Etiketlenen üyelerin listesi

Kapitalizm Ölüm Saçıyor Sümeyye Avcı Sermaye sahiplerinin iktisadi sahada serbest faaliyet etmeleri esasına dayanan Kapitalizmin kendi adına altın çağını yaşadığını ve bundan kaynaklanan kibirle kendini zirvede düşündüğünü görmekteyiz. İnsanlıktan nasibi olmayan insanı kapital kazancın aracısı olarak gören bir zihniyet ekonomik ve teknik olarak geliştiğini söylemekle birlikte insanlık adına dibe çöktüğünü de görmezlikten gelmek ahmaklık olur. Bilindiği gibi Kapitalizm dünyada hâkimiyetini

Bu konu 18452 kez görüntülendi 152 yorum aldı ...
Kapitalizm Ölüm Saçıyor 5.00 18452 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kapitalizm Ölüm Saçıyor

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 18452 kez incelendi.

Sayfa 1/10 123456 ... Son
 1. #1
  leylinur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  26-06-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  2.329
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @leylinur

  Kapitalizm Ölüm Saçıyor
  Sümeyye Avcı
  Sermaye sahiplerinin iktisadi sahada serbest faaliyet etmeleri esasına dayanan Kapitalizmin kendi adına altın çağını yaşadığını ve bundan kaynaklanan kibirle kendini zirvede düşündüğünü görmekteyiz. İnsanlıktan nasibi olmayan insanı kapital kazancın aracısı olarak gören bir zihniyet ekonomik ve teknik olarak geliştiğini söylemekle birlikte insanlık adına dibe çöktüğünü de görmezlikten gelmek ahmaklık olur.
  Bilindiği gibi Kapitalizm dünyada hâkimiyetini sürdürmeye devam etmektedir. Ama kapitalizm şuan kendi adına erişebileceği en üst noktada bulunmaktadır. Baktığımızda kurulmasından bu yana hızlı bir kalkınmanın olduğunu görmek mümkün ama şuan ki durumundan daha fazla kalkınması ve ilerlemesi düşünülemez. Yani Kapitalimin ilerisi yok. Çünkü Kapitalizmin zirvesi ölüm saçıyor ve yaşattığı yıkımların haddi hesabı yok. Bu acı yıkımlarda ideolojisini devam ettirmesi imkansızdır.
  Kapitalizm kalkınırken neleri öldürdüğü ve zirvesi neden ölüm saçtığı aslında çok açık ortada. Bunu illakide delillendirmeye gerek yok ama bu yazı hem bir hatırlatma hemde göremeyenler için bir ispat olsun.
  Üç ideolojilerin kalkınmalarını incelediğimizde komünizm yarı yolda yıkıldı, İslam çok büyük bir kalkınma gerçekleştirdi ve zirvesi sadece huzur ve mutluluk oldu. Kapitalizm de kalkındı ama zirvesi acı, sıkıntı getirdi, ölüm saçtı, öldürdü ve öldürttü. Yani Kapitalizmin zirvesi adeta bir ölüm makinesi oldu.. Akidesi insan fıtratına ters olduğu için en başta insanların aklını ikna edemedi ve içgüdülerini tatmin edemedi ki bunun sonucunda da hem mutsuz hemde sınır tanımayan bir insan tipini ortaya çıkardı.
  Evliliklerde, insanlar arasındaki ilişkilerde, gıdalarda, sağlıkta kısacası insanı ilgilendiren bütün alanlarda ölüm ve mutsuzluk saçan Kapitalizm işe en başta eğitimden başlıyor. Bu mutsuzluk saçmaya destek olan eğitim sadece okullarda değil dizilerde, sokaklarda asılan afişlerde, reklamlarda vs. her alanda verilmektedir. Daha önce gençlere sunulan bu necis eğitimin nasıl olduğunu, gençlerin hangi fikirlerle eğitildiğini ve bu fikirlerin sonucunda nasıl bir nesilin yetiştirildiğine değinmiştik.
  Kapitalizmin eğittiği gençler çok erken yaşlarda alkol, uyuşturucu ile tanışıyorlar. Küfrün tanımıyla erkek/kız arkadaş veya dost hayatının olması yani İslam’ın tanımıyla zina (nikâhsız beraberlik) artık normal olarak görülmekte. Kız çocukları 15 yaşlarında hamile kalıyorlar ve okul tuvaletlerinde çocuklarını aldırıyorlar. Ailelerin haberleri dahi olmuyor bundan. Anne babaya baş kaldırmaları, küfürlü konuşmaları, bellerinde silah taşımaları, sırf birinin sadece ‘niye bakıyorsun bana’ demesiyle öldürülmesi vs. bunlar artık gençlerin bir parçası olmuş.
  Okullarda ve özelliklede dizilerde öğretilen özgürlükler sonucunda evlilikler tıpkı örümcek ağı gibi çok hafif bir darbeyle çabucak yıkılıyorlar. Yıkılması çok normal çünkü evlilikte zaten dayanılan temelin kendisi bozuk bundan dolayı evlilikler niye bozulmasın ki? Eşlerin birbirlerini aldatması erkeğin otoritesizliği veya kadının itaatsizliğinden dolayı boşanmalar oluyor. Sadece bir saatlik evli kalan çiftler dahi olabiliyor. Burda asıl düşünülmesi gereken şu; Kadın ve erkek bu duruma nasıl geliyor? Kadını itaatsiz, erkeği otoritesiz yapan fikir ne? Sonuçta bunlar hem kadının hemde erkeğin yaratılışına ters durumlar. Buna rağmen eşler bu duruma geliyor. Kapitalizim insanı bu kadar bozabiliyor. Zaten kapitalizmin işi bu; yıkmak, bozmak, yok etmek, zulmetmek, sömürmek...
  Birde sağlık meselesine bakalım; Avrupa dâhil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun insanların hiç bir değeri, önemi yok. İnsanlar adeta ölüme terk ediliyor. Daha yeni olan bir olaydan bahsetmek istiyorum, maddi durumu iyi olmayan bir Müslüman bacımız Avrupa’da tek başına yaşıyor ve gece aniden rahatsızlanıyor. Gece doktorunu arayıp bir ambulans istiyor. Doktor (ambulans göndermenin pahalılığından ötürü) ambulans gönderemeyeceğini çok acilse bir taksiye atlayıp kendisinin gelmesini söylüyor. Taksiye binecek param yok diyen bacı ‘bu benim sorunum değil’ yanıtını alıyor. Bunun üzerine bacı ‘Siz ve sizin sisteminiz işte bu! Menfaata dayalı olan bu düzen elbet yıkılacak’ deyip telefonu kapatıyor.
  Bu olayda da gördüğünüz üzere Kapitalizmin bağı sadece çıkar olduğu için söz konusu insanların sağlıkları olsa dahi onları ölüme terk ediyor. Çünkü Kapitalizm üç, beş kuruşun hesabını yapar ve her şeyin fiyatını bilir ama insanın değerini bilmez.
  Kapitalizmin: “Dünyanın servetleri sınırlıdır, insanların ihtiyaçları ise sınırsızdır. Bundan dolayı; sınırsız ihtiyaçları karşılayabilmek için çok çok üretmek gerekir” düşüncesi, insanlarda büyük üretim ihtirasını doğurmuştur. Bu hırs ile doğal dengeleri bozma pahasına da olsa çok üretim yarışına gidilmiştir. İşte bu yarışın gereği, teknolojik gelişmeler gıda üretiminde dahi kullanılmış, hormonlama sistemi ile bitkisel ve hayvansal gıdalarda bahsedilen sağlıksız neticeleri doğurarak, insan neslinin sağlığı ve geleceği tehdit edilir bir konuma gelmiştir.
  2003 yılı rakamlarına göre dünya genelinde 67,6 milyon hektarlık alanda GDO’lu bitkiler yetiştiriliyor. Bu rakamın %65 e yakın kısmı ABD’de yetiştiriliyor. Konuyu sağlık açısından ele alan bazı bilim adamları, GDO içeren yiyeceklerin insan sağlığına zararlı olabileceğini savunuyor. Gen bitkinin içine yerleştirildiği için, onu tüketenlerin de risk altında olacağı, sağlık konusundaki eleştirilerde sık sık dile getiriliyor. GDO’ların hedef olan ürün hariç diğerlerinde nasıl bir etki yaptığı halen bilinmiyor. Zaman zaman bu gıdaların kansere yol açacağı iddiaları yaygın bir halde dir. GDO’lu bitkilere getirilen eleştiriler önemli bir bölümü de doğal çevreye olan etkileri ile ilgili. Karşıt görüştekiler GDO içeren ürünlerinin tohumları çevreye karışarak doğal ürünleri etkileyip yapısını bozabileceğini savunuyor. GDO’lu ürünlerin doğal ortama yayılıp yaygınlaşması sonucunda böcek nüfusunun olumsuz etkilenmesi ve tüm ekosistemin çökme olasılığı da dile getirilen bir başka eleştiri. GDO’lu ürünlerin biyo çeşitliliği tehlikeye sokacağı ve biyolojik kirliliğe neden olacağı da yaygın endişeler arasında yer almaktadır. Geleneksel tarımda kullanılan bitkilerin tohumlarıyla bir sonraki yıl yenide ürün alınabiliyor. GDO’lu tarında ise bu mümkün değil; üreticiler, firmalardan her sene tohum alınmak zorunda. Bu şekilde hem tekelcilik hemde insan sağlığının geleceği belli ellere teslim edilmiş olmaktadır. Şayet siz o menfaati yada onun dediklerini yerine getirmezseniz sizi açlıkla tehdit edebilecektir.
  Dünyada üç saniyede bir kişi, yılda bir milyon kişi intihar ediyor. Türkiye’de de, her yıl yaklaşık 2800 kişi intihar ediyor. Bunlar çok korkunç rakamlar ve intiharların büyük çoğunluğu 15-25 yaş arasındaki gençler oluşturuyor. Peki, neden bunca intihar? Bu intiharlara son verebilmek için çözüm aranıyor hatta ‘mutluluk hapları’ üretiliyor ama çözüm intiharlara neden olan sistemde aranmıyor. Bu sistem var olduğu sürece intihar edenlerin sayısı gün geçtikçe artacak.
  Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki, bu düzen insanları sadece intiharlara sürüklemiyor. Binlerce, onbirlerce kişi intihar etmiyor. Fakat fuhuşu, ahlaksızlığı kabul ediyor, uyuşturucu batağına batıyor. Kimisi mafya oluyor, kimisi köşeyi dönmek için her türlü namussuzluğa evet diyecek hale getiriliyor. Bunların ismi intihar değil, ama intihar insanı nasılki ölüme sürüklüyorsa bunlarda insanı ölüme sürüklemekte.
  Sosyal hayattaki alakalarda saçtığı mikroplar yalancılık, dolandırıcılık, yolsuzluk, eşkıyacılık, başkalarının mal ve servetlerini almak için yani sömürmek için çıkartılan savaşlar insandaki doğruluğu, dürüstlüğü, hamd etmeyi şükretmeyi öldürmektedir.
  Daha çok zengin olmak, tüm servete el koymak ve petrolun ana kaynağına tamamen sahib olabilmek için İslam beldelerinde yüz binlerce insanı nasıl acımasızca katlettiklerini ve ülkelerini nasıl işgal ettiklerini gördük ve ve halen görmekteyiz. Bütün bu yaşananlara diğer devletlerinin hiç ses çıkarmamalarının da, onların Kapitalist zihniyete nasıl sahib olduklarını göstermektedir.
  Kapitalzm sistemi kesinlikle sağlık bir toplum oluşturamaz. Çünkü bir toplum fertlerden, düşüncelerden, duygulardan ve nizamdan oluşur. Sağlıklı bir toplum içinde doğru bir nizam olmazda olmazlardandır. Nizam bozuk olursa fertlerin ve onların duygu ve düşüncelerininde bozuk olması beraberinde gelir ki, Kapitalizmin cani, merhametsiz, adeta kapitalist düzeni üzerinde taşırcasına vuran, kıran, öldüren şahsiyetler yetiştirmekte.
  Kapitalizmin ileri yok dedik çünkü, bir sistem insanların sorunlarını giderebildiği, sorularına yanıt verdiği ve kalblerine huzur verdiği sürece devamlılığını koruyabilir. Kapitalizm bunların hiç birini sağlayamadı. Dünyanın neresine bakarsanız bakın sorunsuz tek bir insan dahi kesinlikle göremessiniz. Örnek gösterilen Avrupa’da dahi insanlar mutsuz ve insanların bütün sorunlarının kaynağı Kapitalist sistemdir.

 2. #2

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  kominizmden evladır

 3. #3
  leylinur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  26-06-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  2.329
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @leylinur
  ama islamdan evla değil

 4. #4

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  islam ın evla olması için müslümanların çok yol olması lazım
  kendi sofrasına bile sahip çıkamıyorsak
  nasıl dünyaya şifa olucak

 5. #5
  bakış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-11-2009
  Yer
  İstanbul-Pendik
  Mesajlar
  4.726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bakış
  Alıntı veri Nickli Üyeden Alıntı
  kominizmden evladır
  Akılcı veri,yine tosladın.
  Kominizm hiç olmazsa" herkes eşittir der".kapitalizm ise "gücü olan haklıdır" der.90'lı yıllarda kominzm çökmesiyle batı dünyası"artık kominizm çökmüştür yeni tehlike artık kırmızı değil,yeşildir,yani islamdır."demişlerdir.Ve şu 20,30 sene içerisinde onca islam ülkelerine girilmiştir.

  islamdan başka her akım ayaklarımızın altındadır ama şer güçlerin doğu avrupa ve ortadoğu ve afrikaya girmelerinin tek engeli kominizmdi ve çöktüken sonra islam alemine saldırılar iyice artmıştır.Çünkü dünya tek kutuplu oldu ve enbüyük düşmanını bertaraf etti amerika.

  Şimdi kominist gençlerin filistin davasına nasıl sahip çıktıklarını görmüşsündür veri.yeşil kominzm tabiri iyiden iyiye kendine yer edinmeye başladı.Sen hangi akla göre kapitalizmi savundun hele anlat bakalım....

 6. #6

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  kominizm nesi evla
  dinsizlik cereyanı hiçbir yanı iyi olamaz

  koministliği iyi öğren. yazdıkların anlaşılmaz

 7. #7
  bakış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-11-2009
  Yer
  İstanbul-Pendik
  Mesajlar
  4.726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bakış
  Alıntı veri Nickli Üyeden Alıntı
  kominizm nesi evla
  dinsizlik cereyanı hiçbir yanı iyi olamaz

  koministliği iyi öğren. yazdıkların anlaşılmaz
  veri kapitalizmin dini mi var,oda dinsiz.kapitalizmin fikir babaları yahudiler.Ve bu öğretiye göre yeryüzünün tek efendisi yahudilerdir ve tüm insanlık yahudiliğin kölesidir.
  Sen sağlam bir mümin olursan komizm hiç birşey yapamaz sana.Ama kapitalizm veya siyonizm seni kendine köle yapar farkına varmassın.

 8. #8

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  kominizmi de yanlış biliyorsun kapitalizmi de

  slogan atmayı bırak
  ikisinin arasında çok fark var.
  ikisinin arasında tercih edilecekse kapitalizm daha iyi

 9. #9
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Bakış

  İyice ÇARŞAFLIYORSUN

  Bari bilmediğin konularda sus ta seni değerlendirsinler.

  KOMİZM de herkes eşit miş NEREDE EŞİT

  Ayrıca KOMİZİM i çıkaran da bir SİYONİST tir.

  Ahhhhh

  Bilgisi olmayıpta bilgisi varmış diye ahkam kesen Milli görüşçüyüm diyen kişileri görünce ÜZÜLÜYORUM

 10. #10
  bakış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  22-11-2009
  Yer
  İstanbul-Pendik
  Mesajlar
  4.726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @bakış
  agbi ve veri,şu son mesajlarınıza bakıyorum.Hiçbirşey yazmamışsınız.ikinizde AKILCISINIZ.Aklın yakıtı BİLGİDİR.
  Şu son 300 yılda hiçbir şerre hizmet eden "izm"kendinden önce gelen izmden daha masum değildir.

  Kominizm fikir üzerinden tahrip etmiştir,kapitalizm ise siyaset üzerinden.
  şu kapitalist veri,kapitalizmi kominizme tercih ettiği için öyle yazdım.yoksa derdim kominizmi savunmak değil.

  Kominizmin eşitlik kavramına örnek olarakda kominiztlerin filistin davasına sahip çıktıklarıdır.

  Şimdi koministler filistin davasına sahip çıkıyorlar,islamcı gülenizmciler de köstek oluyorlar,buda kapitalizmin siyaset üzerindeki etkisine örneğimdir.

  İşte görüldüğü gibidirki,kapitalizm insanları köle yapıyor ve müslümanlar bunu GÖREMİYOR.İşte en büyük tehlikede budur.

 11. #11

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  koministelr kimseye sahip çıkmaz tek sıkıntıları kendi sistemleri içinde refah oluşturmak.

  hangi kominist bir yere sahip çıkmış çok iyidiler de devletler niye ayrılıp koministlikten kapitalizme geçti.

  kominizmde seçim şansın yok devlet senin tanrın olur
  ama kapitalizm de seçim şansın vardır
  aza kanaat getirir dinine göre yaşar ölürsün.

  kominizmi biraz öğren be

 12. #12
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Alıntı bakış Nickli Üyeden Alıntı
  agbi ve veri,şu son mesajlarınıza bakıyorum.Hiçbirşey yazmamışsınız.ikinizde AKILCISINIZ.Aklın yakıtı BİLGİDİR.
  Şu son 300 yılda hiçbir şerre hizmet eden "izm"kendinden önce gelen izmden daha masum değildir.

  Kominizm fikir üzerinden tahrip etmiştir,kapitalizm ise siyaset üzerinden.
  şu kapitalist veri,kapitalizmi kominizme tercih ettiği için öyle yazdım.yoksa derdim kominizmi savunmak değil.

  Kominizmin eşitlik kavramına örnek olarakda kominiztlerin filistin davasına sahip çıktıklarıdır.

  Şimdi koministler filistin davasına sahip çıkıyorlar,islamcı gülenizmciler de köstek oluyorlar,buda kapitalizmin siyaset üzerindeki etkisine örneğimdir.

  İşte görüldüğü gibidirki,kapitalizm insanları köle yapıyor ve müslümanlar bunu GÖREMİYOR.İşte en büyük tehlikede budur.
  Riya değil sana değer veriyorum ama bıkkınlık getirmeye başladın artık.

  KOMİZİM in diğer silahı ATE dir çünkü kapitalizm sisteminde halka iniş te ATE lik yoktur.

  KÖLE lik Dünya var olduktan sonra vardı vede Kıyamete kadar olacaktır.

  Haa versionları değişecek diyelim Örnek Almanyadaki Türk işçileri veya Türkiye deki Yabancı işçiler ANA FİKİR olarak sınıf değişmiş köle dir.

  veya

  Bugün Yabancı şirketlerde çalışan İşçilerimiz de köledir tek farkı SINIF DEĞİŞMESİ

 13. #13
  leylinur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  26-06-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  2.329
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @leylinur
  neyseki islamı kabul ediyosunuz. tartışmaya konu olmamış ne güzel bakın bu paydada birleşebiliyoruz

 14. #14

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  seninle hiçbir paydada birleşmem.
  şükür biz varız
  İslam benimle gelişecek.
  sizinle değil.

 15. #15
  leylinur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  26-06-2010
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  2.329
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @leylinur
  bide bana diyosun kibirli diye....

 16. #16

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  bugün pek kibirli değilsin
  hayır mı yaptın ne

Sayfa 1/10 123456 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Okul araç gereçleri kanser saçıyor
  By mostar in forum Bilinçli Tüketici Köşesi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 28-09-2011, 23:42
 2. Albenili kalemler ve silgiler tehlike saçıyor!
  By İsmail in forum Bilinçli Tüketici Köşesi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2011, 22:50
 3. Kasa fişleri zehir saçıyor!
  By İsmail in forum SAĞLIKLI HAYAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-04-2011, 23:13
 4. Şeyhler Türk kızlarına para saçıyor !!!
  By AynAlı in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 09-07-2010, 15:51
 5. Bu ülke VİRUS saçıyor.!!!
  By MüGe in forum KÜLTÜR ve SANAT
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-04-2010, 09:13

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş