesidir. Kuzeyinde Suriye, kuzey doğusunda Irak, güneyinde ve doğusunda Suudi Arabistan, batısında İsrail ve Batı Şeria ile sınır komşusudur. Başkenti Amman olan Ürdün'ün temel dini İslam ve ana dili Arapçadır.

 11. #11
  misak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  24-09-2007
  Mesajlar
  1.693
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @misak
  Ruhunu siyonizme ve abdye satmış birini halife ilan etmek bu ümmete ihanettir. kral abdullahın ne .... olduğunu bu ümmet biliyor.

 12. #12
  rabbinsadikkulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  10-01-2012
  Mesajlar
  9.108
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @rabbinsadikkulu
  http://www.saltanat.org/SaltanatTV/t...0/Default.aspx

  türkçe altyazılı olarak daha net bir şekilde izleyebilirsiniz.

  to king abdullah
  28 apr 2012

 13. #13
  levent48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-02-2012
  Mesajlar
  3.570
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @levent48
  Zuhurattaki "GÜL ABDULLAH" ifadesi "KING ABDULLAH" şeklinde algılanmış olabilir.Zorlama bir tevil oldu ya neyse.. Allah c.c. Şeyhefendiye sıhhat ve afiyet versin.Amin.

 14. #14
  hirahos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  09-11-2006
  Yaş
  49
  Mesajlar
  18.072
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @hirahos
  Alıntı rabbinsadikkulu Nickli Üyeden Alıntı
  http://www.saltanat.org/SaltanatTV/t...0/Default.aspx

  türkçe altyazılı olarak daha net bir şekilde izleyebilirsiniz.

  to king abdullah
  28 apr 2012
  İzledim.

  Resulullah efendimiz buyurmuşlardır:

  1- Benden sonra Halifeler olacaktır.

  2- Halifelerden sonra emirler...

  3- Emirlerden sonra melikler (padişahlar)

  4- Meliklerden sonra cebabire (zalim yöneticiler)

  5- Cebabire'den sonra Mehdi As. dönemi...

  (Camiüs sagir gibi kaynaklarda mevcut)

  Şimdi cebabiredeyiz. Bundan sonraki dönem inşallah Mehdi As. zamanı.

  Kıbrısi, sanki cebaire ile Mehdi As. arasına "krallar" (muluk) diye bir ara dönem ekliyor ve Ürdün kralını araya sokuyor gibi geldi... Fakat tam emin olamadım, tercümede bazen yanlışlıklar yapılabiliyor. Halbuki Hadis-i Şerifi en başında söylemişti.

 15. #15
  alanyali07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-05-2008
  Mesajlar
  6.110
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alanyali07
  Wuuuu "Kral Abdullah'a biat etmeyen müslüman değildir" de demiş, orayı kaçırmışım

 16. #16

  Kısıtlı Erişim
  Üyelik tarihi
  01-11-2011
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @salimabi
  dokunmayın ihtiyara; çocuktan farkı yok onun

Sayfa 1/12 12345611 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 12-05-2013, 10:07
 2. Ayak Öptüren Şeyh Nazım: "Öpün Papa'nın elini!"
  By AynAlı in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 31-03-2013, 01:23
 3. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 23-08-2012, 16:36
 4. Cevaplar: 160
  Son Mesaj: 03-05-2012, 23:38
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15-04-2008, 18:00

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş