Etiketlenen üyelerin listesi

Fethullah Gülen'e büyük ödül 11 Mayıs 2011 Çarşamba, 17:32 ABD'nin saygın düşünce kuruluşlarından East West Institute (Doğu-Batı Enstitüsü -EWI) 2011 yılı barış ödülünü Fethullah Gülen Hocaefendi’ye verdi. EWI tarafından New York’ta düzenlenen ödül törenine gelemeyen Hocaefendi yerine, ödülü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil aldı. Dünya barışına yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görülen Gülen, törene gönderdiği mesajında, ödülü kendi adına değil; ancak

Bu konu 4732 kez görüntülendi 20 yorum aldı ...
*.Fethullah Gülen'e büyük ödül.* 4732 Reviews

  Konuyu değerlendir: *.Fethullah Gülen'e büyük ödül.*

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4732 kez incelendi.

Sayfa 1/2 12 Son
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: *.Fethullah Gülen'e büyük ödül.*

 1. #1
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN

  Fethullah Gülen'e büyük ödül

  11 Mayıs 2011 Çarşamba, 17:32

  ABD'nin saygın düşünce kuruluşlarından East West Institute (Doğu-Batı Enstitüsü -EWI) 2011 yılı barış ödülünü Fethullah Gülen Hocaefendi’ye verdi.


  EWI tarafından New York’ta düzenlenen ödül törenine gelemeyen Hocaefendi yerine, ödülü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil aldı. Dünya barışına yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görülen Gülen, törene gönderdiği mesajında, ödülü kendi adına değil; ancak kendisini içlerinden birisi olarak adlandırdığı sayısız gönüllüler adına kabul ettiğini kaydetti.

  EWI Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir dönem Başkan Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik danışmanlığını yapan General James L. Jones, yine ABD Dışişleri eski bakanlarından Condoleezza Rice gibi alanında önemli isimler de bulunuyor. Bu sene kuruluşunun 30. yılını kutlayan EWI, uluslararası arenada saygın bir ödül olan 2011 Yılı Barış Ödülü’nü Fethullah Gülen Hocaefendi’ye verdi.

  Ödül gecesinde konuşma yapan EWI Başkanı ve CEO’su John Edwin Mroz, “Bu ödülü Sayın Fethullah Gülen’e vermekten büyük onur duyuyoruz.” dedi. Mroz, “Biz bu ödülü her yıl yalnızca bir defa veririz. Bu nedenle anlamı bizler için çok büyüktür.” diye konuştu.

  Başkanı ve CEO’su olduğu kuruluşun saygı, sorumluluk, tutku, disiplin gibi temel değerleri olduğuna işaret eden Mroz, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin de inandığı değerleri hayata geçiren bir insan olduğuna vurguda bulundu. Hocaefendi’yi samimi bir Müslüman ve inandıklarını yaşayan insan olarak tanımlayan Mroz, “İzleyeceğiniz video gösteriminde neden barış ödülünü bu harika insana verdiğimizi göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

  Almanya orijinli EWI’nin kısa tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterimini, 2011 Yılı Barış Ödülü’nün niçin Gülen’e verildiğini anlatan video gösterimi takip etti. Sinevizyonda, Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, ABD’nin eski başkanlarından Bill Clinton ve ABD Dışişleri eski bakanlarından James Baker ile Madeleine Albright’ın Gülen hakkında kişisel görüşlerini ifade eden sözlerine yer verildi. Sinevizyonda, 11 Eylül saldırılarından sonra Hocaefendi’nin Washington Post gazetesine verdiği demeçte, “Müslüman terörist olamaz, teröre bulaşan kimse de Müslüman kalamaz.” sözlerine vurguda bulunuldu.

  Gülen Hocaefendi ise törene gönderdiği mesajında ödülü kendisi adına değil, mensubu olduğu gönüllüler hareketindeki sayısız insanlardan yalnızca birisi olarak kabul ettiğini kaydetti. Gülen, mesajda şunları söyledi: “Sizlerin, teveccühünüzün bir nişanesi olarak, beni East-West Enstitüsü Barış Ödülü’ne layık görmenizden dolayı hem mahcup oldum, hem onur duydum. Fakat ben bu ödülü, kendi adıma değil; ancak, insanlığa hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan ve sadece bu maksada matuf bir araya gelen, farklı dinlere, inançlara, milletlere ve geçmişlere sahip, bu sayısız gönüllüler adına kabul edebilirim.”


  DİN ADINA TERÖRE BAŞVURMAKTAN DAHA UZAK BİRŞEY OLAMAZ İSLAM’DA…


  Gönüllüler hareketinde olmaktan dolayı onur duyduğunu belirten Gülen Hocaefendi, kendisini hiçbir zaman bu harekete gönül verenlerin önünde görmediğine işaret etti. Gülen, gönüllüler hareketini şöyle özetledi: “Dünyanın bir yerinde bir çocuğun açlıktan öldüğünü duyduklarında, ya da bir kız çocuğunun, uygun şartlar mevcut olmadığı için eğitim hakkının elinden alındığını duyduklarında, mesuliyet duygusudur onları harekete geçiren. Vakitleriyle, paralarıyla ve hiçbir karşılık beklemeden bu hareketi desteklemelerinin sebebi, onların özveri tutkusudur. Onlar, böylece ve azimle, son 30-40 yıldır, bu dünyayı herkesin birbirine sevgi ve anlayışla kucakladığı, barış dolu bir dünyaya çevirmek için gayret ediyorlar.”

  Son 10 yılda dünya genelinde yaşanılan şiddet olayları sebebiyle toplumların birbirine karşı önyargılarının arttığına işaret eden Gülen Hocaefendi, din adına kimilerinin teröre başvurduğuna dikkat çekti.

  Gülen, daha sonra şöyle devam etti: “Bazıları vahşete başvurdular ve dinleri adına masum insanları öldürdüler. Din adına teröre başvurmaktan daha uzak bir şey olamaz İslam’da. Bu karanlık dönemin, arkada kaldığını ümit ediyor ve bir daha geri gelmemesi için dua ediyorum.”

  ÜLKEM, ZORLU YOLCULUKTA KARARLI

  Gülen Hocaefendi, kendisini ‘içlerinden birisi’ olarak ifade ettiği gönüllüler hareketinin demokrasinin varlığını sorgulamadığını belirtip, asıl meselenin mevcut demokrat yapının ihtiyaçlara cevap verip vermediği olduğunu kaydetti. Türkiye’nin son yıllarda demokrasi yolunda kat ettiği yoldan çok memnun olduğunu aktaran Gülen, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Bugün, benim kendi ülkemin, Türkiye’nin dünyanın en özgür ve demokratik ülkelerinden biri olmak yolunda önemli adımlar attığını görmekten mutluluk duyuyorum.

  Bir zamanlar, aslına bakarsanız çok da uzak olmayan bir geçmişte o, sivillerin iradesine saygı duyulmayan; seçilmişlerin hükümet oldukları, fakat muktedir olamadıkları; hukukun, güçlüyü koruduğu ama zayıfı korumadığı; insanların kültürel özelliklerini yaşamaktan men edildikleri ve basının ancak bu kanunsuzluğa hizmet etmek için özgür olduğu fakat onun aksayan yönlerini ifşa etmek için özgür olmadığı ülkeydi.

  Elbette, demokrasi bir son değil, aksine bir yolculuk. Ve benim ülkem bu zorlu yolculuğu başarmak noktasında kararlı.”


  Yüzlerce seçkin davetlinin katıldığı ödül programına Amerika’nın siyaset ve dış politikasına yön veren isimlerin katılması dikkat çekti.

  CİHAN

 2. #2
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.689
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  hristiyanlardan ödül alacağıma almam daha iyi.hatta düşmanın beni ödüle layık görmesi benim için utanç vesilesi.

 3. #3
  MonoLeuM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Paylaşımcı Üye
  Üyelik tarihi
  06-09-2009
  Yer
  Elazığ
  Mesajlar
  323
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @MonoLeuM
  Büyük bir başarı, bir de şöyle İslam Konferansı örgütü yada Dünya İslam Birliği örgütlerinden ödül alırsa daha güzel olur.

 4. #4
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  hristiyanlardan ödül alacağıma almam daha iyi.hatta düşmanın beni ödüle layık görmesi benim için utanç vesilesi.


  Almanyada islamiyete karşı çok büyük teveccüh vardır...

  Hristiyan olsalar da bazı hasletleri müslümancadır.. ve buradaki hristiyanların bir kısmı veya kiliseler birliği aşağıdaki haberlere göre Efendimizi (SAV) Kabul ediyorlar..


  09 Şubat 2010 23:59

  Avrupa Kiliseler Birliği'nin "Kuran'ın Allah Kelâmı ve Hz. Muhammed'in ise Hz. İbrahim'den beri gelen Peygamberler zincirinin bir halka­sı olduğunu ve asla sahte peygamber olamayacağını itiraf ettik" dediği belgelendi.


  Videoyu izlemek için tıklayın

  "Bu toplantıda Kuran'ın Allah Kelâmı ve Hz. Muhammed'in ise Hz. İbrahim'den beri gelen Peygamberler zincirinin bir halka­sı olduğunu ve asla sahte peygamber olamayacağını itiraf ettik"

  İnanılması güç ama bu ifadeler Avrupa Kiliseler Birliği üyesi Hıristiyan Dünyasının önde gelen saygın isimleninin altına imza attığı bir toplantıda alınmış ortak karar.

  TARİHİ İTİRAF

  Avrupa Kiliseler Birliği'nin 5 -10 Mart 1984 tarihleri arasında Avusturya'nın Pölten Şehri'nde gerçekleştirdikleri konferansta Hz. Muhammed'in Hak Peygamber olduğunu ve Kuran'ın Allah Kelamı olduğunu kabul ve tastik ettikleri ortaya çıktı.

  Avrupa Kiliseler Birliği Konferansı'nın Pölten'de gerçekleştirdiği konferansta aldıkları kararlar, 1985 yılında Cenova'da basılan "Seküler Avrupa'da Allah'a Şehadet" adlı kitapçıkta yayınlandı.

  http://www.haber7.com/haber/20100209/Kiliseler-Birliginin-HzMuhammed-karari.php


  http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=92831&page=4


  bu arada almanyaya da düşman ilan etmenizi anlayamadım..

  yani almanya menşeli bir kuruluş abd de ise ..

  ve abd ye düşman iseniz almanya da mı düşmanınız oluyor...

  bizleri aydınlatırsanız memnun oluruz muhterem..

  Almanya orijinli EWI’nin kısa tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterimini,

  2011 Yılı Barış Ödülü’nün niçin Gülen’e verildiğini anlatan video gösterimi takip etti.

 5. #5
  cemaliii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektaremektar Kıdemli Üye emektaremektar
  Üyelik tarihi
  24-08-2009
  Mesajlar
  3.689
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @cemaliii
  Alıntı ORHANCAN Nickli Üyeden Alıntı
  bu arada almanyaya da düşman ilan etmenizi anlayamadım..

  yani almanya menşeli bir kuruluş abd de ise ..

  ve abd ye düşman iseniz almanya da mı düşmanınız oluyor...

  bizleri aydınlatırsanız memnun oluruz muhterem..

  [/COLOR]
  neden anlamadınki orhancan.
  almanya da hristiyan,amerikada.
  var mı bunun başka izahı.

 6. #6
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  neden anlamadınki orhancan.
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  almanya da hristiyan,amerikada.
  var mı bunun başka izahı.
  önemli olan dini farklılıktan ziyade insan sevgisidir.. insanlığa hizmettir..

  bunu sizin bakış açısına göre --farklı din ve düşman-- olarak görselerdi..

  hristiyanların bu ödülü kendilerinden birine vermeleri gerekirdi..

  ama önemli özne İNSANLIĞA HİZMETTİR.. bunu kendileri dışında biri de yapsa kim olursa olsun vermeleri manidardır..

  Gülen Hocaefendi ise törene gönderdiği mesajında ödülü kendisi adına değil, mensubu olduğu gönüllüler hareketindeki sayısız insanlardan yalnızca birisi olarak kabul ettiğini kaydetti.

  Gülen, mesajda şunları söyledi:

  “Sizlerin, teveccühünüzün bir nişanesi olarak, beni East-West Enstitüsü Barış Ödülü’ne layık görmenizden dolayı hem mahcup oldum, hem onur duydum.

  Fakat ben bu ödülü, kendi adıma değil; ancak, insanlığa hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan ve sadece bu maksada matuf bir araya gelen, farklı dinlere, inançlara, milletlere ve geçmişlere sahip, bu sayısız gönüllüler adına kabul edebilirim.”
  sizin düşündüğünüz gibi düşünmeyen hristiyanların kusuruna bakmayın artık..

 7. #7

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  Alıntı cemaliii Nickli Üyeden Alıntı
  neden anlamadınki orhancan.
  almanya da hristiyan,amerikada.
  var mı bunun başka izahı.
  her gayri müslim islam düsmani degil.
  Bunlarin arasinda azili kafirler var,olmayanda var.iste bunlari bulup müslümanlarin lehine yönlendirmek faydali bir metoddur.

  İmam-ı Birgivi Tarikat Tekmile'sinde:

  - Sana zarar verecek kişiyle karşılaşırsan zararından korunacak şekilde muhatap olman haram değil, belki müstehaptır, diyerek 'İnsanları idare ile emir olundum' hadisini hatırlatıyor.

  Hafız-ı Şirazi'nin meşhur sözünü de burada nakleden Birgivi şöyle diyor:

  - Akıllı insan dostlarına ikram edip, düşmanlarını da idare edendir!

  Şu olayı da misal olarak zikretmektedir.

  - Efendimiz'in (sas) kapısına gelen bir kişi içeriye girmek için izin istemişti de, gelenin kim olduğunu sorunca, falan aşiretin adamıdır, denmiş: - O şerli kimsedir buyursun gelsin! diyerek, güler yüzle karşılamıştı. Çıkıp gittikten sonra sormuşlardı:

  - Hem aşiretin şerli adamıdır buyurdunuz, hem de güler yüzle muhatap oldunuz? Buyurmuştu ki:

  - İnsanların şerlisi, şerrinden korunmak için idare edilmelidir!

  Demek ki, size zarar vereceğini düşündüğünüz kimselerle iyi münasebet içinde muhatap olup düşmanlık meydana getirecek sözlerden kaçınmakta isabet vardır. Bu ikiyüzlülük de değildir. İlle de iyi münasebeti yok edecek sözler söyleyerek arayı açmak gerekmez.

 8. #8

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  08-11-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @veri
  Alıntı MonoLeuM Nickli Üyeden Alıntı
  Büyük bir başarı, bir de şöyle İslam Konferansı örgütü yada Dünya İslam Birliği örgütlerinden ödül alırsa daha güzel olur.
  alırsa ne olucak
  sanırım mısır gibi birkaç ülkeden benzer ödüller almış

 9. #9
  Kaçak
  Barış ödülü yahu hafife almamak l azım ...
  Dünya barışına katkısı olmuş az degil ...
  Kimsenin egemenlere/otoritelere başkaldırmadıgı güzel bir dünya için bir adım atmış fenamı ?

 10. #10

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  baris demek otoritelerin zulümlerine son vermek demektir cünkü baris olursa zulüm olmaz,barisa hizmet eden otoriteye karsi gelmis demektir,zalimlerin hareket alanini daraltmis demektir.

 11. #11
  Kaçak
  Otorite tanıyarak barış gelecek ya işte ...
  Barışa hizmet dedigin böyle olur ...

 12. #12

  Yasaklı
  Üyelik tarihi
  19-10-2010
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @Yeni-OSMANLI
  1. Otoriteden ne anliyorsun?
  2. silahsizlar Otoriteye karsi nasil mücadele etmeli sence?
  3. Efendimiz ilk mekke döneminde mekke otoritesine karsi savasmayip sabretmesini,hicret etmesini ve medine dönemini insaa etmesini nasil degerlendiriyorsun?

 13. #13
  Kaçak
  Oooo argumanlar epey geliştirilmiş görmeyeli ...
  Tamam kardeş , tanıdınız otoritenizi kemale erdiniz de ..
  Herkes tanımak zorunda degil ya ...
  Tanıyanlar bir yana , tanımayanlar bir yana ...
  Hayat bu degilmi zaten ...
  Otoritenizle size mutluluklar dilerim yani ...

 14. #14
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  Alıntı Kaçak Nickli Üyeden Alıntı
  Barış ödülü yahu hafife almamak l azım ...
  Dünya barışına katkısı olmuş az degil ...

  Kimsenin egemenlere/otoritelere başkaldırmadıgı güzel bir dünya için bir adım atmış fenamı ?


  kaos ve kargaşa ve istikrarsızlık bazı iç ve dış düşmanların işine gelir..

  istedikleri gibi at oynatır.. hükümetleri ve hatta devletleri devirirler..

  işte 12 eylülde yaşadıklarımız.. bir merkezden hem sağa ve hem sola destek ve silah..
  olan kendi milletimizin evlatlarına oldu.. halkımız da sabah darbeyle uyandı.. herşey alt-üst oldu.. fakir daha fakileşti ve darbeciler köşeyi döndü.. karaborsa ve baskılar da cabası

  EĞER bir toplumu barış ve kardeşlik içinde yaşamasını istemezseniz.. bol bol kargaşa çıkararak ve birbirlerine düşürerek kolayca ayrıştırabilirsiniz.. eğitim ve öğretim engellenirse halk cahil kalır ve iyiyi ve kötüyü ayırt edemeden yaşarken birilerinin dolmuşuna binerek yönlendirilir..

  BU arada Hocaefendiyi ödül verenler bazılarının düşman ve farklı dinden dediği kişiler ise.. veya dün sosyalist ve liberal köşe yazarlarının da görüşlerini alıntı yaptığım düşüncelerinden de görüldüğü üzere bir düşünmek gerekir.. bu zıt kutupları bile ikna edebilmiş ve kendisi hakkında olumlu ifadeler verebilmişlerse.. yani birilerinin düşman ve farklı dinden gördükleri bunları yapmışsa büyük bir olay vardır.. düşmanının bile takdirini kazanma olayıdır..

  Eskiler, "fazilet odur ki, düşman dahi takdir eder" derken, faziletin bütün insanların kabülüne ve takdirine mazhar olabilecek ulvî bir duygu olduğunun altını çizerler.. Yani gerçek fazileti elde eden insan, sürekli Hak (CC) rızası için ve başkaları adına güzelliklerle meşgul olur... olur da bununla insânî duyguları heyecana getirir... Düşman dahi diyecek bir söz bulamaz da, takdir eder, tebrik eder....

  ...selam ve dualarımla..

 15. #15
  Kaçak
  F.Gülene kim düşman o kısmı anlayamadım ?

 16. #16
  ORHANCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  emektar Emektar Üye emektar
  Üyelik tarihi
  15-12-2006
  Yer
  -İSPARİT-
  Mesajlar
  2.550
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu
  @ORHANCAN
  Eskiler, "fazilet odur ki, düşman dahi takdir eder" derken, faziletin bütün insanların kabülüne ve takdirine mazhar olabilecek ulvî bir duygu olduğunun altını çizerler.. Yani gerçek fazileti elde eden insan, sürekli Hak (CC) rızası için ve başkaları adına güzelliklerle meşgul olur... olur da bununla insânî duyguları heyecana getirir... Düşman dahi diyecek bir söz bulamaz da, takdir eder, tebrik eder....


  üst mesajda yazdıklarıma bir misal daha..

  dine ve diyanete düşman CHP zihniyetinin Hocaefendiyi destek mesajı

  <H1 class=haberBaslik>CHP'li üyeden Gülen'e destek mesajı

  11 Mayıs 2011 Çarşamba, 07:45

  CHP Parti Meclisi üyesi ve din sosyoloğu Dr. Muhammed Çakmak, Gülen'e yönelik açıklamalara sert çıktı.

  CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve din sosyoloğu
  Dr. Muhammed Çakmak, Fethullah Gülen'e yönelik iftiraları büyük bir ahlaksızlık olarak değerlendirdi.

  Zaman'daki habere göre Çakmak, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin parti içi kaset skandalıyla ilgili 'okyanus ötesi'ne gönderme yapmasına da sert tepki gösterdi.

  Çakmak, "Elinizde belge varsa savcılara verin. Kalkıp da insanlara belge ve bilgi olmadan iftira atıyorsanız tarih sizi yüzyılın en büyük müfterisi olarak yazar."dedi.

  Elinde belge olup da bunu toplumla paylaşmayanların zan altında bulunduğunun altını çizdi. CHP PM üyesi Çakmak, Hocaefendi'nin kendisine atılan iftiralarla ilgili açıklamasını ise şöyle yorumladı: "Samimi, içten bir insanın cevabıdır. Kendisine iftira atanlar için bile 'Allah'a havale etmekten utanıyorum.' diyen bir zarafet söz konusudur."

  BUGÜN

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 19-12-2014, 16:14
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 30-10-2013, 20:16
 3. Müjdat Gezen Fethullah Gülen'den Ödül Almış
  By rota in forum GÜNDEM VE SİYASET
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 03-05-2012, 15:22
 4. Büyük Ödül Karakoç'a
  By Hikem in forum GENEL EDEBİYAT
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15-03-2012, 15:09
 5. Cevaplar: 31
  Son Mesaj: 01-10-2009, 23:36

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş