Etiketlenen üyelerin listesi

http://www.facebook.com/mobileprotection#!/notes/abd-i-fakid/ismaila%C4%9Fa-cemaati-lideri-mahmud-efendi-hzden-akp-ye-a%C3%A7ik-destek-oku-payla%C5%9F/123760867706992 Yukarıdaki adresten bir alıntıdır bende bu sefer modaya uyayım yorumsuz alıntı getireyim dedim. İSMAİLAĞA CEMAATİ LİDERİ MAHMUD EFENDİ HZ.DEN AKP YE AÇIK DESTEK! .by Abd-i Fakid on Thursday, June 2, 2011 at 2:05am.Allah c.c ne hamd ve O’nun elçisine (s.a.v) e salat ve selam olsun. Öncelikle şunu belirtmek lazımdır ki

Bu konu 41878 kez görüntülendi 266 yorum aldı ...
Mahmut Efendi demişmi dememişmi Facebooktan bir alıntı. 5.00 41878 Reviews

  Konuyu değerlendir: Mahmut Efendi demişmi dememişmi Facebooktan bir alıntı.

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 41878 kez incelendi.

Sayfa 1/17 12345611 ... Son
 1. #1
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi

  http://www.facebook.com/mobileprotec...23760867706992

  Yukarıdaki adresten bir alıntıdır bende bu sefer modaya uyayım yorumsuz alıntı getireyim dedim.  İSMAİLAĞA CEMAATİ LİDERİ MAHMUD EFENDİ HZ.DEN AKP YE AÇIK DESTEK! [OKU & PAYLAŞ!]
  .by Abd-i Fakid on Thursday, June 2, 2011 at 2:05am.Allah c.c ne hamd ve O’nun elçisine (s.a.v) e salat ve selam olsun. Öncelikle şunu belirtmek lazımdır ki zamanın müceddidi Şeyh Mahmud Efendi Hz. leri her zaman politikadan uzak durmuştur. Fakat oy kullanma gereğini ve oy kullanmamanın vebal olacağını her zaman vurgulamıştır. Bu konu herkes tarafından malumdur. Biz o konulara fazla girmek istemiyoruz.  Seçim yaklaşması dolayısı ile saadet partisine mensup kardeşlerimiz oy toplayabilme veya başka dünyevi menfaatler uğruna Efendi Hz. lerinden nemalanmaya kalkıştılar. Efendi Hz. leri''akp ye oy vermeyin buyurdu'' diyerek Efendi Hz. lerini bu seviyesiz ve islamla bir alakası olmayan politik çekişmelerin içine çekerek iftira atma cüretinde bulundular. Halbuki Efendi Hz.den böyle bir söz sadır olmamıştır.  Saadet partili bu kardeşlerimiz (bir takım Mahmud Efendi hazretlerinin ismini kullanarak tek izinli internet sitesi veya facebook sayfası olduklarını söyleyen kimseler tarafından ve ne amaçla yayın yaptıkları belli olmayan sanki görevleri ümmet içine fitne sokmak olan bir takım internet siteleri ve facebook sayfalarınında etkisi ile) Efendi Hz. hakkındaki bu iddialarına delil olarak aşağıda linkini vereceğimiz Medinede hocalara verilen yemek davetindeki konuşmaları veriyorlar. Halbuki o videoda seyredeceğiniz gibi Efendi hz. hiç konuşmuyor, Cübbeli hoca diyalog ve tehlikelerinden bahsediyor. Cübbeli hocadan sonra söz alan Muhammed Keskin hoca ise gerçekten hükümet partisine oy vermeyin diyor fakat Efendi Hz.nin femi şerifinden (ağzından) böyle bir şey çıkmıyor.Hatta o konuşmaya kadar Cübbeli hocanın konuşmalarını başıyla tasdik eden Efendi Hz. leri sıra Muhammed Keskin hocanın konuşmasına gelince hiçbir şey yapmıyor.

  İşte Saadet partili kardeşlerimizin delil olarak gösterdikleri o video :

  http://www.facebook.com/profile.php?...73870&comments  Burada gördüğünüz gibi Cübbeli Ahmed hocamız haklı olarak diyalogçuları eleştirmekte ama akp ye oy vermeyin dememektedir.

  Cübbeli Ahmed hocadan sonra konuşma alan Muhammed Keskin hoca hükümete oy vermeyin diyor ama Efendi Hz.lerinin kendisi böyle bir şey buyurmuyor.

  Bu konuşmadan sonra Saadet partili kardeşlerimiz her tarafta ''Efendi Hz. akp ye oy vermeyin” buyurdu diyerek bir yalana ve iftiraya daha imza attılar maalesef.  Peki oy konusunda Efendi Hz.nin gerçek fikri nedir?  EFENDİ HZ UMRE DEN DÖNDÜĞÜNDE OĞLU AHMED HOCAEFENDİ, EFENDİ HZ.Nİ ZİYARETE GİTTİ.

  EFENDİ HZ.OĞLU AHMED HOCAEFENDİYE SORDU;

  - AHMED VANLIOĞLU (CEMAATİMİZİN MÜMTAZ VE İLERİ GELEN HOCALARINDAN) NE YAPIYOR İYİ MİDİR??

  AHMED HOCAEFENDİ CEVAP VERDİ :

  -İYİDİR EFENDİM VS...

  SONRA EFENDİ HZ TEKRAR SORDU:

  -KİME OY VERİYOR??

  AHMED HOCAEFENDİ :

  - AK PARTİYE OY VERİYOR EFENDİM.

  EFENDİ HAZRETLERİ BUYURDUKİ:

  EN İYİSİNİ YAPIYOR, AKILLI ADAM...

  KAYNAK: EFENDİ HAZRETLERİMİZİN OĞLU AHMED HOCAEFENDİ  İşte yukarıda linkini verdiğimiz videodaki suskunluğunu bozan Efendi Hz.miz umreden döner dönmez bu olaya el atmış, ve kendisine yöneltilen iftiralara cevap vermiştir.  Ayrıca Cübbeli Ahmed hocayı çağırıp:

  -Hükümete destek olacağız, Tayyibin oradan inmemesi lazım'' buyuruyor. Bunun bir çok şahidi var, biz iki tanesini vermekle iktifa edeceğiz. Bu olayın baş şahidlerinden bir tanesi umredeki videoda hükümet partisine oy vermeyin şeklinde konuşan MUHAMMED KESKİN HOCA diğeri ise CÜBBELİ AHMET HOCAEFENDİDİR.  Sonra Efendi Hz.den bu talimatı alan Cübbeli Ahmet Hoca Efendi bu olayın hemen akabinde Flash TV ye çıktığında ''Efendi Hz. oyların boşa gitmesini istemez, 1983 ve 1988 de rahmetli Erbakan’ın meclise giremeyeceği kesin olduğu için Erbakan’a oy vermedi, bari oylar boşa gitmesin diye Özal’a oy verdi'' diye anlattı.  İşte o video.

  http://vimeo.com/23062140 (67.ci dakika)  Video da görüldüğü gibi Cübbeli Ahmet hoca efendi Efendi Hz.nin 1983 ve 1988 de Özal’a oy verdiğini açık açık söylüyor. Şu anki duruma bakılırsa 1988 deki durumun aynısı, yani Saadet partisinin barajı aşamayacağı kesin olduğuna göre Cübbeli Ahmet hoca efendi 1988 deki olayı anlatmakla ''Saadete oy vermeyin, oylar boşa gider. Ak partiye oy verin'' demek istiyor.  Saadet partililerin zaman zaman ''Bu hükümete oy vermek günaha ortak olmaktır. Bu hükümet zinayı bile serbest etti'' diyerek AKP ye oy verilmemesi gerektiğini söylüyorlar ama Cübbeli Ahmet hoca efendi bu iddiaya da Flash TV ekranlarında hiç çekinmeden cevap verdi ve bu iddiayı reddetti. İşte bu konuyla ilgili Flash TV deki açıklaması:

  http://tr-tr.facebook.com/video/vide...89813&comments  Bu videoyu Saadet partili kardeşlerimiz iyi dinlesin.  Evet, şimdi konuyu özetlersek: Mahmut Efendi Hz.nin Saadet partisine oy vereceğini savunanların başlıca iddiaları:  1-Medine’de hocalar toplantısında Mahmude efendi AKP ye oy vermeyin dedi'' diyorlar. Bunun cevabı yazımızın başındaki birinci videodadır. Orada Mahmut Efendi Hz. asla böyle bir şey söylemiyor. Cübbeli Ahmet hoca efendi yüzde yüz haklı olarak diyalogcuları eleştiriyor, ilmi izahlar yapıyor. Ne cübbeli hoca ne Mahmut Efendi Hz. asla oy verme meselesine girmiyorlar.O zamana kadar diyalogcular hakkında olan konuşmayı başıyla tasdik eden Efendi Hz sıra oy meselesine geldiğinde hiç bir şey yapmıyor.  2-Mahmud Efendi Hz. Erbakanı çok sever asla ondan başkasına oy vermez'' diyorlar. Halbuki yazımızın baş tarafından ikinci videoda Cübbeli Ahmed hoca efendi Flaş tv ekranlarında Mahmud Efendi Hz.nin 1983 ve 1988 de Özala oy verdiğini söylüyor.


  İşte o konuşmayla alakalı konuşmanın videosunun linki :  Efendi Hz. lerinin Özal’a oy vermesi ile alakalı mesele 67. dakikada yer almaktadır.

  http://vimeo.com/23062140

  3-Akp hükümeti zinayı serbest etti vs onlara oy vermek büyük vebaldir'' diyorlar. Yine bu iddiaya Cübbeli Ahmed hocaefendi Flash tv ekranlarında cevap verdi (yukardaki son videosunda)  4- Saadet partili kardeşlerimiz "Efendi Hz.nin Akp ye işaret ettiğini gören yok" diyorlar. Yukarda anlattık. Efendi Hz.mizin muhterem oğlu Ahmed hocaefendiyle olan konuşmasını paylaştık. Ahmed hocaefendi bu konuşmayı her yerde açık açık anlatmaktadır. Dileyen kardeşimiz Ahmed hocaefendiye sorup işin aslını öğrenebilir.  Biz herhangi bir partinin elemanı değiliz. Partici değiliz. Olmaktan da Allaha sığınırız.

  Bizim derdimiz Akp şöyle hizmet ediyor böyle hizmet ediyor diyerek particilik ve parti reklamı yapmak değildir. Akp ye oy verilmesinin tek sebebi yukarıda zikredip kimsenin itiraz edemeyeceği (itiraz edenin ise particilik vs gibi dünyevi menfaatler için itiraz ettiği) deliller doğrultusunda Efendi Hz. lerine ittibadır. Bizim mürşidimiz her hangi bir politik parti veya politikacı değildir. Bu sebeple üstadımız bize hangi yolu gösterirse o yoldan gideriz. Üstadımızın gösterdiği yol bellidir. Onun yoluna muhalefet etmek gibi bir yanlışa düşmekten Mevla (c.c) muhafaza eylesin.  Efendi Hazretleri buyururlar ki:

  Bizim davamız öyle büyüktür ki, siyaset ayaklarımızın altında kalır.''

  ''Parti çakal demektir''

  Bizim maksadımız particilik yapmak bazı kişilerin ve birtakım internet sayfalarının yaptığı gibi fitne çıkarmak değil Efendi Hz. adına yalan yanlış haberler yayanlara doğru olanı gizlememelerini tavsiye etmektir..............  BU YAZI ASLA PARTİCİ OLMAYAN BÜTÜN HOCAEFENDİLERE VE VEKİLLERE SAYGI VE SEVGİSİ OLAN, MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİNE GÖNÜL VERMİŞ BİR GRUP TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.

 2. #2
  Son.Fedai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  12-02-2007
  Yer
  Gaziantep
  Yaş
  48
  Mesajlar
  6.343
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Son.Fedai
  Alıntı agbi Nickli Üyeden Alıntı
  Hatta o konuşmaya kadar Cübbeli hocanın konuşmalarını başıyla tasdik eden Efendi Hz. leri sıra Muhammed Keskin hocanın konuşmasına gelince hiçbir şey yapmıyor.
  Peki madem AKP ye oy verecek de, madem AKP yi destekliyor da neden kendi öünüde AKP ye oy vermeyin diyen birine karşı BİRŞEY YAPMIYOR?

  Karışık işler bunlar...

 3. #3
  TakVa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  13-04-2007
  Mesajlar
  2.878
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @TakVa
  Yani mahmud efendi kime oy verin derse desin. Kimi desteklerse desteklesin. Kime ne? Sonuçta vicdanları yöneten Allah'tır. Şu efendi, bu efendi değil.

 4. #4
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Alıntı TakVa Nickli Üyeden Alıntı
  Yani mahmud efendi kime oy verin derse desin. Kimi desteklerse desteklesin. Kime ne? Sonuçta vicdanları yöneten Allah'tır. Şu efendi, bu efendi değil.
  Tamami ile size katılıyorum.

  MAHMUT efendi ve diğer efendileri SİYASET e karıştırmak bana göre ABES le iştigaldir.

  Konuyu açmamın sebebi SİYASİ TARAFGİRLİK le toplumu yanlış yönlendirem yorumlarına cevap tır.

  Ayrıca AKIL derki

  Evet Doğrudur CHP ve DEMİREL zihniyetine karşı ERBAKAN geçmişte desteklenmiştir fakat şimdi ise durum farklı bir AK parti gerçeği var ALNI SECDEYE varanlar var.Daha evvel yoktu.

  Bu durumda ortaya çıkan sonuç ALLAH cc sevdiği ve bizlere nimet olarak gönderdiği kulları SİYASİ ÇIKARLARIMIZ için kullanmayalım.

 5. #5

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  bu yazı facebooktan değil resmi niteliği olan bir siteden alıntı...
  ercan ın nakletiği video ile alakalı kendi görüşümü daha net şekilde ifade etmişler
  Allah razı olsun..

 6. #6
  TakVa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  13-04-2007
  Mesajlar
  2.878
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @TakVa
  Alıntı agbi Nickli Üyeden Alıntı
  Tamami ile size katılıyorum.

  MAHMUT efendi ve diğer efendileri SİYASET e karıştırmak bana göre ABES le iştigaldir.

  Konuyu açmamın sebebi SİYASİ TARAFGİRLİK le toplumu yanlış yönlendirem yorumlarına cevap tır.

  Ayrıca AKIL derki

  Evet Doğrudur CHP ve DEMİREL zihniyetine karşı ERBAKAN geçmişte desteklenmiştir fakat şimdi ise durum farklı bir AK parti gerçeği var ALNI SECDEYE varanlar var.Daha evvel yoktu.

  Bu durumda ortaya çıkan sonuç ALLAH cc sevdiği ve bizlere nimet olarak gönderdiği kulları SİYASİ ÇIKARLARIMIZ için kullanmayalım.
  Alet eden kardeşlerimizde ne yapsın, partilerinin programlarıyla ilgili bir şey konuşamayınca, ortaya yeni bir fikir proje koyamayınca, kapandıları şu dergah, bu dergahtan başka gerçeklere vakıf olamayıp, dünya gündeminden haberdar olmayı günahkarlık addederek veya evine televizyon sokmayıp geçeklere göz kapatarak, savundukları akımın reklamını bir şekilde; şu efendi, bu efendi üzerinden yapmak zorunda kalıyorlar. Çünkü dünyaları o!

  Gözlerinde büyüttükleri kişilerin, tüm toplum tarafından aynı oranda önemsendiğini zannederek sonuçta hayal kırıklığı yaşamaya mahkum oluyorlar. Defalarca yapıyorlar hemde bunu. Her yenilginin ardından yapmamız gereken nedir diye bir düşünseler ve Türkiye gerçekleriyle yüzleşseler belki kendi doğrularıyla ilgili bir içsel sorgulama yaşayabilirler. Çok gergin konuşuyorlar ve hizmet ettikleri dergah ve din büyüklerinden gerekli feyzide alamıyorlar; alsalar daha naif, daha saygılı, daha yatıştırıcı ve sevimli olmayı başarabilirlerdi!

 7. #7

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  Alıntı TakVa Nickli Üyeden Alıntı
  Alet eden kardeşlerimizde ne yapsın, partilerinin programlarıyla ilgili bir şey konuşamayınca, ortaya yeni bir fikir proje koyamayınca, kapandıları şu dergah, bu dergahtan başka gerçeklere vakıf olamayıp, dünya gündeminden haberdar olmayı günahkarlık addederek veya evine televizyon sokmayıp geçeklere göz kapatarak, savundukları akımın reklamını bir şekilde; şu efendi, bu efendi üzerinden yapmak zorunda kalıyorlar. Çünkü dünyaları o!

  Gözlerinde büyüttükleri kişilerin, tüm toplum tarafından aynı oranda önemsendiğini zannederek sonuçta hayal kırıklığı yaşamaya mahkum oluyorlar. Defalarca yapıyorlar hemde bunu. Her yenilginin ardından yapmamız gereken nedir diye bir düşünseler ve Türkiye gerçekleriyle yüzleşseler belki kendi doğrularıyla ilgili bir içsel sorgulama yaşayabilirler. Çok gergin konuşuyorlar ve hizmet ettikleri dergah ve din büyüklerinden gerekli feyzide alamıyorlar; alsalar daha naif, daha saygılı, daha yatıştırıcı ve sevimli olmayı başarabilirlerdi!
  Allah razi olsun

 8. #8
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Alıntı TakVa Nickli Üyeden Alıntı
  Alet eden kardeşlerimizde ne yapsın, partilerinin programlarıyla ilgili bir şey konuşamayınca, ortaya yeni bir fikir proje koyamayınca, kapandıları şu dergah, bu dergahtan başka gerçeklere vakıf olamayıp, dünya gündeminden haberdar olmayı günahkarlık addederek veya evine televizyon sokmayıp geçeklere göz kapatarak, savundukları akımın reklamını bir şekilde; şu efendi, bu efendi üzerinden yapmak zorunda kalıyorlar. Çünkü dünyaları o!

  Gözlerinde büyüttükleri kişilerin, tüm toplum tarafından aynı oranda önemsendiğini zannederek sonuçta hayal kırıklığı yaşamaya mahkum oluyorlar. Defalarca yapıyorlar hemde bunu. Her yenilginin ardından yapmamız gereken nedir diye bir düşünseler ve Türkiye gerçekleriyle yüzleşseler belki kendi doğrularıyla ilgili bir içsel sorgulama yaşayabilirler. Çok gergin konuşuyorlar ve hizmet ettikleri dergah ve din büyüklerinden gerekli feyzide alamıyorlar; alsalar daha naif, daha saygılı, daha yatıştırıcı ve sevimli olmayı başarabilirlerdi!

  Yaşam da Birey in iki düşünce düşünce yapılarında oluşan temellerinden biri DİNİNE ve VATAN ına HİZMET.

  Ben çevremde İslam a hizmet için bir oluşumda samimi kişiler gördüm fakat bunlar siyasi düşüncelerde farklı idi. İki bakımdanda samimi idiler vede boşuna dememişler İSLAM Birleştiricidir ve İslam a hizmet için birleşmişler ama SİYASİ düşünceleri farklı.

  BEN Bugün bir efendi vasfına sahip olmuş bir kişinin günümüzde örnek vermek gerekirse Ne SP sini nede AK parti yi direk olarak DESTEKLİYOR demesini istemem ki ONLAR da bu konuda DİREK söylemleri yoktur YORUMLAR la anlatılmaya çalışılıyor BUDA ÇOK YANLIŞ.

  İşte bu konun ilk mesajı

 9. #9
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Ercan TEKİN i gözlerim bu konuda aramaktan çok yoruldu.

  Birde galibe Müteşşekür vardı

  Bakış ta olacaktı

 10. #10

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Ercan Tekin, saliha kalem,ukubat,fakiri hakaret etme sebebiyle 3'er gün hesapları askıya alınmıştır.

  Ercan Tekin,ukubat ve saliha kalemin seçim sonrasına kadar siyaset meydanına mesaj yazmaları yasaktır.Seçimden sonra bize ulaşırsanız yasağınızı kaldırırız.
  ağbiciğim gündemi iyi takip etmiyorsunuz

 11. #11
  saliha kalem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  04-11-2010
  Mesajlar
  1.721
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @saliha kalem
  Nerden kimler tarafından yazıldığı belli olmayan bu iftira konusuyla Mahmud efendi babamızı siyasi ihtirasları uğruna istismar eden Agbiyi kınıyorum.
  Bu iftira konusunu daha öncede gördük bu yeni bir yazı değil.
  İspatsız olan ve kimler tarafından yazıldığı belli olmayan bu yazıyı foruma ekleyerek agbinin amacı nedir?
  Mahmud efendinin Erbakandan ayrılmayın sözünü Erbakan hocamız ölmeden öncede tvlerde anlatmıştı.
  Bizde Cübbeli hocamızın bu yönde ses kaydıda var.
  Mahmud efendi babamızın yakınlarıyla dost olduğumuz için aile erkanı ile tanışıklığımız olduğu içinde Hacı annemizden ve manevi kızlarındanda duyduğumuza göre Efendi babamız daima Erbakandan ayrılmayın Saadeti destekliyoruz diye tenbihlerini yapıyorlar.
  Efendi babamızın resmi avukatı İsmail Müftüoğlununda bu konulardaki açıklamaları var.
  En önemli belge ise Mahmud efendi babamızın emriyle Umre'deki hocalar toplantısında Muhammed hocamız ve Cübbeli hocamızında bahsettiği -hükümet partisini- desteklemeyin tenbihi gayet açık bir emirdir.
  Bu emir Mahmud efendi babamızın huzurunda verilmiştir.
  İhvan olup Efendi babamızın huzurunda izinsiz konuşulmayacağını ve Efendi babamızın rızası dışında beyanlar edilemeyeceğini herkes bilir.
  Mahmud efendi babamız Akpden razı değildir hatta bu mezhepmi deyip bu söylentileri terslemiştir.
  Bu kadar detaylı belgelerle Mahmud efendi babamızın Saadet partisini desteklediği ortadayken halen agbinin nerden kimler tarafından hazırlandığı belli olmayan bu iftira yazılarını foruma taşıması ne kadar etik olabilir?
  bu iftiralara inanan kişilerin Mahmud efendi babamızın hakkına pervasızca girmelerindeki arzularına şaşmamak elde değil.
  Forumdaki Sp karşıtı herkesin nereden ve kimlerce yazıldığı mechul bir yazıya bodoslama atlamasınada şaşırmıyoruz elbette.
  Ben rahatsızım çünkü büyük bir ALLAH dostunu bu konularda ispatsız yazılarla iftiralarla hakkına tecavüze yeltenilmesine razı değilim.
  Forum yönetimine bunun vebalini hatırlatmak istiyorum.
  Lütfen Mahmud efendi babamızın ihvanından olmayanların bu konuları artık daha fazla bilgisizce kurcalamalarına müsade edip Efendi babamızın yıpratılmasına müsade etmeyin.
  Efendi babamızı siyasette istismar ediyorsunuz diye tenkit eden yöneticilere sesleniyorum bu yapılan istismar değilmi?
  Hemde nereden hangi kişilerce yazıldığı belli olmayan ispatsız iddialarla Efendi babamızın hakkına girilmesi terbiyesizlik değilmidir?
  Bir Allah dostunun bu kadar kolay bir şekilde hakkına girilmesine razı olmayacağınızı ümit ediyorum.
  Lütfen bu tür art niyetli konulara müsade vermeyin yoksa ahirette hesabını veremezsiniz
  benden müslüman kardeşiniz olarak dost tavsiyesidir
  Zaten cemaatimizde fena fitneler var, Efendi babamıza büyük terbiyesizlikler ve ihanetler yapanlar oluyor.
  Bu kadar sıkıntı içerisinde bu tip fitne yazılarıda Efendi babamıza yapılmış en büyük hakarettir.
  Efendi babamızın bu konularda şahidi olmayanların itibar etmemesini istirham ediyorum.
  Yarın hakkın divanında bu Allah dostlarına yapılan iftiralarda nasıl hesap verilir herkes bunu iyi düşünsün lütfen.
  Tekrar ediyorum Mahmud efendi babamın ihvanı olmayanların bu konuları daha fazla kurcalayarak daha fazla fitneye sebebiyet olmamaları adına yönetimin bu konulara engel olmasını talep ediyorum
  İttekullah ittekullah ittekullah

 12. #12

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  haberin kaynağı sahih
  linki verebilirim
  hatta daha iyisi siz araştırın kolayca internetten bulabilirsiniz.

  sizin gibi desteksizbir site değil
  yalan haberse iftira davası çok rahat açılabilir site sahipleri belli

 13. #13
  ukubat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  09-05-2007
  Yer
  istanbul,fatih
  Mesajlar
  1.880
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ukubat
  Evet arkadaşlar bu yazının tamamı doğrudur ve kaynağı sahihtir...
  Hatta o kadar tartışmadan uzaktır ki efendi hazretlerimizin korumaları tarafından bizzat doğrulanmıştır...
  Ben bizzat korumaları arayarak Sultanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın desteklenmesi yönünde bir açıklaması olup olmadığını sordum.
  Bana evet böyle bir açıklama oldu ama biz siyasete bulaşmak istemediğimizden dolayı bunu ilan etmiyoruz ama soranlara söylüyoruz dediler...
  Efendi hazretlerimizin oğluna aynen yukarıda yazıldığı gibi buyurmuşlardır.
  Ayrıca Erbakan hocanın vefat ettiğini ve artık Recep Tayyip Erdoğanı destekleyeceklerini sarih ve açıkca beyan etmişlerdir...
  Eğer bu dediklerimize inanmayan veya şüphede olan varsa yazıda dile getirilen 2 şahidi arayabilirler veya dilerseniz Mahmud Efendi hazretlerinin hizmetinde bulunan korumalardan herhangi birini telefonla arayıp sorabilirsiniz...
  Olay bu kadar basit ve net...
  Mahmud Efendi hazretlerimizin zaten sürekli hükümet hakkında övücü konuşmaları bizce ve cemaatçe malum olduğu için bu açıklaması bizleri hiç şaşırtmamışdır...

 14. #14
  Ercan Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  25-09-2010
  Mesajlar
  5.647
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Ercan Tekin
  Sahihmiş la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
  Hangi korumalar? İsmi ne korumaların? Burada yazamıyorsan özelden yaz ben o korumaların hepsini tanıyorum hiçbiri senin dediğini demiyor!

  İsim verin kim yazmış bu yazıyı isim isim ne sahihi linkmiş Osmanlı arşivindenmi getiriyorsunuz bu yazıyı yahu ne linki bu yazıyı hangi isim yazmış hemen yazın buraya.
  Ezbere sahih diyerek kimi kandırıyorsunuz.
  Kimin yazdığını bilmiyorsanız nasıl olurda sahih diyebilirsiniz?
  Siz her okuduğunuz yazıya işinize geliyor diye gözü kapalı inanıyormusunuz?
  Müminlerin vasfında böyle bir usul yok. Usulünüzü değiştirin. Çünkü müminler haberin nereden geldiğini bilmeden itibar etmezler.
  Bana isim getirin size kim olduğunu seceresini ortaya dökeyim.
  Elimizde Mahmud efendinin Saadeti desteklediğine dair bir çok ispat var.
  Siz ise ne idüğü belirsiz birinin yazdığı yazıya sahih damgası yapıştırarak bu iftirayı cilalamaya kalkışıyorsunuz. Bende bu iftiraya balta vuruyorum cilanızla iftirayı sahih gösteremezsiniz.
  Ancak bir isim ortaya koyunda bakalım.
  Ukubat sana soruyorum Mahmud efendinin evindeki hizmetlilerden hangilerini tanıyorsun isimler ver. Bakalım senin neye hizmet ettiğini görelim bende seni o kimselere söyleyeceğim böyle biri internette bu iftirayı cilalamaya kalkıyor diye. Tamammı?

  Daha çok değil yakın zamanda Efendinin huzurundaydık ve etrafındaki tüm hizmetliler korumalar ve hocalarla konuştuk, hiçbiri ukubatın bahsettiği iftiraları savunmadı. Hepsiyle irtibatlıyız hangilerini ararsak görüşürsek buluşursak hiçbiri bu iftiralara cesaret edecek sapkınlıkta değildir.
  Bana burada isim vereceksin ukubat kimseyi kandırmana izin vermeyeceğim.
  İsimi buradan veremiyorsan özelden yaz çünkü seni sorduracağım. Böylece kim sahih kim sahtekar göreceğiz bekliyorum

 15. #15
  agbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  03-11-2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @agbi
  Ercan TEKİN

  O zaman getirdiğim alıntıdaki iddiları paragraf paragraf çürüt o zaman madem size göre yanlış

  AYDINLAT oz zaman.

 16. #16

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  sadece yazı mı var
  açın izleyin videoları
  yazı desteklenmiş videolarla

  sizin videonuz gibi çarptıma yorumlar yok

Sayfa 1/17 12345611 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. cunter strike oynayan şeyh'efendi baba(mahmut efendi)
  By Havas in forum Kapatılan Konular
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 10-03-2013, 23:26
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-06-2012, 02:03
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-06-2012, 02:03
 4. Ali Haydar efendi Ve Mahmut efendi Hz Bölüm 1
  By mücahit in forum Sohbet Videoları
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 14-12-2007, 02:04
 5. mahmut efendi hz.den..
  By ukubat in forum Sahabeler ve İslâmî Önderler
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 18-07-2007, 14:24

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş