Etiketlenen üyelerin listesi

Bir taraftan ayıplar ve dini öğretiler diğer taraftan internet ve medya yoluyla her türlü gizin ortadan kalktığı ayrı bir özgürlük çocuklarımıza veriliyor günümüzde! Kız ve erkek çocuklar birlikte okuyor, birlikte yürüyor ve doğal ortamda arkadaşlıkta yapıyor. Arkadaş olmayınız denebilir mi? Eğer olurlarsa ve illegal ilişkiler yaşarlarsa bunun suçlusu kim olacak? Yangın ortamında yanmamak mümkün mü? Mütedeyyin ailenin iki çocuğu bir dershanede yan yana oturmuşlar. Her ne kadar baskılar olsa

Bu konu 5625 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...
Gençlerde Karşı Cins Yakınlaşmaları 5625 Reviews

  Konuyu değerlendir: Gençlerde Karşı Cins Yakınlaşmaları

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5625 kez incelendi.

Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  saf deha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  26-11-2007
  Yer
  ankara-kayseri
  Mesajlar
  1.254
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saf deha

  Bir taraftan ayıplar ve dini öğretiler diğer taraftan internet ve medya yoluyla her türlü gizin ortadan kalktığı ayrı bir özgürlük çocuklarımıza veriliyor günümüzde! Kız ve erkek çocuklar birlikte okuyor, birlikte yürüyor ve doğal ortamda arkadaşlıkta yapıyor. Arkadaş olmayınız denebilir mi? Eğer olurlarsa ve illegal ilişkiler yaşarlarsa bunun suçlusu kim olacak? Yangın ortamında yanmamak mümkün mü?

  Mütedeyyin ailenin iki çocuğu bir dershanede yan yana oturmuşlar. Her ne kadar baskılar olsa da bu paylaşım olmuş. Arkadaşlıkları ilerlemiş. El ele dolaşır ve daha ileriye gitmişler. Bundan ailelerin haberi yok. O çocukla konuştum bana dedi ki, “ her kızla hemen senli benli olurken mütedeyyin kızla 2 ay sonra senli benli olduk. Çok güzel ve sıcak bir arkadaşlığımız var.” Dedim ki, “eğer bu kızla arkadaşlığın bitse, bu kızın hali ne olacak, bir zamanlar hayallerinde yaşattığı özel bazı şeyleri, seninle öğrendi. Güzel şeyleri illegal da olsa yaşadı. Sen olmazsan hayatında başkasını arayacak ve anne babasının istemediği bir ahlaki yapı ile büyüyecek. Hep bu sırrı içinde yaşayacak. Korkuları olacak. Senin ona yaptığın kötülüğün farkında mısın?” o da net bir şekilde ”Kafam karıştı gerçekten… Ne yapabilirim ki?”

  Şimdi düşünelim, ergenliğe gelmiş kızlarımızı evlendirelim desem, olur mu ya diyeceksiniz, eminim. Hadi evlendirelim desek, çocuk nasıl okuyacak, nasıl geçinecekler. Peki, böyle paylaşımları uygunsuz yaşayarak ileriki yaşlara gitmesi ne kadar doğrudur? Evlendiğinde geçmişini saklasa bile, yaşadığı ilk güzellikleri eşinde arayıp bulamazken yaşadığı mutsuzluğu çocuklarına yansıtırken, çocuklarının mutsuzluğu ve kötü yetişmesinin bedelini kim ödeyecek. Evli çiftlerde boşanma hızla yayılıyor. Bunun nedeni, geçmişte yaşanan bu yanlış bedellerle ilgili. Evli çiftler fantezi peşindeler de. Ahlaki çöküntü aldı başını gidiyor.

  Ergenlik çağına gelmiş ve cinsiyet problemi yaşayan çocuklara ne demeli. Fiziksel konumundan farklı bir cinselliğe ilgi duymaları? Hızla eş cinsel yaşamlarda artmakta. Kulaklarına küpe takanlar, dövme yaptıranlar, esrar ve içki cabası. Bu hastalığa çözüm de bulunmamakta. Kendi cinsiyetine sahip çıkacak bir eğitim ve davranışa yönlendirmek gerekiyor ergenlik çağında. Doktora giden hastaya, doktorun tavsiyesi istediği cinselliği yaşaması yönünde oluyormuş. Düşünsenize, doktor böyle tavsiye ediyor. Dene diyor. Mütedeyyin ailelerin bile bu hastalıktır ne yapabiliriz gibi çaresizlikleri cabası.

  Atalarımız boşuna dememiş, ateşle barut yan yana durmaz. Modern bir toplum olalım derken, çocuklarımızı ateşin içine atıyoruz farkında olmadan. Ergenlik çağı çocukları çalışan anne ve baba psikolojisinde yeterince takip edilemiyor. Sevgiye ihtiyaç duydukları ergenliğin bu isyankâr döneminde, karşılıklı konuşmaya bile zaman bulunamıyor. Ailenin tek beklentisi başarılı çocuklar olması, maaşını kazanıp hayatını ikame ettireceği bir gelecek beklentisi yalnızca. Eğitim yarışı içinde nasıl bir ortama düştüklerinin farkına varmadan büyüyorlar. Dizlerini dövecek olsalar çok geç oluyor.

  Biz Müslüman ülkede yaşıyoruz. İstesek de istemesek de bu dini kuralların hâkim olduğu yaşanılabilir bir toplumdayız. Yabancı kültürlerin Teknolojilerini taklit edebilirsiniz ama kendi inanç ve dinlerine uygun yaşam modelini asla. Bırakın okuldaki arkadaşlıkları, iki kuzenin bile aynı ortamda olmalarına ve yalnız kalmalarına dinimiz yasak koymuş. Namahrem demiş. Buna rağmen böyle ortamlarda hala diretmenin ve gereksiz huzursuzlukları yaşamanın ne anlamı olabilir ki… Bir Müslüman genç nasıl yaşamalıdır hakkında cinsiyetine uygun din eğitim dersleri verilmeli. Din dersleri geçiştirilmemeli. Dinin ibadet mevzuları olduğu gibi toplumsal mevzuları da bulunmaktadır. Mahrem nedir namahrem nedir gençler öğrenmeli. Zinanın neden yasak edildiği ve yapılması durumunda nasıl korkunç sonuçların ortaya çıktıkları örneklenmeli. Hıristiyan, şarap içtiğinde ibadet ediyor, dinleri buna izin veriyor. Eğer biz içersek, bu haram oluyor. Eğer biz İslamı kabul etmişsek, hayatımızı ve yaşam biçimimizi buna göre sürdürmemiz gerekiyor. Yaratıcı yasakları haram ile sınırlandırmışsa yalnızca bizim mutluluğumuz içindir bu. Bunlara karşı gelmeden önce, böyle yaşayanların akıbet ve sonlarını araştırmanızı tavsiye ederim.

  Sağlıklı ve huzur veren nesil, ancak, yaratıcıyı bilen, onun emir yasaklarını kabul ederek yaşayan altın nesille mümkündür. Bu nesil, oynadığı maçlarını kazanır, mucitler yetiştirir, barlara ve diskolara gitmeyerek zamanını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışır, az uyuyan ve çok üreten olur.

  Lütfen devekuşu olmayalım. İleriyi görelim. Acı verecek sonuçları görmeden erken önlem alalım. Sizin görüşleriniz nedir? Yaşadığınız canlı örnekleri paylaşabilir misiniz?

  Saffet Kuramaz

 2. #2
  Semai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  23-02-2011
  Mesajlar
  192
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Semai
  Konunun vehametini çok güzel ortaya koymuşsunuz, çözüm önerileri de getirseydiniz...Evlilik yaşı ilerledi bu da gençleri harama teşvik ediyor zaten müstehcenlik almış başını gitmiş...Bence asıl sorun şu: yaşam standartları arttıkça evlenmek te geçinmek te zorlaştı,bu sebepten karı- koca çalışmak için kız çocuklar da okuyup iş hayatına atılmak durumunda... Aza kanaat yok , iktisat yok dolayısıyla bereket yok.Hayatın gayesi çok kazanmak,kaliteli yaşamak olmuş. Ben kız çocuklarının okumasına taraftar değilim.Bu konuda müslüman erkeklerin çok büyük rolü olduğunu düşünüyorum ,eğer onların evlenecek eş konusundaki tercihleri okumak için başını açmamış kız olsaydı genç kızlarımız örtülerini savurup okula koşmazlardı belki o zaman hedefleri sahabe hanımları gibi olmak olurdu (tercih edilen ideal eş böyle olsaydı) belki diyebilirsiniz bunlar Allah için olmalı eş için değil,dindar erkekler de Allah için dindar kadını tercih etmelilerdi para için çalışan kadını değil...Sorun yine iman zayıflığı Allaha ve ahirete görüyor gibi inanmamaktan kaynaklanıyor.......

 3. #3
  saf deha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  26-11-2007
  Yer
  ankara-kayseri
  Mesajlar
  1.254
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saf deha
  kız çocuklarının okumasına karşı değilim. bayanlarda amel olarak hesap verecekler erkekler gibi. Hazreti Ali(ra) ilimler efendisi, demiştirki, çocuklarınızı zamanınıza göre yetiştirin, sizin çağınıza göre değil, onlar kendi çağlarını yaşamak için dünyaya gelmişlerdir. kadınlarda ilim öğrenmek zorunda. fakat sorun, şu anki eğitim sistemi. kızlı erkekli okunması ve ateşle barutun yanyana olması. anne babaların çocuklarına dini eğitimi verememesi ve yeterli sevginin evde bulunamaması. her zamana acı geldiğinde, çözümler aramaya başlıyoruz. iş işten geçiyor yani. her şeyi devletten ve okuldan da beklememek lazım. çocuklarımızı onların hissetmediği şekilde dedektif vari izlemeliyiz. günlük sorunlarını dinlemeli, en iyi arkadaşı olmalıyız. ayıp ve kusurlarla aramıza set çekmemeliyiz.

 4. #4

  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  13-09-2007
  Mesajlar
  2.306
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Cenan
  Kız çocuklarının okumasına kimse karşı değil. Karşı olunan karma eğitim sistemi.

  Bu eğitim sisteminde kız çocuklarını okutmak ne derece doğru?

 5. #5
  talib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-07-2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  10.769
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @talib
  Muhterem bir zat anlatmışlardı. Ders bittiği zaman öğrencileri gözlemliyorum, görüyorum ki kız öğrenciler daha canlı bir şekilde dersten çıkıyor, erkek öğrenciler ise daha bitkin.. Erkeklerden kızlara doğru bir enerji akışı olur derdi..

  Karma eğitim zararlı. O ona aşık olacak, bu bunu sevecek, şimdiki öğrencileri görseniz...

  Farz olan ilim noktasından bakarsak şu demek değildir: Kızlar da mimarlık okusun, inşaat mühendisliği okusun, bilgisayar mühendisliği okusun vs

  Kızları baş açtırıp olur olmaz her bölümde her şartta okutmaya teşvik eden, onlara pansiyonlar açan cemaatleri anlamış değilim zaten. Gaye cemaat büyüsün mü, İslam'a hizmet mi? Enteresan işler

  Daha ilmihalini bilmeden gençlerimiz mühendis oluyor, doktor oluyor.. Bu da işin başka bir boyutu.

 6. #6
  türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-07-2007
  Mesajlar
  4.913
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @türkü
  "çocuklarınızı kendi çaglarına göre yetiştiriniz" cümlesinden ne anlamalı..bugünden ilerisini görebilecek bir iç duyarlılık sahibi olmaya çagıran bir mana yakalamıyor muyuz.? yaşadıkları dönemle uyumlu olmak dönüşmeyi degil başetmeyi gerektiriyor olsa gerek

  ve daha önce de yazmıştım..bizim arkadaşlarımızın çocukları kendi aralarında bir ünsiyet kurabilirlerse çogu şey ilk etapta aşılmış demektir. özne çocuklar ise gizli özne anne-babalar olarak bizleriz bu durumda

 7. #7
  alanyali07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  11-05-2008
  Mesajlar
  6.158
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @alanyali07
  Hadi normal devlet okullarında bu gibi kız-erkek durumlarına alıştık amaaa imam hatiplerde de bu durumun yaygınlaşmasına çok şaşırıyorum ve üzülüyorum..devlet okularında görmediğim kız-erkek yakınlaşmalarını imam hatip okullarında şahit oldum..Hani tuz kokarsa sözü vardırya artık imam-hatip gibi dinine bağlı gençler yetiştirmesi gereken kurum da gitgide bozuluyor..
  Buradaki bozulma daha beterdir.Derste sıralarda Kuran var,açık Kuran var,derste Kuran ,hadis okunuyor ama o ortamda bile kız-erkek ilişkileri haramlarla dolu..böyle bi ortamda yetişen gençlik artık mukaddesata hürmeti azalıyor..hiç Kuran okumamış birisi Kurana karşı hürmetkar olabiliyorken, imam-hatipte yetişmiş birisi Kurana o hürmeti göstermiyor..Çünkü o değerlere karşı bir alışkanlık sıradanlaşma görülüyor.. bu çok tehlikeli bir durum..
  Niye imam hatipten bahsettim..çevremde imam hatip mezunu birçok kız-erkek kişi var,dine karşı olması gereken hürmetleri gitmiş malesef..

 8. #8
  MÜTEŞEKKÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  17-08-2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  6.938
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MÜTEŞEKKÜR
  Gençler gittikçe hem topluma hem dinimize karşı yabanileşip yozlaşmaya başladılar.Sokaklarda bakıyorum, it sürüleri gibi dolaşan serseri gençlerin halini düşünmek istemiyorum.Onları kendi hallerine bırakmak da doğru değildir.Anne ve baba eğitimsiz ve kültürsüz olursa haliyle böyle ne yaptığını bilmeyen edepsiz ahlaksız bir gençilk yetişeceğinden asla şüphem yoktur.Yakın gelecek de Türkiye'de temiz ve akıllı gençlik kalmayacaktır.Zaten siyonistler böyle gençlik olmasını çok isterler.Onlar ortalığa bir kıvılcım atarlar gerisi ise gelir.Müslüman toplumları bozmak siyonizmin misyonudur.Hiçbir gençlik kendisinin kötü yola düşmesini istemez.Ancak gideceği yolun kapalı olduğunu görünce ne yapacağını şaşırır.İşte böyle gençlere güzel bir gelecek hazırlamak önce ebeveynin, sonrada devletin işidir.Devlet, gençlerden sorumludur.Kötüye giden yolları tıkamalıdır.Onlara parlak bir gelecek hazırlamalıdır.Günübirlik bir hayat yaşamak beyhuda bir emektir.

  Sanki bütün sorunlar halledilmiş gibi son yıllarda cinsel meseleleri adeta büyük sorun yapanlar hayatlarında hep stresli yaşamaya mahkum edilirler.Cinsel sorunlar halledilecek ama bunun yolları da engellenecektir.Bizler,okullarda haremlik selamlık olsun derken bize karşı çıkanlar toplumun nasıl bir hale geldiğini eğer düşünecek bir akılları varsa düşünsünler bakalım neymiş bu gençlerin yabanileşmesi ve yozlaşması neden kaynaklanıyor onun temeline insinler bakalım altından neler çıkacak, göreceklerdir.Şimdi ki gençlerde masum aşklar yoktur.Nefsini tatmin ettikten sonra birbirlerinden ayrılmaktadır.İşte bunlara böyle fırsat verenler, kendilerine ne kadar zarar getirdiklerinin farkında değillerdir.Eğer bir kız okuyorsa okulda aşk- meşk peşinden gitmemeli ve derslerine çalışmalıdır.kendi geleceğini en iyi bir şekilde hazırlamalıdır.Şayet bunun aksi olursa o kızın kesin okumayacağı yakinen bilinmelidir.Bizler bu hususta çok tecrübeler kazandık, dileyen yolunu çizer.Sonrasında ise kızını dövmeyen dizini döver ,vesselam..

 9. #9
  saf deha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  26-11-2007
  Yer
  ankara-kayseri
  Mesajlar
  1.254
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saf deha
  kaldı ki ilahiyet fakültelerinde imam nikahı kıyarak birlikte yaşayan veya birden fazla nikah kıyarak yaşayanlar var. bıktı mı boşol diyorlar. ne yönden bakarsak bakalım, cahllik diz boyudur. sene 1973, ortan birde okuyorum. o zamanlar ahkali çatı ve ayıplar çok fazla. sınıf öğretmenim iki kızın arasına oturtu beni, çok utangaç olmama rağmen, öğretmene giderek bu duruma itiraz ettim. bana dediği " onlar senin kardeşindir..." bir sene böyle oturmak zorunda kaldım. öylesi bir zulümdü benim için. yıllar bu zamana geldiğinde, artık bunu öğretmen yapmıyor, çocuklar böyle oturmak istiyorlar seve seve... 6 ncı sınıfta okuyan kız çocuklarının hamile haberleri duyar olduk... kızlı erkekli okuma olamsına olmasın ama, cep telefonları, internet ortamı da zararlı... tv filmleri adeta bu tür şeyleri teşvik ediyor. erkek arkadaşı olmayan bir kız çocuğunun ağladığı dizi filmler çekliyor. bu işten medyada sorumludur. maalesef medyanın çoğu bunu destekleyen kanallar... sonuçta ben , aile, devlete ek olarak medyayıda ekliyorum sorunun çözüm zincirine...

 10. #10
  Semai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  23-02-2011
  Mesajlar
  192
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Semai
  Anlatılanların hiç birisinde çözüm önerisi yok...@saf deha kardeşim, diyelim ki kızımıza hissettirmeden onu takip ettik ve sınıftaki bir arkadaşına aşık olduğunu anladık.Ne yapacağız? Onu kalbinden söküp at mı diyeceğiz?....Çocuklarımız cahil kalmasın,İslami ilimlerle donatılsın.Kızlarımız Fatihlere ana olabilecek kapasitede olursa onların neslinden Fatihler çıkar o zaman. Peki çocuklarımızı okullardan alıp medreselere gönderebilir miyiz?Buna en başta çocuklarımızı razı edemeyiz.Tekrar aynı şeyi söylüyorum asıl sorun iman zayıflığı...Eğer ahirete görüyor gibi inansaydık çocuklarımız günaha girerken biz rahat rahat uyuyamazdık. Allah uyandırsın..........

 11. #11
  MÜTEŞEKKÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  17-08-2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  6.938
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MÜTEŞEKKÜR
  Alıntı saf deha Nickli Üyeden Alıntı
  kaldı ki ilahiyet fakültelerinde imam nikahı kıyarak birlikte yaşayan veya birden fazla nikah kıyarak yaşayanlar var. bıktı mı boşol diyorlar. ne yönden bakarsak bakalım, cahllik diz boyudur. sene 1973, ortan birde okuyorum. o zamanlar ahkali çatı ve ayıplar çok fazla. sınıf öğretmenim iki kızın arasına oturtu beni, çok utangaç olmama rağmen, öğretmene giderek bu duruma itiraz ettim. bana dediği " onlar senin kardeşindir..." bir sene böyle oturmak zorunda kaldım. öylesi bir zulümdü benim için. yıllar bu zamana geldiğinde, artık bunu öğretmen yapmıyor, çocuklar böyle oturmak istiyorlar seve seve... 6 ncı sınıfta okuyan kız çocuklarının hamile haberleri duyar olduk... kızlı erkekli okuma olamsına olmasın ama, cep telefonları, internet ortamı da zararlı... tv filmleri adeta bu tür şeyleri teşvik ediyor. erkek arkadaşı olmayan bir kız çocuğunun ağladığı dizi filmler çekliyor. bu işten medyada sorumludur. maalesef medyanın çoğu bunu destekleyen kanallar... sonuçta ben , aile, devlete ek olarak medyayıda ekliyorum sorunun çözüm zincirine...
  O dediğiniz yıllarda ben de ben ortaokul 2.nci sınıfa gidiyordum.O dediğiniz durumlarda benim yanıma mini etekli kız sınıf arkadaşlarımızın geldiği çok oldu.Ben ise onları yanıma aldırmazdım, terslerdim. "Gidin başka sıraya oturun" derdim.Bizim zamanımızda da ahlaksızlık vardı lakin şimdi çok arttı.bu gidişat hiç de hayra alamet değildir.

 12. #12
  saf deha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  26-11-2007
  Yer
  ankara-kayseri
  Mesajlar
  1.254
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saf deha
  çözüm 1: toplumda gelir seviyesini yükseltip, gelecek kaygısını yok ederek, gençlerin ergenlik döneminde evlenmesini sağlamak
  çözüm 2: zekat müessesini ve devlete vergi verilmesini maksimuma çıkarmak.
  çözüm 3: kız ve erkek çocuklarını aynı ortam veya okullarda okutmamak
  çözüm 4: medya ve internet ortamında cinselliği özendirici haber yada video yapanlara ağır cezalar getirilmesi.
  çözüm 5: ağaç yaşken, çocukların nasıl bir dünyada yaşamaları gerektiğinin eğitimini vermek.
  çözüm 6: cinsellik açısından her şeyi bilmelerini sağlamak. yasakların olmasını önlemek. (eylem anlamında değil)
  çözüm 7: her nerede yaşadıklarının sıkı bir kontrölden geçirilmesi, aile için gizlerin ve perdelerin kaldırılması ile mümkün olur. saf ve samimi sevgiyi çocuklar aileden öğrenmelidirler. çocuklara sıcak bir sevgi, kambur bir yükmüş gibi değilde, varlıklarının güzelliği ile muamele etmekle mümkündür. bu da sabırlı olmaktan geçer. çocuklarımızı samimi olarak sevmeliyiz. çocuk evine gitmeyi canı gönülden istemeli. çocuk, kendini uyuşturacak kötülüklere gitmemesi için sevgi şart.

 13. #13
  MÜTEŞEKKÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  17-08-2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  6.938
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MÜTEŞEKKÜR
  Alıntı saf deha Nickli Üyeden Alıntı
  çözüm 1: toplumda gelir seviyesini yükseltip, gelecek kaygısını yok ederek, gençlerin ergenlik döneminde evlenmesini sağlamak
  çözüm 2: zekat müessesini ve devlete vergi verilmesini maksimuma çıkarmak.
  çözüm 3: kız ve erkek çocuklarını aynı ortam veya okullarda okutmamak
  çözüm 4: medya ve internet ortamında cinselliği özendirici haber yada video yapanlara ağır cezalar getirilmesi.
  çözüm 5: ağaç yaşken, çocukların nasıl bir dünyada yaşamaları gerektiğinin eğitimini vermek.
  çözüm 6: cinsellik açısından her şeyi bilmelerini sağlamak. yasakların olmasını önlemek. (eylem anlamında değil)
  çözüm 7: her nerede yaşadıklarının sıkı bir kontrölden geçirilmesi, aile için gizlerin ve perdelerin kaldırılması ile mümkün olur. saf ve samimi sevgiyi çocuklar aileden öğrenmelidirler. çocuklara sıcak bir sevgi, kambur bir yükmüş gibi değilde, varlıklarının güzelliği ile muamele etmekle mümkündür. bu da sabırlı olmaktan geçer. çocuklarımızı samimi olarak sevmeliyiz. çocuk evine gitmeyi canı gönülden istemeli. çocuk, kendini uyuşturacak kötülüklere gitmemesi için sevgi şart.

  Allah razı olsun senden...Kısmen de olsa güzel çözümleriniz olmuş.Teşekkürler size...

 14. #14
  Semai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Katılımcı Üye
  Üyelik tarihi
  23-02-2011
  Mesajlar
  192
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Semai
  Çözümler çok güzel. Özellikle son maddeye ruh-u canımla katılıyorum.Çocuk ailede yeterli sevgiyi ve ilgiyi bulmazsa dışarı döner,hataları başına kakılır tenkit edilirse onları gizlemek için yalan söyler..Diğer çözümler de böyle yazıda kalmamalı bir an önce hayata geçirilmeli,hiç olmazsa müslümanlar kendi aralarında bir ortam oluşturmalı....

 15. #15
  serkan.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ordinaryus
  Üyelik tarihi
  05-09-2009
  Mesajlar
  1.305
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @serkan..
  fıtrata aykırı her türlü girişim insana acı olarak döner

  17-18 yaşına geldimi evereceksin kızıda erkeğide

  yok efem bu çağda olurmu pisikolocik açı henüz hazır değiller (kız ise eğer) mesleğini eline alsın falan filan fişmekan

  ondan sonra kızlar cafelerde barlarda benzeri mekanlarda itin kopuğun mezesi olsun

  yahu yaşlıbaşlı sakalı ağırmış hacılar nineler bile maddiyat yelpazesinden bakıyor olaya nerde kalmış sonraki nesil

 16. #16
  cahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  18-08-2009
  Yer
  Muamma...!
  Mesajlar
  5.077
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cahid
  Alıntı serkan.. Nickli Üyeden Alıntı
  fıtrata aykırı her türlü girişim insana acı olarak döner

  17-18 yaşına geldimi evereceksin kızıda erkeğide

  yok efem bu çağda olurmu pisikolocik açı henüz hazır değiller (kız ise eğer) mesleğini eline alsın falan filan fişmekan

  ondan sonra kızlar cafelerde barlarda benzeri mekanlarda itin kopuğun mezesi olsun

  yahu yaşlıbaşlı sakalı ağırmış hacılar nineler bile maddiyat yelpazesinden bakıyor olaya nerde kalmış sonraki nesil
  Doğru olan söylediğin gibi de gel de bunu zamaneye anlat anlatabilirsen. İnsanlara bunu anlatabilmek için önce dünyanın hiç olduğunu anlatabilmek , olaylara madde penceresinden değil de mana penceresinden bakabilmeyi göstermek lazım diye düşünüyorum.Kestirmeden kurtulmanın yolunu herkes bulmuş tabii mevcut sistem de buna önayak olup fazlasıyla mazeret sağlıyor. Efendimiz'in (s.a.v.) fitne zamanına dâir şu sözlerinin manasını bugün çok daha sarih bir şekilde anlayabiliyoruz.

  Resulullah (asm.) in sırdaşı olan Huzeyfe b. el-Yeman (ra.) bir gün kendisine
  ulaşmasından korktuğu şer konusunda Resulullaha şöyle demişti:

  “Ey
  Allah’ın Resulü, mutlaka bizler (islamdan önce) cahiliyyede şerler içinde idik.
  Derken Allah bize hayrı getirdi. Acaba bu hayırdan (menfeatten, güzellikten)
  sonra kötülükler var mı? Bunun üzerine Allah Resulü “evet” buyurdu. O: “Peki bu
  şerden sonra hayırdan bir şey var mı? “Resulullah (yine) “evet” buyurdu...

  “(Hadis-i şerifte Resulullah (asm.) yine şerlerden söz etti.) sonunda
  Huzeyfe (ra.) yine sordu: “Bu şerlerden sonra da hayır var mı?” Resulullah
  (asm.) “Evet” buyurdu. “(Bir kısım) çağırıcılar cehennem kapılarına
  çağıracaklar, kendilerine icabet eden oraya yönelecektir. Onu oraya
  atacaklar” (7).

  Bunun üzerine ben: “Onları bize tarif eder
  misin?” dedim. Resulullah: “Onlar sizin aşiretinizden, içinizdendir. Sizin
  dilinizle konuşurlar” dedi. (Yine) ben: “Bu zamana ulaşırsam bana ne yapmamı
  emredersin?”dedim. Resulullah şöyle buyurdu. “Müslümanların cemaatine ve onların
  imamına (önderine) uy ve bunlardan ayrılma” Bunun üzerine: “Onların cemaati ve
  önderi yoksa?” dedim. “O zaman cemaati ve imamı olmayan fırkaların hepsinden
  ayrıl, şayet bir ağacın köküne (kovuğuna) sığınabilirsen, ölüm sana yetişinceye
  kadar bu hal üzere ol.”
  (Sahihu’l-Buhari VIII, 93; Sunenu İbn-i Mace II,
  1317 (no: 3979).
  )

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 17-03-2015, 13:35
 2. MÜSLÜMAN GENÇLERDE BURÇ SAPMASI (Bayram Küçük)
  By Büşra in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 05-07-2012, 10:18
 3. Gençlerde GÜVENSİZLİK sorunu
  By Büşra in forum AİLE ve ÇOCUK
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 21-01-2012, 09:05
 4. Her Cins Kendi Cinsini Çoğaltmak İster
  By durmuş göktekin in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13-09-2011, 20:19
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 24-11-2010, 20:30

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş