Etiketlenen üyelerin listesi

HİZBUTTAHRİR'İN EHLİ SÜNNETE AYKIRI SAPKIN GÖRÜŞLERİ.... Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.6 diyor ki: “Müslümanın Allaha iman ederken aklını kullanması vacip kılınmış, akidede taklit etmesi yasaklanmıştır. Bu yüzden akıl Allah Telaya imanda hakemdir.” “Bu yüzden her müslümanın tefekkür, arştırma ve düşünmede imanı kaynak edinmesi Allaha imanda aklı hakem kılması gerekir” Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.7: “Allahın varlığına iman aklidir ve aklın sınırlarındadır.”

Bu konu 8089 kez görüntülendi 49 yorum aldı ...
Hizbuttahrir'in Ehli Sünnete aykırı Sapkın Görüşleri.... 8089 Reviews

  Konuyu değerlendir: Hizbuttahrir'in Ehli Sünnete aykırı Sapkın Görüşleri....

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8089 kez incelendi.

Sayfa 3/4 İlk 1234 Son
 1. #33

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  Alıntı Ercan TEKİN Nickli Üyeden Alıntı
  Şeyhleri Google olan ukubat gibilerinin konularına itibar etmeyin, birbirinizi incitmeyin.
  Kimse kimsenin imanını kaybettiğini yazmaya hak sahibi değildir.
  Ancak iman zayıflığı başkadır kaybetmek başkadır.
  Orta yollu olmayı deniyelim.
  Herşeyin aşırısı zarardır
  ne o hizbuttahrirle ortak bir yönünüzmü var?
  Ameller imandan bir cüz olmamasina ragmen Itikaden ayni noktada durdugunuz akp veya gülen cemaatiin amellerine düsmanca saldirirken olmazsa olmaz derecesinde önemli olan itikad konusunda sapkin görüsleri olanlari savunma pozisyonunda bulunmana sasdim dogrusu.

 2. #34
  düşünür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-09-2007
  Mesajlar
  5.800
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @düşünür
  Alıntı türkü Nickli Üyeden Alıntı
  morlugun iyileşme sürecindeki bir aşaması da yeşil oluyor hocam yok sen de bizdensin çok şükür
  Aman Allah'ım bu bir mucize iyileşiyorum.


 3. #35
  Büşra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Co Admin
  Üyelik tarihi
  13-06-2011
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  21.504
  Adı geçen
  134 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Büşra
  Alıntı muallim08 Nickli Üyeden Alıntı
  Müslümanların gözü görüyor. Aydınlatmadan çok hakaret ve kara propaganda var. adı geçen cemaate arka çıkmayı kast etmiyorum ama tek başına bir bayana bu kadar yüklenilmesini doğru bulmuyorum. Bütün siteye yüklendiğini söylemek söyleyen için acemilik olur.

  Ben kardeşimizin samimi ama kendi dairesi içine sıkışmış birisi olduğu kanaatindeyim. Zaten hangimiz öyle değiliz ki... belki bazımızın dairesi biraz daha geniş.

  Fikri boyutta hilafet tartışılacaksa meseleye odaklı yazılar yazmalı. Hakaret ve kara propaganda boş teneke tangırdamaları gibi oluyor. Gerçi hangi konu başlığı olsa fark etmiyor, belli kardeşlerimiz biri ne derse gelip hemen senden bi cacık olmaz demeye getiriyor, hacivat ve Karagöz gibi ne ayrı kalabiliyorlar nede beraber yaşayabiliyorlar... Dünya geniş ve içinde çok renkler var. her tarafı mor görmek gözümüzle alakalı galiba... Bende çok mu yeşil görüyorum yoksa...
  veri hocam az ders alın öğretmen kardeşimden..Allah razı olsun muallimliğinizin hakkını veriyorsunuz..


 4. #36
  Ercan Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  25-09-2010
  Mesajlar
  5.630
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ercan Tekin
  Alıntı Yeni-OSMANLI Nickli Üyeden Alıntı
  ne o hizbuttahrirle ortak bir yönünüzmü var?
  Ameller imandan bir cüz olmamasina ragmen Itikaden ayni noktada durdugunuz akp veya gülen cemaatiin amellerine düsmanca saldirirken olmazsa olmaz derecesinde önemli olan itikad konusunda sapkin görüsleri olanlari savunma pozisyonunda bulunmana sasdim dogrusu.
  Hizbut Tahrir ifrat içinde bir akımdır. Asla bu akıma sevgim yada yakınlığım olmadı çünkü usulumüz ne tefrittir ne ifrattır bizim yolumuz orta yoldur ama senin orta yoldan pek haberin yok! Çünkü aşırılık içindesin!
  Bana haber getiren kim diye bakarım fasıktanmı münafıktanmı kafirdenmi yoksa müslümandanmı haber geliyor diye bakarım.
  Ne olduğunu bilmediğim insanın getirdiği haberlere itibar etmem anladınmı Yeni Osmanlı?
  Biraz eğit kendini çünkü ne yazarsan olmuyor biraz ilmini arttır

 5. #37

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  haberi getiren delillerinide sunmus ama

  HİZBUTTAHRİR'İN EHLİ SÜNNETE AYKIRI SAPKIN GÖRÜŞLERİ....


  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.6 diyor ki: “Müslümanın Allaha iman ederken aklını kullanması vacip kılınmış, akidede taklit etmesi yasaklanmıştır. Bu yüzden akıl Allah Telaya imanda hakemdir.” “Bu yüzden her müslümanın tefekkür, arştırma ve düşünmede imanı kaynak edinmesi Allaha imanda aklı hakem kılması gerekir”

  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.7: “Allahın varlığına iman aklidir ve aklın sınırlarındadır.”

  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.9: “Aklın deliliyle kesindir ki Muhammed nebi ve rasuldür. Bu akli delil Allaha imanı, muhammedin risaletine ve Kuranın Allah kelamı olduğuna imanı gerektirir.”

  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.10: Allah’a iman akıl yoluyla olur ve bu imanın da akıl yoluyla olması zorunludur.” “iki yol ile: akıl ve kitap ile sünnet nassıyla sabit olmayan şeye inanmak haramdır. Zira akide ancak yakin ile olur.”

  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslami’de s.23: fikri bir kaide insan fıtratıyla ittifak ederek akla açık gelirse o kaide sahihtir. Insan fıtratına muhalefet eder veya akla açık gelmezse o kaide batıldır.”

  Nizamu’l-İslam s.114-115: “Ahlak toplumun değerlerine etki etmez. Zira toplum hayat düzeni üzerine kurulur. Onda şiarlar ve fikirler etki eder. Ahlakın bir etkisi olmaz.”

  “Allahın eli onların eli üzerindedir” ayeti hakkında Takıyuddin Nebhani Şahsiyetul İslamiye’de (3/132 3/374): “Allahın kudreti onların kudretinin üzerindedir” der.

  Nizamu’l-İctimai s.10, 128: “Kadın tamamen avrettir” diyen kimse hakkında: bu yaratılışı yıkmaktır der ve kadınlarla erkeklerin topluma bir araya gelmesinin, ticari alışverişlerde yardımlaşmalarının zorunlu olduğunu söyler.

  Devletul islamiye s.118: “İslam akidesinde akılcıdır. Görüşlerinde ve hükümlerinde fikircidir. Akıl yoluyla iman etmeyi ve hükümleri akıl ile anlamayı farz kılmıştır.”

  Devletul İslamiye (s.108) “Nassa (Kitap ve sünnete) aykırı olsa dahi halifenin koyduğu hükümlere itaat etmek vaciptir. Raşid halifeler asrında ilk müslümanların uygulamaları böyle olmuştur”

  Kitabul iman s.68: Hizbut tahrir s.26: “İslam akılla inanmak ve “dediler ki” üzerine kurulmuştur. Zira islam akidesi akılcı bir akide ve siyasi bir akidedir.”

  Nebhani haberi vahidler hakkında Hizbuttahririn muhalefet ettiğini itiraf ederek şöyle demiştir )el-Ummet s.9 Menşuratu’l-Hizb/Şahsiyetu’l-İslamiye 3/78: “Nebi sallallahu aleyhi ve sellem vaktinde tek başına gönderilmiştir. On iki krala on iki elçi onları islama çağırmakla gönderilmiş, her biri bir yönüyle gönderilmiştir. Nitekim Muaz Yemene tek başına tebliğ için gönderilmiştir. Haberi vahide ittiba vaciptir, çünkü rasul, cemaatler gönderdiği gibi bir kişiyi de tebliğ etmekle görevlendirmiştir.

  Şahsiyetul-İslamiye 3/158 “Mütevatir delil, Kurandan bir ayet dahi olsa, akılla ittifak edinceye kadar zan ifade eder”

  Şahsiyetul-İslamiye 3/297: “Akıl, dini kaynaklardan ayrı, tek başına bir ölçüdür.”

  Takıyuddin Nebhani Nizamu’l-İslam kitabında s.80-113 arasında düstur (anayasa) kurmuştur. Orada çoğu Kitap ve sünnete aykırı olan 182 madde vardır. Mesela 19. Maddede müslümanların partisinin yöneticileri hesaba çekecek veya ümmetin yolunca hükme ulaşacak siyasi partiler kurmak hakkındaki düsturu buna örnektir.

  4. madde: bu gayeye ulaşmada hizbin gayesi hükmün yolunun ümmete teslim edilmesidir.

  22. maddede “Gayri müslimlerin yöneticilerin zulümlerini şikayet etmek için şura meclisinde bulunmaları caizdir” der.

  “24. Maddede akıl baliğ olan erkek ya da kadın herkesin şura meclisine üye olabileceği belirtilir.

  120. maddede v fıkrasında: devlet başkanının tek başına şeri hükümler kurup, anayasa ve diğer kanunları koyabilir.”

  Devletul islamiye s.107’de Nebhani diyor ki: “Bu yüzden ehli sünnet, şia, mutezile ve diğer islami fırkaların bulunması normaldir.

  Hizbut tahrir s.32 ve 102’de: “Halkı müslüman olsa da müslümanların bütün ülkeleri darulküfürdür. Buün müslümanlar darul küfürde yaşamaktadırlar.”

  Nidaun Har s.196: aksi caiz olduğu gibi Müslümanların parlemento meclisini gayri müslimlere vermeleri de caizdir.

  24 rebiulevvel 1390 hicri tarihli soru cevapta: “Yabancı kadını şehvetli ya da şehvetsiz öpmek, musafaha etmek caizdir” fetvasını yayınladılar.

  Aynı yerde 2 Muharrem 1392 hicri tarihli fetvada: “Kadının peruk ve pantolon giymesinin caiz olduğunu, bu hususta kocasını dinlemezse isyan etmiş olmayacağını yayınladılar.

  Rebiussani 1390 (5/6/1970) sayısında: “Kafirin islam parlementosuna üye olması, daire başkanı olması ve müslüman devletinde kafirin komutan olması caizdir” der.

  Ed-Dusiyye s.62: “Kim olursa olsun her yöneticinin bayrağı altında cihad vaciptir” der.

  Menhecu Hizbit-Tahrir Fit-Tagyir s.21: “İyiliği emretmek ve kötülüğü yasaklamak hilafeti kurmanın ve islamın dönüşünün yolu değildir.”

  s.28, 31: “Hizbin bütün çalışmaları siyasidir. Öğretim, nasihat ya da irşad değil, bilakis siyasi çalışmalardır.”

  Mefahimu Hizbittahrir s.67: “Bu yüzden islami daveti üstlenmiş kitle, siyasi kitledir. Ruhi, ahlaki, ilmi, ameli, öğretici veya buna benzer bir kitle olması caiz değildir. Bilakis siyasi kitle olmak zorundadırlar. Bundan dolayı hizbuttahrir siyasetle uğraşan siyasi bir partidir. Ümmetinin kültürlenmesi için islam kültürüyle amel eder.”

  Mecelletu’l-Va’y dergisi sayı 26/ 3.yıl Haziran 1409/1989’da Humeyni’nin Hükümetu’l-İslamiye kitabını övmektedir Halbuki kafir Humeyni s.52’de: “İmamların mukarreb meleklerden ve rasul peygamberlerden üstün olduğu, bütün peygamberlerin alemdeki inanç direğini sağlamlaştırmak için geldiklerini, lakin onların hatta Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in de bunda başarını olamadıklarını, adalet direğini sağlamlaştıracak olan Mehdinin ise bunları başaracağını yazmaktadır.

 6. #38
  Ercan Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  25-09-2010
  Mesajlar
  5.630
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ercan Tekin
  Ben haber getirenin ne olduğunu bilmeden şahit olmadan hiçbirşeyine itibar etmem tam net yazdımmı?
  Ancak kendim araştırırım arşivimdeki kitaplarımı kurcalarım öyle haberi teyit ederim.
  Ayrıca hizbut tahrir hakkındaki görüşlerimide yazdım ah cem ahh daha çok yolun var.
  Hem sen sürekli forum hayatıma son vereceğim yok 3 ay gelmeyeceğim yok yok son vereceğim bu son yazım deyip duruyorsun ama bir türlü ayrılamıyorsun
  Kopamıyorsun galiba

 7. #39

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  az kaldi,az,benden kurtulacaksiniz yakinda

 8. #40

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Allah muhabbetinizi artırsın
  boğmak, yeşil mor
  eğlenin bakalım

 9. #41

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Alıntı Büşra Betül Nickli Üyeden Alıntı
  veri hocam az ders alın öğretmen kardeşimden..Allah razı olsun muallimliğinizin hakkını veriyorsunuz..

  bak sana kafa tuttuğunda muallim ağlama sakın
  düşmanımın düşmanı dostumdur diyebilirsin
  ama benim düşmanım aynı zamanda sana da düşman
  yalancı hizbutçu

 10. #42

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Alıntı Ercan TEKİN Nickli Üyeden Alıntı
  Sen sadece insanlari karalayan ve kasten iftiraya meyl eden biri oldugunu tekrar kanitlamis oldun.
  Veyl olsun sana
  sana olsun ne oluyorsa
  hala gülen hakkında ki fikirlerini beyan eden bir konu açmanı bekliyorum
  o zaman ancak bana yalancı diyebilirsin.
  milli görüş forumlarından bile dışlanan sen
  bana birşey söyleyemez.
  üstelik cübbeliye bel altı vurmanız cabası.

 11. #43
  Ercan Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  25-09-2010
  Mesajlar
  5.630
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ercan Tekin
  Sen bir müfterisin ve ben müfterilerle muhattabım olmam.
  Sadece yalan yazıyorsun ve şahsıma kasten iftiralar atıyorsun.
  İspatlayamadığın yalan yanlış iddialarınla şahsıma karalamalarda bulunuyorsun.
  Sana ve içine düştüğün durumuna üzülüyorum çünkü hakkıma girdin bunun hesabı elbette Allah'ın huzurunda verilecektir.
  Bu sana son mesajım çünkü seviyen uygun konumda değil. Defalarca sana yapılan nasihatlere ve tavsiyelere sırtını dönüp halen aynı kötü hasletlerin içinde durup durup insanlara forumda huzursuzluk veriyorsun.
  Tüm kalbimle diyorum Allah sana hidayet versin
  Birdaha inşaallah senden bana yazmamanı bekliyorum

 12. #44

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Alıntı Ercan TEKİN Nickli Üyeden Alıntı
  Veri sen artık muhattabım değilsin bu sana son mesajım çünkü seviyen uygun konumda değil. Defalarca sana yapılan nasihatlere ve tavsiyelere sırtını dönüp halen aynı kötü hasletlerin içinde durup durup insanlara forumda huzursuzluk veriyorsun.
  Tüm kalbimle diyorum Allah sana hidayet versin
  Birdaha inşaallah senden bana yazmamanı bekliyorum
  muhatap almayan sen habire cevap yazan yine sen
  biraz akıllı olu
  yalancı olduğumu ispatla

  AÇ GÜLEN HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİN İÇİN BİR KONU

 13. #45
  düşünür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-09-2007
  Mesajlar
  5.800
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @düşünür
  Alıntı veri Nickli Üyeden Alıntı
  bak sana kafa tuttuğunda muallim ağlama sakın
  düşmanımın düşmanı dostumdur diyebilirsin
  ama benim düşmanım aynı zamanda sana da düşman
  yalancı hizbutçu

  Hocaefendiyi savunmana rağmen onun göz yaşları senin gönül tarlanda hiç nem bırakmamışa benziyor. Hiç gönlün merhametten nem kapmamış. Düşman ne demek... Allah cc rahmet tokadını yüzünüze gözünüze yapıştırsın. Rahmet deryasında boğsun hepinizi.

  adımız miskindir bizim
  düsmanimiz kindir bizim
  biz kimseye kin tutmayiz
  kamu alem birdir bize


  biz dünyadan gider olduk
  kalanlara selam olsun
  bilmeyen ne bilsin bizi
  bilenlere selam olsun
  bilenlere selam olsun
  bilenlere selam olsun

 14. #46

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  hangi mesajımda hocaefendiyi savunmuşum
  bu bir
  ikincisi muallim seninle bir konuda anlaşalım sen bulaşma ben bulaşmayayım

  pislik atana pislik atmasını da biliriz
  bilenler bilir.

 15. #47
  düşünür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  21-09-2007
  Mesajlar
  5.800
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @düşünür
  Alıntı veri Nickli Üyeden Alıntı
  hangi mesajımda hocaefendiyi savunmuşum
  bu bir
  ikincisi muallim seninle bir konuda anlaşalım sen bulaşma ben bulaşmayayım

  pislik atana pislik atmasını da biliriz
  bilenler bilir.
  Bak çocuk,

  Sen anlaşmayı nefsinle ve onun antrenörü şeytanla yap. Üçünüz bir araya gelince o ağzına aldığın şeyi hep üretip atıyorsunuz. Sen kendine yakıştırıyorsan sorun yok tabii ama benden uzak ol... Kimin kime pislik attığı, başlık ne olursa olsun hep neleri söylediği gün gibi ortada.

 16. #48

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  senden uzak olmamı istiyorsan bulaşma bu kadarını anlayabiliyor musun

Sayfa 3/4 İlk 1234 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. İbni Teymiyye'nin Ehli Sünnete aykırı görüşleri
  By menzil5453 in forum İSLAMİ HAYAT
  Cevaplar: 162
  Son Mesaj: 04-05-2015, 16:15
 2. GÜLEN in ehli sünnete aykırı görüşleri
  By salimabi in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 08-02-2014, 00:21
 3. Muhammed Gazali'nin Hadis Ve Sünnete İlişkin Görüşleri
  By Kaptan in forum Sahabeler ve İslâmî Önderler
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 01-04-2013, 15:43
 4. Tasavvuftaki dört kapı ehli sünnete aykırı mı?
  By ibrahimi in forum DİNİ SORULARINIZ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-02-2011, 12:12
 5. ehli sünnete müslümana tavsiye...
  By forumdayim in forum SERBEST KÜRSÜ
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 09-09-2009, 17:57

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş